Wij zijn van alle markten thuis PZC Dubbelslag Mese in dartsranking Amateursporter laat doping links liggen 17 Vader Anton Swennen en zoon Merlijn benaderen keepen als een vak Keepersdag bij GPC Vlissingen Zware bekerloting BC Vlissingen Geslaagde inhaalrace Huiszoon Cappon wint Belgische stratenloop Axel 4 leidt in eerste klasse bridge De Vlieger in toptien bij marathon uitslagen Karter Kuipers pakt zilver op NK Makelaarslicentie voor Van Vossen en vrouw agenda dinsdag 22 oktober 2002 Hoor Roeland van Vliet VLISSINGEN - Keepers zijn mannen met lef, in dubbel op zicht. Ze durven én de schiet schijf van de vijandelijke spit sen te zijn én ze brengen zich vrijwillig in de hachelijke posi tie van de zondebok binnen de eigen gelederen. Rare jongens dus, die keepers. Een gesprek met twee van hen: vader Anton en zoon Merlijn Swennen. Merlijn Swennen (19) is de eer ste doelman bij hoofdklasser Kloetinge, zijn vader (41) is daar de keeperstrainer. Beide voet ballers begonnen op zeer jonge leeftijd met keepen, beiden ook bij het Vlissingse GPC. Anton Swennen stond daar jarenlang onder de lat in het eerste elftal en Merlijn keek dan toe. „Rede lijk wat vaders van de spelers uit mijn team speelden destijds in VLISSINGEN - Meer dan hon derd jeugdige keepers uit heel de provincie doen morgen mee aan de keeperspromotiedag bij voetbalvereniging GPC in Vlis singen. Dit is één van de veertien landelijke Frans Hoek-keepers- dagen. Vanaf 9.30 uur gaan de doel mannen aan de slag met de oe fenstof van Frans Hoek, de kee perstrainer van FC Barcelona en het Nederlands elftal. Hoek en Anton Swennen, de keepers trainer van Kloetinge, brengen de deelnemers 's morgens tech niek en tactiek bij. In de middag is er de wedstrijd 'beste keeper van Zeeland' voor alle leeftijdscategorieën. De winnaars gaan door naar de vol gende ronde, later dit seizoen. Vanaf 15.00 uur is er een kee persdemonstratie, waar onder anderen Merlijn Swennen, doelman van Kloetinge, aan meedoet. Swennen verdiende vier keer de titel 'beste keeper van Zeeland' en werd één keer tweede van Nederland. het eerste", vertelt Merlijn Swennen. „En iedereen speelde op dezelfde positie als zijn va der. Dus ik stond ook al vroeg in het doel en dat keepen ben ik blijven doen. Het ging me ook wel goed af." Dat het de jonge Swennen 'wel goed' afging, is een understate ment. Op zijn dertiende vertrok hij namelijk al naar Feyenoord en daar speelde hij in alle eerste elftallen van de jeugd. Hij kreeg keeperstraining van Peter den Otter en Pirn Doesburg, trainde samen met Edwin Zoetebier, zat in de lichting van Robin van Persie, Leonardo en Thomas Buffel en speelde toernooien in Japan, Saoedi-Arabië en Italië. „Van mijn vader had ik bij GPC de basis geleerd, maar bij Feye noord zijn me alle technieken bijgebracht. Het vangen, ballen verwerken en het meevoetbal- len. Ik heb daar ook heel veel er varing opgedaan." Vertrouwen Swennen kwam deze zomer te rug naar Zeeland omdat hij het in Rotterdam niet meer zag zit ten. „Ik zou in het tweede elftal komen, achter de veel ervarener Ronald Graafland. Dan zou ik het hele jaar op de bank zitten en daar had ik geen zin in. Dan