Dertigers voelen zich kansloos Matige start van handbalsters Ayaz na drie maanden weer vrij Schaatsploeg in onzekerheid Martin Krijger lijdt eerste nederlaag Veel oud-winnaars bij Tourpresentatie s 19 KNVB selecteert alleen arbiters onder 27 voor betaald voetbal Monique Nuijten naar Glasgow Karin Krappen naar Embassy uitslagen agenda Keepersdag op vrijdag woensdag 23 oktober 2002 Angelo Boonman is het grote Zeeuwse scheidsrechterstalent. Hij is de twintig net gepasseerd en fluit binnenkort Barendrecht-Heerjansdam foto Ruben Oreel International Diana Lamein probeert te scoren tegen Slowakije. foto Koen Suyk/ANP door Tim Senden ROTTERDAM - De Nederlandse handbal sters zijn de Lucardi Cup, voorheen zeslan- dentoernooi, matig begonnen. De formatie van bondscoach Bert Bouwer versloeg in de eerste wedstrijd weliswaar Slowakije (28- 24), maar het vertoonde spel was allerminst fraai. In een redelijk gevuld Rotterdam Topsport centrum begon Oranje zwak. Ana Razdorov werd keer op keer door haar directe tegen standster Flaskova gepasseerd, waarna de Slowaakse enkele mooie doelpunten maak te. Omdat de Nederlandse handbalsters in die fase ook aanvallend tekortschoten, keek Oranje on vernacht tegen een achterstand aan (1-4). De ploeg van Bouwer kwam snel op gelijke hoogte, maar bleef wisselvallig presteren. Die lijn werd in de tweede helft doorgezet. Fraaie acties werden afgewis seld met zwak verdedigen. Slowakije, abso luut geen hoogvlieger, nam zelfs een voor sprong van 15-12. In de resterende twintig minuten krabbelde Oranje ecjiter op. De Nederlandse vrouwen bleken conditio neel sterker dan hun opponenten en profi teerden van de geboden ruimte. Vooral dankzij topscorer Olga Assink (tien treffers) won Oranje uiteindelijk met 28-24. ANP Hoor Karei Pleunis VLISSINGEN - Ze zijn soms, in het geval van Peter van Loenen uitOost-Souburg, niet eens der tig en dromen van mooie rap porten als scheidsrechter. De hoogste klasse van het amateur voetbal, de promotie lonkt. En dan is daar opeens de medede lingvan de scheidsrechterscom- missie van de KNVB: te oud om door te stoten naar het betaald voetbal. Het gevolg: ongeloof en frustratie. Niet eens dertig en wegdroom. De KNVB selecteert sinds kort alleen nog arbiters onder de 27 voor betaald voetbal. Jaagt de voetbalbond door dat nieuwe scoutingsysteem de ambitieuze arbiters uit het amateurvoetbal het veld af? Het lijkt er in elk ge val wel op. Toch verwacht Herman Poos van de KNVB dat de schade wel mee zal vallen. „Veel afhakers? Ik hoop het niet. Ik vraag be grip, want we moeten wel. We kunnen niet anders. Van de Uef a (Europese voetbalbond) en de Fifa (wereldvoetbalbond) kre gen we het verwijt dat onze scheidsrechters op internatio naal niveau te oud instromen." Grens De voetbalbond restte niets an ders dan jeugdige talenten te scouten. „Dat doen we nu voor het tweede jaar. Ja, 27 jaar is de grens, dat klopt. Je moet ergens een lijn trekken, maar heilig is het niet. Een talent van dertig jaar kan ook naar de C-lijst. Hij heeft alleen minder tijd om zichzelf te bewijzen en zal er sneller moeten staan dan een jongen van onder de 27." En de afvallers