Voorstopper als match winnaar Kloetinge laat kans op meer lopen PZC PZC Danny Walhout is uit het goede hout gesneden Walcheren zit stevig in 't zadel Voormalig chef de mission Leeuwenhoek (77) overleden Vier keer rood bij Kozakken Boys Patrick de Guchteneire schiet Hoek naar zege op Capelle: 2-1 Meerssen naast TOP aan leiding 15 maandag 28 oktober 2002 door Frits Bakker HOEK - De jonge voorstopper Patrick de Guchteneire (22), die voor het eerst bij Hoek tot matchwinnaar werd uitgeroe pen, zat al lang en breed na te genieten in de kleedkamer. En Angelo Nijskens gooide snel de deur dicht, want achter de rug van de winnende trainer (Hoek- Capelle: 2-1) speelden zich on frisse taferelen af. „Het is een schandalige vertoning", rea geerde René Vermunt, trainer van Capelle, zijn woede af op de Brabantse scheidsrechter Klerks. „We hebben twee dood schoppen gekregen en die scheidsrechter stond er lachend bij te kijken." De reactie, die zwaar overtrok ken was, werd verbaal onder steund door de technisch mana ger Henk Schouten, maar werd verder door niemand begrepen. Vermunt was witheet. „Die club staat niet voor niets bovenaan, als je zo de scheidsrechter be speelt. Ze mochten alles. Twee van onze spelers liggen hele maal open." Angelo Nijskens bleef er ijzig kalm onder en ging het contact uit de weg. „Wat bedoelt die man eigenlijk? Ze hebben zelf ook aardig met de botte bijl ge speeld. Het ergste is nog dat ze nu al lopen te dreigen. Ik weet niet wie ze bedoelen, maar voor één van onze spelers hebben ze al een prijs op zijn hoofd gezet als we straks naar Capelle ko men. Zie je nou wat ik bedoel? Ik had toch al gezegd dat het een vies ploegje was?" Smerige trappen Hoek-keeper Jürgen Belpaire: „Ik heb zelf ook twee smerige trappen gekregen, dus wat lul len ze nouEn als er zaterdag a 1 een doodschop was uitgedeeld, dan kwam de tackle op Bart Poppe ook aardig in de buurt. De snelle Belg, die voor het eerst weer in de basis stond, moest in de rust achterblijven in de kleedkamer en kwam er na af loop strompelend weer uit. De wedstrijd was pittig, met veel overtredingen, maar zeker VLISSINGEN - SV Meerssen nestelde zich door een 2-O-overwinning op Deurne op gelijke hoogte met koploper TOP in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. Meerssen heeft wel een wedstrijd meer gespeeld. UNA kwam thuis tegen OJC Rosmalen niet verder dan 1-1 en incasseerde daarmee het eerste gelijk spel van dit seizoen. Vier hoofdklassewedstrijden (Vinkenslag-JVC Cuijk, IVS-UDIT9, TEC- Schijndel) werden afge last. SV Meerssen - Deurne 2-0 (1-0). 37. Bart Meulenberg 1- 0, 92. Jeroen Evelein 2-0. Scheidsrechter: P. Huyger- voort ('s Hertogenbosch). Ge le kaart: Van Grunsven (Deurne), Jacobs (SV Meers sen). Aantal toeschouwers: 200. UNA - OJC Rosmalen 1-1 (1-1). 6. Bobby Schoonens 0- 1, 25. Myron Jourdain 1-1. Scheidsrechter: H.J. Brou wer (Enschede). Gele kaart Spooren (UNA). Aantal toe schouwers: 200. SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Sven Remijnsen Roeland van Vliet CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl niet ontoelaatbaar hard. Hoek kwam na de rust op een zeer ver diende 2-0-voorsprong en raak te alleen door een tegengoal van invaller Mohamed Ben Said nog even in de problemen. De Zeeuwse koploper, die volgende week in Katwijk tegen Quick Boys de periodetitel kan grij pen, incasseerde wel vier gele kaarten. Hoogstaand was