Tegen correct Nederland Kut Marokkanen??/ PZC Keihard doof Paris, here I come Krezip overschat? Zielloze Foo Fighters M83 fascinerend 27 KUNT j woensdag 30 oktober 2002 1. Las Ketchup - The Ketchup Song (Asereje) (1 2. Nelly Ft. Kelly Rowland - Dilem ma <-) 3. T.A.T.U. - All The Things She Said (2) 4. U2 - Electrical Storm (-) 5. Justin Timberlake - Like I Love Youfl 1) 6. Atomic Kitten - The Tide Is High (3) 7. C. Aquilera Ft. Redman Dirrty (50) 8. Truth Hurts - Addictive (5) 9. Eminem - Cleanin' Out My Clo set (4) 10. Avril Lavigne - Complicated (6) 11. Ties - Denk Aan Mij 126) 12. Pink - Just Like A Pill 0) 13. Jan Wayne - Only You HO) 14. Leann Rimes - Life Goes On (9) 15. Eve Ft. Alicia Keys - Gangsta Lo- vin'(8) 16. Madonna - Die Another Day I-) 17. P. Diddy Ft. Usher Loon - I Need A Girl (Part 2) CI 4) 18. Sugababes - Round Round C12) 19. Kane - Hold On To The World (30) 20. Ashanti - Happy C13) 21. Acda En De Munnik - Ren Lenny Ren (-) 22. M Kids - Halloween C31) 23. Kelvin - Dance 4 Me Baby (32) 24. Celine Dion - I'm Alive C16) 25. Junior Senior - Move Your Feet C18) 26. Grad Damen Jan Vayne - Ik Denk Altijd Nog Aan Jou (28) 27. Sarah Connor Ft. W. Jean - One Nite Stand C21) 28. Krezip - You Can Say C19) 29. Parla Pardoux Ft. Deniz - Fore ver And Ever 29) 30. In-Grid - Tu Es Foutu (22) 31. Georgina - Denis (-) 32. Relax - Rock-A-Spot (-) 33. Sean Paul - Gimme The Light C17) 34. Ja Rule Ft. Ashanti Down 4 U (23) 35. Scooter - Nessaja (20) 36. Shaggy - Hey Sexy Lady (-) 37. Raymzter Kut Marokkanen (-) 38. Nick Carter - Help Me (2A) 39. Rene Froger- The World I Threw Away C25) 40. Anouk - Everything (-) 41. Dj Boozywoozy - One More Try C67) 42. Jan Wayne - Because The Night (27) 43. Romeo - The Answer Is Yes C39) 44. Frans Bauer - Eens Schijnt.JHeb JeEvenC15) 45. Leona - Summer O/Y Radio/Zo- mer O/J Radio C47) 46. Gebroeders Ko - Ik Heb 'N Toeter Op M'n Waterscoo C35) 47. Dennie Christian - Jij Bent Sowieso Mijn Type C71 48. Liberty X - Got To Have Your Love C33) 49. Santana Ft. M. Branch - The Game Is Love C82) 50. Jive Jones -1 Belong (38) 51. Holly Valance - Down Boy (36) 52. Blof Meer Van Jou (37) 53. K3 - Pa pa pa C41) 54. Glennis Grace - Always On My Mind (-) 55. Dj Alive Kicken - I Wanna Dance With Somebody 5 (64) 56. Billy Crawford - You Didn't Ex pect That (57) 57. Whitney Houston - Whatchu Lookin At C40) 58. Schintaler - Acht Punt Drie C63) 59. C. Konings 8c J. Heuser - Hup Hup Song C34) 60. Sjors (Alias Dario) - Nu Even Niet 11(46) 61. Phil Collins - Can't Stop Loving You (-) 62. Bombi - Copacabana (42) 63. Rolling Stones - Don't Stop C45) 64. The Fireman - Grandpa Fireman (-) 65. Vinzzent - Right Here Right Now C69) 66. Robyn - Keep The Fire Burning (-) 67. Jody Bernal - Bang Bang (-) 68. Abel - Walsen (51) 69. Tymes 4 - Bodyrock (-) 70. Gordon 8i Re-Play - Zolang (79) 71Milky - Just The Way You Are (58) 72. Red Hot Chili Peppers - The Zephyr Song (80) 73. D*Note - Shed My Skin (64) 74. Fragment - Popstars (56) 75. Alberto - Is M'n Hart Wel Groot Genoeg (43) 76. Queens Of The Stone Age - No-One Knows (-) 77. Stef Ekkel - De Griekse Melodie (44) 78. Ronan Keating - If Tomorrow Never Comes (53) 79. Shakira - Underneath Your Clo thes (75) 80. K-Otic -1 Surrender (59) 81. J.C.A. -1 Begin To Wonder (70) 82. The Nightflyer - Voyage, Voyage (55) 83. Silkstone - Rain Has Come (68) 84. Abs - What You Got (52) 85. Twarres -1 Need To Know (62) 86. Vanessa Carlton - Ordinary Day (73) 87. Robin S, - Show Me Love (85) 88. Narcotic Thrust - Safe From Harm (86) 89. Faith Hill - Cry (96) 90. Marc Anthony - I've Got You (92) 91. Drunkenmunky - E (48) 92. Tiziano Ferro - Imbranato (93) 93. David Charvet - Teach Me How To Love (98) 94. The Calling - Adrienne (94) 95. Saybia - The Second You Sleep (97) 96. Tori Amos - A Sorta Fairytale (-) 97. Noa Eye In The Sky (95) 98. Paul Oakenfold Starry Eyed Surprise (88) 99. Guus Meeuwis - Eeiste Lief (99) 100. Praise Cats - Shined On Me (-) Marokkaanse jongeren maken nu ook de hitlijsten onveilig Van onze showbizz redactie. Hilversum. Steeds meer Marokkaanse jonge ren zijn op professioneel niveau bezig met het maken van popu laire westerse muziek. Dit tot groot ongenoegen van de ver- schillende zendgemachtigden, ïk vind het natuurlijk fantas tisch dat deze mensen ook an dere muziek willen maken maar ik denk dat het niet thuis hoort op onze zender, de playüsten zit ten ook gewoon te vol'. Aldus een disc-jockey die liever ano niem wenst te blijven. De rapper Raymster tart de onderbuikgevoelens van de Nederlandse bevol king met zijn single 'Kut Ma rokkanen??!De 23-jarige rapper, geboren als Ray mond Renssen, lapt politiek correct Nederland aan zijn laars met zijn parodie op de uitspraak die de Amster damse wethouder Rob Oud- kerk deed na de gemeente raadsverkiezingen in maart. Het nummer bleef in de mu ziekindustrie niet onopge merkt. De single werd vorige week minstens 60 keer ge draaid als superclip op de mu ziekzender MTV. Raymster gaat in het nummer 'Kut Marokkanen??!de strijd aan met de vooroordelen die be staan over de Marokkaanse jon geren. Ze werken niet, in plaats daarvan verkopen ze hasj en stelen tasjes en vieren feest op 11 september. „Ze kijken me aan alsof ik in de Twin Towers vloog", rapt Raymster De rap per stoort zich aan het feit dat Marokkanen 'worden gehaat en gevreesd'. DJ Mass zorgt voor bijpassende muziek door in het nummer samples van rai'-mu- ziek te gebruiken. In de video clip wordt Raymster omringd door schaars geklede meisjes van Noord-Afrikaanse af komst, terwijl hij het Neder landse volk opvoedt „Dus ik kwam jullie, dames en heren, le ren niet iedereen over één kam te scheren." De eerste single van Raymster wordt gepresenteerd in een hoesje dat veel weg heeft van de vormgeving van ochtendkrant De Telegraaf. De rapper laat zich dan ook de 'MC van wakker Nederland' noemen Raymster, zoon van een Marokkaanse va der en van een Nederlandse moeder, slaat als exponent van de multiculturele samenleving terug voor de Arabische ge meenschap. „Ik ben een mens, God weet wie ik ben en ik ben net zo Marokkaans als dat ik Nederlands ben", rapt hij. Raymster is geen onbekende aan het Nederlandstalige hip hopfront. In 2001 won hij in de. categorie Hiphop en R B de Grote Prijs van Nederland. Dit jaar verschenen twee van zijn nummers op de cd 'Home grown'. Dope Dutch Talent en stond hij op het Lowlandsfesti- val. Op internet doen zijn nummers al langere tijd de ronde. Het pla tenlabel Top Notch bood Raym ster onlangs een platencontract aan. 'Kut Marokkanen??!' is een voorproefje van het album Royalistisch, dat begin volgend jaar moet verschijnen. Daan Hakkenberg Het moet gek gaan wil 2003 niet het jaar worden van Queens Of The Stone Age. Zorg de het tweede album Rated R van de Amerikaanse band in 2000 al voor een bescheiden schokgolf in de rockwereld, het zojuist verschenen Songs For The Deaf is helemaal ingeslagen als een bom. In ons land heeft de band inmiddels een 3FM-mega- hit op zak en twee concerten in het vooruitzicht waar met geen mogelijkheid nog een kaartje voor te bemachtigen is. Alle commotie is niet meer dan terecht. Songs For The Deaf is een