die ouder zijn dan 27? „Die keren terug naar het amateurvoetbal, waar ze worden opgenomen in de hoog ste groep. Natuurlijk, want het zijn stuk voor stuk arbiters waar het betaald voetbal wat in zag. Die kun je niet in de laagste regionen van het amateurvoet bal wegzetten. Dan haken ze af." Eén van de gedupeerden is de Oost-Souburgse scheidsrechter doorGijs van Oosten DEN HAAG - De schaatsbond KNSB treft vooi bereidingen om de schaatsers van Spaar Select op te vangen, mocht de financi eel dienstverlener over de kop gaan. Het bedrijf verkeert in acute liquiditeitsproblemen. Als gevolg van de ingestorte markt voor spaarproducten zijn de lasten van de sportploeg bij na niet meer op te brengen. Het teambudget bedraagt ruim 2,5 miljoen euro op jaarbasis. VLISSINGEN - Turnster Moni que Nuijten uit Goes en Suzan ne Harmes nemen komend weekeinde namens Nederland deel aan deWorld Cup in Glas gow. Aan de World Cup wedstrijden mogen slechts twee afgevaar digden per land per toestel deel nemen. In Parijs turnden afgelopen weekeinde Verona van de Leur, Laura van Leeuwen en Renske Endel, waarna bondscoach Frank Louter nu Monique Nuij ten en Suzanne Harmes heeft afgevaardigd naar Glasgow. VLISSINGEN - Karin Krappen is verzekerd van een plaats in het hoofdtoernooi van The Em bassy, het meest prestigieuze dartstoernooi ter wereld. Dat staat te lezen op de internetsite van de World Darts Federation (WDF). Krappen wordt daarmee be loond voor haar goede spel ge durende het afgelopen seizoen, waarin ze veel aansprekende re sultaten boekte. Het hoogte punt was de Europese titel bij de koppels afgelopen weekeinde in het Belgische Mechelen. De Vlissingse kan haar kansen op het Embassy-toernooi, dat in de tweede week van januari wordt gespeeld, moeilijk inschatten. ..Je resultaten zijn altijd afhan kelijk van de vorm die je op dat moment hebt", zegt Krappen. ..Daarnaast moet je afwachten wie je loot. Een goede loting kan je ook veel goed doen." Peter van Loenen. Slechts 29 jaar, veel plezier in het fluiten, maar volgens de scheidsrech- terscommissie dus te oud. Van Loenen is teleurgesteld over de nieuwe regel, maar kon de uitleg wel begrijpen. „Nadat het besluit was geno men, hebben wij scheidsrech ters een volledige uitleg van Ma rio van der Ende gekregen. Hij doelde op het feit dat de Neder landse scheidsrechters op veel latere leeftijd doorbreken, dan de collega's uit andere Europese landen. Neem Haverkort. Die werd pas op 40-jarige leeftijd op de internationale lijst gezet. De Slowaak Lubos Michel is nu 34 en staat al zeven jaar op die lijst. Daar moet in een groot voetbal land als Nederland verandering inkomen." Wat Van Loenen niet snapt, is dat j onge scheidsrechters nu op eens een enorme stap maken. „Talentvolle scheidsrechters gaan nu ineens van groep drie naar de C-lijst. Dat wil zeggen dat ze groep twee en groep één overslaan. In die groepen leer je in mijn ogen juist het meest." Over stoppen denkt Van Loenen voorlopig niet na. „Zolang ik nog veel plezier blijf houden, fluit ik elk weekend mijn wed strijdje. En als ze nog eens een wedstrijd op een hoger niveau voor me hebben, kunnen ze