Drugspand krijgt maand respijt Gemeentebelangen en VVD zetten in op werk PZC Permanente zorg in De Veste-flats PZC Sporthal wordt even ruimteschip Huisartsenpost in Oostburg kampt met tekort aan personeel Woning Draaibrug wordt gesloten als overlast van illegale handel aanhoudt 11 Ambtenaar vrijgesproken Anti-fouling moet weer mogen Staten slaan vergadering over Drankrijder bekeurd Diefstal uit bedrijf HVV Hulst haalt oud papier op profiel {i{JNBOEDEL WEG? >?rne%: ZEEUWS-VLAANDEREN Straatsma verwacht snel oplossing conflict over Sluisse centrum EEN VOETZORG MINDER Berkhout schoenmodes Verhulst donderdag 24 oktober 2002 door Raymond de Frel DRAAIBRUG - Burgemeester B. Straatsma van de gemeente Sluis-Aardenburg geeft de huurder van het pand Draai brug 67 nog een maand om aan te tonen dat er in zijn woning geen drugshandel plaatsvindt. De gemeente Sluis-Aardenburg hanteert ten aanzien van het ge dogen van sof tdrugs een nul-be- leid. Straatsma beloofde vorige maand op korte termijn actie te ondernemen. Hij had gisteren in het bijzijn van een politieteam chef. twee ambtenaren en de Belgische eigenares van de wo ning een gesprek met de hoofd persoon in kwestie, de huurder van het pand. ,,Ik ben in de ver onderstelling dat hij daar niet woont en dat er volop in soft drugs wordt gehandeld. De huurder ontkent beide vermoe dens. De politie heeft echter ge tuigenissen dat er wel degelijk wordt gedeald. Ik vond de huur der overigens nauwelijks aan spreekbaar, ik had het idee dat hij niet echt helder was", vertelt Straatsma. De burgemeester klimt nu in de pen. In een brief deelt hij de huurder mee dat het onderko men in de komende maand nauwlettend in de gaten wordt gehouden. Blijkt na deze perio de dat er nog steeds drugsover last is, dan volgen er verregaan de maatregelen. Verzegeling Straatsma denkt aan verzege ling van het pand en stelt daar om alvast de wet Victoria vast. Deze wet maakt het mogelijk om woningen, van waaruit ille gale handel wordt bedreven, te sluiten. ,,Maar dat is echt pas aan de orde als er binnen de ge stelde vier weken weer sprake is van overlast. Het is overigens, door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Terneuzen- se zorgcentrum Bachten Dieke begint in samenwerking met Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen een 24 uurs-zorgpost in de Ves te-flats in Terneuzen. Op termijn worden vijftig wo ningen in De Veste extramuraal gemaakt. Dat wil zeggen dat be woners die zorg nodig hebben, zelfstandig kunnen blijven wo nen. „Wij hebben voor Bachten Dieke al vier j aar een wachtlijst waarop continu honderd men sen staan. Die lijst kunnen we op deze manier halveren", aldus L. van Driel, lid van de raad van bestuur van Bachten Dieke. „Thuiszorg is al geruime tijd in De Veste aanwezig. Zij staan op dit moment garant voor planba re zorg; daar komt nu dus on planbare zorg bij. Wij moeten na een artikel in de krant, in de afgelopen maand een stuk rusti ger geworden bij het pand. Maar desondanks is er nog steeds sprake van hinderlijke activi teiten." Straatsma maakt daar bij wel een kanttekening. „Om wonenden hebben bij mij geklaagd, maar ze zijn niet echt scheutig met aangiftes bij de po litie. Die zijn toch echt nodig om in deze kwestie de officiële mo len in werking te doen treden." Het pand veroorzaakt al sinds 1998 problemen. Sluiting van het onderkomen werd in dat jaar door de president van de rechtbank in Middelburg teniet nu eerst de infrastructuur op het gebied van alarmering optima liseren. Daar kunnen we op kor te termijn mee beginnen, want gisteren heeft VWS het project groen licht gegeven." Eén druk op een belletje is vanaf januari of februari genoeg om een dienstdoende zuster op te roepen. Voor het personeel wordt een aparte slaapruimte ingericht. „Op dit moment is er in De Veste dagelijks tussen 07.00 uur en 23.00 uur al iemand met een mobiele telefoon aan wezig, die kan worden inge schakeld. Er was dus in zekere zin al sprake van onplanbare zorg. Maar wat er bij komt, is de nachtzorg. Wij denken in de toe komst trouwens ook aan ver pleeghuiszorg, in samenwer king met verpleeghuis Ter Schorre", meldt A. van der Vee- ke van Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen. Deelnemers aan de zeskamp in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen in de strijd. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Sporthal 't Zwaantje in Terneuzen steeg gisteren nog net niet op, maar verder leek het verdraaid veel op een ruimteschip. Zo'n honderdvijftig mensen uit Zuid-Nederland en België deden daar mee aan de jaarlijkse zeskamp voor dagac tiviteitencentra. Thema: buitenaardse we- En dus hees het team van dagactiviteiten centrum 't Trefpunt en Hertenkamp zich in heuse ruïmtepakken, onderscheidde een Brabants team zich door 'voelsprieten' op het hoofd te zetten en presenteerden de Vlaamse deelnemers uit Izegem zich haast logischerwijs als buitenlandse wezens: rode duivels. Waar de sportievelingen zich 's och tends nog bezighielden met aardse zaken als basketbal, volleybalen badminton, stonden er 's middags meer 'spacy' onderdelen op het programma. Bijvoorbeeld een ufo-spel (rin gen gooien), vallende sterren vangen (van achter een geblindeerd volleybalnet), ruim tereizen (krattenraces) en planeethoppen (skippyballenrace). De zeskamp werd geor ganiseerd door 't Trefpunt en een groep gedaan, omdat niet duidelijk was of de huurder op het mo ment van sluiting in het pand woonde. De regelgeving werd in 1999 met de Nota Victoria ver anderd. foto Charles Strijd ClOS-studenten, die onder leiding stond van de derdejaarsstudenten Corina Bakker en Frank Duitemeijer. „Deze dag wordt ie der jaar gehouden en is bedoeld voor (ex-) psychiatrische patiënten uit Limburg, Bra bant en Zeeland. De winnaar organiseert normaal gesproken de volgende editie, maar vorig jaar won een team uit Ooster hout voor de tweede achtereenvolgende keer. Daarom hebben wij er nu de schouders onder gezet"vertelt begeleider Hans Bassie van 't Trefpunt. De ClOS-studenten droe gen zorg voor het sportieve gedeelte, 't Tref punt voor het organisatorische deel. MIDDELBURG - Een 49-jarige man uit Burgh-Haamstede is gisteren in Middelburg vrijgesproken. De rechtbank achtte niet bewezen dat de ambtenaar van de voormalige gemeente Westerschouwen steekpenningen in 1997 zou hebben aange nomen van een architect in ruil voor een bevoorrechte positie bij de aankoop van bouwgrond aan de Platboslaan in Burgh- Haamstede. De ambtenaar werd ervan verdacht 42.500 gulden in zijn ei gen zak te hebben gestoken. Het Openbaar Ministerie had ne gen maanden gevangenisstraf en een boete van 20.000 euro geëist, maar raadsman H. Dunsbergen verzekerde tijdens de behandeling al dat er geen enkel bewijs was om zijn cliënt te vervolgen. De strafpleiter verwees in dat verband naar de beperkte in breng van de ambtenaar, die hooguit een toetsende rol bij de bouwaanvraag heeft gehad. De ambtenaar, die inmiddels bij de gemeente Kapelle werkt, heeft het aannemen van de steek penningen altijd ten stelligste ontkend. MIDDELBURG - Het verbod op het gebruik van milieuvrien- delijke aangroeiwerende verven moet worden opgeheven zo lang er geen alternatief middel voorhanden is Die boodschap zal gedeputeerde G. van Zwieten in een brief sturen aan staatssecretaris Van Geel (milieu). Een alternatief middel om de waterpokken van schepen te houden, ligt al tweeënhalf jaar te wachten op toelating bij het College Toelating Bestrijdingsmiddelen (CTB). Maar in die procedure zit weinig schot. Van Zwieten wil dat de staatsse cretaris het CTB achter de broek zit. Nu wijken mensen uit naar België om de aangroeiwerende verf op hun schip te laten smeren. Het verbod in Nederland heeft