Omleiding via polder gevaarlijk w V www.pzc.nl/kleintjes Twijfel over diabetes? Laat u onderzoeken! t T rekpaard geeft De Baeckermat meer uitstraling Stoeien op Halloween-weekend a Gemeente Hontenisse Jiijj1 iüJ j-WiiiK VA'jio ciwilill1 Fi\oio AjS üDJj £3111 SPRINT PrJOÏO ibuhm GRATIS i\ Opnieuw vrouw beroofd in noordelijk deel Goes Boze brief over wegwerk Korenavond in SOW-kerk Axel Streekmuseum zoekt pikkel V Laat ze niet vallen f EILINGHUIS H I L ^SPRINT PHOTO door Steffan ter Maat GOES - Voor de derde maal binnen een week is in Goes ie mand op straat beroofd. De po litie heeft inmiddels meerdere rechercheurs op de zaak gezet. Vrijdagavond kort voor twaalf uur is een 21-jarige vrouw op de Houtkade in Goes beroofd. Het slachtoffer merkte dat ze gevolgd werd door een man op de fiets. Op de Houtkade be dreigde de man haar met een voorwerp dat mogelijk een vuurwapen was. De wouw gaf haar tas en wist vervolgens te ontkomen. In de nacht van donderdag op vrijdag, de dag voor de bero ving op de Houtkade, werd een achttienjarige fietster op de Troelstralaan in de Goese Pol der beroofd. Ook hier werd het slachtoffer overvallen door een man op een fiets en werd de vrouw bedreigd met een vuur wapen. Vorige week werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een zestienjarige fietster ook op de Troelstralaan beroofd en ook hier ging dit onder bedrei ging van een wapen. Er zijn nog geen verdachten in de zaak en ook concrete aan wijzingen ontbreken nog. Er kan zelfs nog niet definitief worden geconcludeerd dat er verband tussen de zaken be staat, maar de politie houdt hier natuurlijk wel ernstig re kening mee. De politie verzoekt getuigen contact op te nemen door zich te melden bij het politiebureau in Goes of door te bellen naar telefoonnummer 0900-8844. door René van Stee SAS VAN GENT - Sassenaar W. van de Vijver vindt het on begrijpelijk dat diverse weg werkzaamheden in Zeeuws- Vlaanderen tegelijkertijd plaatsvinden. Van 30 oktober tot en met 1 no vember is de rijkswegN61 vanaf Schoondijke in de richting van IJzendijke afgesloten. Aange zien de alternatieve route via Biervliet, Hoofdplaat en Num mer Een ook in onderhoud is, zijn automobilisten dan ge dwongen via de polderwegen te rijden. Van de Vijver noemt dit AXEL - In de SOW-kerk in Axel wordt donderdag 31 oktober een korenavond gehouden. Op dit jaarlijkse evenement geven kinderkoor De Regenboog, da meskoor Cantilene en SOW- koor uit Axel en het rooms-ka- tholiek gemengd koor uit West- dorpe acte de presence. De aan vang is om 19.30 uur. onaanvaardbaar omdat juist nu de bietencampagne aan de gang is. In een brief aan Rijkswaterstaat schrijft Van de Vijver dat werk zaamheden de veiligheid geen goed doen. omdat door bij voorbeeld modder op de weg en slecht verlichte landbouwvoer tuigen ongelukken zouden kun nen gebeuren". Hij vraagt zich af of de betrokken partijen - Rijkswaterstaat, gemeentes en waterschappen - op basis van deze gegevens geen mogelijkhe den hebben gezien om de werk zaamheden op elkaar af te stem men. Van de Vijver is verder ontevre den over de waarschuwings bord j es die de afsluiting van het wegvak aangeven en de voor lichting over de alternatieven die worden aangeboden. Een bordje bij Schoondijke is het enige dat hij tot aan IJzendijke heeft kunnen ontdekken. Ook op de diverse websites van Rijkswaterstaat heeft Van de Vijver op zoek naar vervangen de routes niets gevonden over de afsluiting van de N61 vanaf Schoondijke. „Ik noem dit een flagrante misser en een onver antwoordelijke veronachtza ming van taken." door Piet Kentin WESTDORPE - Na in Delft aan Hogeschool Holland Agrarische Bedrijfskunde gestudeerd te hebben, kwam Filip Baecke met een afstudeeropdracht terug naar Zeeuws Vlaanderen. De opdracht was om bezoekerscen trum De Baeckermat in West- dorpe bij natuurgebied Canis- vliet uit te breiden en hiervoor een haalbaarheidsonderzoek te maken. De Baeckermat is het f amiliebe- drijf van de familie Baec- ke-Kerckhaert. Het is een akkerbouwbedrijf met een boerderij winkel met verse groente, fruit en streekproduc ten. Verder omvat het bedrijf een restaurant en een bezoe kerscentrum waarin uitleg wordt gegeven over natuur, landbouw en de streek. Vanuit het bezoekerscentrum worden activiteiten georganiseerd in samenwerking met Staatsbos beheer. ,,Toen ik na mijn studie in Zeeuws Vlaanderen terug kwam, ben ik in de ban van trek paarden geraakt. Samen met Bennie en Nelly Geysels be zocht Filip niet veel later een veulenveiling