Nieuwe Muziek moet naar Veere Samenwerkingsschool geopend 9 Personeel Albert Heijn Vlissingen boos over vervolging collega's 1 Leden seniorenraad Middelburg benoemd Karpetten Gimbrère Frietkraam krijgt nieuw jasje KTAIHiailkTH Gemeente Middelburg zegt huurcontract Kloveniersdoelen op Gemeente wil geld RMI terug zeeuwse almanak Lingerie UNIEKE ACTIE zéér voordelig geprijsd! Ben de Graaft Verhuurbedrijf haalt omstreden reclame zelf weg WALCHEREN donderdag 31 oktober 2002 door Jacques Cats VLISSINGEN - Medewerkers van Albert Heijn aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen zijn warme supporters geworden van twee Amsterdamse colle ga's voor wie een strafvervol ging dreigt omdat ze een over valler te hard zouden hebben aangepakt. Zij zijn collectief verontwaar digd over de opstelling van jus titie. ,,Als zelfs prins Bernhard zich ermee bemoeit en zegt dat hij bereid is de eventuele boete voor die jongens te betalen is er toch iets goed mis", zegt er een. De medewerkers weten wat het is: er wordt ook in de Vlissingse AH-vestiging met enige regel maat veel last ondervonden van klanten die willen winkelen zonder te betalen. Onlangs nog raakte een medewerkster ge wond toen zij een dievegge pro beerde tegen te houden. De vrouw wilde de kassa passeren zonder af te rekenen. Toen een personeelslid haar daar op aan sprak begon de vrouw te slaan en te schoppen. Zij bedreigde het personeel met een zakmes en maakte zich uit de voeten. Een medewerkster die de vrouw probeerde tegen te houden werd in haar arm gestoken. Officieel mag het personeel in Vlissingen zich tegenover de pers niet uitlaten over de situa tie die nu is ontstaan. De chef verwijst voor een reactie reso luut naar de landelijke woord voerder José Mes. „Het is hartverwarmend dat er zoveel mensen uit het hele land reage ren", meldt zij. Veiligheid Albert Heijn investeert veel in opleiding van personeel hoe om te gaan met overvallen en agres sie. Uitgangspunt van het beleid is volgens Mes dat de veiligheid van medewerkers en klanten voorop staat. „Het is dus niet de bedoeling dat onze medewer kers achter overvallers aan gaan, want dan loopt hun vei- MIDDELBURG - De gemeente Middelburg probeert bij de cu rator van de failliete ijzergiete rij RMI het geld van een lening terug te krijgen. Het gaat om een bedrag van bij na 125.000 euro. Het bedrijf werd in september failliet ver klaard. Het is nog niet duidelijk of het bedrijf een doorstart kan maken. Leefbaar Middelburg had het college om opheldering gevraagd over de lening. Advertentie Gewijzigd <VS treinverkeer Wwk aan het spoot Vil van 1 - 7 november In opdracht van de overheid werkt Railinfrabeheer aan het spoor. Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Breda-Roosendaal 1 t/m 3 nov Arnhem-Nijmegen Arnhem-Tiel 1 t/m 3 nov Den Haag C-Leiden C 2 nov Alkmaar-Amsterdam C Alkmaar-Haarlem Naar Texel 2 en 3 nov Eindhoven-Roermond 2 en 3 nov Zutphen-Winterswijk 5 nov (Syntus) Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754. - Kijk op www.ns nl. - Haal de folder aan een NS-loket - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord. ligheid gevaar." Het optreden van medewerkers is erop gericht escalatie te voorkomen. Dat is niet altijd uit te sluiten als er bij de kassa meningsverschillen ontstaan over niet afgerekende boodschappen. Daarom wordt er veel in de preventieve sfeer gedaan. Zo ziet het personeel er nauwlettend op toe dat het pu bliek met mandjes gaat winke len. En wanneer wordt waarge nomen dat iemand een artikel in zijn kleding verstopt wordt dié daar direct op aangesproken Politie Omdat ook andere supermark ten met geweld in hun winkels te maken hebben, doet Albert Heijn in brancheverband een oproep richting politiek. Er wordt gepleit voor een nauwe samenwerking