Periodetitel inspireert Goes niet ES ™"Amb0, BC Vlissingen blijft zonder zege Voortvarende start van handbalteams RCS stijgt naar vijfde plek na verdiende zege: 0-3 Hansweertse Boys Johan de Fouw grijpt biljarttitel Bart Michiels scoort knap meesternorm uitslagen agenda maandag 4 november 2002 door Jan-Jaap Corré GOES - Dat de kans op een pe riodetitel stimuleert, lijkt lo gisch. Bij de spelers van de voet balvereniging Goes bleek dat gisteren in de wedstrijd tegen RCS allerminst. Vooral in de duels kwam de ploeg van trainer Leo van der Weyden te kort. Bo vendien waren de Souburgers effectiever. Van de vijf kansen die ze creëerden, werden er drie benut: 0-3. Vijf punten achterstand op lei der Moerse Boys en één wed- WEMELDINGE - Johan de Fouw van biljartvereniging Delta wist gisteren in Snackbar Micha in Wemeldinge de kampi oenstitel te veroveren in het li- bre vierde klasse van het district Walcheren/de Bevelanden. Louis de Jonge van HIO werd tweede en Jan Rieinens van ALM derde. Op de laatste speeldag waren Johan de Fouw van Delta met 8 'punten, Hennie van Hese van VEGABV met 7, Louis de Jonge van HIO, Peter Lijnema VE GABV en Sjaak van 't Westein de van OHGL allen met 6 maken nog kansrijk voor de titel. De debuterende Lijnema ver speelde zijn kansen door verlies tegen Jan Riemens van ALM, die daardoor opklom naar een derde plaats. Van 't Westeinde ging onderuit tegen Louis de Jonge en was op slag kansloos. Omdat Johan de Fouw Hennie van Hese versloeg, werd hij toernooiwinnaar. Louis de Jon ge werd tweede. De Fouw ver diende een plaats in de geweste lijke finale die van 24 tot en met 26 november wordt gespeeld in Zevenbergen. Naast de promo tie die hij al in de voorwedstrij den wist te behalen en de hoog ste toernooiserie van 15 was hij een terechte winnaar. Louis de Jonge tekende voor de hoogste partij met 2.30. strijd minder gespeeld. Voor Goes was het zicht op de eerste periodetitel in de derde klasse nog ruimschoots aanwezig en de verwachtingen waren dan ook hooggespannen. Die kon de ploeg echter niet waarmaken tegen RCS. De bezoekers won nen ruim en hebben nu minder veiiiespunten dan de Goese kampioenskandidaat Uitblinker aan Souburgse zijde was keeper Arvid Pieterse, die de weinige ballen die hij kreeg uitstekend stopte. Trainer Hans de Nooijer was dan ook zeer te spreken over zijn doelverdedi- ger.Arvid heeft het uitstekend gedaan, maar dat is heel het sei zoen al het geval. Vandaag hiel den we wederom de nul en zo blijven we op vijf tegendoel punten staan. Daarmee hebben we de minst gepasseerde verde diging uit de derde klasse. De wedstrijd op sportpark Het Schenge begon in een te laag tempo. De ploegen waren alle bei niet in staat om de tegen stander de wil op te leggen. RCS was wel de betere ploeg, maar Goes bleef zonder moeite over eind. Dat laatste werd anders toen RCS-aanvoerder Martin Janse beter in de wedstrijd kwam. Janse was de eerste twintig minuten onzichtbaar, maar in het kwartier daarop was hij bijna ongrijpbaar. Dat leidde na 22 minuten tot de ope ningstreffer toen Janse, na een