zat ik liever bij een hoofdklas ser." Swennen meldde zich daarom aan bij Kloetinge, waar zijn vader al enige jaren de kee perstrainer was. Swennen kreeg het vertrouwen van Diederik Hiensch en is nu de vaste doel man van het eerste team. Nog meer dan voorheen toen Merlijn Swennen in Rotterdam in een gastgezin zat, praten va der en zoon over het keepersvak „Bij ons gaat het ook wel eens niet over voetbal, maar vaak toch wel hoor", lacht Anton Swennen. „Wij kijken ook heel anders naar voetbal op televisie. Een normale kijker volgt de bal, maar wij kijken hoe de keeper zich opstelt. Zelfs al is de bal nog dertig, veertig meter van het doel verwijderd. Verder analyseert het tweetal ook bepaalde situaties in de doelmond. „Bijvoorbeeld die blunder van De Graafschap Anton Swennen (links) traint zijn zoon Merlijn, de eerste keeper van Kloetinge. doelman Jurgen Wevers in de wedstrijd tegen NEC van afge lopen vrijdag. Je zag dat hij die hoge bal veel te laat veiligstelde. Als je zo'n bal krijgt, moet je hem zo snel mogelijk klemvast pakken. Maar voor hij weer landde, was hem dat nog niet gelukt. Vervolgens laat hij de bal los en schiet Hristov de bal binnen. Dergelijke zaken be spreken we dan met elkaar." Merlijn Swennen, die eveneens moeite heeft met hoge ballen, kent zelf ook van die momenten waarin hij niet vrijuit ging. De 1-0 bijvoorbeeld in de uitwed strijd bij Capelle (5-0) van an derhalve week geleden. Swen nen zag toen een vrije trap van Capelle te laat aankomen en werd verschalkt. Swennen had een muurtje op laten stellen, maar de vraag was of dat nu wel zo verstandig was geweest. Va der Swennen legt uit waar hij voor gekozen had: „Als de bal tien meter buiten de 'zestien' ligt, heb je meer last dan profijt van zo'n muurtje. Je hebt name lijk een seconde minder om te reageren. Bij deze vrije trap had dus beter geen muurtje kunnen staan. Maar ja, als keeper moet je zo vaak zo snel beslissen wat je doet..." Desondanks geldt dat voor de medevoetballers vaak niet als een excuus. Keepers krijgen dan ook vaak na een wedstrijd te ho ren wat ze fout hebben gedaan. „Maar dat is ook logisch", legt Anton Swennen uit. „Ga je als keeper in de fout, dan levert dat meteen een doelpunt op. Blun dert een middenvelder, dan zijn er nog genoeg spelers om zijn fout te herstellen. Zo'n fout valt dus minder op. Dat je als keeper nadien commentaar krijgt, neem je dan ook voor lief. Dat hardt je, het sterkt je in je karak ter. Bovendien weet je zelf ook wel of je iets goed of fout doet. Daar heb je echt je medespelers niet voor nodig." Kunst Vader en zoon Swennen bena deren het keepen als een vak. „Keepen is een kunst", weet Merlijn Swennen. „Keepers zijn van alle markten thuis, ze zijn foto Willem Mieras veelzijdiger dan gewone voet ballers." Zijn vader vult hem aan: „Bij Kloetinge trekken spe lers wel eens na de training voor de gein keepershandschoenen aan. Als je dan ziet hoe ze naar een bal duiken... Het is dat ze niets breken, maar het scheelt niet veel." Wat beide mannen proberen uit te leggen is dat voetballers zich alleen met voetballen hoeven bezig houden en keepers met keepen én voet ballen. Kortom, keepers