Othene-Oost boos op gemeente PZC Ulster Bierfestival in de steigers Lijst Pim Fortuyn eist daadkracht Hulst twijfelt over zee-project Kloosterzande Raad Sluis stemt in met wijziging van dekking centrum 11 Bewoners voelen zich misleid door gemeente over bouw Basaltpromenade PvdA turft extra kosten sportclubs Nieuwe raadsgriffier Terneuzen Raad stemt in met casino Sluis Heikant blij met snelheidsremmers Dansen in de Veste o a o O ZEEUWS-VLAANDEREN profiel Ongenode gasten woest J vrijdag 25 oktober 2002 door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De bewoners van Othene-Oost voelen zich 'ernstig misleid' door de gang van zaken rond de bouw van ap partementgebouwen aan de Ba saltpromenade in de wijk Othe- In een brief aan de gemeente Temeuzen beklaagt de bewo nerscommissie zich er over dat zonder hun medeweten de twee inmiddels in aanbouw zijnde gebouwen meer dan vijftig pro cent zijn opgeschoven ten op zichte van het oorspronkelijke plan. „Op het smalste deel is de afstand tot de woningen slechts 35 meter", aldus de bewoners. „Dit is ontoelaatbaar." Boven dien is er ook nog eens een extra bouwlaat bovenop gekomen. Eerder al lieten B en W weten dat de de bewoners weliswaar gelijk hebbben, maar dat er te gen de gewijzigde plannen nooit bezwaar is ingediend. De bewo nerscommissie werpt echter te gen dat de wijziging van het be stemmingsplan nooit aan de bewoners is voorgelegd. „Zelfs op alle bewonersbijeenkom- Advertentie eï^ c\e \a9e Troaf°e OC*'S sten, waar ook steeds een verte genwoordiger van de gemeente bij zat, is over de hoogbouw al tijd uitgegaan van de 'beloofde' situatie. Wij voelen ons door de ze gang van zaken ernstig mis leid, wij waren immers akkoord met het ons altijd 'beloofde' plan en het is zodoende niet in ons opgekomen om hiertegen bezwaar te maken." Volgens de bewonerscommissie had de ge meente de 'morele plicht' de be woners over de wijzigingen te informeren. Dijkpark Ook de plannen voor de inrich ting van het dijkpark Othene zijn rauw op het dak van de be woners gevallen. „Hierover is in tegenstelling tot wat in dit schrijven beweerd wordt géén overleg geweest met ons als be woners. Wij vragen ons dan ook stellig af welke bewonersaf vaardiging de gemeente in deze brief bedoelt." Het blijkt dat de gemeente al leen overleg heeft gevoerd met de bewoners van de Koraalsin gel om door middel van de aan leg van een parkje de onderste bouwlagen aan het zicht te ont trekken. Maar ook de bewoners in Othene-Oost willen zo'n voorziening. Verder vragen ze aandacht voor de gevolgen van de wind die straks om de flatgebouwen giert. In de brief zeggen ze het vreemd te vinden dat er nog geen begin is gemaakt met een windhinderonderzoek. Schade „Bij eventuele schade aan onze woningen door win do verlast (denk bijvoorbeeld aan afge waaide dankpannen) zullen wij genoodzaakt zijn de gemeente Terneuzen daarvoor aanspra kelijk te stellen", aldus de be wonerscommissie. Wethouder K. van der Hoofd heeft inmiddels beloofd dat hij nog voor de gemeenteraadsver gadering van deze maand met de bewonerscommissie gaat praten. „Dan zetten we alle za ken op een rijtje en bekijken we hoe we er mee zullen omgaan", aldus Van der Hoofd. De organisatie van het bierfestival: vlnr Piet van de Kerkhove, Jos Truijman, Rob Kroes en Ron van Waterschoot en, gedragen, Jeannine de Boy. foto Wim Kooyman door Jeanette Vergouwen HULST - De bierliefhebbers uit Hulst en omgeving kunnen weer de vrije loop geven aan hun passie voor ambachtelijke bieren. Zaterdag 9 en zondag 10 november wordt midden in het centrum van Hulst de tentlui- f el voor het tweede Ulster Bierfestival opge trokken. Voorzitter Bert Zandvoort vertelt dat het nog even spannend geweest is. „Vanwege de aangescherpte veiligheidsmaatregelen, op gelegd door de overheid, was het niet ge makkelijk om toestemming te