op die manier geen nut, vindt Van Zwieten. MIDDELBURG - De vergadering van Provinciale Staten op vrijdag 1 november gaat niet door. De agenda bevatte slechts twee punten: het jaarverslag van het Monumentenfonds 2002 en de subsidie voor Omroep Zeeland. Het provinciebestuur heeft besloten de 47 Statenleden daarvoor niet naar Middel burg te roepen. De onderwerpen worden opgenomen in de agenda van de Statenvergadering die twee weken later plaatsvindt. Op vrijdag 15 november komen de Staten bijeen voor de behandeling van de begroting voor volgend jaar. De subsidie voor Omroep Zeeland zou daar toch wel aan de orde gekomen zijn, omdat Gedeputeerde Staten voorstellen de omroep een kwart miljoen euro extra te geven. Dat bedrag moet in de begroting worden opgenomen. Walcheren OOSTBURG - Afgelopen nacht is in de Nieuwstraat in Oost burg een 36-jarige automobilist uit de gemeente Sluis-Aar denburg aangehouden voor rijden onder invloed.Hij had 3,5 maal de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken.Hij kreeg een dagvaarding en zijn rijbewijs is ingenomen. BIERVLIET - Uit een bedrijfspand in Biervliet is afgelopen nacht een kluis en computerapparatuur weggenomen.De in houd van de kluis is niet bekend en de waarde van de compu terapparatuur bedraagt meer dan vijfduizend euro. Idoor Eugène Verstraeten OOSTBURG - De huisartsen- I post in het Oostburgse zieken- huis dreigt volgend jaar in per sonele problemen te komen. De drie Belgische artsen die op dit moment worden ingehuurd, stoppen er mee en volgens de nieuwe financieringsnormen van de overheid blijft er slechts een vergoeding over om ander halve arts te betalen. „De Belgische artsen waarmee we samenwerken hebben het erg druk en ze willen ook meer in België werken. Dus die raken we volgend jaar kwijt", zegt voorzitter M. de Meijer-Boerjan van het bestuur van de huisart senpost. De elf West-Zeeuws- Vlaamse. huisartsen moeten de huisartsenpost dan zelf gaan bemensen. Daarnaast speelt een nieuwe landelijke normering voor wat betreft de vergoeding voor de huisartsenpost. Dat betekent REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl dat er nog maar geld zou zijn voor anderhalve kracht. „Maar wij zijn nog met de ziektekos tenverzekeraar in onderhande ling om de norm voor West- Zeeuws-Vlaanderen omhoog te krijgen. Wij zitten in een uitge strekt gebied. We hebben onge veer 27.000 bewoners, maar daar komen met name in de zo mermaanden heel wat vakan tiegangers bij." Als de huisartsenpost terug zou moeten naar twee mensen is dat volgens De Meijer-Boerjan geen probleem. „We hebben de post met een bezetting van drie art sen destijd nogal ruim opgezet, maar we kunnen ook best, met twee mensen draaien. In de gro te steden met 400.000 inwoners draaien ze bijvoorbeeld ook met z'n tweeën." De West-Zeeuws-Vlaamse huisartsen bekijken op dit mo ment ook of ze samenwerking kunnen zoeken met hun colle ga's uit Terneuzen. „Daarover is overigens nog lang geen besluit genomen. Het idee is dat je als samenwerkende regio dan ook beter een vuist maken. Met veertig sta je sterker dan met elf mensen." De Zeeuwse patiëntenorganisa tie Klaverblad vindt een afslan king van de huisartsenpost 'on acceptabel'. „De mensen zijn destijds akkoord gegaan met die huisartsenpost, omdat er be loofd is dat ze er altijd terecht kunnen. De consumenten beta len zich blauw aan ziektekos tenpremie, dus die zorg mag niet worden ontmanteld", stelt M. Vermeer van het Klaverblad. De patiëntenorganisatie gaat de huisartsen en ziektekostenver zekeraars aanschrijven dat de huisartsenpost in zijn huidige vorm in stand moet blijven. HULST - De Hulster voetbal vereniging HVV haalt zaterdag oud papier op in diverse wijken van Hulst. Om 8.30 uur wordt begonnen aan de parking aan de Zand straat. De wijken die worden aangedaan, zijn Hulst-Zuid, Nieuw-Hulst, Moerschans, Li