Sprankje hoop voor Feyenoord Bayern verdwijnt van het toneel PZC Newcastle United blijft in de race PSV zoekt balans in het aanvalsspel 21 Rotterdammers missen scherpte tegen Juventus PSV vecht uitspraak Uefa aan Diarra mist wedstrijd tegen Ajax Escartin stopt met wielrennen Bollenstreek wil start Tour 2008 Huisarrest ex-voorzitter Fiorentina Aandeelhouders boos op Ronaldo champions league Vierde zege schakers Nick Barmby ontkent beschuldiging Boateng Anjolie Wisse wordt prof woensdag 30 oktober 2002 .door Jaap van Essen TURIJN - Het wordt over twee «eken nog een boeiend avondje groep E van de Champions League. Zeker voor Feyenoord. Gisteren verloren de Rotter dammers nogal kansloos van Juventus: 2-0. Maar in de thuis- beurt tegen Newcastle United kan in ieder geval een plaats in de Uefa-Cup worden veilig ge steld. En misschien, heel mis schien als Juventus een beetje meewerkt door 'gewoon' te win nen bij Kiev, kan Feyenoord nog de tweede ronde van de Cham pions League halen. Het is een nogal onwaarschijn lijk scenario, want Juventus is inmiddels zeker van de tweede ronde en ook de eerste plaats in de groep kan de Italianen bijna niet meer ontgaan. Gezien de 'prestatie' van Manchester Uni ted tegen Haifa (3-0-verlies) moet het ergste worden ge vreesd voor de inzet van de Itali aanse topploeg in de Oekraïne. Maar goedhet kan nog, als Fey enoord tenminste zelf weet te winnen van Newcastle United. De vraag is natuurlijk of Feye noord (als het hele scenario zo uitkomt) wel iets te zoeken heeft in de tweede ronde van wat ten onrechte 'het kampioenenbal' heet. Want al met al is de Cham pions League voor Feyenoord net een treetje te hoog gebleken. Tien jaar geleden werd het toer nooi om de Europacup I omge doopt in de Champions League. Sindsdien speelden de Rotter dammers 29 duels op dit podi um, waarvan er slechts acht werden gewonnen. Alleen in het seizoen 1999-2000 werd onder Leo Beenhakker de tweede ron de gehaald. Utopie Ook vorig seizoen was het berei ken van de laatste zestien een utopie, de zes groepsduels lever den slechts vijf punten op. Via de merkwaardige regel dat de nummers drie uit de Champions League weer instromen in de Uefa-Cup (die zij deur wordt ko mend jaar dichtgemetseld) be haalde Feyenoord alsnog het grootste clubsucces sinds 1974. Maar het toernooi om de Uefa- Cup blijkt zich tot de Cham pions League te verhouden als de eerste divisie tot de eredivi sie. Europees gezien is Feye noord een club als pakweg Den ,van onze sportredactie NEWCASTLE - Newcastle United boekte gisteravond de tweede zege op rij in de Cham pions League. Na de thuiswinst op Juventus was de ploeg van coach Bobby Robson nu Dina- mo Kiev met 2-1 de baas. (Newcastle joeg vanaf de eerste minuut op een treffer. Ameobi kreeg voor rust twee goede kan- isen, maar ze waren niet besteed aan het in Nigeria geboren ta- llent. Het offensief van de ploeg |van Robson verflauwde met het naderen van de rust, meteen na Bosch of De Graafschap. Altijd goed in de eerste divisie, ook al tijd te klein voor het hoogste ni veau. Het moet gezegdFeyenoord gaf gisteravond ook niet op na de razendsnel opgelopen achter stand. Al in de vierde minuut mocht Camoranesi op rechts in