Indoor Zeeland in de problemen n PZC Ibrahimovic barst van het vertrouwen Melis wint Beachgolf Open Hans Aangeenbrug pakt de koppositie Anaheim Angels is nog steeds te koop Litmanen nog altijd twijfelgeval bij Ajax Tekort aan vrijwilligers bij atletiekevenement Stalkers Thorpe gesommeerd ;20 uitslagen Pentury in Europa Cup Piet de Rijke moet stoppen als regiocoach Ajax wil duidelijkheid over regels spreekkoren woensdag 30 oktober 2002 door Fred Rabout HULST - De kans bestaat dat Indoor Zeeland atletiek op za terdag 7 december voor de laat ste keer wordt gehouden. De or ganisatie kampt met een gebrek aan vrijwilligers. Hierdoor hangt het voortbestaan van het indoorevenement aan een zij den draad. Er stappen vier bestuursleden op en hun plaatsen zijn nog niet ingevuld. Dat betekent dat er nog vier personen over zijn en dat is te weinig om dit grootste indoorevenement van Zuid- West Nederland te continueren. „Als op 19 november, wanneer we onze laatste vergadering voor de 25e editie houden, geen nieuwe mensen voor het bestuur bijkomen is het een kwestie van over en sluiten", zo liet voorzit ter BenBoidin tijdens de techni sche najaarsvergadering van de Vereniging Zeeland Atletiek in Hulst doorschemeren. Boidin, die tevens bestuurslid is van de Indoor Commissie, hield vervolgens een vurig pleidooi om de zaak alsnog te redden. „Het is met 450 atleten een mooi evenement. Laat ons dat met zijn allen overeind houden." Jenny Vrijenhoek, voorzitter van de indoorcommissie voegde er wel aan toe dat het wel goed gemotiveerde krachten moeten zijn die het huidige bestuur aan vullen. Het mogen zeker geen eendagsvliegen zijn. „Mensen SYDNEY - De rechtbank in Sydney heeft een Australisch echtpaar gesommeerd uit de buurt te blijven van zwemmer Ian Thorpe. De man en vrouw hadden zich schuldig gemaakt aan 'stalking' van de meeivoudig olympisch en wereldkampioen. Thorpe trok voor de rechter de hardste punten van zijn klacht in en ging akkoord met de opdracht van de rechtbank aan het kop pel. RTR waar we minimaal een jaar of vijf op kunnen rekenen." Tijdens de vergadering kwam Martijn Visser, manager accom modaties van de KNAU de nieu we structuur van de atletiek- bond uitleggen. Nu bestaat Nederland uit 24 regio's waar een regiocoördinator aan het hoofd staat. Er zijn overigens zeven regio's die zonder coördi nator zitten. Zo ook Zeeland, dat met Anton Vael al jaren een interimcoördinator heeft. In de nieuwe structuur valt die coör dinator weg en komt er een re- giomanagement bij de KNAU, bestaande uit zeven personen waar de clubs direct met hun vragen en problemen terecht kunnen. Er is gekozen voor een overgangsregeling zodat de nu nog actieve regiocoördinatoren niet meteen verdwijnen. Avondbaancircuit Wat de zomerkalender van 2003 betreft, waren er weinig proble men. Het enige dat nog niet kon worden ingevuld was het avondbaancircuit. Omdat ook RKHAV en De Wielingen over een kunststofbaan beschikken en ook zij een wedstrijd hadden aangevraagd voor het avond baancircuit, waarin de Zeeuwse kampioenschappen voor senio ren en AB-junioren zijn ver werkt, was met name Delta Sport van