Hulst wil stadswal opknappen PZC PZC CDA wil rondje Otheense Kreek Bibliotheken feesten met streekverhalen Horeca in Philippine moet huiskamer van de samenleving zijn D66 wil streep door tarief milieustraat Sasse wethouder wil wegversmallingen niet laten weghalen 15 Buitentalud overwoekerd met brandnetels, riet en struiken H. Soemers bijzonder hoogleraar Halloween in Sas en Westdorpe GS in actie tegen OU-besluit Misthoorn Breskens op hol Brand verwoest drie bootjes Invalidenwagen gestolen Diefstal nepnagels kost 56 euro O ZEEUWS-VLAANDEREN profiel agenda TAXATIEDAG woensdag 30 oktober 2002 door Jean-Lou de Gucht HULST - Als het aan het college van B en W van Hulst ligt zal de stadswal, een belangrijke toe ristische trekker, er binnenkort een stuk verzorgder uitzien. Het buitentalud ziet er ver waarloosd uit, omdat hier nooit gemaaid wordt. Dit heeft tot ge- "j dat de verruiging van de wal is toegenomen, wat onder meer tot uiting komt in de over matige groei van brandnetels, riet en hier en daar opschieten de struiken en bomen. Omdat de gemeente de stadswal toeristisch aantrekkelijker wil TERNEUZEN - Oud-Terneuze- naar Herman Soemers (45) wordt op donderdag 7 novem ber benoemd tot bijzonder hoogleraar mechatronische ontwerpen aan de faculteit Elektrotechniek, Wiskunde en Informatica en aan de faculteit Construerende Technische We tenschappen van de Universi teit Twente in Enschede. De titel van zijn rede luidt 'De ontwikkeling in de mechatroni- ca'. Mechatronica is een techno- Jie die mechanica combineert met electronica en informatie technologie. Soemers doorliep in Terneuzen het vwo aan het toenmalige Pe trus Hondiuslyceum. Omdat hij op z'n zeventiende al klaar was met deze opleiding, ging hij eerst een jaar naar de HTS in Vlissingen. Aan de Technische Hogeschool (nu Technische Universiteit) in Eindhoven be haalde hij het ingenieursdiplo ma aan de faculteit werktuig bouwkunde. De tegenwoordig in Mierlo woonachtige Soemers werkt sinds 1984 bij Philips in Eindhoven. Daar is hij verbon den aan het Centre for Industri al Technology. maken, zodat meer mensen daar een wandeling willen maken zal er het nodige onderhoud aan de wal moeten gebeuren. Tot vorig jaar werd de wal slechts één keer per jaar ge maaid. Dat gebeurde met ma chines die niet al te veel schade toebrengen aan de zandpaden. Vanaf dit jaar wordt er twee maal per jaar gemaaid, maar dat is nog altijd niet voldoen de om al het onkruid te bestrij den. De binnen- en buitenta- luden werden zelfs nooit ge maaid. Verruiging Begin dit jaar wees K. de Schrij ver (Progressief Hulst) wethou der W. Kayser er in de commissie Stads- en Dorpsontwikkeling op dat Hulst het visitekaartje van de stad eens wat beter moest onderhouden. Kayser ant woordde toen dat dat allemaal niet zo eenvoudig was en niet kon binnen de huidige begro ting. In dezelfde vergadering brak D. van Damme-Fassaert (PvdA) een lans voor verharding van het pad op de wal. De raad wordt nu voorgesteld om een krediet ter beschikking te stel len om het bovenpad te verhar den. Dit wordt gedaan omdat meer onderhoudswerk aan de wal betekent dat er schade zal worden toegebracht aan de zandpaden. Bijkomend voor deel is volgens de gemeente dat de paden toeristisch aantrekke lijker worden en altijd toegan kelijk zijn voor rolstoelgebrui kers. Hiervoor dienen dan wel de opgangen naar de stadswal aangepast te worden. Een begin wordt hiermee gemaakt aan de Gentse Poort. Het toeristisch aantrekkelijker maken van de stadswal gaat 80.000 euro kos ten. Het laatste woord is aan de gemeenteraad. Een intensief beheer van het groen op de wal betekent dat er vier keer per jaar gemaaid zal moeten worden langs de paden. De gedeelten die nu niet ge maaid worden, de binnen- en buitentaluden, zullen één maal gemaaid worden. Hierdoor komt een einde aan de verrui ging en zal de stadswal er strak