Kloosterzande aan zee is rekbaar Basisschool krijgt eindelijk naam PZC GBK pleit voor behoud voorzieningen in dorpen Gemeentebelangen wil uitstel sportpark VAN DER ZWAN MOBIEL BEREIKBAAR? Werkstraf voor beroven vrouw Jonge verhuizers betrapt Hulster horecaondernemers boos Thermphos brandt regels EU af De Meerpaal viert verjaardag Alleen vervangende werkgelegenheid voor verdwijnend veer is keiharde eis profiel 9. a ZEEUWS-VLAANDEREN Mooi cadeau van SieMatic. Motorcrossers en buurt zoeken samen oplossing voor geluidsoverlast agenda Nieuwe auto kopen? Kijk en vergelijk (St) AutoTrack.nl WINKEL DAGELIJKS OPEN 09.00-18.00 u. ZATERDAG 15.00 u. PALINGVISSERIJ EN ZEEVISGROOTHANDEL (Advertentie) De oudste en de jongste leerling van het school zorgden samen voor de onthulling van de nieuwe naam en het bijbehorende logo. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel OOSTBURG - De openbare basisschool in Oostburg gaat verder onder de naam Be renburcht. Gisterochtend werd de ont hulling van de naam en het logo verricht door Julian Prins en Aisha Asian, respec tievelijk de jongste en de leerling van de school. Na jarenlang naamloos te zijn geweest, kwam er steeds meer vraag naar een pas sende naam voor de onderwijsinstelling. Directeur J. Dieleman:We hebben daar om een prijsvraag uitgeschreven, waarbij heel vaak de naam De Grote Beer, de straat waar de school aan staat, werd ge noemd. Om er toch een plaatselijk tintje aan te geven, werd een combinatie ge maakt met de Burcht van Oostburg tot Be renburcht. De naam heeft iets aaibaars en daarnaast geeft het een gevoel van be scherming." De feestdag was voor alle leerlingen begonnen met een ontbijt dat - hoe kan het ook anders - met berenboter- hamworst en pasta helemaal in het teken stond van de nieuwe naam. Nadat alle maagjes goed gevuld waren, verzorgden de kinderen optredens. Rond de klok van tien uur kon dan eindelijk de onthulling plaats vinden van het logo en de naam. MIDDELBURG - Een 26-jarige inwoner van Vogelwaarde is gisteren in Middelburg voor een tasjesroof veroordeeld tot 140 uur werkstraf. Politierechter A. Gaakeer hield er reke ning mee dat de Zeeuws-Vlaming 41 dagen in voorarrest had gezeten. In de strafmaat werd ook nog een vernieling meege nomen. De man besloot, gekweld door geldproblemen, 12 juli dit jaar in Hulst de handtas van de arm van de bejaarde vrouw te ruk ken. Hij zette het op een lopen, pakte de portemonnee en gooi de daarna de handtas weg. Niet veel later werd hij opgepakt. Een dag eerder had hij in Hulst bij zijn schoonouders, uit on vrede over een geldkwestie met zijn ex-vrouw, de ruit van de achterdeur van de woning ingeslagen. TERNEUZEN - Twee Terneuzense jongens van 21 jaar zijn in de nacht van dinsdag op woensdag rond kwart over vier op een bouwterrein aan de Dr. Buijzestraat in hun woonplaats aangehouden wegens baldadigheid. De jongens waren bouw materialen aan het verplaatsen. HULST - Dat een verkiezingsbord niet alleen geschikt is voor het plakken van partij affiches, bewezen een of meer boze anonieme horecaondernemers uit Hulst. Zij gebruikten het bord bij de Willibrordusbasiliek om er een spandoek aan op te hangen. De actievoerders zijn boos omdat de tweede editie van het Ulster Bierfestival, zaterdag 9 en zondag 10 novem ber, wederom bij dezelfde drie cafés wordt gehouden als vorig jaar. Dat is volgens hen niet eerlijk, omdat vorig jaar is be loofd de feesttent te laten rouleren. Het spandoek werd in de nacht van dinsdag op woensdag opgehangen en werd gister middag door medewerkers van de buitendienst van de ge meente Hulst verwijderd. HEINKENSZAND - Fosforproducent Thermphos Interna tional in Vlissingen loopt te hoop tegen nieuwe regelgeving van de Europese Unie. Het bedrijf mag geen restafval van af nemers meer gebruiken om daaruit fosfor of fosfaten te her winnen. Het bedrijf kan daardoor minder milieuvriendelijk werken dan het zou willen. Directielid J. Groenink zei dat gistermiddag tijdens een sym posium in Heinkenszand over innovatief duurzaam onderne men in de Zeeuwse havens. Het congres was georganiseerd door de Port Promotion Council Zeeland, op