in Maren-Kessel bij Den Bosch. Goed kijken en veel luisteren was het motto. Nelly had het in de periode daarna vaak over een heel mooi paardje. ,,Had het maar gekocht heb ik toen ge zegd", vertelt Filip. Omdat Nel ly het paardje niet uit haar ge dachten kon zetten werd contact gezocht met Pol van de Vijver in IJzendijke. Nadat de IJzendijkse dierenarts het adres waar het jonge paardje te koop stond, heeft Nelly het paardje alsnog gekocht. Het dier werd bij twee Shetlanders geplaatst maar toonde jaloers gedrag als de shetland-paarden door kin deren werden aangehaald. ,,Er moest er dus een bij komen", verduidelijkt Nelly. Op een keu ring in Esbeek werd een rustig paardje, een merrie van 5 maan den aangekocht en bij Lies in de wei gezet. Maar die ene hectare zou te weinig zijn voor nog een paard. „Ik heb toen in overleg met mijn vader een weiland te genover de Baeckermat inge zaaid", aldus Filip. Vervolgens werd er een paard gekocht bij de handelaar van Rossum; een drie jaar oude merrie met de naam Leonie van Well. Vooral beginjaren '20 was het trekpaard Belgisch exportpro- dukt nummer één. De dieren waren vooral bestemd voor de overige landen in Europa en de Verenigde Staten. Ook waren de paarden onmisbaar in de agra rische sector. „In de Oostblok landen wordt het trekpaard nog veel gebruikt. Het zijn geen ori ginele Belgische trekpaarden maar wel afstammelingen van voorouders die oorspronkelijk uit deze streken komen", ver duidelijkt Filip. „Voor het werd dat nu door een traktor wordt gedaan waren vroeger tiental len paarden en mensen op de ak kers nodig. Dat was fantas tisch." IJZENDIJKE - Friese doorlo pers of kunstschaatsen met een sleuteltje, daar verwacht het Streekmuseum in IJzendijke wel aan te kunnen komen. Maar wie heeft er nog een ouderwetse pikkel? En dan liefst ook nog met de prikstokken erbij? Op 14 december vindt er op de IJzendijkse Markt een Winter avond plaats, met diverse win terse activiteiten. Het aan de markt gelegen museum sluit daarbij aan met een eendags- expositie rondom het thema 'Winter Vroeger'. „Een pikkel is een houten slede waarop ijzeren glijders waren aangebracht", legt voorzitter Pol van de Vijver uit. Zijn omschrijving duidt op de simpele oervorm: een zitplank en twee afgeronde boorden er onder. maandag 28 oktober 2002 KLOOSTERZANDE - Zón veertig kinde ren deden mee aan het kindervakantie- weekend van het kindervakantiewerk Hon- tenisse. Het programma, met het thema Halloween, speelde zich af in en rondom het scoutinggebouw. Dankzij de storm en het donkere weer was het 's avonds behoorlijk griezelen in de bossen. Vrijdag maakten de kinderen lampions van sinaasappelen. Met zelfgemaakte heksenkleding en hoeden gingen ze het donkere bos in voor een grie- zelavontuur. Zaterdagmiddag was er een reeks spellen in het bos en na een kampvuur met muziek en gezang volgde een spannend spookspel in het bos. Op de bijzonder win derige zondag werden eerst uit pompoenen halloween-koppen gemaakt en vervolgens gingen de zelfgemaakte stokbroden op een houtvuurtje. Na het afsluitend bosspel was er nog een verrassing voor de organisatie. Namens Interpolis kwam J. Serrarens een cheque van 570 euro overhandigen, omdat het kindervakantiewerk volgend jaar vijf tien jaar bestaat. Het plan is dat in de laatste week van de zomervakantie te vieren met een bijzonder programma rondom tv en film. foto Wim Kooyman Met een heel eenvoudige test Diabetes is een stofwisse lingsziekte die draait om het hormoon insuline. Insuline is van vitaal belang bij de ener gievoorziening van het li chaam. Dit hormoon helpt glucose (suikers) in het bloed om te zetten in energie voor de spieren en organen. De alvleesklier maakt insuline. Zonder insuline of met een tekort eraan komt de glucose in het bloed niet meer in de lichaamscellen terecht en raakt de motor van het lichaam (de stofwisseling) ontregeld. DIABETES EN COMPLICATIES Dankzij medicijnen en levens stijladviezen (voeding en be weging) kan een diabeet een vrijwel normaal leven leiden. Echter, diabetes kan ook (ern stige) complicaties tot gevolg hebben. Op termijn kunnen bloedvaten, zenuwen en orga nen beschadigen. Dit leidt tot aandoeningen aan met name ogen, nieren, ledematen, hart en bloedvaten. Tijdig ontdek ken van diabetes kan de kans op complicaties aanzienlijk verminderen. HOE HERKENT U DIABETES? Bent u vaak moe, hebt u vaak veel dorst en/of last van aanhoudende pijn aan de ogen? Laat u door de huisarts testen op diabetes. Heeft u ongeacht uw