Goes wil beter contact met wijken Vlissingen wil toezicht met camera's bij café Het is tijd voor de beste deal op hypotheekgebied. Zicht op oplossing voor wachtlijsten maatschappelijk werk Ramkraak bij juwelier Goes ChristenUnie wil overlast frietfabriek aanpakken Rechter spreekt ambtenaar vrij van aannemen steekpenningen zeeuwse almanak Val College gaat afspraken maken met organisaties in buurten en dorpen Baggeren voor herstel kademuren Duwbak strandt in zicht van haven door Rolf Bosboom GOES - Er is zicht op een oplos sing voor de aanhoudende wachtlijsten bij de Stichting Maatschappelijk Werk Ooster- schelderegio (SMWO). Het Sa menwerkingsverband Wel zijnszorg, waarin de Bevelandse gemeenten zijn vertegenwoor digd, bespreekt volgende week een voorstel om extra personeel aan te trekken. Ondanks de extra rijksgelden die het heeft gekregen, lukt het SMWO niet om de wachtlijsten voorgoed weg te werken. Vorig jaar was de lijst weliswaar slinkende, maar in de eerste helft van dit jaar was er weer sprake van nagenoeg een ver dubbeling van het aantal wach tenden. Het duurde gemiddeld 85 dagen voordat zij werden ge holpen. Het maatschappelij k werk heeft daarom een verzoek ingediend voor extra geld. Dat moet ko men van de betrokken gemeen ten. SMWO heeft gevraagd om de totale jaarlijkse subsidie te verhogen met 165.000 euro. Daarmee kunnen 2,3 arbeids plaatsen extra worden gescha pen, waardoor de stichting pre cies voldoet aan de landelijke norm dat het maatschappelijk werk over één arbeidsplaats op zesduizend inwoners zou moe ten beschikken. Redelijke vraag Het Samenwerkingsverband Welzijnszorg bespreekt het ver zoek woensdag 30 oktober. In het voorstel dat dan op tafel ligt wordt de roep om personeelsuit breiding tot de landelijke norm 'een redelijke vraag' genoemd. De suggestie is dan ook om daarmee in te stemmen, al zijn wel heldere afspraken nodig - in de vorm van een contract - over de te bereiken resultaten. Het SMWO wil niet alleen de wacht lijsten wegwerken, maar ook de kwaliteit van haar dienstverle ning verhogen. Voor de extra investeringen die van de Bevelandse gemeenten worden verlangd, kunnen zij een beroep doen op een tijdelij ke rijksregeling. Daaruit is een bijdrage van maximaal 50 pro cent mogelijk. De regeling loopt echter in 2004 af. Er ligt verder een verzoek van de Regionale Stuurgroep Schuld hulpverlening. Die pleit ook voor meer personeel bij het maatschappelijk werk om te ko men tot een integrale aanpak van de schuldhulpverlening. Dat wil zeggen dat niet alleen de financiële kant van de zaak wordt opgelost, maar dat ook wordt gekeken naar de achter grond van het ontstaan van de schuld, zodat er wat aan kan worden gedaan. Op die manier moet worden voorkomen dat mensen weer in dezelfde situatie belanden, de zogeheten draaideurklanten. De stuurgroep heeft erop aange drongen 2,25 arbeidsplaatsen extra te creëren. Daarmee zou de totale personeelsuitbreiding bij SMWO op 4,6 arbeidsplaat sen komen. Dat lijkt 'geen haal bare kaart', zo staat in het voorstel van het Samenwer kingsverband Welzijnszorg. Wel wordt het mogelijk geacht dat de uitbreiding met 2,3 ar beidsplaatsen ruimte biedt om ook meer aandacht te besteden aan integrale schuldhulpverle ning. Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu champignonsoep en chili con came of quiche (vegetarisch) en fruitsalade voor €l 1,50 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 26 oktober 15.00-16.30 uur Laurent Marty1 GOES - Bij een juwelier in de Lange Kerkstraat in Goes vond in de nacht van dinsdag op woensdag even na drie uur een ramkraak plaats. De rolluik en de voorpui van het winkelpand werden met een au to kapot gereden, waarna de da dels) een onbekende hoeveel heid sierraden meenamen. Over de waarde hiervan kon de poli tie gisteren nog niets zeggen. De auto werd na het misdrijf achter gelaten. Onderzocht wordt of het om een gestolen wagen gaat. De politie is dringend op zoek naar getuigen van het voorval of mensen die in de buurt van de parkeerplaats aan de Singel straat iets verdachts hebben ge zien. Men kan zich melden bij het politiebureau aan de Valc- keslotlaan of bellen met tele foonnummer 0900-8844. KRUIN1NGEN - De fractie van de ChristenUnie (CU) in Rei- merswaal vindt dat de gemeente snel iets moet doen om de om wonenden van frietfabriek Lamb Weston Meijer in Krui- ningen te vrijwaren van stank en geluidsoverlast. Via schriftelijke vragen wil de partij weten of de gemeente conclusies trekt uit de nietig verklaring van de milieuver gunning door de Raad van Sta te. Zo eist de advocaat van de omwonenden dat de gemeente de fabriek sluit, omdat deze nu zonder vergunning zou draaien. De CU vraagt het college Lamb Weston Meijer te dwingen om maatregelen te nemen. Boek van het Jaar 2002 haal uw stemformulier bij de balie van de afdeling literatuur of bij onze boekhandel in t Spui in Vlissingen cd-afdeling Aangenaam Klassiek 2002 Advp.rt.pnt.ip. Grand Hotel Arion Tel.: 0118-410502 Advertentie fN» Gewijzigd treinverkeer tifil -un het -.fruit w» 31 «iklobtr In opdracht van de overheid werkt Railinfrabeheer aan het spoor. Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Breda-Roosendaal 25 t/m 28 okt Apeldoorn-Zutphen 25 en 26 okt Maastricht Randwyck-Kerkrade C 25 t/m 27 okt Rotterdam C-Gouda 25 okt Den Haag C-Rotterdam Hofplein 26 okt Amsterdam C-Haarlem Amsterdam C-Keulen Internationaal) Utrecht C-Ede-Wageningen/ Rhenen Amersfoort- Ede-Wageningen 26 en 27 okt Rotterdam C-Rotterdam Noord 27 okt Utrecht C-Arnhem-Nijmegen Rotterdam C—Delft 26 op 27 okt Meer weten? Kijk op Teletekstpagina 754. Kijk op www.ns.nl. Haal de folder aan een NS-loket. Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). 'Bel 0900 - 9296 0,25p.m Onze medewerkers staan u graag te woord. MIDDELBURG - Een 49-jarige man uit Burgh-Haamstede is gisteren in Middelburg vrijge sproken. De rechtbank achtte niet bewezen dat de ambtenaar van de voormalige gemeente Westerschouwen in 1997 steek penningen zou hebben aange nomen van een architect, in ruil voor een bevoorrechte positie bij de aankoop van bouwgrond aan de Platboslaan in Burgh- Haamstede. De ambtenaar werd ervan ver dacht 42.500 gulden in zijn ei gen zak te hebben gestoken. Het Openbaar Ministerie had negen maanden gevangenisstraf en een boete van 20.000 euro ge- eist, maar raadsman H. Duns- bergen verzekerde tijdens de behandeling al dat er geen enkel bewijs was om zijn cliënt te ver volgen. De strafpleiter verwees in dat verband naar de beperkte in breng van de ambtenaar, die hooguit een toetsende rol bij de bouwaanvraag heeft gehad. De ambtenaar, die inmiddels bij de gemeente Kapelle werkt, heeft het aannemen van de steekpen ningen altijd ten stelligste ont kend. Ook werd de man gisteren vrijgesproken van vermeende belastingfraude. Advertentie Rabobank door Ron Maqnée VLISSINGEN - Het Vlissingse college van burgemeester en wethouders overweegt camera's op te hangen in de Beursstraat, het steegje direct achter café Nationaal. Directe aanleiding is de schiet partij afgelopen weekeinde waarbij een portier van het café ernstig gewond raakte. Waar