NS krijgen onder uit de zak Fraude met betaalpassen in Hulst 1 Zelfde zender. Andere golflengte. pogger pohlffl T raabkarcher Landelijke campagne moet Marokkanen beter imago geven Perry's actiepakker €>1000 A Woede over inzet minder treinen vanwege bladeren op rails Rosenmöllers bedreigd na moord Fortuyn NCRV: Show De Leeuw op internet Verdachte doodslag Venlo vrijgelaten Schaduw zoekt Talibanstrijders GEVONDEN Korte opleiding specialisten Regeringscrisis in Israël Leerlingen ontdekken techniek Overwinningen voor Ajax en PSV Oud-inwoners nog één keer naar Capelle Neem nu een proefabonnement Zes weken voor i6,- Wildebeast Clayville 13° jt8° 03 Rustig In de ochtend kans op mist, overdag zon nige perioden en droog. Zwakke tot mati ge oostelijke wind. Maximum rond 13°C. 245e jaargang no. 258 donderdag 31 oktober 2002 los nummer 1,10 Wij maken de keuken inspirerend. 7y> bouwstoffen Waldammeweg 2, Middelburg, Telefoon (0118) 625 055 van onze redactie binnenland UTRECHT - Het voorne men van de NS om minder treinen te laten rijden vanwege de vele bladeren op de rails, stuit op felle kritiek. Reizigersorgani satie Rover geeft de NS 'een brevet van onvermo gen'. HILVERSUM - De vrouw en kinderen van GroenLinks-lei- der Paul Rosenmöller waren de enige gezinsleden van politici die na de moord op Pim Fortuyn bewaking kregen omdat ze wer den bedreigd. Dat heeft Rosenmöller gister avond gezegd in een vraagge sprek met Netwerk.Hij kreeg dreigbrieven waarin stond dat hij weduwnaar zou worden als hi] voor 1 juni de politiek niet had verlaten. „Dan weten we uw vrouw en kinderen te vinden en bent u voor de kerst weduw naar stond erin", zei Rosenmöl ler. Na 1 juni kreeg hij nog meer van dergelijke dreigbrieven. De politicus zei dat hij bewust de keuze had gemaakt om het in houdelijk debat met Fortuyn niet te schuwen. Hij kreeg For tuyn stil tijdens een verkie zingsdebat in Rotterdam in maart. ANP HILVERSUM - De NCRV wil de omstreden aflevering van Her berg De Leeuw die over de net overleden prins Claus ging, op internet zetten. De omroep maakte gisteravond bekend dat ze dat aan tv-maker Paul de Leeuw heeft voorge steld. Of hij ingaat op het voorstel van de NCRV, is nog niet bekend. Herberg De Leeuw werd 11 ok tober, na het overlijden van Claus maar voor de uitvaart, niet uitgezonden op last van de programmaleiding van de NCRV. ANP VENLO - Een van de twee acht tienjarige mannen uit Venlo die verdacht worden van het dood slaan van stadsgenoot René Steegmans, is weer op vrije voe ten De raadkamer van de recht bank in Roermond heeft giste ren besloten zijn voorlopige hechtenis niet te verlengen. Er is volgens Justitie onvoldoende reden om hem nog langer vast te houden. Hij is nog wel verdach te in de zaak. De vermoedelijke hoofddader blijft wel vastzit ten. GPD CDA en GroenLinks eisen sa men met de Consumentenbond dat de voor volgend jaar geplan de tariefsverhogingen worden geschrapt. Buitenlandse spoor wegmaatschappijen hebben geen last van bladeren. De NS reageren met de aange paste dienstregeling op de storm van zondag, waardoor een grote hoeveelheid bladeren op het spoor ligt. „Normaal vallen bla deren geleidelijk, maar nu was er sprake van extreme omstan digheden", verklaart een NS- woordvoerster. Treinreizigers hebben sinds de storm al veel last van uitval en vertragingen. Daar zal de ko mende twee weken meer over last bijkomen omdat de NS hon derden treinen minder laten rijden. De NS kunnen niet ga randeren dat over twee weken weer alles volgens het spoor boekje rijdt. In totaal rijden er vanaf van daag 8 procent minder treinen. Vooral spitstreinen in de Rand stad vallen uit. De Spoorwegen denken door de aangepaste dienstregeling betrouwbaarder te zijn. Op de plannen wordt vol onbe grip gereageerd. „Deze maatre gelen zijn belachelijk", aldus een woordvoerder van Rover. De reizigersorganisatie vreest de komende weken chaotische ta ferelen. Volgens de ANWB zul len vele treinreizigers voor de auto kiezen, waardoor er extra files ontstaan. De Consumen tenbond vindt verhoging van de treintarieven uit den boze