Aanvalsdrift van Duiveland loont SKNWK krijgt vrije doorgang PZC Zierikzee heeft niks te vertellen bij Moerse Boys Bruse Boys verliest en staat onderaan Rob Wijnstekers maakt rentree ZSC stuurloos zonder trainer Van der Spaan Bowler De Jong is beste Zeeuw in Middelburg s 17 WIK'57 zakt weg Dubbelslag Eddie Smit Pechdag junioren maandag 28 oktober 2002 loor Ko de Ridder OOSTERLAND - Bezoekers van de wedstrijd jiiiveland-Klundert werden zaterdag getrak- ieerd op een heus voetbalspektakel. Het duel Berd terecht afgerond met een 3-1 -overwinning jan de Oosterlandse derdeklasser. Promovendus Duiveland trad Klundert frank nvrij tegemoet. Leo Burgers was vanwege een iegen De Alblas opgelopen schorsing, nog niet Inzetbaar. Verder had Duiveland-trainer Piet toks slechts twee wissels voorhanden. Trainer Roks: „Mijn selectie is erg krap, vandaar dat ihirtnummer 9 nog in de kleedkamer ligt." Het shirt werd later overigens nog wel gedragen. Vanaf de eerste balomwenteling liet Duiveland zien dat het zoals altijd voor de aanval kiest. In Ie tweede minuut leverde een solo op rechts van {onald Zwager meteen een 1-0-voorsprong op. lirect aarna koos ook Klundert voor de aanval n zag een goede actie van Pascal Kreeft net oorlangs gaan. Na zeven minuten was het ech- er toch raak. Erwin Tak bracht beide ploegen veer in evenwicht door op fraaie wijze de 1-1 te roten. let spel golfde op en neer. Duiveland gaf alles hi dat ging bij sommigen ten koste van het li chaam. Na veertien minuten moest Jasper van Hlmenkerk geblesseerd afhaken, in de 31e mi- luut volgde Lex Zwang zijn ploeggenoot. Den- me le Comte en Marcel de Bruine waren hun vervangersVanaf dat moment was de bank van Duiveland leeg. Slechts de pupil van de week jnettweè voetbalvriendjes hadden er een plaats gevonden. ïnergie Juiveland verlangde naar de rust, zeker toen :ort voor de rust ook Bart van der Hulle aangaf lat hij geblesseerd was en niet verder kon. Met le 1-1-stand kwam een eind aan de eerste helft, he vooral Duiveland heel veel energie had ge- iost. Klundert daarentegen had verzuimd de pedstrijd naar zich toe te trekken, wat gezien iet aantal kansen mogelijk was geweest, n de rust ging elftalleider Henk Stuy op zoek laar een speler die de geblesseerde Bart van der lulle kon vervangenGood old Rob Wij nstekers !7 jaar) stond net van een consumptie te genie- en, maar zoals het een goed sportman betaamt, akte hij zijn voetbaltas en volgde Stuy om de lus verder te klaren. Met het rugnummer 9 om e schouders. ob Wijnstekers: ,,Het is drie jaar geleden dat ik >or het laatst in het eerste heb gespeeld. Ik eel nu in een lager elftal en loop marathons. Conditioneel moest het dus lukken en de laat- ste-manpositie kon ik dan ook nog wel aan." Het meedoen van Wijnstekers moedigde de ove rige Duivelanders aan er na de rust nog een tandje bij te zetten. Het koningskoppel van vorig seizoen, Ronald Zwager en Barry Steenpoorte, zorgde steeds voor paniek in de achterhoede van Klundert. In de 61 e minuut had Ronald Zwager een goede ac tie in huis, die Barry Steenpooite in staat stelde voor 2-1 te zorgen. Klundert-trainer Henk van de Ent: ,,Ik moest toen wat doen en koos voor de lange bal." Strafschop Duiveland bleef niettemin drukken en in de 75e minuut zorgde Ronald Zwager met zijn tweede doelpunt voor 3-1. In de tachtigste minuut trok de verdediging van Klundert binnen de zestien meter aan de noodrem: strafschop. Het publiek scandeerde de naam van Rob Wijnstekers en in derdaad: Wijnstekers ging ervoor. „Zoals altijd links in de hoek, nooit gemist.Maar nu wel. De strafschop ging naast. De winst kwam echter niet meer in gevaar. Klundert-trainer Van de Ent: „Een volkomen verdiende overwinning van Duiveland. Wij wis ten dat ze over twee zeer goede spitsen beschik ten. En als je dan zelf de kansen die er zijn, ver geet af te ronden, dan loop je steeds achter de feiten aan. Wij staan weer met beide benen op de grond." Zijn collega Piet Roks: „Vandaag geen 'man of the match' maar een geheel team of de match. Zelf heb ik deze week de training over gelaten aan tweede trainer Adrie Bal, want ik was zoals ieder jaar weer een weekje druiven plukken in Duitsland. Maar na de bekerwinst op SKNWK en de wedstrijd van deze middag is het natuurlijk heerlijk thuiskomen." Duiveland - Klundert 3-1 (1-1). 