Angels eindelijk van de vloek af PZC Jack de Smit zit vol clubliefde Drie winstpunten voor Stefanie de Frel Storm kwam te laat voor de voetbalbond l18 Olajuwon stopt met basketbal T alententraining voor turnsters in Middelburg uitslagen agenda Roels negende in Etten-Leur Anaheim wint World Series ,VSC% dinsdag 29 oktober 2002 door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Tijdens de dressuurwedstrijd van de LR en PC De Paardebloem werd er vrij hoog gescoord. Desondanks wist Stefanie de Frel zich toch nog van de rest te onderschei den. De pas dertienjarige Koe- wachtse amazone eiste op het hoogste niveau, de klasse Z2, in combinatie met Fernando met maar liefst 212 punten de zege op. Het erelint ging voor De Frei daarmee gepaard met de maxi maal te behalen drie winstpun ten. Stefanie de Frel is met de hengst Fernando aan een opmerkelijke opmars bezig en lijkt voorlopig niet te stuiten. De hengst blijkt topfit. wat duidelijk herken baar is aan de uitstraling die hij in de ring vertoont. Met de prachtig in het zadel zittende amazone vormt de combinatie een fraai plaatje. Niet alleen HOUSTON - Hakeem Olajuwon zal op 9 novem ber in Houston zijn bas ketbalcarrière beëindi gen. De 39-jarige center zal voor de thuiswedstrijd van de Rockets tegen de Golden State Warriors worden gehuldigd. Olajuwon speelde acht tien jaar in de NBA, waar van zeventien bij de Hous ton Rockets. Daarmee werd hij in 1994 en '95 kampioen. In 2001 ver trok hij bij de Rockets dat hem een contractverlen ging aanbood van 13 mil joen euro in drie jaar. Hij tekende bij de Toronto Raptors dat 18 miljoen eu ro over had voor drie jaar. Door blessures speelde hij slechts in 61 van de 82 wedstrijden. De 2,14 meter lange cen ter werd twaalf keer geko zen in het All Starteam. In '94 werd hij uitgeroepen tot beste speler in de NBA. In '96 won Olajuwon met de Amerikaanse ploeg olympisch goud in Atlan ta. ANP/RTR daarvoor laat de jury de teller zo oplopen. Ook de punctuele uit voering van de gevraagde oefe ning en de sterke basisgangen leveren Stefanie de Frel en de Zuidpool-zoon veel punten op. Naaste belaagster Cathalijn van Gorsel volgde met Calypso op de eerbiedwaardige afstand van liefst 22 punten. In de klasse Z1 ging de zege naar Arthur Vos met de veel front vormende Bonaparte met 195 punten. De Middelburger zag da ai-mee zijn winstpuntento taal met twee stijgen. Vos bleef daarmee de voor het organise rende Paardebloem uitkomen de Anoek Erwich met Levi zes punten voor. In de klasse Ml stuurde Linda Janssen de goed aan het bit staande Jonggor's Weyden zoon Papillon met 172 punten naar het oranje erelint. Ook in de klasse LI ging de zege naar een Jongor's Weyden-nazaat. Daar reed Miranda Weijermans Passé Partout naar 170 punten. De amazone uit Grijpskerke onder streepte hiermee de bijzondere band tussen haar en de prachtig gelijnde merrie. Weijermans heeft Passé Partout immers nog maar amper een maand onder het zadel lopen en de promotie is al weer in zicht. Daarmee was de koek voor Weijermans in de ma nege van Stal Vermue in Hein- kenszand nog niet op. Ook in de klasse L2 toonde Weijermans zich de beste. Daarin stuurde zij KV Pride Patrichta naar 164 punten. MIDDELBURG - De Turn school Zeeland uit Middelburg houdt komende zondag een soort van talentendag. De 'open training' is bedoeld voor meisjes geboren in de jaren 