Doelpuntenfeest zonder winnaar Ook Oosterhout geeft HVV lesje in afwerken PZC Zwaar bevochten zege Aardenburg BC Terneuzen blijft op gelijkspel steken Koploper Sluiskil blijft sterk presteren in vijfde klasse A 17 Hoge amusementswaarde bij Breskens-Moerse Boys: 5-5 Hoek 2 laat twee punten liggen Opnieuw nederlaag Terneuzen BI Tweede zege voor Terneuzen Dl Libretitel voor Cees J. Wissel Jubileum Rapide uitbundig gevierd Bart Michiels scoort knap meesternorm Steen-vrouwen verpulveren Clinge: 11-0 maandag 4 november 2002 door Peter van Kouteren BRESKENS - Eigenlijk gaf nie mand nog een cent voor de kan seri van Breskens, toen Moerse Boys na ruim een halfuur spelen een 3-0 voorsprong had geno men. Het uiteindelijke resultaat (5-5) leidde in beide kampen dan ook tot verdeelde menin gen. Heel Breskens was achteraf - hoewel er kansen op meer wa ren geweest - gelukkig met het ene punt dat de ploeg uit het vuur had gesleept. Maar trainer Peter Damen van Moerse Boys voelde zich bestolen. De oefenmeester, die zelf ooit voor NAC, RBC en VC Vlissin- gen uitkwam, wees met een be schuldigende vinger richting scheidsrechter Miel Asselman uit Hulst. De Zeeuws-Vlaamse arbiter verbruide het in het laatste kwartier voor rust al bij de Brabanders, toen hij de le vensgevaarlijke linksbuiten Bas Schrauwen na twee gele kaaiden weg stuurde. En vol gens Moerse Boys had Asselman ook een belangrijk aandeel in de eerste twee treffers van Bres kens. Damen: ,,Het is abnor maal dat een scheidsrechter zo veel invloed kan hebben op een wedstrijd. Hij heeft Breskens terug in de wedstrijd gebracht." Spectaculair duel Rinus Zegers, de oefenmeester van de thuisploeg, kon zich de kritiek van zijn collega wel enigszins indenken. ,,Die rode kaart vond ik ook onterecht. Maar na rust heeft de scheids rechter toch heel veel beslissin gen in hun voordeél gefloten. Hun vierde goal (die uit een vrije trap ontstond) was gewoon een vrije trap voor ons." Breskens-Moerse Boys was een topper in de derde klasse van het zondagvoetbal, maar bovenal een spectaculair duel. Beide teams begonnen met offensieve gedachten en vermaakten het publiek van de eerste tot de laatste minuut. Moerse Boys nam daarbij steeds het voor touw en dwong de thuisploeg voortdurend tot de achtervol ging. Het duel kon tot het laatste fluitsignaal ook alle kanten op. Breskens-doelman Roy den Dunnen verwerkte in de slotfase een kopbal tot hoekschop, na dat De Ruijsscher en Van de Wijnckel de winnende goal op hun schoen hadden gehad. Met het uiteindelijke resultaat (Moerse Boys verzekerde zich van de eerste-periodetitel, Breskens nestelde zich voorlo pig op de tweede plaats) mocht iedereen tevreden zijn. Damen: „Maar wij hadden hier moeten winnen." De eerste krachtme ting tussen deze twee ploegen had niet alleen door het score verloop een hoge amusements waarde. Beide teams zochten waar mogelijk de aanval (cle Brabanders speelden met tien man ook in blessuretij d achterin één-op-één) en beschikten vooral over een kopsterke ploeg. Bij spelhervattingen leidde dat tot hachelijke situaties aan Breskens-zijde. Tactische ingreep De Brabanders kwamen na een knap opgezette aanval over links al vroeg in de wedstrijd op voorsprong en bouwden de marge in iets meer dan een half uur uit tot 0-3. Rinus Zegers reageerde daarop met een tacti sche ingreep. De oefenmeester liet Esad Osmanovski iets zak ken, om hem meer als aanspeel punt voor de snelle spitsen Van de Wijnckel en Den