Middelburg zet bloemetjes buiten Dorp wil van vrachtwagens af PZC PZC Onbegrip over verbod voor honden Concert van Jovink en de Voederbietels 13 Gemeente strijdt om titel Groenste Stad van Nederland Gewonde bij aanrijding Onda geeft swingende dansparade Politie arresteert brommerdieven Boete voor bellen in de auto Auto op parkeerplaats weggehaald Bromfietser gewond bij botsing Mogelijk studie dodelijk ongeval Aanhanger ontvreemd in Ritthem Scooter uit schuur gestolen Badhuisstraat afgesloten Ambtenaren moeten zich beter gedragen zaterdag 2 november 2002 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Middelburg moet in 2006 worden verkozen tot groenste stad van Neder land. Het college van B en W wil volgend jaar met de voorberei dingen op de wedstrijd begin nen. Bewoners van de stad worden opgeroepen om hun bij drage te leveren. Voor de stad is deelname aan de competitie een goede manier om publiciteit te trekken, zegt wet houder L. Luitwieler. De winnende gemeente mag bij voorbeeld een bord bij de ge meentegrenzen zetten waarin bezoekers gewezen worden op de titel. Verder mag de groenste stad van Nederland meedoen aan de internationale competi tie. waarin steden in Europa met elkaar de strijd aanbinden. Middelburg is al een groene stad, vindt Luitwieler.Als je in het voorjaar een wandelingetje maakt over de bolwerken, dan ziet dat er toch schitterend uit?", zegt hijBewoners worden via de wijktafels aangespoord om te helpen. „Die moeten de NW- EN ST JOOSLAND - Een 49-jarige man uit de gemeente Middelburg is gisteravond rond half zeven gewond geraakt bij een aanrijding op de Langeweg in Nieuw- en Sint Joosland. De automobilist reed over de Langeweg vanuit de richting Lewedorp. Hij week naar links uit om een voor hem rijdend voertuig in te halen, maar botste daarbij op de tegemoetkomende auto van een 32-jarige man uit de gemeente Borsele. De 49-ja- rige man is met onbekende ver wondingen overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. Beide auto's raakten bij het on geval beschadigd. De politie wil graag in contact komen met de automobilist die door de 49-ja- rige werd gepasseerd. Tel: 0900- 8844. NW- EN ST JOOSLAND - De fanfare ONDA en het jeugd- korps Jong-ONDA uit Nieuw en Sint Joosland houden zater dag 9 november een swingende dansparade. De fanfare biedt die avond een afwisselend muzikaal program ma met het thema 'Danspara de'. Zij speelt onder meer een foxtrot en Latijns-Amerikaan- se dansen. Maar ook salsa-, volksdans- en buikdansstukken staan op het programma. Gastoptredens worden ver zorgd door het Muzikaal caba ret Domino uit Middelburg, sal sadansers Joop en Toos Boshuizen van Para Siempre uit Middelburg en door drie dames van de Internationale volks dansgroep Vlissingen. Jong-ONDA speelt bekende muziekstukken zoals Copa Ca bana, de Lambada, Quantan- amera en Moon River. Dirigent van beide korpsen is Piet Meliefste. Het concert be gint om 19.30 uur in het Dorps huis in Nieuw- en Sint Joosland REDACTIE WALCHEREN Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bloemetjes buiten zetten." De gemeente is volgens Luitwieler zelf al bezig om de stad nog groener te maken. „Het groen in Middelburg wordt niet minder", zegt hij. „Dat wordt alleen maar meer." Behalve het uiterlijk van de stad, speelt de visie op het ge meentelijk groen een belangrij ke rol bij de beoordeling door de jury. Luitwieler is niet bang dat de manier waarop Middelburg met bomen omgaat, een nega tieve rol speelt. Afgelopen zo mer ontstond opschudding toen de gemeente een groot aantal bomen in het voormalige sport park Nadorst kapte. „Dat staat daar los van", vindt de wethou der. „Het is wel duidelijk dat we bewoners beter moeten uitleg gen wat er gebeurt en waarom het gebeurt." In Zeeland is ervaring met de verkiezing. Het stadje Veere deed al eens een poging en Dreischor werd in 2000 zelfs verkozen tot groenste dorp van het land. Een jaar later won het dorpje op Schouwen-Duive- land