PZC I I I I I I Crisis bij Feyenoord bezworen Terneuzen verkeert in alarmfase i 13 Jean Paul de Bruijn is in hogere sferen Grand Prix België dreigt te verdwijnen 14 20 21 Rotterdammers boeken soepele zege op Willem II Duel Spartak uitgesteld Sammer: veel spelers Arsenal zijn arrogant Wenger laat Bergkamp thuis Ibrahimovic EI He Justitie verhoort Verbruggen maandag 28 oktober 2002 Ajax verspeelt de koppositie De Guchteneire krijgt erkenning Mentale zege voor Kloetinge Arnemuiden doet wat het wil Wea/Mevo blijft onder de maat Schletterer wint in Kruiningen Van der Geest slaat aanval af Anthony Lurling kreeg tegen Willem II een nieuwe kans in de basis bij Feyenoord en pakte die met beide handen aan. De aanvaller scoorde twee keer. foto's Jasper Juinen/ANP door Jaap van Essen ROTTERDAM - Via een soepele zege (5-1) op Willem II speelde Feyenoord zaterdag de dreigen de crisis in ieder geval voor even van zich af. Het werd ook wel NYON - Het duel in de Cham pions League tussen Spartak Moskou en FC Basel gaat ko mende woensdag uit respect voor de slachtoffers van het gij zelingsdrama in Moskou niet door. De wedstrijd wordt verschoven naar 6 november. De clublei ding van Basel heeft inmiddels bij de Europese voetbalbond Uefa een verzoek ingediend om de wedstrijd op neutraal terrein te spelen. RTR tijd voor een prettige zege, want de aanhang morde na vijf wed strijden op rij zonder overwin ning. Vooral de ontluisterende nederlaag bij Kiev had kwaad bloed gezet. De clubleiding van de Rotter dammers kwam met exact het zelfde antwoord op de groeien de onrust als vorig seizoen. Destijds werd nadrukkelijk het vertrouwen in trainer Van Mar wijk uitgesproken. Niet slechts met woorden die in de voetbal wereld vaak holle frasen blij ken, maar door hem een jaar contractverlenging aan te bie den. Dit op zich sympathieke wapen werd zaterdag weer in de strijd gegooid. Hoewel club en trainer al enige tijd overeenstemming hadden bereikt, maakte Feye noord pas enkele uren voor de thuisbeurt tegen Willem II be kend dat Van Marwijk blijft tot medio 2004. De trainer kwam het tijdstip MHHms van openbaarmaking niet slecht uit, want hij kon wel een steuntje in de rug gebruiken. Zelf had hij ook niet stilgezeten na de terugkeer uit de Oekraïne. Van Marwijk onderkent inmid dels dat zijn elftal veel te afhan kelijk is van de 'vier musketiers' Van Hooijdonk, Paauwe, Bos- velt en Van Wonderen. En dat terwijl spelers als met name Ono, Emerton en Kalou zo langzamerhand toch ook als routiniers kunnen worden beti teld. Ze zijn allemaal interna tional en speelden ieder tiental len Europese wedstrijden voor Feyenoord. Van Marwijk sprak hen de voor bij dagen dus nadrukkelijk aan. ,,Ik heb ze duidelijk gemaakt dat ik van hen verwacht dat ze ook verantwoordelijkheid voor het team dragen. Het kan niet zo zijn dat we altijd maar afhanke lijk zijn van die vier erkende routiniers. Ook deze jongens moeten in staat zijn de kar te trekken." Voorts maakte Bert van Mar wijk duidelijk dat hij van al zijn spelers in ieder geval altijd inzet en vechtlust verwacht. ,,We kunnen niet alleen op routine en kwaliteit onze wedstrijden win nen. Strijd blijft een wezenlijk onderdeel." Feitelijk verlangde de Feye- noord-trainer zaterdag dus pre cies hetzelfde als dat wat het le gioen bij de aftrap eiste: bloed, zweet en tranen. Een ieder werd wat dat betreft bediend, al was het dan nog niet meteen op de wenken. Feyenoord begon na melijk niet best. Dat had ik ook wel verwacht. Gezien wat er de voorbije weken bij ons is ge beurd, kon het bijna niet anders dan dat we zwak zouden star ten", erkende Van