mening dat het accent nu wel erg op Zeeuws-Vlaande ren (Hulst, Oostburg en Terneu- zen) is gericht. Men is bang dat de belangstelling in Zierikzee daardoor terug zal lopen. De zes betrokken clubs zullen binnen kort bij elkaar komen om tot een voor iedere club aanvaardbare oplossing te komen. Het seizoen wordt 29 maart ge opend met de Open Zeeuws- -Vlaamse testwedstrijden in Terneuzen en afgesloten op za terdag 27 september met de clubkampioenschappen. Riet Jansen uit Zierikzee nam na ja renlange dienst tijdens deze vergadering afscheid als kalen dercoördinatrice. Ze werd door Anton Vael in de bloemen gezet voor haar bewezen diensten. Haar opvolgster is Tiny Jonk man uit Terneuzen. ,v~-- 'MM- Peter van Heulen (rechts) staat op het strand bij Vrouwenpolder klaar voor een slag op de negende hole. foto Ruben Oreel door Barry van der Hooft VROUWENPOLDER - Het idee werd twee maanden geleden geboren en bleek gisteren een daverend succes. Op het strand tussen Oostkapelle en Vrouwenpolder werkten bij na vijftig golfers tijdens de First Dutch Beachgolf Open negen aangelegde holes af. Dus niet op het gras van een green, maar ge woon tussen het zand op het strand. Johnny Melis uit Zoutelande en de Amster damse Saskia Molenaar bleken op het zand het beste uit de voeten te kunnen. Melis eiste bij de mannen de eerste plaats voor zich op, Molenaar was de sterkste vrouwelijke golf- ster. Bij de mannelijke golfers was het podium overigens volledig Zeeuws getint. Achter Johnny Melis eindigde Diederik Dekker uit Middelburg op de tweede plaats. Peter van Heulen uit Westkapelle pakte de derde plaats. De Noord-Hollandse winnares Mo lenaar hield bij de wouwen Klazien West hof uit Kamperland en de Middelburgse Marijke Kieboom achter zich. De prijs voor de longest, drive (de verste slag) ging naar Coert van Loon uit Middel burg. Vlissinger Joris Kriele sloeg de beste neary, een prijs voor de golfer die op de ne gende en laatste hole met zijn eerste slag het dichtst bij de put slaat. „Alle deelnemers zijn wildenthousiast", zei mede-organisator Peter van Heulen na af loop. „Ze hebben allemaal een kleine zeven kilometer moeten overbruggen tussen Oostkapelle en Vrouwenpolder en dat is goed bevallen. We hebben dit georgani seerd, om toch een beetje door de kakafonie die rond de golf sport hangt heen te prikken. En dat. is denk ik gelukt, want golf hoeft he lemaal niet als sport voor de elite bestem peld te worden. Je kunt het gewoon op het strand spelen, dat hebben we vandaag laten door Henny de Jonge ZIERIKZEE - Hans Aangeen brug is de nieuwe leider in de in terne schaakcompetitie van Zierikzee. Hij won na een verbe ten strijd van Sjaak Spiegels. Aangeenbrug wordt op de voet gevolgd door Richard van der Veken. Van der Veken won van Arend Bandsma. Han van der Made speelde met wit tegen Henny de Jonge een Siciliaanse partij. De partij bleef tot en met het middenspel in evenwicht. In het eindspel werd het paard van Van der Made beresterk tegen over de loper van De Jonge, die steeds zwakker werd. De Jonge kwam in tijdnood en ondanks de penning van het paard kon Van der Made met een aanval