Jong en oud onder zelfde dak PZC Laat ze niet vallen week van de LINGERIE Auto Renault Dijkwel B.V. Geen oorlogskerkhof Studenten zoeken vermaak in Zeeland Acht maanden cel voor reeks misdrijven RENAULT Kinderopvang breidt uit Voetbalvelden in Zierikzee dicht agenda Giro 222111 "Je kind zal het maar hebben!" Giro 860 In oktober loopt uw voordeel op tot zeker 1.275 euro! f vrijdag 1 november aanvang: 14.00 uur TO 16 door Miriam van den Broek DOMBURG - De Stichting Kin der Opvang Walcheren opent in december een kinderdagver blijf in het zorgcentrum Simnia aan de Brouwersbuurt in Dom burg. Ook breidt de stichting het aantal kindplaatsen uit op de dagverblijven in Oostkapelle en Biggekerke. Verder is de SKOW van plan een kinderopvangcen trum te openen in Westkapelle. ,,We wilden in de gemeente Vee- re al langer de voorzieningen voor kinderopvang verbeteren, maar daar was geld voor nodig. Bovendien zochten we goede lo caties in de kernen", zegt M. Boerbooms, directeur van de Stichting Kinder Opvang Wal cheren. ,,Op een bepaald mo ment hebben we contact ge zocht met de Woningstichting Walcheren en de Stichting Voor Regionale Zorgverlening, waar Simnia onder valt. Toen kwam alles in een stroomversnelling." Simnia is het nieuwe complex in Domburg dat het oude Ter Man- telinge vervangt. Het zorgcen trum is vrijwel klaar en wordt 26 november officieel geopend. ,We konden er dus bij na meteen in", zegt Boerbooms. ,.Er was alleen nog een herschikking van de ruimtes nodig. Bij de officiële opening van het zorgcentrum willen we het kindercentrum al ver hebben ingericht zodat we op 1 december kunnen open gaan." Levendigheid Voor de samenwerking met het zorgcentrum is bewust gekozen. „Dat is gewoon een leuk con cept", zegt Boerbooms. „We zijn daar in Middelburg ook mee be zig. Je brengt met de kinderop- woensdag 30 oktober 2002 vang levendigheid in een tehuis én je zit dan meestal gelijk op een goede, centrale locatie." Ook het zorgcentrum heeft geen moment getwijfeld over de komst van de kinderen. „Oude ren genieten daarvan", zegt J. Zielstra, locatiemanager van Simnia. „Bovendien is het goed voor onze bedrijfsvoering. Er werken hier veel vrouwen die we graag willen behouden. Door hier kinderopvang te rea liseren denken we het personeel makkelijker aan ons te kunnen binden." In Westkapelle heeft de stich ting een pand op het oog bij het activiteitencentrum nabij de molen. „Dat moet een klein schalige, nieuwe voorziening worden. Wellicht kunnen we op een later tijdstip nog eens over gaan tot nieuwbouw", aldus Boerbooms. Voor de kinderdagverblijven Kleine Beer in Oostkapelle en Zanduus in Biggekerke wordt de vergunning aangepast zodat er meer kinderen opgevangen mogen worden. Gastouders Deze uitbreiding is volgens Boerbooms nodig omdat er steeds meer vraag komt naar kinderopvang. „We zien nog veel dat kinderen worden opge vangen door familie of beken den. Maar het blijkt toch steeds moeilijker te worden gastou ders voor die kinderen te vin den." In Oostkapelle is er nu plaats voor twaalf kinderen. Binnen kort mogen er zeventien kinde ren worden opgevangen. Het aantal plaatsen in het Zanduus wordt uitgebreid met elf zodat er in het vervolg 23 kinderen mogen komen. BRESKENS - Vanaf een afstandje lijkt het wel een oorlogskerkhof, dit opmerkelijk tafereel in de Buijzenpolder bij Breskens. Maar dat is het niet. Het zijn zogenoemde v-palen, een nieuw systeem dat door Ali Pankow ZIERIKZEE - Ze noemen zich 'Erase' en zijn al maanden op zoek naar 'pret' in Nederland. Cees Mulder en Erik Leker, stu denten uit Utrecht bezoeken el ke maand een provincie. Ze zijn in januari in Drenthe begonnen en dinsdag 5 november doen ze Zeeland aan. „We vonden echt dat er te wei nig pret werd gemaakt in het da gelijks leven en besloten daar om gedurende een jaar elke maand op zoek te gaan naar leu ke, culturele dingen. We hebben twaalf maanden en twaalf pro vincies, dus dat kwam goed uit", zegt Mulder. Hij en zijn vriend zouden aan vankelijk op zoek gaan naar 'heel foute dingen', oftewel volksuitjes waar ze zelf een heel vette knipoog bij maken. Daar zijn ze van teruggekomen. „We zijn er inmiddels achter dat Ne derland barst van leuke culture le wetenswaardigheden. Vooral jongeren denken vaak ten on rechte dat cultuur saai en ou bollig is. Wij willen nu via onze internetsite laten weten dat er veel