Feyenoord hopeloos van slag PZC Seedorf is opnieuw uitblinker met klassieke route Martel voelt zich in de maling genomen Ajax spreekt Zlatan aan op wangedrag champions league Rotterdammers bij Dinamo Kiev kansloos met 2-0 ten onder Duitse politie houdt fans aan Kaiserslautern leent 20 miljoen Pele krijgt eigen museum Anaheim neemt de leiding Nederland terug in toptien Fifa mm Sluiter stunt tegen Hewitt PSV praat met Volanthen Newcastle verrast Juventus donderdag 24 oktober 2002 Groep E Dinamo Kiev - Feyenoord 2-0 (1-0). 76. Khatskevich 1-0, 47. Belkevich 2-0. Scheidsrechter: Merk (Dui). Gele kaart: Van Wonderen, Kalou, Lu ding (Feyenoord). Aantal toeschouwers: 62.000. Newcastle United (Eng) - Juventus (Ita) 1-0 (0-0). 62. Griffin 1-0. Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Gele kaart: Tacchinardi (Juventus). Juventus Dinamo Kiev Feyenoord Newcastle 4 2 117 4 10 3 3 8-2 Dinsdag 29 oktober: Juventus - Feye noord, Newcastle United - Dinamo Kiev. Groep F Bayer Leverkusen (Dui) - Maccabi Haifa (Isr) 2-1 (1-0). 45. Babic 1-0,53. Pralija 1-1, 67. Juan 2-1. Scheidsrechter: Poulat (Fra). Gele kaart: Bastürk (Leverkusen), Pralija (Maccabi Haifa). Olympiakos Piraeus (Gri) - Manchester United (Eng) 2-3 (0-1). 21. Blanc 0-1, 59. Veron 0-2, 70. Choutos 1-2,74. Djordjevic 2-2,84. Scholes2-3. Scheidsrechter: Col lina (Ita). Gele kaart: Anatolakis, Venet- idis (Olympiakos Piraeus), Gary Neville (Manchester United). Man.United Leverkusen Maccabi Haifa Olympiakos 0 0 12 14-5 4 10 3 3 0 3 3 8-12 Dinsdag 29 oktober: Maccabi Haifa - Manchester United, Bayer Leverkusen - Olympiakos Piraeus. Groep G RC Lens (Fra) - Deportivo la Coruna (Spa) 3-1 (0-1). 75. MakaayO-1, 61. Coulibaly 1- 7, 79. Moreira 2-1, 84. Thomert 3-1. Scheidsrechter: Ivanov (Bul). Gele kaart: Diop, Coriton, Keita (Lens), Victor San chez, Naybet, Gama (Deportivo). AC Milan (Ita) - Bayern München (Dui) 2-1 (1-11.7 7. Serginho 1-0,23. Tarnat 1-1, 64. Inzaghi 2-1. Scheidsrechter: Michel (Slw). Gele kaart: Ambrosini, Seedorf (AC Milan), Kuffour, Pizarro, Santa Cruz (Bayern München). 4 4 0 0 12 10- 3 4 2 0 2 6 7-10 4 1 1 2 4 6-7 4 0 13 1 5-8 AC Milan Deportivo Lens Bayern M. Dinsdag 29 oktober: Deportivo la Coruna - Bayern München, RC Lens - AC Milan, Groep H Club Brugge (Bel) - Galatasaray (Tur) 3-1 (1-0). 45. Martens 1-0,56. Fabio Pinto 1-1, 72. Verheyen 2-1, 90. Saeternes 3-1. Scheidsrechter: De Santis (Ita). Gele kaart: De Cock (Club Brugge), Bülent Korkmaz, Emre Asik, Cihan Haspolatl (Galatasaray). Barcelona (Spa) - Lokomotiv Moskou (Rus) 1-0 (0-0). 76. De Boer 1-0. Scheids rechter: Hamer (Lux), Gele kaart: De Boer, Gabri (Barcelona), Pasjinine, Ig- nasjevitsj (Lokomotiv Moskou). Barcelona 4 4 0 0 12 9-3 Club Brugge Galatasaray L. Moskou Dinsdag 29 oktober: Galatasaray - Loko motiv Moskou, Club Brugge - Barcelona. 4 4 0 0 12 4 12 15 4 112 4 4 0 13 1 door Jaap van Essen KIEV - Dc Nederlandse deelna me aan de Champions League begint een nogal pijnlijke affai re te worden. Gisteren ging Fey enoord, de enige club die tot op heden goed presteerde, keihard onderuit in Kiev: 2-0. Al met al hebben PSV, Ajax en Feyenoord in het sterkste Euro pese bekertoernooi nu samen evenveel punten als Barcelona helemaal alleen behaalde. Wel beschouwd is die Europese ranglijst, met coëfficiënten zo gek nog niet. Het is niet voor niets dat Nederland komend seizoen nog maar twee deelne mers mag inschrijven voor het kampioenenbal. Feyenoord was de voorbije twaalf maanden de ploeg die als enige goed presteerde op de Eu ropese velden. Wat