Besten te la ten fungeren. „Ik was bang voor een complete afgang", ver klaarde de trainer zijn beslis sing. Dat leidde nog voor rust tot de twee doelpunten van de trefze kere Van de Wijnckel. De spits had ook na de hervatting een be langrijk aandeel in de Breskens- productie. Nadat hij voor de tweede keer zijn ploeg op gelijke hoogte had geschoten (4-4) pro fiteerde Jurgen Arnouts een kwartier voor tijd van een be oordelingsfout van doelman Den Dunnen. Dwight van Hulle tekende in de slotfase met een wonderschoon schot voor de ge lijkmaker. Breskens-Moerse Boys 5-5 (2-3). 4. Rob Kuijstermans 0-1,24. Niek Bas- tiaensen 0-2, 34. Maurice Vermeiren 0-3, 39. Robbie van de Wijnckel 1-3, 45. Robbie van de Wijnckel 2-3, 47. Robbie van de Wijnckel 3-3, 55. Maurice Vermeiren 3-4, 57. Robbie van de Wijnckel 4-4, 76. Jurgen Ar nolds 4-5, 85. Dwight van Hulle 5-5. Scheidsrechter: E. Asselman (Hulst). Gele kaart: Robin Buiten dijk, Mario Corthals, Serge Nöthen (Breskens), Driessens (Moerse Boys). Rode kaart (2x geel): 45. Bas Schrauwen (Moerse Boys). Aantal- toeschouwers: 250. Breskens: Roy den Dunnen; Robin Buitendijk (83. Sven Verploeg), Ma rio Corthals, Erik de Rechter, Mi chel Cocquit; Angela Cornells (70. Gerben Schram), Dwight van Hulle, Serge Nöthen (70. Serge de Ruijs scher); Esad Osmanovski, Robbie van de Wijnckel en Johnny den Bes ten. Esad Osmanovski van Breskens kopt op het doel van Moerse Boys. De bal zal echter net naast gaan. foto Peter Nicolai van onze sportredactie TERNEUZEN - Het eerste team van bad mintonvereniging BC Terneuzen kwam tegen BCR'91 9 uit Rotterdam niet verder dan een gelijkspel. Het duel in de eerste klasse van het district Zuid-West eindig de in 4-4. Het duel tussen Terneuzen en BCR'91 had een uitermate spannend verloop. Toen het dubbelspel bij zowel de mannen als de vrouwen begon wees het wedstrijdformu lier 3-3 aan. Bij de mannen moest het Terneuzense koppel Niek Marsé/Mike Barnes met twee keer 15-7 hun meerdere erkennen in het tweetal Roel Asselman en Marcel Lapré. Maar het vrouwendubbel redde een punt voor de Terneuzense formatie. Armanda van Putten en Mireille van Es versloegen het koppel Renate Oudijk/Gwen van Wel met 11-4 11-5 en stelden daarmee een punt veilig voor de thuisploeg. Terneuzen-BCR'91 9 4-4. ME: Patrick van Straten-Roei Asselman 15-6 15-3; Niek Marsé- Marcel Lapré 10-15, 4-15. VE: Armanda van Putten-Renate Oudijk 7-11 11-1 5-11; Mireille van Es-Giuen van Wel 11-6 7-1111-6. GD: Van Straten/Van Putten-Laprè/Van Wel 13-1011 -3; Mike Barnes/Van Es-Asselman/Oudijk 4-11 3- 11 MD: Marsé/Barnes-Asselman/ Lapré 7-15 7-15. VD: Van Putten/ Van Es-Oudijk/Van Wel 11-4 11-5. ROTTERDAM - Het tweede elftal van Hoek liet zaterdag op nieuw twee punten liggen in de achtervolging op koploper ASWH 2. De ploeg van trainer Arie Dekker kwam in de uit wedstrijd tegen De Zwerver 2 niet verder dan een doelpunt loos gelijkspel. Qua voetbal mocht Hoek 2 niet ontevreden zijn, wel qua afwerking. Waar de tegenstander zich geen enkele kans schiep, daar lie ten de Zeeuws-Vlamingen een handvol mogelijkheden onbe nut. „We waren te wild voor de goal", vond Arie Dekker na af loop. Omdat ASWH 2 met 2-0 van Wilhelmina'26 won, liep de achterstand op de koploper uit Hendrik-Ido-Ambacht zo doende op naar drie punten. ROSMALEN - De B-junioren van Terneuzen leden zaterdag opnieuw een nederlaag, de tweede in drie wedstrijden. Uit te gen OJC Rosmalen BI werd het na een 1-0-ruststand 4-1 voor