om veiligheids maatregelen aan te scherpen en er voor te zorgen dat de politie snel ter plaatse is. „In sommige gevallen kan dat wel wat vlug ger", meent de woordvoerster. Advertentie Week van het Zeeuwse boek t/m 9 november 50 jaar Februariramp 1953 GRATIS bij aankoop van C 12,50 aan boeken het geschenk: ECHO'S VAN HET WATER door Jan Kuipers en Cees Maas Brassenemenu Zeeuwse mosterdsoep en vegetarische groenteschotel of Zeeuwse visschotel en ijs met boerenjongens voor 11,50 of C 9,00 (vegetarisch menu) vanavond, 19.30-20.30 uur lezing Sandra v.d. Vijver over haar nieuwe boek Hoe ver het water kwam Zeeuwse schrijvers signeren Jan Kuipers, Cees Maas, Kees Slager en Sandra van de Vijver 13.00-16.00 uur speldemonstratie nieuwe VOC spel Naar de Oost 1 5.30-16.30 uur Jonatha Brooke vorige week bij Barend en Van Dorp, nu in De Drvkkery zondag 3 november 13.00-17.00 uur Koopzondag met de Kunst- en cultuur route ovej poëzie (folder bij onze balie) en om 14.00 uur Dolblij stapte ze de Hunke- möller uit. Zo makkelijk is het doorgaans niet een fri vool setje te kopen als je be hept bent met 'grote oren', maar ze was geslaagd. Het is immers de Week van de Lingerie en ze wilde zichzelf, en haar bijslaap ook wel een beetje, verwennen. Eenmaal thuisgekomen, haalde ze het rode kanten setje uit de tas en hield het voor het gezicht van haar wederhelft. Die reageerde enigszins ver baasd. „Goh.... Ik wist helemaal niet datje daarvan hield..." Waarvan schat?" „Van kamperen...." Voor informatie en reservering Grand Hotel Arion Tel.: 01 18-410502 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De senioren raad in Middelburg kan aan de slag. Gisteren zijn de zeven le den van de raad geïnstalleerd. De raad adviseert de gemeente gevraagd en ongevraagd over alle zaken die ouderen aangaan. De leden zijn gekozen door alle mensen van 55 jaar en ouder. „De afkorting SRM (Senioren raad Middelburg) moet een be grip worden in Middelburg", zei de nieuwe voorzitter Ko Abra hamse. „De gemeente heeft (Advertentie) topijtS parket Vlissingen, Koudekerkseweg 9, 0118 - 418 414, www.bendegraaff.nl aangegeven dat ze de stem van senioren wil horen en wil laten meetellen bij het vaststellen van het beleid." De seniorenraad is er niet alleen om de gemeente van advies te dienen. Ook met andere organisaties, zoals wo ningbouwverenigingen en zorg instellingen, zal overleg worden gevoerd. De raad wil zich in eerste in stantie bezig gaan houden met huisvesting voor ouderen. „Zelfstandig wonen wordt steeds belangrijker voor oude ren", zei Abrahamse. „Je bent er niet alleen met het bouwen van seniorenwoningen. De zorg moet aan huis komen." Verder wil de raad aandacht voor vei ligheid en verkeer, de toeganke lijkheid van gebouwen en infor matie en voorlichting. „Er zijn ouderen die niet goed weten waar en voor wat ze ergens moe ten zijn." Abrahamse zei voor stander te zijn van een informa tiepunt in het stadhuis, één loket waar ouderen voor al hun vragen terecht kunnen. Gekozen raad De Middelburgse seniorenraad is de tweede raad in Nederland die is samengesteld door de ou deren zelf. „We gaan iets doen dat nog maar één keer in Neder land is gebeurd", zei wethouder Albert de Vries. „Het installeren van een gekozen raad." Van de raad wordt verwacht dat ze meepraat over de hoofdlijnen van het gemeentelijk beleid. „Als de seniorenraad denkt dat wij het verkeerd doen, hoop ik dat ze aan de bel trekt om ons weer op het goede spoor te zet ten", zei De Vries. „Wij zullen ons best doen", beloofde Abra hamse. ALLE PANTALONS 25 •/.KORTING BONNETERIE HEEL VEEL PULLOVERS, VESTEN, TWINSETS T-SHIRTS 20 KORTING LANGE DELFT 16 MIDDELBURG door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Stichting Nieuwe Muziek Zeeland kan vanaf 1 januari 2004 niet langer