heet, de Rot terdammers wonnen de Uefa Cup en leden op 2 3 oktober 2001 hun laatste nederlaag. Ze ble ven dus precies een heel jaar on geslagen. Dat die reeks gisteren in Kiev eindigde was pijnlijk. Want Di namo is niet bepaald een topelf- tal. Wat heet, het is een uiterst zwak gezelschap dat in de niet bijster sterke nationale compe titie van de Oekraïne momen teel slechts vierde staat. Ellende Dat de Rotterdammers onderuit gingen, was deels wel te verkla ren door de blessuregolf die hen momenteel treft. Van Hooijd- onk, Smolarek en Leonardo zijn voor lange tijd uitgeschakeld. Gisterochtend haakten ook nog eens Bosvelt (te veel last van zijn spieren) en Pardo (ziek) af. Daarmee was de ellende nog niet voorbij, want nog voor de rust moest Van Persie afhaken en kort na de rust raakte ook Van Haaren (alweer) gebles seerd. Kalou liep tegen geel aan waardoor hij volgende week te gen Juventus geschorst is. Vooral het gemis van de routi niers Van Hooijdonk en Bosvelt deed zich gisteren pijnlijk voe len. Van Marwijk liet van Won deren op het middenveld spelen, Loovens nam diens plaats naast WÊÊÊIÊKIÊKÊÊIÊ^ÊÊÊKÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊ^ van onze sportredactie ARNHEM - Trainer Mike Snoei heeft Didier Martel gisteren uit de selectie van Vitesse gezet. De oefenmeester was al enige tijd ontevreden over de inzet van de Fransman. Dat resulteerde na afloop van de wedstrijd tegen Roda JC in forse kritiek op de aanvaller. „Ik ben teleurgesteld dat het zo is gelopen", luidde Martels eer ste reactie. Maar de 30-jarige flankspeler is vooral veront waardigd. „Mijn motivatie zou niet goed zijn en ik ben een sto rende factor in de groep. Dat zijn leugens. Motivatie is niet het probleem. Als je zou zeggen een gebrek aan plezier, dan klopt dat wel. Vanaf het begin van het seizoen heb ik minder plezier in het trainen en het voetballen. Dat ik een storende factor in de groep ben, is ook niet waar. Ik heb met niemand bij Vitesse problemen." Martel kwam dit seizoen eerder in conflict met SnoeiVolgens de coach heeft de eerdere confron tatie niets te maken met de hui dige. Snoei: „Ik ben zeer onte vreden met de prestatie van Martel. Die is onvoldoende om van onze sportredactie AMSTERDAM - In het voorbij gaan, na de training van de eer ste selectie, sprak technisch di recteur Leo Beenhakker Zlatan Ibrahimovic gisteren toch even aan op zijn gedrag van een dag eerder in de wedstrijd tegen Ro senborg. De Zweed had zich la ten gaan en een vuistslag uitge deeld aan zijn bewaker Hof tun. Beenhakker: „Het gesprekje had geen officieel karakter. Dat is tenslotte het terrein van de trainer. Maar ik heb wel tegen hem gezegd dat-ie stom bezig was en was ontsnapt aan een ro de kaart. Maar dat hoefde ik hem eigenlijk niet meer te ver tellen. Dat wist-ie zelf ook don dersgoed." Opnieuw is Ibrahimovic over de schreef gegaan. Zoals hij ook vorig jaar deed, toen Groninger Melchior Schoenmakers het slachtoffer werd. Een jaar is voorbijgegaan en de Zweed heeft zich sindsdien niet aan grof wangedrag op het veld schuldig gemaakt. Dinsdag ging het echter toch weer mis. Beenhakker spreekt nog altijd over een incident. „Ik begrijp wel dat er mensen zijn die zijn gedrag structureel willen noe men, maar het zijn incidenten, meer niet. Die jongen had een lastige avond, het ging even niet, de tegenstander gebruikte ook alle middelen om hem af te stoppen. Dan gaat het wel eens mis bij die gasten. Ik schaar dat nog steeds onder de noemer: de weg naar volwassenheid." „Dit soort dingen zijn professio