2. Ronald Zwager 1-0, 7, Erwin Tak 1-1,61. Barry Steenpoorte 2-1, 75. Ro nald Zwager 3-1 Scheidsrechter. C.W. Bos (Eindho ven). Gele kaart: Bart van der Hulle, Jacco de Bruine, Ronald Zwager, Dennie le Comte (allen Duiveland). Aantal toeschouwers: 125. Duiveland: Hans Capelle, Wïlmar van de Sande, Jas per van Almenkerk (14. Dennie le Comte), Mark IJze- lenberg, Jacco de Bruine, Jan IJzelenberg, Bart van der Hulle (46. Rob Wijnstekers), Lex Zwang (31. Mar cel de Bruine), Barry Steenpoorte, Marnix van der Hulle, Ronald Zwager. Ronald Zwager had zaterdag met twee doel punten een groot aandeel in de 3 -1 -overwinning van Duiveland op Klundert. foto Dirk-Jan Gjeltema KRUININGEN - Zonder trai ner Ton van der Spaan kon I ZSC'62 slechts één helft gelijke tred houden met Kruiningen. Het duel tussen de nummers tien en elf (ZSC'62) uit de derde j klasse B werd een simpele prooi Ivoor de thuisploeg. Kruiningen j leidde ZSC'62 in de tweede helft, na een 1-1-ruststand, naar de slachtbank: 7-1. Van der Spaan, die geniet van ren vakantie op Aruba, werd vervangen door Jan van der Linden. Die zag tot zijn groot jenoegen dat Jan-Willem Dor- teman na een snelle counter ZSC'62 op voorsprong zette. Kort voor rust scoorde Kruinin gen uit een corner via Dirk-Jan Schipper de gelijkmaker. In de tweede helft was het Ed- Rin Arens die Kruiningen aan de leiding bracht en toen kort daarna Adriaan van de Plasse de 3-1 aantekende, was het ge beurd bij ZSC'62. „We snakten écht naar het eind. Het was niks meer, gewoon heel slecht", con- jludeerde de invaller Edwin van leveren. Daarna bezegelden nog vier treffers, waaronder een éigen doelpunt en twee goals i'an Arens, het lot van de Scha- rendijkse ploeg. Kruiningen - ZSC'62 7-1 (1-1) 25. Jan-Willem Dorreman 0-1,44. Dirk- Ion Schipper 1-1, 55. Edwin Arens 59 Adriaan van de Plasse 3-1, ló Edwin Arens 4-1, 82. Gert-Jan 'andePol 5-1, 86. Werner Klaassen 6-1 (eigen doelpunt), 89. Edwin rens 7-1. Scheidsrechter: A.M. indhout (Goes). Aantal toeschou wers. 150. ZSC'62: Erik Smits, Marco de Jon ge, Werner Klaassen, John Dorre- man en Kazimir Snoek (46. Edwin Wan OeverenThomas Petiet (75. lichiel van den Hoek), Wouter Fi- 1oleSebastiaan Vaane en Jan-Wil- em Dorreman; Gerard Verhoek en ace o Heijboer. MIDDELBURG - Bowler Ray mond de Jong uit Zonnemaire is ie beste Zeeuw geworden bij ibet Open Bowlingkampioen- Schap van Middelburg. De Schouwse speler eindigde in de masterklasse op de negende plaats en daarmee was hij ruim schoots de beste Zeeuw. Erik van Sabben uit Kruiningen Volgde immers pas op de zes tiende plaats. Winnaar werd de Duitser Harald Prunessen (Kre- feld), voor Ene Kok (Haarlem) ®n Ton Plummen (Heerlen). Eenvoudig middagje Nieuw erkerkers in papieren topper: 4-0 door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - SKNWK had zaterdagmiddag Oranje neigingen. Waar Oranje in de jongste interland tegen Oosten rijk het eerste halfuur van de eerste helft goed speelde, rolde SKNWK in het laatste halfuur voor rust tegenstander Chris- landia op. Groot verschil was dat de Nieuwerkerkse ploeg na rust ook nog een keertje scoor de. Koploper SKNWK klopte Chrislandia, vooraf de nummer drie van de ranglijst, afgete