Tweederde te snel op polderweg PZC "Je kind zal het maar hebben!" GS vragen subsidie voor Axelse Dam 1( Fracties vinden drie locaties ambtenaren nieuw Hulst te veel Giro 860 RENAULT V" Thermometerbord geeft aantal hardrijders op Eendrachtsweg weer GroenLinks boos over sloopbeleid Terneuzen Gebed Onderzoek naar dood duikers vlJ Hersenstichting Nederland In oktober loopt uw voordeel op tot zeker 1.275 euro! - WEESKINDEREN LATEN JE NIET LOS. woensdag 30 oktober 2002 door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Meer dan twee derde van de automobilisten rijdt te hard over de Eendragt- weg tussen Terneuzen en Osse- nisse. Een groot aantal bestuur ders rijdt zelfs harder dan 100 kilometer per uur over deze smalle polderweg. Dat blijkt uit snelheidsmetin gen die deze week zijn gedaan in het kader van een snelheids campagne van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, de beheer der van de weg, en de provincie Zeeland. Gisteren werd als on derdeel van deze actie een zoge heten thermometerbord ge plaatst ter hoogte van de Griete. Op dit bord valt af te lezen hoe veel weggebruikers zich de vo rige dag aan de snelheidslimiet hielden. Het bord wordt dage lijks voorzien van actuele cij fers. Bij het begin van de actie giste ren hield nog geen derde van de automobilisten zich aan de snelheidslimiet van 80 kilome ter per uur. Bovendien blijkt ge middeld 31 procent harder te rijden dan 90 kilometer per uur en een dikke twintig procent zelfs harder dan 100 kilometer per uur. Levensgevaarlijke gedragin gen op een weg in een agrarisch gebied die dienst doet als toe ristische (fiets)route". stelt campagnecoördinator R. Mees ter van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). „Waar scholieren van en naar school fietsen, waar au tomobilisten naar de boot rijden (sluiproute), waar woonwerk verkeer op zit en waar uiteraard ook landbouwvoertuigen veel vuldig verkeren. Dit alles op één rijbaan. De weg is duidelijk niet bedoeld voor de gemeten snel heden." Tellingen wijzen uit dat er dage lijks zo'n duizend automobilis ten over de Eendragtweg rijden. Een groot deel daarvan gebruikt de weg als sluiproute naar de boot bij Perkpolder. Omdat be stuurders rijden op de vertrek tijden van de boot, wordt het gaspedaal vaak diep ingedrukt. Het doel van het themometer- van onze regioredactie MIDDELBURG - Gedeputeer de Staten heeft de project Axel- se Dam in Terneuzen bij het Rijk voorgedragen voor subsidie. De gemeente Terneuzen wil zo'n veertig miljoen euro investeren in de kern. Er zijn plannen voor de bouw van een nieuwe sport hal, een nieuwe bioscoop en zwembaden, winkels en appar tementen. Het kabinet investeert tot 2010 45 0 miljoen euro in grote proj ec- ten met het doel de ruimtelijke kwaliteit te verbeteren. Op ba sis van concrete voorstellen bekijkt het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) of ingediende projecten in aan merking komen. Het departe ment kijkt naar financiële bij drages van anderen, hoe concreet de plannen zijn, de ur gentie en het draagvlak. Gedeputeerde Staten hebben vier grote Zeeuwse stedelijke vernieuwingsprojecten aange meld bij het ministerie van Vrom voor een subsidie. Het KSG-terrein in Vlissingen staat bovenaan op het verlang lijstje van de provincie. Daarop staan verder het havenindu strieterrein in Goes en het Sta tionsgebied in Middelburg. Om hoeveel geld GS gevraagd hebben, is vooralsnog onduide lijk. Aanmelding van de projecten is pas de eerste stap. bord is om de weggebruikers