Poetin verzuimt af te rekenen PZC PZC Kofi Annan haalt streep door vredesmachtje Baai van Kotor Hongarije worstelt met drugswetgeving Slimmerik kan elke rekening plunderen 4 Russische president moet volgens critici vrijage met Westen verzilveren 23 oktober 1952 woensdag 23 oktober 2002 door Aad Luymes De Russische president Vla dimir Poetin brengt 13 en 14 november een officiëel be zoek aan Nederland. Na de komst van tsaar Peter de Grote in 1717 is hij het eerste Russi sche staatshoofd dat daartoe overgaat. Net als zijn voorgan ger wil de eveneens uit Sint-Pe tersburg afkomstige Poetin de vensters naar het Westen ope nen. Tot zijn gevolg behoren mi nisters en zakenlieden. Naar verwachting zal Poetin ook aanwezig zijn bij het offici ële startsein voor de bouw van een Russisch-orthodoxe kerk in Rotterdam. De ceremonie lijkt ogenschijnlijk een formaliteit naast belangrijke gespreksthe ma's, zoals uitbreiding van de Navo, de Europese Unie en de controverse over de Russische enclave Kaliningrad, die onge twijfeld aan de orde komen. Maar voor Poetin lijkt de cere monie toch ook een politiek tintje te hebben, vooral bedoeld om zijn critici aan het thuisfront gunstig te stemmen. De president kampt met een grote groep conservatieve poli tici, nationalisten en commu nisten. Zij staan argwanend te genover diens vrijage met het Westen, waarvoor Poetin veelte weinig zou terugkrijgen. Met het bezoek aan de orthodoxe kerk kan de president zich op werpen als hoeder van de tien duizenden Russen die in het buitenland wonen. Bovendien toont hij zich de beschermheer van de orthodoxe kerk, het nieuwe symbool van de Russi sche eenheid sinds de hamer en sikkel in 1991 hebben afgedaan. Sinds de aanvallen op 11 sep tember in de Verenigde Staten besloot Poetin definitief de zij de te kiezen van het Westen in de gezamenlijke strijd tegen het internationaal terrorisme. Ook liet hij weten geen bezwaar te hebben tegen de uitbreiding van de Europese Unie met de voor malige Oost-Europese vazal staten van de Sovjet-Unie en de verdere uitbreiding van de Navo met de vroegere sovjetrepublie ken aan de Baltische Zee. Critici verwijten Poetin dat hij geen profijt heeft getrokken uit deze tegemoetkomingen In zijn Moskouse kantoor, waar tussen de gerafelde gordijnen nog de geur hangt van zeventig jaar communisme, windt Valen tin Fjodorov, vice-directeur van de denktank Europa Instituut, er geen doekjes om. Hij vindt dat Moskou al onder de voorma lige sovjetleider Gorbatsjov te veel concessies deed. „Gorba tsjov heeft alles weggegeven. Hij stemde in met de hereniging van Duitsland, de opheffing van het Warschaupact, maar in ruil daarvoor kregen we niets terug. Washington had nog beloofd dat de avo niet zou worden uit gebreid, maar dat is wel ge beurd. We kunnen het Westen niet geloven." Nadia Arbatova van het insti tuut voor internationale betrek kingen IMEMO vindt dat ook Poetin veel te weinig munt slaat uit zijn pro-Westerse opstelling. Sinds hij de kant van het Westen koos „hebben Rusland, Europa en de VS voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog een ge meenschappelijke vijand. De Russische deelname aan de an- titerrorismecoalitie bood Poe tin de kans om de betrekkingen met het Westen te verbeteren op basis van gelijkheid", zegt ze. „Maar de steun werd als van zelfsprekend aangenomen en er was geen sprake van wederke righeid." Taliban Arbatova/ wijst erop dat het Westen geen enkele concessie deed voor de uitbreiding van de Navo, de aanwezigheid van Amerikaanse troepen in Oezbe kistan en Tadzjikistan in de strijd tegen het Taliban-regime in Afghanistan. Ook kreeg Rus land volgens haar