Sluiting dreigt voor Concertzaal Q 1 PZC Giro 860 Brede school Goes stemt enthousiast WEES Verkeer op Stoofweg wordt aangepakt Studenten zoeken vermaak in Zeeland VITAW-VOORVO^S LATEN JE NIET LOS. Stichting eist snelle investeringen van Middelburg om exploitatie vol te houden u Vijf exposanten in kattengalerie Hersenstichting ederland De Westerschelde 'Eerst was het drie keer in de week Nu is het drie keer in dé week spoelen' Steun de Nierstichting. Giro 88.000 Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken STARTPROBLEMEN? Giro 860 Hersenstichting Nederland woensdag 30 oktober 2002 door Esme Soesman DREISCHOR - De gemeente Schouwen-Duiveland neemt maatregelen om het verkeer op de Stoofweg in Dreischor af te remmen. Op de weg worden ter hoogte van de Molstraat asverspringin- gen aangelegd: uitbouwsels aan de stoep die het verkeer moeten remmen. Sinds deze weg geas falteerd is en de drempels afge vlakt, is de Stoofweg veranderd in een racebaan. Dat levert on veilige situaties op, onder meer door kinderen die als ze uit school komen via de Molstraat de Stoofweg oprijden. Ook de skateboardende jeugd baart de buurt zorgen. ,,Ik zit er op te wachten dat er vandaag of morgen één te barsten wordt ge reden", aldus omwonende C. Braai gisteravond tijdens het kernbezoek van burgemeester en wethouders aan zijn dorp. Die probleemsituatie werd be vestigd door een aanwezige po- litievertegenwoordiger. Dat er te snel wordt gereden op de Bo- gerdweg kon hijna twee metin gen, niet bevestigen. Twee keer controleren leverd e in totaal vij f bekeuringen op. De gemiddelde snelheid ligt op de Bogerdweg onder de dertig kilometer, meldde hij. Even verderop bestaat echter wel degelijk gevaar. Met de aan leg van as verspringingen op de Stoofweg hoopt de gemeente het verkeer ter plaatse af te rem men. Tot tevredenheid van de dorpsraad die deze weg als prio riteit'heeft aangekaart bij het gemeentebestuur. Dorpsbewo ner C. de Nobel zag liever een nog drastischer maatregel zoals de remmers die op de Stolpweg in Nieuwerkerk zijn neergelegd. Doordat er een bus door Dreischor rijdt, is een dergelijke ingrijpende remmer echter niet mogelijk. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Stichting Stadsschouwburg en Concert zalen Middelburg dreigt te stop pen met de exploitatie van de Concert- en Gehoorzaal. Vol gens de stichting is het onmoge lijk om de zaal verantwoord te exploiteren. Inmiddels worden voor het nieuwe theaterseizoen geen boekingen meer gedaan. Om de zaal goed te exploiteren, zijn investeringen nodig, vindt de stichting. Door strenge ge luidsnormen is het bijvoorbeeld niet mogelijk om de grote zaal rendabel te maken. „Het ge bruik van de grote zaal is niet groot", zegt H. Kole, voorzitter van de Raad van Toezicht. „We willen er graag andere activitei ten houden, maar we zitten dan met die geluidsnormen." De gemeente moet, als eigenaar van het pand, investeren, vindt Kole. „We hebben dit al een aan tal keren aan de orde gesteld. We willen die zaal dolgraag exploi teren, maar dan moet dat wel mogelijk zijn." Begin dit jaar is het aantal stoelen in de grote zaal in verband met brandvei ligheidseisen terug gebracht van 475 naar 360. Doordat er minder mensen in de zaal kun nen, zijn de inkomsten terugge lopen. Onderzoek De gemeente wil, voordat er in vesteringen worden gedaan, eerst een onderzoek uitvoeren naar de exploitatiemogelijkhe den van de zaal. Voorzitter Kole vindt dat zo'n onderzoek te veel tijd in beslag neemt. „De ge meente heeft al zo vaak onder zoeken aangekondigd", luidt zijn reactie. Volgens wethouder A. van 't Westeinde van cultuur is het niet mogelijk het onderzoek voor het einde van het jaar klaar