ook de Europese verkie zing. De jury was vooral onder de indruk omdat het initiatief voor deelname van de bevolking zelf kwam. Dit jaar won Venlo de verkie zing tot groenste stad van Ne derland en won Lichtenvoorde de prijs voor het groenste dorp. Fractievoorzitter R. van Eijke- lenburg van D66 pleitte dit voorjaar al voor deelname aan de competitie. Zijn idee lijkt door het college te zijn omarmd. „Positief dat het college dit op pikt", vindt Van Eijkelenburg. Hij ziet deelname aan de compe titie vooral als middel om de verhouding tussen burgers en bestuur te verbeteren. Door be woners en ondernemers te be trekken bij de competitie moet een gevoel van trots ontstaan. Mensen moeten worden aange spoord om ook zelf een bijdrage te leveren. „Ik denk dat het tegenwicht kan bieden aan het idee van 'ze doen maar wat in de stad'. Als je met ambtenaren praat, merk je dat ze er serieus mee bezig zijn. Er worden meer bomen aangeplant dan er gekapt worden. Alleen valt dat niet zoop." Als de gemeente vuilnisbakken plaatst op het veldje aan het Balkengat, dan willen de hondenbezitters best de poep opruimen. foto Ruben Oreel door Britta Janssen MIDDELBURG - „Waarom mogen wij hier opeens niet meer komen?" S. Mesu uit Middelburg is nog steeds verbaasd. Ze liet haar hond altijd uit op het grasveldje aan het Balkengat, maar sinds deze week staan daar twee bordjes dat er geen honden meer mo gen komen. Mesu begrijpt niets van het verbod. Volgens haar heeft niemand last van de honden. „Kinderen kunnen hier niet spelen, daarvoor is het veldje veel te drassig." „Onze hond is nu een jaar en ik kom hier al negen maanden. Dit veldje is voor de hondenbezitters in de ze omgeving de enige plek waar ze terecht kunnen. De honden kunnen hier lekker ravotten en we zijn nie mand tot last." Mesu meent dat het grasveld sinds de bouw van Museum 13/IX niet doorging, enkele jaren geleden, geen functie heeft. Het verbod is het belang rijkste onderwerp van gesprek als de hondenbezitters samenkomen bij het veldje. „Vaak laten we de honden op hetzelfde moment uit, zodat ze met elkaar kunnen spelen. Soms zijn we hier met z'n vieren, maar ook wel eens met z'n tienen. Niemand van ons wist dat deze bordjes er zouden komen. Nu moeten we met onze honden naar het bolwerk. Dat is zo'n eind. Voordat je daar bent, heeft mijn hond zijn behoefte al drie keer gedaan." Mesu en de andere hondenbezitters hopen samen met de gemeente Middelburg tot een oplossing te komen. „Als de gemeente vuilnisbakken kan plaat sen, dan willen wij best de hondenpoep opruimen." De betreffende ambtenaar van de gemeente Middel burg was niet bereikbaar voor commentaar. door Ab van der Sluis OOST-SOUBURG - Het dorps platform Oost-Souburg wil dat vrachtwagens uit het centrum geweerd worden en dat het cen trum alleen bereikbaar blijft voor bestemmingsverkeer. Dat idee kan gerealiseerd worden door hindernissen aan te leggen in de Kanaalstraat, bijvoor beeld door parkeerhavens te plaatsen schuin tussen rijbaan en stoep. Het dorpsplatform schrijft dat in een brief aan het gemeentebestuur van Vlissin gen. Op verzoek van de gemeente heeft het dorpsplatform wensen op papier gezet voor de ontwik keling van het dorp. Het plat form heeft zich daarbij geba seerd op de uitslag van een enquête, recent gehouden door de winkeliersvereniging Ne- midso en een onderzoek door de redactie van doi"pskrant 't Putje van een aantal jaren geleden. Het dorpsplatform wil dat de gemeente Vlissingen een ver keersbeleid ontwikkelt dat erop gericht is vrachtverkeer zoveel mogelijk te weren uit het cen trum en voorrang te geven aan voetgangers en fietsers. Door gaande wegen zouden geasfal teerd moeten worden, maar dan moeten er net als in de Vlis- singsestraat hindernissen ko men. Oversteken De verkeerssituatie aan de kop van het Oranjeplein op de krui sing met de Stemerdinglaan kan gewijzigd worden, aldus het platform, waardoor het voor het doorgaand verkeer zo natuur lijk mogelijk