Zege is opluchting voor Ottens AZVV ploeterend ten onder Plat jouw wint ook tweede Grand Prix Jubileum Hontenisse levert geld op voor gehandicaptensport 17 Terneuzense Boys boekt eerste overwinning in eigen huis Hoek 2 verliest koppositie Terneuzen BI herstelt zich Kleine nederlaag Terneuzen Dl Poolbiljarters De Tukker lopen uit Ook Nicky Butt onder het mes SELECTED USED CARS ERVAART U BIJ CAPPENDIJK AUTO'S ALS NIEUW maandag 28 oktober 2002 loorAector Dooms fERNEUZEN - Terneuzense Boys deed zaterdag in Terneu- uitstekende zaken in de weede klasse van het zaterdag voetbal. De ploeg van trainer flenk Ottens behield dankzij ruime 4-1-winst op 's-Heer jVrendskerkc de aansluiting met de top. De eerste thuiszege bete kende voor Ottens een opluch ting, want juist hij had de sup porters voor de competitiestart spektakel beloofd in het Zui dersportpark. Het spel van Terneuzense Boys was zaterdag nog te wisselval lig, maar het resultaat vergoed de veel, ,,Het kan nóg beter, maar we hebben in elk geval met drie winstpartijen in de laatste vier duels een goede serie neer- 'ezet", zei Ottens terecht. )e Zeeuws-Vlamingen waren mjf kwartier de betere ploeg. Toen 's-Heer Arendskerke ech- er door een doelpunt van Ste fan van de Velde terug in de Wedsti-ijd kwam had de thuis- iloeg het even moeilijk. Maar ezelfde speler tikte vervolgens geheel onnodig Ryan de Regt in èen kansloze positie binnen het zestienmetergebied aan. De wervelende spits ging naar de [rond,' scheidsrechter L. [oedam uit Woudrichem legde de bal op de elfmeterstip en gaf een gele kaart aan Van de Velde. Robbie Jonkman schoot zijn iloeg in tweede instantie naar -1 en dat betekende de genade klap voor de Bevelanders. Hoge ballen Terneuzense Boys kreeg voor rust drie opgelegde kansen, waarvan er één werd benut. Tim Louwiesse trof de paal en Rob- lie Jonkman werd bij die actie eet iets teveel gehinderd om de bal over de doellijn te glijden. Ittens had zijn spelers ge raagd om snel te combineren. ;Met hoge ballen maakten we een enkele kans tegen de fysiek terkere tegenstander." Iet Mario de Fouw en Ryan de egt beschikt Terneuzense Boys Ver twee snelle wendbare spe- Terneuzense Boys-spits Robbie Jonkman (links) ziet zijn inzet geblokt door een verdediger van 's-Heer Arendskerke. Iers, die met hun acties gevaar kunnen stichten Dat lukte te gen 's-Heer Arendskerke niet al tijd, maar bij vlagen etaleerden ze hun kwaliteiten. Zo was De Regt betrokken bij alle doel punten en bleek het uitvallen van De Fouw in de tweede helft een aderlating voor de ploeg. Acht minuten voor rust kreeg Terneuzense Boys dan toch zijn verdiende voorsprong. De Regt werd gelanceerd in de diepte. De grillige aanvaller liet twee te genstanders even terugkomen, waarna hij de bal subtiel aan de tweede paal op de voet van Lou wiesse legde: 1-0. Paniekerig Pas in de slotfase kwam Frank Goedegebure in beeld, maar twee acties van de routinier werden door paniekerige scho ten van Arcl Eversdijk en Jan van de Klooster om zeep gehol pen. Vlak na rust leken de Zeeuws-Vlamingen helemaal op rozen te zitten. Bij een hoek schop van De Regt ging Lou wiesse een luchtduel aan met een tegenstander, waarna de bal voor de voeten van Jeroen van de Broeke sprong, die verwoes tend uithaalde: 2-0. Terneuzense Boys leek de wed strijd onder controle te hebben. Totdat De Fouw met een blessu re moest uitvallen, zijn vervan ger Marco Faassen na tien minuten ook uitviel en Van de Velde