Daan heeft twee levens PZC Scheuren over het beeldscherm In de bus over de brug R 'L Jeevas in the seventies Tom Petty fantastisch Op en top hardcore Slappe herhaling 25 J/taacée 1. Las Ketchup The Ketchup Song (Asereje) (1 2. T.A.T.U. - All The Things She Said 12) 3. Atomic Kitten - The Tide Is High (3) 4. Eminem - Cleanin' Out My Closet (5) 5. Truth Hurts - Addictive (4) 6. Avril Lavigne - Complicated (6) 7. Pink - Just Like A Pill (9) 8. Eve Ft. Alicia Keys Gangsta Lo- vin' (8) 9. Leann Rimes - Life Goes On (7) 10. Jan Wayne - Only You (13) 11. Justin Tirr\ber\ake -LikelLoveYou I-) 12. Sugababes Round Round (1 1 13. Ashanti - Happy (12) 14. P. Diddy Ft. Usher Loon -1 Need A Girl OA) 15.Frans Bauer- EensSchijnt.JHeb Je Even.. f10) 16. Celine Dion - I'm Alive fl 5) 17. Sean Paul - Gimme The Light (18) 18. Junior Senior - Move Your Feet (23) 19. Krezip - You Can Say 26 20. Scooter - Nessaja fl 7) 21. Sarah Connor Ft. W. Jean - One Ni- te Stand (20) 22. In-Grid - Tu Es Foutu (19) 23. Ja Rule Ft. Ashanti - Down 4 U (22) 24. Nick Carter - Help Me (25) 25. René Froger - The World A Threw Away (-) 26. Ties - Denk Aan Mij (-) 27. Jan Wayne - Because The Night (16) 28. Grad Damen Jan Vayne - Ik Denk Altijd Nog Aan Jou (30) 29. Paria Pardoux Ft. Deniz - Forever And Ever (33) 30. Kane - Hold On To The World (-) 31. M Kids - Halloween (31) 32. Kelvin - Dance 4 Me Baby (40) 33. Liberty X - Got To Have Your Love (24) 34. C. Konings J. Heuser - Hup Hup Song!21) 35. Gebroeders Ko - Ik Heb 'N Toeter Op M'n Waterscoo (32) 36. Holly X/alance - Down Boy (46) 37. Blof - Meer Van Jou (68) 38. Jive Jones -1 Belong (27) 39. Romeo - The Answer Is Yes (37) 40. Whitney Houston - Whatchu Look- in At (29) 41. K3 - Papapa (34) 42. Bombi - Copacabana (47) 43. Alberto - Is M'n Hart Wel Groot Ge noeg (57) 44. Stef Ekkel - De Griekse Melodie (38) 45. Rolling Stones - Don't Stop (97) 46 Sjors (Alias Dario) - NuEven Niet! I (67) 47. Leon a - Summer O/Y Radio/Zomer 0/J Radio (42) 48.Drunkenmunky - E (28) 49. Mike Peterson - Show Me Your Lo ve (72) 50. C. Aquilera Ft. Redman - Dirrty (-) 51. Abel - Walsen (80) 52. Abs - What You Got (43) 53. Ronan Keating - If Tomorrow Ne ver Comes (48) 54. Dj Alive Kicken -1 Wanna Dance With Somebody 3 (-) 55. The Nightflyer - Voyage, Voyage (44) 56. Fragment - Popstars (55) 57. Billy Crawford - You Didn't Expect That (63) 58. Milky - Just The Way You Are (71 59. K-Otic -1 Surrender (36) 60. Britney Spears - Boys (35) 61. Belle Perez - Get Up And Boogie (-) 62.Twarres-1 Need To Know (51) 63. Schintaler - Acht Punt Drie (-) 64. D*Note - Shed My Skin (73) 65. Nelly - Hot In Herre (39) 66. Club Robbers -1 Like It Loud (56) 67. Dj Boozywoozy One More Try (-) 68. Silkstone - Rain Has Come (82) 69. Vinzzent - Right Here Right Now (-) 70. J.C.A. -1 Begin To Wondert41) 71. Dennie Christian - Jij Bent Sowie so Mijn Type (-) 72. Alex-Zing Maar Met Me Mee(58) 73. Vanessa Carlton - Ordinary Day (75) 74. Svenson Gielen - Answer The Question (45) 75. Shakira - Underneath Your Clo thes (59) 76. Sophie Ellis-Bextor - Get Over You (49) 77. Elvis Vs Jxl - A Little Less Conver sation (54) 78. Danny Nicolay - De Geur Van Je Huid (-) 79. Gordon Re-Play - Zolang (-) 80. Red Hot Chili Peppers - The Zephyr Song (-) 81. Bon Jovi - Everyday (60) 82. Santana