is om vanaf de Lekstraat af te buigen in de oos telijke richting van de Stemer dinglaan. Voor schoolkinderen en ouderen moet op het Oranje- Oost-Souburg bezorgd over veiligheid fietsers en voetgangers Fietsers moeten voorrang krijgen in de Kanaalstraat. plein een veilige voetgangers- oversteek komen, bijvoorbeeld in de buurt van het woonzorg centrum. de supermarkt en op de hoek Ritthemsestraat/Pas- poortstraat. Ook vindt het platform dat de parkeerproblemen in het cen trum eenvoudig opgelost kun nen worden door alleen kort parkeren toe te staan. Dat kan door de invoering van een blau we zone. Naleving op het verbod kan gecontroleerd worden de dorpswachten. Personeel van bedrijven moet verplicht wor den elders te parkeren. Het dorpsplatform heeft ook kritische kanttekeningen bij het uiterlijk van Oost-Souburg. De leden zijn niet gelukkig met het toekomstige blokvormige uiter lijk van de oostkant van het Oranjeplein. „Er dient daarom te worden gestreefd naar het be houd van authentieke gevels, zoals op de hoek van de Rit- themsestraat en het Oranje plein." De aantrekkelijkheid van het dorp kan verbeterd wor den in samenspraak met de Stichting Karolingische Burg, de Nemidso, het dorpsplatform en de bewoners, die hun mening kunnen geven via de dorpskrant of internet. Nu de supermarkt verhuist op het Oranjeplein, kan volgens het dorpsplatform de ventweg aan de westkant verdwijnen. Daardoor ontstaat ruimte voor een totaal andere inrichting. Het standbeeld van VLISSINGEN - De politie heeft vier Vlissingers aangehou den op verdenking van diefstal van een brommer. De politie kreeg donderdagnacht een tip dat de vier op het Stationspleir in Vlissingen bezig waren een bromfiets te stelen. Een 16-jan- ge jongen kon direct op het plein worden aangehouden. Eer 19-jarige man en een 17-jarig meisje werden even later aan gehouden in de Cornelis Lampsinsstraat en gisterochtenc werd een 18-jarige man in Sterkenburg gearresteerd. Zij heb ben een proces-verbaal gekregen en zijn na verhoor weer ir vrijheid gesteld. VLISSINGEN - Een 21-jarige Oost-Souburger is gisteren in de Aagje Dekenstraat in Vlissingen aangehouden. Hij was tij dens het rijden aan het telefoneren. Bovendien droeg hij geen gordel. Voor beide overtredingen kreeg hij een bekeuring. VLISSINGEN - Vanaf een parkeerplaats aan de Koudekerk - seweg in Vlissingen is gisterochtend een grijze Peugeot gesto len. Het kenteken van de auto is 25-GG-FR. De waarde van de wagen is onbekend. MIDDELBURG - Een 52-jange inwoner van Middelburg is gisterochtend gewond geraakt aan zijn voet bij een aanrijding met een auto op de kruising Karei Doormanplein/De Ruyter- straat in Middelburg. De man reed over de De Ruyterstraat en verleende op het kruispunt geen voorrang aan een 45-jarige automobilist uit Arnemuiden. KERKWERVE - Een verkeersongeluk op de Provinciale Weg (N59) bij Kerkwerve donderdagavond waarbij een 54-jarige man uit Zierikzee om het leven kwam, geeft mogelijk aanlei ding tot een gerechtelijk onderzoek. Een 23-jarige bestuurder van een vrachtauto uit de Friese gemeente Tytjerksteradeel reed vanaf een uitrit achteruit de Provinciale Weg op. De 54- jarige bestuurder van de personenauto die vanuit de richting Zierikzee kwam aanrijden, botste in volle vaart tegen de vrachtauto die op dat moment dwars op de weg stondHij was op slag dood. Een 21-jarige passagier die naast hem zat, raak te licht gewond. Justitie beziet op basis van het proces-ver baal of de chauffeur van de vrachtwagen met het achteruit de weg op rijden een strafbaar feit heeft gepleegd. RITTHEM - Uit een schuur in de Ritthemsestraat in Ritthem is gisterochtend een aanhangwagen gestolen. In de wagen la gen nog enkele golfplaten en zakken met spijkers. Degestolen aanhanger is een eenasser van het merk Flamengo. De waarde is onbekend. OOST-SOUBURG - Uit de schuur van een woning in de Lek straat in Oost-Souburg is in de nacht van donderdag op vrij dag een scooter gestolen. Het gaat om