van enkele schaakjes de loper slaan. Toen was het voor Van der Made niet moeilijk meer om de partij keurig af te maken. Sjaak Spiegels-Hans Aangeenbrug: l.e4 c5; 2. Pf3 d6; 3. d4cxd4;4. Pxdt Pf6; 5. Pc3 a6; 6. Lg5 e6; 7. f4 Db6,J Pb3 Pbd7; 9 Df3 Dc7; 10. Ld3 b5; U a3 Lb7; 12.Lxf6 Pxf6; 13. g4 h6; 1{ 0-0-0 d5; 15. Thel dxe4; 16. Pxe< Le7: 17. f5 0-0 18. h4 Pxe4 1! Lxe4 Lxe4 20. Dxe4 Lxh4 21. Tel Lg5+ 22. Kbl exf5; 23. gxf5 Tad& 24. Tdgl Df4; 25. Dxf4 Lxf4; 26 TH Lg5; 27. c3 Lf6; 28. Pc5 a5; 29. Pb; Ta8.30. Tgdl Tfb8 32. Txd8 Txd8, 33. Pb7 Ta8 34. a4 bxa4 35. TxsJ Tb836 Pxa5 Lxc337 Txbi Lxb4 39. Kc2 h5 40. Pe3 Lc5 4! Pg2 g5; 42. Kd2 g5; 44. Ke2 Kf7; 45. Kf3 Ke6; 46. Pel Kf5; 47. Kg2 Kf4; 48. Pd2+ Kd3; 50. Pf 1 Ld6; 51. b3 h( 52. Kgl h3; 53. Khl Ke2; 54. Ph2 g3, 55. Pg4 g2+; 56. Kgl Lc5+; wit geeft het op van onze sportredactie ANAHEIM - De Anaheim An gels is nog steeds te koop. On danks de winst in de World Se ries wil Walt Disney af van de honkbalclub. Zoals Disney ook af wil van de Mighty Ducks, de ijshockeyclub in Anaheim. Anaheim Angels werd zondag voor de eerste keer in het 42-ja- rig bestaan Amerikaans honk balkampioen. Beide clubs staan al twee jaar te koop. Disney leed de afgelopen vier jaar rond de 110 miljoen euro verlies op de twee clubs. Dat is dan exclusief de renova tie van 100 miljoen euro van Edison Field, het stadion van de Angels. De prijs van de Angels is wel verhoogd door de World Series. Disney had aan de club een prijskaartje hangen van 225 miijoen euro. Inmiddels is de club te koop voor een bedrag van tussen de 260 tot 300 mil joen euro. Disney eist van de nieuwe eige naar dat de Angels in Anaheim blijft spelen. Daar is het hoofd kwartier van het bedrijf geves tigd en heeft Disney twee the maparken rond Edison Field Disney is bereid eventueel eec minderheidsaandeel in de club te behouden. Door de overwinning in df World Series verwacht Disnev het afgelopen seizoen mindet verlies te draaien. De multina tional had begroot er dit jaar 2( miljoen euro bij in te schieten Door het succes in het naseizoet wordt dat bedrag gehalveerd tot 10 miljoen euro. Kleine speler In het komende seizoen kan at Angels wellicht financieel quit te draaien. De kampioen ver wacht na de World Series eei stijging van de verkoop van sei zoenkaarten, een toeloop vaj kleine sponsors en meer omze! in de sector merchandising Desondanks blijft de club md haar loonlijst van 65 miljoen eu ro een kleine speler in het. Ame rikaanse honkbal. De New York Yankees, de koploper op financieel ter rein, geeft jaarlijks het dubbele uit. ANP/RTR De hoop van Ajax is vanavond gericht op Zlatan Ibrahimovic. foto Ron Pichel OOST-SOUBURG - Tirza Pentury uit Oost-Souburg maakt deel uit van de Ne derlandse basketbal- ploeg, die als clubteam deelneemt aan de Europa Cup. Vandaag begint Oranje met een uitwedstrijd te gen CAB Madeira (Portu gal) In de komende weken moet het team het verder opnemen tegen WB Bor deaux (Frankrijk) en CUS Chieti (Italië). Het team, dat onder lei ding van bondscoach Meindert van Veen staat, bestaat uit de volgende speelsters: Inge Huitzing, Irene Sloof, Krista van