buitenspelpositie doorgaan. Zijn voorzet was feilloos, Di Vaio knikte binnen. Het was een tikkie waar Feyenoord eigenlijk niet meer overheen kon komen. De Rotterdammers kon geen ge de pauze leek zelfs het doek te vallen voor Newcastle toen Sjatskik een perfect uitgevoer de counter afrondde. De Engel sen zetten weer aan, hetgeen resulteerde in enkele hoek schoppen. Uit een ervan slaagde routinier Speed in de 58e mi nuut erin Newcastle weer naast Kiev te koppen. Tien minuten later kwam New castle zelfs op voorsprong. She arer werd in het strafschopge bied onderuitgehaald door Hoesin en benutte de toegeken de penalty zelf. De Oekraïners drongen nog aan, maar de ge lijkmaker kwam er niet. ANP Feyenoorder Anthony Lurling (rechts) vecht een duel uit met Juventus-speler Mauro Camoranesi. foto Luca Zennaro/EPA brek aan inzet worden verwe ten. De ploeg speelde in Turijn naar haar mogelijkheden, maar die zijn momenteel gewoon niet genoeg om een elftal als dat van Juventus te verslaan. Het elftal van Van Marwijk knokte, werk te zich drie slagen in de rondte, maar miste simpelweg het ver nuft en de echte topkwaliteit. Misschien dat het met Pierre van Hooijdonk erbij net iets an ders was geweest, hij heeft ten slotte een speciaal wapen - de vrije trap - dat altijd effectief is. Mariano Bombarda heeft geen specialiteit. Het was bijna aan doenlijk om de Argentijnse kos mopoliet te zien ploeteren. Zijn dieptepunt beleefde hij na pre cies een halfuur spelen. Emer- ton stuurde Lurling weg, die be reikte Bombarda De spits maaide luttele meters voor het doel van Buffon echter volledig naast de bal. Het was de beste kans van Feyenoord in het kille Turijn. En hoe hard de Rotter dammers ook werkten, bij rust had Juve al zeker zeven levens grote kansen gehad. Kansloos Pas halverwege de tweede helft drukte Juventus het klassever- schil daadwerkelijk uit in de score. Weer kwam Camoranesi over rechts oprukken. Weer vond hij Di Vaio. Ditmaal tikte de spits met de voet binnen. Pa trick Lodewijks, die in de rust de geblesseerde Zoetebier ver ving, was net zo kansloos als de eerste doelman van Feyenoord. Feyenoord kwam er uiteindelijk met 2-0 nog genadig van af. Over twee weken wacht de kra ker tegen Newcastle, waarin Feyenoord, zonder de geschors te Ono, per se moet winnen om in welk Europees toernooi dan ook nog verder te komen. De Rotterdammers kunnen nog tweede, derde of vierde worden. Juventus: BuffonThuram (75. Juli- ano), Ferrara. Tudor (90. Zambrotta en Birindelli; Camoranesi. Tacchi- nardiDavids en Nedved (85. Moret- ti); Di Vaio en Del Piero. Feyenoord: Zoetebier (46. Lode wijks); Song, Van Wonderen, Paau- we en Rzasa; Emerton, Bosvelt, Ono en Lurling; Buffel en Bombarda GPD EINDHOVEN - PSV heeft bij het Internationaal Sportge- rechtshof (CAS) in Lausanne protest aangetekend tegen de straf die de Uefa vorige week uitsprak. PSV kreeg, in hoger beroep, een boete van 34.000 euro wegens discriminerende uitlatingen van fans in de Champions League-wedstrijd te gen Arsenal. Het meeste bezwaar heeft de club echter tegen de passage in de uitspraak dat PSV bij een volgend vergrijp een niet nader omschreven 'strenge strafzal krijgen.. GPD LYON - Mahamadou Diarra van Olvmpique Lyon