pzc Edwin Arens beslist stationsderby Oemoemenoe heeft laatste woord Heinkenszand pakt het eerste prijsje 's-Gravenpolder zet zijn zegereeks voort De Stormvogel in de slotfase kopje onder tegen Neptunus Niet fitte spits van Kruiningen scoort twee keer tegen Yerseke: 2-1 FM Sranang is veel te sterk voor Brabantia Onverwachte nederlaag voor Sinar Judoka's Geelhoed in de prijzen wb 17 maandag 4 november 2002 Adriaan van de Plasse van Kruiningen rukt op in de wedstrijd tegen zijn oude club. door Ron de Waal YERSEKE - Het duurde zater dag lang voordat het treffen tus sen de derdeklassers Yerseke en Kruiningen op gang kwam. Maar toen de derby eenmaal in alle hevigheid ontvlamde, kre gen de tweehonderd toeschou wers ook waar voor hun geld. Uiteindelijk trok Kruiningen terecht aan het langste eind: 1- 2. Edwin Arens was de gevierde man, want hij scoorde beide doelpunten. Met een grijns van oor tot oor verliet hij het veld. Echt fit voelt hij zich nog steeds niet, maar de twee treffers die hij op zijn conto bij had laten schrijven, maakten bijna alles goed. „Fysiek ben ik nog steeds niet in orde, maar die pijntjes ben j e na twee goals gauw verge ten", glunderde de match win naar. Het was voor Kruiningen maar goed dat het vizier van Arens op scherp stond, anders had de ploeg van trainer Carlos de Jon- EINDHOVEN - FM Sranang bleek in de hoofdklasse van het futsal veel te sterk voor Braban tia. In Eindhoven won de Goese formatie na een 4-1-voorsprong bij rust met 10-2. Pearl Doesburg opende de score en Ramon Dahoe zette Sranang op 2-0. Na de 1-2 van Brabantia liep de Zeeuwse hoofdklasser verder uit via Ryan de Meza en opnieuw Dahoe. Na de rust werd het eerst 2-4, maar daama kwam de thuisploeg er bijna niet meer aan te pas. En als Brabantia aanvallend eens gevaarlijk werd dan stuitte het steeds op keeper Jacco Ne- len die de afwezige Ron de Bak ker verving. De doelpunten van Sranang kwamen in de tweede helft op naam van Pearl Does burg (2x), Gaffin de Meza (2x), Ryan de Meza en Ramon Dahoe. ge weieens van een koude ker mis thuis kunnen komen. Maar liefst viermaal gingen de bezoe kers met één of meerdere spelers alleen op keeper Wilfred Poley van Yerseke af en even zoveel keren werden de buitenkansjes om zeep geholpen. „Dramatisch", concludeerde Carlos de Jonge na afloop. „We hadden het veel eerder af moe ten maken. We maakten steeds net de verkeerde keuzes, waar door we Yerseke in de wedstrijd hielden." De stationsderby was een wed strijd die pas in de tweede helft het aankijken waard was. Voor de rust leken beide ploegen met de handrem op te spelen en was er van een echte derbysf eer nau welijks sprake. „We waren zoe kende en kwamen niet echt in ons spel", zei Yerseke-spits Padden van de Water.,Maar dat kwam ook doordat we al met een aangepaste speelwijze moesten beginnen", viel trainer John Vette zijn spits bij. „Door blessures van spelbepalende spelers en met een zieke Bart van Steveninck in de spits moet je toch je beperkingen zien te verbloemen." Overzicht De tweede helft maakte veel goed. Al snel bood Edwin Arens de volledig vrijstaande Adriaan van de Plasse een niet te missen kans op de openingstreffer voor Kruiningen, maar de ex-Yersekespeler maaide de bal hoog over het doel van Wilfred Poley. Enkele minuten later kreeg Van de Plasse opnieuw een mogelijkheid, maar ditmaal behield hij het overzicht. De op zij gelegde bal werd door Edwin Arens kalm binnen geschoten: 0-1. Aan de andere'kant was Bai-t van Steveninck dichtbij de gelijkmaker, maar keeper Di- nant