niets terug voor de soepele opstelling inza ke het ABM-verdrag met Was hington over kernwapens dat voor Moskou nadelig uitpakte. En tenslotte was het Westen vol gens Arbatova niet bereid Mos kou tegemoet te komen bij de herstructurering van de Russi sche schulden. Volgens haar door Runa Hellinqa De conservatieve burge meester van het derde dis trict in Boedapest pleit sinds en kele jaren voor een verbod van het Pepsi-festival. Dit grootste muziekfestival van het land wordt gehouden op een eiland in de Donau, trekt jaarlijks vele tienduizenden jongeren uit heel Europa en is volgens hem een poel des verderfs vol drugs en criminaliteit. De burgemeester heeft tot nu toe zijn zin niet gekregen. Het Pepsi-festival is te zeer een tra ditie om het met een penne- streek te schrappen. Ondanks het massale karakter is niet zozeer de zedenverwildering, alswel de uiterst vriendelijke sfeer van het festival opval lend. De Boedapester politie heeft 's zomers andere prioriteiten dan toezicht op dit evenement. In tussen wordt op het Pepfestival massaal de wet overtreden. Want de duizenden jongeren die daar een stickie opsteken, zijn strafbaar. „Het stinkt er overal naar marihuana", zegt reclame producent Csaba Földvari, die regelmatig het Pepsi-eiland be zoekt. Ruim vier jaar geleden, toen in Hongarije een conservatieve re gering aan de macht kwam, werd de betrekkelijk liberale drugswet gewijzigd en werd ge bruik strafbaar gesteld. In praktijk, zegt Földvari, werd daar niet de hand aangehouden. Hij kent genoeg mensen die af en toe een marihuana-sigaret opsteken. „Dat gebeurt in tal van café's. Ik heb nog nooit ge hoord dat iemand daarom is ge arresteerd of problemen heeft gekregen." Zelf heeft hij maar een keer een stickie gerookt. Al cohol beviel beter. Zo blijken veel jongeren erover te denken. Eén op de vier heeft wel eens drugs geprobeerd, met name in Hongarije geteelde ma rihuana. Een minderheid daar van gebruikt regelmatig. Wel begint xtc (geïmporteerd uit Nederland) populair te worden in discotheken. Doorvoerland Sinds de oorlog in het voormali ge Joegoslavië is Hongarije een doorvoerland voor drugs uit Turkije. In 2000 is in totaal 819 kilo heroïne inbeslaggenomen. Opmerkelijk is dat die doorvoer tot nu toe geen dramatische in vloed had op het land zelf. De drugscriminaliteit vormt geen ernstig probleem. Het totale aantal geregistreerde gebrui kers (van, zonder onderscheid, zowel hard- als softdrugs en xtc) is zo'n 12.500 en al enkele jaren stabiel. De huidige liberaal-socialisti sche regering wil per 1 januari het drugsbeleid versoepelen. Volgens het wetsvoorstel ver dwijnen het gebruik en het bezit van een kleine hoeveelheid drugs uit het strafrecht. Wel wordt ook in de nieuwe wet geen onderscheid gemaakt tussen soft- en harddrugs. Betrapte ge bruikers, ook de roker van een incidentele joint, moeten een ontwenningskuur volgen. „Een onderscheid tussen soft- en harddrugs maken, is politiek en maatschappelijk niet haal baar", zegt minister Barandy van Justitie. De meeste Hon garen zouden dat niet be grijpen: de onkunde over drugs is enorm en de tolerantie laag. Van school getrapt „Hongaren hebben veel begrip voor alcoholverslaafden, maar als het om drugs gaat, ligt dat heel anders", bevestigt psychia ter Jozsef Récz, directeur van de Kék Pont, de Blauwe Punt, een van de weinige drugsadviescen tra in Hongarije. „Als scholie ren drinken, kijkt niemand daar echt van op. Als ze marihuana roken, lopen ze grote kans van school getrapt te worden. De voorlichting van leraren is heel slecht." „Of mijn leerlingen drugs ge bruiken? Ik zou het niet weten", zegt Judit Bajko (45), lerares op