eigenzinnige, dampende rockplaat vol prachtige liedjes. Ooit vielen de Queens in het iet wat vage hokje stonerrock. De bandnaam en het verleden van Josh Homme (zang/gitaar) en Nick Oliveri (bas, zang) in de stonerlegende Kyuss gaven daar ook alle aanleiding toe. En de band heeft die groovende, naar de oude Black Sabbath neigende rocksound ook beslist in zich. Maar Queens Of The Stone Age is veel meer dan een stonerrockband. Dat vinden Homme en Oliveri, die met z'n tweeën de vaste kern van de Queens vormen, ook. „Stoner rock is een veel te beperkte term", vindt Nick Oliveri. Het succes van Rated R heeft Olive ri in hoge mate verbaasd, zegt hij. „We maken gewoon muziek die we zelf cool vinden. Zo heb ben we ten tijde van Rated R ge werkt en nu voor Songs For The Deaf ook weer. Gewoon liedjes schrijven, de studio ingaan en met iets naar buiten komen waar we zelf helemaal van uit ons dak gaan. Wat anderen er van vinden interesseert ons he lemaal niets. Dat houdt ons ook absoluut met bezig. Dat Rated R zo positief is ontvangen, had den we ook zeker niet vernacht. En net zomin hebben we enige verwachting van Songs For The Deaf. We hebben gewoon ge daan wat we zelf wilden. Hoe anderen het vinden, zien we vanzelf." Han Neijenhuis Queens Of The Stone Age: 2 nov. 013 (Tilburg) en 2 dec. Paradiso (Amsterdam). 7Tien week voor de herfstvakantie zijn 5- Hj havo en 5-vwo op een driedaagse ste- denreis geweest. Een deel naar Londen en een deel naar Parijs. Het is de tweede dag. Het programma voor vandaag gaat van start met een bezoek aan Musée d'Orsay. Helaas zijn we verplicht te kiezen voor een rondleiding. Geen rondleiding is geen mu seum. We kiezen voor een Engelstalige rond leiding. Want 'in het Engels kan iedereen het verstaan', luidt het argument. Zo gezegd, zo gedaan en vol goede moed lopen we naar de grote hal. Het museum was vroeger namelijk een treinstation, is ons verteld. We zijn niet echt meer onder de indruk van de afmetingen van het gebouw. We hebben immers al meer dere musea achter de rug. Het museum be vat uitsluitend kunst uit de 19e eeuw. Al snel komt de gids naar ons toe en heet ons harte lijk welkom. Ze begint enthousiast te vertel len over de geschiedenis van het museum. De gids doet echt haar best om zo duidelijk mogelijk over te komen. Helaas heeft het m Franse accent de boventoon in de Engelsta lige versie. Best grappig om naar te luiste ren, maar echt de aandacht trekken doet het niet. Wat wel de aandacht trekt is de jeugdi ge leeftijd van sommige bezoekers. Zo komt er al gauw een groep kleutertjes binnenge stapt Hand in hand en met open mond kij ken ze verwonderd om zich heen naar de grote beelden en schilderijen. Waarschijn lijk zullen ze vandaag nog met ontdekken wat het'allemaal precies inhoudt! Het verhaal bij de eerste drie schilderijen kan ik nog wel redelijk volgen. Maar daarna hoor ik wel iemand praten, maar wat ze zegt.Er leek geen einde aan te komen, maar uiteindelijk zegt ze ons gedag. Ze moet weer naar een andere groep toeristen. Gelukkig mogen we op eigen houtje nog rondlopen. Een bankje biedt uitkomst. Een drietal Japanners blijft voor ons staan. Ze kunnen maar niet kiezen met welk beeld ze op de foto moeten. Het zijn immers allemaal naakte vrouwenNa wat wikken en wegen worden er gauw wat plaatjes geschoten met echt een reuze camera. Voorzichtig moet ik denken aan het kleine fotocameraatje dat in de tas zit. De kleuterjuffrouw laat haar kroost een mooie tekening maken. Vol concentratie zitten ze op de grond. Met het puntje van hun tong proberen ze zo goed mogelijk het beeld na te