terecht in de Kloveniersdoelen in Middelburg. Het gemeente bestuur van Middelburg wil op dit datum de huurovereenkomst niet Nieuwe Muziek beëindigen. Of de stichting dan al terecht kan in de Grote Kerk in Veere, is Inog maar de vraag. Voor directeur A. van 't Veer van de Stichting Nieuwe Muziek komt het besluit van het college als een volledige verrassing. „Dit had ik nog niet gehoord. Het is helemaal nieuw voor mij. Waarschijnlij k begint in j anuari de verbouwing van de Grote Kerk. Maar ik weet niet of die begin 2004 al klaar is. Wat er ge beurt als dat niet het geval is, weet ik nog niet." In een brief uit april van dit jaar kondigt de stichting Nieuwe Muziek aan dat zij per 1 mei 2002 de huur van de Kloveniers doelen opzegt. Maar ze zegt daarin ook dat ze na de verhui- ming bereikt tussen alle betrok ken partijen, stelde de Veerse cultuurwethouder M. te Roller. Maar een paar dagen daarna verbaasde Nieuwe Muziek vriend en vijand toen ze in de media aankondigde het perso neelsbestand te willen uitbrei den met zo'n vijftien personen. In de exploitatie van de Grote Kerk zou daardoor een tekort ontstaan van 200.000 euro. De stichting hoopt dat geld te krij gen van de landelijke Raad voor Cultuur, maar de verhuizing kwam nu wel op lossen schroe ven te staan, liet Nieuwe Muziek weten. Cultureel podium In de laatste brief die de stich ting verstuurde - begin oktober - staat dat ze zich heeft bezon nen op de voortgang van het project Grote Kerk. Ze wil er nu toch een accommodatie van ma ken die op termijn bruikbaar is als cultureel podium. Hoe het moet met de personeelsuitbrei ding en de budgetverhoging, wilde Van 't Veer gisteren nog niet zeggen. „Dat zijn we nog aan het onderzoeken." In elk geval is wethouder Te Roller er stellig van overtuigd dat alle misverstanden uit de weg worden geruimd en dat de verhuizing 1 januari 2004 ge woon kan doorgaan. Mede daarop heeft het Middelburgse college besloten de huurover eenkomst vanaf dan te beëindi gen. Het voorstel gaat nog naar de commissie cultuur en naar de raad. zing nog incidenteel gebruik wil maken van de Kloveniersdoe len. De situatie werd achter haald toen enkele maanden la ter duidelijk werd wat er nog allemaal moest gebeuren om de kerk geschikt te maken als con certzaal. De verhuizing werd toen een jaar uitgesteld tot 1 mei 2003. Personeel In september is over het verbou wingsplan van de Grote Kerk en de financiering overeenstem- MIDDELBURG - Verhuurbe- i drijf Bo-Rent in Middelburg I haalt zelf de omstreden recla- I mes van de gevel. De bestuurs- i rechter stelde gisteren de gemeente Middelburg in het ge lijk. De partijen stonden maan- dag voor de rechter omdat de re clame illegaal zou zijn. „We kunnen niet anders", zegt advocaat H. van Eyck van Heslinga. „Als wij het niet doen, doet de gemeente het en dan krijg je weer discussie over de kosten." Volgens de advocaat worden de borden binnen twee weken verwijderd. Op de beslis- I sing van de bestuursrechter is geen beroep mogelijk. De gemeente vindt de reclame aan de gevel van het verhuurbe- drijf te schreeuwerig. Voor be drijven op de Mortiere gelden strengere regels dan voor be drijven elders in de stad. Door die regels hoopt de gemeente dat het bedrijventerrein een hoog waardige uitstraling krijgt. De advocaat voerde tijdens de zit- ting aan dat hêt verbod van de gemeente Middelburg niet op bestaand beleid is gebaseerd, maar de rechter was het daar niet mee eens. Advertentie door Britta Janssen MIDDELBURG - Onder luid tromgeroffel heeft burgemees ter Schouwenaar gisteren het nieuwe pand van de Middel burgse samenwerkingsschool de Iris geopend. Kinderen, ou ders en leerkrachten verzamel den zich bij de ingang van de school die versierd was met bal lonnen en een heuse regenboog van crêpepaper. Zes