Politie blijft krap bij kas zitten PZC Actie tegen hardrijders Sluiskil OM vecht vrijspraak in kinderpornozaak tegen Heikanter aan 14] Korps voorziet komende drie jaar tekort van zes miljoen euro Hulst handhaaft verkeersplan Julianastraat Voetbalclub Spui moet geduld oefenen Dansende beren en een reuzenschoen Eis celstraf in slepend relatiedrama Werkzaamheden Hoofdplaat Steunpunt vrijwilligers nodig Reconstructie Achtereindstraat Speeltuin bij zwembad Koewacht Familieberichten Artrose: groot onderzoek van start GILLES DE LA £5 zaterdag 2 november 2002 door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - De politie Zee land is de penibele financiële si tuatie nog niet te boven. Ze voorziet voor de periode 2003 tot en met 2006 een tekort van bijna zes miljoen euro. Pas in 2006 blijft er geld over. En dat terwijl de politie vorig jaar nog dacht tot 2005 ruim één miljoen euro over te houden. HULST - De gemeente Hulst wil toch de uitvoering van het gehe le plan van snelheidsremmers in de Julianastraat in Heikant in dienen voor de raadsvergade ring van december. Er zullen dus toch zes snelheids remmers en een attentievlak worden aangebracht in de Juli anastraat om het hardrijden in Heikant tegen te gaan. Op de bewonersbijeenkomst in 't Heike zegde wethouder W. Kayser onlangs nog toe aan één van de aanwezigen, dat er bij hem voor de deur géén remmer zou worden geplaatst omdat de ze persoon dat niet wenste. Een dag later bleek dat de ge meente de verkeersremmer toch wil aanleggen. Wethouder Kay ser legt uit: „Ik heb inderdaad die toezegging gedaan, maar nu blijkt dat de remmer 32 meter kan worden verschoven, zodat de man er totaal geen hinder van kan onderwinden. Dan staat voor ons het algemeen nut voor- op." De gemeente zal nu bekijken of het plan inderdaad met deze verschuiving in zijn geheel kan worden uitgevoerd. „We hebben de man deze overweging gege ven, maar hij blijft nee zeggen. Het moet in onze ogen wel effect hebben en dat kan alleen als er op die uiterste grens van het perceel van die meneer een rem mer komt", verduidelijkt de wethouder. TERNEUZEN - De voetbalver eniging Spui krijgt op z'n vroegst in de loop van volgend jaar een tweede veld. Hoewel het bestuur van de club al meer dan vier jaar ijvert voor uitbreiding van de sportaccom modatie, vindt wethouder P. Hamelinck (sport) van Terneu- zen het raadzaam eerst een ge degen notitie te laten opstellen. Hoewel er de afgelopen weken tijdens een werkbezoek van de raadscommissie sportzaken aan de club én in een commissiever gadering toezeggingen werden gedaan, moet de club nog enige tijd geduld oefenen. Op een enkele fractie na drong de gemeenteraad deze week bij wethouder Hamelinck aan op spoed. Volgens raadslid C. Leu- nis (ChristenUnie) voldeed het clubbestuur in het 'voortraject' aan alle wensen en gestelde ei sen. Zo werd na het werkbezoek en vóór de commissievergade ring een brief met aanvullende informatie ingeleverd. Tijdens de vergadering beloofde Hamelinck de zaak snel aan te zullen kaarten in het college. Volgens hem was dat ook ge beurd, maar werd besloten de knoop niet door te hakken voor dat de zaak nog eens grondig was onderzocht. Raadslid P. van Nieuwenhuij- zen (De Boom) stuurde aan op een 'inspanningsverplichting', die de raad het college moest op leggen, maar zover kwam het niet. CDA'er J. Schrier: „We wil len een notitie waarmee we uit de voeten kunnen; geen halve voorstellen." De PvdA'er W. van Walraven instemmend: „Zorg vuldigheid boven snelheid." Spui-voorzitter P. Oggel wacht de ontwikkelingen gelaten af. De club rekent nu helemaal op de nieuwe gemeenteraad. Dat blijkt uit de begroting 2003 en de meerjarenraming 2004 tot en met 2006. De politie wijt het tekort aan sterk stijgende lasten en dalende inkomsten van het Rijk. De sterke stijging van de uitgaven komt volgens de orga nisatie door de effecten van de in 2001 afgesloten CAO. Ook de kosten op het gebied van ver bindingen en automatisering nemen