Bauer hield Kruiningen overeind. Ruim twintig minuten voor tijd leek Kruiningen de wedstrijd te beslissen, toen Edwin Arens een voorzet van Adriaan van de Plasse op schitterende wijze achter Wilfred Poley volleerde: 0-2. Yerseke bleef zich dapper verzetten maar had pech dat de tot dan toe sterk leidende arbi ter Koole een strafschop wei gerde te geven toen Padden van de Water binnen de zestienme ter onderuit werd geschoffeld. De reactie van Van de Water was te begrijpen maar desastreus voor Yerseke. Het toegefluister de fuck you leverde hem zijn tweede gele kaart op. Arbiter Koole maakte zijn fout snel goed, door een licht duwtje van de solide spelende Dirk-Jan Schipper in de rug van Jordy den Toonder wel te bestraffen met een penalty, die door Elco de Schipper feilloos werd benut: 1-2. In de hectische slotfase kreeg Kruiningen via Adriaan van de Plasse en de invallers Jordan van Langevelde en Stefan Ope neer nog dotten van kansen op een grotere zege. Het bleef ech ter bij de 1-2, die Kruiningen in het linkerrijtje en Yerseke in een lastig parket deed belanden. „Wij bulkten van het zelfver trouwen en hebben een verdien de overwinning behaald", zei een opgeluchte Carlos de Jonge. Zijn collega John Vette speelt zelfs inmiddels met de gedach ten om zelf als speler bij te springen. „Maar of die korte-termijnpolitiek zin heeft, betwijfel ik. Hopelijk beschik ik na de winterstop vooral op de training over een wat bredere groep." Yerseke-Kruiningen 1-2 (0-0): 51. Edioin Arens 0-1, 67. Edwin Arens 0-2, 81. Elco de Schipper 1-2 (straf schop). Scheidsrechter: M. Koole (Tiel). Rode kaart: 71. Padden van de Water (Yerseke/2xgeel) Gele kaart: Elco de Schipper, Niek Boo- gert (Yerseke), Dirk-Jan Schipper, Adriaan van de Plasse en Jordan foto Willem Mieras van Langevelde (allen Kruiningen). Aantal toeschouwers: 200. Yerseke: Wilfred Poley; Johnny Lin- denberg, Jordy den Toonder, Frans van Driel (76. Michel Barbé), Niek Boogert; Michel de Rooij, Elco de Schipper, Anthonis Riedijk; Alec van de Water, Bart van Steveninck (66.Raymond Rovers) en Padden van de Water. Kruiningen: Dinant Bauer, Sjoerd Stoffels, Dirk-Jan Schipper, Gert- -Jan Poley, Kees Hommel; Onny Scholten (73. Stefan Openeer), Ro bin Arens (79. Jordan van Langevel de), Arno van de Berge (86. Jimmy Fens), Ewout Dek; Adriaan van de Plasse en Edwin Arens. van onze sportredactie VLISSINGEN - In de vierde klasse Agaat na een 1-2-zege op SPS de eerste periodetitel naar Heinkenszand.In 4B greep SKNWK door de 4-2-winst op Krabbendijke de eerste periode. De ploeg neemt ook drie punten voorsprong op DVO, dat met 2-1 van Halsteren verloor. SPS-Heinkenszand 1-2: De be zoekers waren in het eerste kwart klassen sterker en de 0-1 na 22 minuten via Remko van der Does was maar een flauwe afspiegeling van het krachts verschil. De koploper slaagde er daarna niet in een tweede treffer te produceren. Na een uur werd het daarom gelijk door Jaco Jansen. De thuisclub leek te kunnen stunten, maar vijf mi nuten voor tijd mochten de be zoekers op de rand van buiten spel doorgaan en kon opnieuw Van der Does voor 1-2 zorgen. Borssele-Colijnsplaatse Boys 3-1: Martijn van de Graaf te kende voor de veel betere thuis club na een half uur voor 1-0 en William Boone maakte vlak voor rust 2-0. Opnieuw Van de Graaf maakte er 3-0, waarna in de slotminuut Koen Wisse de eer kon redden. Nieuwland-Cadzand 0-4: An- gelo Martlé opende na zeven mi nuten vanaf elf meter de score voor de bezoekers, die binnen het halfuur na treffers van Mi chel Cillekens en