Ft. M. Branch - The Game Is Love (-) 83. Appleton - Fantasy (74) 84. Liberty X - Just A Little (62) 85. Robin S. - Show Me Love (98) 86. Narcotic Thrust - Safe From Harm (61) 87. Puddle Of Mudd - She Hates Me (50) 88. Paul Oakenfold Starry Eyed Sur prise (66) 89. Twan Lijten - Puur Op Het Gevoel (52) 90. Khia - My Neck, My Back (Lick It) (53) 91. Don Johnson - Bring That Beat Back (-) 92. Marc Anthony - I've Got You (87) 93. Tiziano Ferro - Imbranato (85) 94. The Calling - Adrienne (89) 95. Noa - Eye In The Sky (92) 96. Faith Hill -Cry (93) 97. Saybia - The Second You Sleep (96) 98. David Charvet Teach Me How To Love (-) 99. Guus Meeuwis - Eerste Lief (88) 100. Coldplay - In My Place (95) Mensen moeten niet het idee heb ben dat ik ben gaan zingen, ver telt de populaire Nederlandse acteur Daan Schuurmans. „Want dat is name lijk echt niet zo." Meteen na de filmpre mière van Volle Maan is de single 'Denk Aan Mij' uitgekomen, van Ties. Daan Schuurmans speelt het personage Ties in deze film. ,,Ik speel een zanger, en daar komt een singletje van uit." Meer niet. Toch is Daan wel te porren voor een interviewstrijd tussen zijn gespeel de personage Ties en zijn eigen persoon Daan. „Spelletjes vind ik altijd leuk! Ties, vertel eens iets over je jongere jaren en de rol van muziek daarin? „Ik ben geboren in Twente. Een van mijn grote hobby's was zeilen, en daarnaast vond ik het leuk om muziek te maken. Dat heb ik absoluut niet van mijn vader. Dat is echt zo'n botte boer, een echte Twentse zaken man, zo van: wel heel veel geld verdienen, maar daar weinig stijlvols mee doen. Behal ve dan de prachtige boot die we in de Mid dellandse Zee hebben liggen. M'n moeder was het muzikale figuur in het geheel. We hadden thuis een vleugel, en op die vleugel speelde m'n moeder rijmpjes van Annie M.G. Schmidt, die ze op muziek zette. Ik zong altijd mee. Op school zong ik ook, want dat Twents vonden ze daar allemaal wel pri ma. Maar ik was wel angstig om echt muzi kant te worden." Daan, hoe zat het bij jou? „Ik wilde natuurlijk wel altijd al optreden. En als je jong bent, dan wil je eigenlijk alles wat maar te maken heeft met die magische houten planken. Bij schooldingen kom je dan vaak uit op musicals. Dus mijn eerste rol op een echt podium met een publiek van vierhonderd mensen, was in een musical als krui dendokter Kwikzilver. Ik kom dan op en zing: ruim baan, ruim baan, daar kom ik aan! Groot is mijn faam! Hierop kreeg ik meteen een 'open doekje', een groot ap plaus. Het begon dus eigenlijk wel met mu ziek en spelen, maar ik vond dat spelen veel interessanter. Eigenlijk hoorde ik pas bij de voorbereidingen van Volle Maan, toen ik voor het eerst die gitaar oppakte, van de componist en mijn gitaarleraar dat ik bo vengemiddeld muzikaal ben. Dat heb ik dus nooit geweten!" Ties, werkte opgroeien in Twente voor- of nadelig voor jou? „Ik denk dat het goed is geweest voor mijn teksten. Het is toch een rustig, wijds deel van Nederland. Maar het bracht ook een groot minderwaardigheidscomplex met zich mee. Zowel van huis uit, veel geld maar weinig liefde, maar ook vanuit het Twentse gebeuren. Ik ben natuurlijk wel een jongen met dromen, maar dacht dat ik niet over de grenzen van Twente heen kon. Dat ze me een boer zouden vinden. De echte menz'n uithet westen, zag