toe. Dat heeft onder an dere te maken met de opzet van onder andere een gezamenlijke meldkamer en een gezamenlijk rekencentrum. De kosten druk ken met name op de begrotingen van 2003 en 2004. Daarna ver wacht de politie dat die kosten flink zullen dalen. Verder stijgen in 2003 de kosten voor huisvesting van de politie fors. Dat komt door de toename van het aantal vierkante meters door Jacques Hendriks BERGEN OP ZOOM - De foetus van een biggetje met dubbel achterste, foto's van reuzen en dwer gen, miniatuurdraaimolens en een dansende beer. Een bezoekje aan de zolder van het Markiezenhof in Bergen op Zoom maakt duidelijk dat het alle maal met kermis te maken heeft. Een bescheiden verzameling van kermisminiaturen en -attribu ten was er al jaren. Maar vanaf morgen is er op het Markiezenhof een volwaardige, permanente ex positie te bezichtigen. Op speelse wijze leren we dat de kermis in feite aan de basis stond van cir- door Aector Dooms MIDDELBURG - Met een grijns op het gezicht hoorde een 31-ja- rige man uit Tiel donderdag bij de rechtbank in Middelburg de emotionele reacties van zijn ex- vrouw aan. De gelaatsuitdruk king van de voormalig inwoner van Terneuzen wekte de erger nis van de officier van justitie. Rammeloo vond het gedrag kenmerkend voor de man, die wars is van zelfkritiek en als het even tegenzit gemakkelijk over gaat op agressie. De aanklacht tegen de Terneuzenaar luidde bedreiging en vrijheidsberoving van zijn ex. De officier twijfelde niet aan zijn schuld en eiste 23 maanden gevangenisstraf. De strafzaak, waarvoor het slachtoffer en een kennis als ge tuigen waren opgeroepen, had alles te maken met relatiecon flicten die elkaar in snel tempo opvolgden. Zo liepen de span ningen op 21 februari dit jaar in Terneuzen hoog op, nadat de verdachte van dekennis, bij wie hij overnachtte, had gehoord dat zijn partner overspel had gepleegd. De Tielenaar ging naar haar woning om uit haar mond de bevestiging te krijgen dat dit waar was. Het slot ging op de deuren, de gordijnen wer den dichtgetrokken en vanaf één uur 's middags tot drie uur na middernacht zou het slacht offer onder bedreiging van een mes door de man urenlang zijn ondervraagd in het bijzijn van de kinderen. Geest De verdachte verkeerde toen onder invloed van cocaïne. Ook had hij met een mes in een ma- door René Hoonhorst SLUISKIL - Bewoners van de Kanaalweg en Kanaalzicht in Sluiskil dwingen het ver keer zaterdag 9 november om de snelheid aan te passen in hun woonstraten. Ze zullen hun auto's zodanig parkeren dat auto's en bussen slechts stapvoets langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen kunnen rijden. De actie is, in samenspraak met de bewo ners, op touw gezet door de Dorpsraad Sluiskil. De dorpsraad betoogt al jaren dat Kanaalweg en Kanaalzicht als 'racebaan' worden gebruikt. Na een gesprek beloofde het Terneuzense college in het voorjaar van 2001 dat eind vorig jaar maatregelen zou den zijn genomen. „Maar een jaar later is er dus weer niets gebeurd en het ziet er niet naar uit dat daar binnenkort verandering in komt. Daarom vragen we vlak voor de ver kiezingen alle politieke partijen nog maar eens direct verkeersremmende maatregelen te nemen", zegt secretaris A. Ivens. Wacht niet tot na de herindeling, zegt Ivens. „We moeten natuurlijk niet wachten tot er en hogere lasten voor de schoon maak, energie en belastingen- /heffingen. Uit de meerjarenbe groting blijkt dat vanaf 2003 tot en met 2005 jaarlijks een tekort wordt verwacht van respectie velijk 1,7, 3,7 en 1,4 miljoen eu ro. Pas in 2006 houdt de organi satie 0,8 miljoen euro over. In de afgelopen jaren is een groot aantal aspiranten begon nen met de opleiding tot politie agent. In 2003 volgen gemid deld dertien mensen de opleiding, De laatste zullen in 2005 de politie versterken. Daarmee loopt de politie voor uit op de uitstroom van perso neel. In 2005 en 2006 verlaten 51 medewerkers het korps. De kos ten van de Tijdelijke Ouderen Regeling (TOR) blijven voor het grootste deel ten laste van de po litie Zeeland. Onder meer om die reden zal de politie niet alle vacatures invullen. door Katja Logtenberq HEIKANT - Het Openbaar Mi- Nisterie ging gisteren bij de Haagse rechtbank in hoger be roep tegen de vrijspraak die de politierechter in Terneuzen eer der had opgelegd in een kinder pornozaak. De 37-jarige Heikantenaar die terechtstond voor het bezitten van een grote hoeveelheid kin derporno, werd vrijgesproken omdat het bewijs onrechtmatig zou zijn verkregen. Volgens hof aanklager B. Wesselink had de politie echter niets fout ge daan bij de opsporing. Hij eiste een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Een 35-jarige man uit Terneu zen trof de kinderporno bij toe val aan in de computer toen hij over het net surfte. Door een be- veiligingsfout van Zeelandnet kon hij zo in de computer van de man uit Heikant kijken. Ge schokt belde hij de politie. De rechercheur vroeg hem naar het IP-nummer van de computer. Iedere computer krijgt deze ei gen unieke code, vergelijkbaar met een vingerafdruk. De Ter neuzenaar wist echter niet waar hij dit nummer kon vinden en had de telefonische hulp van de rechercheur nodig. Volgens de politierechter in Terneuzen is de politie hiermee de fout in ge gaan. Ze had toestemming aan het openbaar ministerie moeten vragen om in de computer van de verdachte te mogen kijken. De hofaanklager was het daar niet mee eens, aangezien de computer van de verdachte niet beveiligd was en iedereen het IP-nummer had kunnen opvra gen. De verdachte ontkende overi gens niet dat hij bijna vierhon derd kinderporno-afbeeldingen in zijn computer had staan op 23 juni 2000. Hij vertelde dat hij in die periode door familieom standigheden nogal depressief was en een zoekmachine allerlei gruwelijke plaatjes liet zoeken. Niet alleen kinderporno, maar ook ongelukken en bijvoorbeeld oorlogsslachtoffers. De hofaanklager hield bij zijn eis rekening met de moeilijke omstandigheden waarin de man verkeerde. Ook vond hij het van belang dat de man nooit eerder iets dergelijks had gedaan en dat hij de afbeeldingen niet op zijn harde schijf had gezet 'voor zijn eigen seksuele genot'. Bij de politierechter werd naast de voorwaardelijke gevangenis straf ook een werkstraf geëist. BIERVLIET - Op de provinciale wegen Biervliet-Hoofdplaai (N678) en Breskens-Hoofdplaat (N677) wordt vanaf maan dag 4 november de asfaltverharding gerepareerd. Het wed duurt tot en met 15 november. Tijdens de werkzaamheden worden de wegvakken afgesloten voor het doorgaande ver keer. Omleidingsroutes worden met borden aangegeven. Hel werk aan de weg Biervliet-Hoofdplaat duurt vijf dagen. De reparatie aan de weg Breskens-Hoofdplaat neemt drie dagen in beslag. Wanneer de werkzaamheden precies worden uitge voerd, is nog niet bekend. AXEL- In de nieuwe gemeente Terneuzen moet een apart steunpunt komen voor vrij willigerswerk. Dit stelt de Axeise wethouder J. van Schaik namens B en W van Axel. „Zo'n; steunpunt kan deel uitmaken van de gemeentelijke organisa tie of wellicht ook worden ondergëKracht bij een andere instelling", denkt Van Schaik. Uitgangspunt voor de oprich ting van een vrij willigerssteunpunt is dat de meeste vrijwilli-l gers hun werk gewoon leuk vinden en dat dit ook zo moei blijven. Het steunpunt moet daarom administratieve onder steuning en cursussen bieden, vindt Van Schaik. Volgens de wethouder willen de meeste vrijwilligers de handen uit de mouwen steken en hebben ze liever geen bemoeienis met mei jaarverslagen, begrotingen en dergelijke. „Je moet ze niet be lasten met dingen waarvan ze 's nachts wakker liggen. Zo'n steunpunt moet dan zeggen, wij helpen wel even. Dan geef je: vrijwilligers net dat steuntje in de rug dat ze nodig hebben. Dus ik denk dat de nieuwe gemeenteraad dit moet oppak ken." Hij zegt 'zeker' te weten dat ook Sas van Gent en Ter neuzen achter het idee staan. HULST - Als de gemeenteraad van Hulst volgende maand ak koord gaat met