gevonden schietpartij niet Wapen Hans weert krijgt eigen dorpswapen Jongerenbus doet dorpen Veere aan MANTELWEEK Uoes Politie Vlissingen houdt al langer extra toezicht rond café Nationaal comfbrto - DJ HOEKMAN I zeeuwse almanak Cornerboys HANSWEERT Man bedreigt meisjes met mes College Middelburg trekt 40.000 euro uit voor voortzetten project Ter re des Hommes tien jaar Gereedschap uit bedrijfsauto's GIGANTISCHE MANTELS JACKS door Jacques Cats VLISSINGEN - De politie Zee land spreekt met klem tegen dat er te weinig toezicht is op het uitgaansleven in Vlissingen. Daar wordt al geruime tijd veel aandacht aan besteed. Politie- voorlichter A. Don is verbaasd dat bedrijfsleider J. Swartjes van café Nationaal zich kritisch heeft uitgelaten over de afwe zigheid van de politie op het Bellamypark tijdens nachtelij ke uren. Swartjes verkondigt daarmee een afwijkend stand punt. Don: „De horeca is juist heel tevreden over het toezicht." De politie is volgens de voor lichter juist heel nadrukkelijk aanwezig op het Bellamypark. Er is een biketeam actief, waar door een nog beter contact met het publiek mogelijk is. Ook wordt er met honden gepa trouilleerd. Daarnaast is de sur veillancedienst extra alert. Afspraken Gemeenteambtenaar openbare orde en veiligheid A. Haja be vestigt dat er afspraken bestaan dat de politie met meer mensen dan gebruikelijk op zaterdag avond op het Bellamypark aan wezig is. „Ze controleren ook uitgebreid. Dat gebeurt vooral nabij café Nationaal." Het in tensieve politiezicht is enkele maanden geleden op gang geko men nadat er al verschillende incidenten hadden plaatsge vonden. Gistermiddag voerde loco-bur gemeester C. de Keijzer met de politie overleg over de gebeur tenissen van het afgelopen weekeinde. Volgens ambtenaar Haja wordt nader bekeken in hoeverre er voor de gemeente aanleiding bestaat om be stuursdwang toe te passen. „Het gaat niet om een losstaand inci dent, maar om een van de vele incidenten." Sluiting De juridische stappen van de gemeente kunnen uitmonden in een sluiting van het horecabe drijf. Mogelijk zal eerst nog een duidelijke voorwaarschuwing worden afgegeven. De gemeen te is daartoe niet verplicht. Er kan sprake zijn van een zodani ge verstoring van openbare orde en veiligheid dat van spoedei sendheid sprake is. Burgemees ter A. van Dok van Weele ver blijft tot volgende week in het buitenland. De loco-burge meester is in deze situatie echter gerechtigd om direct maatrege len te treffen. Nog dezer dagen zal een besluit worden geno men. Advertentie HW/VOFTTH m m Arbo goedgekeurd Betaalbaar Vraag proefplaatsing I Noordzandstraat 6. Yerseke. (0113) 57 29 07 Zes jaar is hij, en helemaal in de ban van voetbal. De na men van Kluivert, Van Hooij- donk, Waterreus en Figo kent hij nog niet, hoewel een van zijn medespelertjes traint in een shirt van die laatste cory fee. Voorlopig spiegelt hij zich nog aan zijn grote broer, die bekend staat om het uit lokken van overtredingen in de wedstrijden van de A's. Maar hij zit in F5, waar ze nog niet aan buitenspel doen. Penalty's en corners daaren tegen, en 'de aftrap' zijn in middels wel bekende begrip pen. Deze week introduceerde 'de meester', zoals de meeste spelertjes de trainer nog noe men, een nieuw fenomeen. Vandaag mogen ze meedoen aan een vier-tegen-vier-toer- nooitje in Sas van Gent. „We moeten op toernooi naar de Corner Boys", vertelde hij na de training enthousiast, al bracht de naam van die club hem tegelijkertijd in verwar ring. Want: „Nemen die al leen maar corners door Rob Paardekam HANSWEERT - Het dorp Hans- weert is nooit een zelfstandige gemeente geweest en heeft om die reden geen eigen wapen. En kele bewoners vonden dat daar maar eens verandering in moest komen en hebben samen met een heraldisch deskundige een dorpswapen ontworpen. Initiatiefnemer Dick Hamelink hoorde regelmatig dat bewo ners het vreemd vonden dat Hansweert geen eigen wapen heeft. „Het is toch een dorp met een heel eigen karakter", legt