speelt van daag niet mee in het Champions League-duel met Ajax. De voormalige aanvallende middenvelder van Vitesse heeft ma laria en is in het ziekenhuis opgenomen. Wanneer de 21-jarige Malinees weer kan voetballen is onbekend. AFP BERLIJN - De Spanjaard Fernando Escartin stopt met wiel rennen. Dit is dinsdag door ploegleider Toni Rominger van het Duitse Team Coast bekendgemaakt. Escartin is 34 jaar. Met de derde plaats in de Tour de France van 1999 behaalde de klimmer zijn grootste resultaat. Team Coast, dat financiële problemen kent, verliest nog een belangrijke coureur De Zwitser Alex Zülle, dit jaar winnaar van de Ronde van Zwit serland, gaat waarschijnlijk in op een aanbieding van CSC Tiscali. De Deense formatie trok eerder Jan Ullrich aan en heeft evenals Telekom ook interesse in de Colombiaanse we reldkampioen tijdrijden Santiago Botero van Kelme. DPA LEIDEN - VW Holland Rijnland onderzoekt de mogelijk heid om de start van de Tour de France naar de Bollenstreek te halen. Dat zou op zijn vroegst in 2008 kunnen, precies dertig jaar nadat in Leiden de proloog van de ronde werd verreden. De kosten van de organisatie van een Tourstart bedragen rond de vier miljoen euro, maar het evenement levert een enorme hoeveelheid publiciteit op. Daarmee zou de vakantieregio Holland Rijnland meteen op de wereldkaart staan, is de ge dachte van VW-directeur T. Scheffer. GPD ROME - Oud-voorzitter Vittorio Cecchi Gori van Fiorentina is gisteren in Rome onder huisarrest geplaatst. De filmprodu cer wordt verdacht van verduistering. Hij zou in de zomer van 2001 ongeveer 37 miljoen euro overgemaakt hebben van Fio rentina naar een rekening van zijn bedrijf. In die tijd verkeer de de club in grote financiële problemen die later resulteerden in faillissement en terugzetting naar de Serie C. DPA MILAAN - De aandeelhouders van Inter Milan eisen dat Ro naldo zijn aandelen in de Italiaanse club onmiddellijk terug geeft. Op een vergadering van aandeelhouders in Milaan is maandag hardop gezegd dat de Brazilaan onbetrouwbaar is. Het wordt de spits nog altijd erg kwalijk genomen dat hij deze zomer voor veel geld Inter Milan verruilde voor Real Madrid. Dat getuigt van ondankbaarheid, menen de Milanezen, want de club is Ronaldo tijdens zijn langdurige blessureleed altijd blijven steunen. DPA Groep E Juventus - Feyenoord 2-0 (1-0). 4. Di 'Vaio 1-0, 69. Di Vaoio 2-0. Scheids rechter: Veissiere (Fra). Gele kaart: 'Tacchinardi (Juventus), Ono, Rza sa, Paauwe, Bombarda (Feyenoord I. Aantal toeschouwers: 35.785. Newcastle United (Eng) - Dynamo Kiev (Oek) 2-1 (0-0). 47. Sjatskik 0-1, 58. Speed 1-1,69. Shearer2-1 (straf schop). Scheidsrechter: Fernandez Marin (Spa). Gele kaart: Ameobi NewcastleHoesin (Dynamo) Kiev l 'Juventus 5 3 1 1 10 10- 2 Dyn. Kiev 5 2 1 2 7 5-7 Newcastle 5 2 0 3 6 3-6 Feyenoord 5 1 2 2 5 2-5 Programma, 13 november: Feyenoord - Newcastle United, Dynamo Kiev-Juven tus. Groep F Bayer Leverkusen (Dui) - Olym- piakos (Gri) 2-0 (1-0). 14. Juan 1-0, 90. Schneider 2-0 strafschop LScheidsrechterTrentalange (Ita). }Gele kaart: Bastürk (Leverkusen), Antzas, Mavrogenidis, Zetterberg, [Patsatzoglou, Edu (Olympiakos). Aantal toeschouwers: 22.500. Maccabi Haifa (Isr) - Manchester United (Eng) 3-0 (1-0). 