het gevraagde krediet van ruim 600.000 euw kan er begin volgend jaar worden begonnen met de recon structie van de Achtereindstraat in Graauw. De reconstruct!: van deze straat, die in een belabberde staat verkeert, is eet lang gekoesterde wens van de dorpelingen. De riolering in di Achteremdstraat is vijftig jaar oud en aan vervanging toe. Di buiswand lekt op diverse plaatsen. De riolering wordt ver vangen door nieuwe kimststof buizen. De huidige weg bejl staat uit een asf altlaag. Hiervoor in de plaats komen klinker? De kruisingen met de Rozenstraat en de Tulpstraat worde; licht verhoogd. De aanwezige parkeerplaatsen in de Achter} eindstraat zullen vernieuwd en uitgebreid worden. Drie weg versmallingen moeten de hoge verkeerssnelheden terugbren gen. Rode vlakken markeren de versmallingen. KOEWACHT - Het zwembad in Koewacht krijgt weer een goede speeltuin. Wethouder A. van Waes beloofde dat in de Axeise raadsvergadering naar aanleiding van vragen door L, Martinet (CDA). De raad boog zich over het voorstel om voor meer dan 450.000 euro allerlei noodzakelijke voorzieningen te treffen in de zwembaden in Axel en Koewacht. Martinel wees er op dat de speeltuin bij het Koewachtse zwembad wei nig meer voorstelt en opperde meteen ook de speeltuin weer opnieuw op te tuigen. Wethouder Van Waes besloot onmiddel lijk met gulle hand de vraag van Martinet te honoreren. „Ik doe nu de toezegging dat die speeltuin er komt", beloofde Van Waes. Hij sprak de verwachting uit dat er nog wel ergens geld in een potje zit om de speeltuin op te kalefateren. „En als er geen regulier budget is komt er een apart raadsvoorstel." cus, dierentuin, cinema en volkstheater, maar ook dat de voorvaderen van onze tandartsen tot het 'kermisvolk' behoorden. 'Het grootste kermismu- seum van de Benelux', noemen de betrokkenen het zelf vol trots. Een van de ruimtes herbergt het rariteitenkabinet, waar diverse musea en acade mische centra spullen voor leverden. Zoals foto's van Siamese tweelingen, een wulps dansende Dikke Dame, dwergen en de originele rechter schoen van de Reus van Rotterdam. Burgemeester P. van der Velden verricht zondag middag om 14.00 uur de officiële opening van het kermisinuseum. foto Dick de Boer tras gestoken, omdat hij dacht dat er een geest in zat. De vrouw dook na het incident een aantal dagen onder, omdat ze bang voor hem was. De relatie, die ne gen jaar duurde, bleef er een van aantrekken en afstoten. „Ik ben een wrak geworden", zei ze gis teren. De vrouw worstelt met zichzelf en trekt zich het lot van haar kinderen aan. De strafzaak kon eerder niet doorgaan, om dat de man en het slachtoffer niet kwamen opdagen. De re den: ze zouden weer samenwo nen. Raadsman E. Smit achtte zijn cliënt niet schuldig aan be dreiging en vrijheidsberoving, maar ontkende niet dat het een vreselijke nacht moest zijn ge weest. De verdachte heeft circa drie maanden in voor-arrest gezeten. De vrouw wenst de relatie te be ëindigen. Volgens haar heeft ze onlangs weer klappen van hem gekregen en zat ze onder de blauwe plekken. Uitspraak op 13 november. Hij had nog zoveel plannen, hij wilde nog zoveel doen. liet is voorbij, het hoeft niet meer, 't is niet meer dan, maar toen. Nog steeds niet beseffend wat ons is overkomen, maar met dankbaarheid voor al zijn liefde en aan dacht voor ons en anderen, delen wij u met droef heid mede dat plotseling van ons is heengegaan mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader en lieve opa GERRIT DE KLEPPER op de leeftijd van 54 jaar. Wel verloren, maar niet vergeten. Zierikzee: Ineke de Klepper-Kenters Zoetermeer: Peter en Angélique Zierikzee: Joh ah en Kim Ilana, Ren zo 4301 VN Zierikzee, 31 oktober 2002 Krammerstraat 7. Een korte overdenking zal worden gehouden dins dag 5 november om 15.50 uur in de Kapel van de Zuiderbegraafplaats, Slinge 50 te Rotterdam, waar na aansluitend om 14.