Ronnie van Hijfte de punten al binnen had den. Halverwege de tweede helft werd het ook nog 0-4 door opnieuw Cillekens. Wemeldinge-Spui 1-2 (ge staakt): De thuisclub leek in de beginfase de zware nederlaag van voi'ige week tegen DFS nog niet verteerd te hebben, want al na dertig seconden waas het 0-1 via Gert Jan Vlaander en vijf minuten later werd het 0-2 door Alex Meyer. De thuisclub her stelde zich daarna. Richard Schouten kon halverwege de eerste helft vanaf elf meter voor 1-2 zorgen. Verder kwam de thuisclub daarna niet, omdat een geblesseerd geraakte arbi ter Riemens de wedstrijd na 34 minuten voor gezien hield. Wissenkerke-DFS 2-4: De aller eerste kans voor de thuisploeg leverde na acht minuten meteen de 1-0 op door Danny Hakkert. Een minuut later tekende Huib Nortier al voor de gelijkmaker, waarna DFS tot aan de rust veel sterker was. Anco van der Linde tekende echter pas vijf minuten na rust voor 1-2 maar via Mar cel van Hekken kwam de thuis ploeg toch weer op gelijke hoog te. Halverwege werd het 2-3 door Bas Hogestein, waarna de bezoekers niet zonder geluk hun voorsprong wisten vast te hou den. Vlak voor tijd werd het via opnieuw Van der Linde 2-4. Krabbendijke-SKNWK 2-4: Johan Padmos tekende na een kwartier voor 0-1 en Emiel Kuijten twee minuten later al voor de 0-2. Martin Bal kon er vlak voor rust wel 1-2 van ma ken, maar nog in de blessuretijd vergrootte Kuijten de voor sprong weer tot twee doelpun ten. Een kwartier na rust werd het via Richard Daane 2-3maar een minuut later ook weer 2-4 door Jan Jaap Padmos. Chrislandia-Wolfaartsdijk 3-1: Wolf aartsdijk kwam na drie mi nuten door Harm Flui j t op voor sprong Via treffers van Plak werd het nog voor rust 2-1. Huidkar maakte er halverwege de tweede helft 3-1 van, waarna de bezoekers geklopt waren. DSE-Hoedekenskerke 3-2: Ex'ik Northolt tekende al in de begin fase voor de 0-1. Stan Wijnen kon wel gelijkmaken, maar door een doelpunt van Julian Walra ven leidden de bezoekers bij rust met 1-2. Halverwege de tweede helft maakte Wim Jan sen gelijk en tien minuten voor tijd ging de winst naar DSE door een goal van Jacco Kamp. WIK-Smerdiek 0-6: Met een vrije trap opende Jordy Hage al in de tweede minuut de score. Niels Hage tekende een kwar tier later voor de 0-2 en Jordy Hage drie minuten later vanaf elf meter voor de 0-3. Erik van Haaften bepaalde de nxststand op 0-4, waarna Niels Hage en William de Bie de eindstand vastlegden. Stavenisse-Vrederust 0-2: Via treffers van Demmers en Her mans hadden de bezoekei's zich bij i*ust eigenlijk al van de winst verzekerd. De thuisclub bleek nooit in staat het Vrederust moeilijk te maken. foto Ruben Oreel Een speler van Tovaal wordt gestuit door een overmacht van Oemoemenoeërs. Middelburgse rugbyers verslaan ongeslagen Tovaal op de valreep door Daaf Kasse door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo- loërs van de Stormvogel kregen zaterdag in de tweede klasse een pak slaag van Neptunus. De Arnhemmers wonnen in Vlis- singen met 11-2. De mannen van Schelde grepen een klasse lager de leiding. De ploeg uit Terneuzen won bij het eveneens ongeslagen Wiekslag met 3-2 en gaat aleen aan kop. Stormvogel 2 verloor van Spio met 7-9 en de mannen van Ganze versloegen PSV 5 met 11-8. Bij de vrouwen deelde Schelde de punten met Watei'proof 2-2 terwijl de vrou wen van Ganze Aegir versloe gen: 7-5. Stormvogel-Neptunus 2-11: De Stormvogel speelde een wed- stx-ijd met twee gezichten. Vanaf MIDDELBURG - Met enig zelf vertrouwen ging Sinar '75 de uitwedstrijd tegen Rhoon