leeftijd overgewicht of een van eerdergenoemde symptomen en zit er dia betes in de familie? Praat ook dan met uw huisarts en laat u testen op diabetes. EENVOUDIGE TEST Als u diabetes heeft is de glu- cosewaarde (bloedsuikerspie- gel) in uw bloed te hoog. Met een simpele bloedtest (met 1 druppeltje bloed) kan uw huis arts vaststellen of u diabetes heeft. En we kunnen 't niet vaak genoeg zeggen: een tijdi ge behandeling kan de kans op ernstige complicaties aanzien lijk verkleinen. WILT U MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetesfonds.nl of via 033-46 22 055 en u ontvangt zo spoedig mogelijk een uit gebreide gratisbrochure met meer informatie over dia betes, de behandeling en de gevolgen. Het Diabetes Fonds streeft naar een toekomst zonder diabetes. Via weten schappelijk onderzoek. Giro 5766, Diabetes Fonds in Amersfoort. Diabetes Fonds Tel. 033-46 22 055 Regentesselaan 39, 3818 HH Amersfoort info@diabetesfonds.nl öJ33lB jjj 'sjj P' Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, p" verloving, huwelijk, jubileum, examen, enz. Ook voor mededelingen over huisdieren. -ï Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Vlissingen. Tarief: prijs per millimeter over I kolom 051 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening maximaal 40 mm hoog. over I of 2 kolom. Deze jonge Fransman ziet vandaag ABRAHAM B.J. xxx Onze (OPA) HUIB is zaterdag 60 jaar gewor den. Van harte gefeliciteerd. Kinderen en kleinkinderen I In ons land Wordt I op de 150 mensen getroffen door epilepsie Wij suan voor wetenschappelijk or.der7.xk. voorlichting vu een infolijn, folders en brochures begeleide vakantieacm netten individuele hulp er cpilcpsieprojccten in ont Giro 222111 Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270.3990 GB Houten www.cpilcpsic nl WORDT DIT UW INBRENG VOOR ONZE KERSTVEILING? Streeksieraden, parfuniflesjes, schilderi jen, zilver en juwelen, aardewerk, grafiek, boeken, art-deco, volkskunst, hele of gedeeltelijke inboedels of verzamelingen. Breng het in tegen gegarandeerde opbrengsten! Gratis veiling taxatie. Veilinghuis Witte, Vlasmarkt 11 te Middelburg, 0118-614105 www.veilinghuis-vvitte.com em*- Vlietstraat 15, Terneuzen Bij ziekenhuis "De Honte" Tel. 0115-614082 OPENBARE BEKENDMAKING Artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 150 van de Gemeentewet Burgemeester en wethouders van Hontenisse ma ken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 150 van de Gemeentewet bekend, dat een gedeelte van diverse bestemmingsplannen wordt herzien, overeenkomstig het bepaalde in artikel 19 eerste lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor de hier na te noemen percelen. Gelet op het bepaalde in artikel 6a van de WRO is in de raad van 10 mei 2000 een inspraakverordening vastgesteld. In deze verordening is bepaald dat plan nen twee weken ter visie liggen, te weten vanaf 29 oktober tot en met 12 november 2002. Tijdens de tervisielegging wordt een inspraakavond belegd, waarin een ieder in de gelegenheid wordt gesteld de ze bij te wonen. Op dinsdag 5 november 2002 zal de inspraakavond plaatsvinden. Deze zal worden gehouden in café partycentrum "De Reizende Man", Hof te Zandeplein 24 te Kloosterzande De verzoeken kunnen worden ingezien en er is gelegenheid tot het stellen van vra gen. Het gaat om de volgende verzoeken: het oprichten van een straalbedrijf op het perceel Oudeweg 1 te Kloosterzande, door de heer Menu, inzien/inspraak 20.00 tot 20.30 uur; het plaatsen van een mast op het perceel Noordstraat 5 te Walsoorden, door E.G.K. Vervaet, inzien/inspraak van 20.30 tot 21.00 uur. Kloosterzande, 28 oktober 2002 Burgemeester en Wethouders van Hontenisse, De secretaris, De wnd. burgemeester, F.M.M. van Kuppeveld B.J.M. Pauwels Het grote en deskundige vakblad COMPUTER IDEE concludeerde in een test over foto's op CD branden: SPRINT PHOTO steekt met kop en schouders boven de rest uit. SPRINT PHOTO is de winnaar van deze test; de kwaliteit van zowel de analoge afdrukken als digitale beelden is beduidend beter dan van de overige aanbieders." Computer Idee nr. 19 - September 2002. www.sprintphoto.nl VUSSINGEN, Scheldeplein 158 MIDDELBURG. Markt 29 GOES, Lange Vorststraat 36 BON VOOR i photo-cd4| Knip deze bon uit. Bij afgifte ervan bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle kleurenrolletje in onze 1 uur foto service krijgt u nu uw foto's jm p I op CD-ROM voor slechts GELDIG TOI30 2002

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36