tekenen. Dat vind ik nou het leu ke aan zo'n reisjemensen kijken! Ellen Stoffels Ligt het aan mij, of wordt Krezip een tikkeltje over schat? Toegegeven, gezien hun gemiddelde leeftijd van 21 jaar hebben de Tilburgers al ontzet tend veel bereikt en - wellicht - nog een hoop voor de boeg. Maar op basis waarvan precies? No thing Less, de doorbraakplaat, was een kassucces, maar kan toch moeilijk een artistiek hoogtepunt worden genoemd. De groep moest het vooral heb ben van jeugdig enthousiasme en een frisse uitstraling. Op Days Like This staat dat frisse imago aardig onder druk. De cd is beter geproduceerd dan zijn voorganger - het budget is hoor baar hoger - waardoor de groep aan charme verliest. Daar staat tegenover dat de plaat even wichtiger klinkt, of beter ge zegd: het niveauverschil tussen de nummers is kleiner gewor den. Krezip heeft inmiddels een gouden plaat in ontvangst mo gen nemen voor Days Like This. Van Nothing Less werden zelfs 300.000 exemplaren verkocht. En toch ben ik nog steeds niet overtuigd. Martin Groenewold Krezip: Days Like This - War ner, speelduur 39.24 min. Je hebt van die cd's die eigen lijk hartstikke goed zijn, maar toch niet weten te overtui gen. De nieuwe Foo Fighters, One By One, is er zo een. Alles klopt. De kenmerkende mix van postgrunge en progressieve rock is krachtig, melodieus en afwis selend, en zanger/gitarist - oud- Nirvana-drummer - Dave Grohl lijkt in het nieuwe band lid Chris Shiflett de juiste spar ringpartner gevonden te heb ben. One By One, in twee sessies opgenomen omdat Grohl tus sentijds de drumpartijen van het nieuwe Queens Of The Stone Age-album moest inspelen, kent dus een flink aantal gehei de stadion- en festivalhits. Maar het had allemaal wel een onsje minder gemogen. De wel doordachte songstructuren, de vol geplamuurde gitaarsound, de onvermijdelijke schreeuw- zang, ze zijn op dit vierde album F00 FIGHTERS OinUICMi zo zielloos dat de vermoeidheid al na drie nummers toeslaat. Foo Fighters mag met One By One een degelijke rockplaat ge maakt hebben, onder de gordel geraken ze er niet mee. Rob Broere Foo Fighters: One By One - Ros- well/RCA/BMG, speelduur 55.04 min. Waarop de Franse muziek- pers de vergelijking met Joy Division baseert, wordt bij beluistering van M83's debuut album M83 niet duidelijk. Het zal wel te maken hebben met de pastorale synthesizers en stui terende beats en handclaps van Sitting, en het new wave-basje van She Stands Up. Maar die hebben toch altijd nog meer van New Order. Ze vallen door hun tempo en uitbundigheid boven dien nogal op tussen de overige twaalf tracks. Die doen met hun gemanipuleerde gespreksflar- den, elektrobeats en psychede lische geluidseffecten eerder denken aan de verontrustende paddestoelen-ambient van Boards Of Canada. De zwaar aangezette, dromerige melodie- en en kalme gitaarpatronen ademen echter de sfeer van, en dat is ze blijkbaar ontgaan, landgenoot Air. Hoe het ook zij, M83 is een fascinerende plaat die, met een stevige voet in de ja ren '80, elektronische sfeermu ziek naar een hoger plan tilt Rob Broere M83: M83 - Gooom Disques/La- bels, speelduur 70.18 min. 5. Mark Knopfler - The Ragpicker's Dream (2) 6. Nelly - Nellyville (5) 7. Norah Jones - Come Away With Me 11) 8. K3- Verliefd (7) 9. Bzn Tequila Sunset (6) 10. Santana - Shaman (64) mum» ?gsTt lunejoo m mi I howwtwcw B>Mass I a flaws De jeugd neemt ateeds vaker een "Smookbreek" F. 4.» -•V m 1.kijken me aan alsof ik i loon in de rteintouen. ONTWERP P PARRA FOTO Pf PAJCVfS Queens Of The Stone Age

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27