in zicht te geven in hun eigen ge drag en hen daarmee aan te zetten tot veiliger gedrag. Als ze dagelijks voorbij komen, zien ze zelf hoe goed of slecht de snel heidslimiet nageleefd wordt. Uit onderzoek blijkt volgens het ROVZ dat een snelheidsreduc tie van 5 procent goed is voor 15 procent minder verkeersdoden. Het is overigens geen toeval dat het bord juist op een 80-kilome- terweg wordt ingezet. Ruim 60 procent van de verkeersdoden in Zeeland valt op 80-kilome- terwegen buiten de bebouwde kom. Het bord langs de Eendragtweg blijft er nog staan tot en met za terdag. Volgens Meester is het - De sloop van 140 goedkope woningen in de Lievenspolder is GroenLinks in het verkeerde keelgat geschoten. foto Wim Kooyman door René van Stee TERNEUZEN - De lijsttrekker van GroenLinks in Terneuzen P. Clijsen vindt dat gemeenten en woningstichtingen zich niet moeten gedragen als project ontwikkelaars. Hij doet deze uitspraak naar aanleiding van de sloop van 140 woningen in de wijk Lievenspolder in Terneu zen. Clijsen vindt het onaanvaard baar wachtlijsten voor dure huurwoningen te creëren door elders goedkopere huizen te slo pen. „Die huizen en hun omge ving moeten juist technisch en esthetisch zodanig worden ver beterd dat de mensën die er vaak al decennialang wonen er oud kunnen worden en nieuwko mers een woning kunnen vinden in een buurt waar ze zich goed voelen", verklaart de Terneu- zense GroenLinks-voorman. Het bereiken van een zoge naamde bestandsdifferentië- ring, die woningstichting Clavis en de gemeente Terneuzen voortdurend aanhalen als reden voor de sloop van de woningen in de Lievenspolder, noemt Clijsen een drogreden. „Erva ringen elders leren dat kapitaal krachtigere nieuwkomers en oorspronkelijke bewoners zich tot elkaar verhouden als water en vuur. Clavis en gemeente schieten dus hun doel voorbij." Hij ziet het 'projectontwikke laarsgedrag' van de gemeente en de woonstichting met lede ogen aan. Zeker wat Clavis be treft noemt hij het verraad aan wat de stichters van 'Werk- mansbelang' (de voorloper van de woonstichting) ooit voor ogen hadden. effect minder groot als het bord er langere tijd blijft staan. „Er varingen die we met dit soort borden hebben wijzen wel uit dat in de dagen dat het bord er staat de snelheidslimiet beter wordt nageleefd." door Jean-Lou de Gucht KLOOSTERZANDE - Alle fracties in de gemeenteraad van Hontenisse wijzen de toekom stige huisvesting van de afde ling sociale zaken van de nieuwe gemeente Hulst aan de Hout markt in Hulst af. Dat bleek gisteravond in de commissie middelen, waar een voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet ten behoeve van de herindeling op de agenda stond. De gemeenten Hulst en Hontenisse hebben naast het al eerder toegekende krediet van 2,4 miljoen euro nog eens 600.000 euro nodig om alle kosten die met de herindeling samenhangen te betalen. Naast locaties in de gemeente huizen van Hulst en Klooster- zande wordt een derde locatie in het vrijkomende pand van de KBC-bank aan de Houtmarkt gevestigd. Dat heeft de Stuur groep Herindeling besloten om dat in de beide gemeentehuizen geen ruimte zou zijn voor de ambtenaren van sociale zaken. Voor de bouwkundige aanpas singen en aanvullende inrich ting is een bedrag van 250.000 euro nodig. Wethouder A. Roc- tus maakte gisteravond duide lijk dat dit nog niet alles is. C. Nijskens-de Maat (CDA) zei drie locaties voor de nieuwe ge meente overbodig te vinden. „Waar zijn we nu eigenlijk mee bezig?", voegde W. Broekhoven (Groot Hontenisse) daar aan toe. Hij wees er op dat er straks draadloze verbindingen tussen beide gemeentehuizen worden aangelegd. „Dan is het toch geen enkel probleem om de ambtenaren van sociale zaken over beide locaties te verdelen?" KAPELLEBRUG - In de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Eecken in Kapellebrug wordt op donderdag 7 november een aanbidding gehouden. De ge bedsbijeenkomst begint om 14.30 uur en duurt tot 15.30 uur. A. Maas (Algemeen Belang sloot zich daar bij aan. G. Kamminga (Progressii Hontenisse) zei de indruk hebben dat er genoeg ruimte; in het gemeentehuis van Kloo< terzande. „Het is een kwesti van goede wil om je tot tweek caties te beperken. Als je i stuurgroep efficiënt met h geld omgaat, zijn er echt w mogelijkheden." Roctus legde uit dat de stuu. groep er bewust voor had gekc zen om de afdeling sociale zake niet te splitsen. Gevolg was dat er een extra locatie nodj was. Volgens waarnemend bui gemeester B. Pauwels was boodschap van de fracties du delijk. „We zullen een uiterS poging in de stuurgroep doe om ons te beperken tot twee li caties.Het gaat immers om belastingcentjes van onze bu gers. Bovendien komen we a< ders straks met de nieuwe g! meente in een uitgangspositie staan die financieel niet zo aa: trekkelijkis." MIDDELBURG - Justitie Middelburg onderzoekt de on standigheden waaronder tvvf Belgische sportduikers zonda na een duik in de Oosterschelc tijdens de zware storm zij overleden. Het openbaar ministerie zal o basis van de resultaten event-, eel besluiten strafrechteliji vervolging in te stellen. We willen meer van het voorn weten", verklaarde een woon voerster van het openbaar m nisterie in Middelburg. „De o: f icier van justitie zal vervolge bekijken wat hij ermee doet De woordvoerster erkende d< op het eerste gezicht geen spr. ke lijkt van een activiteiten strafrechtelijke vervolg» rechtvaardigen. Behalve zond verstand is er niets dat ee sportduiker ervan kan weet houden bij zware storm te watt te gaan. BEKENDMAKING Ten aanzien van de waterschapsverkie zingen van 20 november 2002 maakt de dijkgraaf van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen het volgende bekend: Op 11 oktober 2002 heeft het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen de op 8 oktober 2002 ingele verde opgaven tot kandidaatstelling gel dig verklaard. Deze beslissing is in middels onherroepelijk zodat conform ar tikel 15 van het Kiesreglement water schappen provincie Zeeland de opgaven openbaar zijn. Zij kunnen tijdens de kan tooruren worden ingezien op het kantoor van het waterschap, Kennedylaan 1 te Terneuzen, afdeling AJBZ. Terneuzen, 30 oktober 2002. De dijkgraaf, W.J. de Graaf Waterschap" Zeeuws - Vlaanderen Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Bezoekadres: Kennedylaan lTerneuzen Telefoon 01 15-641000, Fax 01 15-641200 'Kan ie nou nooit eens stilzitten? Waarom kan hij zich niet concentre ren?' Dat zeiden vertwijfelde onder wijzers van Bas. tien jaar oud Een leuke knul, maar wel één met ADHD. Dankzij medicijnen gaat het nu een stuk beter ook thuis. Maar voordat zi|n ouders wisten wat er aan de hand De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaandoenm- gen txj kinderen. Daarom financieren we wetenschappelijk ondezoek geven we voorlichting, leder kind verdient toch het beste? Geef daarom gul. Giro 860 Hersen .tichting Nederland 2511 CO's-Gravenhage ww horsenstichting.nl Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingrijpend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behan