een middelbare school in Boe dapest. Ze sluit het niet uit, maar ze weet niet hoe ze dat zou moeten achterhalen. Dat mari huana zich door zijn geur ver raadt, is nieuw voor haar. „Ik zou geen idee hebben hoe het ruikt", zegt ze. De onwetendheid van Bajko is typerend. Drugsgebruik is in Hongarije betrekkelijk nieuw. Onder het communisme trok een enkeling wel thee van de pa pa verhollen, die dienen voor het maanzaad dat in veel Hongaars gebak werd verwerkt. Arme kinderen snoven vaak lijm. Maar meestal was en is de fles toch de gewone uitvluchtweg, of zijn het kalmeringsmiddelen. Zeventig procent van de het jaarlijkse aantal drugsdoden komt voor rekening van door de dokter uitgeschreven kalme ringstabletten. GPD denkt de meerderheid van de politieke elite in Moskou dan ook dat Washington '11 septem ber' aangrijpt om zijn militaire aanwezigheid uit te breiden in de voormalige sovjetrepublie ken, zoals Oezbekistan en Tadzjikistan, waardoor Rus land wordt omsingeld. Critici als Fjodorov verwachten niet dat Rusland ooit toetreedt tot de Europese Unie. „Europa is net een flat met een heleboel families, heel kleinschalig. Als het grote Rusland erbij komt, wordt het gebouw verpletterd. In het Europees Parlement zou den we dan direct een grote min derheid zijn. Bovendien hebben we nu nog een zwakke land bouw. Het lijkt niet waarschijn lijk dat de Unie daar geld in wil stoppen." Toetreding tot de Navo is vol gens Fjodorov al helemaal niet aan de orde. Zoals veel Russi sche denktanks vindt hij dat de Navo zijn bestaansrecht heeft verloren sinds de Sovjet-Unie en het Warschaupact niet meer bestaan. Hij zegt dat een Rus sisch Navo-lidmaatschap een risico zou vormen voor het Wes ten. Fjodorov wijst daarbij op Siberië, waar nauwelijks men sen wonen, terwijl de bevolking in China enorm toeneemt. In het overbevolkte China kan de drang ontstaan in Rusland 'Le- bensraum' te zoeken. Fjodorov verwacht dan ook niet dat de Atlantische organisatie ooit be reid zal zijn om op basis van het Navo-handvest de wapens op te nemen tegen China. Associatieverdrag Arbatova vindt dat het Atlanti sche bondgenootschap zijn strategie drastisch moet her zien. Er moeten volgens haar snel duidelijke overlegstructu ren komen over de relatie tussen de Navo en Rusland op basis van gelijkheid. Anders loopt de sa menwerking op het gebied van het internationaal terrorisme gevaar. Arbatova pleit daarom voor de instelling van een asso ciatieverdrag tussen de EU en Rusland. Hierdoor hoeven de Europese landen niet bang te zijn te worden opgeslokt door het Russische rijk. Tegelijker tijd biedt het de EU een handvat om aan te dringen op democra tische heiwormingen in Rus land. Want democratisering blijft volgens haar de belang rijkste voorwaarde tot integra tie van Rusland en de EU. Arbatova denkt dat West-Euro- pese landen als Nederland zelf een belangrijke bijdrage kun nen leveren aan de verdere de mocratisering van Rusland. Niet in de eerste plaats door fi nanciële hulp te bieden als Poe tin straks naar Nederland komt, maar vooral „door een goedwil lende internationale omgeving te creëren, waarbinnen de de mocratie zich verder kan ont plooien". ANP Poetin toont zich nadrukkelijk beschermheer van de Russisch-orthodoxe kerk, het nieuwe symbool van de nationale eenheid. foto Alexander Nemenov/EPA Ergens in Kroatië is een vredes machtje gelegerd waarvan nie mand ooit heeft gehoord. Het is met 27 soldaten de kleinste VN- eenheid ter wereld. Het is ook de eenheid die de meest paradijse lijke plek bewaakt, een kaap die als een tuin van Eden uitsteekt in een zee van azuur. Maar nu is het einde in zicht voor 'de jon gens op