Omleiding via polder gevaarlijk V PZC SPRINT bon voor photo-cM Late Fall 2002 Schouwen wil beter aanbod speelplaatsen wm Voor het eerst in het gareel P'ArJirJ GlU iLijtü (BUUW GRATIS I; f EILINGHUIS Herkentu symptomen van diabetes? Shirt 59,90 Pullover met V-hals 89,90 Vest 99,90 VZjx Boze brief over wegwerk Jongen (11) mishandeld in Kapelle Speelgoedbeurs in Heinkenszand Schennispleger aangehouden Baarland herdenkt gesneuvelden UJJ JJil'Ji'J SPRINT PHOTO Cf (cBF* Gaat u trouwen! bio maandag 28 oktober 2002 ■v xO' >J. fi't ijfe .i.. gig: - Het trekpaard Gretha met haar moeder Anna. foto Willem Mieras door René van Stee SAS VAN GENT - Sassenaar W. van de Vijver vindt het on begrijpelijk dat diverse weg werkzaamheden in Zeeuws- Vlaanderen tegelijkertijd plaatsvinden. Van 30 oktober tot en met 1 no vember is de rijksweg N61 vanaf Schoondijke in de richting van IJzendijke afgesloten. Aange zien de alternatieve route via Biervliet, Hoofdplaat en Num mer Een ook in onderhoud is, zijn automobilisten dan ge dwongen via de polderwegen te rijden. Van de Vijver noemt dit onaanvaardbaar omdat juist nu de bietencampagne aan de gang is. In een brief aan Rijkswaterstaat schrijft Van de Vijver dat werk- KAPELLE - Een elfjarige jon gen uit Kapelle is zaterdagmid dag rond kwart voor drie aan de Ambachtsherenwegeling in Ka pelle zonder enige aanleiding mishandeld. De jongen was met twee andere jongens aan het wandelen in het nieuw aangelegde stuk Kapelse Bos. Ze passeerden een ander, nog onbekend, groepje van drie personen. Een van hen sloeg en stompte de elfjarige zonder dat hier een reden voor was. Het slachtoffer moest naar de dok ter. Zijn schouderbladen en rib ben zijn gekneusd. zaamheden de veiligheid geen goed doen, „omdat door bij voorbeeld modder op de weg en slecht verlichte landbouwvoer tuigen ongelukken zouden kun nen gebeuren". Hij vraagt zich af of de betrokken partijen - Rijkswaterstaat, gemeentes en waterschappen - op basis van deze gegevens geen mogelijkhe den hebben gezien om de werk zaamheden op elkaar af te stem men. Van de Vijver is verder ontevre den over de waarschuwings bordjes die de afsluiting van het wegvak aangeven en de voor lichting over de alternatieven die worden aangeboden. Een bordje bij Schoondijke is het enige dat hij tot aan IJzendijke heeft kunnen ontdekken. Ook op de diverse websites van Rijkswaterstaat heeft Van de Vijver op zoek naar vervangen de routes niets gevonden over de afsluiting van de N61 vanaf Schoondijke. „Ik noem dit een flagrante misser en een onver antwoordelijke veronachtza ming van taken." HEINKENSZAND - In Hein kenszand wordt woensdag een speelgoedbeurs gehouden in het gebouw van de scouting aan 't Dijkje. Op de beurs worden on der meer spelletjes, puzzels, poppen en beren verkocht. Ver der zijn er baby-artikelen te koop zoals fiets- en autostoel tjes. Ook is er een stand met kin derboeken. De beurs begint om 09.00 uur en duurt tot 11.30 uur. door Steffan ter Maat THOLEN - Op de monumentale hoeve Candia tussen Oud-Vos- semeer en Sint-Annaland was het afgelopen zaterdag een drukte van belang tijdens de open dag van stichting Het Wer kend Trekpaard Zeeland. Stal houder Ko Brooijmans had de deuren opengesteld voor pu bliek. Brooijmans houdt met een aan tal andere fokkers in Zeeland de historie van het trekpaard in stand. In dit kader worden de open dagen gehouden en wor den er demonstraties met de paarden gegeven. 