bij deze gebrekkige dienstverle ning. GroenLinks en het CDA zijn dit met de bond eens. Vol gens minister De Boer hebben de NS verzekerd te voldoen aan de minimumeisen die contrac tueel zijn vastgelegd. Gladde sporen in de herfst zijn bij alle spoorwegmaatschappij en een berucht fenomeen, aldus de NS. Door de bladeren blok keren of slippen de wielen. Die vlakken daardoor af moeten in reparatie. Inmiddels zijn 350 treinen niet inzetbaar. Onder houdsbedrijf NedTrain werkt 24 uur per dag aan het herstel. Buitenland De bladerproblemen zijn in het buitenland onbekend. Ook de Belgische spoorwegen hadden last van de storm, maar de trei nen reden dinsdag op tijd. ANP/GPD KANDAHAR - De schaduw van een soldaat van de Amerikaanse 82ste Luchtlandingsdivisie valt op een muur naast een Afghaans meisje. In het Zuidoosten van Afgha nistan duurt de operatie Alamo Sweep nog voort. Gisteren werden verschillende nederzettingen in deze regio doorzocht op aanwezigheid van Talibanstrijders en aan hangers van het terreurnetwerk Al Qaeda. foto Scott Nelson/AP door Sheila van Doorsselaer HULST - Ongeveer twintig klanten van Rabobank Hulst- Nieuw-Namen zijn het slacht offer geworden van pinpasfrau de. Een criminele bende onder schepte de Rabopassen in het posttraject tussen de bank en de klanten. De gedupeerden ont vingen daarop spooknota's. Met hun pas waren in Londen goe deren afgerekend. De zaak kwam een tijdje gele den al aan het licht. In heel Nederland werden pinpashou ders gedupeerd door de diefstal van hun betaalpas. Volgens V. Schyns, woordvoerster van Rabobank Nederland, werd de fraude in Oost-Zeeuws- Vlaanderen vorige week pas duidelijk. Toen de Rabopassen van de klanten moesten worden ver nieuwd, kregen zij de nieuwe exemplaren via de post toege zonden. Schyns: „Daar is het misgegaan. De passen worden op een centraal punt in Neder land gemaakt. Daarna worden ze toegezonden aan de banken in de regio. De regiobanken stu ren ze vervolgens naar hun klanten en in dit laatste traject zijn de passen onderschept. Waarschijnlijk door criminelen die op een sorteercentrum van TPG Post werkten." Met de gestolen passen hebben dieven gewinkeld in onder meer Londen. In een aantal landen, zoals in Engeland, Frankrijk en Italië, kan met een pinpas wor den afgerekend zonder de pincode te gebruiken. Een handtekening volstaat. De ge dupeerden in Oost-Zeeuws- Vlaanderen ontvingen hoge spooknota's, maar Schyns wil niet zeggen hoe hoog de bedra gen zijn. Schyns zegt het 'ont zettend vervelend' te vinden wat er is voorgevallen. Elk geval wordt afzonderlijk onderzocht. Als de klanten aannemelijk kunnen maken dat zij niet ver antwoordelijk zijn voor de aan kopen, worden ze schadeloos gesteld. Een van de gedupeer den is G. van den Brande-Pau- wels uit Nieuw-Namen. Van haar rekening werd achthon derd euro afgeschreven nadat de pinpas in Londen was ge bruikt. „Ik schrok heel erg toen ik het hoorde. De Rabobank in Hulst heeft me erover gebeld. Ik had mijn bankafschrift nog niet ontvangen." Volgens Van den Brande gaat de Rabobank het Advertentie Advertentie Op 1 november veranderen de frequenties van Radio 2, Radio 3FM en Radio 4 in uw regio. Luistert u via de ether, stem dan opnieuw af. PUBLIEKE BEL/KIJK VOOR DE JUISTE ETHERFREQUENTIE: KABELFREQUENTIES BLIJVEN ONCEWIJZICD In Utrecht zijn gisteren plannen voor een nieuwe specialis tenopleiding gepresenteerd. Als de vernieuwing wordt door gevoerd kunnen beginnende specialisten tot zeven jaar eerder aan de slag in een ziekenhuis. Het artsentekort wordt hier door verkleind. Ziekenhuizen, opleidingen, artsen organisatie KNMG en het Landelijk Centrum Ver pleging en Ver-zorging staan achter de plannen. De arbeiderspartij heeft zich gisteren teruggetrokken uit de regering van Israël. Dat gebeurde na een conflict over de be groting. De Arbeiderspartij, onder leiding van minister Ben Eliziër, verzette zich tegen de financiering van nedex-zettin- gen in de bezette gebieden. Het kabinet van premier Sharon heeft nu geen meei- derheid meer in het parlement. Ze leren een auto in elkaar te zetten