sublieme steekpass van Chris van Heuven Staereling, koel bloedig doeltrof: 0-1. Actie na actie volgde en op nieuw Janse stond aan de basis van de 0-2. Hij speelde Jeroen Kolen uit en schoot tegen keeper Sven Wolkenhauer aan. De re bound was voor de goed mee gelopen Daan Kloet, die rustig de tweede Souburgse treffer binnen kon schuiven. Goes kon daar één kans tegen over zetten. Een goed schot van Serge Berrevoets werd door Pie terse gestopt. Goes-trainer Leo van der Weyden vond de 2-0- achterstand, waarmee zijn ploeg" de rust in ging, terecht. „We warén minder scherp dan RCS. De tweede bal was steeds voor hen en ook het middenveld bij rust op 1-1 bepaalde. In j tweede helft bracht Paolo <j Silva Gomes Jong Ambon op nieuw op voorsprong, maar j| roen Swagemakers tekende 2-, aan. Tien minuten voor tijd liet Ntf Taniwel een strafschop onbt nut, maar in de 88e minui: schoot Eldridge Pentury Middelburgers voor de dera keer op voorsprong: 2-3. Ind extra tijd (het was inmiddif bijna half vijf) bracht Wilfre Vreeke met een eigen doelpui de Brabanders opnieuw lang» zij: 3-3. Volharding-Dreischor 2-5: Tc; aan de rust kon Volharding c bezoekers redelijk partij bit den. Na een kwartier tekenl Kenneth Ajeco 1-0 aan, waait Patrick Berrevoets DreiscM langszij bracht: 1-1. In de twet de helft liepen de bezoekers eet voudig uit naar 1-5 via Wilc Vermue (eigen doelpunt), Jam! Tiggelman (2x) en Mark van él Linde. Ramon Verbart bract kort voor tijd de 2-5-eindstanj op het bord. Luctor'88-Robur 1-0: Juist het moment dat de wedstrijdti slot leek, bracht Maurice Huij- kens na goed voorbereiden werk van Arnold Hagenaar t de 30e minuut de thuisploegtp voorsprong: 1-0. Na rust gin Robur steeds meer risico neme zonder dat hieruit veel kana, ontstonden. Luctor kreeg i uitvallen wel enkele goede ka: sen, maar de scherpte ontbra waardoor het duel in 1-0 eb digde. Vosmeer-VES'35 1-2: Na ee kwartier bracht Jacco Vader Vosmeer op voorsprong tegend nog ongeslagen koploper. Vij minuten later kwam de thuis ploeg echter met tien man t staan toen John Vroegop na ee overtreding voor eigen rechte speelde en de rode kaart kree, voorgehouden VES'35 profi teerde en boog de achterstan; om tot 1-2 halverwege. Beid ploegen eindigden dit door vee gele kaarten ontsierde duel me tien spelers omdat in de 75* minuut ook bij VES'35 een spe Ier vroegtijdig kon gaan dou chen. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vijfde klasse B leek Jong Ambon op weg naar een zege bij WVV'67 nadat Eldridge Pentury in de 88e minuut de stand op 2-3 had gebracht. De thuisploeg kwam echter in blessuretijd toch nog langszij. Hierdoor liep koploper Hansweertse Boys (5-2-zege op Vivoo) twee punten uit op de Middelburgers. RCS-aanvoerder Martin Janse (18) rukt op naar het doel van Goes. Jeroen Kolen probeert hem de doorgang te beletten. foto Marijke Folkertsma hadden zij in handen. Enorm scherp zijn in de duels is in mijn ogen het sterke punt van RCS. Het leek daardoor misschien alsof wij te mat speelden, maar ik denk dat dat meer schijn was." Strafschop Het enige wat