PZC Samenwerking brandweer nodig PZC 11 N-Beveland toch akkoord met duurdere GGD Stadspoort wordt zichtbaar Opvallende borden moeten veld ruimen Eis twee jaar voor verkrachten meisje i Gemeente gedoogt frietfabriek ondanks bezwaar omwonenden Burgemeester Taganrog vermoord Korpsen in regio moeten volgens Goese commandant zelf initiatief nemen 0800 - 0231 231 (GRATIS) zeeuwse almanak Heel fijn Vol verwachting Nieuw van Iglo BEVELANDEIM/THOLEN vrijdag 1 november 2002 Passanten kunnen nu zien waar in het Bekhofgebied in Goes sinds begin vorig jaar aan is gewerkt: de Stadspoort. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Nu de steigers steeds verder worden afgebroken, wordt De Stadspoort in Goes pas goed zichtbaar. Het beeldbepalende complex, met zijn roodbruine en crème door Rolf Bosboom GOES - De brandweerkorpsen in de regio moeten snel de han den ineenslaan. Dat zei P. van Dijk, commandant van de Goe se brandweer, gisteravond in de raadscommissie middelen van de gemeente Goes. De inzichten die zijn ontstaan op veiligheidsgebied, vooral na de rampen in Enschede en Vo- lendam, leggen een grote druk tinten en in het oog springende torentjes, is verrezen in wat vroeger het Bekhofgebied werd genoemd, aan de rand van de binnenstad van Goes. Langs de Van de Spiegelstraat en de Piet Heinstraat zijn de stellages al verdwenen, zodat duidelijk wordt waaraan sinds op de brandweer. Vorige maand heeft het Goese korps al bij het gemeentebestuur nadrukkelijk onder de aandacht gebracht dat de brandweer de komende jaren niet zonder uitbreiding en extra geld kan om aan de vele opge legde taken te voldoen. Commandant Van Dijk wees de Goese commissieleden er gister avond op dat ook het ministerie van Binnenlandse Zaken een 'kwaliteitsslag' wil maken op het gebied van het voorkomen begin vorig jaar zo hard is ge werkt. Nog even en de eerste ap partementen aan de Van de Spiegelstraat kunnen worden betrokken. Het complex omvat in totaal 64 woningen in uiteen lopende typen en prijsklassen, waarvan de verkoop momenteel wordt afgerond. Nog dit jaar be- van ernstige incidenten. „Men wil een bepaald kwaliteitsni veau vaststellen waaraan de brandweer moet voldoen." Orde op zaken Om te voorkomen dat dat dwin gend wordt opgelegd, is het vol gens Van Dijk zaak om zelf de boel zoveel mogelijk op orde te krijgen. Hij verwees ook naar uitlatingen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), die adviseert daarbij ge- gint de oplevering. Aan de kant van de Piet Heinstraat en de M. A. de Ruijterlaan komt het 'Business Center', waarvan het grootste gedeelte nog achter steigers schuilgaat. Daar komt in totaal een kleine 9000 vier kante meter aan kantoorruimte. Van vier bedrijven is inmiddels bruik te maken van gemeen schappelijke regelingen tussen gemeenten. Aangezien het mi nisterie rept van een 'krachten bundeling' per ongeveer 100.000 inwoners, is een regio nale samenwerking nodig. Om een indeling te krijgen die sa menvalt met het politiedistrict, ligt het volgens Van Dijk voor de hand om uit te gaan van de Be- velanden aangevuld met Schouwen-Duiveland en Tho- len. Haast is daarbij geboden, zeker dat zij zich er vestigen: de banken ING en Fortis, accoun tantskantoor WEA en reïnte- gratiebedrijf Kuijper Van Dreumel. Nog zo'n 3000 vier kante meter is beschikbaar. Onder het complex is een par keerkelder voor bewoners, per soneel en bezoekers, met deels aldus de commandant, omdat de ontwikkelingen volgens hem onvermijdelijk zijn. Goes enBorsele praten al gerui me tijd over mogelijke samen werking. Binnen niet al te lange termijn moet daarover bestuur lijk de beslissing vallen. Zoals het er nu naar uitziet, blijft de samenwerking beperkt tot de oprichting van een gezamenlijk facilitair bureau. „We moeten echt haast gaan maken met de samenwerking Goes-Borsele, een openbaar karakter. De Stadspoort krijgt verder een passage, die loopt van de roton de bij het waterschapskantoor tot de Van de Spiegelstraat. Ver volgens kunnen wandelaars tussen de muziekschool en het UWV-kantoor door lopen om de binnenstad te bereiken. anders worden we ingehaald", waarschuwde Van Dijk. Er bestaat sinds september op Zuid-Beveland al een samen werking als het gaat om de offi cieren van dienst. Voorheen had elk van de vier korpsen zijn ei gen officier van dienst; nu func tioneert er telkens één voor het hele gebied. Dat