's Ochtends om half elf liepen er al zo'n 25 belangstellenden over het erf van de hoeve. De stal houder had enkele oude werk tuigen opgesteld, zoals een één- scharige ploeg, een eg en een maaibalk uit de jaren vijftig. Daarnaast konden de stallen worden bekeken en waren er na tuurlijk veel trekpaarden te zien. Een demonstratie met paard en werktuig zat er zaterdag echter niet in. „Het land is veel te drassig en daardoor kan dat helaas niet doorgaan", legt Brooijmans uit. Er was een goed alternatief. Het anderhalf jaar oude trekpaard Gretha werd voor de eerste keer bespannen. Het paard kreeg in alle rust en met de nodige voorzichtigheid het gareel omgehangen en daar na werd het verder bespannen De eerste keer geeft dit de 'nodi ge spanning bij een paard, maar Gretha wist zich in goed gezel schap, want ze werd samen met haar moeder Anna bespannen. Om al aan het idee van de werk tuigen te kunnen wennen haak te Brooijmans een vlak gelegde trekkerband aan bij de paarden en vervolgens ging hij met de dieren het land op om bij wijze van oefening met de band het land te slepen. „Het is jammer dat we niet kun nen ploegen, maar het geeft ons wel de gelegenheid om meer met Gretha te oefenen en dat is ook erg leuk", vertelt Brooijmans. „Bovendien moet er ook niets, want het is voor mij allemaal hobby. Het leuke van deze paar den is ook dat ze erg veelzijdig zijn. We spannen ze voor de wagen, je kunt met ze het land op om ermee te werken, maar je kimt er ook zo op gaan zitten om met ze te gaan rijden." door Marcel Modde ZIERIKZEE - Alle speelplaat sen op Schouwen-Duiveland worden volgend jaar opnieuw beoordeeld op nut en indeling. Doel van het gemeentelijk plan is de terreinen beter op elkaar af te stemmen, zodat er een be ter aanbod ontstaat voor uit eenlopende leeftijden. Eveneens wordt bekeken of de pleinen van (openbare) scholen in het kader van dat speelplaat- senbeleid kunnen worden inge past. „Kinderen worden groter, dus ook voor de oudere groepen tot achttien jaar moeten er voorzieningen zijn. Dus niet overal wipkippen, maar een ge varieerder aanbod", zegt afde lingshoofd Samenleving M. van den Heuvel. Dat kan uiteenlo pen van schommels en klim- huisjes tot basketbalpalen en voetbaldoeltjes. Ze wijst erop dat eventuele aan passing van bestaande speeltui nen zal gebeuren in nauw over leg met de omwonenden. Als voorbeeld van die aanpak noemt de beleidsambtenaar de herinrichting van het speelplein aan de Steenbank in Zierikzee. Omwonenden en kinderen hebben daar in belangrijke mate hun wensen en ideeën kunnen inbrengen. Wat tevens een rol speelt in dit verband zijn de schoolpleinen. Het merendeel van de terreinen bij de openbare scholen op Schouwen-Duiveland is mo menteel vrij toegankelijk. Op sommige locaties is echter spra ke van overlast door jeugd. „We willen daarom de discussie aan gaan of we die pleinen openbaar moeten houden, of wellicht zul- YERSEKE - Op het Kerkplein in Yerseke is zondagmorgen een 32-jarige man aangehouden omdat hij zijn geslachtsdeel aan voorbijgangers toonde. De man heeft geen vaste woon- of ver blijfplaats. Na zijn aanhouding werd hij overgebracht naar het politiebureau. len afsluiten. De consequentie van een hek er omheen, is dat je een dorp of een bepaalde wijk in veel gevallen een speelgelegen- heid ontneemt. Het zou onzin nig zijn wanneer je een school plein waar je iets leuks voor de buurt mee kan doen. zonder meer links laat liggen en een tiental meters verderop een speelplaats aanlegt. Misschien zijn bepaalde overlastsituaties op te lossen met een paar simpe le maatregelen of gewoon door goede afspraken te maken met de diverse gebruikersgroepen- "Voor de lastiger zaken ziet on derwijswethouder J. van Felius een mogelijkheid om via een plaatselijke verordening een vinger aan de pols te houden. Zo kan alcoholgebruik op een spe cifieke plek worden verboden. BAARLAND - Zo'n veertig a vijftig belangstellenden waren afgelopen zaterdag in Baarland aanwezig bij de herdenking van de gesneuvelde soldaten, 58 jaar geleden tijdens de bevrijding van Zuid-Beveland. Wethouder M. Vermue-Vermue van de gemeente Borsele legde samen met de Schotse oud-strijder Sammy Black wood een krans bij het monu ment aan de zeedijk. Namens het