zijn be wust de buitenbeentjes binnen een team. „Dat individualisti sche trok me altijd wel", zegt Anton Swennen. „In je eentje de verantwoordelijkheid nemen voor het ballen tegenhouden, is het mooiste van het keepen." VLISSINGEN - De basketbalsters vanBC Vlissingen hebben in de achtste finales van de bekercompetitie een zware tegen stander geloot. Na de 67-65-zege op Oegstgeest moeten de Vlissingse vrouwen het op zaterdag 30 november thuis opne men tegen Dressguard/Binnenland uit Barendrecht. Die ploeg bezet momenteel de tweede plaats in de eredivisie. SCHIJNDEL - Nicky Huiszoon is tweede geworden in de to taalstand van de Indoor Motorcross in Schijndel. De Vlissing se 125cc-rijder kende een moeizame start, maar kwam sterk terug. Op de openingsdag pakte Huiszoon kopstart in de eerste man che. Vlak daarna kwam hij echter ten val. Huiszoon kwam vervolgens nog terug tot de derde plek, waarna een nieuwe val hem op de zevende plaats deed belanden. In de tweede en der de manche had hij minder pech en werd hij respectievelijk derde en vierde. Op de slotdag gooide Huiszoon alle remmen los. In de eerste manche was hij als eerste weg en bouwde hij een voorsprong op die aan de finish tien seconden bedroeg. Do tweede manche won de Vlissinger zelfs met een marge van twintig tellen. Dankzij beide zeges klom hij, achter de Duitse winnaar, op naar de tweede plek in de eindstand. SINT-LAUREINS - Enk Cappon uit Zuidzande heeft in het Belgische Sint-Laureins een stratenloop over negen kilome ter gewonnen. Zijn winnende tijd was 31 minuten en 39 se conden. Peter de Vet uit Axel eindigde als derde in 32.01, Frank Verschorre uit Breskens werd zesde in 33.19. In het eindklassement van het zeven wedstrijden tellende circuit waarvan de stratenloop deel uitmaakte, eindigde Cappon als derde en De Vet als vijfde. De eindwinst was voor Bart Bley- aert uit Knesselare. Tonny Lauret uit Zaamslag liep in deze slotwedstrijd op de vijf kilometer naar de vijfde plaats in 16.19. Frederick de Backer uit Waregem was op deze afstand de snelste in 15.02. Jan van Hoeve uit Oostburg won bij de mannen 50. In de to taaluitslag werd hij elfde in 17.33. In het eindklassement van de vijf kilometer eindigde Lauret eveneens op de vijfde plaats. AXEL - Het bndgeviertal van Axel 4 is na drie ronden de verrassende leider in de eerste klasse viertallen. Tijdens de tweede zitting werden in De Halle in Axel de tweede en derde ronde afgewerkt. In de tweede ronde vloerde Axel 4 Bridge Sociëteit Oostburg 2 met 20-10. In de derde ronde werd met 8- 22 van het eerste team van Bridge Sociëteit Oostburg gewon nen. Na drie ronden hebben de Axelaars nu 58 punten. Verras send waren ook de verliespartijen van Axel 2 en Luctor 2. Ax el 2 verloor van BSO 2(7-23), terwijl Luctor 2 onderuit ging in de derby tegen Luctor 4(18-12). AMSTERDAM - In de schaduw van Benjamin Kosgei en Gete Wami deed ook een aantal Zeeuwse atleten mee aan de mara thon van Amsterdam. Johan de Vlieger uit Vlissingen besloot zijn 27e marathon in een tijd van 2 uur, 45 minuten en 58 se conden. Die prestatie was goed voor de zesde plaats bij de mannen H40. Petra Rasenberg uit