Alten (allen Binnenland), Petra Rutgers (BC Utrecht), LonnekeBransz (Leiderdorp), Marte Lint hout (BV Lely), Tanya Broring (Grasshoppers), Emmelie Geraedts (Hout halen), Tirza Pentury en Nienke Geerts (beiden Den Helder). Woensdag 6 november om 20.30 uur speelt het Ne derlands Team voor het eerst thuis, in sporthal de Slenk te Den Helder. Te genstander is dan WB Bordeaux. VLISSINGEN - Piet de Rijke is niet langer actief als regiocoach in het district Zuid I van de voetbalbond. De trainer uit Sint-Annaland heeft zijn acti viteiten voor de KNVB moeten staken, omdat hij een nieuwe baan heeft gevonden. Piet de Rijke is per 1 november benoemd tot directeur van een aannemingsbedrijf in Ridder kerk. „En dat valt niet te combi neren met de functie van regio coach", legt hij uit. „Ik neem met weemoed afscheid. Ik vond het leuk werk." Als regiocoach werkte De Rijke vooral met jeugdselecties uit de regio Roosendaal. Daarnaast begeleidde hij trainers, leiders en ouders bij tal van amateur- clubs. De Rijke was één jaar ac tief als regiocoach Hij wordt opgevolgd door Ton Rekelhof. De Rijke blijft nog wel trainers cursussen verzorgen voor de KNVB. door Peter van Duyl LYON - Zlatan Ibrahimovic, wonder op voeten. Koppelt de motoriek van een giraffe aan de technische vaardigheid van de beste pleintjesvoetballer. In ruim een jaar Ajax was het zel den een periode lang achtereen rustig rond de Zweed. Maar van één ding zijn ze in de Arena in middels doordrongen: Ibra himovic heeft de mogelijkheden om een topspeler te worden. Niet voor niets is vanavond te gen Olympique Lyon veel van de Amsterdamse hoop gericht op de nummer 9 van Ajax. In de opportunistische wereld van het topvoetbal worden re putaties gemaakt en gebroken met de vaart van een sneltrein. Nog maar vijf maanden geleden werd Ibrahimovic in de Arena bij vrijwel elk balcontact uitge floten en aan het begin van dit seizoen liet trainer Ronald Koe man zich ontvallen dat de Zweed wat hem betreft mocht vertrekken. Maar nu in Europa de eerste schifting wordt ge maakt, geldt Ibrahimovic als Ajax' belangrijkste aanvaller. Vakantie Begin deze maand werd Zlatan Ibrahimovic 21, maar ondanks die jeugdige leeftijd verbaast het zwart-wit-denken in het voetbal hem allang niet meer. Sterker nog, bij de start van de ze voetbaljaargang speculeerde hij juist op dat opportunistische gedachtengoed. „Ik heb vorig jaar niet één dag vakantie ge had, nu was ik drie weken vrij", verklaart de Zweed. „Ik voelde me in juli veel beteren sterker en ik wist: ik heb niets te verliezen. Ik ben hard gaan trainen en nu zie je hoesnel het kan gaan." Ibrahimovic zegt nooit aan zichzelf getwijfeld te hebben, neemt niemand iets kwalijk, zelfs de mensen niet die hem in de zomer het liefst wilden ver kopen. Het hoort allemaal bij zijn beroep. „Voetbal is tegen woordig ook een kwestie van za ken doen. Wat dat betreft ben je als speler net een stuk vlees. Daar heb ik verder ook geen moeite mee. Vroeger voetbalde je voor de lol, nu is het werk ge worden. Maar ik ben wel heel blij dat dit mijn werk is." Het publiek in de Arena sloot Ibrahimovic half september voor