Ziekenhuizen stellen fusie uit Zender kwijt? Volkert wil alleen over zichzelf praten Zalm houdt vast aan afschaffing van ozb (*s) AutoTrack.nl Besturen blijven bij noodzaak tot samengaan op termijn Voedsel voor de doden Meer dan helft jeugd Volendam aan de cocaïne Rimpels? Begint t>V o ook zo +e fcrfefcden Kater lust grote honden rauw Meer dan 80.000 occasions vind je op W pa Plan 130 op snelweg haalt het niet Butler van Diana vrijgesproken Project brak Haringvliet stokt Dubbelslag Wennemars en Timmer Rouvoet gaat ChristenUnie aanvoeren Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- Van plectrum tot vleugel 14° |ii° ZW 4 Nat begin Vanochtend regen, vanmiddag kans op een opklaring. Matige zuidwestelijke wind bij maximumtemperatuur van 14 graden. 245e jaargang no. 260 zaterdag 2 november 2002 los nummer 1,65 PZC door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De fusie tussen het Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen en het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes is uitge steld. De directies hebben daartoe besloten na de brief van oud-minister E. Bomhoff van Volksge zondheid, waarin hij de fusie verbood. ging en Zorgverzekeraars. „De wens om tot een volledige fusie te komen, blijft dan ook onver minderd van kracht." De directies zullen de komende tijd aangrijpen om argumenten voor fusie onder de aandacht te blijven brengen van politiek Den Haag om die tot andere inzichten te bewegen. Het initi atief van de provinciale com missie Welzijn om de woord voerders Volksgezondheid uit de Tweede Kamer uit te nodi gen, wordt door beide zieken huizen toegejuicht. De samenwerking tussen Vlis singen en Goes gaat verder. De directies stimuleren en onder steunen de vorming van één me dische staf en samenwerking en integratie van maatschappen en vakgroepen. De twee zieken huizen beloven dat de hoofdlo caties in stand blijven als vol waardige en gelijkwaardige ziekenhuizen. Maar, waarschu wen de directies op voorhand, de realiteit kan de besturen er toe dwingen concentraties van functies in overweging te ne- Directeur J. van den Blink van het Ziekenhuis Walcheren heeft wethouder L. Poppe-de Looff gisteren schriftelijk gevraagd de namen van kinderartsen be kend te maken die bereid zijn naar Vlissingen te komen pagina 15: wethouder werkt mee Bomhoff besloot kort voor zijn aftreden de verhuizing van de afdeling kindergeneeskunde en de kraamafdeling van Vlissin gen naar Goes te verbieden. Ook de fusie tussen beide ziekenhui zen per 2004 moest worden stopgezet. De directies hebben het minis terie een brief gestuurd waarin zij stellen het besluit van de ex- minister te betreuren. Ze blijven j van mening dat een volledig sa- mengaan van beide ziekenhui- zen in de regio onvermijdelijk is om de gezondheidszorg in Zee- land op peil te houden. Vanwege het ontbreken van politiek draagvlak op landelijk niveau is niettemin besloten de fusie uit 1 te stellen tot het besluit van de minister van tafel is. Volgens het Oosterscheldezie- kenhuis en het Ziekenhuis Wal- chex'en is de noodzaak tot fusie ruimschoots aangetoond door i de ziekenhuizen zelf, en klinkt i! dat ook door in de stellingna- men van de provincie Zeeland, de Inspectie Gezondheidszorg, de Districtshuisartsenvereni- VOLENDAM - Het lukt de poli tie niet om het overmatige coca ïnegebruik onder jongeren in Volendam omlaag te krijgen. Dit blijkt uit een project dat de ze zomer drie maanden draaide in het IJsselmeerdorpOngeveer 50 tot 80 procent van de jonge ren gebruikt tijdens het week einde cocaïne. De politie schat dat dan één tot twee kilogram wordt omgezet. Het project was gericht op jon geren tot 25 jaar. De politie ver richtte 24 arrestaties voor open baar drugsgebruik en dealen. Met het project wil de politie be werkstelligen dat cocaïnege bruik minder acceptabel wordt. Ook dit is niet gelukt, meldt de politie. De kliklijn, die speciaal voor het project was ingesteld, is geen enkele keer gebeld. ANP SUMPANGO - Ter ere van Allerheiligen brandt Feliza Alquijay (80) wierook op het graf van haar vader op het kerkhof van Sumpango, ten westen