Temeuzen finishte op de veertiende plaats bij de vrouwen D35 in een tijd van 3 uur, 35 minuten en 46 seconden. van onze sportredactie GOES - Darter Karl Mese heeft in eigen huis, het darts- en snoo kercentrum Yip Plaza, het twee de rankingtoernooi van het sei zoen gewonnen. Mese sloeg een dubbelslag, want zowel bij de singles als bij de koppels was de Goesenaar de beste. Bij de singles versloeg hij in de eindstrijd Eddy Crawfurd, die als verliezend finalist wel zijn leidende positie in de tussen stand verstevigde. Crawfurd is bezig aan het sterkste seizoen uit zijn loopbaan. De Middel burger, die eerder de ranking in Vlissingen al had gewonnen, be reikte de finale door in de halve eindstrijd Simon Sijbrands uit te schakelen. Karl Mese gooide in de andere halve finale Ricar- do van Aggelen naar huis. Het werd een boeiende en kwa litatief goede finale waarin Me se het uiteindelijk met 2-1 haal de na setstanden van 3-2,1-3 en 3-0. De verliezersronde werd gewonnen door Cees van Leeu wen, die in de finale won van Je roen van der Vorst. Jean-Paul van Acker had een mindere dag. De topdarter uit IJzendijke sneuvelde al in de zestiende fi nales tegen Danny Goedhart. Bij de koppels pakte Karl Mese de winst samen met Greg Anu- els. Zij zegevierden in de finale over het Red Lions-duo Arjen Verzijl en Achiel van Hecke. Het Trefpunt 2-koppel Danny de Vos en Richard Miri werd in de halve finale geëlimineerd, maar scoorde toch weer de nodige punten en blijft zo de tussen stand aanvoeren. Bij de vrou wen versloeg Linda de Kreij in de eindstrijd Arrows-speelster Margo Boot. Met 67 koppels en 144 singles was ook de tweede ranking van het seizoen weer uitstekend bezet. door Edwin Alblas DEN HAAG - Dopinggebruik in de top van het amateurvoetbal of het hockey is nagenoeg te ver waarlozen. Slechts niet-gepro- fessionalisecrde wielrenners en krachtsporters grijpen wel eens naar verboden middelen. Dc conclusies van een door het WJH Mulierinstituut uitge voerd onderzoek naar doping in georganiseerde breedtesport, die gisteren werden gepresen teerd, zijn allesbehalve veront rustend te noemen. Interessan ter is het om te kijken naar de resultaten van een onderzoek naar dopinggebruik onder de nïet-georganiseerde sporters, die fitnesscentra en sportscho len bezoeken. In 1994 toonde een onderzoek van het Nederlands Centrum voor Dopingvraagstukken al aan dat ru i m zes procent van die krachtsporters verboden mid delen gebruikt. Het is uiterst zinvol, geeft NeCeDo-directeur Rens van KI ei j toe, om uit te vin den of de realiteit nu anders is. Het ligt in de lijn der verwach ting dat die cijfers een ander beeld zullen geven dan de statis tieken die onderzoeker Mark van den Heuvel gisteren open baarde. Het onderzoek onder 723 geën quêteerde sporters strekte zich uit tot de bovenste amateurlaag van krachtsporten, wielrennen, atletiek, vecht- en verdedi- gingssporten, voetbal en hoc key. Om de betrouwbaarheid van de ingevulde formulieren te toetsen werd bij veertig deelne mers een urinemonster afgeno men en gecontroleerd. Die ga ven geen ander beeld. In het onderzoek werd ook het gebruik van voedingssupple menten en