neel nooit goed te praten, maar menselijk gezien wel te begrij pen. Alle grote voetballers gaan wel eens in de fout en de meesten leren dat wel af als ze ouder worden. De ene op zijn negen tiende, de ander pas op zijn 26e en sommigen misschien wel nooit. Neemt niet weg dat we zeer alert zijn op dit soort ge beurtenissen." GPD Paau we in de defensie in. Op pa pier stond er al met al best een aardig elftal, maar in de prak tijk gooide de houder van de Uefa Cup de goede naam te grabbel. Er klopte niets van. Vooral niet met de beleving van de meeste spelers. Blijkbaar moeten types als Ono, Song en Emerton scherp worden gehou den door de leiders Van Hooijd onk en Bosvelt. Toen Kahtskevich na ruim een kwartier een corner binnenliep, was het pleit eigenlijk al be slecht. Dinamo leunde nadien genoeglijk achterover en wachtte op de counterkansen. Feyenoord was zo zwak dat het zich welgeteld niet één kans wist te scheppen. Kiev hoefde niets te doen. De meeste Feye- noorders (Emerton en Kalou voorop) leverden de bal meestal vanzelf wel weer in. De 2-0 kort na rust was niet meer dan lo gisch. Balverlies van Kalou, een counter over zeventig meter en de Witrus Belkevich schoot feil loos in. Het blijft natuurlijk een raar verhaal met Feyenoord. De eer ste weken van het seizoen speel de het elftal uitstekend en stak iedereen (Lurling uitgezonderd) in een grootste vorm. Maar sinds de laatste zege, op 24 september tegen Newcastle United, is het helemaal mis. Alles is weg, de vorm, de scherpte en de fitheid. Feyenoord speelde gisteren merkwaardig genoeg in de rood-zwarte outfit van het klei ne filiaal Excelsior. De presta ties van het moederbedrijf ne men ook vormen aan die beter bij de voormalige oud-papier club passen. Van de laatste vijf duels werd er niet één gewonnen en dat past niet bij een bijna- topclub. Om zeep Wat er behalve de blessures pre cies met Feyenoord aan de hand is, valt moeilijk te zeggen. De Rotterdammers zijn in ieder ge val in een rap tempo bezig al hun fraaie ambities om zeep te hel pen. En dat terwijl het seizoen nog lang niet halverwege is. Toch heeft de ploeg van Van Marwijk merkwaardig genoeg alles nog in eigen hand. Wint Feyenoord volgende week van Juventus en daarna van New castle United, dan is de tweede plaats de minimale beloning. Maar ja, gezien de huidige vorm van Feyenoord is dat een wel heel optimistisch scenario. Dinamo Kiev: Reva: Peev, Ghioane. Gavrancic en Dmytrulin (78. Sablic Husin, Belkevich, Khatskevich en El Kaddouri: Rincon en Shatskikh. Feyenoord: Zoetebier; Song, Loovens, Paauwe en Van Haaren (60. Rzasa); Emerton (63. Bombarda Van Wonderen, Ono en Van Persie (38. Lurling): Kalou en Buffel. GPD Feyenoord-speler Bonaventure Kalou (midden) komt er niet aan te pas in een duel met Georgi Peev (links) en Goran Gavrancic (rechts) van Dinamo Kiev. foto Jasper Juinen/ANP DORTMUND - De Duitse politie heeft rond het Champio;. League-duel tussen Borussia Dortmund en PSV 48 suppc- ters in voorlopige hechtenis genomen. Onder hen bevond» zich volgens de politie 39 Nederlanders. Na afloop van c, wedstrijd kwam het tot een botsing tussen de aanhangersv» Dortmund en PSV. Volgens de politie trokken zo'n zestigste, porters van PSV het centrum van Dortmund in en gooide daar met glazen. Ook werd een tramrails beschadigd. DPA KAISERSLAUTERN - De Duitse voetbalclub Kaiserslav tem heeft bij een consortium van banken een lening van. miljoen euro afgesloten. Daarmee heeft de Bundesliga-di de acute liquiditeitsproblemen afgewend. Het geld won- aangewend voor de