kend met 4-0. De uitslag benadrukte nog maar eens de krachtsverschillen in de vierde klasse B. Er was geen mo ment sprake van een topper, daarvoor was het verschil tus sen de teams gewoonweg te groot. „Dit was een schandalige vertoning. Er was geen inzet bij ons. Nee, de concentratie bij mijn spelers vloeide weg rich ting de scheidsrechter. Maar hij was niet van invloed", sprak Chrislandia-trainer Ad Palings na afloop. Palings' collega Willemse roem de arbiter Bram van Donge. „Een compliment voor de scheids. Vooraf denk je dat het een fysieke strijd zal worden, maar de scheidsrechter voelde dat goed aan. Door snel twee ge le kaarten te geven werd het rus tiger. Chrislandia is toch een ploeg die aftast hoe ver ze kun nen gaan." Doordat SKNWK het eerste kwartier, waarin alleen Gert- Jan Tierie met een afstandschot keeper Gert van de Meeberg testte, schadevrij doorkwam, kwam de ploeg aan voetballen toe. Uit het overwicht dat ont stond, SKNWK kreeg alleen al zes corners in 33 minuten, viel logischerwijs de eerste goal. SKNWK's beste aanval tot dan toe kreeg wat het verdiende. Gert-Jan Tierie speelde vanaf de as van het veld de bal op de snelle Jan-Jaap Padmos die de bal vanaf rechts terugtrok op de inkomende Maarten Padmos: 1- 0. Contact Twee minuten later was het duel eigenlijk al beslist. Verdedigend ging het, nadat Van Donge een SKNWK-overtreding over het hoofd zag, mis bij Chrislandia. Doelman Van de Meeberg en back Arie Huitkar hadden on voldoende contact en Huitkar voelde zich gedwongen de bal te raken. Prompt rolde die voor de voeten van de attente Jan-Jaap Padmos en voor hem was het kinderspel om voor 2-0 te zor gen. Huitkar voorkwam met zijn li chaam vijf minuten voor rust nog wel de 3-0, maar kort voor rust leidde de ongelukkig spe lende verdediger alsnog de 3-0 in. Emiel Kuijten leed balverlies maar heroverde op inzet de bal in het strafschopgebied. Huit kar haalde Kuijten onderuit en Van Donge blies terecht voor strafschop. Maarten Padmos maakte van elf meter geen fout. De tweede helft stelde, evenals Oranje in Wenen, niet meer zo veel voor. SKNWK hoefde niet, Chrislandia kon niet. SKNWK- doelman Léon Quik (34) leidde het enige hoogtepuntje van de tweede helft in. „Met die wind wilde ik het gewoon een keertje proberen", keek hij terug op zijn verre uittrap in de 71e minuut. De rappe Emiel Kuijten liep de Heijningse verdediging er uit en krulde de bal over de doelman in het doel. Quik: „Het was een heel gemakkelijke middag voor me. Van hun kant was het hele maal niks en wij geven zelf weer niks weg." Willemse was uiteraard tevre den met het resultaat. „Voor rust was het al gelopen. Dat het daarna niet veel meer was, ty peerde het flegmatieke van onze voetballers. Het moet af en toe gewoon te mooi." Periodetitel SKNWK is nog slechts één zege verwijderd van de eerste perio detitel. Omdat concurrent DVO'60 nipt won (1-0) van Sta- venisse heeft de ploeg van Wil lemse volgende week in de uit wedstrijd tegen Krabbendijke aan winst genoeg. De marge in doelpunten is elf goals en DVO'60 mag niet in staat wor den gesteld om tegen Halsteren zo ruim uit te halen. Willemse: ..Het zou mooi zijn als we het volgende week gewoon kunnen afmaken. De ploeg staat bij ons. Ook als er een paar spelers niet zijn." SKNWK - Chrislandia 4-0 (3-0). 