de Brabanders. Op de nederlaag viel weinig af te dingen, vond ook trainer Danny van de Velde. „OJC was voor de rust beter en in de tweede helft slagvaardiger dan wij waren", zei hij. Na de hervatting had het er wel enige tijd alle schijn van dat Terneuzen zich met de nummer zes van de ranglijst mocht me ten, maar nadat Tim Bogaart voor 1-1 had gezorgd was het toch weer de thuisclub die het heft in handen nam. Dat resul teerde al snel in 2-1 en vervolgens, toen Terneuzen meer risi co's nam, ook in 3-1 en 4-1. DORDRECHT - De D-junioren van Terneuzen "mochten za terdag hun tweede overwinning van dit seizoen begroeten. Uit tegen hekkensluiter Oranje Wit Dl werd het een 3-0. De ploeg van trainer Eric van Britsom had van meet af aan het beste van het spel en in Bowy van den Bergen ook een speler die het verschil kon maken. De jonge aanvaller scoorde voor de rust al tweemaal en bleek ook in de tweede helft trefzeker. Oranje Wit voerde in de twee de helft de druk op het doel van Terneuzen wel op, maar de ploeg uit Dordrecht slaagde er nooit in om een kans af te dwingen. Met zes punten uit acht wedstrijden vonden de Zeeuws-Vlamingen in elk geval weer aansluiting bij Internos Dl en Sliedrecht Dl. TERNEUZEN - Door een overtuigende zege heeft Cees JWis sel de titel veiliggesteld in het kampioenschap tweede klasse libre van de Biljart Federatie Terneuzen Stad (BFTS). De be ginfase van de finale tegen clubgenoot Piet Oppeneer gaf nog een vrij evenwichtig beeld te zien, maar naarmate de partij vorderde nam Wissel steeds meer afstand. Het kon niet anders, dan dat een deelnemer van de organise rende biljartvereniging 't Bierwinkeltje met de titel aan de haal zou gaan in het gelijknamige café in Terneuzen. Dat was al in een vroeg stadium bekend bij wedstrijdleider Hans de Waeie, want de vier kruisfinalisten vertegenwoordigden die vei'eniging. De kruisfinales waren overigens heel wat spannender dan de slotpartijPiet Oppeneer slaagde er met veel moeite in om Ni co Kalden van zich af te houden (80-78 in 30 beurten) en Cees J. Wissel moest bijna net zo diep gaan (80-77 in 29 beurten) om Fons Baart te verslaan. In de finale was het verschil aanzien lijk groter. Dat treffen won Wissel met 80-56 in 24 beurten. Het was echter niet de kortste partij van dit kampioenschap. Eerder voltooide Wissel de 80 caramboles in slechts 16 beur ten. De hoogste serie was voor Fons Baart (20). door Fred Rabout AARDENBURG - Op een door de vele regenval moeilijk be speelbare grasmat won Aarden burg gisteren de West-Zeeuws- Vlaamse derby tegen IJzendijke in de vierde klasse met het kleinst mogelijke verschil: 1-0. De goal van Ronnie Tresonie in de zestigste minuut bleek vol doende voor de winst. Met Tre sonie aan Aardenburgse zijde en doelman Sander Tazelaar aan de kant van IJzendijke zijn ge lijk de twee uitblinkers van deze derby genoemd. IJzendijke was gisteren sinds lange tijd weer eens compleet en zorgde voor aardig wat span nende momenten voor het doel van Aardenburg-doelman Ar jan Worst. Maar tot doelpunten leidde dat niet. Het was een slij tageslag die door scheidsrechter HULST - Voorzitter Kitty van Ommen sprak van een onverge telijke dag. Dat was niet zo vreemd, omdat vele leden en oud-leden van Rapide present waren om het zestigjarig jubi leum op te luisteren. Het was tekenend voor de binding die de Hulster hockeyvereniging nog steeds met de (oud-)leden heeft. Uit Engeland, Zwitserland en diverse plaatsen in Nederland