Vervallen wijk gaat op de schop Brand in botenloods Cadzand Eversdijk verlaat landelijke politiek PZC D66 voorstander van kortingfonds tunnel CDA wil aantal bedrijven uit centrum Sint Jansteen verhuizen Jongens bedreigen conducteur Aanrijding in Hulst Aanhouding na vernielen deur Diefstal uit container Inbrekers gevlucht Aanrijding in Aagtekerke Auto met verf beklad Hulst enthousiast over plan ontwikkelaar Themaweek De Burght Najaarsbal Platenmarkt in Oostburg Sluiskilse Vogelvrienden houden show in Meulengat profiel ZEEUWS-VLAANDEREN Debat over politieke items voor ouderen Orgelconcert k i n d e r °pVa 9 Kinderopvang de Bevelanden verhuist! GOES - Twee jongens van veertien en vijftien jaar uit de ge meente Reimerswaal hebben gisteren een 37-jarige NS-con- ducteur uit Roosendaal bedreigd. Vlak voordat de trein Goes binnenreed, wilde de man het kaartje van een dertienjarige meisje uit Reimerswaal controlerenZe bleek geen geldig ver voersbewijs te hebben en wilde ook haar naam niet opgeven. Toen de conducteur haar daarvoor wilde beboeten, gingen de jongens zich ermee bemoeien door de man woordelijk te be dreigen. De politie heeft het drietal aangehouden. HULST -Op de Gentsepoort in Hulst vond gistermiddag om streeks half vijf een aanrijding plaats. Een 47-jarige automo biliste uit Sint Gilles Waas reed met haar auto achteruit op de Gentsepoort en draaide achteruit in de richting van de Gent sestraat. Hierbij verleende ze geen voorrang aan een 20-jarige automobilist uit Hulst. Beide auto's raakten licht beschadigd. TERNEUZEN - De politie heeft zondagavond even na half twaalf een 42-jarige Terneuzenaar in zijn woning aangehou den, omdat hij eerder die avond bi] een plaatsgenoot de voor deur had vernield. De man had de deur zonder aanleiding ver nield, waarna hij wilde binnendringen. De bewoner van het huis, een eveneens 42-jarige man, kon dit verhinderen en bel de de politie, die de dader later die avond aanhield. ZAAMSLAG - Uit een container op een bouwplaats nabij Zaamslag zijn tussen afgelopen zondagmiddag en gisteroch tend goederen weggenomen. Uit de container is gereedschap weggenomen met een onbekende waarde. NIEUWERKERK- Twee inbrekers in een winkel aan de Del tastraat in Nieuwerkerk werden in de nacht van zondag op maandag tijdens hun diefstal gestoord. De daders hadden zich toegang verschaft tot het pand en zetten vervolgens alle goederen gereed die ze wilden meenemen. Zij zijn waar schijnlijk gestoord bij hun karwei en vluchtten zonder hun buit mee te nemen. AAGTEKERKE - Twee auto's zijn gistermiddag zwaar be schadigd door een aanrijding op de kruising van de Koe- koeksweg, Pekelingseweg en Rijsoordselaan in Aagtekerke. Het ongeval gebeurde rond kwart over drie. Een 56-jarige automobiliste uit de gemeente Veere reed over de Rijsoordselaan vanuit de richting van de bebouwde kom van Aagtekerke. Zij verleende geen voorrang aan een 76-jari- ge automobilist uit Middelburg, waarna een botsing volgde. VLISSINGEN - In de Kalkoensprenk in Vlissingen is tussen zondag 17.00 uur en maandag 13.30 uur een personenauto met verf beklad. De verf is op het dak van de auto gegoten en is uitgelopen naar de zijkanten van de auto. Een schadebedrag is niet bekend. dinsdag 29 oktober 2002 door Jean-Lou de Gucht HULST - Projectontwikkelaar Planoform wil winkels, appar tementen en een ondergrondse parkeergarage bouwen ten noorden van de Hulster basi liek. Het project behelst het bouw blok tussen de Korte Nieuw- straat, de Lange Nieuwstraat, de Basiliekstraat en de Piers- senstraat. Het gebied kende de afgelopen jaren veel leegstand en dreigde te verpauperen. Een OOSTBURG - Verzorgingshuis De Burght in Oostburg houdt van 4 tot en met 8 november een themaweek die in het teken staat van 'de jeugd van toen en nu'. De activiteiten tijdens de week gaan terug naar de kinder- en schooltijd van voor 1970. In het verzorgingshuis zijn ondermeer oude schoolplaten, school banken, leesplankjes, griffeldo zen en kroontjespennen te zien. De beheerder van het schoolmu seum in Terneuzen houdt maan dag 4 november een presentatie. Woensdag 6 november staat in het teken van oude kinderspe len zoals steltlopen en hinkelen. Hier werken de kinderen van de Meerstromenschool uit Groede aan mee. De themaweek wordt muzikaal afgesloten op vrijdag 8 november met oude kinder-, school- en volksliedjes door Carlo Ultee, Balt Grosveld en Addy van Eyck. SAS VAN GENT - De Soos Ka naalzone houdt zaterdag 2 no vember een najaarsbal in zaal de Speye. Naast de gelegenheid om een dansje te maken, worden er ook een verloting en bingo ge houden. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. pand aan de Korte Nieuwstraat is in december 2000 afgebrand en nooit herbouwd. Planoform heeft met alle eigenaren van de ongeveer twintig panden over eenstemming bereikt over aan koop. Na sloop van het bouwblok is er in het nieuwbouwplan ruimte voor 18 appartementen, ruim 1100 vierkante meter winkel ruimte en een ondergrondse parkeergarage voor 24 auto's. Het college van B en W is en thousiast over het plan. Het be treffende deel van de binnen stad is het college al jaren een doorn in het oog. Herstructure ring kan volgens het college een belangrijke impuls aan de bin nenstad geven. De gemeente raad wordt voorgesteld om een exploitatieovereenkomst met de projectontwikkelaar te slui ten. Achtergrond hiervan is dat de gemeente dan meer zeker heid heeft over kwaliteit en kos ten van het project. Schadeclaim De gemeente Hulst draagt 450.000 euro aan het proj eet bij De bijdrage wordt geleverd door het verwerven en slopen OOSTBURG - Verpleeghuis De Stelle in Oostburg houdt op za terdag 9 november van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur een grote platenmarkt. Er worden duizenden elpees, singles, videobanden en cd's te koop aangeboden die vooraf door medewerkers van het ver pleegtehuis zijn verzameld en gecategoriseerd Evenals voorgaande jaren komt de opbrengst van het evenement ten goede aan de bewoners van De Stelle. Vorig jaar leverde de boekenmarkt ruim vijfduizend euro op. Van dat bedrag werd een breedbeeltelevisie aange schaft. Naast een groot aantal geluids- en beelddragers zijn er ook klassieke auto's, een ouder wetse jukebox en live-muziek. van het perceel Korte Nieuw straat 13. Met de schadeclaim van een half miljoen euro aan projectontwikkelaar BAM NBM Vastgoed nog vers in het geheugen staat in de exploita tieovereenkomst dat Planoform geen enkel recht heeft op scha de, kosten of interesten bi] ont binding van de overeenkomst. De gemeente vernacht dat de verlening van de bouwvergun ning nog dit jaar afgerond kan worden. De nieuwbouw moet klaar zijn tussen half 2003 en half 2004. De gemeente kan de overeenkomst met Planoform ontbinden indien er niet binnen zes maanden na het verlenen van de bouwvergunning wordt gebouwd. Of het project in één fase gerealiseerd kan worden, hangt af van het beschikbaar zijn van voldoende contingen ten binnen de gemeentelijke woningbouwplanning. Het laatste woord is aan de ge meenteraad van Hulst op 14 no vember. Indien het voorstel wordt aanvaard, kan de exploi tatieovereenkomst met Plano form ondertekend worden. van onze regioredactie CADZAND - Brandweerkorpsen in de ge meente Oostburg zijn gisteravond laat uit gerukt voor een brand in een loods aan de Ringdijk-Noord in Cadzand. In de loods, ei gendom van het Oostburgse raadslid S. de Pauw, liggen 25 polyester pleziervaartui gen opgeslagen. De brandweer werd gister avond rond tien uur gealarmeerd met de melding van een 'middelgrote' brand. De korpsen van Cadzand en ook Oostburg wa ren snel ter plaatse. De brandweer beperkte zich aanvankelijk tot controlerende werk zaamheden vanwege mogelijk ontplof fingsgevaar van brandstoffen in de tanks van vaartuigen. Daarnaast was er risico op het vrijkomen van giftige gassen. In ver band daarmee werd de loods hermetisch ge sloten gehouden. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Gisteravond laat ont braken verdere gegevens over het verloop en de bestrijding van de brand. foto Peter Nicolai Een aantal bedrijven in Sint Jansteen zou het CDA liever op een andere plaats zien. foto Camile Schelstraete SLUISKIL - De Sluiskilse Vo gelvrienden houden vrijdag en in het weekeinde een vogelshow in de grote zaal van welzijns- centrum 't Meulengat in Sluiskil. De verwachting is dat minstens vierhonderd vogels meedoen. Vanaf donderdag 9.00 uur wor den de vogels onderworpen aan de kritische blik van de keur meesters. Op vrijdag gaat de tentoonstelling om 20.00 uur open. Dan worden ook de winnende vogels bekendge maakt. Op zaterdag is de tentoonstel ling te bezichtigen van 10.00 tot 22.00 uur. Zondag is de zaal open van 10.00 tot 17.00 uur. Dezelfde dag is er van 10.00 tot 12.30 uur ook een vogelbeurs in de foyer van 't Meulengat. Kwe kers en liefhebbers kunnen hier vogels ruilen, kopen of verko pen. Tot en met maart worden de vo gelbeurzen iedere eerste zondag van de maand op dezelfde tijd stippen gehouden. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel. (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Rijk, provincie en gemeenten moeten samen een fonds vormen zodat fre quente gebruikers (woon-werk verkeer) van de Westerschelde- tunnel een hogere korting op het tunneltarief kunnen krijgen. Dat heeft D66 Terneuzen op genomen in het definitieve programma voor de gemeente raadsverkiezingen van de nieu we gemeente Terneuzen. „Wil van alle mooie verkiezingsbe loftes iets waargemaakt wor den, dan moet er een voorstel van gemeenten en provincie richting Rijk. Daarbij vullen ge meenten, provincie en Rijk dit fonds ieder met een derde deel. De lagere overheden kunnen hiervoor middelen uit het divi dend van Delta gebruiken." Daarnaast vinden de democra ten dat er ook gekeken kan wor den naar de opcenten om iets te doen voor veelgebruikers van de tunnel. „Voor een beetje korting van bijvoorbeeld 15 procent voor Zeeuws-Vlamingen, is 300.000 tot 400.000 euro op jaarbasis nodig. Tolvrij vraagt om meer dan twintig miljoen euro per jaar", licht lijsttrekker J. Boogerd-Quaak het stand punt van haar partij toe. D66 is verder 'verbijsterd over Naam: Willy de Houck Leeftijd: 54 jaar Woonplaats: Waterlandkerkje Partij: GroenLinks Functie: beeldend kunstenaar, voorheen actief in tal van bestu ren en raden Rekent op: twee zetels Sterke punten: kan mensen en- de lage prioriteit die de tunnel onder het kanaal van Gent naar Terneuzen nabij Sluiskil mo menteel krijgt'. Financiering van de aanleg via tolheffing of verhoging van het tarief voor de Westerscheldetunnel is voor D66 'onaanvaardbaar'. Zeeuws- Vlaanderen wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeenteraden en het waterschapsbestuur. In de weken voor de stejn- busgang brengt de PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke par tijen, verkiezingspro gramma's, herindelings zaken, profielen van lijsttrekkers en bijeen komsten in de regio. O O thousiast maken en daardoor binden. Denk bijvoorbeeld aan vrij will igers werk. Zwakke punten: ben nogal cha otisch, vooral op administratief vlak Meest gebruikte zinsnede: 'Ruim die rommel nou eens op!' Belangrijkste programmapun ten: duurzaamheid, solidariteit, betrokkenheid en openheid Andere aandachtspunten: volksgezondheid, jeugd- en jon gerenwerk, volkshuisvesting en monumentenzorg Verkiezingsmotto of -leus: 'GroenLinks, voor een gezond beleid' Westerscheldetunneltarief: is te hoog. Zie het liever gelijk aan het tarief voor de veerponten. Ik vrees op de lange termijn een prijsstijging, als blijkt dat er niet genoeg auto's door de tun nel gaan. Grootste ergernis: intensieve veeteelt. Ik stoor mij aan de me- ga-varkensboeren in West Zeeuws-Vlaanderen door Jean-Lou de Gucht SINT JANSTEEN - Het CDA wil een aantal bedrijven uit het centrum van Sint Jansteen naar de rand van het dorp verhuizen. Dat maakt een einde aan de ver keersproblemen in het dorp en schept ruimte voor inbreiden. De christen-democraten in Hulst stellen in hun verkie zingsprogramma dat kernen niet op slot mogen. Nieuwbouw HULST - De politieke partijen van de toekomstige gemeente Hulst kruisen regelmatig de de gens en debatleren er lustig op los. De SWO Hulst en de open bare bibliotheek houden op 7 november een lijsttrekkersde bat waarin zaken die ouderen aangaan centraal staan. Eddy Vermandei treedt die mid dag op als forumleider. Het debat