al tijd aankloppen." Onrecht Rinus den Engelsman, be stuurslid van de KNVB district Zuid 1, signaleert een zeker on recht. Dat van de arbiters die ouder zijn dan 27 en kansloos zijn voor het betaald voetbal, maar ambitieus genoeg voor de top van het amateurvoetbal. Zij ervaren de terugkeer van 'ge flopte' arbiters uit het betaalde voetbal naar de hoogste ama teurs als blokkade voor hun ei gen kansen. Het is zeker niet on denkbaar dat ze stoppen. „Dat kan zomaar", verwacht Den Engelsman. „Ik kan me er iets bij voorstellen. Ze zien het als onrecht. Het poortje naar de hoogste amateurgroep is erg smal, de kansen om door te stro men zijn niet zo groot." Spaar Select heeft de olympi sche kampioenen van 1998, Gianni Romme en Marianne Timmer, onder contract. Het was tot gisteren de bedoeling om de sterrenformatie vrijdag in Breda te presenteren, maar die bijeenkomst gaat niet door. Het bedrijf is niet in de stem ming en verwacht bovendien geen vragen over schaatsen. Vragen over de financiële situa tie worden niet beantwoord. Erben Wennemars, de meest succesvolle sprinter in het schaatsteam, heeft tot op heden niets van betalingsproblemen bij Spaar Select gemerkt. „Ik krijg elke maand keurig mijn salaris overgemaakt. Ik concen treer me op het schaatsen. Ik kan er echt niets van zeggen, ik verwacht dat het allemaal goed komt." Ook Martin Hersman is verteld dat hij zich niet druk hoeft te maken. „Het is een groot probleem op korte ter mijn, maar het bedrijf moet ver der kijken. Spaar Select zal nu creatief moeten zijn en hopen dat de economie weer snel aan trekt. Ook politiek moet er meer zekerheid komen." Co-sponsor De negatieve signalen zijn in de voorbije weken opgepikt door de KNSB. Spaar Select bezui nigde een maand geleden eerst op personeel en kantoren, ver volgens kwam naar buiten dat er naar een co-sponsor wordt gezocht voor de schaatsploeg. En nu erkent het bedrijf in geld nood te verkeren. Topsportcoördinator Ab Krook vindt dat de KNSB de plicht heeft op deze ontwikkelingen te anticiperen. „We dragen de ver antwoording voor onze topli- centiehouders en dat houdt in dat we een scenario moeten heb ben klaarliggen, ook in de hui dige situatie waarin er geen kernploegen meer bestaan." De KNSB heeft geen voorzie ning getroffen voor het geval een merken team omvalt. Wel wordt momenteel serieus over wogen om een bedrag opzij te zetten waarmee het voor spon- sorloze topschaatsers mogelijk zal blijven om tegen een laag budget hun sportieve program ma te vervolgen. In de praktijk komt het er dan op neer dat het team van Spaar Select door de KNSB wordt overgenomen op basis van operationele kosten. De schaatsers hoeven niet te re kenen op een salaris. GPD Het nieuwe scoutingsysteem is volgens Den Engelsman aller minst zaligmakend. Want niet alleen jeugdige scheidsrechtei's uit de hoogste groep worden ge- scout, ook talenten die actief zijn in de groepen 2 en 3, op een lager niveau dus, worden naar de C-lijst van het betaalde voet bal gehaald. Verknallen „Ik twijfel er sterk aan of dat wel zinvol is. Zo'n jongen heeft nooit een Quick Boys-Katwijk geleid. Dat zijn echte wedstrij den. Moet