het strand'. door Cees van Zweeden Richard Calver is geen begin neling als het gaat om vre desmissies op de Balkan. Hij is met negen dienstjaren een zeer ervaren blauwhelm in voorma lig Joegoslavië. Weinig kan hem nog verrassen. Maar toen hij on langs een rapport ontving van Kofi Annan, hoogste baas bij de Verenigde Naties, was hij toch verbijsterd. Annan had besloten de vredesmacht waarvan hij als politiek adviseur deel uitmaakt, op te heffen. „We zijn deze week precies tien jaar oud als vredesmacht", zegt Calver, een gebronsde Austra liërmet een Brits accent. „Maar u zoekt bij mij vergeefs naar ge bak. Kofi Annan wil hier op 15 december het licht uit doen.De gedachte dat hij weldra boven Afghanistan of Irak geparachu teerd kan worden, vervult Cal ver met droefheid. Staande op een heuvel van smaragd laat hij zijn zinnen prikkelen. Uit het maagdelijke landschap om hem heen rijzen cipressen op, waar een nachtelijke bui de geur van dennenhout uit heeft getrok ken. Achter hem glinstert de ou de vestingstad Dubrovnik in de zon. Voor hem ontrolt zich de magi strale Baai van Kotor, een twin tig kilometer lange fjord omlijst door middeleeuwse steden. Cal ver wijst op een beboste land tong van het type waar Club Med haar vakantiedorpen op bouwt. Hij zegt: „Ziet u dat fort? Van daaruit kan de ingang tot de Baai van Kotor worden afgeslo ten." De Kroaten claimen de kaap, omdat die ook in het oude Joe goslavië aan hen behoorde. Maar het nieuwe Joegoslavië, dat Servië en Montenegro om spant, eist de kaap eveneens op. Joegoslavië heeft zijn marine in de diepe wateren van de Baai van Kotor en wil niet dat Kroa tië de deur op slot kan doen. Dat is waarom UNMOP, zoals de plaatselijke VN-vredesmacht heet, de landtong bezet. „Wij zorgen hier nu al tien jaar lang voor stabiliteit, en er heeft zich in al die tij d niet één vijandelijk heid voorgedaan", zegt Calver. „Dat is niet slecht voor een vre desmacht van 27 man, de klein ste ter wereld." Toen Calver deze zomer dan ook zijn jaarlijkse rapport aan Kofi Annan schreef, was zijn aanbe veling de vredesmacht wegens eclatant succes te prolongeren. Maar tot zijn verbazing nam Annan die suggestie niet over. Hij vraagt zich af waarom. Schietschijf Calver geeft toe dat zijn vredes machtje een gemakkelijke schietschijf vormt voor de schlemielen in het grauwe New York die met bezuinigingsmes sen hun dagen slijten in de be tonnen blokkendoos van de VN. „Ze hebben het daar altijd over 'de jongens op het strand' grijnst hijterwijl de warme ok- toberwind de laatste wolkjes verjaagt. „Maar dat is niet hele maal terecht. Vorig jaar werd een van onze soldaten bij het zwemmen door een haai gebe ten." Soms wordt Calver moe van het Baywatch-imago. „Okay, na een lange werkdag eindigen we wel eens op het strand. Mogen we? Het kan hier behoorlijk heet zijn. Ze zeggen in New York toch ook niet dat de vredesmacht in Sierra Leone de hele dag op het strand ligt?" Geld kan geen rol hebben ge speeld bij de beslissing van An nan, want de missie in Zuid- Kroatië kost niet meer dan een luizige miljoen euro per jaar. „In Sierra Leone zijn vijfduizend soldaten gestationeerd", smaalt Calver. De speculatie is daarom dat de Amerikanen Annan heb ben bevolen de missie op te hef fen om hun Kroatische bondge noten een dienst te bewijzen. De Kroaten beschouwen de vredes macht als een nodeloos onge mak, dat hen ervan weerhoud de landtong in bezit te nemen. Zo als de graffiti op een verlaten bouwsel in de streek zegt: 'Jullie zijn geen VN-soldaten, maar Russen. Ga naar huis, en laat ons alleen!' Voor zover bij Calver bekend, bestaat er geen akkoord tussen Zagreb en Belgrado dat