Eerste winst voor Dauwendaele Heinkenszand stevent op periodetitel af Hans de Kok pakt titel driebanden Zierikzee heeft niks te vertellen Theo Platjouw wint Grand Prix in Eede Middelburgers schuwen duels niet tegen AZW Zwemploeg van de Bevelanders winnaar in tweede klasse In emteam van de Schelde toont grote overmacht in eerste klasse Vrouwen BV Souburg nog altijd ongeslagen wb 1V maandag 28 oktober 2002 door Joop van den Oudenhoven KRABBENDIJKE - Hans de Kok van Biljart Vereniging LBV uit Lewedorp is kampioen drie banden eerste klasse van het district Walcheren/de Bevelan- den geworden. Met zijn zege veroverde Kok een plaats in de gewestelijke eindstrijd die van 29 november tot en met 1 de cember wordt gehouden in Ovezande. Spannend was het allerminst in het Stationskoffiehuis in Krab- bendijke waar het districts kampioenschap driebanden eerste klasse werd gespeeld. Dat kon de winnaar niet worden verweten. Hij was de constante factor tijdens deze titelstrijd. Zonder grote uitschieters naar boven en beneden pakte hij tel kens de punten van zijn tegen strevers af. Tot de finale bleef De Kok onge slagen en was toen al zeker van de titel en uitzending naar het gewest. Ook de finale tegen Jan de Jonge uit 's-Heerenhoek werd een zege voor de kampi oen. Ongeslagen werd de titel binnengehaald. Hans de Kok na afloop ,,Ik heb al veel finales gespeeld, maar had nog nooit gewonnen. Het is mijn eerste titel in het drieban den. Dit is goed voor het ver trouwen." De tegenstanders waren te wisselvallig om kans op het kampioenschap te ma ken. Hoewel de onvoorspel baarheid ook zijn bekoring had. Zo was er twee keer een fraaie uitschieter met een partijge middelde van 1.071. Jan de Jon ge uit 's-Heerenhoek van ALM en Gerard Kramer uit Oost- Souburg van VEGABV zorgden hiervoor, beide keren was Kees Westdorp uit Goes van ALM het lijdend voorwerp. Kramer zorgde nóg een keer voor vuurwerk door zijn partij tegen Frits van der Vliet met 1.000 gemiddeld af te wikkelen. Van der Vliet bleef ondanks 0.900 met lege handen achter. Zo kon het toernooi toch boei end blijven voor de talrijk aan wezige toeschouwers. Het ge vecht achter de latere kampioen maakte veel goed. Tot in de laat ste ronde waren nog vier kandi daten voor de resterende twee podiumplaatsen. Die gingen tenslotte naar Jan de Jonge als tweede en daardoor ook voor hem een plaats in de gewestelij ke eindstrijd als beloning en clubgenoot Piet Schrier als der de. Eindstand: 1 Hans de Kok LBV, 7 gespeeld -14 punten, 0.636 moyen ne, 5 hoogste serie; 2. Jan de Jonge ALM 7-8, 0.634, 6; 3. Piet Schrier ALM. 7-8. 0.597, 5, 4. Eddie Hoon- dert LBV, 7-8 0.591, 5. 5. Gerard Kramer VEGABV, 7-6, 0 741 (pro motie), 5. 6' Kees Westdorp ALM. 7-6 0.625, 5; 7. Frits van der vliet ONDA, 7-4, 0 517, 6; 8 Bram Maas VEGABV. 7-2, 0.562, 4. door Jan Roovers EEDE - Theo Platjouw is zater dag winnaar geworden van de Grand Prix driebanden in Eede. In de kwartfinales schakelde hij Alexander Schelfhaut uit, in de halve eindstrijd werd Louis Dallinga kansloos weggespeeld en in de finale kwam Hans de Witte nooit in het stuk voor. De 63-jarige Theo Platjouw lijkt een abonnement te hebben op toernooien én kampioen schappen die in Eede worden gespeeld. In de sfeervolle ac commodatie van gemeen schapscentrum Hof van Eede voelt de Axelse biljartcrack zich, naar hij zelf zegt, altijd net iets beter dan op andere loca ties. Nu won hij het tweede toernooi van de Grand Prix-cyclus van de Zeeuws-Vlaamse Biljart bond. Een herhaling van vorig seizoen toen Patrick Vasseur de heerschappij van de Axelse 'meester' moest erkennen. door Jack Begijn AXEL - In de eerste zes speel ronden in de tweede klasse E scoorde FC Dauwendaele slechts één keer, dat leverde geen winstpunten op. Zaterdag maakte Robin van de Velde de 0-1 in de wedstrijd tegen AZW en dat was meteen goed voor