hij nu op een koude maandagavond MW-2-NEC 2 leiden? Verknal die jongens niet, maak ze niet kapot, is mijn ad vies aan de KNVB. Ik vraag me af of het niet beter is zo'n talent door te laten groeien naar groep 1 en hem pas daarna te selecte ren." „Neem nou Angelo Boonman uit Terneuzen. Die jongen is net voorbij de twintig. Fluit groep 1 van het zaterdagvoetbal en leidt binnenkort Heerjansdam-Ba- rendrecht. Een echte kraker. Die moet je in de gaten houden, maar maak hem niet kapot door hem te nadrukkelijk te claimen. Want er wordt veel van die jon gens gevraagd." „Het scouten van talentvolle scheidsrechters voor het betaal de voetbal is geen zaak van het amateurvoetbal", maakt Den Engelsman duidelijk. „We wor den alleen bij de voordracht be trokken. Daar houdt onze be moeienis op. Het bestuur betaald voetbal heeft een eigen verantwoordelijkheid. „Jongens die op de zogenaamde C-lijst komen, worden in elk geval niet meer bekeken door rapporteurs van het amateur voetbal. Ze fluiten nog wel wed strijden bij de amateurs, maar het betaalde voetbal heeft eigen rapporteurs, eigen begelei ders." „Wij horen daar alleen wat van als een scheidsrechter terug keert naar het amateurvoetbal. Dat hebben we meegemaakt met Alwin Don en Jack Brum- mer. Die jongens fluiten nu weer met veel plezier in de top bij de amateurs." door Rob de Bruyn TONGEREN - FC-Eindhoven- speler Ismail Ayaz en zijn vader zijn weer op vrije voeten. De twee hebben drie maanden in voorarrest gezeten in het Belgi sche Tongeren op verdenking van betrokkenheid bij de moord op Wilfried Hauben in april van 2001. De Kamer van Inbeschuldiging stelling in Antwerpen oordeelde in hoger beroep dat er geen gronden zijn om vader en zoon Ayaz langer vast te houden. De 23-jarige spits van FC Eindho ven en zijn vader hebben in to taal 91 dagen vastgezeten, na dat ze ook vorig jaar ai ruim 150 dagen in hechtenis zaten voor dezelfde kwestie. Ook toen kreeg de Belgische jus- titiedezaaknietrond. „Wijheb ben al heel vroeg aangegeven dat het OM in andere richtingen moest gaan zoeken", aldus mr. Katrien Vanderstraeten, een van de twee advocaten van Ayaz. „De aanknopingspunten zijn er gewoon in het dossier. Waarom het OM het tot nu toe niet heeft gedaan, is mij een raadsel." Ayaz zelf liet meteen na zijn vrijlating weten opge lucht te zijn. „Maar echt blij kan ik niet zijn. Er is twee keer met mijn leven gespeeld. Nu hebben ze me na drie maanden weer vrijgelaten alsof er mets ge beurd is. Mijn naam is bescha digd, zowel in de voetbalwereld als daai'buiten." Eerder had de Kamer tot drie keer toe geoordeeld dat er wel voldoende reden was om Ayaz en zijn vader in hechtenis te houden, in afwachting van het strafrechtelijk vooronderzoek. Daarmee werd afgeweken van het oordeel van de raadkamer van Tongeren, die steeds heeft gevonden dat Ayaz en zijn pa ten onrechte werden vastgehou den. Daardoor kon het voorar rest van de twee telkens weer verlengd worden. Dat Ayaz en zijn vader twee keer maandenlang hebben vastgeze ten zonder dat het tot een straf zaak is gekomen, is voor Van derstraeten meer dan voldoen de i'eden om het hele verhaal nog een staartje