het ver trek van de vredesmacht ver antwoord zou maken. Hij ver wacht niet dat er onmiddellijk oorlog uitbreekt, als de 27 vre desduiven straks aan hun trek naar Afghanistan of Irak begin nen. „Maar van alle grenscon flicten in het voormalige Joego slavië is dit de gevaarlijkste", zegt hij. Het scenario ligt voor de hand. Kosovo, dat nu formeel tot Servië behoort, wordt vol gend jaar onafhankelijk. Voor het eerst sinds de recentste oor log verandert daarmee een grens. De Joegoslaven zullen zeggen: als wij Kosovo moeten opgeven, moeten de Kroaten de landtong inleveren. Een havik cirkelt boven de groe ne vallei, waardoor een witte VN-jeep langzaam naar het be dreigde gebied rijdt. Op zee ligt een zeiljacht ogenschijnlijk be wegingloos aan de horizon. Bo ven de eeuwenoude stadsmuren van Dubrovnik verschijnt een vliegtuig met toeristen. Calver zegt: „Het zou jammer zijn om alles wat wij hier hebben opge bouwd, nu op te geven." GPD door Paul deTombe Het automatische incas sosysteem in Nederland is erg fraudegevoelig. Wie kwaad wil, kan via dat sys teem, eenvoudig de bankre keningen van bedrijven, in stellingen en particulieren leeghalen met een pc en soft ware voor telebankieren. Dat zegt Fons Schirris, onbezol digd penningmeester van Leefbaar Nederland, in zijn boek Het Dilemma dat van daag verschijnt. De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) bestrijdt dat het in 1967 ingevoerde incassosysteem onveilig is. De NVB spreekt van 'het meest efficiënte girale be- taalinstrument in het Neder landse betalingsverkeer'. Banken sluiten alleen incas socontracten af met bij hen te goeder naam bekend staande bedrijven. Gedupeerden worden 'altijd schadeloos' gesteld. De 42-jarige Schirris toonde het 'gat' in het systeem vorige week aan, door in het bijzijn van derden ruim een half miljoen euro van willekeurig gekozen rekeningen over te schrijven naar de rekening van zijn (failliete) bedrijf. Daarbij gebruikte hij de in casso-overeenkomst die hij met een grote bank sloot. De betreffende bank deed aan gifte. Politie en justitie na men de zaak in behandeling. Schirris vindt dat de bank wereld blij mag zijn dat een eenvoudige huisvader uit Heerhugowaard het gat. in het systeem ontdekte en niet een criminele of terroristi sche organisatie. In het na schrift van zijn boek dringt hij aan op maatregelen. Via het incasso-systeem wor den per jaar door circa 120.000 bedrijven en instel lingen met een machtiging van debiteuren in totaal on geveer 900 miljoen maal be dragen van bankrekeningen afgeschreven. Het grootste deel bestaat uit betalingen van elektriciteit, gas en wa ter en abonnementen. Een creatieve kwaadwillende kan simpelweg enorme be dragen binnenhalen, zegt Schirris. Enige voorwaarde is dat men een bedrijf of een lege BV heeft, met een con tracttot automatische incas so, een pc en software voor telebankieren. Daarmee is volgens Schirris elke reke- I ning leeg te halen. Zonder I toestemming van de houder, die de privé- of bedrijfsreke- ning ook niet kan blokkeren voor zulke afboekingen. Wie de bank niet binnen de ge stelde termijn van vijf (voor bedrijven) of dertig werkda gen (voor particulieren) meldt dat er ten onrechte een bedrag is afgeschreven, is zijn geld kwijt. December Dat gevaar bestaat vooral als de 'spookafschrijvingen' tus sen kerst en oud en nieuw worden gedaan. Het bank systeem werkt dan wel, maar veel bedrijven, scholen, uni versiteiten en (overheidsin stellingen zijn dicht en er i vindt nauwelijks of geen controle plaats op de afboe kingen Dus is het dan simpel geld te incasseren zonder dat i het binnen vijf dagen wordt j ontdekt. Schirris' uitgever