het eerst in de armen tij dens de thuiswedstrijd tegen Olympique Lyon (2-1), waarin hij tweemaal scoorde. Zelf hecht hij veel minder waarde aan dat duel. „Ik heb veel ge leerd en word steeds beter. Dat zit hem niet in één wedstrijd", meent hij. „Ajax heeft veel geld voor me betaald, daar heb ik vo rig jaar veel last van gehad. Ik vilde alles laten zien, het liefst in één wedstrijd. Daar heb ik het er veel met Ronald Koeman en ook Ruud Krol over gehad. Nu heb ik meer geduld, ik hoef niet alles in negentig minuten te stoppenIk ben pas 21er komen nog veel wedstrijden in de com petitie en Champions League. Mijn tijd komt nog wel." Het liefst schittert Ibrahimovic in Europa, op het podium dat hij nog maar kort geleden louter van de televisie kende. Hij ge niet van de sfeer en ambiance van de Champions League. Het smaakt allemaal naar meer. „Spelen in de Champions Lea gue is een droom die uitkomt. De atmosfeer is geweldig. Ik heb respect voor de Nederlandse competitie, maar die is niet te vergelijken met de Champions League. Je voelt ook de druk. We zijn de kampioen van Neder land, we willen laten zien, dat we ook op dit niveau iets kun nen doen." Die druk heeft ook zijn scha duwzijde. Ibrahimovic heeft zichzelf tegenwoordig binnen de landsgrenzen behoorlijk on der controle, maar daarbuiten gaat hij nog wel eens over de schreef. Na vier speeldagen in de Champions League is hij de speler met de meeste over tredingen achter zijn naam. En vorige week tegen Rosenborg verbijsterde hij vriend en vijand met twee 'aanslagen' op zijn directe tegenstander Erik Hoftun. Herkansing Ibrahimovic steekt de hand na drukkelijk in eigen boezem als zijn gedrag van vorige week ter sprake komt. „Tja, waarom doe je zoiets?", peinst hij. „We móes ten winnen, dan ga je wel eens te ver. Maar ik was fout, je moet het altijd met je voeten doen. Koeman en Krol hebben me er op aangesproken. Leo Beenhak ker ook. Ze zeiden dat ik een goede voetballer ben, dat ik dit soort dingen niet nodig heb, Maar het belangrijkste is dat ik zélf weet dat het stom was." Vanavond krijgt Ibrahimovic een herkansing tegen Olympi que Lyon, zoals heel Ajax een poging onderneemt nog iets van de Champions League te ma ken. Het gelijkspel tegen Rosen borg (1-1) heeft het uitzicht op de tweede ronde, dat eerder toch tamelijk helder was, danig ver troebeld. Een overwinning in het thuisduel met Internaziona- le lijkt op 12 november sowieso noodzakelijk, een goed resul taat in Frankrijk kan een eerste stap in de goede richting zijn. Makkelijk wordt het niet. In Ajax-kringen beschouwt men Olympique als de sterkste te genstander in groep D. Ibra himovic laat zich echter geen complex aanpraten. De Zweed is vol vertrouwen. „We hebben vorige week twee punten weg geven, maar we hebben het nog altijd in eigen hand. Ik denk ook niet dat Lyon sterker is dan wij. We hebben ze al een keer versla gen en ik zie niet in waarom dat niet nóg een keer zou kunnen. GPD Schaken Bied (Slo). Olympiade. Mannen, vierde ronde: Nederland - Macedonië 2 1/2-1 1/2. Van Wely - Kiril Georgiev 1-0, Van den Doel - Nedev 0-1, Sokolov - Vladimir Georgiev 