1995 en 1996 die al turnen bij andere verenigingen. Tijdens deze training, van 10.00 tot 12.00 uur in sportzaal De Zand kuil in Middelburg, worden de talenten er uitgepikt. Het is dan de bedoeling dat deze meisjes bij de Turnschool worden voor bereid op landelijke wedstrij den, terwijl ze ook nog bij hun eigen club meetrainen. Hoofddoel van deze opzet is dat de turnsport een centrale plaats krijgt in de provincie. Terwijl op de achtergrond vuurwerk de lucht wordt ingeschoten vieren Troy Glaus (links), Bengie Moli na (op de rug gezien) en Troy Percival de overwinning van de Anaheim Angels in de zevende wedstrijd en de winst van de World Series. foto Mark J.Terrill/AP photo door Ad Pertijs BREDA - Honderden sport- teams gingen zondag op pad voor een heilloze missie. Daar waar de politie iedereen afraad de de weg op te gaan, moesten zij de storm trotseren omdat kilo meters verderop niemand kon vertellen of de wedstrijd wel of niet afgelast zou worden. Een maal aangekomen konden de meeste teams onverrichter zake terug omdat spelen inderdaad gekkenwerk bleek. De vraag bleef waarom de KNVB niet zelf ingreep op het moment dat de storm de kop op stak. Jack van Eijck, hoofd wed strijdzaken van de KNVB voor het district Zuid I: ,,Het pro bleem is dat onze procedure voor een algehele afgelasting niet paste op de situatie van zondag. De dag voor de wed strijden keuren de sectorconsuls de velden. Als blijkt dat de situ atie over het algemeen zo slecht is dat er niet gevoetbald kan worden, volgt er een algehele af gelasting. Dat besluit moet voor zondagmorgen zeven uur geno men woi-den. Omdat soms voor tien uur al de eerste wedstrijden beginnen. Na zeven uur hangt het af van de clubs, consuls of scheidsrechters of er gespeeld kan worden. Ook liggen er af spraken met de makers van Teletekst dat een algehele afge lasting niet later gemeld kan worden." Voor de KNVB kwam de storm- waarschuwing te laat, vertelt Jack van Eijck: „Zaterdag avond voorspelde men wel een harde wind, maar niet de storm die er uiteindelijk kwam. Toen rond elf uur duidelijk werd hoe ernstig de situatie was, was het voor onze organisatie te laat om in te grijpen." „Achteraf schaam ik me niet. Bij een uitzonderlijke situatie zoals zondag hadden de clubs hun verantwoordelijkheid moe ten nemen. Zij konden beseffen dat het voor de voetbalbond te laat was om een algehele afge lasting af te roepen. Als het on verantwoord is om op pad te gaan, moet je niet vertrekken. Ik weet dat er clubs zijn die daar om zijn thuisgebleven. Ook al was er nog geen duidelijk Paardensport Heikant. Jumping Heikant 2002. IMat. 1.40m klassiek: 1. EmileTacken, Minka's Daimond (Horst) 0/0/30.02; 2. Vincent Voorn, Matrix (Someren) 0/0/32.73. Nat. 1.35m klassiek: 1. Ilyo de Loos, Nadir (Hulst) 0/0/35.74; 2. Henk van den Broek, Nigel (Sevenum) 0/0/35.81. Nat. 130 klassiek: 1. Marck Bekkers, Babagida (Baarlo) 0/0/29.51; 2. Ernest Kwint, Distri- care's Heaudine (Esharen) 0/0/30.00. Nat. 1.35 direct op tijd: 1. Wil Schelle- kens. Stapp's Madermie (Esbeek) 0/67.01; 2 Hen van den Broek, Nigel, 0/69.07, 4. Ilyo de Loos, Nadir, 0/77.21. Nat. 130 twee fasen: 1. Ernest Kwint, Dis- tricare's Heaudine, 0/0/26.28; 2. Emïle Tacken, Miss Niki, 0/0/27.27. Schaken Terneuzen. Zeeuws kampioenschap jeugdschaken. A-groep, derde ronde: Corné Harmsen-Joey Grochal 0-1, Wil lem