en verzorgd uitzien. SAS VAN GENT - De Roselaer aan de Noordstraat in Sas van Gent is vandaag van 13.30 tot 15.30 uur het toneel van een Halloweenmiddag. Kinderen van zes tot en met twaalf jaar mogen knutselen en spelletjes doen. Daarna gaan ze op zoek naar een toverdrankje en snoep in de geheime grot met spinrag. Wie wil, kan ook geschminkt wor den. De kinderen worden ver zocht verkleed te komen. In Westdorpe wordt morgen vanaf 18.30 uur een zogenoem de Halloween trick-or-treat gehouden. De optocht met uitgeholde pompoenen of lampionnen vertrekt vanaf de kerk op het Kerkplein. Kinde ren die geen van beide hebben mogen een lampionlampje gebruiken mits ze zelf twee penlightbatterijtjes meebren gen. Op sommige plekken is de begroeiing van de aarden stadswallen behoorlijk verwilderd. foto Camille Schelstraete door Jeanette Vergouwen HENGSTDIJK - In de parochiekerk van Hengstdijk werd gisteravond een video band gepresenteerd waarop streekvertel- lers verhalen uit de regio voordragen. Deze is gemaakt door stichting De Zesde Kolonne in opdracht van de jubilerende bibliotheken Oost-Zeeuws-Vlaanderen, die op deze ma nier de culturele functie van de bibliotheek willen onderstrepen. Daarbij ging het nodige fout. De video en het geluid liepen niet synchroon, de tekst boekjes ontbraken en er waren maar vijftig video's beschikbaar. Toch genoten de aan wezigen. Prachtige plekjes De videofragmenten tonen prachtige plek jes in Zeeuws-Vlaanderen zoals historische monumenten als de wallen en Kelder manspoort in Hulst, natuuropnamen van de Zestigvoetkreek, de boerderij de Witte Bol len, de Stellenberg bij Ossenisse, het Land van Saeftinghe waar Miel de Piel rondwaart en een ouderwets bruin café. In de pauze kon de video tegen een geredu ceerde prijs aangeschaft worden. Ook werd een wachtlijst aangelegd voor de bestellin gen en tekstboekjes. Belangstellenden kun nen de video vol streekverhalen voor 13 euro kopen (of bestellen) in de bibliotheek in Kloosterzande, Vogelwaarde en Hulst. MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten gaan samen met col lega's uit andere provincies actie ondernemen tegen de voor genomen sluiting van het studiecentrum Zeeland van de Open Universiteit. De OU wil zes van de achttien studiecen tra, waaronder de Vlissingse, per januari sluiten om de overi ge centra beter uit te kunnen rusten. De Zeeuwse studenten zijn dan aangewezen op het centrum in Breda. Daarmee ver dwijnt de mogelijkheid in Zeeland een academische studie te volgen. In antwoord op vragen van de WD-fractie laat het college weten dat in eerste instantie geprobeerd wordt de Open Universiteit en het ministerie van Onderwijs te bewe gen de voorgenomen sluiting niet door te voeren. Als die actie geen effect heeft, wordt de aandacht verlegd naar de Tweede Kamer. Het college stelt dat de Statenfracties die actie kun nen ondersteunen door de eigen landelijke vertegenwoordi gers te vragen zich sterk te maken voor het open houden van de bedreigde studiecentra. BRESKENS - De stroomstoring in West-Zeeuws-Vlaanderen zorgde gisternacht voor veel commotie in Breskens. Nadat de storing omstreeks half vijf was verholpen, begon de mist hoorn nabij de vuurtoren volop te loeien. Het lawaai hield zeker een kwartier aan. Een medewerker van de scheepvaart dienst Westerschelde in Vlissingen vermoedt dat door het inschakelen van de stroom de veiligheidsvoorziening van de hoorn meteen op scherp werd gezet.Zeker weten doe ik dat niet, maar ik acht dit niet onwaarschijnlijk. Toen wij om streeks kwart voor vijf attent werden gemaakt op het loeien, heb ik de hoorn zelf uitgezet", aldus de medewerker. C ADZ AND - De brand in een botenloods aan de Ringdijk- Noord in Cadzand heeft maandagavond drie bootjes vernield, De overige 22 opgeslagen boten moeten vanwege rook- en roetverontreiniging grondig worden schoongemaakt Het dak