vitaminepreparaten gepeild; 89 procent van de wed strijdsporters neemt wel eens een voedingssupplement of vi taminepreparaat. Nul tot negen procent van de ge organiseerde amateurs heeft in het afgelopen jaar stoffen tot zich genomen die op de doping- lijst van het Internationaal Olympisch Comité voorkomen. Dat percentage ligt iets hoger (nul tot veertien procent) als verder dan een jaar wordt terug gegaan. De cijfers dalen flink als stoffen als cafeïne, hasj, ma rihuana en alcohol niet worden meegewogen. Die producten staan als prestatiebevorderende middelen ter discussie. GPD Atletiek AMSTERDAM - Ramon Kuipers (nummer 24) heeft de zilveren me daille gewonnen bij het Nederlands kampioenschap karten in de 100cc-klasse voor junioren. De twaalfjarige karter uit Middelburg behaalde op het circuit van Sloterdijk in Amsterdam de derde plek in de zesde en laatste race voor het NK. Kuipers begon de finale in vierde positie, de klassering die hij tijdens de pre-finale had be haald. Een prima inhaalrace bracht Kuipers, die volgend seizoen uitkomt voor het team van Outdoor Karting Zeeland, uiteindelijk in tweede positie. In het dagklassement eindigde hij zodoende als derde, waarmee hij zijn NK-zilver veiligstelde. foto Bas Kaligis door Roeland van Vliet ZEERIKZEE - De internetpa gina van de wereldvoetbal bond Fifa met daarop alle gediplomeerde spelersmake laars is nog niet bijgewerkt, maar dat gebeurt eerdaags. Dan zullen de namen van Cees van Vossen en zijn vrouw Mo nique uit Zierikzee worden toegevoegd. Beiden slaagden onlangs voor het examen. De eerste grote speler die zich aan hun Sport- managementbureau Van Vos sen bindt, is de Turkse interna tional Hakan Sas. Vijf weken geleden deed het Zierikzeese tweetal examen in Zeist. Met nog 29 andere kan didaten moesten ze vijftien vragen over het internationale transfersysteem in het Engels beantwoorden en vijf in het Nederlands over de Neder landse regelgeving. In totaal konden de deelnemers 45 pun ten halen, bij 32 waren ze ge slaagd. Wat de score van beide Zeeuwen was, weten ze nog niet. Cees van Vossen: „We kunnen later het examen in zien. Dan zien we ook hoe we het gedaan hebben." De nieuwbakken licentiehou ders kunnen nu ze geslaagd zijn zelf transfers afsluiten. „Eerst werkten mijn vrouw en ik onder de paraplu van het bureau StarFactory. Daar za ten we samen met een Oosten rijker en een man uit Liechten stein in. En maar één van ons had een licentie, Dus telkens moesten we voor een handte kening naar de licentiehouder. Dat hoeft nu niet meer", aldus de naamgever van het mana gementbureau. Cees van Vossen, die de oudere broer is van Peter van Vossen, gaat deze week al weer de boer op in Hongarije. De spelers makelaar brengt twee acht tienjarige Nigerianen onder bij een club in Hongarije. Meer in het oog springend zijn de werkzaamheden die Cees van Vossen verricht voor de Turkse middenvelder Hakan Sas. De kale international wil wel weg bij Galatasaray. „Hij heeft mij het mandaat ge geven om te onderhandelen met een nieuwe club. Welke club? Nee, dat vertel ik niet. Wel heb ik al met Barcelona gesproken, maar daar kreeg ik te horen dat Hakan Sas niet in het spelsysteem van Van Gaal past. De club waar ik nu mee praat, speelt in ieder geval mo menteel in de Champions Lea gue." Amsterdam. Marathon. Resultaten Zeeuwse deelnemers. Mannen H40. 