schijnlijk neemt de gemeente raad al in november of decem ber hierover een besluit. Naast de camera's zijn er nog meer maatregelen bedacht om de vei ligheid te vergroten in de Beurs straat. Bestaande lantaarnpa len krijgen fellere lampen en er komen extra lantaarns aan de muren. Ook op hetBellamypark komt extra verlichting. De maatregelen zijn genomen op verzoek van buurtbewoners en ondernemers. ,,We hebben met de buurt gesproken. Die meldde ons dat het toch wel erg donker is 's avonds. De politie bevestig de dat", aldus wethouder C. de Keijzer, die bij afwezigheid van burgemeester A. van Dok-van Weele de zaak in behandeling heeft. Met verlichting en camera's hoopt het gemeentebestuur ook de overlast van drank- en drugsgebruikers in het steegje tegen te gaan. Onderdeel van het plan is dat ook de politie meer en actiever gaat surveille ren. Gebleken is dat niet alleen op zaterdagavond, maar ook op vrijdagmiddag de overlast in het gebied groot is. Dan houdt het café namelijk 'happy hour', wat veel jongeren aantrekt. Het gemeentebestuur heeft dus niet besloten om Nationaal na de schietpartij een tijd te slui ten. Volgens wethouder De Keijzer is daar geen reden toe. Kans op herhaling acht hij ge ring: „De bewuste persoon zit in de cel en zal er niet zo snel meer uitkomen.Bovendien heeft het personeel van Nationaal kor daat opgetreden, vindt De Keij zer. „Hen valt niets te verwij ten." Vuurwapen De getroffen portier, die nog steeds in een Antwerps zieken huis ligt, kon tot op heden niet worden verhoord. Het vuurwa pen waarmee de verdachte heeft geschoten, is vooralsnog niet gevonden. Brandweerlieden zochten eer der deze week bij de Michiel de Ruijterhaven - de jachthaven voor het Muzeeum - maar von den niets. Belangstellend luisterde Roel dezer dagen naar de uit eenzettingen van zijn groot vader. Die was vol van de val van het kabinet-Balkenende en verschafte, zoals het een goede Nederlander betaamt, een scherpe analyse over de loop der politieke dingen. Roel mag dan nog maar zes jaar zijn maar, of het nu gaat over kwesties in zijn woon plaats Vrouwenpolder dan wel over schokkende gebeur tenissen in de Hofstad, er ontgaat hem weinig. Toen hij een dag later bij opa en oma over de vloer kivam, toonde hij zich dan ook zeer verwonderd. Eén blik op het interieur was voldoende: opa had er gron dig naastgezeten. ,,Het kabinet staat er nog," stelde hij niet zonder streng heid vast. door lngrid Huibers GOES - Betere afspraken met wijk- en dorpsorganisaties, een andere invulling van de ge meentelijke praatavonden, een goede afstemming tussen alle organisaties die in de wijken en dorpen actief zijn en het werken met wijkgerichte consulenten. Daarmee willen burgemeester en wethouders van de gemeente Goes het wijkgericht werken .nieuw leven inblazen. jZo'n anderhalf jaar nadat ad- Viesbureau Leeuwendaal een groot aantal aanbevelingen voor de verbetering van de Goe- se Wijkaanpak presenteerde, hebben B en W helder op welke manier ze de wijken en dorpen bij de gemeentelijke besluitvor ming willen betrekken. Die nieuwe aanpak is onder meer gebaseerd op een door Geerts Schaepkens opgesteld advies waaraan ook de afdeling com municatie van de gemeente haar steentje bijdroeg. Dit najaar wil het college met alle wijk- en dorpsverenigingen om de tafel om te kijken hoe de samenwerking met deze organi saties een wat officiëler karak ter kan krijgen. Zo worden de taken en bevoegdheden van de verenigingen op een rijtje gezet, wordt gekeken of de vereniging voldoende representatief is voor een bepaald dorp of een bepaal