te hebben. „Ik wil dat niet in twee weken rondbreien. Ik geef toe dat het probleem wat is blij ven liggen, maar we zitten met een afdeling die krap bemenst is en het A-theater dat veel tijd kost." De mededeling van de stichting kwam als een verrassing, zegt Van 't Westeinde. De gemeente en de stichting waren sinds be gin dit jaar met elkaar in ge sprek over de problemen bij de Concert- en Gehoorzaal. „Er ligt een probleem en we moeten praten over hoe we dat oplossen. Nu worden we door de stichting in een hoekje gedrukt." Of het college van B en W bereid is een eventueel tekort op de exploita tie bij te passen, is nog niet dui delijk. „Dat is afhankelijk van de uitkomsten van dat onder zoek." Gerust De Raad van Toezicht heeft de gemeente in een brief laten we ten per 1 juli 2003 te willen stop pen met de exploitatie als er aan het eind van dit jaar geen over eenstemming is. Tot aan de zo- mei-vakantie worden de zalen nog geboekt, daarna niet meer. Toch is Kole gerust op een goede afloop „Ik hoop en verwacht dat we er met de gemeente uit ko men." Van 't Westeinde is duidelijk niet gecharmeerd van de tactiek van de stichting. „Als de stich ting niet wil, zoeken we wel een ander." door Rolf Bosboom GOES - Terwijl er buiten nog volop werd gewerkt aan de weg en het schoolplein, gingen gisterochtend de leerlingen voor het eerst naar de nieuwe brede school in de Goese wijk Ouverture. De reacties van kinderen, ouders en leerkrachten waren eensluidend: een prachtig gebouw. Het gebouw is het nieuwe onderkomen van de protestants-christelijke Prinses Beatrix- school en de openbare basisschool De Zuidwesthoek. Ze zitten weliswaar onder één dak, maar hebben bijvoorbeeld wel allebei een eigen ingang. Daarnaast delen ze zaken zoals de gymzaal. Clowns maak ten voor de leerlingen het feest compleet. foto Willem Mieras door Ali Parikow ZIERIKZEE - Ze noemen zich 'Erase' en zijn al maanden op zoek naar 'pret' in Nederland. Cees Mulder en Erik Leker, stu denten uit Utrecht, bezoeken el ke maand een provincie. Ze zijn in januari in Drenthe begonnen en dinsdag 5 november doen ze Zeeland aan. „We vonden echt dat er te wei nig pret werd gemaakt in het da gelijks leven en besloten daar om gedurende een jaar elke maand op zoek te gaan naar leu ke, culturele dingen. We hebben twaalf maanden en twaalf pro vincies, dus dat kwam goed uit", zegt Mulder. Hij en zijn vriend zouden aan vankelijk op zoek gaan naar 'heel foute dingen', oftewel volksuitjes waar ze zelf een heel vette knipoog bij maken. Daar zijn ze van teruggekomen. „We zijn er inmiddels achter dat Ne derland barst van leuke culture le wetenswaardigheden. Vooral jongeren denken vaak ten on rechte dat cultuur saai en ou bollig is. Wij willen nu via onze internetsite laten weten dat er veel meer is tussen kroeg en voordeur", zegt Mulder. Pret Mulder en Leker menen een hi aat op te vullen. „Volgens ons is in de Nederlandse media maar weinig interessante cultuur te vinden. Behalve Kunst en Kitsch voor ouderen misschien, maar voor jongeren alleen zo iets als Sex op Ibiza en dat is toch jammer", vindt Mulder. Het duo Erase begint een tocht door de provincie meestal met een bezoek aan een groot VW- kantoor. Hun ervaringen over de ontvangsten daar zijn zeer wisselend. Op hun site voegden ze derhalve ook een VW-check toe. Over de VW in Zeewolde zijn ze zeer enthousiast. Ze ho noreerden de ontvangst daar met een negen. De ervaring bij de VW in Assen was minder, daar hadden ze niet meer dan een twee voor over. Mulder en Leker toeren dinsdag door Zee land. Ze beginnen in Middel burg, bij de VW. Vervolgens be zoeken ze het stadhuis. Verder hopen ze een demonstratie ring- rijden te kunnen bijwonen