te geven. „Uiter aard zullen wij een serieuze schadevergoeding eisen. Mijn cliënten hebben flink te lijden gehad van de hele gang van za ken." FC Eindhoven-trainer Leon Vlemmings hoopt dat Ayaz snel weer beschikbaar zal zijn voor zijn ploeg. „Het aller belangrijkste is dat ik weet hoe hij zich voelt nu hij weer vrij is. Hij heeft drie maanden in een cel gezeten. Dat zet je niet zo maar even van je af. We zullen Ismail goed opvangen en rustig laten acclimatiseren." GPD van onze sportredactie ZIERIKZEE - Martin Krijger heeft in de vijfde ronde van de Zierikzeese schaakcompetitie zijn eerste verliespartij geleden. Krijger had in het middenspel tegen Spiegels een kwaliteit ge offerd en was van plan met zijn loperpaar de aanval in te zetten. Zover kwam het echter niet, want Spiegels gaf Krijger geen centimeter ruimte en de lopers van Krijger konden hun werk niet doen. Spiegels bouwde ondertussen een pracht van een aanval op met een batterij van toren en da me in het centrum in combinatie met een mataanval van loper en dame op f6. Krijger focuste op de verdediging van het centrum en werd vanuit de flank neerge sabeld. Spiegels voert door deze zege nu het algemeen klasse ment aan. Heiman Jukkenekke speelde met wit tegen Jan Verduijn den Boer. De partij bleef qua materi aal lange tijd in evenwicht, maar Jukkenekke kon positio neel langzaam maar zeker voor deel pakken. In het eindspel verloor Verduijn den Boer een stuk en Jukkenekke kon door heel secuur eindspel geforceerd de winst voor zich opeisen. Han van der Made speelde tegen Johan Hoogstrate. In het eind spel had Van der Made een toren tegen een paard voorsprong. van onze sportredactie PARIJS - Eenentwintig voor malige winnaars van de Ronde van Frankrijk zijn morgen in Parijs present bij de presentatie van het routeschema voor de ju bileumeditie van volgend jaar. Dat hebben bronnen rond de or ganisatie gemeld. De Tour viert in 2003 het eeuwfeest. Van de nog levende oud-win naars is alleen de Fransman Ro- Badminton Derde klasse. Sinar 2-Zierikzee 1 7-1 Vierde klasse: Zierikzee 3-Zierikzee 2 2-6, BV de Sjuttel 1-Den Ossaert 1 3-5, Den Ossaert 2-Schepnet 1 3-5. Darts Bekercompetitie. Eerste ronde. Poule A 't Veerhuis 2-Flightstones 7-6, Midcity 1- Arrows2 6-7. Poule B:Yip Plaza 1-DCZie- rikzee 1 11-2, Red Lions 2-Scumbags 10- 3. Poule C: La Pampa-No Mercy 1-12, DC Zierikzee 2-PC de Zwaan 2-11 Poule D: Arrows 1-Hart van Middelburg 2 11-2, Trefpunt 2-Bouncers 4-9 Poule E: Hart van Middelburg 1-High Five 1 12-1, Red Lions 1-Grando/Tri. Players 6 7 Poule F: Tramzicht-The Wicked 9-4, Trefpunt 1- The Oldies 12-1 Poule G: Jong Arrows Cabby's 2 7-6, DTP/EPA 1-The Phantoms 8-5. Poule H. Once Again-Hart van Mid delburg 3 13-0, Bravour-Yip Plaza 4 5-8. Poule I: EPA/Gompy 3-Van toen en van nu 6-7. Poule J: De Mutsen-DVC Wissen- kerke 1-12 Poule K: Yip Plaza 2-EMM 3 10, Oldtimers-Midcity 2 7-6. Poule L: Yip Plaza 3-High Five 2 12-1Hart van Middel burg 4-Walk Inn 2 4-9 Poule M: Game Onl-DT Les Amies 8-5. Gompy 2-Pitbul- lers 7-6. Poule N: DTP/EPA2-Dartson Fire 8-5, 't Veerhuis 1-The Duke 12-1Poule O: DC Zierikzee 3-Butterfly 2-11, Cabby's 