Goes in de tweede helft nog in het zadel had kun nen helpen was een vroege aan sluitingstreffer. Vier minuten na rust kreeg de ploeg daar een uitgelezen mogelijkheid voor. Maikel Cabenda vloerde in het zestienmeter-gebied Rosanno Acton. De strafschop van Niels Paardekooper leidde weer tot een fantastische redding van Pieterse, die daarmee zijn rol als uitblinker nog maar eens onder streepte. Pieterse, pas twintig jaar en be zig aan zijn eerste seizoen in het eerste elftal van RCS, was uiter aard tevreden met zijn optre den. „Het ging lekker. Ik heb mijn draai gelukkig goed ge vonden in het elftal en het is fijn spelen met een verdediging voor je die zo goed staat. Mijn streven is altijd geweest om in het eerste te keepen en nu ik er sta wil ik dat graag zo houden." De klap van de gemiste penalty kwam de thuisploeg niet meer te boven. Een veldoverwicht hield de ploeg wel, maar tot meer dan een grote kans voor invaller Lars Wolkenhauer leidde dat niet. Zijn kopbal leek in de krui sing te verdwijnen, maar Pieter se wist met een katachtige reflex de bal uit zijn doel te ran selen. Goes-trainer Van der Weyden was teleurgesteld, maar niet in paniek. „Onze doelstelling blijft gewoon om kampioen te worden. Ik denk dat we er de ploeg voor hebben. Voetballend lukt het vaak wel. We moeten er alleen nog meer knokken." Collega De Nooijer verwacht een spannende com petitie. „Wij hebben geen ploeg om kampioen te worden, maar we willen zo lang mogelijk mee doen. De ploegen twee tot en met negen staan dicht bij elkaar. Dat betekent dat je na een paar overwinningen zomaar tweede kimt staan." Goes-RCS 0-3 (0-2). 22. Martin Jan se 0-1, 37. Daan Kloet 0-2, 92. Alwin van Ham 0-3. Scheidsrechter: F.E.A. Sturms (Sint-Jan Steen). Gele kaart.: Niels Paardekooper, Lars Wolkenhauer (beiden Goes). Aantal toeschouwers: 150. Goes: Sven Wolkenhauer; Jeroen Kolen, Mart van de Guchte, Claren ce Pahlad, Shannon Braafhart; Ro sanno Acton, Wander Snoeck (65 Mohammed Azzagari), Niels Paar dekooper, Serge Berrevoets; Weng Tran, Maarten Griep (46. Lars Wol kenhauer). RCS: Arvid Pieterse; Paul Reiter, Maikel Cabenda, Sander Schutte, Niels Toumoy; Asrai Elhrouz, Jido Lawalata, Chris van Heuven Staer- ling, Harold Vermeulen (80. Istvan Bakx); Martin Janse, Daan Kloet (70. Alwin van Ham) FC Bergen-Kwadendamme 1-3: In een door scheidsrechter Musters goed geleid duel kwa men de bezoekers na acht minu ten op voorsprong via Jacco Zuidhof. Het veldspel van FC Bergen was weliswaar beter verzorgd, maar via opnieuw twee treffers van Zuidhof liep Kwadendamme na rust verder uit naar 0-3. Pas vijf minuten voor tijd kon Joat el Bouskhail- aui tegenscoren namens de thuisploeg: 1-3. Ouwerkerk-Lewedorpse Boys 2-1: Tegen de verhouding in opende Serge Totté in de 20e minuut de score namens de thuisploeg. Een fel aandringend Lebo kwam op slag van rust langszij door Jacco Murk uit een strafschop: 1-1. Na de thee bracht Oby Kikstra op aange ven van Jakkoo Brouwer Ou- werkerk opnieuw op voor sprong: 2-1. Met soms kunst- en vliegwerk wist de thuisploeg deze stand tot