Marwijk. Toch opende Feyenoord de sco re. En het was weer good-old Paul Bos velt die het klusje moest klaren nadat Brett Emer ton een voorzet van Kalou nogal onhandig had verprutst. En na de Tilburgse gelijkmaker van Van der Gun was het alweer Bosvelt die als eerste keihard fysiek geweld-op-het-randje in de strijd wierp. Hij kreeg de rest van het elftal mee en op slag van rust maakte Kalou fraai 2-1. De thuisclub was eindelijk weer eens wakker, en dat resulteerde in een tweede helft met het beste Feyenoord-voetbal sinds een maand. Daarbij waren er enkele opvallende uitblinkers. In de eerste plaats was daar de Kore- aan Song, die voor het oog van 170 landgenoten werkelijk ge weldig speelde. Hij gaf zichzelf en zijn privé-aanhang ook een mooi cadeau, met een schitte rende treffer die 4-1 betekende. Daarvoor en daarna scoorde niemand minder dan Anthony Lurling, die ook al de assist gaf bij het doelpunt van Song. De Brabander stond zaterdag voor het eerst in de basis sinds zijn dramatische optreden tegen Excelsior. Eindelijk liet Lurling zien waarvoor hij naar de Kuip werd gehaald. Hij speelde uit stekend. En Bonaventure Kalou kon ook al terugzien op een goe de wedstrijd. De man uit het door oorlog verscheurde Ivoor kust speelde eindelijk volwas sen, precies zoals Van Marwijk hem had gevraagd. Kalou is er morgen in Turijn niet bij tegen. De vraag is dus wie er tegen Ju- ventus in de spits gaat spelen: Bombarda of Lurling? Juventus-uit wordt een heel an der karwei dan Willem II-thuis. De Italianen zullen niet bereid zijn de een na de andere Feye- noord-kans voor te bereiden zo als de Tilburgers deden. Van Nieuwstadt, Jaliens en vooral Chris Janssens legden de een na de andere bal panklaar neer voor hun tegenstanders. Feyenoord - Willem II 5-1 (2-1). 14. Bosvelt 1-0, 40. Van der Gun 1-1, 45. Kalou 2-1, 47. Lurling 3-1, 52. Song 4-1, 63. Lurling 5-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 44.000. Rode kaart52. Ceesay (Wil lem II). Gele kaart: Sektioui, Jaliens (Willem II). GPD DORTMUND - Matthias Sam mer, de coach van Borussia Dortmund, heeft de komende thuiswedstrijd tegen Arsenal in de Champions League onder hoogspanning gezet. De oud-in ternational haalde in een Engel se krant hard uit naar de Gun ners, die hij opvallend genoeg 'typisch Duitse' karaktertrekjes verwijt. „Veel spelers van Arsenal zijn arrogant", schamperde Sam mer. Bovendien maken ze zich schuldig aan toneelspel. Ze pro beren niet alleen op illegale wij ze vrije trappen te verdienen, maar willen ook met al hun the ater de tegenstanders in proble men brengen bij de arbitrage. Dat veroorzaakt veel woede bij ons." Borussia Dortmund en Arsenal, in de CL ook bij PSV en Auxerre ingedeeld, speelden vorige maand tegen elkaar op High bury. De Engelse kampioen won met2-0. „Mijn spelers waren fu rieus in de ldeedkamer", blikte Sammer terug. ,,Ze wilden bij sommige jongens van Arsenal de arrogantie van het gezicht slaan." Sammer en zijn manschappen willen woensdag op eigen veld wraak nemen. ,,Er is één speler bij Arsenal die het zowel in Eu ropa als in de nationale compe titie wel heel erg bont maakt. Hij gaat neer alsof hij is neerge schoten en staat dan binnen en kele seconden weer op. Walge lijk gewoon." ANP LONDEN - Dennis Bergkamp speelt woensdag niet mee met Arsenal in de Champions-Lea- guewedstrijd tegen Borussia Dortmund. De aanvaller was graag met de auto naar Duitsland gegaan, maar kreeg van manager Wen ger te horen dat hij niet bij dese lectie zit. Bergkamp was enkele weken geblesseerd en maakte zaterdag als invaller in de wed strijd tegen Blackburn Rovers zijn