werkt naar te vredenheid, zo werd gisteren in de commissie gezegd. Van Dijk: „Maar wat mij betreft is het een eerste stap." door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Met een nip te meerderheid heeft de ge meenteraad van Noord-Beve land gisteravond besloten de begroting voor 2003 van de GGD Zeeland toch goed te keu ren. Het college had voorgesteld die niet te doen omdat de GGD niet binnen de norm is gebleven de de Zeeuwse gemeenten met elkaar hebben afgesproken voor de verhoging van de bijdragen aan gemeenschappelijke rege lingen. De zogenoemde VGZ-norm is 4,25 procent en de GGD vraagt een verhoging van 5,58 procent. De verhoging valt goeddeels te rug te voeren op een stijging van de personeelslasten met 6,28 procent. Juist daarom vonden de fracties van CDA en PvdA het signaal te zwaar. De stijging van de personeelslasten is im mers een gevolg van gezonde onderhandelingen tussen werk gevers en werknemers. Daarop hebben de GGD noch de ge meenten invloed. De fractie van Noord-Bevelands Belang (NBB), die er al jaren op hamert om de personeelskosten uit de begrotingen van gemeenschap pelijke regelingen te halen, stond wel achter het college voorstel. De fractie vindt dat de VGZ-norm pas rigide kan wor den losgelaten op de begroting, als het alleen over de andere kosten gaat. De CDA-fractie vond een af keuring te gevaarlijk. Als de personeelskosten niet worden gedekt, kan de GGD niet anders dan beknibbelen op de taken, die toch moeten worden uitge voerd. Voor een groot deel van die taken is de gemeente wette lijk verantwoordelij k. Het college had volgens wet houder J. Meulenberg ingezet op een hard signaal omdat de GGD toch al geneigd is hoog in te zetten met de begroting. Als er dan geld overblijft, wil de or ganisatie dat nog wel eens in potjes stoppen. Bovendien, zo stelde Meulenberg, is het al voorgekomen dat de GGD de af gesproken taken niet haalt. De wethouder gaat nu naar de GGD-vergadering met de me dedeling dat de personeelskos ten in het vervolg buiten de be groting moeten blijven. De hele raad was het daarmee inmid dels wel eens. ROSTOV AAN DE DON - De burgemeester van de Russische stad Taganrog, S. Sjilo, is woensdag doodgeschoten voor het flatgebouw waar hij woon de. Taganrog heeft een steden band met Vlissingen. De Vlissingse burgemeester A. van Dok-van Weele is ge schokt door het bericht. Vorige week bracht ze nog een werkbe zoek aan Taganrog. De burgemeester van Taganrog werd twee keer in zijn rug ge schoten nadat hij uit zijn auto was gestapt en naar de flat liep. Zijn chauffeur wilde hem nog helpen, maar raakte bij die actie zelf gewond. Mishandeling GOES - Een zestienjarige jon gen uit de gemeente Middelburg is gisterochtend mishandeld in de Singelstraat in Goes. De dader maakte eerst een op merking en stompte de jongen vervolgens in zijn maag. Toen het slachtoffer terugsloeg, sprong een tweede dader op zijn rug, waardoor hij ten val kwam. door Rolf Bosboom GOES - Een deel van de ver keersborden die onlangs op gro te schaal in Goes-Oost zijn ge plaatst om de grenzen van de dertig-kilometerzones te mar keren, wordt vervangen. Dat ge beurt naar aanleiding van kri tiek op de wel erg opvallende vormgeving van de borden. Tijdens de behandeling van de begroting, twee weken geleden, klonken er vanuit de gemeente raad ontevreden geluiden over de borden, die veel meer het in het oog springen dan de gebrui kelijke. Ze zijn groter dan voor heen en hangen aan grote roodwitte palen. Met name de fracties van PvdA en SGP/ChristenUnie hebben zich beklaagd over de 'ontsierende palen', die het straatbeeld ver storen. Naar aanleiding daarvan is nu besloten 'de vormgeving van de 30-kilometerpoorten te vereen voudigen' Dat gebeurt op twin tig locaties in Goes-Oost, op de plaatsen waar de Oostsingel, de Anjelierstraat, de Beatrixlaan en de 's-Heer Elsdorpweg ande re wegen kruisen. De roodwitte palen worden vervangen door de gebruikelijke grijze exem plaren; de grote borden (80 bij 100 centimeter) ruimen het veld voor kleinere (53 bij 67 centime ter). De achterliggende gedachte is dat route Oostsingel-Anjelier- straat-Beatrixlaan-'s-Heer Els dorpweg op termijn mogelijk wordt toegevoegd aan het ge bied waar een maximumsnel heid van dertig kilometer per uur geldt. Daarvoor moeten eerst wel enkele maatregelen worden genomen, zoals het aan brengen van verkeersremmers. Opvallende poorten op de krui singen zouden in die situatie overbodig zijn. De palen en bor den die worden verwijderd wor den 'hergebruikt op minder ge voelige locaties'. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen Sarah Bernhardt noemen haar ouders haar wel eens, naar de legendarische negen- tiende-eeuwse actrice. Van wege haar grandioze gevoel voor drama. Minuscule pijn tjes, onbetekenende zeertjes en kleine ongemakjes pre senteert ze met een tragiek die haar weerga niet kent. Vinden haar ouders tenmin ste. Een hartelijke kus, een welgemeende knuffel en hier en daar een pleister moeten de klus doorgaans wel ge klaard krijgen, vinden zij. Ze wordt er wel eens boos om. Gisteren kwam ze met een triomfantelijke grijns van de computer vandaan. Wappe rend met een briefje van haar j tante. Die had uit een internet- I nieuwsgroep een louterend j berichtje opgediept. Uit Amerikaans onderzoek was gebleken dat mensen met rood haar meer pijn voelen J dan mensen met andere j haarkleuren. Roodharigen zouden zelfs twintig procent meer narcose nodig hebben dan anderen. En haar tante kon het weten, die is immers i zelf arts. Innig tevreden schudde ze haar roodblonde lokken en verdween weer. Tante wordt bedankt. Probeer het nu gratis! Tijdelijk aankoopbedrag retour op bank of giro! Zie de actieverpakkingen of www.uniekaas.nl voor meer info. UnieKaas Kaasfondue is o.a. ver krijgbaar bij Albert Heijn en C1000. VLISSINGEN - De komst van Sinter klaas beheerst de schappenen etalages in alle winkels. Snoepgoed van chocolade en marsepein kan al naar hartelust worden ingeslagen, net als het speelgoed voor het kinderfeest. Dit Vlissingse jongetje vindt het de hoogste tijd dat zijn schoen eens wordt gevuld. Zal hij de vertrouwde pe pernoten, speculaasbrokken, muizen met fondantvulling en zakken met euro's pak ken, of toch maar de chocolade-Sinter klaas? foto Ruben Oreel KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal is niet van plan frietfabrikant Lamb-Weston/ 1 Meijer in Kruiningen te sluiten, zoals de advocaten van enkele omwonenden van de fabriek hebben geëist. Enkele bewoners van de Zand dijk, die klagen over stank- en geluidsoverlast, hebben met succes de milieuvergunning van Lamb-Weston/Meijer aange- vochten. De Raad van State in Den Haag verklaarde deze be gin oktober nietig, omdat hij te weinig dwingend zou zijn en de gemeente geen enkel handvat zou bieden om op te treden tegen overlast. den eiste dat de gemeente Lamb-Weston uiterlijk 1 no vember zou sluiten, omdat de fabriek nu is teruggeworpen op de oude milieuvergunning, die niet meer van deze tijd is. Wet houder J. Bliek erkent dat, maar sluiting van de fabriek, die aan honderden mensen werk biedt, gaat hem iets te ver. In afwach ting van een nieuwe milieuver gunning, die wel aan de eisen van de Raad van State voldoet, wil de gemeente de activiteiten van Lamb-Weston gedogen. De nieuwe vergunning laat waar schijnlijk niet zo heel erg lang op zich wachten, omdat er ten opzichte van de nietig verklaar de vergunning niet bijster veel veranderd moet worden. door Aector Dooms MIDDELBURG - Wegens ver krachting van een zestienjarig meisje is gisteren bij de recht bank in Middelburg twee jaar cel geëist tegen een 28-jarige in woner van Wolphaartsdijk. De man ontkende 6 mei dit jaar het meisje in zijn auto op een parkeerplaats bij Arnemuiden te hebben verkracht. „We heb ben gevreeën. Ik raakte opge wonden en wilde seks met haar hebben. Toen ze aangaf dat ze dat niet aandurfde, ben ik opge houden", zei hij op de zitting. Officier van justitie R. Ramrae- loo meende dat er meer dan vol doende bewijs was om de man te veroordelen. Zo was het slacht offer overstuur thuisgekomen en had ze haar moeder alles ver teld. Ook vond de officier het te gen alle logica in dat een wild vreemde man met zijn auto naar een parkeerplaats rijdt om te. vrijen met een veel jonger meis je, terwijl zij naar huis wilde. De verdachte zou haar na een avondje stappen in Vlissingen netjes naar huis brengen. Toen hij een afslag miste besloot hij zijn auto te parkeren voor een piasstop. Uitspraak op 13 november. Advertentie Ïnrwi rTaWIMHMnWMBHBTi'iii'tt i HIWM JHHWWÜH" 'I door Rob Paardekam De advocaat van de omwonen- de lekkerste vriesverse soepen Hèt alternatief om lekker verse soep te eten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29