in de hoofdklasse van de badminton- competitie van het district Zuid-West tegemoet. Twee jaar terug won Sinar'75 de thuis wedstrijd met ruime cijfers en boekte ook in het uitduel winst. Nu werd het 7-1 voor Rhoon. De tijden zijn verandei'd. Rhoon degradeerde destijds naar de eerste klasse, maar keerde her boren terug. „De samenstelling van dat team is nog precies het zelfde als twee jaar tei*ug. Maar de spelei's hebben zich uitste- 1 kend ontwikkeld. We kwamen er niet aan te pas aldus Wouter Phaff van Sinar. Alleen Bas Co- dee boekte een zwaar bevochten zege in zijn enkelspel. 9 Rhoon-Sinar'75 1 7-1: ME: Martin 5 Boshuizen-Wouter Phaff 15-0, 15-1; Harry Warbout-Bas Codee J 9-15, 15-9, 15-17. VE: Jolanda s Steekers-Eveline van der Hof 11-2, 11-6; Henny Verschoor-Ivanka Vis- ser 11-7, 11-1. GD: Warbout- Steekers- Codee /Visser 11-4,11-3; 0 Boshuizen/Verschoor-Marcel van j Asperen/Van der Hof 11-2 11-3. MD: Boshuizen/Warbout-Phaff- J /Van Asperen 15-12, 15-11. VD: d Steekers/Verschoor-Van der Hef Visserx-6,11-2. het begin was het een gelijkop- gaande wedstrijd waai'in veel gezwommen werd. Neptunus nam een 1-0-voorsprong maar Stormvogel kwam via een straf- worp van Danijel Gavranovic weer gelijk. Daarna oveiieefde Stormvogel met een man min der maar vergat te scoren met een man meer. In de tweede pe riode vergat Stormvogel op nieuw te scoren. Toen Neptunus daarna meer fysieke kracht in de strijd gooide, kreeg de thuis ploeg liet moeilijk. Na de derde pex-iode was het al 1-7 en via 2-9 (tx-effer Pim Bekkers) werd een forse 2-11-nederlaag geleden. Stormvogel 2-Spio 7-9: De re- serves hadden een slechte start tegen koploper Spio: 1-4. Daar na knokte de ploeg terug en aan het eind van de derde periode was nog alles mogelijk: 4-5Na dat de Stormvogel op 5-5 was gekomen liet Spio het betere po lo zien en won verdiend. Scores Stormvogel: Jeroen de Fou- wes, Pim Bekkers en Henk Riemens allen 2, Bas Melis 1. Ganze-PSV 5 11-8: De Ganze- mannen speelden een goede wedstrijd. Na 3-1 en 7-2 leek er geen vuiltje aan de lucht. De Goese ploeg zakte echter weg en PSV kwam terug in de wed- strijd. Bij 8-5 kon Ganze het tij keren en won het verdiend met 11-8. Scores Ganze: Maarten Buijs 4, Cheyenne van Berkel 3, Dennis Rut ten 2 en Andre van Zijp, Bram van der Leden 1. Waterproof-Schelde 2-2: Schelde kwap op voorsprong maar de ploeg uit Maastricht kwam al snel weer langszij: 1-1. In de tweede pei'iode nam Wa terproof de leiding maar nu toonde Schelde veerkracht: 2-2. Daarna vei'richtten beide keep- sters goed werk waardoor het terecht 2-2 bleef. Scores Schelde: Astrid Segers en Rowena Witkamp beiden 1 Ganze-Aegir 7-5: De Ganze- vrouwen hadden een moeizame start en zagen Aegir een 3-1- voorsprong nemen. Daarna was de opbouw van Ganze beter en dat betaalde uit. In de laatste periode ging de thuisploeg erop en erover. Scores Ganze: Astrid Assink 2 en Joyce Pïeters, Carola Kiel, Marjo- Flipse, Tamara Flore en Eriline Brpokman allen 1. door Pieter van Klinken MIDDELBURG - De rugbyder- by tussen Oemoemenoe en To vaal kende gistermiddag een hectisch slot. De scheidsrechter keurde de winnende try van Oemoemenoe tot grote woede van Tovaal toe. Twee supporters vlogen elkaar in de haren en de trainer van de verliezende ploeg was woedend op de arbiter. Er was kortom weer sprake van een echte derbysfeer. Het Middel burgse Oemoemenoe was met 13-12 te sterk voor het Goese Tovaal. ,Niet dat het nog leeft, het echte derbygevoel, maar het blijven wel speciale wedsti'ijden", zei gelegenheidscoach Alex