herdenkingscomité uit Baarland werd een tak bij het monument gelegd. Om 14.00 kwamen de belangstellenden bij elkaar in partycentrum Scheldeoord, waarna men naar de dijk vertrok. De wethouder hield haar toespraak in Schel deoord omdat het slechte weer dit aan de dijk bijna onmogelijk maakte. Vermue-Vermue refe reerde aan de hoge prijs die in het verleden voor de vrijheid was betaald en dat dit heden ten dage nog altijd plaatsvindt. Ze wees daarbij op het grote belang van in vrijheid leven en dat mensen er bij stil moeten staan dat dit al in de kleinste vorm binnen het gezin begint. Het grote en deskundige vakblad COMPUTER IDEE concludeerde in een test over foto's op CD branden: "SPRINT PHOTO steekt met kop en schouders boven de rest uit. SPRINT PHOTO is de winnaar van deze test; de kwaliteit van zowel de analoge afdrukken als digitale beelden is beduidend beter dan van de overige aanbieders."* Computer Idee nr. 19 - September 2002 www.sprinlphoto.nl VUSSINGEN, Scheldeplein 158 MIDDELBURG, Markt 29 GOES, Lange Vorststraat 36 1/ #1 II It X\ Knip deze bon uit Bij afgifte ervan bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle kleurenrolletje in onze 1 uur foto service krijgt u nu uw foto's jm m op CD-ROM voor J slechts GELDIG TOT 3D I I -2002 WORDT DIT UW INBRENG VOOR ONZE KERSTVEILING? Streeksieraden, parfumflesjes, schilderijen, zilver en juwelen, aardewerk, grafiek, boeken, art-deco, volkskunst, hele of gedeeltelijke inboedels of verzamelingen. Breng het in tegen gegarandeerde opbrengsten! Gratis veiling taxatie. Veilinghuis Witte, Vlasmarkt 11 te Middelburg, 0118-614105 ww».veilinghuis-witte.com Sjaak van Zee Herenmode St, Adriaanstraat 7, Goes, tel. 0113-215652 maandag gesloten maten 62 'A, 64 en 57 Meer dan een half miljoen Nederlanders heeft diabetes (suikerziekte). De helft van deze mensen weet niet dat er bij hen sprake is van diabetes. De klachten zijn vaak vaag, waardoor niet snel advies bij een arts wordt ingewonnen. Dit terwijl tijdige behandeling klachten en complicaties aanzienlijk kan ver mindeen. WAT IS DIABETES? Diabetes is een stofwisselingsziekte die draait om het hormoon insuline. Insuline is van vitaal belang bij de energievoorziening van ons lichaam. HOE HERKENT U DIABETES? Kenmerkende symptomen zijn: Veel dorst, veel plassen. Aanhoudende vermoeidheid en/of pijn in de benen. Oogklachten (slecht zien, rode ogen). Pijn in de benen, kortade migheid. WILT U MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetes- fonds.nl of via 033-46 22 055 en u ontvangt zo spoedig mogelijk een uitgebreide gratis brochure. De brochure is bestemd voor ieder een die iemand kent met diabetes, het zelf (misschien) heeft en voor iedereen die meer wil weten over deze "nieuwe" volksziekte. Giro 5766, Diabetes Fonds in Amersfoort. Diabetes Fonds V Tel, 033-46 22 055 Regentesselaan 39, 3818 HH Amersfoort info@diabetesfonds.nl Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte. ;i--: verloving, huwelijk, jubileum, examen, enz. Ook voor mededelingen over huisdieren Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Vlissingen. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0.51 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening maximaal 40 mm hoog. over I of 2 kolom. Wij maken er een geslaagde dag van. Bel voor informatie: Fotografie Sjaak de Kok Tel. 0113-213658 of 06-53641810 Bruidsreportages/portret/groeifoto/ familiefotos/reclame/productfotogralic Bessestraat 19 - 4462 CK Goes by Sjaak van Zee De herfst kan pas echt beginnen met de nieuwe Late Fall collectie van Arrow. Speciaal voor u bij Sjaak van Zee. aanbieding geldig t/m 16 nov. 2002 (OPA) HUIB is zaterdag 60 jaar gewor den. Van harte gefeliciteerd. Kinderen en kleinkinderen Deze jonge Fransman ziet vandaag ABRAHAM B.J.xxx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 26