krijgen voor het tweede Ulster Bierfestival. Maar de ge meente zag snel in dat het Ulster Bierfesti val een leuk evenement is. Gezien de promo tionele waarde wordt het waarschijnlijk ook een jaarlijks terugkei-end evenement." AHC De Vossen en de eigenaars van de drie cafés Het Raedthuys, Het Ankeren Het Gul den Hooft herhalen de succesformule van vorig jaar. Het bierfestival en de presentatie van de Prins worden op zaterdagavond op één en dezelfde locatie gehouden. Ongeveer elf ambachtelijke bierbrouwers doen in dat weekend een boekje open over de geheimen van het geestrijk vocht. De smaken zoet, zuur en bitter voeren de boventoon en zullen de smaakpapillen van menig bierliefhebber uit Hulst en omgeving vertroetelen. „We hebben weer een nieuw proefglas met ons logo en het opschrift Ulster Bierfestival laten maken. Deze glazen drinken soepeler dan vorig jaar en laten het bier visueel beter tot zijn recht komen. Wij verwachten veel van deze proefglazen te verkopen, want ons tweede glas mag zeker niet ontbreken bij de echte verzamelaar", merkt Piet van de Kerkhove op. In het koetshuis van Bert Zandvoort bloeit het AHC-verenigingsleven volop: op de bo- venetage klinken de vrolijke klanken van De Dwaile van Ulst. En op de begane grond voegt het ritmisch getimmer van de leden van de commissie Ulster Bierfestival een extra dimensie toe aan het slagwerk. „De hangtafels, die wij vorig jaar op het aller laatste moment nog gemaakt hebben om over de Hulstenaertjes te plaatsen, zien er weer keurig uit. Jan des Bouvrie zou trots op ons zijn", merkt Rob Kroes op. Prins Zaterdag 9 november wordt er een eind ge maakt aan de spanning of Jan I er nog een jaartje aan vastplakt. Prins en hofhouding worden dan gepresenteerd. Tijdens deze presentatie blijven de biertappen van de proeverij hermetisch gesloten. De dorst moet dan gelest worden in de drie belenden de cafés. De toegang voor het Ulster Bier festival is gratis. De tappen stromen op za terdag 9 en zondag 10 november van 14.00 tot 20.00 uur. SLUIS - De PvdA zet alle extra kosten op een rijtje, die de sportverenigingen in de nieuwe gemeente Sluis straks kwijt zijn als gevolg van de komst van de Westerscheldetunnel. De partij heeft daarvoor alle clubs in de gemeente aangeschreven en gevraagd mee te werken aan het onderzoek. Tot nu toe is er van verschillende zijden al de vrees uitgesproken dat de tun nel de sportverenigingen op flink wat extra kosten zal jagen. Uit de inventarisatie moet blijken of dat inderdaad zo is en in welke mate. De verenigingen wordt gevraagd hun bootkosten voor alle teams dit seizoen op een rijtje te zetten en ook de te verwachten tunnel- en of bootkosten voor het seizoen 2003/2004. Ook de te rijden kilometers moeten bij de inventa risatie worden betrokken. TERNEUZEN - De 46-jarige A. ten Hoeve uit Paterswolde wordt de raadsgriffier van de nieuwe gemeente Terneuzen. Als de gemeenteraden van Axel, Sas van Gent en Temeuzen hierover op 31 oktober een positief besluit nemen, kan hij op 1 november met zijn voorbereidende werkzaamheden begin nen. Op 1 januari 2003 begint het 'echte werk'. Ten Hoeve heeft twintig jaar ervaring binnen de publieke sector. De laat ste tien jaar werkte hij op het minister van VROM, waar hij de laatste periode was verbonden aan het Overheidsloket 2000. een project dat vergroting van de klantvriendelijkheid van overheidsinstellingen als doel heeft. Hij was onder meer be trokken bij vernieuwingen binnen deze sector. SLUIS - De gemeenteraad van Sluis-Aarden burg heeft gis teravond ingestemd met de komst van een casino in hotel de Dikke van Dale in Sluis. De komst van het casino, dat zal wor den geëxploiteerd door de Verdonck Groep, is overigens nog allesbehalve zeker. Voordat deze Belgische exploitant groen licht krijgt, moet het kabinet de huidige monopoliepositie van