het einde toe vast te houden. Hansweertse Boys-Vivoo 5-2: Halverwege leidde de thuis ploeg al comfortabel met 3-0 via treffers van Adil Fertoute, Frank Quakkelaar en Stanley Stanczak. Na rust kwam Vivoo wel meer opzetten, maar pas na de tweede treffer van Stanley Stanczak leidde dit tot een te gentreffer van Martin van de Berg: 4-1. In de slotfase be paalden Jacky Kaijser en Dan ny Brijsinck de eindstand op 5-2. WW'67-Jong Ambon 3-3: Na mens de bezoekers werd de sco re geopend door Emiel Laisina (die later in de 55e minuut na tweemaal geel kon vertrekken), waarna Mark Hessels de stand door Jeremy Deug doorWim Kakebeeke VLISSINGEN - De Zeeuwse ploegen zijn in de zaalhandbal- competitie voortvarend gestart. Bij de mannen bleef EMM in Den Haag steken op een gelijk spel: 22-22. Olympus en GSC zegevierden overtuigend. Delta Sport won met 28-22 van Uni- tas'63. Bij de vrouwen kwam EMM niet verder dan 11-11 bij Hellas 4. GSC verloor ruim van Indus'67, terwijl Olympus won van Spirit. Hermes-EMM 22-22 (11-9): De Middelburgers zijn gewaar schuwd: de ploeg moet vanaf het begin inzet tonen, anders kost het punten. Zaterdag avond liep EMM in Den Haag de eerste averij op. Hermes tou cheerde een puntje dankzij een veel betere eerste helft. Vooral het gevaar aan de linkerkant kon de ploeg van Rob de Groot niet bezweren: 8-3. „Het was pure onderschatting," vond De Groot na afloop. „Hermes komt uit de derde divisie, dat komt wel goed, dachten we." Het tac tisch overleg in de pauze wierp z'n vruchten af. Jean Marie Tou- biana werd met succes voor de verdediging gezet. EMM kreeg de touwtjes in handen, maar kon dat niet in de score uitdruk ken. Een smet op de puntende- ling was het uitvallen van vete raan Arno Wouters met een hamstringblessure. Scores EMM: Vincent van der Meij- den 8, Arno Wouters 7, Jean Marie Toubiana 3, Edwin Davidse 2, Sjoerd Jongepier en Eric Dinge- manse beiden 1 Olympus-Spirit 20-10 (8-5): De eerste kennismaking met de tweede klasse viel alles behalve LE TOUQUET - De zestienjari ge Bart Michiels van Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft knap gepresteerd tijdens een in ternationaal schaaktoernooi in het Franse Le Touquet. Daar finishte de Belgische jeugdschaker in een sterk inter nationaal gezelschap senioren op een gedeelde tweede plaats met een score van zeven punten uit negen partijen. Dat was vol doende voor hem om een eerste internationale meesternorm neer te zetten. tegen. De eerste fase was wel voor de gasten (0-4) maar daar was ook alles meegezegd. De Vlissingese kar werd onder meer getrokken door keeper Danny Wassink en door Marcel Veldhuizen. Wassink verrichte talloze reddingen. Hij stopte on der meer vier strafworpen. Veldhuizen zette maar liefst acht keer de dekking van de gas ten op het verkeerde been. GSC-Ventura 3 27-14 (13-5): De start van de competitie verliep boven verwachting. De tegen stander was niet al te sterk en dat gaf de thuisploeg vleugels. Dankzij het hoge baltempo was de marge voor de pauze al opge lopen acht treffers. De partij was na de pauze slechts een