uitbreiding van het Fritz Walter Stadie voor het WK van 2006, waardoor Kaiserslautern in finandö problemen was geraakt. Eerder legden de spelers van de pl^ van trainer Eric Gerets al anderhalf miljoen euro op tafelo: de financiële problemen te verkleinen. DPA RIO DE JANEIRO - Pele krijgt in Rio de Janeiro een eigen nv. seum. De legendarische voetbalvedette is zelf de initiatief^ mer van het Museum Pele. Het project kost hem 1 miljoene> ro. „Alle attributen, spullen en prijzen die ik heb gewonnp. komen er te staan", zei Edson Arantes do Nascimento, diegt teren zijn 63e verjaardag vierde. De opening staat geplan: voor 24 oktober volgend jaar. Pele veroverde metBraziliëdr- keer de wereldbeker, in 1958,1962 en 1970. Hij speelde jam- lang voor Santos en in zijn nadagen voor New York Cosm« Nu is hij zakenman en veelvuldig betrokken bij reclamecar pagnes. ANP SAN FRAN CISCO - De honkballers van de Anaheim Angel; hebben de leiding genomen in de World Series, de finaleve de Amerikaanse honKballeague MLB. In de derde wedstnji in San Francisco versloegen de Angels de San Francis» Giants met 10-4 en kwamen daarmee op een 2-1-voorsproE in de best-of-seven series. De winnende Angels-pitcher was Ramon Ortiz, die weliswaai in de vijfde inning na vijf honkslagen (twee homeruns) moè verdwijnen, maar door Brendan Donnelly (2 innings) en Sco: Schoeneweiss (2 innings, 1 honkslag) succesvol werd volgd. Barry Bounds werd in het duel de eerste speler in schiedenis die in de eerste drie wedstrijden in de World Serie een homerun wist te produceren. Maar dit record leverde votr Bonds niet het gewenste resultaat op. Hoewel de Giants dom zijn actie nog wel terugkwamen tot 4-8, ging de winst naardi Angels. GPD/RTR ZURICH - Het Nederlands elftal is terug in de toptien vand ranglijst van wereldvoetbalbond Fifa. Oranje steeg van d twaalfde naar de negende positie met een totaal van 726 pun ten. De lijst wordt nog altijd aangevoerd door wereldkamp: oen Brazilië voor Frankrijk en Spanje. Italië verdween uitó toptien en staat nu elfde. De ranglijst: 1. Brazilië 855 punten, 2. Frankrijk 790, 3. Spanje 7', (2), 4. Duitsland 763,5. Argentinië 753,6. Engeland (9), Mexico 731,1 Turkije 727 (7), 9. Nederland 726 (12), 10, Verenigde Staten 719 (8! ANP/RTR Milan, Barcelona en Manchester in tweede ronde Champions League TnilP VlPrt PP11 hem in de groep te handhaven. Ik heb daar grote problemen mee. Hij zal ook wel problemen hebben met mij." Belangrijk heeft de grillige Fransman zich dit seizoen nooit gevoeld. „De trainer had in het begin van het seizoen moeten zeggen dat ik niet in zijn plan nen paste. Hij wilde mij gewoon niet in het team hebben. Waar om weet ik niet, maar de trainer is niet eerlijk tegen mij ge weest." Snoei ontkent dat. Hij zegt zeer gecharmeerd te zijn van de voet balkwaliteiten van Martel. „Ik hou van voetballers als Martel, van spelers met een gebruiks aanwijzing. Maar dan moet hij het wel laten zien op het veld. Dan wil ik goals en assists zien. maar die heb ik ook niet gezien." Martel erkent dat zijn prestaties onder de maat zijn. „Ik heb slecht gespeeld en fouten ge maakt, maar mag ik dan geen fouten maken?" Martel had ver wacht dat de moeilijkheden nog konden worden uitgesproken „Er waren vanaf het begin van het seizoen problemen tussen de traineren mij. Ik had niet op de ze manier willen vertrekken, maar ik ga nu op zoek naar een andere club." ANP/GPD van onze sportredactie RIJSWIJK - Met de maximale score van twaalf punten uit vier wedstrijden hebben AC Milan, FC Barcelona en