Holland Casino doorbreken. Daarover zou eind oktober een beslissing worden genomen, maar gezien de recente poli tieke ontwikkelingen is het mogelijk dat het besluit wordt uitgesteld. Voor het mogelijk maken van een casino moest de privaatrechtelijke overeenkomst tussen Sluis-Aardenburg en de Dikke van Dale gewijzigd worden. In deze exploitatie overeenkomst stond een dwangsom van één miljoen euro ver meld, die voorkwam dat er in het hotel een casino zou worden gerund. HEIKANT - Op een bijeenkomst in gemeenschapscentrum 't Heike stemden bewoners van de Julianastraat gisteravond in met de komst van snelheidsremmers in hun straat. De kosten van het plan bedragen zo'n 5 0000 euroWethouder W. Kayser voert het plan opnieuw op in de raadvergadering van decem ber nadat het plan eerder dit jaar door de meerderheid van de raad werd afgeschoten. In 't Heike waren zowel voor- en te genstanders van het plan om zes chicanes en een attentievlak aan te leggen in de straat. Enkelen van hen vonden dat het met het te hard rijden in Heikant wel meeviel en dat de verkeers remmerseen 'nieuw modeverschijnsel' zouden zijn. Ditleidde dan weer tot felle reacties van anderen. „In de afgelopen ze ven maanden zijn er drie kinderen aangereden in de straat en rijden ze soms angstig hard langs je heen dus er is wel degelijk behoefte aan remmers", was één van de reacties. Als het plan in december door de gemeenteraad wordt aangenomen, zal de realisatie in de eerste maanden van volgend jaar plaatsvin den. door Raymond de Frel SLUIS - Met een zelfverzekerde blik stapte wethouder J. Boog aard van de gemeente Sluis- Aardenburg gisteravond de raadzaal in. Gehuld in rubberen laarzen en met een spade tegen de schouder was hij er helemaal klaar voor. Bij goedkeuring van een wijziging in het dekkings plan voor het multifunctioneel centrum aan de Kloosterstraat in Sluis, zou de eerste spade im mers vandaag de grond in gaan. De gemeenteraad stemde in, en dus kan Boogaard de mouwen opstropen. De wijziging in het financiële plaatje betrof het schrappen van een btw-constructie, die 357.000 euro voordeel zou ople veren. Op aanraden van de pro vincie legt het college van bur gemeester en wethouders dit plan eerst voor aan het ministe rie van Binnenlandse Zaken. Na vragen van alle fracties gaf REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Boogaard tekst en uitleg. „Ik snap uw zorgen op het financië le vlakmaar de bezuiniging van 357.000 euro heeft slechts voor een klein deel zichtbare gevol gen. Het is nog niet duidelijk wanneer het ministerie duide lijkheid geeft over de construc tie, maar ik heb goede hoop dat het op dit punt goed komt. Zo niet, dan moeten we helaas snij den in de kwaliteit van het ge bouw." CDA'er L. Kamphuis omschreef de onzekerheden over het btw- voordeel, in samenhang met het nog niet opgeloste conflict met het katholiek kerkbestuur over een bijdrage van 150.000 euro, als donkere wolken, die kunnen uitgroeien tot een donderbui. F. Maenhout (WD/Gemeentebe langen) pleitte ervoor om een in september vastgestelde bezui niging op het katholieke deel van de brede school (de St. Jan- school) opnieuw te bekijken. „Een multifunctioneel centrum zonder gelijkheid tussen de openbare en katholieke school is niet te verkopen aan de helft van de Sluis-Aardenburgse be volking", aldus Maenhout. Burgemeester B. Straatsma stelde de raad enigszins gerust. „Ik voer volgende week nog een gesprek met het kerkbestuur. Als we van beide kanten oud zeer aan de kant schuiven, moe ten we tot een oplossing kunnen komen. Het multifunctioneel centrum komt er, dat is zeker, maar vooralsnog is onduidelijk in welke vorm." PvdA-er J. Faas steunde Boog aard met wel heel opvallende woorden. „Ik bied aan om zijn spade te slijpen, want die ziet er nogal bot uit. En ik wil ook zijn laarzen schoonmaken nadat hij de eerste schop de grond in heeft geduwd." Dat mag hij dan van daag doen, want Boogaard ver plaatst om 12.00 uur op symbo lische wijze het eerste stukje grond. TERNEUZEN - De Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen houdt op 29 oktober een dans avond in de Veste in Terneuzen. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het Jumbo-trio. Aanvang: 19.30 uur. De LPF Hulst wil dat Hulst de uitstraling van een vriendelijk middeleeuws stadje blijft houden. foto Wim Kooyman door Jean-Lou de Gucht HULST - De Lijst Pim Fortuyn Hulst wil een einde maken aan 'de ondoorzichtige politiek in Hulst die nu gangbaar is'. Dat is een van de kernpunten waar mee de partij de gemeente raadsverkiezingen ingaat. „Het roer moet in Hulst hele maal om", zegt lijsttrekker B Houwer. „Na de verkiezingen moet een geheel nieuw college een nieuwe start maken." Als falen van het gemeentebestuur noemt Houwer het BAM-plan. „Een parkeergarage in Hulst. Hoe kun je je zo in de maling la ten nemen." De burger moet volgens Houwer echter niet voor elk wissewasje een beroep op de gemeente doen. Eigen ver antwoording staat hoog in het vaandel van de lijst Pim For tuyn geschreven. Houwer wil zich sterk maken om de gedoogcultuur in Hulst te bestrijden. Het wordt volgens hem hoog tijd dat de regels eens worden nageleefd. „Neem nu de drugs. Ze zijn overal in de ge meente te koop. Die gedoogcul tuur pik ik niet. Vestig een kof fieshop op een overzichtelijke plaats langs de rijksweg zodat er geen overlast voor de burgers ontstaat." De lijst Pim Fortuyn wil de vei ligheid verbeteren. Een centrale rol is weggelegd voor de wijk agent. Hij dient criminaliteit preventief te bestrijden door zichzelf regelmatig te laten zien. Hij moet burgers aanspre ken en hij moet bemiddelen voordat zaken escaleren. Bewo- ners dienen gewezen te worden op kleine overtredingen zonder direct tot bekeuren over te gaan. Hulst moet vooral de uitstraling van een 'vriendelijk middel eeuws stadje tussen de wallen en het groen' behouden. Dat be tekent geen nieuwbouw meer in de vorm van hoge appartemen ten. Gentsestraat en Steen straat moeten op zondagmid dag en op feestdagen autoluw gemaakt worden. Houwer hoopt dat de kiezers volgende maand de landelijke ruzies in de partij vergeten zijn. Hij denkt dat het mogelijk moet zijn twee zetels in de wacht te slepen. Het toekomstige college zal aan hem een harde dobber krijgen. „Ik accepteer niet dat ik geen antwoord krijg op een vraag. Zoals het nu gaat in Hulst kan het niet langer. Dat ligt niet alleen aan het college, maar ook aan de raad. Zij pikken ook alles maar. Wij staan voor daad kracht." Zeeuws- Vlaanderen wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeenteraden en het waterschapsbestuur. In de weken voor de stem busgang brengt de PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke par tijen, verkiezingspro gramma's, herindelings zaken, profielen van lijsttrekkers en bijeen komsten in de regio. Naam: Francois Babijn Leeftijd: 41 jaar Woonplaats: Oostburg Partij: LPF Sluis Functie: handelaar in aandelen Rekent op: hele goede vraag. Ik hoop op vertrouwen van de be volking, om zo een paar zetels te behalen. Sterke punten: analytisch ver mogen en ik kom op voor on recht Zwakke punten: heb geen poli tieke ervaring Meest gebruikte zinsnede: „De kracht van de LPF ligt in. Belangrijkste programmapun- ten: strenger asielbeleid, aan pakken drugsproblematiek, meer politie op straat Andere aandachtspunten: effi ciëntere gezondheidszorg, meer bejaardentehuizen en waarden en normen integreren in onder wijs Verkiezingsmotto- of leus: 'LPF heeft lef! U ook?' Westerscheldetunneltarief: moet voor Zeeuws-Vlamingen gratis zijn Grootste ergernis: gedogen van drugs, want dat wordt van kwaad tot erger. Uitbannen dus! door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De