Vlie land van Tovaal voor de kick- off. „Ik ben altijd zenuwachtig voor een wedstx-ijd, maar tegen Oemoemenoe gieren de zenu wen wat harder door mijn keel." Herbert-Jan van der Waal, trai ner-aanvoerder van Oemoeme noe, wist dat de bewering van Vlieland op waarheid berustte. „Altijd als Tovaal tegen ons speelt, gaat er bij hen iets mis. Het is of die ploeg niet met de ge voelens om kan gaan die leven tijdens de derby. Ook vandaag konden ze niet overtuigen en ontbrak het hen aan tactisch in zicht." Ondanks het gebrek aan tac tisch inzicht was Tovaal over de gehele wedstrijd gezien beter dan de Middelbui'gers die op de ranglijst twee posities lager staan. Met name bij de scrums en de line outs werd winst ge boekt. Toch kon Tovaal niet voorkomen dat Oemoemenoe de eerste try van de wedstijd druk te. Een domme fout in de vei'de- diging zorgde ei*voor dat Mar tijn Boogaai'd met gemak de bal over de lijn kon lopen. Door een windvlaag belandde de conver sion naast de palen. De score van de thuisclub schudde de Goesenai'en wakker. Plots werd er aggressiever ge speeld, wat vrijwel dii'ect leidde tot de tegentreffer. Tovaal won een gevecht om de bal op twee meter van het doelgebied, bracht de bal razendsnel naai de andere kant van het veld waar Menno Huter scoorde. De conversion van de rand van het veld leek onmogelijk, maar Egon Geeratz schopte de bal met een prachtige curve tussen de palen: 5-7. De eerste helft werd afgesloten met een schitterende run van Koen Spaas die de tweede try voor Tovaal maakte. Ondanks een betere positie kon Geeratz de conversion dit keer niet ma ken, waardoor er gerust werd met een stand van 5-12. De tweede helft begon met twee goede aanvallen over de Goese flanken. Daarna trok Oemoe menoe het initiatief steeds meer naar zich toe. Via een kick van Jan Albregtse wex-d de achter stand van de Middelburgers te ruggebracht tot vier punten. Toen Tovaal-winger Tonnis van der Tuin door de scheidsrechter van het veld werd gestuurd voor een ovei-treding nam Oemoeme noe het heft helemaal in handen. Laatste seconde De ploeg profiteerde aanvanke lijk niet van de man-meer-situ- atie. Dat gebeurde pas in de laatste seconde van de wed- strij dtoen J an Albregtse een txy drukte. Het was een score waar veel over te doen was. Er zou een Oemoemenoe-speler offside ge staan hebben, sommigen had den het zelfs over twee keer. De scheidsrechter zag niets en liet het spel doorgaan, waarna Al bregtse het winnende punt maakte. „Ongelofelijk, dat we door zo'n beslissing de wedstrijd verlie zen", sprak een woedende Vlie land na de wedstrijd. „Ach, de ene keer valt een beslissing in ons voordeel, de andere keer in dat van Tovaal", i'elativeerde Van de Waal. Oemoemenoe is de eerste ploeg die dit seizoen van Tovaal ver slaat en dat zit de Goesenaren niet lekker. Ze willen over drie weken de verhoudingen weer rechtzetten. „Tovaal is de betex-e ploeg", zei Van der Waal. „Van daag hebben we alleen gewon nen omdat we hebben geknokt tot de laatste seconde." Oemoemenoe-Tovaal 13-12 (5-12): 29. Martijn Boogaard 5-0, 31 Men no Huter 5-5, 31. Egon Geeratz 5-7, 37. Koen Spaas 5-12, 56. Jan Al bregtse 8-12, 80. Jan Albregtse 13- 12. MIDDELBURG - Het damtien- tal van PWG 's-Gravenpolder is bezig aan een indi'ukwekkende reeks in de landelijke hoofd klasse. Zaterdag won het team voor de derde keer op rij. Met 14-11 werd Doetinchem kans loos gelaten. In de tweede klasse D verloor Middelburg in een be labberde wedstrijd met 15-12 van de reserves van Beter/Dor drecht. PWG 's-Gravenpolder