energie en grondstoffen, probeert Thermphos te zoeken naar andere grondstoffen. Eén van de alternatieven voor fosfaaterts, is het terugwinnen van afvalstoffen van afnemers van Thermphos. Maar sinds 1 augustus mag Thermphos door nieuwe EU-re- gels bijvoorbeeld geen vervuild fosforzuur innemen. TERNEUZEN - De openbare basisschool de Meerpaal in Ter- neuzen bestaat dertig jaar. Het feestjaar werd gisterochtend officieel geopend door de leerlingen van de school, samen met onderwijswethouder EKerckhaert. Op het speelplein, waar zich ook heel wat ouders hadden ver zameld, gooiden kinderen uit de hoogste groepen de trossen van een bootje op wielen los, dat vervolgens tussen twee meer palen werd doorgetrokken. Er gingen ook ballonnen de lucht in. In de klas kregen alle kinderen cake met limonade. donderdag 31 oktober 2002 Advertentie Hermesweg 7, Vlissingen, tel. 0118-410323/463156 door Jean-Lou de Gucht KLOOSTERZANDE - Er valt met het college van B en W van Hontenisse te praten over aan passingen in het project Kloos terzande aan zee. „Als er uit eindelijk maar vervangende werkgelegenheid komt na het verdwijnen van de veerverbin- ding", zegt waarnemend burge meester B. Pauwels. Kloosterzande aan zee is een on derdeel van de recreatievisie voor Hontenisse, die is opge steld om vervangende werkge legenheid te zoeken na het ver dwijnen van de veerverbinding Kruiningen-Perkpolder. Voor het project wordt de vierbaans- weg N60 tussen Kloosterzande en het veerplein uitgegraven tot een kanaal. In Kloosterzande komt volgens de plannen een jachthaven. Daaromheen ko men woningen. Nadruk Pauwels vindt dat er te veel na druk gelegd wordt op het kanaal naar Kloosterzande. „Dat is slechts een onderdeel van het hele plan. Voor ons staat voorop dat er extra werkgelegenheid en woningbouw komt. Op welke manier dat er komt, maakt ons niet uit. Als de provincie denkt die werkgelegenheid ook moge lijk te maken zonder kanaal, is daar met ons over te praten. Wat we moeten voorkomen, is dat het in Oost-Zeeuws-Vlaande ren een dooie boel wordt. De gemeente Hontenisse, Rijks waterstaat, provincie Zeeland en Waterschap Zeeuws-Vlaan- deren verplichten zich in een overeenkomst in te zetten voor het project Kloosterzande aan zee. Deze overeenkomst wordt gete kend nadat de gemeenteraad het voorstel heeft aangenomen. De commissie Algemeen Maat schappelijk en Bestuurlijke Za ken heeft deze week positief ge adviseerd. Alleen Progressief Hontenisse bracht een negatief advies uit. De kosten van het project (34 miljoen euro) en het kanaal gaan de fractie veel te ver. Nadat de overeenkomst is gete kend, gaan de partijen op zoek naar financiële middelen om het project rond te krijgen. Pau wels: „Het project is niet haal baar zonder subsidies. We mogen de burgers van onze ge meente niet opzadelen met ex tra belasting. Tot op heden zijn we dan ook geen enkele financi- uitgesproken om het te realise- ele verplichting aangegaan. We ren. Eind volgend jaar moet er hebben alleen maar de intentie meer duidelijkheid zijn." Axelsetraat 20b 4537 AK Terneuzen T: 0115 64 99 90 I: www.ts-zld.nl Telwom Security Zeeland BV is BORG Erkend en Slemeni gercrliliteerd Ofliciele deoler «on KPN Telerom. Siemens. Tiptel, Ben, debilel, Vodolone en Dulrhtone door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Gemeentebe langen Kanaalzone vindt dat de besluitvorming en de gunning voor de bouw van een mega- sportpark in Terneuzen moet worden doorgeschoven naar de nieuwe gemeenteraad. De partij, die straks meedoet aan de raadsverkiezingen, zegt dat in een open brief aan burge meester en wethouders van Ter- neuzen. De investering van zo'n twintig miljoen euro in het nieuwe sportcomplex en het B en W- voorstel om de bouw te gunnen aan het bedrijf Lafoma komen vandaag aan de orde in de raadsvergadering. Opschorten Nu twee gerenommeerde Ne derlandse bedrijven, Grontmij en HBG, de aanbestedingspro cedure aanvechten en dreigen naar de Europese Commissie te stappen, ligt het volgens Ge meentebelangen voor de hand om de besluitvorming op te REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl schorten. „Een