for maliteit. „De spelers verdienen een compliment omdat ze toch gedisciplineerd bleven spelen," aldus trainer Jaap Quinten. Vrouwen. Hellas 4-EMM 11-11 (6-4): Het enige medicijn dat de jonge Middelburgse brigade no dig heeft is een zege. Dat zou goed voor het zelfvertrouwen zijn. En er waren mogelijkheden op een overwinning. Trainer Jos Aertssen: „We missen net dat extra stukje mentaliteit. Helaas is niet iedereen overtuigd van zichzelf, anders zou de span ning niet zo groot zijn." Na de pauze werd dan toch de schroom een beetje afgeworpen. Hellas was geïmponeerd maar gaf niet op. Dankzij goed kee perswerk van Ingrid Gutteling bleef de partij uiteindelijk on beslist. Scores EMM: Angela van de Bergh 5, Anouk Castenmïller en Marianne de Klerk 2, Maria Terra en Christian Ramstijn beiden 1 GSC-Indus'67 8-17 (6-8): Voor de pauze kon de thuisploeg het nog aardig bolwerken. GSC kwam zelfs op een 4-0 voor sprong. Toen was het woord aan Indus, dat veel meer in huis bleek te hebben. Naast de nodi ge schotkracht beschikte de ploeg ook nog eens over de nodi ge ervaring. De equipe van Huib Quinten kwam na de pauze niet meer in het hoofdstuk voor. Olympus-Spirit 10-9 (5-4): Een verdiende zege. Trainer Hans Dierkx eist honderd procent in zet, maar kreeg zelfs meer. Op alle fronten werden keihard ge knokt voor een goed resultaat. Bovendien sloot de verdediging uitstekend. Dierkx: „De dek king staat. Alleen is de overtui ging er voorin nog niet. Maar dat komt nog wel", zei Dierkx na afloop. Wendy Meerman nam zes treffers voor haar rekening. Biljarten Persoonlijk kampioenschap libre vierde klasse district Walcheren/de Bevelan den: 1. Johan de Fouw Delta, 7 gespeeld 10 punten, moyenne 1.53, hoogste partij 2.14, hoogste serie, 15;2. Louis de Jonge HIO, 7-8, 1.65, 2.30, 14; 3. Jan Riemens ALM, 7-7, 1.55, 2.14, 12; 4. Hennie van Hese VEGABV, 7-7,1.33,2.00,8; 5. Peter Lijnema VEGABV, 7-6, 1 55, 2.14, 12; 6. Sjaak van 't Westeinde OHGL, 7-6,1.47, 1.76,11; 7. Kees Rijk de Vier Linden, 7-6, 1.37, 1.87, 8; 8. Kees Rooze LBV, 7-6, 1.36,1.71,11. Teamcompetitie district Walcheren/de Bevelanden: Klasse B1 Driebanden klein: OBK1 - LBV 1 5-2; Scheldezicht 1 - VEGABV 1 2-5; Onda 1 - BV Zierikzee 1 5-2; De Sportvisser 1 - ALM 1 2-5; De Herberg 1 - LBV 2 4-3. Klasse B2A: LBV 3 - De Vier Linden 1 4-3; Avontuur 1 - Del ta 1 3-4; Scheldezicht 2 - De Sportvisser 2 2-5; ALM 2 - De Herberg 2 6-1. Klasse B2B: LBV 4 - Onda 3 2-5; DOSov. 1 - TOG 1 2-5; De Toekomst 1 - Drieb. De Kroon 1 4-3; VEGABV 3 - OHGL 1 6-1, 't Raedt- huys 1 - OBK 3 2-5. Klasse C1 Libre kl.en kader 38/2: Distr.team Wal deBev 1 - Windenburg 2 5-2; VEGABV 6 - VEGABV 4 3-4; ReHaWe 1 - Windenburg 1 2-5. Klasse C2A: Scheldezicht 3 - 't Raedt- huys 2 1-6; Avontuur 2 - Onda 4 3-4; De Sportvisser 3 Delta 2 7-0; Avontuur 2 Delta 2 5-2. Klasse C2B: OBK 4 - De Toe komst 3 3-4; ReHaWe 2 - VEGABV 7 0-7. Klasse C4A: Delta 4 - OKK 2 2-7; DOSov. 