meer is tussen kroeg en voordeur", zegt Mulder. Hiaat Mulder en Leker willen wel de pret laten prevaleren. De uitjes die ze promoten behoeven wat hen betreft geen educatieve waarde te hebben. Ze menen met hun initiatief een hiaat op te vullen. „Volgens ons is in de Ne derlandse media maar weinig interessante cultuur te vinden. Behalve Kunst en Kitsch voor ouderen misschien, maar voor jongeren alleen zoiets als Sex op Ibiza en dat is toch jammer", vindt Mulder. Mulder en Leker toeren dinsdag door Zeeland. Ze beginnen in Middelburg, bij de VVV. Vervol gens bezoeken ze het stadhuis in de provinciehoofdstad. Verder hopen ze een demonstratie ring- rijden te kunnen bijwonen, want ze hebben geen idee wat dat nou precies inhoudt. Overi- fruitkweker Frank Govaert gebruikt om kleine perenboomjes te ondersteunen die er straks gaan groeien. foto Peter Nicolai gens weet Mulder niet of dat volksvermaak in november nog plaatsvindt. „We gaan in elk ge val op zoek", zegt hij optimis tisch. Verder willen hij en zijn vriend even oog in oog staan met Mi- chiel de Ruyter in VlissingenZe verheugen zich ook op een be zoek aan Veere, op het zien van een appartementencomplex in Goes waar ooit houtloodsen stonden en op de tocht over de Zeelandbrug. Multatuli In Zierikzee willen ze gaan kij ken bij de Sint Lievensmonster- toren die ooit de grootste van Nederland had moeten worden. Tenslotte willen ze zelf ervaren of de grote Multatuli gelijk had toen hij aan zijn Mimi schreef: 'Nooit was ik ergens aangena mer dan in Zierikzee'. door Aector Doorns MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter R. Lameij- er heeft gisteren een 32-jarige Vlissinger wegens mishande ling van zijn partner, huisvrede breuk, vernieling, bedreiging en wederspannigheid tegen drie agenten veroordeeld tot acht maanden cel. De verdachte kwam zelf niet op dagen op de zitting. Hij liet via zijn raadsman E. Smits weten dat hij zondag tijdens de zware storm van zijn fiets was gewaaid en vanwege het letsel dat hij had opgelopen, niet naar Middel burg kon komen. De rechter trapte daar niet in „Dan wil ik een doktersverkla ring zien. Ik geef u de tijd tot vanmiddag één uur", gaf hij de strafpleiter te kennen. De Vlis singer had gezegd geen arts te hebben geraadpleegd, omdat hij geen beltegoed op zijn mo bieltje meer had. Zijn ijverige raadsman nam alsnog het initi atief om een aantal artsen te be naderen, maar niemand van de huisdokters zag volgens hem kans om de Vlissinger te bezoe ken. „Ik heb begrepen dat er in Vlissingen een tekort aan huis- ZIERIKZEE - De larf van de langpootmug houdt de gemeen te Schouwen-Duiveland in de greep. Ook na twee intensieve gifbehandelingen is de plaag op drie van de vijf voetbalvelden op het sportcomplex aan de Lange Blokweg in Zierikzee nog steeds niet helemaal bestreden. Twee velden zijn voorlopig tot verboden terrein zijn verklaard Het hoofdveld is, zoals het zich nu laat aanzien, zaterdag wel weer bespeelbaar. De wedstrij den worden voorlopig ver plaatst naar het trainings- en jeugd veld. Bestuurders van de w Zierikzee en Mevo verwachten problemen met het afwerken van het com petitieschema indien de afslui ting van de bijvelden lang gaat duren. artsen is", klonk het bijna ver ontschuldigend. De politierechter wilde de zaak toch behandelen, zeker toen of- ficier van justitie R. Rammeloc vernam dat er een dag eerder (maandag) bij de politie aangif. te van mishandeling tegen ver dachte was gedaan. „Uw cliën- neemt een loopje met u", merkte Rammeloo op. Smits trok zijt conclusies en meende zijn cliën: niet meer adequaat te kunner verdedigen. De politierechter deed de straf zaak bij verstek af en veroor deelde de Vlissinger. De dachte had het geweldsdelict op 17 augustus dit jaar in Vlissin gen ook nog eens gepleegd tijdens de proeftijd van tw« veroordelingen voor strafbare feiten. Die werden in de straf maat meegenomen. De verdachte had in het bijzijn van hun zoontje zijn ex met een gitaar geslagen, nadat hij de ruil van de voordeur van de woning had ingetrapt. Ook had hij de vrouw bedreigd. De officier wees op het drankgebruik dat verdachte agressief maakt. Na het incident had hij verzet ge pleegd bij zijn aanhouding door de politie. Uit het reclasserings- rapport bleek dat de man zich niet houdt aan de voorwaarden. „Dus moet er afgerekend wor den', vond de politierechter, die