diepgaand on derzoek naar de procedure van de aanbesteding door een onaf hankelijke commissie is nodig", meent Gemeentebelangen. „Als twee grote bedrijven op deze manier naar buiten treden, dan ligt het voor de hand om een pas op de plaats te maken." Nasleep De partij zegt het overigens wel van 'wezenlijk belang' te vinden dat er een megasportpark komt, evenals een buitenbad in de kern Terneuzen en een bio scoop. „Echter, is het nog wel realistisch om dergelijke 'gro teske' projecten te lanceren op een moment dat de economie enorme opdonders krijgt?",, vraagt Gemeentebelangen zich af. „De financiële nasleep van een megasportcomplex in Ter- neuzen kan wel eens jarenlang op de begroting van de nieuwe gemeente gaan drukken en dat kan dan weer leiden tot afbouw van voorzieningen in kleine kernen." Gemeentebelangen pleit voor het nogmaals bekijken van de plannen, een nieuw onderzoek naar de haalbaarheid en wense lijkheid, een gedegen financiële onderbouwing en het afzetten van de exploitatielasten tegen alle soortgelijke faciliteiten in de andere kernen. O Gemeentebelangen Kanaalzone pleit ervoor het grotendeels ongebruikte dorpshuis 't Kaaike aan te passen en daar een praktijk voor een huisarts, fysiotherapeut en andere voorzieningen in onder te bren gen. foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Het bestuur van de nieuwe gemeente Ter- neuzen moet zich meer dan de zittende politici in het verleden hebben gedaan inspannen voor het behoud van voorzieningen in de dorpen. De politieke groepering Ge meentebelangen Kanaalzone (GBK) brengt dat onder de aan dacht met het oog op de aanko mende gemeenteraadsverkie zingen. Gemeentebelangen noemt Zuiddorpe als voorbeeld van een dorp waar het belang van de voorzieningen door het gemeentebestuur niet genoeg is onderkend. De groepering ver wijt de toenmalige gemeentebe stuurders dat ze het rusthuis in Zuiddorpe hebben laten 'ver trekken' naar Koewacht, waar een nieuw verzorgingshuis is gebouwd. „Met het vertrek zijn ook de dokterspraktijk, de apo- Advertentie Plannen voor een nieuwe keuken? Ons nieuwe SieMatic Keukenideeënboek denkt met u mee. Het helpt u stap voor stap bij het selecteren van mogelijkheden Met veel ideeën en praktische tips. Al jaren de mooiste en meest uitgebreide gids. Nu in een compleet nieuwe opzet In luxe harde kaft. Cadeau in onze showroom, 'tLiefst een SieMatic Middelburg Woonstudio Middelburg, Industrieterrein Arnestem, Grenadierweg 17a, telefoon 0118 - 62 95 22 Goes Pliegei 8.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15. telefoon 0113 - 22 12 22 Axel SieMatic Keukenstudio Van Vliet, onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89. telefoon 0115 - 56 40 70 Terneuzen 8ouwCenter De Hoop. Kennedylaan 32, jU[ 0"H/< telefoon 0115 - 68 06 12 V#lClTullli/ Zeeuws- Vlaa?ideren wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeenteraden en het waterschapsbestuur. In de weken voor de stem busgang brengt de PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke par tijen, verkiezingspro gramma's, herindelings zaken, profielen van lijsttrekkers en bijeen komsten in de regio. Naam: Johanna Boogerd- Quaak Leeftijd: 58 Woonplaats: Zaamslag Partij: D66 Beroep: bestuurder adviseur projectleider Rekent op: 4 zetels in de ge meenteraad van Nieuw Terneu zen Sterke punten: daadkracht, duidelijk aangeven wat ik wil, de confrontatie met autoriteiten niet uit de weggaan, vernieuwer Zwakke punten: loop wel eens als een olifant door de porse leinkast, wil dingen soms te snel Grootste hekel aan: loze verkie zingsbeloftes Meestgebruikte zinsnede: „Met alle respect, maar..." Belangrijkste programmapunt of verkiezingsitem: werken aan een nieuwe bestuurscultuur; het moet afgelopen zijn om mensen van het kastje naar de muur te sturen en er moet een gekozen burgemeester komen Andere aandachtspunten: Ter- neuzen op de kaart zetten als ge meente met 55.000 inwoners. Dat betekent dat er meer boven regionale voorzieningen geves tigd moeten worden; tunnel bij Sluiskil. Verkiezingsleus: Wij liggen op koers Tarief Westerscheldetunnel: be kijken of er voor woon-/werk- verkeer en inwoners