een gele Beta Ark met het kenteken BTB053. foto Lex de Meester Pieter Louwerse moet in ieder geval blijven, maar kan wellicht verhuizen. De ontstane groene ruimte kan dan ingericht worden met bij voorbeeld een leefkuil en bank jes waar spelen gehouden kun nen worden en concerten gege ven kunnen worden. De brief van het dorpsplatform komt dinsdag 5 november aan de orde tijdens een vergadering, die om 19.30 uur begint in De Zwaan aan de Kromwegesingel. door Britta Janssen WESTKAPELLE - Kenners weten genoeg wanneer ze de naam horen: Jovink en de Voe derbietels. Deze rock and rollers spelen vrijdag 8 november voor het eerst in Zeeland. Om precies te zijn in Westkapelle, tijdens het muziekfestival Westkapelle Alive! Het is de eerste keer dat Westka pelle Alive! gehouden wordt. Het evenement was eigenlijk al gepland voor augustus. „Omdat we voor het eerst zoiets organi seren, wisten we niet precies wat ons te wachten stond toen we met onze plannen naar de ge meente gingen. We kregen daar wel toestemming, maar we moesten aan zoveel eisen vol doen dat we dat in de zomer niet meer voor elkaar kregen," ver telt R. van de Sande. Hij is één van de initiatiefne mers van het evenement. „We hadden al wel contact gehad met Jovink en de Voederbietels en zij hadden toegezegd dat ze wilden komen spelen. Omdat de band in oktober vakantie had, werd het november." Het reper toire van de band bestaat uit strakke rock and roll, gezellige meezingers en pakkende melo dietjes. De 'stoere' show is ge schikt voor jong en oud. Er rijden gratis bussen van en VLISSINGEN - De Badhuis- straat in Vlissingen wordt van maandag tot woensdag 6 no vember voor alle verkeer afge sloten, omdat grote bomen in die straat worden gerooid. Het gaat om het gedeelte tussen de Paul Krugerstraal en de Glacis- straat. Het verkeer wordt omge leid. De bushalte bij de ABN/AMRO komt die dagen te vervallen. Advertentie HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' TOPVEILING 3 december in de Concert- Gehoorzaal le Middelburg Veilingmeester A. I. Verhage Tel 0118-627639/06-23360501 'middelburgsveili naar het optreden. De eerste route heeft opstapplaatsen in Kapelle, Goes, 's-Heerenhoek, Arnemuiden, Nieuw en St. Joosland, Serooskerke, Oostka- pelle en Domburg. De tweede route gaat langs Vlissingen, Oost-Souburg, Middelburg. Koudekerke, Biggekerke, Me- liskerke en Zoutelande. Kaarten zijn te koop bij Lunch- café Traoljewerk in Westkapel le, Bar American in Middelburg, Café Matisse in Goes en Wegres taurant De Roode Leeuw in Nieuw- en Sint Joosland. Het optreden van Jovink en de Voederbietels begint om 20.30 uur en de feesttent is vanaf 18.00 uur open. VLISSINGEN - Medewerkers van de afdelingen sociale zaken en parkeerbeheer in Vlissingen moeten leren beter om te gaan met mensen. Dat adviseert de gemeentelijk klachtencommis sie in haar jaarverslag over 2001. De klachten over de afdeling so ciale zaken bestonden uit het maken van grievende opmer kingen tot onheuse bejegening. Vrijwel dezelfde klachten kwa men binnen over parkeercon- troleurs. De gemeentelijke klachtencommissie vindt dat er meer aandacht besteed moet worden aan communicatie bij de twee afdelingen. Mensen kunnen klagen bij de commissie over iedereen die bij de gemeente werkt. Als een klacht in behandeling wordt ge nomen, mag eerst de betreffen de afdeling of ambtenaar reage ren. Als de zaak niet geschikt kan worden, worden beide par tij en uitgenodigd voor een hoor zitting. De commissie ontving vorig jaar 25 klachten. In achttien geval len kon de klacht intern worden afgedaan. Een jaar eerder ont ving de commissie nog maar tien klachten. Volgens het jaarver slag is de forse toename te ver klaren. De gemeentelijke klach tenregeling ging pas in de loop van 2000 van start. Verder is de bekendheid toegenomen door meer publiciteit en leidt het jaarlijks uitbrengen van een verslag tot meer bekendheid bij het publiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13