36. Maarten Padmos 1-0, 38. Jan-Jaap Padmos 2-0, 38. Maarten Padmos 3- 0 (strafschop), 71. Emiel Kuijten 4- 0. Gele kaart: Martijn Neele (SKN WK), Pascal Pleijt en Raymond Sas (beiden Chrislandia). Scheidsrech ter: A. van Donge (Bruinisse). Aan tal toeschouwers: 100. SKNWK: Léon Quik, Sytze Stins, Martijn Neele, Johan Padmos en Robbert van der Zande; Jacky de Bruine, Gert-Jan Tierie en Leon Goedegebure (56. Martijn Huis man); Emiel Kuijten en Jan-Jaap Padmos (71. Leon de Brume) Emiel Kuijten haalt uit voor de vierde treffer van SKNWK. foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor ZWIJNDRECHT - Bruse Boys is de hekkensluiter van de derde klasse B. „Dit komt heel erg hard aan", reageerde Bruse Boys-trainer Olaf Filius kort na het duel met Pelikaan. De ploeg uit Zwijndrecht klopte Bruse Boys, nadat de Bruenaren lang uitzicht hadden op een goed re sultaat, met 2-1. De eerste helft van het degrada tieduel kon ook als dusdanig be stempeld worden. Bruse Boys was de betere ploeg, maar tot vele uitgespeelde kansen kwa men de bezoekers niet. „Peli kaan was een zwakke broeder. De eerste helft speelden ze met vijf man op mijn twee spitsen en ze speelden puur op de counter. Ik zou dat nooit willen", rea geerde Filius verbitterd. Na rust leek Bruse Boys op voor sprong te komen, maar scheids rechter Damsteeg hanteerde de VL1SSINGEN - Het offensief van WIK'57 in de tweede helft leverde zaterdag geen punt op in Wolfaartsdijk. Daardoor zakte de Kerkwerfse ploeg in de vier de klasse B naar een plaats on der in de middenmoot. Wolfaartsdijk-WIK'57 2-1: Via Arnold van Gemerden werd het al in de tweede minuut 1-0. Le on Tavernier knalde de thuis ploeg vlak voor rust naar 2-0, maar na de rust had WIK'57 het beste van het spel. Een kwartier voortijd werdhet2-l door Mau rice de Vlieger, maar verder liet de thuisclub het niet komen. DVO'60-Stavenisse 1-0 (0-0). Mar co de Bruin 1-0 (strafschop). Hoedekcnskerke-Halsteren 0-3 (0-0). Van Eijkelen 0-1. Van Rijswijk 0-2, Ali Mari 0-3. Smerdiek-DSE 6-0 (2-0). Erik van Haaften 1-0, Erik van Haaften 2-0, Elmar van de Griek 3-0, Niels Hage 4-0, Erik van Haaften 5-0, Niels Ha- ge 6-0. Vrederust-Krabbendijke 3-3 (2-3). Johan Pekaar 0-1, Johan Pekaar 0- 2, Erwin Demmers 1-2, Suylcerbuyk 2-2, Kees Verhulst 2-3, Gerard Ben- naars 3-3. voordeelregel niet. Vlak voor de treffer van Arjan Stoutjesdijk blies de arbiter voor een over treding en dus ging het Bruse feest niet door. Ook de toege kende vrije trap leverde niets op. Toch kwam Bruse Boys daarna op voorsprong toen Ja cob van den Berge de bal oppik te na een afgeslagen aanval. Zijn voorzet werd door George Geluk binnengewerkt. Kort daarna wisselde Filius twee keer. „Dat bleek achteraf minder uit te pakken", keek Fi lius terug. Door een flater in de verdediging, Erik Giljam ging onder de bal doorenWilko Han zen verzuimde rugdekking te geven, kon Michel Romeijn vrij voor Mark Gil jam 1-1 scoren. Twee minuten voortijd stond de Bruse verdediging toe te kijken waardoor Tim de Boer de win nende treffer kon maken. Pelikaan - Bruse Boys 2-1 (0-0). 64. George Geluk 0-1, 80. Michel Ro meijn 1-1, 88 Tim de Boer 1-1. Scheidsrechter: A. Damsteeg (Aspe- ren). Aantal toeschouioers: 250. Bruse Boys: Mark Giljam, Ralph van den Ouden, Wilko Hanzen, Erilc Gil jam en Simon Boogaard; Arjan Stoutjesdijk, Johan Benard, Marco Ketting (70. Tonnie van den Berge. 76. Ruben van de Berg) en Mujo Av- dic; Jacob van den Berge (70 Erik Bleiji) en George Geluk. HELLEVOETSLUIS - Eddie Smit, de veteraan uit Kerkwer- ve, heeft in het weekeinde een dubbelslag geslagen door zowel de Den Inkelcross in Kruinin gen als de tien kilometer van Hellevoetsluis bij de mannen H50 op zijn naam te schrijven. Zette hij in Kruiningen de eerste stap voor het behalen van het Zeeuws crosskampioenschap, in Hellevoetsluis was het de eer ste stap naar de eindoverwin ning in het Van Buuren-Van Ma- rioncircuit. Ondanks de storm stonden er gisteren meer dan 160 atleten aan de start. De vol gende wedstrijd voor dit circuit is een vijftien kilometer in Spij- kenisse. door Maurice Steketee ZUNDERT - Zierikzee-trainer John de Frel was gisteren na af loop van de wedstrijd tegen Moerse Boys