Chris de I Graaf van Karakter Uitge vers uit Uithoorn, voorspelt dat het boek schrik veroor- zaaktin de financiële wereld. De auteur ontdekte het 'gat' in het breed aanvaarde beta lingssysteem nadat zijn be drijf failliet was gegaan. De werkloze vader van vier zonen koos voor een fictief misdaadverhaal om de onbe trouwbaarheid aan te tonen van het systeem, „dat door de banken in stand wordt ge houden, omdat ze er tiental len miljoenen aan admini stratiekosten mee besparen. Men zegt dat het voor de be taler makkelijker is. Maar zelfs mensen die nooit een in cassomachtiging tekenden zijn niet beschermd tegen het leeghalen van hun reke ning. "GPD GRAPPENMAKER - De cheque die een inwoner van Noordwijk onlangs in een fles aan het strand vond, blijkt voor de grap te zijn uit geschreven. De vinder stuur de de Engelse afzender een brief. Uit de reactie bleek dat de afzender de cheque voor de lol had uitgeschreven en in een fles in zee had gegooid. TOILET - Twee mannen die in het bezit waren van valse dollarbiljetten zijn aange houden dankzij een café houdster. Eén van de mannen bezocht in een Antwerps café het toilet. De eigenares ging op onderzoek uit, omdat de man zich zenuwachtig ge- droeg. Achter het toilet vond zij twee p a kj esmet een groot aantal dollarbiljetten erin. De kroegbazin gaf de pakjes aan de politie, die ontdekte dat de biljetten vals waren. Dankzij het signalement dat de eigenares gaf, kon de man snel worden gepakt, evenals de leverancier van de dollars. GRENS - Volgens de Turkse bladen zijn bij de Turks-Bul- gaarse grens de stoffelijke resten van 125 personen ge vonden. Het zou om Bulgaar- se Turken gaan, die illegaal over de grens naar Turkije hadden willen uitwijken. Een Joegoslavisch oorlogsschip in de Baai van Kotor. Kroatië maakt aanspraak op de strategisch gele gen kaap aan de inham. foto Alexander Nemenov/EPA Uitgever: J C Boersema Hoofdredactie: A. L. Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AAVIissingen Tel. (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc,nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118) 470102 E-maiT redwalch@pzc.nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax, (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel (0115)645769 Fax. (0115)645741 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel (0114)372776 Fax. (0114)372771 E-maiï redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax. (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee, Goes en Hulst: 8,30-17.00 uur Internet: www.pzc nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-maiï web@pzc nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag, tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel (0118) 484000 Fax (0118) 470100 Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 2,00) per maand 20,50 per kwartaal- 55,10 per jaar; €209,90 Voor toezending per post geldt een toeslag E-mail: abo@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor heleinde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk; maandag t/m vrijdag:€ 1,10 zaterdag 1,65 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen. Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd. Voor gewone advertenties. Tel: (0118) 484240 Fax:(0118)470100 Voor kleintjes: Tel. (0118) 484321 Fax: (0118) 484370 Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-concern De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor onze (abonnementen)administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij. PZC afdeling lezersservice. Postbus 18.4380 AA Vlissingen. Behoort tot UJEQEnSf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 4