hij uit. Na enig speurwerk kwam Hamelink terecht bij Ralf Har- temink, die is gespecialiseerd in wapens. „Ik heb hem het een en ander over Hansweert verteld, waarna hij enkele ontwerpen heeft gemaakt", aldus Hame link. Het wapen waar de keus op viel, lijkt een beetje op dat van Krui- ningen; de gemeente waarbij Hansweert tot 1970 hoorde. Toch heeft de ontwerper het een typisch Hansweerts karakter proberen te geven. De dikke zwarte baan in het midden sym boliseert het Kanaal door Zuid- Beveland. Gekozen is voor de kleur zwart, omdat het kanaal naast veel voorspoed ook een hoop ellende heeft gebracht, zo als de afbraak van het oostelijke deel van Hansweert. De Franse lelie staat symbool voor de heili ge maagd Maria, gezien de ka tholieke aard van Hansweert. Aan de bovenkant van het wa pen is een schip te zien en aan de zijkant twee platvissen. Deze symboliseren de bevolking van Hansweert vóór de opening van het kanaal 1866. Het dorp werd toen bevolkt door voornamelijk boeren en vissers. Het zwaard is overgenomen uit het wapen van Kruiningen. Voorzitter A. Kortlever van de dorpsraad is verheugd met het initiatief. „Als je in de raadzaal komt en je ziet de wapens van alle andere Reimerswaalse dor pen hangen, mis je die van Hansweert." De gemeente Reimerswaal wil het wapen erkennen en ook de oude gemeentewapens van de andere dorpen omzetten in offi ciële dorpswapens. Krabben- dijke, Kruiningen, Rilland- Bath, Waarde en Yerseke, die opgingen in de gemeente Rei merswaal, hebben zo'n gemeen tewapen. Datzelfde geldt overi gens voorNieuwlande, Maireen Valkenisse. Deze plaatsjes wa ren tot 1815 zelfstandig en gin gen dat jaar op in respectieve lijk Krabbendijke, Rilland en Waarde, Oostdijk is net als Hansweert nooit een zelfstandi ge gemeente geweest en heeft daarom geen wapen. VLISSINGEN - Twee meisjes van 13 en 14 jaar zijn gister avond door een man bedreigd in de Berlagestraat in Vlissingen, De twee, afkomstig uit Vlissin gen en Goes, fietsten omstreeks half zeven door de Berlage straat en tussen hen en de man ontstond een woordenwisse ling. De man bedreigde de meis jes daarbij met een op een mes gelijkend voorwerp en rende een stukje achter hen aan. De politie heeft de zaak in onder zoek. Jongeren uit Grijpskerke maken kennis met de jongerenbus. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek GRIJPSKERKE - De jongeren van Vee- re hebben er jaren op moeten wachten. Maar gisteren was het dan eindelijk zo ver. De jongerenbus rijdt. Deze week brengt de ontmoetings- en informatie bus een kennismakingsbezoek aan alle Veerse kernen. Grijpskerke kwam gis teren als eerste aan de beurt. Als de glanzende blauwe bus de Jacob Catsstraat in Grijpskerke inrijdt, staan al negen jongeren van verschillende leeftijden te wachten. Het is klokslag vijf uur. Ze hoeven nog niet te etenOver een uur pas, zegt een jongen. Het duurt even voordat de deur van de bus open gaat. Een jongen vertelt ondertussen wat hij verwacht aan te treffen in de bus. „Er staat een PlayStation 2", zegt hij resoluut, alsof hij iets weet wat de andere jongens niet weten. „O ja?", rea geert de rest blij. „Ja!", zegt de jongen, „en ze hebben ook spelletjes en een gameboy." Dan gaat de deur van de om gebouwde bibliotheekbus open. Aan niets is meer te zien dat er ooit boeken rekken in stonden. Het interieur is ge schilderd in de kleuren blauw en geel. Alleen de kapstok is rood. De jongen van buiten heeft gelijk. Er staan een te levisie met video en een PlayStation. In een kast liggen spelletjes zoals Risk, Twister en een dam- of schaakbord en er liggen ballen en andere sportattribu- ten. Ook staan er rekken met tijdschrif ten, kranten en folders over drugs, seks en andere zaken waar jongeren vragen over kunnen hebben. Verder is de bus voorzien van een radio, een waterkoker, een koffiezetapparaat en een koelkast waarin blikjes fris drank liggen die gekocht kunnen wor den. De bezoekers kunnen zitten op bankjes rond een tafel. Als het mooi weer