2 - De Toekomst 4 0-9; De Vier Linden 2 -Scheldezicht 4 5-4; De Herberg 4 - LBV 5 2-7; ALM 4 - TOG 3 7-2; Dampoort 2 - VEGABV 8 3-6. Klasse C4B: Delta 5 - OKK77 1 5-4; Onda 5 - De Herberg 57-2; Scheldezicht 5 - De Sportvisser 4 7-2; De Vier Linden 3 - De Herberg 5 5-4. Klasse C5: OKK 3 - De Herberg 7 5-4; Onda 6 - Scheldezicht 6 4-5. Klasse B1 Driebanden klein: OBK 1 - LBV 1 5-2; Scheldezicht 1 - VEGABV 1 2-5; Onda 1 - B V Zierikzee 1 5-2; De Sport visser 1 - ALM 1 2-5; De Herberg 1 - LBV 2 4-3. Klasse C1 Libre kl.en kader 38/2: Distr.team Wal.deBev 1 - Windenburg 2 5-2; VEGABV 6 - VEGABV 4 3-4; ReHa We 1 - Windenburg 1 2-5. Tennis Goes. Herselman-dubbeltoernooi. Eer ste ronde. HD 31: D.van Hoof/T.Slag boom-M.Joosse/M.van Kuijk 10-2, D.van Hoof/T.SIagboom-S.van Buren/A.de Putter 10-4. HD 32: G.Lau/ R. Maan dag-F. Hendrikse/O.Molopodis 8-1G.Lau/R.Maandag-A.Roose/R.Tax 9-3, F.Hendrikse/O.Molopodis-A. Roo se/R.Tax 8-4. HD 33: P.de Vrieze/R.van der Wel-R.van Housselt/T Kok 7-6. HD 3: F.Hendrikse/O.Molopodis-R.van Hous selt/T Kok 5-3, S.van Buren/A.de Put- ter-P de Vrieze/R.van der Wel 8-5, D.van Hoof/T.SIagboom-F.Hendrikse/O.Molo- podis 12-1, G.Lau/R.Maandag-S.van Bu ren/A.de Putter 7-2, D.van Hoof/T.SIag- boom-G.Lau/R.Maandag 10-2. HD5: I van Belzen/J.van Klinkenberg-D.de Ra- ve/M.de Rave 9-4, l.van Belzen/J.van Klinkenberg-R.de Klerk/S.Lokerse 8-3, R. de Klerk/S.Lokerse-D.de Rave/M.de Rave 5-5, l.van Belzen/J. van Klinken- berg-D.Breure/B.Ruissaard 8-6, D.Breu- re/B, Ruissaard-R.de Klerk/S.Lokerse 9-5, D.Breure/B.Ruissaard-D.de Rave/M.de Rave 7-6. HD61: R.van Gilst- /N.de Water-P.Bustraan/C.de Marco 7-6, J.Bish/E.Gideonse-R.van Gilst/ N.de Water 6-5, P.Bustraan/C.de Marco- -J.Bish/E.Gideonse 7-5. HD62: W.Kors- tanje/P.Noordijke-l.van Bel/C,de Water 11-2, M.Ketting/A.Kuijl-l.van Bel/C.de Water 7-4, W.Korstanje/P.Noordijke- M.Ketting/A.Kuijl 10-4. HD7 17+1: M.Duinhouwer/A Polderman-C.Geus/ S.de Haan 8-3, N.Kaat/S.Theunissen- C.Geus/S de Haan 11-2, M.Duinhou wer/A.Polderman-N. Kaat/S.Theunissen 9-5. HD7 17+2: A.de Pan/J.de Pan-P Ba- rac/A.Polderman 8-4, K.A.Andriesw B.Pols-A.de Pan/J.de Pan 7-7, P.Bav A.Polderman-K.A.Andriessen/Pols 54 HD7 17+3: J.van Egmond/G.de Leeu# E .de Jonge/P.Maat 9-4, E.de Jong: P.Maat-D.Gideonse/A.Wegman 9-i J. van Egmond/G.de Leeuu D.Gideonse/A.Wegman 9-3. DD31: J.v/d Dries/M.Ganseman-N.Hillï brand/N.Hillebrand 9-3, N.Hillebran: N.Hillebrand-E.Freijser/C Westerweel 9-3, J. v/d Dries/M.Gansema: E.Freijser/C.Westerweel 10-3. DD3i M.Atoon/K.v/d Steen-A.Atoon/M.Lu» pen 6-3, M.Atoon/K.v/d Steen-A Ke: ting/S.Oranje 6-4, A.Atoon/M Luyper A.Ketting/S.Oranje 6-6. DD3: J.v/t Dries/M.Ganseman-A.Ketting/S.Oranjï 7-6, M.Atoon/K.v/d Steen-N Hille brand/N.Hillebrand 7-3, M.Atoon/K.vjt Steen-J.v/d Dries/M. Ganseman 74 DD51: E.de Blaeij/M.Snoeck-L.Dinger. outs/J.Steehouwer 7-6, E.de Blae; M.Snoeck-C.van As/D.Klap 5-4, L.Dir genouts/J.Steehouwer-C.van As/D.KIa: 6-4. DD52: H.CIausing/J.Davidse-Ni toon/E.Terwischa 11-0, H.CIausinc J.Davidse-J.Rijk/C.Visser 8-6, J.RijK'C .Visser-N.Atoon/E.Terwischa 7-5. DD5 E. de Blaeij/M. Snoeck-J Rijk/C.Visse 6-2, H.CIausing/J.Davidse-L.Dingec outs/J.Steehouwer 7-5, H.CIausing.. .Davidse-E. de Blaeij/M. Snoeck 