ik inderdaèd als staèdse klöht- zaèk'n. Zoals Daan naar New York kijkt, zo keek ik naar Amsterdam. Daan, had je ook last van een mindenvaar- digheidscomplex door je omgeving? „Ik ben geboren in Rotterdam, toen ver huisd naar Londen, daarna naar Hilversum, toen naar Oegstgeest, toen naar Groningen, ikzelf daarna naar Maastricht en daarna naar Amsterdam. Ik heb alle uithoeken van Nederland gezien en wel 'minderwaardig heidscomplexen' geconstateerd, maar er nooit zelf last van gehad. Het heeft veel voordelen gehad, maar ook nadelen. Je moet voortdurend mensen in de steek laten en ergens anders iets nieuws opbouwen. Dat levert toch een soort scheidingsangst op, en je bent geneigd relaties niet te verdiepen omdat 'het op een gegeven moment toch weer ophoudt'." Ties, word je al op straat herkend? „Nee, maar de film is natuurlijk net uit en het plaatje ligt net in de winkel. Ik geloof trouwens dat ik het al wel goed doe bij The Box. Maar ik zal ook niet meer herkend worden als Ties, of als Anton of Rens. Be kend worden kent eigenlijk vier fasen. De eerste is dat mensen denken je te kennen van de slager om de hoek. Tweede is dat ze zeg gen: ik ken je van televisie, maar waarvan ook alweer? De derde is dat ze je of bij het programma gaan roepen, zo van: hé Westen wind, of Anton! De vierde fase is de meest rare en vervreemdende fase. Dat is wanneer ze je gewoon Daan gaan noemen. 'Daant- juh'!" Daan, denk je niet dat Ties gefrustreerd raakt als jij dus blijkbaar voorgoed met de eer wegloopt? ,Eh, hahaDit interview vind ik nu toch wel zo schizofreen worden.daar heb ik geen antwoord meer op! Kyra Goede De single Denk Aan Mij van Ties, met het stemgeluid van Daan, ligt net in de winkel. Je kunt de videoclip aanvragen op The Box (clipcode 916). Meer weten over Ties? Surf dan naar de bioscoop voor de film Volle Maan. Meer weten over Daan, surf dan naar zijn artiestensite via www.glamago.com acegames zijn populair en de industrie haakt daar gretig op in. De spelen komen tegenwoordig in een enorme variëteit op ons af, waarbij je niet meer alleen in racewagens of motoren hoeft te scheuren, maar ook in speedboats, karts en zelfs radiografische be stuurbare autootjes zoals het prachtige Re-Volt ons ooit leer de. Bovendien is het vandaag de dag niet alleen meer een kwestie van gassen en, heel af en toe, remmen. Er zijn ook spelletjes met een verhaal. Echt waar. DTM Race Driver is zo'n spel met een verhaal. Het is de vol ledig vernieuwde uitgave van TOCA, een naam die wel in En geland en Frankrijk gehand haafd bleef. DTM staat voor Deutsche Tourwagen Meister- schaft en voor die wedstrijd komen in dit spel ook Neder landse coureurs als Christijan Albers en Patrick Huisman in actie. Behalve de drie auto's uit het DTM-kampioenschap (Au di, Mercedes en Opel) krijg je in dit spel meer dan veertig realis tisch gevormde auto's, 38 cir cuits en dertien kampioen schappen. De storyline is dat je in de huid kruipt van Ryan McKane, een jongeman die in de voetsporen van zijn overle den vader treedt, maar daarbij de hete adem van zijn betere (lees: snellere) broer in de nek voelt. Grafisch is het spel wat teleur stellend, zeker voor PS2. De stuurbehandeling van de au to's is een hele opgave, maar benadert de werkelijkheid wel beter. Je kunt je auto lekker schuin