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Indien u deze plechtigheid wenst bij te wonen wordt u verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in genoemde Kapel na de begrafenis. Veel te vroeg, zeer bedroefd maar met een onuitwis bare herinnering aan zijn leven hebben wij onver wachts afscheid moeten nemen van GER Theo, Karin, Ciska, Kim en Daisy 31 oktober 2002 Door een noodlottig ongeval is van ons weggerukt ons lid GER DE KLEPPER Wij wensen zijn familie heel veel sterkte toe. B.V. 'Onder Vrienden', Haamstede Als je ouder wordt en niet meer weet waar je bent, als je mensen ziet. maar ze niet echt meer herkent, als je toch blijft strijden om bij ons te leven, dan hopen wij dat je nu de rust is gegeven. Bedroefd, maar met een dankbare herinnering aan alles wat zij voor ons heeft betekend geven wij u kennis dat na een liefdevolle verzorging in verpleeg huis "Ter Schorre", afdeling "Kogge" van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder MARGARETHA MARIA BODDAERT weduwe van Jan Anthonie Lensen in de leeftijd van 81 jaar. Terneuzen: Bram en Marijke Lensen-Sol Ronny en Saskia, Annaïs, Claire Saskia en Stefan, Tom. Björn Terneuzen: Lenie en Kees Stallaart-Lensen Bianca en Bram Sluiskil: Leunis en Adrie Lenscn-Theunisse Eddy en Liesbeth, Claudia, Senna Terneuzen: Marleen en Jan de Ridder-Lensen Diana en Michel, Silvana, Montana Natasja en Raymond Terneuzen, I november 2002 Correspondentieadres: Eemstraat 2 4535 EB Terneuzen Gelegenheid tol afscheid nemen maandag 4* novem ber van 19.00 tot 19.30 uur in rouwcentrum "Ter neuzen", Rooseveltlaan 6, Terneuzen. De alschcidsplechtighcid, waarvoor u bent uitgeno digd, wordt gehouden dinsdag 5 november om 14.00 uur in de aula op de Zuidcrbegraafplaats, Bellamystraat 28c te Terneuzen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats. Gelegenheid lot condoleren na de begrafenis in de aula. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Alles had je voor ons over niets was je teveel. We zullen je nooit vergeten. We houden van je. Ronny Saskia Diana Bianca Eddy Natasja slachtoffers vallen. Bovendien gaat het niet om miljoeneninvesteringen. Een paar be tonblokken waarop net als in Sas van Gent plantenbakken kunnen staan, voldoen uit stekend." De raadsfracties worden uitgenodigd om volgende week zaterdag persoonlijk pools hoogte te nemen. Behalve de kriskras geparkeerde auto's zullen raadsleden ook vele spandoeken zien, waarop de noodzaak voor plaatsing van verkeersremmers op lu dieke wijze wordt aangetoond, voorspelt Ivens. Bent u betrokken bij de reumabe strijding? Dan is er belangrijk nieuws. Dankzij het Reumafonds, dat vijf miljoen gulden beschik baar stelde, kan een artroseon- derzoek van start gaan. Een on derzoek van voor Nederlandse be grippen ongekende omvang. Het onderzoek gaat tien jaren duren, 1000 patiënten doen mee. Waarom is dit onderzoek zo belangrijk? Van alle reumatische aandoenin gen komt artrose het meest voor. Er zijn in Nederland maar liefst 650.000 mensen die lijden aan artrose. Zowel mannen als vrou wen, in elke leeftijd maar vooral boven de 45 jaar. Meer weten over artrose? Bel de Reumalijn. Zie hieronder. Nationaal Reumafonds Voorvragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 0,10 pm) www.reumafonds.nl Giro 324 Constant aan een woord of cijfer I moeten denken Herhaling na I herhaling tot je er gek van wordt. I Sander, een puber van 12. heeft het syndroom van Gilles de la Tourette Dat betekent onder andere dat hi| last heeft van dwangmatige tics. Een touretter I wordt nogal eens gepest, omdat men niet snapt wat er aan de hand is. De Hersenstichting Nederland l wil investeren in snellere diag nostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaandoeningen bij kinderen. I Daarom financieren we weten schappelijk onderzoek en geven T' we voorliching, leder kind verdient toch hel beste? Geef daarom gul. Giro 860 Hersen tichting Nederland Help ons de rust te bewaren Word lid, Bel (0517) 493 600- www.waddenvereniging.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 70