Horst-Matthieu Freeke 0-1. Vierde ronde. Joey Grochal-Willem Horst 1-0, Martijn de Clerck-Corné Harmsen 1-0. Stand: 1. Joey Grochal 3 punten uit 4 wedstrijden, 2. Matthieu Freeke 2,5, 3. Martijn de Clerck 1.5, 4. Corné Harmsen 1,5. Willem Horst 0 B-groep, derde ron de: Debbie de Klerk-Jan Breukelman 0-1, Ab van Hoeve-Coen Wagenveld 1-0, Nina Strous-Simon Provoost 0-1, Erik van Nassau-Jurriaan Strous 1-0, William v/d Berge-lngvar Nordin 1-0. Vierde ronde: Jan Breukelman-Ab van Hoeve remise, Simon Provoost-Debbie de Klerk 1-0, Jurriaan Strous-Nina Strous 1-0, William v/d Berge-Erik van Nassau 0-1, Coen Wagenveld-lngvar Nordin 0-1. Stand: 1. Simon Provoost, Jan Breukelman 3,5 punten uit 4 wed strijden, 3. Ab van Hoeve 3. C-groep, vierde ronde: Niels de Feyter-Quinten v/d Vrie 0-1, Ingeborg Jansen-Mattis van Doeselaar 0-1, Isis v/d Have-Quin- ten Volleman 0-1, Noraly Stange-Brian Matthijsse 1-0, Stefan Willemsen-Ma- rien Vossen 1-0, Robbert Jansen-Christi- aan 't Hart 1-0, Nino Bellenge-Joost van Druenen 1-0, James Gehrmann-Jozien Wijkhuijs 0-1, David de Feyter-Eva Pot 0-1, Jacqueline Willemsen-Mariska Wil- lemsen 1-0, Marc van 't Hooft-Martijn Vermaat 1-0. Vijfde ronde: Mattis van Doeselaar-Quinten v/d Vrie 1-0, Noraly Stange-Robbert Jansen 0-1, Quinten Volleman-Stefan Willemsen 0-1, Nino Bellenge-Niels de Feyter 0-1, Marien Vossen-lsis v/d Have 0-1, Jozien Wijk- huijs-lngeborg Jansen 0-1, Brian Mat- thijsse-Jacqueline Willemsen 0-1, Eva Pot-Christiaan't Hart 0-1, Joost van Dru- enen-David de Feyter remise, Anne-Wil Speelman-James Gehrmann 1-0, Ma- riska Willemsen-Marc van 't Hooft remi se. Zesde ronde: Robbert Jansen-Mattis van Doeselaar 1-0, Stefan Willemsen- Niels de Feyter 0-1, Quinten v/d Vrie-Jacqueline Willemsen 1-0, Inge borg Jansen-Quinten Volleman 0-1, Isis v/d Have-Noraly Stange 0-1, Christiaan t Hart-Jozien Wijkhuijs 1-0, Anne-Wil Speelman-Nino Bellenge 0-1, Marien Vossen-Eva Pot 0-1, Marc van 't Hooft- Brian Matthijsse 1-0, David de Feyter- Mariska Willemsen remise, Martijn Ver- maat-Joost van Druenen 1-0. Stand: 1. Quinten v/d Vrie, Robbert Jansen, Niels de Feyter. Mattis van Doeselaar 5 punten uit 6 wedstrijden. D-groep, vijfde ronde: Roland Kars-Sjaak Dieleman 1-0, Esther Moerdijk-Luuc v/d Zee 0-1, Sophie de Graaff-Quinten Ducarmon 0-1Zaza v/d Have-Walter de Nood 1-0, Claire Volle- man-Mike Degraeve 1-0, Diede Broeka- ert-Robert Minderhout 0-1 Zesde ron de: Luuc v/d Zee-Roland Kars remise, Claire Volleman-Joeri de Bruyckere 0-1 ^ucarrTlon-Robert Minderhout 1-0, Sjaak Dieleman-Zaza v/d Have 1-0, Mike Degraeve-Sophie de Graaff 0-1, Monique de Vries-Esther Moerdijk remi se, Diede Broekaert-Carlijn Braem 0-1. Zevende ronde: Joeri de Bruyckere- Luuc v/d Zee remise, Quinten Ducar- mon-Sjaak Dieleman 0-1, Carlijn Braem-Sophie de Graaff 0-1, Walter de heid over het wel of niet door gaan." Harry Geurts, weerman bij h« KNMI, geeft aan dat al vroeg duidelijk was dat de storrc krachtig zou zijn: „De waar- schuwingen hebben er niet oit gelogen. Zaterdagmorgen al om 11.30 uur is de eerst waarschu- wing van een zeer zware storm op zondag - met snelheden tol 130 kilometer per uur - de deui uit gegaan. 