het niet, wat de twee ploegen lieten zien. Voor Hoek was het wel weer effectief, zoals Angelo Nijskens zijn elftal al weken laat spelen. De wind speelde een te grote rol in de op bouw van de aanvallen en de lange pass kwam zelden aan. Het was vooral een wedstrijd van twee excellerende verdedi gingen en bikkelen op het mid denveld. Het was vooral ook de middag van Patrick de Guchteneire, die zijn geluk na de wedstrijd niet van onze sportredactie HILVERSUM - Voormalig chef de mission Bram Leeuwenhoek is op 77-jarige leeftijd overle den. Hij leidde de Nederlandse olympische ploeg tijdens de Zo merspelen van München (1972), Montreal (1976) en Moskou (1980) en de Winterspelen van Innsbruck (1976) en Lake Pla cid (1980). Leeuwenhoek overleed vrijdag onverwachts aan een hartaan- opkon. De 22-jarige voorstop per, afkomstig uit Hoek, schoot na ruim een kwartier in de twee de helft uit een hoekschop van Wesley de Smet de 2-0 achter Capelle-keeper Patrick van Bentem. „Het was mijn eerste voor Hoek", vertelde hij glunder- dend. „Ik gun het niemand meer dan hij", bekende Nijskens na afloop. „Hij is zo gegroeid en zo belangrijk geworden voor het elftal." De jonge mandekker, die op zijn zestiende jaar naar Axel vertrok en twee jaar geleden is terugge keerd, zag het als een vorm van erkenning. „De trainer stuurt me elke week met een duidelijke opdracht in het veld. Ik moet een spits uitschakelen, ballen veroveren en de opbouw aan an- derse spelers overlaten. Bij hoekschoppen mag ik mee naar voren. Ik weet niet meer hoe het kwam, maar die bal kwam pre cies voor mijn voet Ik schoot hem keihard in. Wat een heerlijk gevoel." Indraaier De eerste goal van Hoek, elf mi nuten na de rust, kwam ook uit zo'n hoekschop van Wesley de Smet tot stand. De rechtsvoeti- ge middenvelder liet de bal van af links halfhoog indraaien. Marvin Redjosetiko kreeg hem ongelukkig op zijn voet en schoot via de verste paal in ei gen goal. Hoek, bezig aan een indruk wekkende reeks, had tot dan toe veruit het beste van het spel. Rieno van Oost had voor de rust al eens op de paal geschoten en de rebound gemist. En met zijn zwakkere linker kogelde de die pe spits, die later zeer tegen zijn zin werd gewisseld, even later ook een voorzet rakelings over. Capelle kwam in die hele eerste helft nauwelijks voor het doel. De Zuid-Hollanders speelden met één vooruitgeschoven spits (Arne van Gelder) en veel te wei nig diepgang vanuit het over volle middenveld. „We brengen te weinig voorin", stelde trainer René Vermunt somber vast. Hoek eigenlijk ook, voor de rust. Wesley de Smet was op de posi tie achter de spitsen geen geluk kige keuze. Daarom werd de kleine middenvelder na de rust naar rechts gehaald. „Hij liep te veel met de bal in plaats van de spitsen te bedienen", vond Nijs kens. De omzetting bracht suc ces. Wesley de Smet voelde zich op de flank beter thuis en stond ook nog aan de basis van de twee goals. De winst (de achtste in negen wedstrijden) brengt de Zeeu wen op de ranglij st in een positie van ongekende weelde. De kop loper in wat op papier de sterk ste is van de drie hoofdklassen, heeft zelfs meer punten (24) dan de twee leiders in de andere klassen. Spakenburg staat op 22, SDC Putten op negentien. De meest geduchte concurrent van Hoek is nu Quick Boys, dat zaterdag in Katwijk de volgen de tegenstander is. Hoek-Capelle 2-1 (0-0). 