coali tiepartijen in de huidige ge meente Hulst lopen minder hard weg met het project Klooster- zande-aan-Zee dan hun Honte- nisser collega's. De laatsten roe men het plan in alle facetten, de Hulster coalitie stelt zo zijn fi nanciële eisen. Deze tegenstelling kwam gis teravond aan het licht in een lijsttrekkersdebat in zalencen trum De Reizende Man in Kloosterzande, opgezet door de Federatie van Ondernemers verenigingen van de gemeente Hulst en Hontenisse voor de on dernemers in de regio. Ge spreksleider B. Pelgrim spaarde de sprekers niet. Hij gooide A. Roctus (Algemeen Belang) voor de voeten dat met Kloosterzan- de-aan-Zee de nieuwe gemeen te Hulst opgescheept wordt met een hypotheek van 34 miljoen euro. Roctus vond het project zo gedurfd en zo 'n opsteker voor de regio dat de nieuwe gemeente ervoor moet vechten dat het er komt. OokB. Pauwels (CDA) zei het financiële risico niet te zien. „Het kan soms misgaan, maar niet in Hontenisse", waarmee hij een sneer gaf naar zijn Hul ster collega's doelend op de BAM-plannen. WD-lijsttrek- ker L. Reyns vindt dat alle mo gelijke subsidie losgepeuterd moet worden, maar wil vooraf wel de garantie dat het plan ook financieel haalbaar is. P. Weemaes (PvdA) had alvast een rekensom gemaakt. „Er is minimaal twintig miljoen euro aan subsidies nodig wil het plan haalbaar zijn Daarom moet de gemeente zelf goed gaan naden ken over de voorfinanciering en er een grote partner bij halen die het plan kan promoten." Op de vraag van Pelgrim of de ge meente straks niet opgescheept zit met een papieren tijger, een plan dat wordt doodgeknuffeld, antwoordde E. de Deckere (Groot Hulst) dat hij in ieder ge val niet opgescheept wil zitten met een onhaalbaar plan. „De realiteit van de plannen moet worden onderzocht." Lijsttrek ker F. van Driessche (Groot Hontenisse) zei niet bang te zijn dat de rust en ruimte niet wor den aangetast door het project. „De toeristen die op ons af ko men, zoeken juist die rust." De Hulster partijen gaven wel aan dat een goede communicatie tussen het huidige Hontenisse en Hulst nu al nodig is. Pauwels gaf toe dat het project nog niet tot in de finesses met de huidige fusiepartner is besproken, ter wijl het huidige Hulst in de nieuwe constellatie óók moet: meebetalen. KLOOSTERZANDE - Progres sief Hulst is woest omdat de. partij gisteravond niet was uit genodigd bij het lijsttrekkers debat van de Federatie van On dernemers Hulst en Hontenisse in Kloosterzande. Dit weerhield lijsttrekker A. Hegger en voor zitter F. de Vries er niet van toch op de avond te verschijnen en luid verhaal te halen. Voorzittei G. de Bruijn van de Hulster Fe deratie zei dat het debat enkel bedoeld was voor de huidige collegepartijen. Hegger vonc dit ondemocratisch. „Een regentenmentaliteit", ze Hegger. „Waarom alleen de hui dige collegepartijen uitnodi gen? Het is toch van belang de' standpunten van alle partijen t( horen, het is immers nog lan£ niet duidelijk wie de nieuwe collegepartijen worden, en daa:, gaat het om!" De voorzitter var de avond, B. Pelgrim, wilde ech ter niet in discussie gaan, waar op De Vries en Hegger aangavei, de zaal te verlaten, met twee an dere aanwezigen in hun kielzog! Progressief Hulst was niet d< enige ongenode gast, ooi, GroenLinks, de Lijst Pim For tuyn Hulst en Progressie Hontenisse ontvingen geen uit nodiging. Ook lijsttrekke G. Kamminga van Progressie Hontenisse was verontwaar digd te vernemen dat hij nie welkom was. „Ze willen blijk baar alleen maar voorstander van het project Kloosterzande aan-Zee horen, niet de tegen standers. Me dunkt dat de toe hoorders ook recht hebben d andere kant van het verhaal t horen." Kamminga had geen zi om te blijven. „Als ze mijn ge luid toch niet willen horen, ka ik mijn tijd wel nuttiger beste, den."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39