's Nachts om 2.00 uur volgde eet weeralarm. Een ergere waar schuwing is er niet. Wij voor spelden daarin de zwaarte vat de storm van zondag. We zeggen er niet bij wat de mensen dan wel of niet mogen doen. Datu aan andere instanties. De mede deling om niet de weg op tf gaan, komt bijvoorbeeld van de politiediensten. Wij hebben er toen echter al wel bij vermeld dat de storm voor grote schade kon zorgen, dat het verkeer zware hinder zou ondervinden en dat zich levensgevaarlijke si tuaties konden voordoen." „De sportbonden hadden dii zondagmorgen om 7.00 uur kunnen weten. Wij zijn 's mor gens gebeld door allerhande in stanties. Van het Ministerie var Binnenlandse Zaken, regionale hulpdiensten, alarmcentrales tot de ANWB. Sportbonden za- ter er echter niet tussen. Incident Jack van Eijck ziet in wat dn weekeinde gebeurd is geen aan leiding iets aan het beleid te ver anderen. „Voor mij is dit een in cident waar je moeilijk je beleic op kunt aanpassen. Het gebeur eens in de twaalf jaar. En ni uitgerekend ook nog op een zon dag. Wanneer dit nog eens voor komt, moeten de clubs zelf eer der hun verantwoordelijkheic nemen." „Zelf zullen we landelijk onge twijfeld ook zoeken naar ma nieren om beter in te spelen op dergelijke uitzonderlijke om standigheden. Een nauwer contact met het KNMI is een mogelijkheid. De vraag is: hoe definieer je de ernst van een storm. Wanneer kan een club thuisblijven? De waarschu wing van de politiediensten zou een aanknopingspunt kunnen zijn." Nood-Claire Volleman 0-1, Robert Min- derhout-Esther Moerdijk 0-1, Zaza v/d Have-Diede Broekaert 1-0. Achtste ron de: Sophie de Graaff-Roland Kars 0-1, Luuc v/d Zee-Sjaak Dieleman 0-1, Es ther Moerdijk-Joeri de Bruyckere 0-1, Mike Degraeve-Quinten Ducarmon 0-1, Robert Minderhout-Walter de Nood 1-0, Monique de Vries-Carlijn Braem 1-0, Stand: 1 Roland Kars 7,5, 2. Sjaak Diele man, Joeri de Bruyckere 6. Tennis KNLTB-competitie in Kapelle: poule A de Schelde-Souburg 6-6, MLTC 2-'t Hal ve Maantje 4-8, stand:t Halve Maantje 2-17, MLTC 11-10, de Schelde 2-9, Sou burg 1-6, MLTC 2 2-6, Bedrijfstennis in Hulst: poule A1: Zaman Sport-Accoun- tantskantoor van Voren 6-2, poule C1 Quistnix-Electron 5-3, HAS 1-Welzorg Axel 4-4, poule C2: KPS-Bleyenberg 6-2, poule D1: Stuntmarkt 3-Ventura 6-2, poule D2: Poorter 2Wielers-Rabo bank 1 6-2, Final Soft Ware-DCS 5-3 poule E1: Tijger Klappers-Dierenkliniek Aerts 4-4, Rabo Kloosterzande-Tridac- na 8-0, poule E2: Cerestar-Den Dullaer? 6-2, Fortis 2-Mammoet 5-3, Kint Elec- tro-Golff 2-6, poule F: Go For It-Egemin 5-3, standen: poule A1: Zaman Spoil 2-9, Acc.kantoor van Voren 2-6, Luctor Belting 1-6, TenJB tennisschool 1-5, Kints It Service 1-4, Human Forces 1-2, poule C1ING 2 2-12, Welzorg Axel 3-10, HAS 2 3-9, Quistnix 2-9, Electron 2-9 HAS 1 2-7, poule C2: Aquavia 3-13, Roc- tus Verzekeringen 2-12, Kint 3-8, Fortis 1-8, Yacht 2-5, Bleyenberg 1-2, poule Dl: Stuntmarkt 3 2-10, Cockpit 2-9 DruwazeefdrWaut 2-8, Ventura 2-6, Van Etten 1-4, Poppe 1-3, poule D2: Poorter 2Wielers 2-10, Knape Caravans 2-10, Metako 2-10, Final Soft Ware 2-9, DCS 2-7, Rabo 2-2, poula E1: Bun Verzeke ring 2-12, Tijger Klappers 2-10, Dieren kliniek Aerts 2-8, Rabo Kloosterzande 1-8, Tridacna 2-6, Jumping Jacks 3-4, poule E2: Golff 2-12, Cerestar 2-10, Kinl Electro 2-8, Fortis 2 2-7, Mammoet 2-7, Den Dullaert 2-4, poule F: Clingemix 3-18, Egemin 3-15, Go For It 3-13, Ve dior 3-12, Rabo 2 3—11, De tegenpartij 3-3. Waterpolo Bond. Tweede klasse: Stormvogel-SVH 3-4; Neptunus-GZCDonk 2-7; de Rijn- Hieronymus 10-7. Derde