40. Katan 1-0, 56. Zutautas 2-0, 77. Ayegbeni 3-0 (strafschop). Scheidsrechter: Lopez f Nieto (Spa). Gele kaart: O'Shea, Sil- vestre, Ricardo Lopez (Man. United Man.United 5 4 0 1 12 14-8 Leverkusen 5 3 0 2 9 9-9 Macc. Haifa. 5 2 0 3 6 9-9 Olympiakos 5 1 0 4 3 8-14 Programma, 13 november: Manchester United - Bayer Leverkusen, Olympiakos - Maccabi Haifa. Groep G Deportivo la Coruna (Spa) - Bayern München (Dui) 2-1 (0-0). 55. Victor 1-0, 77. Santa Cruz 1-1, 89. Makaay 2-1. Scheidsrechter: Frisk (Zwe). Gele kaart: Salihaidzic,Sagnol (Bay ern M). Aantal toeschouwers: 30.000. Lens (Fra) - AC Milan (Ita) 2-1 (1-1). 31. Sevtjsenko 0-1, 41. Moreira 1-1, 49. Utaka 2-1. Scheidsrechter: Bar ber (Eng). Gele kaart: Coly (Lens), Pirlo, Seedorf, Tomasson (ACMilan f. AC Milan 5 4 0 1 12 11-5 Deportivo 5 3 0 2 9 9-11 Lens 5 2 1 2 7 8-8 Bayern M. 5 0 14 1 6-10 Programma, 13 november: Bayern Mün chen - Lens, AC Milan - Deportivo La Co runa. Groep H Club Brugge (Bel) - Barcelona (Spa) 0-1 (0-0). 64. Riquelme0-1. Scheids rechter: Poll (Eng). Gele kaart: Van der Heyden (Club Brugge), Gabri, Geovanni, Tortolero, Navarro (Bar celona). Galatasaray (Tur) - Lokomotiv Mos kou (Rus) 1-2 (0-0). 70. Loskov 0-1, 73. Hasan Sas 1-1, 75. Evsejev 1-2. Scheidsrechter: Stark (Dui). Gele kaart: Batista, Sas (Galatasaray), Pi- menov, Evsejev (Lokomotiv Mos kou). -Barcelona 5 5 0 0 15 10-3 Brugge 5 1 2 2 5 5-5 Galatasar. 5 1 1 3 4 4-7 L. Moskou 5 1 1 3 4 3-7 Programma, 13 november: Lokomotiv Moskou Club Brugge, Barcelona - Gala- door Gerrit Hendriksen RIJSWIJK - FC Barcelona heeft in de Champions League zijn plicht gedaan, met het tweede elftal. Dat was ook sterk genoeg om van Club Brugge te winnen. Manchester United en AC Mi lan, al geplaatst, lieten het ech ter afweten tegen respectieve lijk Maccabi Haifa en Lens. Bayern München verdween vol ledig van het Europese podium door te verliezen van La Co- Leverkusen was er veel aan ge legen Olympiakos Piraeus een flinke hak te zetten. De desa streuze nederlaag in Athene (6- 2) had daar veel mee te maken. „Als je zo'n dreun hebt gekre gen, blijf je niet wachten op een volgende. Dan wil je er eerst zelf een uitdelen", zei trainer Klaus Toppmöller voor aanvang bete kenisvol. De gerede kans Manchester United bij winst te volgen naar de tweede ronde wakkerde de gretigheid tot revanche nog eens extra aan. De Duitse bede voor een snelle treffer werd ook nog verhoord. Juan schoot binnen een kwartier raak via een tegen stander. Schneider benutte in de laatste minuut nog een penalty. Manchester United vertrouwde in Nicosia tegen Haifa ook op de reserves. Blanc en Verón moch ten toch thuisblijven nadat ook Beckham, Giggs en doelman Barthez al rust hadden gekre gen. Van Nistelrooij, Keane, Butt en Brown ontbraken door een blessure. Ferguson miste hen in de eerste veertig minuten niet. Toen scoorde Katan met een venijnig schot. Zutautas voegde er in de tweede helft van dertig meter een tweede treffer aan toe, waarna Ayegbeni vanaf de strafschopstip de eindstand op 3-0 bepaalde. Lens ontleende in groep G hoop aan de opstelling van AC Milan. De Italianen kwamen zonder Nesta, Rui Costa, Rivaldo en topscorer Filippo Inzaghi