56. Marvin Redjosetiko (eigen doel) 1-0, 62. Pa trick de Guchteneire 2-0, 74. Moha med Ben Said 2-1Scheidsrechter A. Klerks (Waalwijk). Gele kaart: Rie no van Oost, Bart PoppeWesley de Smet, Björn Langeveld (allen Hoek Patrick Molendijk (Capelle). Aan tal toeschouwers 950 Hoek: Jurgen BelpaireJohan Mu- cher, Gunther de Meyer, Patrick de Guchteneire, Franky Standaert, Bart Poppe (46. Djamel Buyse), Björn Langeveld, Wesley de Smet, Frank de Wispelaere (76. Mare Min- naert); Rieno van Oost (6$. Leon van den Ouden), Arjan Human. dent. Of dat een golfspeler voor een toernooiwinst 6 miljoen dollar incasseert. Dat zijn be dragen die niet in verhouding staan tot hun prestaties." De op 16 november 1924 in Al phen aan den Rijn geboren Leeuwenhoek zag sport zelfs anno 2002 nog als een vorm van vrijetijdsbesteding: „Naar mijn opvatting moet iedereen eerst aan zijn of haar maatschappe lijke positie werken en kan daarnaast aan sport worden ge daan." ANP door Jos van Belzen VLISSINGEN - Walcheren ver stevigde gisteren zijn kopposi tie in de vierde klasse A van het zondagvoetbal door een 2-0- overwinning op De Noorman nen. De Vlissingse ploeg heeft vier punten voorsprong op nummer twee Aardenburg, die evenals alle andere ploegen niet in actie kwam. In de derde klasse A achterhaal de Breskens door een 3-1-over- winning de nummers twee Goes en Patrijzen op de ranglijst. Zie- rikzee kon niet stunten bij kop loper Moerse Boys (3-0). De ove rige vier duels werden afgelast. Grenswachters-Breskens 1-3: Een al dit hele seizoen door veel blessures geteisterde thuisploeg begon fel aan het duel met Bres kens. Na tien minuten leidde dit tot de openingstreffer: Dave Roels ging vanaf links goed door en schoot de 1-0 binnen. Het spel golfde hierna op en neer, maar in de 44e minuut strafte Robbie van de Wijnckel een ver- dedigingsfout bij de Braban ders af: 1-1. door Hans Radt VLISSINGEN - Behalve een 3- 1-nederlaag incasseerde Ko zakken Boys zaterdag bij Mar ken ook nog eens vier rode kaar ten. Na de derde kaart laste scheidsrechter Dreves uit Leeu warden een afkoelingsperiode van tien minuten in, waarna het duel uiteindelijk toch nog uitge speeld werd. Noordwijk en Quick Boys, de eerste achtervolgers van koplo per Hoek, wonnen in de hoofd klasse A. Noordwijk versloeg overtuigend Rijnsburgse Boys 1 -4en Quick Boys pakte de ze ge bij Scheveningen (0-2). Ter Leede kwam opnieuw niet tot winst. De bezoekers uit Lisse stapten met een 2-1-overwin ning van het veld. Marken - Kozakken Boys 3-1 (2-1). 1 Carlos Hatsselbank 1 -0, 7. Murrad Mazlum 1-1,36. Carlos Haisselbank 2-1.97. Kees Bank 3-1. Scheidsrech ter: H. Dreves (Leeuwarden). Rode kaart: John Verbaan, Mark Sante- De tweede helft was tien minu- ten aan de gang toen Esad Os- manovski goed doorging op een diepe bal en de te laat uit zijn J doel gekomen Guido van Oor- schot passeerde: 1-2. Een kwar tier voor tijd viel de beslissing toen Esad Osmanovski een goe de combinatie afrondde met zijn tweede treffer van die mid- dag: 1-3. Walcheren-De Noormannen 2-0: De beste kansen waren voor de thuisploeg die dan ook na een halfuur verdiend op een 1-0- voorsprong kwam: Michel van 'j Dalen ging op links goed door waarna Vincent de Rijke diens J voorzet kon binnentikken: 1-0. J Twee minuten na rust leek Mike Geljon de 2-0 aan te tekenen. i Hoewel de grensrechter van De J Noormannen zijn vlag naar be- J neden hield, keurde scheids- .1 rechter Van der Horst de treffer j af wegens buitenspel. Drie mi nuten later was het echter als- nog raak: na een goede actie van Paul Bunnink was het opnieuw Mike Geljon die raakschoot: 2- 0. Een oppermachtig Walcheren kreeg nog wel kansen, maar kwam niet meer tot scoren. goed, trainer Ronald Klinkenberg 1 (Kozakken Boys). Rode kaart (2x geel): Hank Viveen (Kozakken B.). Gele kaart: Brian Nooteboom (Ko- zakken Boys). Aantal toeschou- wers: 400. Scheveningen - Quick Boys 0-2 (0-0). 