van Guatemala Stad. De lokale bevolking viert de dag van de doden door hun lievelingsvoedsel en -drank naar de graven te brengen, in het geloof dat de overledenen terugkeren om de producten te foto Orlando Sierra/EPA consumeren. Advertentie www.botoxparty.nl door Ferdi Schrooten DEN HAAG - Volkert van der G. (33), de vermoedelijke moorde naar van Pim Fortuyn, is bereid om voor een gedragskundig on derzoek een boekje open te doen over zijn eigen persoon. Maar dat betekent niet automatisch dat hij na maanden zwijgen ook maar iets gaat zeggen over het delict waarvan hij verdacht wordt. Dat zegt Britta Böhler, één van zijn drie advocaten. Donderdag Advertentie 3 Paapse Bi> City Busreis I Part/s v.a. 89,- Reizen en Recreatie GA OP i/AKARTIE IR JE EIGER 2ATERPAGKRAIVT Advertentie werd al bekend dat de Foren sisch Psychiatrische Dienst (FPD) heeft gerapporteerd, dat een gedragskundig onderzoek in het geval van Van der G. goed mogelijk is. Derechtbankneemt maandag een besluit over een eventueel onderzoek naar het geestesvermogen van Van der G. De uitslag kan meer vertellen over de toerekeningsvatbaar heid van Van der G. Volgens Böhler is haar cliënt be reid mee te werken aan een per soonlijkheids- of intelligentie test. Ook wil hij meewerken aan gesprekken over zijn verleden en familieachtergrond. „Maar het is een misverstand om er van uit te gaan dat hij ook over zijn zaak gaat praten. Dat is ook niet nodig voor een onderzoek van het geestvermogen." Daardoor blijft er onduidelijk heid over het motief voor de moord. Van der G.'s advocaten hebben al eerder aangegeven dat hun cliënt te zijner tijd met een verklaring zal komen. Meer details daarover melden ze niet. Van der G. en zijn verdediging ZWOLLE - Hij heeft drie po ten, is al vijftien jaar oud en de schrik van de buurt. De gecastreerde kater Nelson maakt al maanden de Zwolse wijk Assendorp onveilig. Hondenbezitters mijden angstvallig zijn territorium en spreken van een 'terreur- kater'. Nelson heeft het voor al voorzien op grote honden. Verschillende van hen heb ben al kennisgemaakt met zijn klauwen. Nelson verlegt regelmatig zijn jachtgebied en achter volgt baas en hond. Honden bezitters hebben geklaagd bij politie en dierenbescher ming. „Het wordt steeds er ger. Die kat valt mijn hond voortdurend aan. Maar bij de politie lachen ze erom," al dus Rudy van Marle, bezitter van een herdershond. Het baasje van Nelson, Adele Spikker, vindt het geen optie om haar alleen aangelijnd uit te laten. „Dat dier is vijftien. Is vrijheid gewend. Zodra ik dat doe, hangt-ie zichzelf op. "GPD Advertentie Op 1 november zijn de ether frequenties van Radio 2, Radio 3FM en Radio 4 in uw regio veranderd. Luistert u via de ether, stem dan opnieuw af. PUBLIEKE BEL/KIJK VOOR DE JUISTE ETHERFREQUENTIE: Nederland blijft gewoon 100 en 120 kilometer per uur rijden op de snelweg. Een plan van WD-kamerlid Oplaat om auto mobilisten en motorrij ders toe te staan 13 0 te rij denwerd gis teren in de Tweede Kamer weggehoond. Oplaat kreeg ook de minister, de ANWB en verkeersveilig heidsorganisatie 3VO over zich heen. Doordat koningin Elizabeth zich plotseling herinnerde dat ze van de zaak op de hoogte was, werd de butler van wijlen prin ses Diana gisteren vrijgesproken van diefstal. Burell had veel spullen met medeweten van Diana en later met medeweten van de koningin thuis in bewaring om te voorkomen dat de brieven, handtassen, jurken en ondergoed als relikwieën zouden worden verhandeld. Het plan om het Haring vliet tot brakwatergebied te maken door de Haring- vlietsluizen op een kier te zetten, dreigt vast te lo pen. Voor de uitvoering moeten inlaatpunten voor zoet water worden ver plaatst en zijn maatrege len bij scheepswerven no dig, maar dat kost veel meer geld dan waarop was ge- r~ rekend. 1J3 Erben Wennemars en Ma rianne Timmer (foto) heb ben hun geplaagde hoofd sponsor gisteren aan de eerste titels van het sei zoen geholpen. Tijdens het NK afstanden wonnen Wennemars en Timmer de 500 meter. Gian ni Romme won de 5000 meter. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 8 en 9; zeeland: 11,12,13,15 en 17; sport: 19 en 20; reportage: 21,22,23,25 en 27; reizen: W1, W3 en W5; mobiel: W7; trends: W9, W11 en W13. iM'MI'HiHlZÓ GEVONDENI KABELFREQUENTIES BLIJVEN ONGEWIJZIGD willen alleen meewerken als het geestesonderzoek wordt uitge voerd door onafhankelijke en onpartijdige deskundigen. Mensen die de voorbije maan den al publiekelijk hebben gespeculeerd over de geestesge steldheid van Van der G., heb ben zich volgens diens advoca ten bij voorbaat gediskwalifi ceerd. Voor medewerking stellen de advocaten ook de voorwaarde dat het gedragskundig onder zoek zeer gedegen en grondig gebeurt. Böhler: „Dan bedoelen we dus niet even een uurtje pra ten." Wat de advocaten betreft, kan hun cliënt worden overge bracht naar het Pieter Baan Centrum, de observatiekliniek van justitie. GPD DEN HAAG - André Rouvoet wordt de nieuwe lijsttrekker van de ChristenUnie. De veer tigjarige Rouvoet, afkomstig uit de RPF, wordt door het partij bestuur voorgedragen als op volger van Kars Veling. Het verkiezingscongres van de partij moet dat volgende week bekrachtigen. De actualiteiten rubriek 2-Vandaag heeft dat gisteravond gemeld. Met de aanwijzing van Rouvoet pas seert het bestuur het Middel burgse Kamerlid Leen van Dijke, die ook kandidaat-lijst trekker was. Het bestuur van de Christen- Unie gaf twee weken geleden te kennen niet opnieuw met Veling als lijsttrekker in zee te willen. Op die beslissing en de procedu re is veel kritiek gekomen uit de achterban. Voor de procedure heeft het partijbestuur inmid dels excuses aangeboden. GPD van onze redactie binnenland DEN HAAG - WD-leider Zalm houdt vast aan afschaffing van de onroerend-zaakbelasting (ozb) in een volgend regeerak koord. „Dat blijft voor de WD een heel zwaar punt, ook na de verkiezingen", reageerde Zalm op uitspraken van CDA-leider en premier Balkenende. Balkenende stelde gisteren de afschaffing van de ozb door een volgend kabinet ter discussie. Over die uitspraken zal de pre mier dinsdag tekst en uitleg moeten geven aan de Kamer. De PvdA eist opheldering van Bal kenende over zijn uitspraken. Ziektekosten In het huidige regeerakkoord wist de WD haar verkiezings belofte om de ozb af te schaffen binnen te halen. De afschaffing werd gekoppeld aan de veran dering van het ziektekostenstel sel. De stijgende premie voor de ziektekostenverzekering zou voor de burger deels moeten worden gecompenseerd door de afschaffing van de ozb. Binnen het CDA zijn echter steeds meer mensen ongelukkig met die oplossing, omdat bewo ners van dure huizen er het meest van profiteren. Het CDA ziet de hogere ziektekostenpre mie (iedereen gaat in de toe komst een even hoog bedrag be talen) het liefst gecompenseerd door een inkomensafhankelijke belastingteruggave. Op die ma nier zouden lagere inkomens te gemoet worden gekomen. WD en CDA hebben allebei aangegeven na de verkiezingen van 22 januari het liefst weer met elkaar een regeringscoalitie te vormen. Behalve de afschaffing van de OZB wil Balkenende in een nieuw regeerakkoord ook af van de afspraak dat burgemeester in de toekomst door de bevolking wordt gekozen.' GPD pagina 22: interview Balkenende Advertentie voorletters:m/v c noteert u mij voor een proefabonnement van 6 weken voor 16,-. straat nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcodestaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats: nen zes maanden) telefoon: r> noteert u mij voor een abonnement. De eerste e_maj|. twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: 'f 'r per maand met automatische incasso 20,50). c per kwartaal met automatische incasso (€55,10). per jaar met automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen (postzegel niet nodig) Voor automatische incasso stem ik toe ii afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: l l l l l l lil handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aar 8 713214'000019 Kom eerst eens bij ons kijken. Echt alles voor de beginnende muzikant en de professional! DEN DEKKER MUZIEK v/b Biltlaan 69. Kapelle, 0113-330330 www.dendekkermuziek.com V V De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1