rentree. Bergkamp heeft vliegangst. Hij ging onlangs ook met de auto naar Eindhoven voor de wed strijd tegen PSV. ..Dortmund is niet veel verder, ik had er geen probleem mee.Wenger wil hem sparen voor de Engelse Premier League. Arsenal verloor al drie keer op rij. ANP Terneuzen-speler Dennis de Kraker (rechts) vecht één van zijn vele duels uit op het Een deel van de tribune in Panningen liep schade op door het noodweer, middenveld. foto's Jan Paul Kuit Panningen springt het best om met storm en regen: 2-0 door Frits Bakker PANNINGEN - Vluchten voor een tri bune die kraakt en wankelt, toeschou wers die dekking moeten zoeken voor vallende boomtakken en een stellage voor een cameraman die een kwartier voor tijd met donderend geraas instort en op het veld terechtkomt. Wat beziel de de Brabantse scheidsrechter Vos gis termiddag om Terneuzen in de gierende wind te laten aftrappen tegen Pannin gen? „Ik heb zoiets nog nooit meege maakt", zei Terneuzen-keeper Erik de Koeijer na de 2-0-nederIaag van zijn ploeg. De Zeeuwen verkeren na het échec in Limburg in de alarmfase die de scheidsrechter maar bleef negeren. Trainer Dimitri Mbuyu maakte na af loop een sombere indruk, maar bleef vooral realistisch. „Het was onverant woord om te spelen, maar dat gold voor allebei de ploegen. Ik wil het niet als ex cuus aanvoeren. We hebben het aan onszelf te danken dat het hier weer mis ging." Want wat Terneuzen voor de rust met de wind mee niet kon, deed Panningen na de rust welTh i j s Joosten rondde het of fensief af met twee goals, die goed wa ren voor de tweede overwinning van de Limburgers. „Je kon het zien aanko men", zo verklaarde Erik de Koeijer de omslag in het spelbeeld na de rust. „Ik zei in de rust al tegen mijn collega: wie het eerst scoort, die wint hier. Dat is uit gekomen ook." De Terneuzense keeper vond het van de voetbalbond wel een onbegrijpelijke beslissing om de wedstrijd door te laten gaan. „Ze waarschuwden op de radio al een hele morgen dat mensen beter bin nen konden blijven, maar wij worden gewoon het veld opgestuurd. Je moet maar toevallig daar lopen waar die stelling omver werd geblazen." Tribune Het bestuur van de thuisclub waar schuwde ook voortdurend. Het dak van de tribune in Panningen was een paar jaar geleden bij een windhoos al eens weggewaaid. En gisteren werd de gla zen zijkant een uur voor de wedstrijd omver geblazen. Het publiek werd ge adviseerd om alleen vanachter de goal toe te kijken. Aan de zijkant van het veld was het te gevaarlijk door de kans op omvallende bomen. Onder die omstandigheden kwamen Terneuzen en Panningen nauwelijks aan voetballen toe. Met de wind tegen kwamen hoge ballen net zo hard weer terug en stond een uittrap van de kee per gelijk aan een schot op eigen goal. De Limburgers, tot gisteren hekken sluiter in de hoofdklasse, gingen daar beter mee om dan Terneuzen. Ze kwa men voor rust, met routinier Jerry de Jong als dirigent achterin, zelden op de helft van de tegenstander. Terneuzen mocht het spel dicteren, maar zocht het te veel in eindeloze combinaties. „Ik heb vanaf de kant een paar keer ge roepen dat ze met die wind meer moes ten schieten", zei Mbuyu vertwijfeld. Maar afgezien van een hard schot van Johan van Rumst en twee vergeefse po gingen van Ronald van Sliedregt liep elke aanval vast op de overbevolkte verdediging van Panningen. De beste kans kwam zelfs uit een tegenaanval. Jerry de Jong gaf een diagonale pass op David Koulengani, die met een verra derlijk schot de binnenkant van de paal raakte. Eigen helft Het was de eerste waarschuwing die Panningen uitdeelde. Na de rust werd Terneuzen ver