naar Frankrijk en lieten Seedorf ruim een uur op de bank zitten. Het gemis deed zich aanvanke lijk niet voelen. Milan kwam na een halfuur op voorsprong door de Oekraïner Sjevtsjenko. Die scoorde van dichtbij gemakke lijk. Tomasson stelde hem daar met een kopbal toe in staat. De oud-Feyenoorder had even later zelf voor 0-2 moeten zorgen maar faalde. Nadat ook Sjevtsjenko de kans op een tweede treffer had laten liggen, viel die aan de andere kant. Uit Acrobatiek op het voetbalveld. Lucio van Leverkusen brengt de bal onder controle in het duel met Olympiakos Piraeus. foto Frank Augstein/AP de lucht. Moreira kopte raak. Milan dacht nog aan een vergis sing en begon in de tweede helft furieus, met Borriello in de plaats van Sjevtsjenko. De overtuiging kreeg echter al na vijf minuten een deuk. Ukata, ook al de aangever bij de 1-1, passeerde invaller-doelman Abbiata uit moeilijke hoek. Bayern München vocht in La Coruna voor zijn laatste kans op Europees niveau. Deportivo kwam in de beginfase welis waar onder druk door toedoen vooral van de Duitse zwaarge wichten Zé Roberto, Eiber en Ballack, maar tot groot gevaar voor het doel van Juanmi Garcia leidde dat niet. Bayern had vlak voor het rustsignaal zelfs geluk dat Fran de lat raakte boven doelman Wessels. Makaay De vervanger van Oliver Kahn had tien minuten na rust geen antwoord op een lage schuiver van Victor Sanchez. Een kwar tier voor tijd maakte Santa Cruz gelijk. Dat was niet genoeg om uitschakeling te voorkomen. Makaay, in München met drie treffers de plaaggeest, maakte de aftocht uit Europa echter nog vervelender door in de slotfase voor 2-1 te zorgen. Barcelona hield in groep H de strijd in de 'achterhoede' zuiver door Club Brugge te verslaan. De Argentijn Riquelme maakte de enige treffer, een hele fraaie nog wel. Coach Louis van Gaal had voor de klus geen Nederlan ders nodig. „Maar ook zonder al die topspe- lers is Bar?a nog beter dan elke club in België", zei Brugge-trai- BLED - De mannenschaak- ploeg is op de olympiade nog ongeslagen. In de vierde ronde behaalde de ploeg van coach Genna Sosonko de vierde overwinning. Nederland ver sloeg Macedonië gisteren in het Sloveense Bied met 2,5- 1,5. Kopman Loek van Wely en Friso Nijboer zetten de Neder landse ploeg op voorsprong met vlotte overwinningen op Kiril Georgiev en Stojanovski. De zege kwam niet in gevaar. Sokolov wikkelde tegen Vla dimir Georgiev af naar een so lide remise. Erik van den Doel verloor aan het tweede bord van Nedev. Door de overwin ning heeft de mannenploeg elf punten uit vier ronden. De vrouwenploeg behaalde in de vierde ronde de derde over winning. Ze versloegen het Fi lippijnse team gisteren met 2,5-0,5. De overwinningen kwamen op naam van Peng en Hamelink. Lanchava stemde in met remise. ANP van onze sportredactie DEN HAAG - Leeds-speler Nick Barmby ontkent dat hij af gelopen zaterdag tijdens het duel Middlesbrough-Leeds ra^ cistische opmerkingen gemaakt heeft aan het adres van ex-Fey- enoorder George Boateng, nu speler van Middlesbrough. Vol gens Barmby heeft Boateng hem indirect zelfs zijn verontschul digingen aangeboden voor zijn eigen gedrag tijdens het duel. Op het veld hadden Boateng en Barmby een felle woordenwis