is, kan buiten aan de zijkant van de bus een zonnewering omlaag wor den gedraaid. Klapstoeltjes zijn ook voorhanden. „We kunnen barbecuen", zegt jongerenwerker Judith Eckhardt lachend. Onwennig De eerste bezoekers schuiven maan dagavond onwennig aan rond de tafel Ze bladeren door tijdschriften en kij ken elkaar een beetje aan. Ze voelen zich waarschijnlijk nog niet op hun ge mak want er staan allemaal volwasse nen bij, zoals wethouder Jan Bostelaar. „Ik weet nog niet of ik vaker in de bus zal komen", zegt de achttienjarige Christiaan. „Het ziet er wel gezellig uit, maar het hangt af van de dag waarop de bus naar ons dorp komt. Normaal moe ten we op maandag trainen voor de voetbal. Gelukkig hebben we deze week vakantie, anders hadden we niet kunnen komen. Het zou leuk zijn als de bus voortaan op een vrijdagavond komt. Dan kunnen we wel." Deze week staat de bus elke dag een uurtje in een Veers dorp, als kennisma king. „Het is de bedoeling dat we alle dorpen straks eens per maand bezoe ken. Dan blijven we langer op een plek staan dan nu het geval is. Bijvoorbeeld van zeven uur tot half tien." Een vast schema waarin staat op welke dag de bus waar staat, is er nog niet. „We wil len voor de feestdagen nog één keer naar alle dorpen gaan en dan vanaf ja nuari met een vast schema werken." WALCHEREN dinsdag 22 oktober 2002 j door Ab van der Sluis I MIDDELBURG - Spelcontai- 1 xier De Babbelaar op het Zand- I kreekplein in Middelburg mag nog zeker een jaar blijven staan. Dat zegt wethouder A. de Vries. In de najaarsnota heeft het col- lege van B en W bijna veertig- duizend euro opzijgezet voor continuering van het project. Een onderzoek moet uitwijzen of de container, waar kinderen gratis speelgoed kunnen lenen, ook in andere wijken komt. In navolging van een succesvol Rotterdams initiatief begon de gemeente Middelburg in janua ri met een spelcontainer. Kinde ren tussen de vier en veertien jaar kunnen daar gratis terecht voor allerlei soorten speelgoed, zoals ballen, hoepels en skel ters. Kinderen moeten zich in schrijven bij De Babbelaar, waarvoor zij in ruil een pasje krijgenMet dat pasj e kunnen ze speelgoed halen. Tijdens de officiële opening in februari bleek dat zich meer dan 130 kinderen hadden ingeschre ven. Dat aantal is inmiddels op gelopen tot tweehonderd. „De vaste kern bestaat uit vijftig tot zestig kinderen", weet Cindy Weerepas van de Stichting Soci aal Kultureel Werk Middelburg. „Gemiddeld komen op één dag tussen de vi j fentwintig en dertig kinderen speelgoed halen. Ik vind dat je best mag spreken van een groot aantal." Perfect idee Het. sociaal cultureel werk houdt op dit moment een enquê te onder de bewoners. Daaruit moet blijken of het initiatief na volging krijgt, zegt wethouder De Vries. „Het bestaansrecht is geen punt van evaluatie. De Babbelaar is een perfect idee." Het sociaal-cultureel werk wil ook nog praten met de kopers vereniging De Hooge Plaaten over de spelcontainer. De Babbelaar is neergezet in de Stromenwijk om de leefbaar heid in de wijk te vergroten. Vol gens Cindy Weerepas is dat doel bereikt. „We proberen normen en waarden van kinderen te sti muleren. Zo hebben we aantal regels. Kinderen mogen niet spugen en elkaar niet uitschel den. De spelcontainer is - voor al in de zomermaanden - een ware ontmoetingsplek voor moeders en kinderen geworden. Zij helpen mee met opruimen, zetten koffie of delen ijsjes uit. Ook worden nieuwtjes uitge wisseld. ,Van degenen die er ge bruik van maken, hoor ik alleen maar positieve verhalen." Bij het sociaal-cultureel werk is sinds het begin van De Babbe laar maar één klacht bekend. De gemeente Middelburg heeft in de najaarsnota bijna veertig duizend euro gereserveerd om het project ook volgend jaar door te kunnen laten gaan. Vol gens wethouder De Vries moet de evaluatie uitwijzen of de werkwijze goedkoper kan. De huidige beheerster heeft een contract van 24 uur bij het soci aal-cultureel werk. De Middel burgse wethouder wil kijken