in de bocht leggen, maar als je op dat moment vergeet de gasknop los te laten eindig je onherroepelijk in de banden stapel. En zo hoort het ook. Je krijgt het racen vanzelf onder de knie en het aardige in de Ca reer-mode is dat de concurren tie zich aan jou aanpast: naar mate je zelf beter wordt, wor den de tegenstanders dat ook. Gert Meijer DTM Race Driver, uitgegeven door Codeniasters voor de PlayStation 2. Prijs €63,80. Web: www.codemasters.com Weekendtas en slaapzak in de hand, mo biel in de binnenzak en chipknip in de aanslag sta ik op de bus te wachten. Weer een mijlpaal in mijn zeventienjarige loop baan op deze aardkloot, want ik ga vandaag voor het eerst met de bus naar Zierikzee. Voordat ik dit ritje over DE brug der brug gen ging realiseren, moest er eerst heel wat research aan vooraf gaan. Dat ik nooit iets van (en voor!) aardrijks kunde heb geleerd, komt me nu duur te staanMijn topografische gevoel is nul kom ma nul en daar ivord ik nu even extra hard met mijn neus op gedrukt. Als ik weet op welk eiland ik woon, is dat al heel wat voor mij. Alle wateren, zeeën en rivieren zijn voor mij hetzelfde. Dat geldt ook voor dor pen, steden en landen. Onze twaalf provin ciën kan ik nog net bij naam noemen, dank zij jarenlange oefening op de basisschool. Met het nummer van de bus in mijn hoofd geprent, net als de routeplanner, durfde ik het toch aan. Als ik geivoon 'Zierikzee sta tion' zou zeggen tegen de buschauffeur, zou alles goed komen. Met een leuk weekendje in het verschiet, maar dan wel aan de andere kant van de brug, was ik toch genoodzaakt om het water over te steken. Als nummer 132 nadert voel ik me een beetje week; als hij nou vergeet te stoppen? Maar als het oude vrouwtje dat naast me staat te ivachten het kan, dan moet ik het toch ook kunnenEn met die gedachte zwaai ik naar m'n moeder, prop mijn chip knipper in het apparaat en zeg mijn tekst op. De chauffeur kijkt niet vreemd op als ik 'mijn' halte noem, zodat ik toch enigszins gerustgesteld plaatsneem. Wel helemaal vooraan, zodat ik nog kan gaan gillen als er iets misgaat. Gelukkig blijkt dit alles niet nodig en zijn we zó de brug over. Door insi ders was me ingefluisterd dat ik de tweede halte na de brug moest hebben en voordat ik de tijd kreeg op de bekende rodestopknop te drukken werd de goede halte al omgeroe pen. Vol trots stap ik uit, mezelf in gedach ten op de borst slaand. Als mijn vriendin komt aangelopen weet ik dat ik goed zit, on danks mijn ontbrekende topografische geest en richingsgevoel. Dit steekt overi gens wel weer de kop op, als we door Schud- debeurs en Noordgouwe naar Kerkwerve rijden. Waar ligt dat? Maaike Wijnstra foto GPD woensdag 23 oktober 2002 i n Daan Schuurmans en Katja Schuurmans zijn zowel in de film Costa als Volle Maan aan elkaar gekoppeld. Play5tation.2 In een vorig leven was Crispian Mills zanger/gitarist van Kula Shaker, dat de psychedeli sche jaren zestig dunnetjes overdeed met een mengeling van galmende pop, blazende rock en Indiase mystiek, en een flinke hit scoorde met 'Grateful When You're Dead'. Toen Mills in een interview terloops op merkte dat hij brandende swastika's wilde gebruiken in Kula Shakers lichtshow, liet de muziekpers hem vallen op ver denking van nazi-sympathieën. Einde verhaal? Nee. Drie jaar later, is hij