klasse: Rotter dam-BZC 5-4; ZPS-Poseidon 8-10, Schelde-PZPC 8-5; Devel-Wiekslag 6-7; DSZ-Zeehond 9-5. District Eerste klas se: Stormvogel 2-Thalassa 5-4, Tweede klasse: SBC2000-Ganze 4-6. Derde klas se: Bruinvis-Nayade 5-2. Vrouwen. District eerste klasse: Schel de-Vennen 6-2. Derde klasse: Merlet Ganze9-7. Biljarten Landelijke competitie driebanden groot Poule 4. De Stene Brug Sportcafé De Kroon 1Locatie: SPB centrum Yip Plaza, Goes Aanvang: 19.30 uur. ETTEN-LEUR - Marlon Roels uit Terneuzen is als negende ge ëindigd tijdens een tien kilome ter lange stratenloop in Etten- Leur. Op het door storm geteis terde parkoers had hij een tijd nodig van 37 minuten en 45 se conden. Arnemuidenaar liet dorps-clubnaam op rug tatoeëren door Jan-Jaap Corré Arnemuiden-speler Jack de Smit; „Voor mij is er maar één club" ook nog voorbeelden te geven van jongens die het geweldig naar hun zin hebben gehad bij ons. Neem een Mark Smeding. Die heeft een geweldige tijd bij ons gehad." Aanhang Een favoriete trainer heeft De Smit, na al die jaren, niet. „Ik vind ze allemaal een beetje hetzelfde. Ik heb met niemand problemen gehad, maar er is ook niemand die er voor mij bovenuit stak. Wel moet ik zeggen dat we als groep van Cees Houtepen het meest ge leerd hebben. Hij had in die tijd te maken met een jonge groep en hij heeft ons voetbal lend zeker sterker gemaakt." Voor dit seizoen ziet de fysiek sterke aanvaller veel perspec tieven. „We zijn natuurlijk niet voor niets koploper. We willen graag bovenin meedoen en ik denk dat we dat ook zeker kunnen. We zitten heel het sei zoen al een beetje krap in de spelers vanwege blessures, maar er komen steeds meer jongens terug dus we kunnen alleen maar sterker worden. Daarbij hebben wij natuurlijk altijd verschrikkelijk veel steun van onze aanhang. Wij hebben toch één van de mooi ste supportersgroepen. Overal gaan ze mee naartoe en het is toch wel een stimulans als ook in uitwedstrijden 75 procent van de toeschouwers je aan moedigt." Zijn eigen rol vindt De Smit nog moeilijk in te schatten voor dit seizoen. Vooralsnog heeft hij er vier doelpunten in liggen, drie daarvan maakte hij er zaterdag tegen Kapelle. „Het blijft afwachten hoe het loopt. Ik speel nu in de spits met Marinus Baas en ik heb veel vertrouwen in hem. Vorig seizoen had hij nog wat aan passingsproblemen, maar ik verwacht dat hij dit jaar alleen maar beter wordt." Het Zeeuws topscorersklassement ziet er als volgt uit: 1. Niek van Sprundel (Aardenburg) 9 doel punten: 2. Marcel Lourens (Zee- landia Middelburg) 8; 3. Robbie van de Wijnckel (Bres kens), Frank Allaart (Serooskerke) en Adri van Hanegem (IJzendijke) allen 7; 6. Martin de Hamer (Nieuwdorp), foto Willem Mieras Edwin Arens (Kruiningen)Ro nald Zwager (Duiveland) en Joel le Due (MZVC) allen 6; 10. Rieno van Oost (Hoek), Leon Goossen (AZVV Arjan Koopmans (Rillandia), Patrick Koppejan (De Meeuwen), Rcbin van de Moere (Bevelanders) en Hubèr Rentmeester (Patrijzen) allen 5; 16. Arjan Human (Hoek), Erik de Groene (Kloetinge), Ronald Zuijd- wegt (Kloetinge), Mike But (Terneuzen), Christiaan Boon (SSV65), Jacky de Smit (Arne- muiden), Hans van Damme (HW'24), Johan Tuin (Goes), Ruud Hoogesteger (Kapelle), Cor né de Frel (Noad'67), Francel Kou semaker (Tholense Boys), Alexan der Bom (MZVC), René Kerkhof (MZVC), Adriaan van de Plasse (Kruiningen), Bart van