er 2-1 van maakte. En er leek meer in te zitten voor de Be velanders, want Terneuzense Boys was het spoor bijster Ottens greep in door Jonkman uit de spits terug te laten zak ken. ,,Ik moest omschakelen naar vier middenvelders, hoe wel dit tegen mijn principes is", verzekerde Ottens. De beslis sing viel met de strafschop van Jonkman, die zijn inzet in eerste instantie zag gestopt door Boonstra maar de terugsprin gende bal alsnog inschoot: 3-1. Daarna liet De Regt twee unieke kansen onbenut en belandde een inzet van Mevlud Eryürük tegen de lat. In blessuretijd vormde de treffer van De Regt de bekroning voor zijn goede wedstrijd: 4-1. foto Charles Strijd Terneuzense Boys-'s-Heer Arends kerke 4-1 (1-0). 37. Tim Louwiesse 1-0, 50 Jeroen van de Broeke 2-0, 70. Stefan van de Velde 2-1, 77. Rob bie Jonkman 3-1 (strafschop), 90. Ryan de Regt 4-1. Scheidsrechter: L. Koedam (Woudrichem). Gele kaart: Stefan van de Velde ('s-Heer Arends kerke). Aantal toeschouwers: 200. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Ro bert Rijnberg, Ayhan Atmaca, Me vlud Eryürük, Jordi Goossen; Je roen van de Broeke, Mario de Fouw (59. Marco Faassen, 69. John de Rit- ter), Anrico van Hecke (86. Ralph Zegers); Tim Louwiesse. Robbie Jonkman en Ryan de Regt HOEK - Het tweede elftal van Hoek gaat niet langer aan de leiding in de hoofdklasse voor reserve-elftallen. De Zeeuws- Vlamingen kwamen zaterdag op eigen veld niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Groote Lindt en kijkt nu aan tegen een achterstand van één punt op ASWH 2, dat met 3-0 van De Zwerver won. De puntendeling met Groote Lindt, de nummer drie van de ranglijst, was met onverdiend. Hoek speelde voor de rust wel iswaar een redelijke wedstrijd, maar kreeg gaandeweg meer moeite met de tegenstand van de fysiek sterke bezoekers .Hal verwege de eerste helft zorgde Arjen Oostdijk voor 1-0, maar kort na de hervatting ging die voorsprong verloren toen Groote Lindt een strafschop benutte. Voordat het 1-1 werd had Arco Herrebout overigens nog een mogelijkheid om de stand op 2-0 te brengen onbenut gelaten. De jonge midden velder schoot van dichtbij tegen de lat. TERNEUZEN - De B-j unioren van Terneuzen herstelden zich zaterdag op eigen veld van de 1-0-nederlaag van twee weken terug tegen BSC BI door Nuenen BI te verslaan. In een wed strijd die volgens trainer Danny van de Velde 'bij vlagen goed en bij vlagen minder goed was', werd het 3-1 voor de Terneu- zenaren. De ruststand was 1-0. Timon van der Hooft was hal verwege de eerste helft met een schot van afstand verant woordelijk voor de eerste treffer en na de hervatting scoorden ook Tim Bogaart en Danny Aarnoudse. De laatste twee deden dat in de slotfase, toen Nuenen al enige tijd weer op gelijke hoogte met Terneuzen stond. TERNEUZEN - De D-junioren van Terneuzen moesten zater dag opnieuw genoegen nemen met een nederlaag, maar dit keer was het er een met draaglijke cijfers. Op eigen veld hield de ploeg van trainer Eric van Britsom de schade tegen NAC Dl beperkt tot 0-2. Dat was ook al de ruststand in het vrij evenwichtige treffen, waarin beide ploegen weinig kansen kregen. Twee momenten van onachtzaamheid werden in de eerste helft door de bezoekers uit Breda onmiddellijk afge straft. Daarna was Terneuzen in het veld nauwelijks minder dan NAC, maar een tegendoelpunt zat er zelden in. „We kon den alleen gevaarlijk worden uit de tweede lijn", zei Van Britsom na afloop. WESTDORPE - De laatste gespeelde competitieronde in de competitie poolbiljarten van het district Kanaalzone heeft weinig verrassingen opgeleverd. Leider De Tukker behield de eerste plaats en zag de voorsprong op de naaste concurrentie zelfs nog verder groeien. De Westdorpenaren behaalden in de thuis wedstrijd tegen The Underdogs de maximale score (6-0) en omdat plaatsgenoot Beterdag/De Gravin tegen Your Servicetwee verliespartij- en moest incasseren liep de voorsprong van De Tukker op naar zes punten. Het als derde geklasseerde ZV All Stars won eveneens met 6- 0. Het Paradijs had weinig of niets in te brengen. De achter stand van ZV All Stars bedraagt acht punten, maar deze ploeg' heeft nog één wedstrijd voor de boeg omdat de inhaalwed strijd tegen Het Hoeckhuys werd uitgesteld. De strijd tegen degradatie lijkt tussen drie ploegen te gaan. Het Paradijs en The Jeffrey's hebben beiden drie punten, ter wijl ZV Untouchables slecht vier punten meer heeft verza meld. door Willy van Leeuwen KLOOSTERZANDE - Het jubi leumfeest ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van tennis club Hontenisse werd als zeer geslaagd ervaren. Het bestuur had aan de bezoekers van de re ceptie een cadeautip gegeven in de vorm van een financiële bij drage voor de gehandicapten sport in Zeeland. Dit initiatief leverde driehonderd euro op. Daarnaast was er veel belang stelling voor de activiteiten. Vrijdagavond begonnen de le den aan een gezellige tossavond, waarbij enkele leden zich fees telijk hadden aangekleed. Za terdagmiddag namen meer dan vijftig jeugdige tennisliefheb bers deel aan spelletjes, tennis wedstrijden en crazy dance. Na de receptie, die overigens matig werd bezocht, volgde dan de drukbezochte feestavond waar bij veel tennissers ook hun danskwaliteiten konden laten zien. i,In 1977 gaven enkele enthousi astelingen de eerste aanzet voor de oprichting voor een tennis club in onze gemeente", zei Jos de Waal, vice-voorzitter van TC Hontenisse, tijdens de feest avond. ,,Na tien jaar waren we al uit ons jasje gegroeid en kwam er een derde baan bi jEn kele j aren later gevolgd door een vierde baan. We hadden toen ïonderd leden en nu bijna drie- ïonderd. Vorig jaar hebben we nieuwe banen aangelegd en daarom hebben we nu als eerste club in Zeeuws-Vlaanderen french court als ondergrond. Daardoor kunnen we naar schatting 46 weken per jaar ge bruik maken van onze banen." Volgens Jos de Waal zijn er ten aanzien van de banen voorlopig geen wensen meer. Wel hoopt het bestuur van de jubilerende vereniging nog op een nieuw clubgebouw. „We hebben daar over al enige tijd contact met de gemeente en zijn samen op zoek naar een goede formule", aldus De Waal. ,,We maken overigens ook gebruik van de tennisbanen in de naast onze accommodatie gelegen sporthal en dat verloopt naar alle tevredenheid. We heb ben steeds meer competitie teams, dus we hopen dat de nieuwe gemeenteraad snel zal toestemmen in een nieuw club gebouw. Kortom, we zien de toe komst van. onze tennisclub met veel optimisme tegemoet," MANCHESTER - De Engelse international Nicky Butt onder gaat morgen een operatie aan zijn enkel. De middenvelder van Manchester United miste door zijn blessure de laatste drie wedstrijden van zijn club.,,Hij is de zevende speler van ons die dit seizoen onder het mes gaat. Dat is veel", verzuchtte coach Alex Ferguson. RTR Advertentie Tom Cappendljk Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr, F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen tel. 0115-697455 Leon Goossen (gestreept shirt) duelleert met een verdediger van FC Dauwendaele. foto Wim Kooyman FC Dauwendaele pakt in zevende wedstrijd de eerste punten door Jack Begijn AXEL - AZVV heeft de neer waartse spiraal niet kunnen doorbreken. In het thuisduel met de puntloze hekkensluiter FC Dauwendaele gingen de Ax elaars met 1-0 ploeterend ten onder. „Een slechte wedstrijd, die we zo snel mogelijk dienen te vergeten", verzuchtte coach Jaap Goossen na afloop. FC Dauwendaele moest op voorhand geen probleem vor men voor AZW. De Middelbur gers stonden met nul punten stijf onderaan op de ranglijst van de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal en het doelsal do (één voor, zeventien tegen) sprak boekdelen. Het leek daar om ook een gemakkelijke klus te worden, maar de werkelijkheid pakte anders uit. De gasten kwamen supergemotiveerd het veld op, schuwden de duels niet en legden AZW vanaf het begin hun wil op. Van onderschatting wilde Jaap Goossen niet weten. „Over het fenomeen van onderschatting hebben we in de voorbije week genoeg gesproken. Dat kan de reden van dit slechte optreden niet zijn. Wat het dan wel was, weet ik niet. In ieder geval heb ben we in de eerste helft niet ge voetbald. Ja, dan kun je erop wachten tot het misloopt. FC Dauwendaele bracht meer in de duels en buitte dat goed uit." Loeihard Na zeventien minuten spelen kwam FC Dauwendaele terecht op voorsprong. Na een overtre ding van Romano van Overmei- re belastte Robin van de Velde zich met de vrije trap op cle punt van het strafschopgebied. Loei hard schoot hij de bal langs doelman Niels Meesen. AZW worstelde, maar kwam niet bo ven. Ondertussen ergerde Jaap Goossen zich aan alles en ieder een. Zo moest Veli Eyürük kort na de rust plaats maken voor Jaap den Doelder en kregen de scheidsrechter en de begelei ding van FC Dauwendaele de nodige repliek om de oren. Goossen: „Ik vind het mijn taak om de scheidsrechter erop te at tenderen dat tot twee keer toe een speler van mij geslagen wordt door de tegenstander. Ik vroeg hem alleen om daar op te letten. Dat die man dan dreigt met een verwijdering achter de draad slaat werkelijk nergens op. En dat de begeleiding van FC Dauwendaele bij elke over treding om een kaart zeurt, heeft niets met voetballen te maken. Die beslissing is aan de scheidsrechter." Boogballetje In de tweede helft probeerde AZVV de bakens te verzetten en aanvankelijk leek het daarin te slagen. Hoewel het voetbal het aanzien niet waard was, kreeg AZW legio kansen. Zo zag Ger- ben Steijaei*t tot drie keer toe een kopbal van de lijn gehaald, belandde een boogballetje van Jaap den Doelder tegen de paal en stopte doelman Robert Groe- neberg diverse doorbraken en schoten van afstand. Wat AZVV ook probeerde, de bal wilde er gewoonweg niet in. De irritatie binnen de lijnen nam aan beide kanten toe. Na een robbertje stoeien mochten Johan Rouw van FC Dauwendaele en de pas in het veld gekomen Corné Lan- gendoen van AZW met rood vroegtijdig de douches opzoe ken. AZVV-FC Dauwendaele 0-1 (0-1). 