1/2-1/2, Nijboer-Stojanovksi 1- 0. Vrouwen, vierde ronde: Nederland - Fi lippijnen 2 1/2-1/2. Peng - Caoili 1-0, Ha melink - Lomibao 1-0, Lanchava - Mendo- za 1/2-1/2. Zierikzee. Interne competitie. Zesde ron de: S. Spiegels-H. Aangeenbrug 0-1; R. van der Veken-A. Bandsma 1-0; M Krij ger- A. de Jonge 1-0; S. Tillema- J. Over- dijk 1-0; D. Doeswijk-B. van de Graaf 0-1 H. van der Made-H. de Jonge 1-0; A. Til- lema-A. de Nie 1-0; J. Maaskant-L. Oos ters 0-1; J. van Dalsen-P de Vrieze 1-0; M. Meerkerk-S. Stoel 0-1; J. Hoogstrate- J. Heiligers 0-1; P. van Welt-J. Bom 1-0; K. Polderman-C. van Eldik 1-0; P. Yuen-J. Verduijn den Boer 0-1J. Verkerk-A. van Wijngaarden remise; M van Wijngaar den-S. Safarjan 1-0;T. Blok-T. Wiegman 0-1. Stand: 1. H. Aangeenbrug 269,0; 2. R.van der Veken 255,0; 3. M.Krijger 251,0; 4. B.van de Graaf 218,0; 5. S.Spie gels 209,0; 6. S.Tillema 190,3; 7. A.Bandsma 171,0; 8. H.van der Made 164,1; 9. A.Tillema 154,5; 10. L.Oosters 148,3; 11. A.de Jonge 143,0; 12. J.van Dalsen 132,5; 13. D.Doeswijk 132,0; 14. S.Stoel 126,0; 15. H.de Jonge 124,0, 16. J.Overdijk 121,0; 17. J.Heiligers 115,0, 18 H.Bremer 112,6; 19. A.de Nie 109,3; 20 H.Jukkenekke 103,0. Sportprijsvragen Lucky Day 2933.4-11-12-25-26-28-30-38- 41 -43-48-52-57-62-63-65-70-74-78-80. (onder voorbehoud) Skiën Solden (Oos). Wereldbeker snowboar- ding. Vrouwen, parallelreuzenslalom: 1 Blanc (Fra), 2. Hookom (VSt), 3. Bruhin (Zwi), 4. Neururer (Oos), 5. Nicolien Sau- erbreij, 34. Marieke Sauerbreij. door André Hoogeboom LYON - Draaide alles in Rosen borg om Christian Chivu, giste ren stond Jari Litmanen cen traal bij Ajax. De Fin trainde niet mee met de groep aan de vooravond van de ontmoeting met Olympique Lyon. Hij train de apart, met Pim van Dord. Ajax trainde in een samenstel ling die veel te raden over liet. De hesjes werden, zo leek het, bijna willekeurig verdeeld. Een deel van het partijtje speelde Ajax (zij het met een tiental) in een soort 4-2-4 opstelling, het geen leidde tot allerhande spe culaties. Zouden de Amster dammers in het hol van de leeuw met vier spitsen spelen? Met Van der Meyde en Sikora als buiten spelers, mét twee centrale aan vallers, Mido en Ibrahimovic? Koeman zei zelf, voor de laatste training, dat hij van plan is om Lyon aan te pakken op haar Stand wereldbeker na twee races: 1. Ni colien Sauerbreij en Blanc 1450 punterv 3. Bruhin 1400, 29. Marieke Sauerbrei 102. Squash Doha. WK individueel. Mannen kwalificaties, eerste ronde: Ber den (Ned) - Nardelli (Eng) 15-8 15-2 15-4 Tweede ronde: Mansoor Zaman (Pak) Berden 12-15 13-15 17-14 15-14 17-16. Tennis Parïjs-Bercy. Masters Series, mannen,: miljoen euro. Eerste ronde: Escudé (Fra - Mantilla (Spa) 6-2 6-1, Hrbaty (Slw) Kratochvil (Zwi) 3-6 6-2 6-2. Nalbandiat (Arg) - Mirnyi (WRu) 6-7 6-3 7-5, Blak (VSt) - Gonzalez (Chl) 6-7 6-4 6-4, Robre do (Spa) - Santoro (Fra) 6-4 6-2, Paw (Roe) - Coria (Arg) 6-2 6-7 6-2. Tweede ronde: Schalken (Ned/15) - Cle ment(Fra) 4-66-2 6-4, Kafelnikov (Rus/1' - Lapentti (Ecu) 6-3 7-6. Dubbel, eersti ronde: Nieminen/Pavel (Fin/Roe) - Scha' ken/Schuttler (Ned/Dui) 7-6 6-2. Reunion Island. Challenger, 25.000 euro Eerste ronde: Van Lottum (Ned/2) - Mu Ier (Lux) 3-6 6-3 6-3. Voetbal Uefa Cup. Tweede ronde, eerste weö strijd. Legia Warschau (Pol) - Schalke 04 (Dui 2-3 (0-0). 