waren ze naar het sportpark aan de Grote Kreekweg gekomen om hun felicitaties aan de jubi laris over te brengen. Om en na bij de vierhondei'd leden waren present tijdens de receptie in het clubhuis. Ook een afvaardiging van bui'gemeester en wethou ders, verschillende verenigin gen uit het Fluister sportwereld- je en eveneens x-egionale rivaal Olympia uit Terneuzen waren present. Alleen een afvaardi ging van de KNHB ontbrak. In feite begonnen de feestelijk heden al een dag eerder. Na een feestavond voor de jeugd begon de zaterdag met een hockeycli- nic voor diezelfde jeugd van ex- ïnternational Fleur van der Kieft. Ruim veertig leden waren op deze clinic afgekomen. Aan het minihockeytoernooi namen 's middags zo'n hondex-d hoc keyers deel.De dag werd afge sloten met een feestavond. Tom Meex-tens ook nog een vijf tal minuten werd onderbroken, toen na twintig minuten een fel le bliksemslag de Hei-endreef ovexmatig belichtte. Aai'den- bui'g had toen al kennisgemaakt met de vorm van keeper Taze laar die met een knappe reflex een kopbal van Arjan Quaak onschadelijk had gemaakt. IJzendijke wist zich ook kansen te creëren. Michel de Ruijs- seherbesloot naast, Luc van Waes zag Worst zijn schot lossen en Van Hanegem vond kort voor rust de paal op zijn weg. Mede daardoor stond het bij de rust nog 0-0. Na de pauze trok Aardenburg de wedstrijd wat meer naar zich toe, maar IJzendij ke werkte niet mee om dit in doelpunten om te zetten. Van Spnxndel zag zijn inzet tegen de vuisten van Taze laar uiteen spatten, terwijl Sinack de bal even later ook al niet voorbij de IJzendijkse por tier kreeg. Ronnie Tresonie deed het dan maar. Aan de rechter kant mocht Richard Reijniers een ingooi nemexx. Hij gooide de bal voor de voeten van Martin Dieleman, die Tresonie hele maal vrij in een aan de grond ge nagelde IJzendijkse defensie zag staan. De Heillenaar knalde de bal loeihard over de grond voorbij Tazelaar. Het bleek vol doende voor de winst. Aardenburg-IJzendijke 1-0 (0-0). 60. Ronnie Tresonie 1-0. Scheids rechter: T. Meertens (Zaamslag). Gele kaart: Richard Reijniers, Mar co de Croock, Ronald de Cock (allen Aardenburg) en Luc van Waes (IJ zendijke). Aantal toeschouwers: 200. LE TOUQUET - De nog maar zestienjarige Bart Michiels van Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft knap gepresteerd tij dens een internationaal schaak toernooi in het Franse Le Tou- quet. Daar finishte de Belgische jeugdschaker in een sterk inter- nationaal gezelschap senioren op een gedeelde tweede plaats met een score van zeven punten uit negen partijen. Dat was vol doende voor hem om een eerste internationale meesternorm neer te zetten. door Jurgen Naeye HULST - HVV'24 leed gisteren zijn vierde thuisnederlaag op rij. Tegen het hoger geklas seerde Oosterhout ging de thuisploeg met 4-1 ten onder. In tegenstelling tot de laatste twee thuisduels boden de Hul stenaren goed partij, maar de bezoekers waren meer bedre ven in het afwerken. Het eindresultaat was dus het zelfde, maar de manier waar op de nederlaag tot stand kwam biedt voor de thuisploeg perspectief voor de toekomst. De formatie van Eddy van der Hooft maakte vanaf de eerste minuut een gretige indruk en speelde achterin zeer com pact. De bezoekers uit Bra bant hadden in de openingsfa se veel moeite om een opening in de hechte HW'24-defensie te vinden. Een vrije trap van aanvoerder John Janssens (over) was lange tijd het enige wapenfeit. Halverwege de eer- ste helft