seling. Daarbij werd ook ge duwd en getrokken. Tv-beelden gaven aan dat Boateng ook rich ting Leeds-speler Jonathan Woodgate spuwde. Hij zou het zelfde gedaan hebben bij Lucas Radebe, eveneens van Leeds. Volgens Barmby heeft Boateng hem na afloop van het duel in de spelerstunnel aangevallen. Hij zou daarmee door Boateng in zijn gezicht zijn gekrabd. De Engelse voetbalbond FA maakte bekend een officieel on derzoek te starten naar de ge beurtenissen. De FA heeft ook video-opnamen opgevraagd van de wedstrijd Arsenal - Blackburn Rovers. Dennis Bergkamp zou in dat duel op zettelijk op het lichaam van Nils Johansson zijn gaan staan. GPD/RTR ner Sollied al in de aanloop. Hij probeerde zijn ploeg ermee in de rol van underdog te manoeuvre ren, maar had achteraf gelijk met zijn opmerking. Wie Barce lona volgt naar de tweede ronde blijft nog even de vraag, omdat Lokomotiv in Istanbul verras send won van Galatasaray. Tot de 70e minuut bleef het duelbe gonnen met een minuut stilte voor de slachtoffers van het gij zelingsdrama in Moskou, 0-0. Loskov, Hasan Sas en Evsejev maakten er binnen vijf minuten 1-2 van. ANP door Arjen Vos EINDHOVEN - Vol voor de winst gaan, maar niet in het mes lopen. Tussen die twee aan el kaar grenzende aspecten van het voetbal moet PSV vanavond de juiste balans zien te vinden. AJ Auxerre moet in hel Philips Stadion verslagen worden om het Champions League-avon tuur wellicht nog te kunnen ver volgen. „We zullen héél gedisciplineerd moeten spelen. Wanneer we de bal kwijtraken moet dat op een goede plaats en op een goed mo ment gebeuren wil je geen lasso om je nek krijgen", zegt trainer Guus Hiddink. PSV zal ook goed om moeten springen met de kansen die het krijgt. Hiddink wees erop dat zijn ploeg ook in de wedstrijden tegen Borussia Dortmund en Arsenal naar Europese maat staven 'bovengemiddeld veel' kansen kreeg. Kevin Hofland, die vanavond in de basis start: „Als wij scoren, moeten zij ko men en krijgen wij de ruimte. We krijgen misschien drie of vier kansen, die moet je benut ten. En de nul houden. Tot nu toe waren we op eigen veld al vroeg in de wedstrijd kansloos." Zelfvertrouwen is er genoeg, weet Hofland. „De 0-5 bij NEC en ook de tweede helft tegen Borussia hebben ons gesterkt. Naast Hofland, die de geschors te Ooij er vervangt, is ook Remco van der Schaaf weer fit. Hij be gint op de bank. Ronald Water reus had wat last van een opspe lende buikspier, maar zal hoogstwaarschijnlijk gewoon spelen. GPD RIJSWIJK - Anjolie Wisse wordt met ingang van 1 januari 2003 professio neel atlete. De getalen teerde 1500-meterloop- ster, die afkomstig is uit 's-Heer Hendrikskinde ren, sluit zich aan bij het Atletiekwereld Runners Team. Tot dat team behoren ook Edith Kortekaas, Erik Negerman, Bob Winter en Michiel Löschner. Het stelt Wisse onder meer in staat trainingsstages in het buitenland af te wer ken. De 26-jarige Wisse verbeterde haar persoon lijk record op de 1500 me ter tot 4.09,03, waarmee ze 56e is op de wereld ranglijst. De Nederlandse kampioene heeft zich vol gend jaar ten doel gesteld zich te kwalificeren voor de WK. In 2004 wil ze star ten bij de Olympische Spelen in Athene. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21