6. Johan de Vlieger (Vlissingen) 2.45.58, 50. Rinus Witte (Middelburg) 3.01.37. H20:539. Fred van Es (Domburg) 3 42.20, 734. Edwin Moret (Vlissingen) 3.56.04. H45: 219. Johan Kerkhof (Middelburg) 3.49.44, 257. Johan Dane (Vlissingen) 3.55.58, 300. Toon van de Linden (Sou burg) 4.09.51. 314. Louis van de Guchte (Vlissingen) 4.13.35. H50 33. Simon van de Linden (Souburg) 3.44.13 Vrouwen D35: 14 Petra Rasenberg (Terneuzen) 3.35.46. Sint-Laureins. Wegwedstrijden. Jeugd 500 meter: 5. Edwin Brand (Breskensi. 5000 meter: 1. Frederick de Backer (Wa regem) 15.02.5. Tonny Lauret (Zaamslag 16.19, 11. Jan van Hoeve (Oostburg) 17.33. 14. Willy Faro (Breskens) 17.54. Vrouwen: 1. Bernardine van Hevele (Sint-Kruis) 20.56,6. Jessica Ocke (IJzen dijke) 22.59. 9000 meter: 1 Erik Cappon (Zuidzande) 31.39, 3. Peter de Vet (Axel) 32.01, 6. Frank Verschorre (Breskens) 33.19,11Adri van de Navooy (Sint-Kruis 35.32, 18. Sjaak Oosterling (Breskens) 37.59, 38. Marc van Hijfte (Oostburg) 47.11, 45. Bram de Gardeijn (Schoondij- ke) 48.50. 13.000 meter: 1 Kurt Vanha- verbeke (Zelzate) 46.23,3. Wim Sparren- tak (Middelburg) 48 41, 16 Johan Goense (Philippine) 56.32, 18. John Gui- quierre (Middelburg) 59.04,21Willy van Puyvelde (Schoondijke) 1.00.22 Biljarten Walsoorden. Kampioenschap vierde klasse libre Zeeuws-Vlaamse Biljart bond. Eindstand: 1Arnold van de Walle (HBC/De Troubadour) 14 matchpunten, algemeen gemiddelde 2.07 (promotie), hoogste serie 14 caramboles; 2. Tonny van Stevendaal (Den Ouden Arend) 11- 1.76-17 (promotie); 3. Willy van Hurck (Concordia) 10-1 49-9; 4. Willy van Lim- men (NASA/Ed Horemans) 8-1.64-10; 5. Louis de Winter (SBC) 6-1 47-12; 6. Jode Potter (Den Ouden Arend) 5-1.36-10; 7. Joost Klaassen (DOS) 2-1.29-7, 8. Cor van Eek (BW) 0-1.22-12 Bridge Tweede en derde ronde open viertallen eerste klasse zuid. Ronde 2: Luctor 5- Luctor20-25, Luctor 4-Luctor 313-17, Ax el 2-Axel 3 24-6, Hulst 2-BSO 13-17, Axel 4-BSO 2 20-10. Ronde 3; Axel 3-Hulst 2 10-20, Luctor 5-Luctor 3 13-17, Axel 2- BSO 2 7-23. Luctor 4-Luctor 218-12, BSO- Axel 4 8-22 Stand na drie ronden: Axel 4 58 punten, Luctor 2 56, Hulst 2 49, Luctor 3 en Axel 2 45, BSO en BSO 2 44, Luctor 4 42. Luctor 5 32. Axel 3 30. Open viertallen hoofdklasse: Lamswaarde 2-BC Axel 17- 13. Darts de ronde kwalificaties: Van Lottum (Ned) - Larsson (Zwe) 6-7 6-3 6-2, Joachim Jo hansson (Zwe) - Kempes (Ned) 6-7 7-6 7- 6. Eerste ronde hoofdtoernooi: Sluiter (Ned) - Spadea (VSt) 6-4 7-6, Canas (Arg/3) -Sa (Bra) 6-1 6-7 6-3, Martin (VSt) Nieminen (Fin) 6-4 7-6 Sint-Petersburg. Mannen. 