drie punten. De Middelburgers zijn weer onder de mensen. FC Dauwendaele moest op voorhand geen probleem vor men voor AZW. De Middelbur gers stonden met nul punten stijf onderaan op de ranglijst van de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal en het doelsal do (één voor, zeventien tegen) sprak boekdelen. Het leek daar- om ook een gemakkelijke klus te worden, maar de werkelijkheid KAPELLE - In de tweede klasse van de Zeeuwse zwemcompeti- tie is het team van de organise rende club de Bevelanders uit Kapelle als winnaar uit de bus gekomen. Met een kleine voor sprong op concurrent Onderdak uit Zierikzee hebben de Kapelse zwemmers de winst gepakt. De Honte uit Kloosterzande greep de derde plaats en de le den van de Otters uit Axel moes ten genoegen nemen met een vierde plaats. Voor de Bevelanders gooiden vooral Toby Aarnoutse. Dennis Boonman, Monique en Amanda Lindenberg hoge ogen, maar ondervonden daarbij veel te genstand van Onderdak-zwem mers Krista Vaes, Jeroen van Gastel, Jelle Terpstra en Youri Vaes. De twaalfjarige Alex Eversdijk van de Otters uit Axel zorgde voor een verrassing door als tweede aan te tikken bij de 50 meter schoolslag jongens ju nioren 2. pakte anders uit. De gasten kwamen supergemotiveerd het veld op, schuwden de duels niet en legden AZW vanaf het begin hun wil op. Van onderschatting wilde AZW-trainer Jaap Goossen niet weten. „Over het fenomeen van onderschatting hebben we in de voorbije week genoeg ge sproken. Dat kan de reden van dit slechte optreden niet zijn. Wat het dan wel was, weet ik niet. In ieder geval hebben we in de eerste helft niet gevoetbald. Ja, dan kim je erop wachten tot het misloopt. FC Dauwendaele bracht meer in de duels en buitte dat goed uit." Bij zijn collega Henk Willemse van FC Dauwendaele stond het gezicht een stuk vrolijker. „Ein delijk een positief resultaat op basis van een enorme werklust. In de voorgaande duels kwamen we onterecht op een achter stand en dan knapte er iets in de ploeg. Vandaag kwamen we op voorsprong en daar putten de jongens moed uit." Loeihard Na zeventien minuten kwam FC Dauwendaele terecht op voor sprong. Na een overtreding van Romano van Overmeire belastte Robin van de Velde zich met de vrije trap op de punt van het strafschopgebied. Loeihard schoot hij de bal langs doelman Niels Meesen. AZW worstelde, maar kwam niet bovenDe Axe laars kwamen niet verder dan enkele waterkansjes, maar echt wakker lagen de Middelburgers daar niet van. Ondertussen ergerde Jaap Goossen zich aan alles en ieder een. Zo moest Veli Eyürük kort na de rust plaats maken voor Jaap den Doelder, omdat hij 'niet in de rol speelde die hem was toegediend'. En kregen de scheidsrechter en de begelei ding van FC Dauwendaele de nodige repliek om de oren. Goossen: „Ik vind het mijn taak om de scheidsrechter erop te at tenderen dat tot twee keer toe een speler van mij geslagen wordt door de tegenstander. Ik vroeg hem alleen om daar op te letten. Dat die man dan dreigt met een verwijdering achter de draad slaat werkelijk nergens op. En dat de begeleiding van FC Dauwendaele bij elke over treding om een kaart zeurt, heeft niets met voetballen te maken. Die beslissing is aan de scheidsrechter." Boogballetje In de tweede helft probeerde AZW de bakens te verzetten en aanvankelijk leek het daarin te slagen. Hoewel het voetbal het aanzien niet waard was, kreeg AZW legio kansen. Zo zag Ger- ben Steijaert tot drie keer toe een kopbal van de lijn gehaald, belandde een boogballetje van Jaap den Doelder tegen de paal en stopte doelman Robert Groe- neberg diverse doorbraken en schoten van afstand. Wat AZW ook probeerde, de bal wilde er gewoonweg niet in. De irritatie binnen de lijnen nam aan beide kanten toe. Na een robbertje stoeien mochten Johan Rouw van FC Dau wendaele en de pas in het veld gekomen Corné Langendoen van AZW met rood vroegtijdig de douches opzoeken. Goalie Groeneberg was de grote held bij de bezoekers. In moei lijke fases hield hij zijn ploeg overeind. Door de winst is FC Dauwendaele weer onder de mensen. AZW haakt voorlopig af voor een plaats in de subtop. AZVV-FC Dauwendaele 0-1 (0-1). 