die omdraait als je drie keer in je handen klapt. Het project Ontdek Kastelen en Ontdek Eiland brengt kinderen op een speelse ma nier in aanraking met tech niek. Meer dan honderd Zeeuwse basisscholen heb ben het techniek meubel inmiddels O aangeschaft. B O De Nederlandse voetbal clubs boekten gisteravond aansprekende resultaten in de Champions League. Ajax won, ondanks een rode kaart voor aanvoerder Chivu, met 2-0 bij Olympique Lyon en heeft daardoor alles nog in eigen hand. PSV versloeg thuis Auxerre met 3-0, maar is na de 2-1-winst van Doxt- mund op Arsenal uitgeschakeld voor O de tweede ronde. O varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; radio en televisie: 7; zeeland: 9,10,11,13 en 15; sport: 17 en 18; economie: 19 en 21. geld terugstorten. „En ik hoefde ook geen aangifte te doen, want dat had de bank al gedaan Rabobank Nederland heeft aangekondigd de betaalpassen beter te gaan beveiligen. Schyns:,Het is de bedoeling dat de nieuwe passen in de toekomst enkel gebruikt kunnen worden nadat ze zijn geactiveerd, de eerste keer dat ze woi'den ge bruikt mét de pincode." Direc teur De Kort van Rabobank Hulst-Nieuw-Namen wilde geen commentaar geven. CAPELLE - De laatste levende inwoners van het gehucht Ca pelle kwamen gisteren nog één keer bij elkaar op de plek waar ooit hun dorp stond. Tijdens de watersnoodramp van 1953 werd het nabij Nieuwer- kerk gelegen gehucht Capelle door het water verzwolgen. Meer dan veertig van de hon derd inwoners kwamen om het leven, het dorp mocht niet wor den herbouwd. Voor zijn giste ren gepresenteerde boek Hier was eens Capelle wist Kees Sla ger bijna vijftig jaar na dato nog dertig oud-inwoners, inmiddels verspreid over Nederland, op te spoi'en. De meesten van hen wa ren, vergezeld van familie, aan wezig bij de boekpresentatie in het Museum Watersnood 1953. Reden voor Slager ze allemaal mee te nemen naar de enige twee huizen uit het Capelle van vóór de ramp. pagina 10: boekpresentaties van onze redactie binnenland TILBURG - Hoe leuk zijn Ma rokkanen? Verschillende ge meenten willen op een positieve manier iets doen aan de beeld vorming over Marokkanen. Daarom doen zij mee aan de lan delijke campagne, die maandag in Den Haag begint. Het communicatiebureau Atta- com in Tilburg nam het initia tief, dat wordt ondersteund door het ministerie van Justitie. De deelnemende gemeentes brengen een boek uit met daarin ruim tien interviews met lokale, jonge Marokkanen. Zo vertelt een meisje over haar afstuderen en een jongen dat hij op het ver keerde pad is geweest, maar daarvan is teruggekomen. Den Haag vult de campagne verder in met posters in trams en bussen. Zo kan op zo'n affiche bijvoorbeeld een Marokkaan staan die achter een bord eten zit. Op de poster staat de tekst: 'Ik houd ook van boerenkool, maar dan met lamsvlees'. Attacom heeft 42 steden bena derd; de 25 grootste gemeenten en zeventien steden met relatief veel Marokkanen. De steden be slissen of ze deelnemen. Hoeveel er meedoen, is het bureau niet bekend. Lokaal vullen de gemeenten sa men met organisaties de cam pagne verder in. Attacom denkt aan discussies tussen allochtone en autochtone bewoners en ge sprekken tussen jonge Marok kanen en winkeliers en bewo nersverenigingen. „Het is de bedoeling Marokka nen van de positieve kant te la ten zien.", aldus een woordvoer der van Attacom ANP (Advertentie) voorletters: straat postcode plaats telefoon: c noteert u mij voor een proefabonnement van m/v 6 weken voor 16,- Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (postbankrekening- nummer I M I fTT! handtekening: 8 '713214"000002 ;d noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: n per maand met automatische incasso 20,50). n per kwartaal met automatische incasso (€55,10). per jaar met automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar. P2C, afdeling lezersservice Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen (postzegel niet nodig) Beige, licht- en donkerbruin, maten: 40-47 van i g. voor -ww- 4!\U/eóe www.perrysport.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1