op eigen helft terugge drongen. Benoit Moukoko kwam er aanvallend zelden meer aan te pas, Mi ke But moest steeds meer terugplooien en achterin werd Terneuzen keer op keer onder de voet gelopen. Mbuyu: „Ik heb het al eerder gezegd: het is onbe grijpelijk dat wij met zo veel routiniers in het elftal zo makkelijk kansen weg geven." Thijs Joosten scoorde al na vier minu ten, toen hij volkomen vrij "mocht op rukken en De Koeijer kansloos liet (1-0). Met Dominique Verlinde voor Van Sliedregt en Remco van Leeuwen voor Dennis de Kraker gooide Mbuyu twee verse krachten in de strijd, maar ook dat mocht niet baten. Thijs Joosten stelde vijf minuten voor tijd met zijn tweede goal van de middag de winst voor Panningen veilig. Panningen-Terneuzen 2-0 (0-0). 49. Thijs Joosten 1-0, 86. Thijs Joosten 2-0. Scheids rechter J. Vos (Rosmalen). Aantal toeschou wers: 150. Terneuzen: Enk de KoeijerGeert Bos- schaart, Danny Magito, Nico van der Meer, Hubert van den Hemel, Johan van Rumst, Dennis de Kraker (73. Remco van Leeuwen), Stefan Saey (84. Jordi BakkerRonald van Sliedregt (69. Dominique Verlinde), Benoit Moukoko, Mike Bul Ik vind Zlatan Ibrahimovic een geweldige spits, maar hij is afgelopen week ver in mijn achting gedaald. Die twee klappen die hij uitdeel de tegen Rosenborg, dat kan dus echt niet. Het is maar goed dat de ideeën van Marco van Basten nog niet zijn overgenomen door de Euro pese voetbalbond. Van Bas ten wil dat er camera's in het stadion komen, zodat be paalde overtredingen nog eens teruggehaald kunnen worden. Nou, als dat dinsdag was gebeurd, had Ibrahimo vic rood ge- _<vms kregen. En dan ging-ie het na afloop ook nog eens ontkennen. Alsof er niets was gebeurd. Hij speelde de vermoorde onschuld. Ook dat kan dus niet. Het minste wat hij had kunnen doen, was zijn fout toegeven en spijt betuigen. Ik had ver wacht dat Ronald Koeman wel zou ingrijpen, maar dat deed hij niet. Kennelijk gel den er in de Champions Lea gue andere wetten. Waar schijnlijk beseft hij niet dat er naar zo'n wedstrijd ook kinderen zitten te kijken. Een dag later ging Leo Been hakker het nog goed praten ook. Hij nam Ibrahimovic in bescherming door te zeggen dat hij zelf ook nogal wat tik ken krijgt. Ja, goeiemiddag hoor. Ik heb niet gezien dat hij vreselijk geschopt is. En dan nog. Zoiets mag toch geen vrijbrief zijn om dan zelf maar een vuistslag uit te de len. Ik word in een wedstrijd ook wel eens hard aange pakt, maar het zal nooit in mij opkomen om iemand te slaan of een doodschop te ge ven. Je mag dit soort gedrag nooit goedpraten. Het gaat er juist om datje stelling neemt, al was het alleen maar naar de jeugd toe. Je hoeft van mij niet te zeggen hoe hoog de boete is die je uitdeelt, maar laat de buitenwereld wel merken datje er iets aan hebt gedaan. Ik vond ook dat Koeman wel iets anders had mogen reage ren op die spreekkoren van de supporters bij de wed strijd tegen RKC. Ik weet dat het moeilijk is om de suppor ters stil te krij gen, maar na afloop mag je voor de tv wel duidelijk ma ken dat zoiets niet kan. Nu stelde hij al leen maar de maatregel ter discussie. Koeman vond dat er geen duidelijk richtlijnen zijn over wanneer een scheids rechter bij spreekkoren de wedstrijd moet stilleggen. Daar heeft hij wel gelijk in, maar het was niet het goede moment. Hij had de spreekkoren moeten veroor delen. De spreekkoren blijven een moeilijk verhaal. Wanneer is het echt kwetsend en ivan- neer moet je een wedstrijd staken Bij RKC-Ajax heeft het stilleggen wel effect ge had, maar dat gaat lang niet altijd op. Ik heb begrepen dat de donkere spelers in Enge land nu overwegen