Manchester United zich voortijdig verze kerd van een plaats in de tweede ronde van de Champions Lea gue. AC Milan versloeg woens dagavond in San Siro Bayern München met 2-1. FC Barcelona won met 1-0 van Lokomotiv Moskou en Manchester United zegevierde in Athene over Olympiakos Piraeus: 3-2. Nederlandse internationals hadden een belangrijke inbreng bij de successen. Clarence See dorf was uitblinker op het mid denveld van Milan. Frank de Boer dirigeerde FC Barcelona van achteruit en brak in de 76e minuut persoonlijk de score open. Bij Manchester United was er geen Nederlandse in breng. Ruud van Nistelrooij was door coach Ferguson thuisgela- ten. Milan won overigens moeizaam van Bayern. De Braziliaan Ser ginho opende de score na 11 mi nuten, maar Bayern maakte in de 23e minuut gelijk door Tar nat. In de tweede helft zorgde Inzaghi andermaal in de Cham pions League voor de overwin ning. Deportivo La Coruna stond tij delijk in de tweede ronde achter Milan in groep G. Makaay scoorde na een kwartier bij Lens met een schot uit een moeilijke hoek. De Franse ploeg, knok kend voor de laatste kans, was al aan een offensief bezig. In de slotfase veranderde de 0-1 in 3-1 winst. Manchester United heerste sou- verein bij Olympiakos. Blanc (21e minuut) met een kopbal en Veron (59e) zorgden voor een ge ruststellende voorsprong. Fer guson wisselde na die treffer Giggs en Beckham en binnen enkele minuten was het gelijk door Choutos en Djordjevic. Zes minuten voor tijd schoot Scho- les het winnende doelpunt naar de kwalificatie in: 2-3. Bayer Leverkusen nam de tweede plaats in bezit achter Manches ter United in groep F door met 2-1 te winnen van Maccabi Hai fa. Barcelona viel van begin tot eind aan tegen Lokomotiv Mos kou. De ploeg zette zware druk, kreeg ook kansen maar wist niet te scoren. De Boer fungeerde een kwartier voor tijd als match winnaar met een kopbal op een voorzet van Riquelme. Club Brugge hield in dezelfde groep H de kansen in eigen hand door thuis met 3-1 te winnen van Galatasaray. Club kwam op de tweede plaats achter Barce lona. Martens, Verheyen en Sae ternes verzorgden de productie. Pinto scoorde in de 56e minuut tegen voor 1-1. ANP van onze sportredactie PARIJS - Tourbaas Jean-Marie Leblanc zal vandaag een route schema voor de Ronde van Frankrijk van 2003 presenteren dat deels is gebaseerd op het tra ject dat de renners honderd jaar geleden in de eerste editie afleg den. In 1903 gingen zestig renners van start voor wat in eerste in stantie gold als een promotiera ce voor de sportkrant l'Auto, de voorloper van L'Equipe. De STOCKHOLM - Raemon Slui ter heeft woensdagavond in het Stockholm Open voor een stunt gezorgd. De Rotterdamse ten nisser versloeg in de tweede ron de de Australiër Lleyton He witt, de heersende nummer één van de wereld. Hij zegevierde in twee sets: 6-3 6-3. Sluiter had in de eerste ronde gewonnen van de Amerikaan Vince Spadea. Door de triomf op Hewitt bereikte hij als eerste speler de kwartfinale van dit met 650.000 euro gedoteerde toernooi. Hewitt speelde sinds begin oktober (Tokio, verlies te gen de Thai Srichaphan) geen wedstrijd meer. Hij moest we gens een virusinfectie afzeggen voor de Masters Series in Ma drid. In de eerste ronde in Stockholm had hij een walk over door een schouderblessure bij zijn Zweedse tegenstander Thomas Enqvist. ANP wedstrijd ging over zes etappes van Parijs via Lyon, Marseille, Toulouse, Bordeaux en Nante- terug naar de hoofdstad me: Maurice Garin als eerste win naar. De start was destijds bij caféLe Reveil Matin in