in de bibliotheek aan de Sportlaan in Hulst begint om 13.30 uur. De entree is gratis, maar opgeven bij SWO Hulst (0114 315513) of de bibliotheek (0114 313532) is nodig. is van belang vanwege het draagvlak voor voorzieningen en het sociale functioneren van de locale gemeenschap. Hierbij wordt niet gedacht aan grote uitbreidingen, maar aan be perkte nieuwbouw in overeen stemming met het karakter van de kern en de gemeente. J. van Eek wijst erop dat de vraag om meer woningen in het dorp naar voren kwam op de be wonersavond van het project Burgers in de nieuwe gemeente. „De jeugd wil graag in Sint Jan steen blijven wonen, maar dan moeten er wel mogelijkheden zijn. Nieuwbouw mag echter niet ten koste gaan van het lan delijke karakter van het dorp." Het CDA stelt voor om gebruik te maken van bouwplekken in het dorp, zoals bij de Wilhelmi- nastraat/Heerstraat en de Heerstraat/Brouwerijstraat. Als de bedrijven niet meer in het centrum gevestigd zijn zal er ook een einde komen aan het zware verkeer dat door het dorp raast. Daarnaast stelt van Eek voor om een verkeerscirculatie plan op te stellen. door Harmen van der Werf RILLAND - Eerste-Kamerlid H. Eversdijk trekt zich terug uit de landelijke politiek. „In de cember word ik zeventig jaar", zegt hij. „Het is een keer genoeg geweest. En dan beslis ik liever zelf ermee te stoppen dan dat anderen zo'n besluit voor mij nemen." Vandaag zal Eversdijk zijn be slissing officieel meedelen in de Eerste-Kamerfractie van het CDA. Hij vertrekt niet met pijn in het hart. „Ik heb in Den Haag een hele mooie tijd gehad, eerst als Tweede-Kamerlid van 1977 tot 19 91 en sindsdien als Eerste- Kamerlid. Ik ben het zeker niet beu, maar de leeftijd gaat ook meespelen. Ik heb een groot huis, kleinkinderen en ben nog raadslid in Reimerswaal. Ge noeg te doen." Eversdijk blijft in elk geval ac tief, ook als predikant - 'afgelo pen zondag stond ik nog in Vee- re' - en als consul-generaal van Roemenië in Nederland. Bin nenkort gaat hij met een han delsdelegatie naar het Oost-Eu- ropese land dat ruim tien jaar geleden zijn hart heeft gestolen. Hij hoopt als consul-generaal nog mee te maken dat Roemenië tot de Europese Unie wordt toe gelaten. Dat Roemenië niet bij de tien landen zit die in 2004 bij de Eu ropese Unie mogen komen, noemt de CDA-politicus 'een beetje hypocriet'. „Roemenië mag dit jaar wel toetreden tot de NAVO, om rust te helpen bren gen in de Balkan. Dat kost het land veel geld, terwijl het eco nomisch niet mag meeprofite ren van de EU. Dat vind ik een beetje hypocriet. Maar wie weet, 2007 is nu als toetredings jaar genoemd, dat kan ook 2006 worden, als het land aan de ei sen voldoet." Gekscherend merkt Eversdijk op dat hij de veertig jaar als volksvertegenwoordiger wil volmaken. Hij voelt zich na een ernstige ziekte weer gezond. In 1969 trad hij toe tot de gemeen teraad van Borsele, zijn eerste politieke functie. Hij was ook lid van Provinciale Staten in Zeeland, een functie die hij en kele jaren combineerde met het lidmaatschap van de Tweede Kamer. „Tegenwoordig zou dat niet meer mogen binnen het CDA." Verschillende Zeeuwse CDA'ers willen Eversdijk opvolgen in de Eerste Kamer, onder wie oud gedeputeerde A. Dek. „Ik heb wel interesse", laat Dek weten, „maar ik moet eerst nog eens be kijken hoeveel steun ik kan verwachten." De sollicitatieter mijn voor Eerste-Kamerkandi- daten sluit bij het CDA op 1 no vember. ZAAMSLAG - Het orgelcomité Zaamslag houdt zaterdag 2 no vember een orgelconcert in de Gereformeerde kerk in Zaamslag. Het concert wordt gegeven door organist Johan Hamelink en begint om 19.30 uur. Advertentie n DE BEVELANDEN kinderdagverblijven buitenschoolse opvang gastouderbureau peuterspeelzalen Op 28 oktober en 29 oktober is het Centraal Kantoor van Kinderopvang de Bevelanden gesloten in verband met verhuizing. Op woensdag 30 oktober staan wij weer voor u klaar op ons nieuwe adres. Elvis Presleylaan 105 Postbus 328 4462 LB Goes 4460 AS Goes tel. (0113) 22 81 39 fax (0113) 25 17 02 into@kinderoDvanadebevelanden.nl www.kinderopvang-de-bevelanden.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37