nie, Vogelbuurt, Hooghuys, Groote Kreek, omgeving Tivoli en omgeving Den Dullaert. Naam: Ben Pauwels (ook wel wethouder Paulus genoemd, 'maar dat is dialect'.) Leeftijd: 60 jaar Woonplaats: Kloosterzande Partij: CDA Rekent op: vijf, zes zetels Sterke punten: ik sta tussen de mensen, ben altijd aanspreek baar en weet wat er onder de mensen leeft Zwakke punten: ik wil nog wel eens veel zelf regelen Schuif vaak teveel op mijn eigen bordje Meestgebruikte zinsnede: „Dat komt allemaal voor elkaar." Belangrijkste programmapun ten: behoud leefbaarheid ker nen, bouwruimte in alle dorpen Andere aandachtspunten: een gedegen jeugd-en ouderenbe leid, niet bang zijn voor vergrij zing, maar beter inspelen op de ze ontwikkeling. In de winter schaatsbanen in elk dorp Verkiezingsmotto of -leus: 'Sa men (Hulst en Hontenisse) Ster ker.' Tarief Westerscheldetunnel: Gewoon tarief niet onredelijk, maar korting voor veelgebrui kers zou hoger moeten. Onge veer hetzelfde als nu geldt voor het hoogste kortingstarief voor de veren Grootste ergernis: ik erger me niet zo snel, mensen moeten le ren incasseren. Dat heb ik in al die jaren in de politiek wel ge leerd. door Raymond de Frel NIEUWVLIET - 'Wonen, wer ken en recreëren'. De WD/Ge meentebelangen wil in de nieu we gemeente Sluis de werk- en woongelegenheid sterk stimu leren. „Ik zie de West-Zeeuws- Vlaamse bevolking het liefst binnen vijftig jaar verdubbeld", aldus lijsttrekker J. Provoost. De dalende trend van het inwo nertal moet volgens de liberalen te lijf worden gegaan door het stimuleren van economische groei en verbetering van rand voorwaarden voor bedrijvig heid en wonen. Zowel het ver- blijfstoerisme, kooptoerisme als dagtoerisme moet worden uitgebreid. WD/Gemeentebe langen denkt aan een minimale groei van 2 procent per jaar van het verblijfs- en kooptoerisme. Projecten als Sluis aan Zee kun nen aan deze groei bijdragen, maar vooralsnog spreekt de partij zich niet ronduit over het plan uit. „We gaan van knoop punt naar knooppunt. De voor tekenen zijn gunstig, maar we wachten de economische haal baarheid af", aldus Provoost. Zijn collega W. Gijsel: „Maar de burger mag niet met de kosten van Sluis aan Zee worden opge zadeld. Het is en blijft een.eco nomisch project dat zelf de broek moet ophouden. Volgens Provoost komt in Sluis 'funshoppen' voorop en moet Oostburg zich focussen op 'ge richt shoppen'. Het is daarom volgens de WD/Gemeentebe langen een noodzaak dat het huidige parkeerprobleem in Oostburg wordt opgelost. Pro voost: „We moeten nog maar eens goed bekijken of een on dergrondse parking tot de mo gelijkheden behoort." WD/Gemeentebelangen pleit in haar verkiezingsprogramma voor een daadkrachtig bestuur in de nieuwe gemeente Sluis, waarbij niet om de haverklap Advertentie Security Camera's Toegangscontrole Service Axelsetraat 20b 4537 AK Terneuzen T: 0115 64 99 90 I: www.ts-zld.nl t. s.curitg UA Zeilend BV Telecom Security Zeeland BV is BORG Erkend en Siemens gecertificeerd Olficiële dealer von KPN Telecom, Siemens, Tiplel, 8en, debitel, Vodolone en Dutehtone WD/Gemeentebelangen vindt dat het parkeerprobleem in Oost- buig opgelost moet worden. foto Charles Strijd de rit op worden afgerekend. De kiezer weet wat hij aan de WD heeft, want wij hebben ons in de afgelopen periode duidelijk ge profileerd." Fietsveer Provoost denkt dat een discus sie over het Westerscheldetun- neltarief niet echt zinvol is.Wij willen allemaal wel gratis door de tunnel, maar dat lukt toch niet. Je moet daar gewoon rea listisch in zijn. Wel maken wij ons sterk voor een betaalbaar fiets/voetveer. Studenten moe ten de overtocht gratis kunnen maken. Ook willen wij beleid ontwikkelen om de sportende jeugd in de reiskosten naar de overkant tegemoet te komen." externen in de besluitvorming worden betrokken. „Met exter ne mensen als Balothra hebben wij het wel gehad", vertelt