van de loods is aanzienlij k beschadigd. Aanvankeli j k was er vrees voor asbestverontreiniging door enkele naar beneden stortende dakplaten. Die vrees bleek ongegrond omdat ze al leen terecht waren gekomen in de loods. Een groot deel van de platen is inmiddels opgeruimd. De politie tast nog in het duis ter over de oorzaak van de brand. TERNEUZEN - Twee meisjes van vijftien jaar zijn afgelopen maandagavond rond half acht op de Oude Vaart in hun woon plaats aangehouden. Ze reden op een invalidenvoertuig. Toen zij de politie zagen, gingen ze er vandoor en doken ze in de bosjes. Na een Weine sprint konden de meisjes uit de bosjes worden gehaald en werden ze samen met de invalidenwagen overgebracht naar het politiebureau. De eigenaresse van de invalidenwagen werd gebeld, maar die had de diefstal nog niet opgemerkt en werd verrast met haar teruggevonden voertuig. Na verhoor mochten de twee meisjes naar huis. SLUIS - Een 12-jarig meisje uit het Belgische Beerse is giste ren rond half een in een winkel aan de Kapellestraat te Sluis aangehouden. Het meisje had een doosje nepnagels meegeno men zonder af te rekenen. Ze werd overgebracht naar het bu reau en kreeg een boete van 65 euro. Haar vader kwam naar het bureau om dit te betalen. Daarna mocht ze gaan. door Raymond de Frel PHILIPPINE - Een horecagele genheid moet dienen als een 'huiskamer van de samenle ving', werd er gistermiddag ge opperd tijdens een politiek café in hotel Au Port in Philippine. Op uitnodiging van Horeca Midden Zeeuws-Vlaanderen verschenen daar vrijwel alle po litieke partijen, al dan niet met hun lijsttrekker. Onder leiding van voorzitter Bert van Leerdam boog het tien koppige gezelschap (CDA, PvdA, WD, GroenLinks, Christenunie, SGP, Gemeente belangen Kanaalzone, De Boom, LPF Terneuzen en TOP) zich over de vraag 'Hoe gaat de politiek in de nieuwe gemeente Terneuzen om met de horeca?'. Tijdens een introducerend rondje spraken PvdA'er C. van Schaik en H. Vlottes van De Boom de meest opvallende woorden. ,,Een horecagelegen- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115)645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl heid als huiskamer Daarin moet je je dus thuisvoelen onder veilige, prettige omstandighe den. De horeca kent echter een imagoproblematiek en dat ligt deels aan de ondernemers zelf. Bij het verlenen van vergunnin gen moeten wij goed letten op de betrouwbaarheid van de onder nemers, want daarmee kom je ook tot veiligere gelegenheden", aldus Van Schaik. Vlottes pleit te voor een gemêleerd horeca- aanbod. „In Terneuzen moet voor elk wat wils zijn en de be zoeker moet op ieder tijdstip van de dag ergens terecht kun nen." WD-vertegenwoordigster M. Sparreboom sprak haar voorkeur uit voor één horecalo- ket en hamerde erop dat het ho- recabeleid per kern bekeken moet worden. „Philippine kan je immers niet vergelijken met Axel", zette zij haai" standpunt kracht bij. SGP-lijsttrekker P. Hamelink was het daar roe rend mee eens. „Je moet iedere wel of niet te verlenen vergun ning in het licht van de identiteit van een kern zien." C. Freeke van LPF Terneuzen ergerde zich aan al het voorafgaande. „Dit zijn allemaal mooie woorden, maar daar heeft de individuele ondernemer niets aan. Het ge ven van vergunningen moet sneller beoordeeld worden dan nu het geval is." Zeeuws- Vlaanderen wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeenteraden en het waterschapsbestuur. In de weken voor de stem busgang brengt de PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke par tijen, verkiezingspro gramma's, herindelings zaken, profielen van lijsttrekkers en bijeen komsten in de regio. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er moeten meer mogelijkheden komen voor recreatie rond de Otheen se Kreek in Terneuzen. Het CDA Midden-Zeeuws-Vlaan- deren zegt dat in het verkie zingsprogramma voor de komende gemeenteraadsver kiezingen. De christen-democraten stre ven naar een 'Rondje Kreek'; dat is de aanleg van een recrea tief voet- en fietspad, rondom de gehele Otheense Kreek. Ook moeten er parkachti ge groenvoorzieningen ko men. Het CDA stelt dat toerisme een bijdrage kan leveren aan eco logisch verantwoorde ontwik kelingen binnen de gemeente. Daarom moet Terneuzen een beleidsplan opstellen om toe ristische activiteiten te bevor deren. De nieuwe gemeente moet vol gens het CDA doorgaan met de herinrichting van de Schelde- boulevard in Terneuzen in oos- telijke richting. Verder wil de partij een recreatievisie voor het totale Braakmangebied, inclusief het landschapsplan Braakman-N oord. Het CDA wil meer mogelijkheden tot recreatie rond de kreek. In de verschillende kernen moet, zo stelt de partij, aan sluiting worden gezocht bij reeds ontwikkelde initiatie ven om het midden- en klein bedrijf te versterken. Op die manier kan de aantrekkelijk heid van die kernen als woon- en winkelgebied vergroot worden. „Voorbeelden hier van zijn het project Vitaal Sas van Gent en de herinrichting van de Scheldeboulevard in Terneuzen", aldus het CDA. „Dergelijke initiatieven zou den op meerdere plaatsen ont- foto Peter Nicolai wikkeld kunnen worden om een evenwichtige economi sche en sociale (infrastruc tuur te bevorderden. Door de zodoende gecreëerde aantrek kelijkheid van de omgeving zal ook het toerisme een im puls krijgen." Naam: Frank van Hulle Leeftijd: 43 Woonplaats: Sas van Gent Partij: Gemeentebelangen Ka naalzone Beroep: teamleider ICT Rekent op: zes zetels Sterke punten: Ik kan redelijk goed met mensen omgaan en goed luisteren Zwakke punten: last-minute werken. Als je in teamverband werkt, overval je mensen daar wel eens mee en dat is lastig. Grootste hekel aan: het wandel gangencircuit. Je moet je me ning open en eerlijk geven op de plaats waar die thuishoort. Meestgebruikte zinsnede: 'Heeft de burgemeester al ge beld?' Belangrijkste programma punten): mensen de mogelijk heid geven om vroegtijdig mee te praten en mee te beslissen Ander(e) aandachtspunt(en): de kleinere kernen mogen zeker niet ondersneeuwd worden; verbeteren van de veiligheid in samenwerking met bevolking, woningbouwverenigingen, po- litie en andere instanties breed opzetten Verkiezingsleus: Laat je stem horen Tarief Westerscheldetunnel: Eindtarief veren is starttarief tunnel. Wij zullen strijden voor gelijke tarieven en kortingen voor Zeeuws-Vlaamse gebrui kers. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De inwoners van de nieuwe gemeente Ter neuzen moeten hun afval geheel gratis aan kunnen bieden in de milieustraat. D66 stelt dat in het verkiezingsprogramma waar mee de partij meedingt om de gunst van de kiezers van de nieuwe gemeenteraad. D66 ziet in de mogelijkheid gra tis afval aan te leveren een manier om afvaltoerisme te voorkomen en milieuvriende lijk gedrag te stimuleren. Ook bedrijven moeten de kans krijgen zonder te betalen afval aan te leveren, onder voorwaar de dat ze er door vergaande sa menwerking alles aan doen om de hoeveelheid afval terug te dringen. D66 pleit in het verkiezingspro gramma verder voor het gratis ophalen van grof vuil en tuinaf val en de promotie van compost- door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Het college van burgemeester en wethou ders van Sas van Gent is niet van plan gehoor te geven aan het klemmende verzoek van de ge meenteraadsfractie Gemeente belangen Groot Sas (GGS) om de wegversmallingen aan de Westkade in Sas weg te halen. Het college heeft gisteren beslo ten een briefje van die strekking aan GGS te sturen. De raadsfractie schreef in een brief aan het dagelijks gemeen tebestuur dat er door de weg versmallingen 'regelmatig levensgevaarlijke situaties' ontstaan. De versmallingen zouden tot misverstanden tus sen automobilisten leiden over de