heeft nu al tien wedstrijden achter el kaar niet verloren. Op 10 no vember van het vorig jaar leed de sterkste Zeeuwse damclub tegen Dordrecht de laatste ne derlaag. Zaterdag was de over winning op Doetinchem vooral het resultaat van sterk spel, hoewel het hier en daar niet te genzat. In het eerste speeluur stond het ineens 3-0 voor de be zoekers toen Ronnie Gunter als gevolg van een black-out zo maar twee schijven weggaf en meteen kon opgeven. Gelukkig voor PWG liet de te genstander van Arjo Kousema ker zich daarna door simpel een schijf afhandig maken. Na een gelijkspel van Johnny de Leeuw en een prachtige aanvalszege van Aart Walraven stond het 4-4, waarna gelijke spelen van Daaf Kasse, Bennie Pi'ovoost en Henk Gunter (tegen de voorma lige Nederlandse aspiranten kampioen Rik Keurentjes) de stand op 7-7 brachten. De tegenstander van Kousema ker gaf het daarna eindelijk op, zodat PWG voor het eerst in de wedstx-ijd op voorsprong kwam. Die bleef gehandhaafd door een gelijkspel van Erwin Hamers aan het tiende bord. In feite stond de overwinning van de thuisclub toen vast. Zeeuws kampioen Kees Rijk, die in het middenspel door een listige combinatie een schijf veroverd had, had immers al lange tijd een gewonnen overmachtseind spel op het bord staan. Hopeloos Nog even kwam de ploeg uit de Achterhoek langszij toen Jan van de Weteringh moest opge ven, maar toen de tegenstander van Kees Rijk eindelijk inzag dat zijn stand hopeloos was had 's-Gravenpolder de derde over winning van het seizoen binnen. De Drentse koploper Hij- ken/DTC maakte zaterdag geen fouten zodat PWG na vier ron den tweede blijft in de hoofd klasse. De Middelburgse damclub was zaterdag ernstig verzwakt door de afwezigheid van onder ande re Peter Schunselaar en Arie Kammeraat, maar desondanks had de wedstrijd tegen Beter- /Dordrecht 2 gewonnen moeten worden. Een reeks grove blun der-s maakte dat de Dordtenai'en er met de volle winst vandoor gingen. Jan Moens stond hui zenhoog gewonnen maar ver loor door een simpele combina tie en ook Frans Blaas liet zich door een simpel zetje verrassen. Wim Koppejan en Ruud van Eenennaam moesten zich ook gewonnen geven, maar daar lag sterk positiespel van hun tegen standers aan ten grondslag. Da vid Davidse kon in een uitge dund standje simpel winnen, maar hij koos de vei'keerde zet en liet zijn opponent nog glip pen. Ook eiikele spelei's van Dordrecht gingen zatei'dag ern stig in de fout. De tegenstanders van Piet Allaart, Jaap de Jonge en Mai'k Appel lieten zich wel erg simpel beetnemen. STEENBERGEN - De judoka's van Sportschool Geelhoed heb ben tijdens een toernooi in Steenbergen een vooraanstaan de rol gespeeld. Eerste plaatsten waren er voor Jimmy de Reuver (96/95 ge wichtsklasse -24 kg), Jan-Wil- lem Louwerse (94/95 -31), Jo nathan Baldauf (94/95 -24), Johnno Rijnhout (92/93 +50), Barend Schot (90/91 -45) Rob- bin van de Bor (88/89 -37 en -45 Shannon Wattel (94-28), Mar- gareth van de Bor (86 +78). Tweede plaatsen waren er voor Tamar Ox-anje (-31 95/94), Tom de Landmeter (-24 95/94), Jose phine Peetei's (-31 95/94), Juri- an Verrijzer (-31 95/94), Steven de Reuver (-31 93/92), Rachid Abu Rabaiya (-34 93/92), Maai"- ten op 't Hof (-66 88/89) en der- de plaatsen voor Dairyl Sandi- fort (-28 93/92), Kees Lange- beeke (-34 93/92), Claudia Ca- ceres (-37 93/92), Niels Bakker (-50 91/90), Kenan Berk (-34 91/90), Natlialie de Visser (+57 89/88), Friederike Baldauf (-52 91/90), Sarienke van Houte (—63 +86).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17