Pro voost. „We moeten zelf beleid maken, zelf dingen regelen. De plannen van Balothra kostten miljoenen guldens, maar zijn in feite maar gebakken lucht. Het heeft nog niets opgeleverd. Wij moeten met beide voeten terug op de Zeeuwse grond." Provoost hamert, net als alle an dere partijen, op een beter con tact met de burger. „We moeten terug naar de realiteit, terug naar de burger. Wij willen graag naar de bevolking luisteren, maar daarnaast ook eigen ver antwoordelijkheid dragen. Want waar wordt er uiteindelijk beslist? Juist, in de gemeente raad. Als we het niet goed doen, moeten wij daar op het eind van Zeeuws-Vlaander en wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeenteraden en het waterschapsbestuur. In de weken voor de stem busgang brengt de PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke par tijen, verkiezingspro gramma's, herindelings zaken, profielen van lijsttrekkers en bijeen komsten in de regio. door Raymond de Frel SLUIS - Burgemeester B. Straatsma van Sluis-Aarden burg heeft goede hoop dat het conflict met het katholiek kerk bestuur over het multifunctio neel centrum in Sluis op korte termijn wordt opgelost. De katholieken weigeren voor alsnog bij te dragen aan het cen trum in de Kloosterstraat (tota le kosten: 5,5 miljoen euro), waarin ook de katholieke St. Janschool is voorzien. De ge meente vroeg in dat kader om een bijdrage van 150.000 euro, maar het kerkbestuur vindt dat verzoek onterecht. De openbare Van Daleschool hoeft immers niet in de nieuwe vestiging te in vesteren, dus moet de katholie ke school dat evenmin, zo stel len de bestuurders. Bovendien is het bisdom in Breda faliekant tegen de bijdrage. Volgens wet houder J. Boogaard wordt er he lemaal geen onderscheid tussen de scholen gemaakt, omdat de gemeente in de afgelopen jaren door het niet uitvoeren van on derhoud aan de Van Daleschool zo'n 400.000 euro heeft gereser veerd. Burgemeester Straatsma start te twee weken geleden onder handelingen met het kerkbe stuur. „Binnenkort volgt een tweede gesprek. Ik kan er nog niet teveel over zeggen, maar ik heb enig vertrouwen dat we za kelijk gezien tot elkaar "kunnen komen. Het is in ieder geval heel positief dat het kerkbestuur ons duidelijkheid heeft verschaft. Als we van beide kanten naar el kaar opschuiven, komen we er hopelijk uit", aldus de burger vader. Een ander vooraf ingecalcu leerd bedrag voor de realisatie van het centrum, een btw-voor- deel van 357.000 euro, werd vo rige week uit het dekkingsplan geschrapt. „Uit voorzorg", meldt Straatsma ..De provincie wil dat wij deze btw-structuur voorleggen aan het ministerie van Binnenlandse Zaken. Keu ren zij het af, dan moeten we be zuinigen. Maar bij goedkeuring gebruiken we dit bedrag na tuurlijk wel." Het is nog niet be kend wanneer het ministerie zich uitspreekt over de btw- constructie. Een subsidie van 200.000 euro van de provincie leek aanvan kelijk ook op de tocht te staan - het bedrag kon niet via de 'ge wone weg' worden vrijge maakt-, maar dat probleem wordt volgens Straatsma op een creatieve manier opgelost. „Ik ben in ieder geval blij met de be reidheid van de provincie om dit probleem op een alternatieve wijze te verhelpen", aldus Straatsma. Hoe dan ook. als de gemeenteraad vanavond in stemt met het dekkingsplan. dan gaan vrijdag de schoppen de grond al in. „En dat gebeurt allemaal vanuit één oogmerk: in het belang van de Sluis-Aar- denburgse gemeenschap. De geldproblemen lossen wij echt op. En ondanks de financiële perikelen durf ik toch te zeggen eind goed, al goed", aldus Straatsma. Advertentie Heeft u: VOETPROBLEMEN? LOSSE STEUNZOLEN? Wij hebben een uitgebreid assortiment in verschillende breedte maten. Nieuw: wijdte K Zuidstraat 6 Sas van Gent Tel. 0115-451562 Ganzepoortstraat 19 Goes Tel. 0113-221430

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37