1 miljoen eu ro. Eerste ronde: Joesjni (Rus) - El Ay- naoui (Mar/6) 3-6 6-4 6-3, Voltsjkov (WRu - Elgin (Rus) 6-4 6-0, Kiefer (Dui) - Levy (Isr) 6-0 6-1. Hrbaty (Slw) - Ulihrach (Tsj) 3-6 6-36-4, Coria (Arg) - Ljubicic (Kro) 6-2 6-3, Luxemburg. Vrouwen, 230 000 euro. Eerste ronde: Raymond (VSt/5) - Ostro- vskaja (WRu) 7-5 6-4, Schaul (Lux) - Li- chovtsjeva (Rus) 5-2 opgave Lïnz. Vrouwen, 590.000 euro. Eerste ron de: Farina-Elia (lta/8) - Schiavone llta) 7-6 6-3, Smashnova (lsr/9) - Shaughnessy (VSt) 1-67-56-3. Ranglijsten. Mannen, Champions Race: 1. Hewitt (Aus)697 punten, 2. Agassi (VSt 654, 3. Safin (Rus) 469, 4. Ferrero (Spa) 450, 5. Novak (Tsj) 446 (11), 6, Federer (Zwi) 423 (7), 7. Henman (GBr) 421 (5), 8. Moya (Spa) 421 (6), 9. Costa (Spa) 393 (8), 10. Haas (Dui) 389 (9), 18. Schalken 290 (16), 83. Krajicek 70 (82), 102. Sluiter 52, 123. Verkerk 35 122), 130. Van Lottum 27 (129), 200. Van Scheppingen 5 (195) Plaatsingslijst: 1. Hewitt 4240 punten, 2 Agassi 3370,3. Safin 2620 (4), 4 Ferrero 2525 (6), 5. Novak 2355 (9). 6. Henman 2335 (5), 7. Grosjean (Fra) 2240 (8), 8. Fe derer 2235 (7), 9. Haas 2170 (3), 10. Moya 2110 (11), 15. Schalken 1760, 76. Sluiter 513 (77), 92. Verkerk 440 (91), 116. Kraji eek 350 (113), 118. Van Lottum 349 (116), 138. Van Scheppingen 287 Vrouwen, wereldranglijst: 1. Serena Williams (VSt) 6099, 2. Venus Williams (VSt) 4844,3. Capriati (VSt) 3576,4. Mau- resmo (Fra) 3121, 5. Clijsters (Bel) 3071, 6.. Henin (Bel) 2942 (8), 7. Seles (VSt) 2796, 8. Dokic (Joe) 2599 (6), 9. Hantu- chova (Slw) 2550,75,10. Davenport (VSt) 2457,123. Oremans 266,75,139. Boogert 231,75 (133), 193. Noorlander 157,75. Triatlon Alpharetta (VSt). WK duatlon (10 km lo pen, 40 km fietsen, 5 km lopen). Mannen: 1. Don (GBr) 1.45.28, 2. Bennett (Aus) 1.45.29, 3. Barzaghi (Ita) 1 45.34. 8 Van der Smissen 1.45.43, 9. Laros, 17. Maas 146.15, 21. Smeets 1 46 40 Vrouwen 1. Raux (Fra) 1.57.36, 2 Csomor (Hon) 1.57.50,3. Pitel (Fra) 1.58.02 Voetbal Vrouwenvoetbal. Vierde klasse B: SVD- Kloetinge2 1-6. Tem. Boys 4-10 Zaamslag 5-6 Wemeld. 5-10 SVD 6-6 Kloetinge 2 4-6 Dinteloord 5-3 Patrijzen 5-6 Kloetinge 3 punten in mindering Goes Tweede ZDF-ranking. Singles. Winnaarsronde: 1 Karl Mese fYip Plaza), 2 Eddy Crawfurd (Hart van Middelburg), 3. Simon Sijbrands (Triple Players) en Ri- cardo van Aggelen (Hart van Middelburg Verliezersronde: 1. Cees van Leeuwen (DT Pechiney), 2. Jeroen van de Vorst (Kantaria), 3. Arnold van Eede (Arrows 1) en Peter Schrijver (Yip Plaza). Koppels. Winnaarsronde: 1. Karl Mese/Greg Anu- els (Yip Plaza), 2. Arjen Verzijl/Achiel van Hecke (Red Lions), 3. Danny de Vos/Ri- chard Miri (Trefpunt 2) en Dennis van Lomwel/Danny Goedhart (Phantoms). Verliezersronde: 1 Joost de Roos/Davy van Driessche, 2. Mike van Belle/Eddy Crawfurd. Sportprijsvragen Lucky Day: 6-7-18-19-24-28-30-40-42-44- 45-48-52-55-58-62-63-69-70-77. (onder voorbehoud) Wielrennen UCI-ranglijst: 1. Zabel (Dui) 2269 punten, 2. Armstrong (VSt) 2110, 3. Bettini (Ita) 2012 (4), 4. McEwen (Aus) 1947 (3), 5. Fri- go (Ita) 1772 (6), 6. Cipollmi (Ita) 1749,20 (5), 7. Aitor Gonzalez (Spa) 15518. Heras (Spa) 1455,75, 9. Rebellin (Ita) 1452 Hl). 10. Bartoli (Ita) 1417,75 (22), 17. Boogerd 1076,60 (16). 28 Dekker 836,60 (141. 40. Voskamp 709,50 (38), 75. Kemna 525 (74 98. De Jongh470 -dinsdag- Tennis Stockholm. Mannen, 650.000 euro. Der Biljarten Grand Prix driebanden. Locatie: Ge meenschapscentrum Hof van Eede, Eede. Aanvang: 19.00 uur, Voetbal Eredivisie: Vitesse - Roda JC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37