17. Robin van de Velde 0-1Scheids rechter R. Colle (Leerdam) Rode kaart: Corné Langendoen (AZW), Johan Rouw (FCDauwendaele). Ge le kaart: Romano van Overmeire (AZW). Marsjel Leonhart en Jordi van Bunderen (FC Dauwendaele) Aantal toeschouwers150. FC Dauwendaele: Robert Groene berg; Ybele Broersma, René de Nooijer, Freddy Melaard, Marsjel Leonhart; Robbert Griep, Jeroen van de Schelde, Robin van de Velde (75. Patrick Langemaire), Mursel Kizilcan (87. Christian de Klerk); Johan Rouw en Jordivan Bunderen. Leon Goossen (gestreept shirt) duelleert met een verdediger van FC Dauwendaele. foto Wim Kooyman TERNEUZEN - De eerste wed strijd in de eerste klasse van de Zeeuwse Competitie is met gro te overmacht door het zwem- team van de Schelde uit Terneu- zen gewonnen. Op bijna alle programma-onderdelen wer den de eerste plaatsen bezet door zwemmers van de Terneu- zense vereniging. In het totale eindklassement bleef de sterke Schelde-ploeg de concurrenten van Zeelandia uit Reimerswaal, de Ganze uit Goes en de Bruinvis uit Sas van Gent met een straatlengte voor. Hoofdrollen tijdens deze zwem wedstrijd in Terneuzen waren er met name voor de Schelde- zwemmers Stefan de Die, Kevin Hondsmerk, Kevin de Jong, Shanyra van Bambost en Dona Neels. Naast deze teamoverwinning voor de organiserende ploeg van de Schelde werden er door een aantal zwemmers nog startli- mieten gezwommen voor de NK zwemmen in Eindhoven en Em- men. Stefan de Die en Kevin Honds- merk, beide van de Schelde, zwommen op de 200 meter wis selslag een NK-limiet waarbij de tijd van de Die, 2.17,79, ook nog goed was voor een Zeeuwse Beste Jaargang Prestatie voor jongens onder de zestien jaar. Op de 100 meter vrije slag tikte Stefan de Die aan in 54.60, waarbij hij zijn deelname aan de NK bij de jongens jeugd 1 in Eindhoven veilig stelde. Hij bleef zijn grote concurrenten RoelDeliaert van de Bruinvis en zijn trainer Cees van Houwelin- gen ruim een seconde voor. Deze tijd is eveneens een verbetering van zijn eigen Zeeuwse Jaar gang Prestatie. Naast De Die en Hondsmerk was het Shanyra van Bambost, eveneens uit Terneuzen, die op de allroundafstand van 200 me ter wisselslag een startbewijs voor de NK in Emmen verdien de bij de meisjes junioren 1. Zij noteerde als startzwemster bij de 4x100 meter vrije slag esta fette eveneens een tijd (1.07.81) die goed is om te mogen starten op de NK. Het twaalfjarige zwemtalent van de Bruinvis uit Sas van Gent, Naomi Smits, wist zich tijdens deze Zeeuwse competi tiewedstrijd ook te plaatsen voor de NK meisjes junioren 1 op de 100 meter vrije slag. Met baar 1.07.94 bleef zij onder de vereiste limiet van 1.08.40. door Jeremy Deug VLISSINGEN - De basketbal vrouwen van BV Souburg blij ven ongeslagen na een gemak kelijk duel met High Five 2. De mannen van Volharding start ten matig en konden dit later in de wedstrijd niet meer goed ma ken. De jongensjunioren van BC Vlissingen verloren gisteren puur door nalatigheid. Vrouwen High Five 2-BV Souburg 30-97: Het team van coach Hans van de Linde startte aarzelend. Dat had als resultaat een lage tus senstand na het eerste kwart: 7-12. De tweede periode was een heel ander verhaal. Er werd besloten tot een hele veldverde- diging, waardoor BV Souburg regelmatig tot snelle scores kwam. De verdediging van de thuisspelende ploeg was zeer matig, wat het scoren verege- makkelijkte. Souburg won zon der te veel moeite, en blijft on geslagen. Scores BV Souburg: Ilse Rijnberg 33, Suzan Plas 24, Judy Slager 18, Nicoline Croste 8, G,itta Krayo 8 en Jacqueline Kooistra 6. Mannen