deling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kin deren. We doen dat door het financieren van weten schappelijk onderzoek en het geven van voorlichting. /^SaSTU Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl Bij de overheid bestaat het plan om volgend jaar de milieusubsidies op schonere en zuini gere auto's af te schaffen. Dat betekent dat het financieel aantrekkelijk is om dit jaar nog te kiezen voor een Renault Twingo, Clio, Scénic of Laguna. Helemaal in oktober want dan krijgt u ook nog eens 500 euro extra voordeel op alle nieuwe personenauto's van Renault." Zo loopt uw totale voordeel inclusief milieusubsidies op tot zeker 1.275 euro! Kom snel naar de showroom voor een proefrit in een van de aantrekkelijke actiemodellen. Twingo nieuwe collectie Eigenzinnig, compleet en temperamentvol, dat is de Renault Twingo nieuwe collectie. Leverbaar in 11 frisse kleuren en als sportieve Dynamique uitvoering met 1.2 16v motor. Deze nieuwe uitvoering heeft onder andere: blauw-lederen stuur en versnellingspook modieuze, sportieve bekleding lichtmetalen velgen Clio Chicane Sportief, eigenwijs en dynamisch, dat is de Renault Clio Chicane met een 1.2 16V of 1.5 dCi 65 motor. Gebaseerd op het Authentique-uitrustingsnïveau heeft de Clio Chicane onder meer de volgende extra's: radio met CD-speler boordcomputer sportstoelen en lederen stuurwiel achterklepspoiler en mistlampen Scénic Expression Sport met het Pack Vacances Ga sportief op weg en geniet van het expressieve uiterlijk en innerlijk. U heeft de keuze uit een 1.4 16V-, 1.6 16V. 1.8 16V, 2.0 16V, 19 dTi en 1.9 dCi motor. Uitgaande van het Expression-uitrustings niveau heeft dit model al heel wat extra's: elektronisch geregelde airconditioning een bandenspanning-controlesysteem lichtmetalen velgen speciale bekleding Chicane pakket 545 Expression Sport 1.590 Subsidie 'schoon' 275 Subsidie 'schoon' (excl. diesel) 275 Pack Vacances 1.045 Subsidie 'zuinig' 500 Subsidie 'zuinig' 500 Subsidie 'schoon' (excl. diesel) 275 Renault voordeel 500 Renault voordeel 500 Renault voordeel 500 Uw voordeel 1.275 Uw voordeel 1.820 Uw voordeel 3.410 Laguna Dynamique De Laguna Dynamique 1.8 16V past helemaal bij uw dynamische levensstijl. Strak vormgeven, technisch vooruitstrevend en zeer compleet uitgevoerd met 17" lichtmetalen velgen Silverstone Radio 4 x 15W CD-speler, met apart display en bedieningssatelliet bij het stuurwiel Rundlederen stofcombinatie "Elan Arsène" bekleding met versterkte zijkanten Subsidie 'schoon' Subsidie 'zuinig' Renault voordeel 275 500 500 "Actie geldt niet voor de nieuwe mudellen van Mégane en Espace. maf 289.-. (Ir Renault vanal t*39-fntkRrnaultUguna* CO,-uiutoot ton 110-19* g/lun, Renault S«i»c V-AS II100 Un, 1 en 9e Wen 9.; 'egy.-, :c m 2002. Infwmct' tn, de dealer na. Autobedrijf Handelspoort B.V. Handelspoort 2, 4538 BN Terneuzen. Tel. 0115-612321 (Drive-in Service). www.handelspoort.nl Auto Van de Voorde Absdaalseweg 58, 4561 GG Hulst. Tel. 0114-317883. Nergens is de stilte zo indringend als op het wad. Je hoort hooguit een groepje vogels, ergens in de verte. Deze stilte. Die rust. Dat gevoel. Daar doen wij het voor. Doe met ons mee. Steun de Waddenvereniging. Word lid. Bel (0517) 493 600. www.waddenvereniging.nl IVaddenveremging GIRO 596890 vOTt; WfeRElJ^)UDERS Achterom 152. 1211 PD Hilversum Tel: 035 626 4578 E-mail: info@wereldouders.nl www.wereldouders.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 44