van Zeeuws-Vlaanderen nog iets extra's te doen is theek, fysiotherapie, consulta tiebureau, postkantoor en later de aangrenzende buurtwinkel verdwenen. Dit alles onder de ogen van de toenmalige politi ci." Gemeentebelangen noemt het 'teleurstellend' dat er nu pas weer een plan op tafel komt om senioren woningen in Zuiddor pe te laten bouwen. „Men heeft deze kans acht jaar lang bewust laten liggen." De partij pleit er nu voor 'het grotendeels onge bruikte dorpshuis 't Kaaike' aan te passen en daar een praktijk voor een huisarts, fysiothera peut en andere voorzieningen in onder te brengen. door Eugène Verstraeten AXEL - De provincie gaat ver schillende mogelijkheden on derzoeken die de geluidsover last van het motorcrossterrein in Axel te verminderen. In de cember komt daarover dan een gesprek met motorcrossclub RES en de klagende omwonen den. Dat is het resultaat van een eerste informele bijeenkomst in de kantine van de stichting RES (Recreatieve Exploitatie Smits- schorre). Op de bijeenkomst, die werd voorgezeten door burgemeester J.F. Mulder van Axel, waren het bestuur van de Stichting RES en een vijftiental omwonenden aanwezig. Verder had gedepu teerde Poppelaars een flinke de legatie deskundige ambtenaren van de provincie meegenomen. Aanleiding voor het gesprek is het toenemend aantal klachten over geluidsoverlast van het motorcrossterrein. Volgens de omwonenden is de enige afdoende oplossing een verplaatsing van het crosster rein, maar burgemeester Mul der maakte aan die illusie meteen een einde. „Want ver plaatsen van het crossterrein is ook het verplaatsen van de overlast", aldus Mulder Tijdstippen Mogelijke oplossingen die in het gesprek zijn aangedragen, zijn het ophogen van de geluidswal, het dieper ingraven van het cir cuit, en wijziging van de tijd stippen waarop het circuit ge opend is. „Op zaterdag liggen de huidige rijtijden bijvoorbeeld van 12.00 tot 18.00 uur", zegt Mulder „Misschien is het moge lijk die te veranderen in van 10.00 tot 16.00 uur. Kunnen de mensen toch nog ongestoord in hun tuin barbecuen." „Wij hebben afgesproken dat de provincie nu wat huiswerk gaat doen en alle mogelijke opties op een rijtje gaat zetten", zegt Pop pelaars. „In december beleggen we dan weer een nieuwe bijeen komst. Het belangrijkste winst punt van het gesprek is dat er nu een dialoog op gang is gekomen tussen de crossclub en de omwo nenden." STREEKACTIVITEITEN 1 AXEL - Gregoriuscentrum. 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten bieden; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten, solodansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur. Zangkoor; 19.30 uur: Kaartjes maken; BIERVLIET - AnnelotterWalle, 13.30 uur: Soos met sjoelen, jokeren, bieden en bil jarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur Bridge; 9.30 uur: Koersbalcompetitie; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en soosmid dag; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Engelse les, 9.30 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur; Koersbal en handwerken; 19.00 uur: Linedance; Hof van Vlaanderen, 20.00 uur: Politiek café KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Tienkamp; LAMSWAARDE - Café de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur Koersbal en sjoelen voor ouderen; PHILIPPINE- De Schotse Hoek, 18.30uu' Pergamano voor de jeugd; SAS VAN GENT - De Roselaer, 9.30 uur: Kartonnage, callanetics; 10.00 uur: Ka rakter poppen; 15.30 uur: Techniek is leuk voor groep 6 tot en met 8; De Speye, 19.00 uur Bridge; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Koersbal, kaarten, canasta, biljarten competitie dames; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Hand werken, canasta en biljarten; 19.00 uur Bridge; de Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak. 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; Concordia, 13.30 uur: Kaar ten en bingo; 19.00 uur: Tafeltennis, ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volkdansen; 13.00 uur.- Kaarten; 14.00 uur: Handwerken; Advertentie S De outoiite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41