50. Varela 0-1,54. Varela 0-2,5! Dudek 1-2, 63. Svitlica 2-2 (strafschop 90. Sand 2-3. Scheidsrechter: Tom (Spa). Gele kaart: Vukovic, Surma (Legi Poulsen, Rodriguez, Van Hoogdaler (Schalke 04). Aantal toeschouwen 13.000. Viktoria Zizkov (Tsj) - Betis Sevilla (Spi 0-1 (0-1) 44. Denilson 0-1. Scheidsrecl ter: Ersoy (Tur). Aantal toeschouwer 2000. Djungarden (Zwe) - Bordeaux (Fra) 0- (0-0). 63. Feindouno 0-1. Scheidsrechte Stredak (Slw). Aantal toeschouwer 13.558. zwakke punten, aan de zijkan ten achterin. Zoals Ajax ook i de Arena heeft gedaan, allee stonden toen, bij wijze van vei rassing, Sikora op rechts en Va der Meyde op links. „We krijge mogelijkheden tegen Lyon. Ir ter heeft hier tenslotte ook dr' keer gescoord", weet Koeman. Koeman heeft zijn strijdpla wel klaar, maar gaf gistere geen enkele opening van zakei Over Litmanen bijvoorbeeld zi hij een dag eerder dat de knoo eerder moest worden doorgf hakt, zodat iedereen wist waai aan hij toe was. Gisteren zi Koeman: „Het ziet er positif uit, maar we beslissen pas moi gen." De rol van Litmanen wei tijdens het trainingspartijt; overgenomen door Pienaa Maar hoeveel dat zegt over d formatie van vanavond, is no niet duidelijk. Ook Jari Litmf nen verstopte zich in nietszef gende antwoorden. „Het ziet beter uit dan maandag." GPD door Anton Lippold LYON - Ajax vindt dat er meer duidelijkheid moet komen in de regelgeving van de KNVB over kwetsende en discrimine rende spreekkoren in voetbal stadions. „De reglementen ho ren duidelijk te zijn, maar nu kun je ze anders uitleggen", al dus directeur Arie van Eijden. Arbiter Temmink legde zater dag de competitiewedstrijd in Waalwijk tussen RKC en Ajax stil wegens kwetsende spreek koren uit het Ajax-vak. De on derbreking duurde twaalf mi- nuten. Ajax, zegt Van Eijden, wacht nog op het rapport van de scheidsrechter en van de aanklager betaald voetbal. Daarom wil hij nog niet al zijn kruit verschieten, aldus de di recteur. Speaker Hij zegt wel: „In de regelge ving die in augustus is vastge legd is afgesproken dat de scheidsrechter een wedstrijd mag staken wanneer er sprake is van discriminerende spreek koren van supporters richting de scheidsrechter, assistent- scheidsrechter of spelers. Eerst moet er wel een waar schuwing komen van de spea ker. Wat gebeurde er zaterdag? De speaker was nog niet uitge sproken of Temmink legde de wedstrijd al stil. Ja, dat is niet de juiste uitleg van de re gels. En dan kun je je ook nog afvragen of het ging om discri minerende teksten of spreek koren, maar dat is aan de aan klager Van Eijden vindt bovendien dat scheidsrechters dezelfde objectiviteit in acht moeten nemen als het gaat om spreek koren. „Wij hebben het een paar maanden geleden meege maakt in de Arena, de speaker riep ook om dat de uitlatingen moesten stoppen. Maar de scheidsrechter was Luinge en hij zei,Wat doen jullie nou? Ik heb een dikke huid'. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 40