17. Robin van de Velde 0-1. Scheids rechterR. Colle (Leerdam) Rode kaart: Corné Langendoen (AZVV), Johan Rouw (FC Dauwendaele). Ge le kaart: Romano van Overmeire (AZVV), Marsjel Leonhart en Jordi van Bunderen (FC Dauwendaele). Aantal toeschouwers: 150. AZVV: Niels Meesen; Ferry van de Veeke, Romano van Overmeire (75. Freddy Bakker), Gerben Steijaert, Peter van de Velde, Marco Bolle- man, Joep Frusch. Wouter Kruisi- fikx, Jurgen de Reu (Corné Langen doen), Leon Goossen en Veli Eyuruk (55. Jaap den Doelder) door Jan Roovers EEDE - Theo Platjouw is op fraaie wijze winnaar gewor den van de Grand Prix driebanden in Eede. In de kwartfinales schakelde hij Alexander Schelfhaut uit, in de halve eindstrijd werd Louis Dallinga kansloos weggespeeld en in de finale kwam Hans de Witte nooit in het stuk voor. Theo Platjouw (63 inmid dels) lijkt een abonnement te hebben op toernooien én kampioenschappen die in Eede worden gespeeld. In de sfeervolle accommodatie van gemeenschapscentrum Hof van Eede voelt de Axelse bil jartcrack zich, naar hij zelf zegt, altijd net iets beter dan op andere locaties. Overwin ningen in bekerkader-toer- nooien en een kampioen schap bandstoten getuigen daarvan. En nu dan weer een schitte rend palmares in het tweede toernooi van de Grand Prix- cyclus van de Zeeuws- Vlaamse Biljartbond. Een herhaling van vorig seizoen toen Patirick Vasseur de heer schappij van de Axelse 'meester' moest erkennen. „We zijn er nog altijd bij", roept Platjouw graag, om aan te geven dat hij nog al tijd deel uitmaakt van het se lecte clubje Zeeuws-Vlaam- se biljarters dat jarenlang Zeeuwse successen oogstte. Waar uit dat groepje toch een aantal spelers zijn weggeval len (alleen Frits Bakker en Louis Dallinga zijn op ni veau nog actief) hoort Platjouw daar niet alleen nog altijd bij, maar speelt hij vaak een toonaangevende rol. Stunt uithalen Een beter bewijs daarvoor dan de overwinningen in de twee Grands Prix die inmid dels zijn gespeeld kan niet worden geleverd. Begin sep tember werd hij in Sint Jan steen winnaar van het ope- ningstoernooi van de nieuwe Grand Prix-jaargang, de eindzege in Eede maakt Platjouw tot de te kloppen man in de twee resterende toernooien van de cyclus. Die worden in Terneuzen en Kloosterzande afgewerkt. „Maar nu ik op een hon- derdprocentscore sta, wil ik ze allevier wel winnen. Ik ben al aardig op weg", waar mee Platjouw aangeeft dat hij voor de laatste twee toer nooien een nog niet eer der vertoonde stunt wil uit halen. Van graniet Hoe zijn overwinning in Eede tot stand kwam? Platjouw: „Ik had wel even nodig om 1 n het ritme te komen. Maar gaandeweg begon ik tech nisch en tactisch beter te spe len, kon aanvallen en verde digen als het moest." Tel daarbij een volledige con centratie en een mentaliteit van graniet en het is duide lijk dat de zes tegenstanders die hij in dit toernooi tegen kwam geen schijn van kans hadden. Einde verhaal Nadat eerder uit de favorie- tengroep Eddy Nachtegael, Cees A. Wissel (de grote), Frits Bakker, Jean-Paul de Kraker, Meerten Dallinga en Eddy van Goethem al waren afgevoerd, plaatsten Alexander Schelfhaut, Louis Dallinga, Fons Baart, Ro- main Goethals, Hans de Witte, de verrassend goed spelende Koen Pöpsel en Dirk de Jonge en Theo Platjouw zich bij de laatste acht. Voor Schelfhaut, Pöpsel, Baart en De Jonge was de kwartfinale einde ver haal. Louis Dallinga kwam in de halve finale tegen Platjouw geen moment in beeld (50-37 in 43 beurten), Hans de Witte kroonde zich door de 32-28-zege op Ro- main Goethals tot finalist. Maar met 50-16 in 37 beurten toonde Theo Platjouw zich oppermachtig en nam hij af scheid van de Grand Prix Eede met op zijn lijst een top- serie van tien caramboles en een algemeen gemiddelde van 1.167.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37