High Five 2-Volharding 85-70: De ploeg uit Tilburg begon fel, met een hoog tempo en een goe de verdediging. De ploeg van Kees Steur bleef te lang afwach tend, waardoor Volharding al gauw met veel punten achter stond. Na deze matige start knokte Volharding zich goed te rug in de wedstrijd en de scores liepen gelijk op. Maar het gat wat in de eerste periode was ge slagen was te groot om het High Five nog moeilijk te maken. Scores Volharding: Michael Schoo- nen 15, Winston Doesburg 13, Kany Nugloze 13, Louis Pikard 9, Jacco Barth 8, Rim Ranshuijsen 6, Salva dor Wimpel 4 en Frank Vermeulen 2. Junioren BC Vlissingen-Wizards 61-63: Vlissingen begon slecht tegen de ploeg uit Helmond, maar her stelde zich en sloot het eerste kwart winnend af. De tweede en de derde periode speelde Vlis singen sterk, met name door Benjamin Risakotta en Wilfred Klap. Echter in de laatste perio de ging het helemaal mis. Vlis singen was de weg kwijt en kwam in foutenlast. De gast- ploeg nam hier dankbaar ge bruik van en scoorde liefst twaalf punten op rij. Vlissingen kwam hierdoor vijf punten ach ter. Dit gat werd door een drie punter gedicht tot twee punten, maar de tijd was nog te kort om de wedstrijd te winnen. Scores BC Vlissingen: Wilfred Klap 15, Benjamin Risakotta 12. Timothy Paulissen 10, Radjkumar Poetai 7, Souverein van de Gaag 5, Tom van de Kooi 4, Jeremy Deug 2, Sjors van de Poel 2, Lucas Samuel 2 en Tristan Volker 2. door Maurice Steketee ZUNDERT - Zierikzee-trainer John de Frel was gisteren na af loop van de wedstrijd tegen Moerse Boys verbolgen. Niet over het feit dat zijn ploeg met 3-1 had verloren van Moerse Boys, maar op de KNVB en rap porteur Sjef van Vliet in het bij zonder. „Het is een grof schandaal dat wij vandaag deze wedstrijd hebben moeten spelen", vond De Frel. „Overal op de radio en televisie krijgen mensen het ad vies om met deze extreme weersomstandigheden thuis te blijven. En wij worden met onze spelersbus verplicht om de weg op te gaan. Als de KNVB een goede organisatie was geweest, hadden ze besloten om heel het amateurvoetbal af te gelasten, want zo ga je niet met mensen om. Godzijdank is er niets ge beurd", aldus De Frel. Beide ploegen wilden op voor hand niet aan het duel begin nen, maar scheidsrechter Hes- selmans en KNVB-rapporteur en ex-betaaldvoetbalscheids- rechter Sjef van Vliet dachten daar anders over en lieten de wedstrijd ondanks de harde storm en rondvliegende takken gewoon doorgaan. Moerse Boys - Zierikzee 3-1 (1-1). 15 Niek Bastiaanse 1-0,36 Thomas Vos 1-1, 62. Bas Schrauwen 2-1, 73. Recht van Tiggelt3-1 Scheidsrech ter. Hesselmans. Gele kaart: Jurgen Arnoudls (Moerse Boys). Aantal toeschouwers: 200 door Wim Broekhoven VLISSINGEN - Heinkens zand is in de vierde klasse A na de 6-2-winst op Mevo nog één punt verwijderd van de perio detitel. Enige concurrent daarvoor is DFS, dat na de 7-1 - zege op Wemeldinge de enige ploeg is die de Bevelandse kop loper nog kan achterhalen. SKNVVK en DVO gaan in 4B uitmaken wie er volgende week de periodetitel binnen haalt. Heinkenszand-Mevo 6-2: Ni- gel Holmes tekende na drie mi nuten voor de 1-0. Vijf minu ten later moest de arbiter Moerdijk geblesseerd het veld verlaten. Jeugdarbiter Cees Lansen bleek bereid het res tant te leiden en hij kon al na twee minuten de 1-1 noteren van Bouba Keta. Gerben Men- heere maakte er halverwege de eerste helft 2-1 van, maar ook nu hadden de bezoekers via Je roen Pen binnen twee minuten het antwoord klaar. Nigel Hol mes bracht na een halfuur spe len de thuisclub voor de derde keer op voorsprong. Mevo bleek niet opnieuw in staat het de koploper verder moeilijk te maken. Via treffers van Menheere (50e min), Holmes (83e min) en Remco van der Does (86e min) werd het nog 6-2. Cadzand-Borssele 6-1: De thuisploeg leidde met harde wind mee bij rust al met 4-0 door treffers van Michel