gereïncarneerd als frontman van The Jeevas. En zijn inspiratie vindt hij tegen woordig in de seventies. Het debuutalbum 1234 bevat dus onstuimige rocknummers met orgeltjes en catchy koortjes, rammelende new wave, blanke blues en westcoastpop. Sterke songs, leuke teksten, lekker ge produceerd. Maar het hoogte punt is toch 'Silver Apples', met zijn gierende gitaren en een hoog Kula Shaker-gehalte. Rob Broere The Jeevas: 1234 - Cowboy Mu- sik/Pias, speelduur: 35.31 min. Hoe kun je in slechts 150 woorden duidelijk maken dat The Last Dj van Tom Petty een fantastische plaat is, die ie dere liefhebber van southern rock zou moeten hebben? Door het letterlijk op te schrijven dan maar. De bijna vijftigjarige Pet ty zet zich op zijn nieuwe cd heerlijk fel af tegen de vervlak king van de muziekindustrie. In het titelnummer bezingt hij zijn afkeer van 'radioformats', de poging van radiostations om met een computergestuurde platenkeuze zo goed mogelijk aan te sluiten bij de wensen van de doelgroep. In 'Money Beco mes King' is de boodschap de zelfde, en in het tekstueel en muzikaal heftige Joe kruipt Petty in de huid van de geweten loze, op rijkdom beluste platen baas. Daarnaast staan op The Last Dj enkele prachtige lief desliedjes zoals alleen Tom Pet ty ze kan maken. Martin Groenewold Tom Petty: The Last Dj - War ner, speelduur 48.04 min. Inderdaad, het was weer de in vloedrijke producer Dr. Drè die Al vin Nathaniel Joiner, be ter bekend als Xzibit, met zijn vorige cd Restless van de under ground naar de mainstream stuurde. De prima opvolger heet Man Vs. Machine en is op en top hardcore. Boos en agressief dus, zonder dat het echt vervelend wordt. Er zijn gastbijdragen van The Golden State Project, de soulvolle Anthony Hamilton, Nate Dogg, Snoop Dogg en Eminem. Veel relaxter en warmer gaat het er aan toe op de tweede cd Po wer In Numbers van het even eens uit Los Angeles afkomstige Jurassic 5. Dit zestal verkiest de gezelligheid van de begindagen van de hiphop en doet dat met lome grooves en opzwepende funky beats, neergelegd door de dj's Cut Chemist en Nu-Mark. De vier MC's worden in Thin Li ne bijgestaan door zangeres Nelly Furtado en dat levert zo waar een nummer op dat gega randeerd een hit wordt Peter van der Heide Xzibit Man Vs: Machine - Loud/Sony, speelduur: 61.56 min. Jurassic 5: Power In Numbers - Interscope/Universal, speelduur: 56.19 min. Hij blijft een held, maar gita rist J. Mascis heeft wel eens geïnspireerder en urgenter ge klonken. Goed, de man draait inmiddels ook al meer dan vijf tien jaar mee en zo goed als You're Living All Over Me (1987) wordt het vast nooit weer. Zo gierend uit de bocht vliegt de noise-gitarist immers al jaren niet meer. Bevatte voorganger More Light nog een paar memo rabele nummers, Free So Free is een slappe herhalingsoefening. Peter van der Heide J. Mascis The Fog: Free So Free -City Slang/Labels, speelduur: 43.28 min. 1Elvis Presley - Elvis 30 nr. 7 Hits (1 2. Mark Knopfler - The Ragpicker's Dream (3) 3. Rolling Stones - Forty Licks (2) 4. Krezip - Days Like This (-) 5. Nelly - Nellyville (7) 6. Bzn - Tequila Sunset (5) 7. K3 -Verliefd (4) 8. Frans Bauer - Dicht Bij Jou (-) 9. René Froger - Sweet Helio's (13) 10. Atomic Kitten - Feels So Good (8)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25