Ste- veninck (Yerseke), Corné Nieuw- kerk (VCK), Jason Blommaert (Veere), Martin Kiesenberg (ZSC'62), Lex Zwang (Duiveland Patrick Ketting (WHS), William Vroegop (WHS), Ronnie Tresonie (Aardenburg), Winand van Haelst (Hulsterloo), Mark Minderhoud (Noormannen), Michel de Ruijs- scher (IJzendijke), Jackie Minder houd NoormannenKhaled Bou- frahi (Vlissingen), Lunven Ver meer (Vlissingen) en Dennis Bootsgezel Zeeland Sp) allen 4. door René Banierink DEN HAAG - Het leuke van honkbal is dat het bij uitstek drijft op statistieken, maar dat het ook juist op de gekste mo menten lak heeft aan die cijfer tjes en weetjes. In uitgerekend het hoogtepunt van het Ameri kaanse honkbalseizoen, de World Series, bewezen de Ana heim Angels die charme van de sport door de officieuze wereld titel voor zich op te eisen, ten koste van San Francisco. De 'Fall Classic' zoals de Ameri kanen de World Series noemen, werd dit jaar de 'California Classic' en was er eentje waarin de wereld op zijn kop ging. Neem alleen de twee finalisten al, San Francisco en Anaheim, bijna buren aan de westkust Wie dat voor aanvang van het seizoen had gezegd en zelfs voor aanvang van de play-offs, was voor gek verklaard. Twee teams die alleen via de achterdeur, de wild-card in de finale waren gekomen, dat was alvast de eerste primeur. Goed, dat de San Francisco Giants er stonden, dat was nog tot daar aan toe. Maar de Anaheim An gels? Was dat niet die ploeg die al 42 jaar aan het bewijzen was dat echte 'losers' bestaan? Sprookjes Ach, de Angels. Dat was, geheel in stijl met eigenaar Walt Disney Co. een club die mis schien in sprookjes geloofde. Dat moest ook wel met zo'n team van degelijke maar vooral kleurloze honkballers. Maar sprookjes komen nooit uit. En was hun Edison Field niet be hekst door een indianenstam die er in vroeger jaren had ge huisd? Ook zo'n leuk verhaal. Nee, de Angels in de World Se ries, dat was al een wonder. En daarbij zou het ook wel blijven. Niets bleek minder waar de af gelopen negen dagen. De meest onvoorspelbare World Series sinds jaren kreeg met de Ana heim Angels de minst logische maar zonder enige twijfel wel meest verdiende winnaar. Bombardement Alles ging anders dan vooraf door de zogenaamde kenners voorspeld. Anaheim en de Giants, dat waren teams met de gelijke werpers op de heuvel, maar geen sterren als vorig jaar Schilling of Johnson. Hun slag mensen, hoewel met potentie, speelden geen spelletje dat op de grote klappen was gebaseerd (met Giants-ster Bonds als de bekende uitzondering) maar op veel kleine tikjes die samen een grote maken. Hoe anders ging het. De World Series 2002 gaan de geschiedenis in als een lang durig bombardement. De tota len: 85 gescoorde punten, 21 ho meruns en 45 klappen die goed waren voor minimaal twee hon ken. Allemaal records. Wat te denken van de werpers? De Angels hadden Jarrod Wash burn als hun grootste troef naar voren geschoven. Logisch, hij is kandidaat als beste werper in de American League over het regu liere seizoen. Maar hij won in de World Series geen duel, verloor er twee en kreeg gemiddeld ne gen runs tegen. Schokkend. Maar dan. Livan Hernandez, de Cubaan van de Giants. Tot dit jaar ongeslagen in de play-offs, winnaar van de World Series met de Marlins in 1997. En nu? Ook hij won geen duel, verloor er twee waaronder gisternacht het zevende en beslissende duel (4-1Gemiddeld aantal runs te gen? Liefst veertien! Held Maar er waren ook onvoorziene helden. Natuurlijk vooral te vinden in de werpersstaf van de Anaheim Angels, hoezeer de slagmensen deze World Series ook domineerden. Wat te den ken van John Lackey? Toen de Angels dit voorjaar de slechtste seizoensstart ooit kenden met veertien nederlagen in de eerste twintig duels, verbleef de toen nog 23-jarige werper ergens in het opleidingssysteem. Gisteren werd hij de held. Coach Mike Scioscia durfde het aan om zijn net 24 jaar geworden debutant na slechts drie dagen rust in plaats van de gebruikelijke vier, te laten starten. De 'rookie' stond de Giants slechts een punt toe in vijf innings en dat was ge noeg voor de zege, de eerste voor een debuterende werper in wed strijd zeven van de World Series sinds 93 jaar. Maar ook de pas 20-jarige ver vangende werper Francisco Ro driguez, pas in september aan het team toegevoegd, had zijn deel van het succes, met vijf ze ges in de totale play-offs, ook een record. Hij zorgde er mede voor dat de Angels bij een 5-0 achterstand na zeven innings in de zesde wedstrijd zaterdag nacht nog terug konden komen. De Giants, die in wedstrijden leidden met 3-2 en slechts twee innings verwijderd waren van de wereldtitel, kregen alsnog zes punten om de oren van de Angels. Collectief Het succesverhaal van de An gels? Het is eigenlijk simpel- achterstanden ongedaan ma ken. Hoe? Door als collectief (van vooral onbekende groothe den) te vechten, vechten en nog eens te vechten. En vooral nooit opgeven. Als filmmakers in het naburige Hollywood nog eens verlegen zitten om een script voor een speelfilm, dan weten ze waar ze zijn moeten: in Ana heim. Niet bij Walt Disney (dat de Angels wil verkopen) maar een paar kilometer verderop, op Edison Field. Waar de vloek voorgoed verdwenen is. GPD GOES - Zijn hart ligt bij Arne- muiden. Dat is altijd zo ge weest en dat zal zeker ook al tijd zo blijven. Jack de Smit heeft de plaatsnaam zelfs groot op zijn onderrug laten tatoeëren. Al vijftien jaar speelt de nu dertigjarige voet baller in het eerste elftal van de plaatselijke trots. En een andere vereniging? Nee, dat is ondenkbaar. „Voor mij is er maar één club", stelt de spits. Jack de Smit zonder Arnemui- den is als een vis zonder water. Gek is hij van het dorp. Toch is Goes al twee jaar lang zijn woonplaats. „Mijn vriendin komt uit Goes en het was prak tischer om daar te gaan wo nen. Ik heb er niet veel proble men mee, al ga ik absoluut terug naar Arnemuiden. Begin volgend seizoen hoop ik er weer te wonen." Het is niet zo dat De Smit te genwoordig weinig in zijn ge boortedorp komt. „Ik kom er vier a vijf keer per week. We trainen twee keer in de week en daarnaast ga ik ook regel matig iets drinken in een dorpscafé. Mijn vrienden wo nen immers allemaal in Arne muiden." Het team van Arnemuiden be staat bijna uitsluitend uit spe lers die afkomstig zijn uit het vissersdorp. Toch is het vol gens De Smit niet zo dat spelers van buitenaf niet geac cepteerd zouden worden. „Ie dereen wordt geaccepteerd. Je merkt ook wel dat spelers die van buitenaf bij ons komen het altijd erg naar de zin hebben. Zij blijven dan ook vaak aan de club verbonden. In de selec tie van nu hebben we Corné van Belzen als niet-Amemui- denaar en van vroeger zijn er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 40