Cille- kes (10e en 45e min) en Angelo Martlé (15e en 22e min). In de eerste minuut van de tweede helft tekende Martlé direct ook voor 5-0 Nadat Cillekes er na een uur spelen eerst nog 6-0 van had gemaakt, kon De Graaf vlak voor tijd nog de be zoekende eer redden. Brouwershaven-Nieuwland 0-4Steef de Rijke maakte er al in de eerste minuut 0-1 van. Eddy de Vries tekende nog voor rust voor de 0-2 en Kevin Joosse halverwege de tweede helft voor de 0-3. Bart Jan Kroes zorgde in de slotminuut voor 0-4. De thuisclub zocht tussendoor kansloos naar de eerste seizoenstreffer. Spui-SPS 7-3: Binnen een kwartier had Spui door doel punten van Mark Otterloo, Alex Meyer en Ludwig Kalis- vaart de partij al geregeld. Mi chel Fieret maakte de 4-0 en Jaco Jansen zorgde voor de 4-1-ruststand. Via Gert-Jan Vlaander en Alex Meyer liep Ileinkenszand-speler Nigel Holmes (midden), maker van twee doelpunten in het duel met Mevo, baant zich een weg door de verdedi gingvan de tegenstander. Marco Sainan (op z'n knieën) is geklopt. foto Wi llem Mieras Spui na de pauze nog eerst uit tot 6-1, voordat René van Vos sen voor 6-2 kon zorgen. Mark van Minnen was daarna goed voor 7-2 en Barry de Rijk voor 7-3. DFS - Wemeldinge 7-1: We meldinge werd in de eerste helft weggespeeld Remco Rot te scoorde na 48 seconden, waarna Bas Hogenstein (2x) en Maris Bom de ruststand op 4-0 bepaalden. Na de rust deed Wouter Dagevos iets terug, maar opnieuw Rotte, Mariko Rouw (strafschop) en Anco van der Linde maakten het karwei af. Colijnsplaatse Boys-Wissen- kerke 2-1: De bezoekers kwa men na een goed uitgespeelde aanval door Martijn Koole m de 18e minuut op voorsprong, maar Bertus Zoeteweij kon nog voor rust voor de dikver diende gelijkmaker zorgen. Na de rust creëerde de thuisploeg erg veel kansen, waarvan al leen Koen Wisse in staat bleek er een kwartier voor tijd één van te benutten. De Peelandse derby bleef daardoor wel tot het eind erg spannend Smerdiek-DSE 6-0: Erik van Haaften zorgde met twee tref fers in de 18e en 32e minuut voor de 2-0-ruststand. Drie minuten na rust kopte Elmar van de Griek de thuisploeg naar 3-0, waarmee de wed strijd meteen beslist was. Na dat DSE ook nog met tien man kwam te staan, tekende Niels Hage vijf minuten later al voor de 4-0. Vervolgens werd het via van Haaften en Hage nog 6-0. De geïrriteerde bezoekers ein-- digden via een tweede rode kaart de wedstrijd zelfs met negen man. DVO'60-Stavenisse 1-0: De bezoekers opereerden erg ver dedigd en de thuisclub bleek lange tijd niet in staat een ope ning te forceren. Twintig mi nuten voor tijd werd Didi ech ter onderuit gehaald. De uit blinkende Staven ïsse-doel- man was vervolgens kansloos bij de strafschop van Marco de Bruin. Wolfaartsdijk-WIK'57 2-1: Via Arnold van Gemerden werd het al in de tweede mi nuut 1-0. Leon Tavernier knalde de thuisploeg zeven mi nuten voor rust van dertig me ter zelfs naar 2-0, maar na rust had WIK duidelijk het beste van het spel. Een kwartier voor tijd werd het 2-1 door Maurice de Vlieger, maar verder liet de thuisclub het niet komen. Vrederust-Krabbendijke 3-3: De bezoekers namen door twee doelpunten van Johan Pekaar binnen tien minuten een snelle 0-2 voorsprong, maar daarna nam Krabbendijke teveel gas terug. Tien minuten voor rust werd het prompt 1-2 door Demmers en twee minuten voor de rust zelfs 2-2 door Suykerbuyk. Een minuut later stond Krabbendijke toch op nieuw op voorsprong door een treffer van Kees Verhulst. De veerkracht van de thuisploeg werd acht minuten voor tijd beloond met een verdiende ge lijkmaker van Gerard Ben- naars. Hoedekenskerke-Halsteren 0-3: Tot aan de rust ging het nog gelijk op, maar daarna wa ren de bezoekers de minst zwakke elf. Van Eijkelen (55e min), van Rijswijk (83e min) en Ali Mari (85e min) tekenden voor de 0-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17