65. Marcel van der Horst, 82. Arie van Rijn. Scheidsrechter: C. Prooi (Hellevoetsluis) Rode kaart (2xgeel): Stevy Kenepa (Schevenin gen). Aantal toeschouwers: 1500. Ter Leede - FC Lisse 1-2 (1-1). 7 Juul EmanuelsonO-1,45 Carlo van Zeist 1-1, 49. René van Wieringen 1-2. Scheidsrechter: J Stange (Ze- - venbergen). Toeschouwers: 1000. Excelsior Maassluis - Volendam 2-1 (1-0). 41. BjomRaven 1-0, 53. Björn Raven 2-0, 82. Jan Visscher 2-1. ScheidsrechterF. Brand (Den Haag). Gele kaart: Mike de Blij (Ex- celsior Maassluis), Pieter Jonk (Vo lendam). Aantal toeschouwers: 500. Rijnsburgse Boys - Noordwijk 1-4 (0-2). 2 Wouter van der Kolk 0-1,45 Peter Bos 0-2, 51. Patrick van Dam 0-3, 67. Florenzo Cornelia 0-4, 85. Rob Kabelaar 1-4. Scheidsrechter: D. Kroon (Hardinx- veld-Giessendam). Gele kaart: Alex Redel (Rijnsburgse Boys). Toe- schouivers800 val tijdens golfspelen in Hilver sum. Nadat de oud-docent li chamelijke opvoeding in 1980 stopte als chef de mission, trad hij toe tot het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité (NOC). In 1989 trad hij terug. Leeuwenhoek was zelf ook een verdienstelijk atleet. Hij liep kort na de Tweede Wereldoorlog de honderd meter in 10,8 en hij sprong ruim 7 meter ver. Leeuwenhoek moest niet veel hebben van de verregaande commercialisering van de sport. Hij was fervent aanhanger van het amateurisme: „Het gaat nu alleen nog om geld en dat vind ik nergens op slaan." Hij liet dit jaar nog weten op de website van NOCNSF: „Het is toch niet normaal dat een gemiddelde voetballer twintig keer meer verdient dan de minister-presi- Hoofdklasser behaalt tegen Katwijk eerste punt in uitwedstrijd: 2-2 door Rudy Boogert KATWIJK - Het heeft even geduurd, maar Kloetinge heeft het eerste punt in een uitwedstrijd binnen. In het vijfde duel 'in den vreemde' kaapte Kloetinge zaterdag tegen Katwijk een 2-2-gelijk- spel weg. „Een mentale overwinning", vond trainer Diederik Hiensch. Het had echter ook op papier een overwinning moeten zijn. Dat dat niet gebeurde, mocht Kloetinge zichzelf aanrekenen. Niet zozeer omdat de ploeg een handvol fraaie kansen om zeep hielp - niet elke kans kan immers een doelpunt zijn - maar meer omdat de twee tegentreffers voorkomen hadden kunnen en ook moeten worden. Eens te meer werd daardoor duidelijk dat de defensie dit seizoen voorlopig de achilleshiel van Kloetinge is. Niet voor niets heeft de ploeg met 22 tegentreffers de meest gepasseerde defensie van alle drie zaterdag-hoofdklasses. Bij de eerste treffer van Katwijk (in de twaalfde minuut) verkeek de Kloetinge- defensie zich op een verre ingooi. Ieder een sprong onder de bal door of maaide er overheen en daarvan profiteerde de Ierse spits Gavin Price (die een Ierse pub heeft in Katwijk): 1-1. Kloetinge was nog gewaarschuwd voor deze ingooi-variant, want de ploeg zwijnde vlak daarvoor bij een soortgelij ke situatie. De tweede tegentreffer was een begin- nersfout van doelman Merlijn Swennen. Een vrije