vraag wie de obstakels als eerste mag passeren. „Wij zijn niet van plan de ver smallingen weg te halen. Het is al een keer eerder ter sprake ge weest. Maar wij constateren dat er nog geen enkel ongeval is ge beurd op de Westkade sinds de wegversmallingen daar liggen" licht wethouder R. Noët de visie van het college toe. „Wij vinden in ieder geval dat ze de snelheid op de Westkade er behoorlijk hebben uit gehaald." Volgens Gemeentebelangen maken vele inwoners van Sas zich grote zorgen over de nega tieve effecten van de obstakels in de Westkade. Bij B en W zijn die geluiden echter volgens de wethouder volslagen onbekend. „Er waren wel klachten, maar die hadden te maken met de ver keersdrempel die daar heeft ge legen. Sinds die drempel daar is weg gehaald, zijn bij ons geen klachten bekend", aldus Noët. bakken. De partij hanteert bij dat alles het principe 'de vervui ler betaalt'. Dat betekent dat de milieumaatregelen behalve uit de algemene middelen voor een belangrijk deel ook gefinan cierd moeten worden uit milieu heffingen. Cultuur D66 wil ook een nieuwe dimen sie aanbrengen in het Terneu- zense cultuurbeleid. De partij maakt zich sterk voor de invoe ring van het zogenoemde 'klein schalig opdrachtenbeleid'. „Dit is een bijzondere subsidie regeling, die een betaalbare eer ste ervaring met het opdracht geverschap en en het cultureel ondernemerschap voor veel partijen mogelijk wil maken. Kunstenaars en opdrachtgevers kunnen samen een subsidieaan vraag doen bij een commissie. Ze maken kans op een vergoe ding van een deel van het hono rarium van de kunstenaar." I STREEKACTIVITEITEN: AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbaltoernooi Groot Axel en bridge; De Halle, 14.00 uur; Kaarten en biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwerken; Jeugdcentrum, 19.00 uur: Doe-avond voor jeugd vanaf 10 jaar; Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; CLINGE Malpertuus, 13.15 uur: Koers- bal; 13.30 uur: Soos, kaarten, sjoelen en biljarten, GRAAUW Gemeenschapshuis, 14.00 uur: Handwerken; 14.45 uur: Gymnas tiek; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en koersbal; 19.30 uur: Bridge; Restaurant de Braakman, 20.00 uur: Pol- tiek café in kader gemeenteraadsverkie zingen; HOOFDPLAAT - Schapenboerderij de Goede Hope, 14.00 uur: Rondleiding; HULST- De Lieve, 10.00 uur: Vorleesoch- tend; 10.30 uur: Bibliotheek; 13.30 uur: Bingo; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country linedance voor beginners; 20.00 uur: Country linedance voor gevorder den; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 10.00 uur: Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie, beren, SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; De Speye, 9,30-10.00 uur: Aerobics voor 55+; 10.00-11.00 uur: Gymnastiek voor 55+; 15 30 uur: Grutmoole volksdansen voor kinderen; 19.00 uur: N-train en sce nery modelbouw; De Roselaer. 13 30 uur. Technika 10 voor meisjes van 10 tot 13 jaar; 14.00 uur: Jeugdatteljee jongens en meisjes groep 3 tot en met 6, timmerclub jongens en meisjes groep 7 en 8; 18.30 uur: Yoga; SLUISKIL - Het Meulengat, 10 00 uur: Zwemmen; 13.30 uur: Zangkoor, kaar ten, canasta en biljartcompetitie heren, SINT JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Volksdansen; 13.30 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Bingo en bil jarten; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur Kaar ten bieden; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur. Koersbal; ZANDSTRAAT - De Straete, 19.30 uur: Bloemschikken, Advertentie Kunst Antiek Yerseke ZEEUWS VEILINGHUIS Zaterdag a.s., 10-14 uur. Locatie: Paardenmarkt 19. Yerseke. Ook opgeviste zaken en boeken kunnen getaxeerd worden. Meubelen evt. d.m.v. foto's. Tevens taxatie aan huis mogelijk. Voor meer info: 0118-650680.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43