1- Sjiek/EPA48-5. PouleP: Kantaria-Basken 1 5-8. Handbal Rotterdam. Lucardi Cup. Nederland - Slowakije 28-24 (11-13). Scheidsrechters: Kums en Evers (Bel). Toeschouwers: 350. Topscorers, Neder land: Assink 10, Van de Wissel 4, Feijen 4. Slowakije: Tothova 5, Flaskova 4. Wit- Rusland - Tsjechië 28-25 (12-12), Roeme nië - Kroatië 30-28 (13-14). Schaken Zierikzee. Uitslagen vijfde ronde: S Spiegels-M. Krijger 1-0; J. Aangeenbrug- B. van de Graaf 1-0; H. de Jonge-R van der Veken 0-1, A. Bandsma-S. Tillema 1- 0, A. de Jonge-J van Dalsen 1-0; J.Over- di|k-S. Stoel 1-0; J. van der Made-J Hoogstrate 1-0; A deNie-P van Welt 1-0; J Bom-A Tillema 0-1; H. Jukkenekke-J Verduijn den Boer 1-0; V van den Berg- M.Meerkerk0-1;A.Brakel-P Yuen 1-0;C van Eldik-M. van Wijngaarden 1 -0; JVer- kerk-T. Blok 1-0; S. Safarjan-M. Nibbelink 1-0. Stand: 1. S. Spiegels 213,0 punten; 2. J. Aangeenbrug 201,0; 3. R. van der Veken 194,0; 4. M. Krijger 191,0; 5. A. Bandsma 172,5; 6. A. de Jonge 151,5; 7. J. Overdijk 136,0; 8. B. van de Graaf 135,0; 9. S. Tille ma 131,5; 10. D. Doeswijk 130,0. 11. J. van der Made 122,0; 12. H. de Jonge 119,0; A. Tillema 108,5; 14. A. de Nie 108,3; 15. H. Bremer 104,8; 16. J. Maas kant 95,3; 17. L. Oosters 93,5; 18. J. van Dalsen 93,0; 19. P. de Vrieze 92,6; 20. H. Jukkenekke 84,3; 21. S. Stoel 83,5; 22. M. Meerkerk73,0; 23. J. Hoogstrate 72,5; 24. T Brouwer 68,0; 25. J. Heiligers 67,3; 26. A. Brakel 66,3; 27. J. Bom 65,5; 28. P. van Welt 64,0; 29. H. Baris 63,3; 30 C. Polder man 58,0; 31C van Eldik 50,8,32. V. van den Berg 45,3; 33. J. Verduijn den Boer 45,0, 34. D. Baars 42.6; 35. P Yuen 36,5; 36 J Verkerk 34,3; 37 A. van Wijngaar den 33.3; 38 M. van Wijngaarden 24,0; 39 S. Safarjan 24,0; 40. T. Blok8,6;41. M. Nibbelink 0. Schaatsen Breda. Uitslagen Zeeuwse schaatsers. Anouk Fase (Sint Annaland). 100 meter: 13.07 seconden; 500 meter: 56.61. Mar- tijn ten Kley (Veere). 100 meter: 13.29 se conden; 500 meter: 54.92, Derk ten Kley (Veere). 100 meter: 14.83 seconden; 500 meter: 73.22; Diana de Bad ('s-Graven- polder). 500 meter: 52.62 seconden; 1000 meier: 1.50.13 minuten, Niels Goverse (Kapelle). 500 meter: 42.32 seconden, Hoogstrate gaf zich echter niet zomaar gewonnen en bleef nog lang doorschuiven. Zelfs toen Van der Made ook het paard van het bord had geslagen. Van der Made maakte geen fouten meer en haalde één voor één de pion nen van het bord. Met tenslotte alleen nog een koning over móest Hoogstrate wel opgeven. Kleine opening Tannie Blok speelde met zwart tegen Jan Verkerk. Blok zag ze ker winstkansen en loerde op een kleine opening in de verde diging van Verkerk. De gerouti neerde Verkerk liet echter geen steekje vallen en kon zelfs de winst pakken door met een pion door te breken en te promove ren. Arend Bandsma speelde een zeer fraaie partij tegen Sven Tillema. De met wit spelende Bandsma nam van meet af aan het initiatief en gaf dit niet meer uit handen. Arend Bandsma-Sven Tillema: 1. e2-e4 c7-c5; 2. c2-c3 d7-d6 3. d2-d4 c5xd4 4. c3xd4 Pg8-f6 5. Pbl-c3 g7-g6; 6. Pgl-f3 Lf8-g7; 7. Lfl-e2 0-0; 8. 