trap van de zijkant werd rich ting de penaltystip getrapt. Hiensch: „Er stonden daar zó veel spelers, dat Merlijn op zijn lijn had moeten blijven staan." Dat deed hij echter niet. Hij kwam uitz'n doel en vér voordat hij bij de bal was, had Price zijn tweede treffer in het lege doel gekopt. Wapenfeiten Bijna was het drie keer Price, maar vlak voor tijd schoot de Britse spits snoeihard voorlangs. Behalve nog een één-op-één- kans voor invaller Chris de Bie zijn de wapenfeiten van Katwijk hiermee ver teld. Dat was óók de verdienste van de verdedigers van Kloetinge. Want on danks de slippertjes haalden het centrale duo Van der Woerdt/Bentschap Knook en de backs De Munmk en Melaard nog liters gif uit de Katwijkse aanvalsangel. Het aanvalstrio van Kloetinge, in de rug gesteund door Emiel Dorst, bezorgde de tegenstander als gewoonlijk bergen werk. Uitblinker in de voorhoede was zonder twijfel Wilco de Valk. Zijn directe tegenstander Daniël Hensen kreeg vori ge week veren in z'n kont voor zijn spel tegen Patrick Kalkema, maar zaterdag kon hij die beter aan De Valk overhandi gen. De Nieuwerkerker was een plaag, waarvoor Katwijk geen remedie vond. In de achtste minuut stond De Valk aan de basis van de openingstreffer. Hij sla lomde langs drie tegenstanders alsof ze stilstonden; zijn schot werd geblokt door een verdediger, maar de rebound tikte Erik de Groene uit een moeilijke hoek binnen: 0-1. Voor de eerste keer dit sei zoen kwam Kloetinge daarmee in een uitwedstrijd op voorsprong. Volgens coach Hiensch was dat de ideale basis voor een goede wedstrijd.,Toen we in de voorgaande wedstrijden achter kwamen, ging de tegenstander achter over hangen. Wij moesten toen komen en liepen vervolgens in een fuik. Elke keer leden we balverlies. Nu kwamen wij eens op voorsprong en moest Katwijk ko men." Hoekschop Wilco de Valk blééf gaan op de rechter vleugel. Direct na de gelijkmaker van Katwijk schoot hij voorlangs. Een kwar tier later werd hij om dubieuze redenen teruggefloten, nadat hij zich knap weg draaide en oog-in-oog kwam met de Ka t- wijk-doelman. Acht minuten voor tijd had hij de beslissing op zijn schoen, maar zijn inzet ging via de keeper op de paal. Bij de gelijkmaker (2-2) van Kloetinge speelde De Valk ook een rol Halverwege de tweede helft slalomde hij opnieuw door de Katwijk-defensie en bediende De Groene op maat, maar diens schot werd gekeerd ten koste van een hoekschop. Daaruit kopte Arno Me laard, op aangeven van Niels Lodewijk, met zijn derde competitiegoal ooit voor Kloetinge de 2-2 binnen. Hiensch deelde na afloop het gevoel dat er meer had ingezeten, maar prees zich niettemin gelukkig met het eerste uit- punt. „En ik ben zeer tevreden met het spel en de inzet. We weten dat we tegen elke ploeg punten kunnen pakken, maar het was vervelend dat dat in uitwedstrijden niet lukte. Daarom is dit een mentale overwinning. Gelukkig hebben we aan gehaakt bij de middenmoot; dat zal dit seizoen onze plaats zijn." Katwijk - Kloetinge 2-2 (1-1). 