de eis van de officier overnam. STREEKACTIVITEITEN: BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerfc 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45-9.00 uur; DOMBURG - NH kerk, vanaf 20.00 uur. Ie zing over schilderes Claire Bonebakke door Ite Rumke; OOST-SOUBURG - kerk gebouw Goedi Aarde, vanaf 19.30 uur: bijbelstudie MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: jart en bejaardensoos; MIDDELBURG - Zeeuws Archief, 13.31 en 15.00 uur: Rondleiding door achttien de-eeuwse stijlkamers La Compagnie Durable, vanaf 20.00 Lezing over Noord West Italië; SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hol 13.30 uur: Soosmiddag voor 50-plus In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13.30-16.00 uur; Sociaal spreekuur; 'tSpui, 14.00-15.00 uur: Voorleesmiddag voor kinderen van vier tot en met negen jaar; In ons land wordt I op de 150mensen getroffen door epilepsie Wij staan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten. individuele hulp en epilepsieprojcctcn in ontwikkelingslanden. (CBF; Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270, 3990 GB Houten www.epilepsie.nl Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingrijpend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kinderen. We doen dat door het financieren van wetenschappelijk onderzoek en |CBFc het geven van voorlichting. Geef daarom gul. llJ Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10.2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360 4816 - www hersenstichting nl Bij de overheid bestaat het plan om volgend jaar de milieusubsidies op schonere en zuini gere auto's af te schaffen. Dat betekent dat het financieel aantrekkelijk is om dit jaar nog te kiezen voor een Renault Twingo, Clio, Scénic of Laguna. Helemaal in oktober want dan krijgt u ook nog eens 500 euro extra voordeel op alle nieuwe personenauto's van Renault* Zo loopt uw totale voordeel inclusief milieusubsidies op tot zeker 1.275 euro! Kom snel naar de showroom voor een proefrit in een van de aantrekkelijke actiemodellen. Twingo nieuwe collectie Eigenzinnig, compleet en temperamentvol, dat is de Renault Twingo nieuwe collectie. Leverbaar in 11 frisse kleuren en als sportieve Dynamique uitvoering met 1.2 16v motor. Deze nieuwe uitvoering heeft onder andere blauw-lcderen stuur en versnellingspook modieuze, sportieve bekleding lichtmetalen velgen Clio Chicane Sportief, eigenwijs en dynamisch, dat is de Renault Clio Chicane met een 1.2 16V of 1.5 dCi 65 motor. Gebaseerd op het Authentique-uitrustingsniveau heeft de Clio Chicane onder meer de volgende extra's: radio met CD-speler boordcomputer sportstoelen en lederen stuurwiel achterklepspoiler en mistlampen Het Pack Vacances bestaat uit: twee elektrisch bedienbare glazen kantel-/schuifdaken een radio met CD speler of radio met CD-wisselaar Scénic Expression Sport met het Pack Vacances Ga sportief op weg en geniet van het expressieve uiterlijk en innerlijk. U heeft de keuze uit een 1.4 16V-, 1.6 16V, 1.8 16V, 2.0 16V, 1.9 dTi en 1.9 dCi motor. Uitgaande van het Expression-uitrustings niveau heeft dit model al heel wat extra's: elektronisch geregelde airconditioning een bandenspanning-controlesysteem lichtmetalen velgen speciale bekleding Subsidie 'schoon' Subsidie 'zuinig' Renault voordeel 275 500 500 Chicane pakket Subsidie 'schoon' (excl. diesel) Subsidie 'zuinig' Renault voordeel 545 275 500 500 Expression Sport Pack Vacances Subsidie 'schoon' (excl. diesel) Renault voordeel 1.590 1.045 275 500 Laguna Dynamique De Laguna Dynamique 1.8 16V past helemaal bij uw dynamische levensstijl. Strak vormgeven, technisch vooruitstrevend en zeer compleet uitgevoerd met 17" lichtmetalen velgen Silverstone Radio 4 x 15W CD-speler, met apart display en bedieningssatelliet bij het stuurwiel Rundlederen stofcombinatie "Elan Arsène" bekleding met versterkte zijkanten Subsidie 'schoon' Subsidie 'zuinig' Renault voordeel 275 500 500 Uw voordeel Uw voordeel 3.410 'Actie geldt niet voor de nieuwe modellen van Mégane en Espace. 26 oktober t/m 2 november vraag naar de exclusieve string designed by Piet Paris GRATIS bij aankoop vanaf 25,- Gildeweg 16, 4383 NK Vlissingen. Tel. 0118-417130. www.dijkwel.nl RENAULT Drive-in Service Langeviele 36 Middelburg Tel. 0118 - 64 31 74

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 16