Montgeron, eer. voorstadje van Parijs. Het is de bedoeling dat de proloog of dé eerste etappe volgend jaar op dezelfde plaats van start gaat,al is het café inmiddels verdwe nen. De andere etappeplaatse: worden ook aangedaan. Een kopie van de eerste Grand- Bouclé wordt de editie van 200: trouwens niet. Er waren bij voorbeeld geen bergetappes terwijl later juist in die ritte: geschiedenis werd geschreven De tourorganisatie heeft voer 2003 een schema bedacht da eer doet aan de historie. „He gaat erom dat we Desgrange Bobet, Coppi en Goddet nooi: vergeten", zei Jean-Marie Le blanc, die eerder al aangaf da' beroemde bergen als de Galibier (monument Henri Desgrai de Izoard (Bobet-Coppi) en dl Tourmalet (Goddet) zullen wor den beklommen. „Maar m gaan, vanwege het eeuwfeesi het evenwicht niet weghale met een revolutionair etappe schema." De Tour, die op 5 jui begint, zal in ieder geval eerst c: Alpen en dan de Pyreneeën aan doen. Onder andere Sedan Charleville-Mézières, Saint- Dizier, Nevers, Morzine, L'Alpi d'Huez, Ax-Bonascre en Saint Girons zijn vaak genoemd ai mogelijke etappeplaatsen Twee trajecten zouden uitvoe rig zijn bestudeerd om te diener als parkoers voor de tijdritter. Gaillac-Cap'Découverte Pornic-Nantes.RTR/AFP Edgar Davids vliegt sierlijk door de lucht na een duel met Newcastle United-verdediger Andy O'Brien. foto Owen Humphreys/EPA NEWCASTLE - Bij een overwinning was Juven tus eigenlijk al zeker van de tweede ronde van de Champions League. De Italianen lieten zich ech ter verrassen door Newcastle United. De Engelse ploeg won met 1-0 en pakte de eerste punten. Newcastle vocht in een enerverende wedstrijd na drie nederlagen voor de laatste kans. Slechts een overwinning telde. De ploeg van Bobby Robson speelde daarom vol op de aanval op het eigen Saint James' Park, maar miste vernuft en raffine ment. Spits Shearer kwam niet echt los van zijn bewakers. Juventus speelde gecontroleerd en had in Nedved en Del Piero de beste spelers. Davids werd in de 46e minuut gewisseld. Newcastle wilde zo snel mogelij k scorenmaar Ju ventus was achterin bijna onverslaanbaar. Dat ontmoedigde de Engelsen geenszins. De ploeg had immers niets te verliezen en had het betere van het spel. De strijdwijze van Newcastle werd beloond in de 62e minuut, toen Griffin de score opende. Kansen op meer goals kreeg de ploeg vervolgens genoeg. LuaLua was de gevaarlijkste speler, maar doel man Buffon hield Juve op de been. Veel kansen kregen de Italianen niet. ANP van onze sportredactie EINDHOVEN - PSV is met het Zwitserse talent Johan Vo lanthen in gesprek over een mo gelijke verbintenis. De zestien jarige spits van Young Boys uit Bern trainde gistermiddag op proef mee met de reserves van PSV. Volanthen, die als een groot talent te boek staat, maakte op die training kennis met Guus Hiddink. Directeur voetbal Frank Arne- sen sprak met de zaakwaarne mer van Volanthen, de Zwitser Angelo Semerero, die ook de za ken van Johann Vogel behartigt. Van een akkoord is volgens Ar nesen nog geen sprake. Youni Boys zou naar verluidt één mil joen Zwitserse francs vrager voor Volanthen, plus een aan deel van vijftig procent in eer eventuele toekomstige transfer- opbrengst. Volanthen keerde gisteravond naar Zwitserland terug. MocM het tot een transfer naar PS1 komen, dan zal Volanthen niet voor zijn achttiende verjaardag naar Nederland komen. Op grond van EU-bepalingen map hij voor die tijd geen contrac' tekenen bij een club in de EU, waarvan Zwitserland geen lid is. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 40