want ze hebben geen idee was dat inhoudt. Overigens wee Mulder niet of dat volksver maak in november nog plaats- vindt. Verder willen hij en zip vriend even oog in oog staan nu Mich iel de Ruyter in Vlissingen Ze verheugen zich ook op ep bezoek aan Veere, op het zie van een appartementenco® plex in Goes waar ooit hou loodsen stonden en op de toch over de Zeelandbrug. In Zienk zee willen ze gaan kijken bij ft Sint Lievensmonstertoren 4 ooit de grootste van Nederlam had moeten worden. Tenslotti willen ze zelf ervaren of de grol* Multatuli gelijk had toen hij aar zijn Mimi schreef: 'Nooit wasi! ergens aangenamer dan in Zie rikzee'. ZIERIKZEE - In kattengaleri Alexandra in Zierikzee wore zondag een nieuwe tentoonstel ling geopend, waaraan vijf kun stenaars - afkomstig uit het hel land - hun medewerking verli nen. Astrid Dicker, Monica Sta pies, Nelly Nelisse-Jumelei Piet Quekel en Ivet Thunnissei exposeren werk in alle toonaai den. Er zijn onder meer keramisch beelden, glas- en kiezelsteen plastieken en werken van acn op papier te zien. Daarnaast; de permanent aanwezige tapijt handweverij van galeriehoué ster Alexandra Stap ff te beziel tigen. De openingsreceptie op zonda duurt van 14.00tot 17.00 uur.D expositie loopt tot en met zos dag 29 december. Tot die tijd: de galerie geopend van donde dag tot en met zondag tusse 11.00 en 17.00 uur. Op donde dagen kunnen belangstellen den daarnaast tussen 18.30 e 21.00 uur een kijkje komen ne men. Kattengalerie Alexandra is te vens geopend op de koopavon den voor sinterklaas en kerst ei op tweede kerstdag van 11.0 tot 17.00 uur. Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10,2511 CD "s-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde GIRO 65 65 00. Telefoon 030-693 77 77 Vogelbescherming vogelbescherming nl NF.DERL/ Als de. hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder goed werkt, leidt dat tot een aantal lichamelijke klachten. De duidelijkste daarvan zijn: snel moe. kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht. Zo wordt een glas water een dikmaker Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartsüchting nl NederlandseVi/Hartstichting Telefoon: 035-697 80 60 www.nierJKhting.nl GIRO Alleen op de wereld. De straal als thuis en volledig aan het noodlot over gelaten. Kinderen in Midden-Amerika zonder familie, zwervend op zoek naar warmte en geborgenheid. Jong leven 596890 wereldkansen bieden. Het zijn de weeshuizen van WereldOuders die borg staan voor zorg en ontplooiingskansen. WereldOuders vormen een brug die deze verloren kinderen weer hou- dat al eindig lijkt voordat het is begonnen. Door middel van opvang, liefde en scholing 47 kunnen we deze weeskinderen vast en toekomst geeft. Nood zakelijke steun die ons als I WereldOuders nooit los laat. U toch ook niet! r él WEREELQEDIR$ WereldOuders, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152, 1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 E-mail: info@wereldouders.nl www NIERSTICHTING f Nuttig en nodig HOREN, ZIEN EN HELPEN Sommige kinderen hebben een minder gelukkige start in hun leven. Bijvoor beeld omdat ze te vroeg geboren zijn. Dat kan leiden tot hersenaandoeningen. Ook in de loop van hun kinderleven. Voorbeelden zijn: autisme, ADHD, dyslexie, Gilles de la Tourette. De Hersenstichting Nederland finan ciert wetenschappelijk onderzoek om hersenaandoeningen bij kinderen te voorkomen of te genezen. Ook voorlichting krijgt veel /cbf'- aandacht. Uw steun is daarbij nodig. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10. 2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360 48 16 - www.hersenstichting.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38