naar een andere organisatie, bijvoorbeeld met behulp van vrijwilligers. „Voor mij is be langrijk of het slimmer kan.De Vries denkt dat de Magistraat- wijk als tweede wijk in aanmer king komt voor een spelcontai ner. Zijn voorkeur gaat uit naar Poortershove. Gistermiddag zochten duikers van de brandweer in het water bij de Nieuwendijk. Rond kwart over vij f gingen drie mannen het water in. De bodem werd op de tast onderzocht op een klein model vuurwapen. Na ruim een uur zoeken hielden de duikers het voor het gezien. De bodem was inmiddels zodanig omge woeld dat het geen zin had om verder te zoeken. Waarschijn lijk gaan de duikers vandaag door met zoeken. De 28-jarige Vlissinger die zon dagmiddag rond half drie is op gepakt, heeft inmiddels bekend het schot te hebben gelost. Hier bij raakte een 34-jarige portier uit Breda levensgevaarlijk ge wond. De man ligt nog in kritie ke situatie in een Antwerps ziekenhuis. Zijn toestand is sta biel, maar hij wordt nog steeds onder narcose gehouden. De li chamelijk conditie laat het niet toe dat de kogel uit zijn long wordt verwijderd. Wellicht dat artsen besluiten de kogel te la ten zitten. De portier is werkzaam bij Omega Security uit Breda. Dit bedrijf is gespecialiseerd in het beveiligen van uitgaansgele genheden en bedrijfspanden. Bij de twee jaar oude onderne ming werken 85 man. Voordat het slachtoffer bij het beveili gingsbedrijf in dienst trad, zat hij twaalf jaar in het leger. Vol gens een bekende is de neerge schoten portier iemand die alles verbaal af kan. „Hij deelt slechts eenmaal per half jaar een klap uit." De verdachte kon zondagmid dag relatief eenvoudig worden opgepakt naar aanleiding van getuigenissen van omstanders. Niet alleen waren er op het mo ment van de schietpartij veel mensen in de omgeving, ook was de bereidheid groot om te getui gen, zo laat een politiewoord voerder weten. Van de verdach te is bekend dat hij een uitgebreid strafblad heeft met onder meer geweldsmisdrijven. Woensdag wordt hij voorgeleid voor de rechter-commissaris. Drie duikers zoeken tevergeefs naar het wapen in het water van de Michiel de Ruyterhaven in Vlissingen. foto Ruben Oreel (Advertentie) MIDDELBURG - Terre des Hommes in Middelburg bestaat tien jaar. De internationale or ganisatie zet zich in voor kinde ren, ongeacht geloof, ras of politieke achtergrond. De Mid delburgse vestiging steunt het project Shapla in Bangladesh. Terre des Hommes is een non- gouvernementele organisatie, niet gebonden aan welke rege ring dan ook. Zij helpt kinderen in kleinschalige projecten die door de lokale gemeenschap zijn opgezet. De organisatie krijgt geld onder meer door activiteiten van vrij- willigersgroepen in het hele land. In Middelburg zijn vrij willigers actief bij de verkoop van producten in de winkel in de Sint Janstraat, de organisatie van de dorpentocht en buiten activiteiten, zoals de verkoop van zelfgemaakte handwerkar- tikelen. De Middelburgse vestiging van de hulporganisatie is nu actief met het project Shapla in Ban gladesh. In het land vaart het gelijknamige hospitaalschip om de bevolking medische hulp te bieden. Het project maakt deel uit van een groter gezondheids- en onderwijsprogramma van Terres des Hommes. Volgende maand viert Middel burg haar tienjarig bestaan. Kinderen tussen de zes en I twaalf jaar kunnen in de winkel een prijsvraag afhalen, waar mee prijzen zijn te winnen. HANSWEERT - Aan de Tram- perweg in Hansweert zijn het afgelopen weekeinde drie be drijfsauto's opengebroken. Uit alle wagens werd gereedschap gestolen. door Ron Magnée VLISSINGEN - Politie en brandweer zoeken nog steeds naar het wapen waarmee in het weekeinde een portier van het Vlissingse café Nationaal is neergeschoten. Volgens de ver dachte, een 28-jarige Vlissinger die inmiddels een volledige be kentenis heeft afgelegd, ligt het pistool in de Michiel de Ruyter haven. DIVERSE SERIES 25.- TOT 50.- KORTING WALSTRAAT 199 VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 9