slaagde Wesley cle Vos er wel in om een gaatje in het Hulster bolwerk te vinden en prompt keken de gastheren te gen een 1-0-achterstand aan. „Het blijkt maar weer dat op dit niveau elk foutje genade loos wox-dt afgestraft", rea geerde Van der Hooft. De oe fenmeester uit Terneuzen moest toezien hoe De Vos, on danks de aanwezigheid van drie HW'24-verdedigers, de bal achter doelman Jean-Pier- re de Keijzer werkte. Vier mi nuten later veerde Van der Hooft opnieuw van de bank, maar ditmaal om de gelijkma ker te bejubelen. Uit een cor ner van Danny Vlassenrood kopte Johnny Lensen bij de eerste paal raak. Minder moeite Hoewel het initiatief volledig in handen van de bezoekers was, kreeg HW'24 in de eerste helft de beste doelkansen. Zo kwam Hans van Damme vrij voor de keeper, maar de van Hulsterloo ovexgekomen spits schoot op het lichaam van doelman Gregory de Boer. Oosterhout had beduidend minder moeite met de sco ringskansen. Op slag van rust speelde Mohammed Azoum in Een aanvaller van Oosterhout (midden) probeert een tackle te ontwijken van Kees Duitemeijer (nummer4). foto Wim Kooyman het zestienmetergebied zijn maatje Khalid Didi aan. De aanvallende middenvelder, die twee weken geleden tegen Dongen nog viermaal trefze ker was, liet doelman De Keij zer van dichtbij kansloos: 1-2. De thuisploeg daarentegen had minder geluk bij het af werken. Een scherp genomen vi'ije trap van Danny Vlassen- rood ging aan iedereen voor bij, waarna de bal via de paal in het veld caramboleei'de, „Tegen sterkere tegenstanders moet alles meezitten om een goed resultaat te behalen. Maar als je onderaan de rang lijst bivakkeert, zit alles juist tegen en gaan dit soort ballen tegen de paal", aldus Van der Hooft. Na de rust zagen de 150 toe schouwers hetzelfde spel- beeld. Oosterhout dicteerde de wedstrijd, HW'24 kreeg de beste kansen, maar de bezoe kers maakten de doelpunten. Nadat de geheel vrijstaande Kieran O'Shea uit een vrije trap van opnieuw Danny Vlas senrood hoog over had gekopt, liet Oosterhout-vei'dediger Dennis Verstraaten zien hoe het wel moetVerstraaterf kop te van dichtbij de bal onhoud baar achter De Keijzer. Bekwaam lobje HVV'24 ging verbeten op jacht naar de aansluitingstreffer. Percy Verlinden schoot na een solo naast en vond even latei- doelman De Boer op zijn weg. Uitgei-ekend in een fase waar in de thuisploeg sterker was, sloegen de Brabanders op nieuw toe. Uitblinker Moham med Azoum speelde invaller Seran Anlas in buitenspelpo sitie aan, die met een technisch bekwaam lobje de eindstand op 1-4 bepaalde. HVV'24-Oosterhout 1-4 (1-2). 22. Wesley de Vos 0-1, 26. Johnny Len sen 1-1, 44. Khalid Didi 1-2, 55. Dennis Verstraaten 1-3, 75. Seran Anlas 1-4. Scheidsrechter: W. Broekhoven (Middelburg). Gele kaart: Kieran O'Shea, Kees Duite meijer (beiden HVV'24), John Janssens, Fuad Aouraghe (beiden Oosterhout) Aantal toeschou wers: 150. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Norbert Baart, Harold Verschu ren, Maarten Scheerders, Kees Duitemeijer; Percy Verlinden (88. Davy van de Berg), Kieran O'Shea (80. Hans Goethals), Danny Vlas senrood, Dimitri Verlinde; Hans van Damme (65. Evertvan Damme en Johnny Lensen. van onze sportredactie TERNEUZEN - Koploper Sluiskil blijft maximaal preste ren in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. Gisteren won de ploeg met 4-1 van Philippine. De positie van de koploper ver beterde zelfs, omdat Koewacht bij Terhole niet verder kwam dan een 