om bij kwetsende spreekkoren van het veld te lopen en ermee te kappen. Dat lijkt me nog niet zo'n slechte maatregel. Dan tref je de supporters wél. Ik ben alleen benieuwd wie als eerste tot zo'n actie zal over gaan. Dennis de Noöijer door Frits Bakker MIDDELBEERS - Jean-Paul de Bruijn heeft in de nationale voorwedstrijden bandstoten een moyenne gehaald dat zelden is vertoond. In vier gewonnen partijen van 150 caramboles fi nishte de Hulstenaar met een gemiddelde van 26.08. Daarmee werd hij poulewinnaar in Mid- delbeers en plaatste hij zich voor de nationale finale in janu ari. De Bruijn, die houder is van de Europese titel in deze discipli ne, speelde nooit eerder in zijn carrière op zo'n hoog niveau. „Het schijnt zelfs het hoogste moyenne te zijn dat ooit in de wereld is gespeeld", liet hij zich voorrekenen. Het vorige record moyenne stond op naam van de Belg Caudron, die over vijf par tijen een gemiddelde van 23.89 achter zijn naam heeft staan. De kwalificatie in Middelbeers werd gespeeld met vijf man. Jean Paul de Bruijn won achter eenvolgens van Dennis Tim- mers (7 beurten), René Luijster- burg (5 beurten), Ferdinand Polman (7 beurten) en Dave Christiani (4 beurten). In die laatste partij haalde hij de fi nish met een slotserie van 118. Dat was de hoogste van het toer nooi. De nationale voorwedstrijden werden dit weekeinde op ver schillende locaties afgewerkt in drie poules van vijf spelers. Dick Jaspers werd ook winnaar van een poule met een gemid delde van 11.76. Jos Bongers won de derde poule met 16.81 moyenne. door André Hoogeboom SPA - Een van de meest aan sprekende autoraces van het jaar gaat waarschijnlijk ver dwijnen. Volgens ingewijden van de FIA, de internationale autosportfederatie, zal de Grand Prix van België op het circuit van Spa/Francorchamps van de kalender worden afge voerd. Al jarenlang staat 'Spa' ter dis cussie. Niet bij de fans, ook niet bij de coureurs. Zij vinden het circuit behoren tot de mooiste races van het jaar. Wel bij de geldschieters van de teams In België is tabaksreclame verbo den en dat is een doom in het oog van Bernie Ecclestone en de teams. Nog altijd wordt een groot deel van de inkomsten bronnen in de autosport gegene reerd door de sigarettenindu strie. Tot dit jaar kreeg de Formule 1 in België ontheffing van het verbod. Nu de regering de ontheffing intrekt, lijkt het gedaan met een van de popu lairste autoraces van het jaar. Vreemd genoeg staan Frankrijk, Engeland en Amerika, landen waar ook geen tabaksreclame mag worden gevoerd, niet ter discussie. In Spa wordt al sinds 1950 een Grand Prix gehouden Vandaag komen de FIA en de teams in vergadering bijeen. Op de agenda staan ook de revolu tionaire plannen van voorzitter Max Mosley. Onder andere het controversiële idee om de domi nante teams uit te rusten met extra gewicht. De kans dat deze plannen het halen is overigens vrij klein. Pas bij een unaniem besluit kan de FIA veranderin gen uitvoeren. Ferrari, McLa ren en Williams hebben zich al uitgesproken tegen de plannen. GPD VARESE - Hein Verbruggen, voorzitter van de internationale wielrenunie (UCI), is zaterdag verhoord door de procureur van het parket van Padova. Dat gebeurde in het kader van het onderzoek naar de groot schalige dopingrazzia tijdens de Ronde van Italië 2001 Tijdens het twee uur durende verhoor gaf Verbruggen informatie ten gunste van het onderzoek. „Het was een constructief gesprek", reageerde Verbruggen na af loop. „Ik ben ervan overtuigd dat ik deze Italiaanse magi straat duidelijk heb kunnen maken hoe de UCI werkt." AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13