8. Enk de Groe ne 0-1,12. Gavin Price 1-1, 61. Gavin Price 2- 1, 72. Arno Melaard 2-2. Scheidsrechter- W. Schaap Gele kaart Vincent Bon, Toine l'Ami (beiden Katwijk). Pieter de Munnik (Kloetin ge). Aantal toeschouwers: 750. Kloetinge: Merlijn SwennenPieter de Mun nik, Erwin van der Woerdt, John Bentschap Knook, Arno Melaard; Jeffrey Frijters, Emiel Dorst, Niels Lodewijk; Wilco de Valk, Enk de Groene (78. Pieter de Graaff), Ronald Zuijd- wegt. door Joop van den Oudenhoven OOST SOUBURG - Het is Danny Walhout uit Hein- kenszand, lid van biljartver eniging VEGA niet gelukt het nationaal kampioen schap libre extra klasse bij de jeugd in eigen huis te houden. Hij eindigde gisteren als der de. In Sportzaal van Duyven- voorde ging Werner Ooijen uit Tilburg met de eer aan de haal. Hans Vemooij uit Eind hoven werd tweede. In een uiterst spannend ver lopen nationaal kampioen schap libre extra klasse was voor de meest getalenteerde Zeeuwse jeugdspeler Danny Walhout een derde plaats weggelegd. Jammer voor hem was dat hij zijn doelstel ling (promotie naar de over gangsklasse) niet kon verwe zenlijken. Maar hij kwam voor de eerste keer in deze klasse uit en bereikte direct de nationale finale. Boven dien maakte hij tot de laatste ronde nog kans op de titel. Dat het net niet lukte, had - naar eigen zeggen - ook te maken met de druk die op zijn schouders lag. Voor ei gen publiek en voor de came ra's van de lokale televisie te moeten presteren, is een niet geringe opdracht. Walhout: „Ik heb het in de vierde ronde laten zitten tegen Kenny Schippers. Als ik toen had gewonnen, was ik een hoop druk voor de finale kwijt ge weest. Maar ik ben het hele toernooi niet echt in mijn rit me geweest." „Ik had gehoopt boven de promotiegrens te spelen. Daar kwam ik bij lange na niet aan. Het liep zelden zo als ik wilde. Ik was te gespan nen. Maar ja, ook dat is een onderdeel van de biljartsport en dat moet ik dus nog leren. Jean Paul deBruijn uit Hulst, kenner bij uitstek en trainer van het jeugdige talent, is overtuigd van de kwaliteiten van Walhout. „Ik voorzie een mooie toekomst voor de jon geman. Die gaat in de nabije toekomst nog grote stappen voorwaarts zetten. Hij is uit het goede hout gesneden." Vader Sjaak Walhout stierf zeven doden dit weekeinde. „Ik heb al veel moeten leren om beter met de spanning om te gaan. Hier is het me toch weer moeilijk gevallen. Het is niet niks je zoon zo bezig te moeten zien zonder iets te kunnen doen. Je kan beter zelf spelen, kan ik je verzeke ren. Wat een zenuwenstrijd. Maar ik ben trots op hem." Laatste kans Hans Vernooij, de oudste van het gezelschap, greep zijn laatste kans op een titel bij de jeugd niet. Na in de eerste ronde een nederlaag te heb ben geleden tegen Walhout, ging hij in de tweede ronde in twaalf beurten naar de fi nish. In de derde ronde waren dat er nog vijf en de vierde was in twee beurten beslecht. In de finale had hij van de topdrie de gemakkelijkste opgave tegen hekkensluiter Edwin Verschuren uit Roo sendaal, maar faalde en zak te naar de tweede plaats. Walhout en Ooijen maakten in een onderling gevecht uit welke plaats op het podium voor wie zou zijn. De winst van Ooijen, mede dankzij een serie van 195 werdhet 250-72 na drie beurten, betekende dat hij de titel greep en Wal hout naar de derde plaats werd verwezen. De cijfers voor Walhout: 5 gespeeld 6 punten, moyenne 16.77, hoogste serie 122. Zowel Ooijen als Vernooij behaalde promotie naar de overgangs klasse met een moyenne van respectievelijk 24.46 en 25.02. De hoogste serie kwam op naam van Kenny Schip pers uit Neede met 241. Rieno van Oost (rechts) en Frank de Wispelaere (nummer 8) knuffelen Wesley de Smet, wiens corner de directe aanleiding was voor de openingstreffer van Hoek tegen Capelle. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15