de wijk en hoe de bewoners door de verenigingen worden aange sproken. Verder hoopt het college een convenant te kunnen afsluiten met organisaties als bijvoor beeld woningbouwverenigin gen, welzijnsorganisaties of projectontwikkelaars, om te zorgen dat de wijk- en dorps verenigingen eenduidig worden geïnformeerd. De gemeentelijke praatavonden moeten voortaan plaatsvinden in de maanden november, de cember en januari, direct na de vaststelling van de gemeentelij ke begroting. De gemeente pre senteert op die avonden alle ac tiviteiten die voor het volgend jaar voor een bepaalde wijk of een bepaald dorp op het pro gramma staan, waarop de wijk of dorpsraden voorstellen kun nen doen om dat programma te wijzigen. Dit kan dan eventueel leiden tot tot een voorstel voor een begrotingswijziging aan de raad. Afgelopen voorjaar is het pro jectbureau Goese wijkaanpak samengevoegd met de afdeling communicatie. Het is de bedoe ling dat iedere ambtelijke afde ling vanuit die nieuwe afdeling communicatie een 'consulent' krijgt toegewezen die de afde ling adviseert hoe er met de wij ken en dorpen overlegd kan worden. Ook krijgt elke wijk en elk dorp een vaste communica tiemedewerker toebedeeld als aanspreekpunt. Om burgers nog directer bij het gemeentelijk beleid te betrek ken zouden er zogeheten be stuurscommissies kunnen wor den ingesteld. Dit betekent dat bepaalde bevoegdheden van het college zoals bijvoorbeeld sub sidieverlening, worden overge dragen aan een commissie be staande uit een collegelid en (deskundige) burgers. De commissie maatschappelij ke ontwikkeling krijgt dinsdag avond 29 oktober de kans om op de voorstellen te reageren. Er wordt dan vanaf half acht ver gaderd in het stadhuis aan de Grote Markt. BEVELANDEN/THOLEN donderdag 24 oktober 2002 'doorRolf Bosboom GOES - Er wordt weer volop gewerkt aan de ka demuren in Goes. Inmiddels zijn aan de kant van de Grote Kade en de Bierkade damwanden gesla gen. Momenteel wordt er gebaggerd, waarna er beton wordt gestort. Vervolgens wordt het water tussen de damwand en de kade weggepompt, zo dat de muur zonder hindernissen onderhanden kan worden genomen. Tijdens het baggerwerk is gisteren een oud stuk natuursteen boven water gekomen, dat los in de haven lag. Op de steen zijn diverse figuraties te zien. Over de ouderdom en de betekenis van de steen konden gisteren nog geen uitspraken wor den gedaan. Volgende week onderzoekt F. de Klerk van het gemeentearchief de vondst. Met de huidige werkzaamheden is de tweede (en laatste) fase van de restauratie van de kademuren in gang gezet. Vorig winterseizoen werden al de Kleine Kade en de Turfkade aangepakt. De op knapbeurt is hard nodig omdat de historische mu ren uiteindelijk zouden instorten als er niets aan werd gedaan. In het voorjaar, als het pleziervaart- seizoen weer begint, moet de klus zijn geklaard. De restauratie kost 2,7 miljoen euro. Zowel het Rijk als de gemeente Goes betaalt daaraan mee. foto Willem Mieras BORSSELE - De duwbak Amer is gistermiddag rond half drie op de oever van de Westerschelde tussen de kerncentrale en de steiger van Total beland. Het met 675 ton stortsteen geladen gevaarte is ver moedelijk door de deining losgeraakt van het duwschip Christian P. Een eerste poging van slepers om de duwbak los te krijgen mislukte. Afgelopen nacht zou een tweede poging worden ondernomen. De stortsteen is bestemd voor de dijkversterking en was bijna op de plaats van bestemming aangekomen. foto Mechteld Jansen Het is tijd voor de Rabobank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25