4-4-gelijkspel. Biervliet schuift stilaan naar de subtop door een duidelijke 4-1- overwinning op Corn Boys. De derby Schoondijke-Groede ein digde in 5-1. Philippine-Sluiskil 1-4: De thuisploeg nam de leiding via een kopbal van Stijn Guilliet. Nog voor de pauze boog een iets gevaarlijker Sluiskil die achter stand echter om in 1-2 door doelpunten van Arno Verlinde en Pascal Wedage. In de tweede helft werd het duel definitief be slist toen Philippine met tien man verder moest omdat Jim de Jongh een rode kaax-t kreeg. Door treffers van Pascal Weda ge en Omar Malagxc liepen de bezoekers uit naar riante 1-4- cijfers. Terhole-Koewacht 4-4: Koe wacht had technisch wat meer inhoud, maar de thuisploeg compenseei-de dat tekort via in zet. Jeroen Hiele en Bram Cor- nelissen zoi'gden voor 0-2, Pa trick Vonck maakte gelijk, maar Hiele zette Koewqacht weer op voorsprong. William Fi-eijzer zorgde uit een strafschop voor 3-3 en uit een vrije trap voor 4-3 Het laatste woord was echter vanaf elf meter voor Jeroen Hie le: 4-4. Biervliet-Corn Boys 4-1: Op de zege van Biervliet viel niets af te dingen. In de 35e minuut opende Angelo Coone de score voor de thuisploeg. Na rust liep Bier vliet uit naar 3-0 door een treffer van Marco Vaal en een fraai doelpunt van Flensley Victori- na. Xavier Herman scoorde nog wel tegen voor de bezoekei-s, maar de marge werd opnieuw drie doelpunten via een treffer van Marco Vaal. Schoondijke-Groede 5-1: Bij de rust was de derby al beslist door doelpunten van Jacco Seen, Norbert Willemse en Barry Hae- rens: 3-0. In de tweede helft liet laatstgenoemde ook 4-0 aante kenen voordat Meisad Cedic te- genscoorde voor de bezoekei-s. Barry Haerens bepaalde ten slotte met zijn dei'cle treffer de eindstand op 5-1. Graauw-Hoofdplaat 3-1: Het eerste halfuur was Graauw ster ker en het nam in die periode de leiding na een solo van Marcel Verschuren. Het resterende ge deelte van de wedstrijd waren beide teams aan elkaar ge waagd. De thuisploeg was ech ter iets gevaarlijker en zeker slagvaardiger. Graauw liep uit naar 3-0 door twee goals van Ronald Vael, voordat veteraan Rudie Thomaes tegen kon sco- Sluis-SDO'63 2-2: Sluis kreeg in de slotfase de betei-e kansen op een overwinning, maar Jenco Borx-izé en Ranco Bogaai'd trof fen hethoutwex'k. De thuisploeg was door Chris Balieu op 1-0 ge komen, maar nog voor rust liet Maxtijn Bisschop 1-1 noteren. Na de pauze zorgde Peter Slits voor 2-1, voordat Giovanni Ver- braeken de eindstand op 2-2 be paalde. TERNEUZEN - De derby in de vijfde klasse van het vrouwen voetbal tussen Steen en en het in de onderste regionen bivakke rende Clinge werd gekenmerkt door éénrichtingsverkeer. Steen won met overduidelijke cijfers: 11-0. Hulsterloo was nog productie ver en klopte in een sportief, maar wel eenzijdig duel hek kensluiter FC Bergen in Bergen op Zoom met 15-1. Het duel in de derde klasse tussen Terneu zen en DIA werd afgelast. In het zatei'dagvoetbal verloor Zaamslag thuis met 3-1 van We- melding'e. Steen-Clinge 11-0. Doelpunten Steen: Saskia Blommaert (3x), Roos de Wulf(3x), Esther Verdurmen (2x), Maja Eggermont, Eefje Hamerlinck en Liselot Luiclcs. FC Bergen-Hulsterloo 1-15. Doel punten Hulsterloo: Tamara Ver- braeken (5x), Mireille Wopereis (3x), Neelle Vermeulen (2x), Katja Pre sent (2x), Ellen van de Perre, Tatja- na de Vos en Cindy Robbrecht. Zaamslag-Wcmeldinge 1-3. Doel punt Zaamslag: Lianne den Hamer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37