kinderen zitten op een rijtje voor de school te spelen op djembés, Afrikaanse trommels. Na dit optreden volgt een toe spraak van de directeur van de school, L. Bosselaar. Hij vertelt dat er veel verschillende landen zijn vertegenwoordigd op de school. Van elk land komen er twee kinderen naar voren. Bos selaar heeft vlaggen van die lan den in zijn hand. Aan de burgemeester de taak om de juiste vlag aan de juiste kinderen te geven. Daar heeft hij het nog niet makkelijk mee. Bosselaar geeft de burgemees ter een tip wanneer hij moet ra- Eigenaar A. van Eenennaam: „Wanneer je de frietkraam ziet, snap je meteen waarom ik wil ver bouwen." foto Ruben Oreel door Britta Janssen MIDDELBURG - Hij heeft er lang op moeten wachten, maar nu gaat het er dan toch van komen. Frietkraam 't Smulhoekje aan de Mid delburgse Koepoortlaan wordt verbouwd. Af gelopen maandag heeft de gemeente toestem ming gegeven voor de vernieuwingsplannen. „Het duurt nog wel minimaal vier maanden voordat we echt kunnen verbouwen, maar ik wil dit al zo lang dat die vier maanden er ook nog wel bij kunnen", zegt Abjan van Eenen- Als het aan eigenaar Abjan had gelegen, stond hij nu al lang zijn frietjes in een nieuw pand te bakken. „Tja, je weet hoe dat gaat hè. Al die ge meentelijke procedures. Het plan ligt nu vier maanden ter inzage bij de gemeente en er kan bezwaar tegen worden aangetekend. Ik ver wacht trouwens niet dat dat gebeurt." Het nieuwe smulhoekje wordt groter en ver schuift iets ten opzichte van de huidige locatie. Het wordt een rond, blikken gebouw. „Zelf had ik een plan ingediend met een stenen ontwerp. De gemeente vindt dat blik beter past in deze parkachtige omgeving." Als de verbouwing daadwerkelijk gaat beginnen, verwacht Abjan ongeveer drie weken bezig te zijn met de werk zaamheden. Hygiëne Een renovatie is zeker niet voor zijn tijd. Het frietkraampje staat er namelijk al van 1968. Abjan zit er sinds maart 1979. „Vernieuwing is ook gewoon nodig, wil ik aan de strenge hygië- ne-eisen voldoen. Bovendien is de extra ruimte ook zeer welkom." Het kraampje barst nu bijna uit zijn voegen van de spullen. Emmers mayonaise, frietbak jes en schoonmaakspullen staan zo netjes mo gelijk opgestapeld, maar het blijft krap. Advertentie) Kinderen van de Iris wachten tot burgemeester Schouwenaar de juiste vlag gevonden heeft. foto Ruben Oreel den wie er uit Syrië komt. „Het is een jongen." Plots klinkt een jongensstem heel verontwaar digd: „Hè, nu weet hij het na tuurlijk meteen!" Luid gelach volgt op deze opmerking, want er staan wel meer jongens. Wanneer de burgemeester met de nodige moeite de vlaggen aan de juiste kinderen heeft gege ven, wordt het tromgeroffel weer hoorbaar. De opening is een feit als de burgemeester de regenboog openknipt en de schooldeur zichtbaar wordt. Achter de deur liggen ballonnen en de kinderen laten die enthou siast op. „Wij vieren vandaag dat we een nieuw onderkomen hebben", zegt Bosselaar. „En dat alle kin deren hier nu terecht kunnen voor volledig onderwijs. Voor heen bezochten de kinderen an dere scholen en kregen ze bij de Iris alleen les in de Nederlandse taal. Nu kunnen we ze alle les sen aanbieden." Samenwerkingsschool de Iris biedt onderwijs voor hoofdza kelijk allochtone kinderen van bijvoorbeeld het asielzoekers centrum. De meeste aandacht gaat uit naar het leren van de Nederlandse taal. De school is een samenwerkingsproject van de gemeente Middelburg, de vereniging voor openbaar on derwijs Archipel, de vereniging christelijk onderwijs Middel burg en de stichting voor katho liek onderwijs Prisma. Zes maanden lang staat ons restaurant in het teken van de culinaire werelddelen November: Europees wild Op de zaterdagen ^dineren met entertainment

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 9