verbolgen. Niet over het feit dat zijn ploeg met 3-1 had verloren van Moerse Boys, maar op de KNVB en rap porteur Sjef van Vliet in het bij zonder. „Het is een grof schandaal dat wij vandaag deze wedstrijd hebben moeten spelen", vond De Frel. „Overal op de radio en televisie krijgen mensen het ad vies om met deze extreme weersomstandigheden thuis te blijven. En wij worden met onze spelersbus verplicht om de weg op te gaan. Als de KNVB een goede organisatie was geweest, hadden ze besloten om heel het amateurvoetbal af te gelasten, want zo ga je niet met mensen om. Godzijdank is er niets ge beurd", aldus De Frel. Beide ploegen wilden op voor hand niet aan het duel begin nen, maar scheidsrechter Hes- selmans en KNVB-rapporteur en ex-betaaldvoetbalscheids- rechter Sjef van Vliet dachten daar anders over en lieten de wedstrijd ondanks de harde storm en rondvliegende takken gewoon doorgaan. Gisteravond was Van Vliet niet bereikbaar voor commentaar. De thuisclub leek in de eerste helft het minst last te hebben van de harde wind die dwars over het veld woei. Het was vooral aan Jaco van der Schee te danken, dat Zierikzee voor rust slechts één tegentreffer hoefde te incasseren. De doelman stond met een aantal goede reflexen een grote voorsprong van Moer se Boys in de weg, maar na een kwartier was hij kansloos op een inzet van Niek Bastiaanse. Zierikzee kon daar slechts één kans tegenoverstellen, maar de ze werd wel meteen verzilverd door Thomas Vos. „We hadden niets te zeggen gehad als we bij de rust met 4-1 achter hadden gestaan", zei Zierikzee-trainer John de Frel na afloop van de wedstrijd. Na rust was de overmacht van de thuisclub een stuk minder, maar de ploeg uit Zundert toon de zich wel een stuk doeltreffen der dan in het eerste bedrijf. Eerst was het Bas Schrauwen die de 2-1 aantekende en een kwartier voor tijd werd het duel definitief beslist door Recht van Tiggelt. „Door een paar per soonlijke fouten hebben we een punt weggegeven. De nederlaag hebben we dus aan ons zelf te danken. Maar ik wanhoop nog niet. We hebben weliswaar al twee uitwedstrijden verloren, maar dat was wel tegen Patrij zen en Moerse Boys en dat zijn twee toonaangevende ploegen in deze klasse", aldus De Frel. Moerse Boys - Zierikzee 3-1 (1-1). 15. Niek Bastiaanse 1-0,36 Thomas Vos 1-1, 62. Bas Schrauwen 2-1. 73. Recht van Tiggelt 3-1. Scheidsrech ter: Hesselmans. Gele kaart: Jurgen Arnoudts (Moerse Boys). Aantal toeschouwers: 200. Zierikzee: Jaco van der Schee; Barry Hage, Erwin Nelisse, Michel Win kels, Martin van der Schee; Colin van Oeveren, Jarno Vermeulen, Lee Mol, Ben Verwest; Patrick Verkaart en Thomas Vos. TERHEIJDEN - In de hoofd klasse van het A-junioren- voetbal leed Zierikzee een 4-2- nederlaag bij Terheijden. Zie rikzee eindigde het duel met ne gen man. Gedwongen door bles sures moesten twee spelers vroegtijdig naar de kant en op dat moment was de ploeg al door de wisselspelers heen. Bij een 3-2-stand viel eerst Mar vin de Reuver uit. De speler kreeg voor rust al een trap op het scheenbeen en toen dan na rust nogmaals gebeurde kon hij niet verder spelen. „Hij moest naar de doktor voor een hechting", aldus Zierikzee-trainer Leen Koster. Daarna viel ook Patrick Konijnenburg uit. Na een harde bloktackle moest ook Knijnen- burg geblesseerd naar de kant. Daarvóór was Zierikzee in de achtste minuut uit een vrije trap van Martijn van Grunsven op 0- 1 gekomen. Die stand bleef tot tien minuten in de tweede helft staan. Uit een corner maakte Terheijden de gelijkmaker. Fou ten op het middenveld en in de verdediging waren daarna de inleiding tot de 2-1 en 3-1. Via invaller Sven Hage kwam Zie rikzee terug tot 3-2, maar Ter heijden had het laatste woord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31