5-! DD7 17+1: E.Bol/R. van Steveninck-i Franse/P.de Waard 10- I.Mansier/I.Murre-G.Franse/P. de Wa» 9-4,E.Bol/R. van Steveninck-I.Mansier Murre 8-3. DD7 17+2: H.Bauer/H. 01 dam-J.Joosse/J.Suurland 10-3, H.Bt er/H.OIijdam-K.van Sabben/N, v/d li de 8-4, J.Joosse/J.Suurlanf K.van Sabben/N.v/d Zande 7-4. DD71 +3: L.Houtepen/M.v/d Merwe-F.Maö' dag/M.Zevenbergen 7-6. DD8 17ti W.Maas/L.Roodhart-W.Lambrechtse/ C.Nuyten 14-2, G.do Kock/T.v/d Mei( J.de Marco/E.v/d Vrie 9-2, Gé Kock/T.v/d Meij-W.Maas/L.Roodhi' 7-6, W.Lambrechtse/C.Nuyten-J. c Marco/E.v/d Vrie 8-5,W.Maas/L. Roof hart-J de Marco/E.v/d Vrie 14-1. GD31: C.Davidse/R. Maandag-T.v/dDii kenberg/S. van Buren 9-5, O. Molopf dis/A. Ketting-T.v/d Dikkenberg/S. v; Buren 6-5, C. Davidse/R. Maandag-C Molopodis/A. Ketting 9-3. GD32: J v Dries/A.Roose-N. Hillebrand/M. va Kuijk7-4, M.Atoon/D.BIackman-N.Hilli brand/M.van Kuijk 6-5, M.Atoont Blackman-J. v/d Dries/A. Roose 6- GD33: A.Atoon/S. Huis in 't Velt G.Lau/K.Dijkstra 7-6. GDi G.Lau/K.Dijkstra-J.v/d Dries/A. Roos 7-4, O.Molopodis/A.Ketting-A.Atoo: S.Huis in 't Veld 6-5, C.Davidse/R. Maai dag-G.Lau/K. Dijkstra 9-4, M.Atoof D.BIackman-0 Molopodis/A. Kettii* 9-1, C.Davidse/R.Maandag-M.Atoofi D.BIackman 6-2 GD5: M. Luypen/N Atoon-A. Heijens/S. Lokerse 9-4, J. Gar seman/H. Ganseman-R. de Reu/M. Joos se 10-5, R.de Reu/M.Joosse-A..Heijen< /S.Lokerse 11-4, M.Luypen/M.Atoor J.Ganseman/H.Ganseman 9-4, M.Luy pen/M.Atoon-R.de Reu/M.Joosse 84 GD61. L.van 't Hof/E.van Aken-Ad< Roover/J.Bish 6-4, L.van 't Hof/E.vai Aken-S.de Marco/A.de Marco 8-5 GD6! S.Burgel/D.v.d. Meij-C.de Fouw/H.HJ rinck 6-5, S.Burgel/D.vO Mei]-M.Braam/S.Sprinkhuizen 8-6, C de Fouw/H.Harinck- M.Braarï S.Sprinkhuizen 6-6. GD7 17+1 J.Sanderse/L.Houtepen-J.Jaspers/ C.Bousma 11-0, K.van Iwaarden/T.vai Iwaarden-J.Jaspers/C.Bousma 44 L. van 't Hof/K.A.Andriessen-K.va' Iwaarden/T.van Iwaarden 13-0. maandagj Dammen PZDB-clubcompetitie. Hoofdklass! Middelburg - PWG '§-Gravenpolder3 Aanvang 19.30 uur. VLISSINGEN - Het eerste vrouwenteam van BC Vlissin gen verloor zaterdag ook de vijfde competitiewedstrijd in de promotiedivisie. Nu was Sharklets met 50-42 te sterk. BV Souburg doet het in de der de divisie heel wat beter. De ploeg bleef ook tegen Barons 2 ongeslagen. In dezelfde klasse behaalde BC Vlissingen 2 de eerste overwinning. Ook de mannen van BC Vlissingen wonnen. BC Vlissingen-Sharklets 42- 50: De thuisploeg had een goede start tegen het sterke Sharklets, maar de laatste 5 minuten van het eerste kwart scoorden de gasten twaalf punten op rij: 10-19. In de tweede periode hadden beide ploegen de verdediging goed in orde waardoor er weinig werd gescoord en de ruststand werd bepaald op 16-30. Na de rust liep Sharklets uit tot een verschil van 23 punten. De laatste periode was een heel ander verhaal: Vlissingen verdedigde fel, waardoor er frustratie ontstond bij de te genstander. Hier maakten de vrouwen dankbaar gebruik van en wonnen dit kwart met 17-2. Het was echter niet ge noeg voor de eindzege. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joosse 14 punten, Nanon Doeland 13, Astrid Franke 6, Linda de Mei] 6 en Melanie Lindenberg 3. BV Souburg-Barons 2 82-32: De ploeg van coach Hans van de Linden begon sterk dankzij een fanatieke verdediging. Het gat was meteen geslagen en bij rust was het al 43-15. In de derde periode werd overge gaan op een andere verdedi ging, en opok dat had succes. Het gat werd nog groter, liefst 52 punten. In de laatste perio de viel de thuisploeg wat te rug, maar dat kon de ploeg uit Oost-Souburg zich wel ver oorloven. Scores BV Souburg: Esther Ven- drik 26 punten, Ilse Rijnberg 22, Gitta Krayo 13, Wendy Kasander 10, Judy Slager 7 en Nicoline Cros te 4. Jumping Crabs-BC Vlissingen 2 3 7 - 7 8In Bergen op Zoom be haalde BC Vlissingen 2 de eer ste overwinning van dit sei zoen. Het zwakke Jumping Crabs had geen verweer tegen de snelheid van jonge Vlissing- se ploeg. Ook was het afstand schot goed verzorgd, waar Een speelster van Sharklets door het team van coach Tom Joziasse bij rust al met 18-45 leidde. Na de pauze daalde het niveau van de wedstrijd naar een bedenkelijk niveau, maar een eindsprintje leverde een royale zege op. Scores BC Vlissingen 2: Chariot Wierikx 23 punten, Ilse Bos 13, Ro- mana de Ridder 13, Linda de Paauw 10, Elisa Kuipers 8, Marjo lein de Dreu 7, en Dorien de Witte 4. Mannen: BC Vlissingen- Dunatos 78-61: De ploeg uit: Zuid-Limburg sloot het eei'ste kwart met een kleine voor sprong af. In de tweede perio de werd het gat weer snel ge dicht, maar de ploeg van Joop Elderkamp en Victor Vemxeu kwam maarniet los. Na de rust werd er een andere verdedi gingstrategie neergezet, en dat werkte. Hierdoor liep de aan val ook beter en BC Vlissingen liep langzaam maar zeker uit naar een verdiende zege. Scores BC Vlissingen: Jeroen Nieuwlcamp 20 punten, Sander Klap 16, Erwin Hilbert 14, Danny Kasander 9, Rakhis Angnoe 7, Ar no Franke 5, Stefan Schrier 5 en Niels Wisse 2, Volharding-BBF Migliore 52-67: De ploeg van Cees Steur bood een goede tegen stand tegen de als derde ge plaatste Migliore. De wed strijd ging vrijwel gelijk op en halverwege de derde periode stond Volharding 3 punten voor. Vanaf dat moment wisten de gasten echter hun langex-e spelers onder het bord beter te vinden. Daardoor en door een oplopende foutenlast verloor BC Vlissingen uit. foto Ruben Oreel Volharding de grip op de wed strijd. Scores Volharding: Winston Does burg 19 punten, Michael Schoonen 17, Ralph Ransliuijsen 8, Jacco Barth 3, Louis Pikard 2, Rim Rans- huvjsen 2 en Kany Nugloze 1. Jongensjunioren: Starren At- tacus-BC Vlissingen 61-58: Vlissingen begon sterk en stond na het eex-ste kwart 5 punten voor. In de derde perio de werd de marge vergroot tot 8 punten, maar in de laatste periode kwam Vlissingen door verkeex'de beslissingen niet tot scoren en door matig verdedi gen nam Attacus de wedsti'ijd over. Scores BC Vlissingen: Wilfred Klap 15 punten, Timothy Paulis- sen 15, Sjors van de Poel 8, Jeremy Deug 7, Souverein van de Gaag 6, Gilles Dingemanse 3, Benjamin Risakotta 2 en Tristan Volker 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 18