0-0 a7-a6; 9. a2-a4 Lc8-g4; 10. Ddl-b3 Dd8-d7; 11. e4-e5 Pf6-e8; 12. Pc3-d5 Lg4-e6; 13. Le2-c4 Le6xd5; 14. Lc4xd5 Pb8-c615. e5-e6 Dd7-c716. e6xf7+ Kg8-h817. f7xe8D Ta8xd8 18. Ld5xc6 Dc7xc6 19. d4~d5 Dc6-d7; 20. Pf5-g5 Tf8-f5: 21. Pg5-e6 Lg7-e5: 22. Lcl-e3 Kh8-g8; 23. Tal-cl Te8-c8; 24. Tclxc8 Dd7xc8; 25. Tfl-cl; zwart geeft op. ger Pingeon wegens familie omstandigheden verhinderd. De Zwitser Ferdi Kübler is de oudste aanwezige winnaar van het grootste wielerevenement ter wereld. Kübler won de Tour in 1950. Ook de enige twee Ne derlandse tourwinnaars, Jan Janssen (1968) en Joop Zoete melk (1980), zijn uitgenodigd. De Tour van volgend jaar doet in elk geval alle etappeplaatsen aan die in de eerste versie wer den bezocht. AFP 1500 meter. 2.26.10 minuten; Patrick Goverse (Kapelle). 500 meter 42.83 se conden; 1500 meter: 2.02.85 minuten, Maarten Janse (Wolphaartsdijk). 500 meter: 42.65 seconden, 1500 meter: 2.14.16 minuten, Leon van de Wielen (Zierikzee). 500 meter: 42.86 seconden, 1500 meter: 2.10.87 minuten. Sportprijsvragen Lucky Day 2927: 2-6-16-18-19-21-22-23- 33-37-41 -42-43-49-50-51 -63-68-74-78. (onder voorbehoud). Tennis Basel. Mannen, 1 miljoen euro. Eerste ronde: Mantilla (Spa) - Burgsmül- ler (DUi) 7-6 6-2 6-4, Gonzalez (Chl/7) - Sanguinetti (Ita) 3-6 7-5 6-2, Lapentti (Ecu) - Vincente (Spa) 6-3 6-2, Waske (Dui) - Bastl (Zwi) 6-7 6-3 6-4, Calleri (Arg) - Acasuso (Arg) 6-1 6-4, Clément (Fra) - Boutter (Fra) 6-3 6-4, Heuberger (Zwi) - Corretja (Spa/8) 6-4 5-7 6-1. St. Petersburg. Mannen, 1 miljoen euro. Eerste ronde: Safin (Rus/2) - Saulnier (Fra) 7-6 6-7 6-3. Kafelnikov (Rus/5) - Kohlmann (Dui) 7-6 6-0, Gaudio (Arg/7) - Shvec (WRu) 7-5 7-5, Pavel (Roe/9) - La- badze (Geo) 6-1 6-3. Kucera (Slw) - Lopez (Spa) 6-7 6-3 6-2, Ketola (Fin) - Martin (Spa) 6-2 6-3, Stoliarov (Rus) - Dupuis (Fra) 7-5 3-6 7-6. Stockholm Mannen, 650.000 euro. Eerste ronde: Llodra (Fra) - Van Lottum (Ned) 6-3 6-2, Hewitt (Aus/1) - Enqvist (Zwe) opgave Enqvist wegens schouder- blessure, Schüttler (Dui/8) - Montanes (Spa) 6-1 6-2, Gambill (VSt) - Olivier Ro- chus (Bel) 6-1 3-67-6, Vinciguerra (Zwe) - Beek (Slw) 7-6 6-1, Massu (Chl) - Bark man (Zwe) 6-3 3-6 5-3 opgave Bjórkman. Dubbelspel, eerste ronde: Graydon/San- toro (VSt/Fra/4) - Schalken/Vanhoudt (Ned/Bel) 6-1 7-6 Seoul. Challenger mannen, 75.000 euro. Eerste ronde: Hemmes (Ned) - Suk (ZKo) 6-2 6-1, Wielrennen Violet Town. Herald Sun Tour. Zesde etappe, Nagambie - Violet Town: 1 McKenzie (Aus) 124 km in 3.04 11. 2 Cantwell (Aus), 3. Cooke (Aus), 4 Pre- cechtel (Tsj), 5. Monahan (VSt), 6. Heire- wegh (Bel). Klassement: 1. Vogels (Aus) 11.54.27, 2. Cooke 0.02, 3. Wilson (Aus) 0.28, 4. L|ungblad (Zwe) 1 09,5. Drew (Aus) 1.18, 6. McKenzie. woensdag Biljarten Grand Prix Eede. Tweede toernooi in cy clusvan vier. Aanvang wedstrijden 18.00 uur. VLISSINGEN - De keepersdag bij GPC Vlissingen is niet van daag, zoals gisteren in de krant stond vermeld, maar aanstaan de vrijdag. De keepers worden om 8.45 uur verwacht, waarna de keepersdag rond 9.30 uur of ficieel van start gaat. Vanaf 15.00 uur is er een keepersde monstratie met medewerking van Kloetinge-doelman Merlijn Swennen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41