Tholen draagt vuilnisdienst over PZC PZC Wapen schietpartij niet gevonden Languit levert de beste spetters op Politie surveilleert al langer rond café aan Vlissings Bellamypark 11 ABT verwijt college lucratieve offerte niet te hebben onderzocht Man bedreigt meisjes met mes Oosterse markt Bingo in Goes Open dag op kaasboerderij Modeltreinen Open dag Werkend Trekpaard Jubileumfeest Bergmuzikanten Borsele beslist vandaag over WCT Gereedschap uit bedrijfsauto's Geluidsapparatuur verdwenen Aardappelen naar Wit-Rusland Politie deelt bonnen uit Auto rijdt tegen vangrail Souburgse sjoelers in de prijzen Meer dan 80.000 occasions vind je op (*t) AutoTrack.nl Rijkswaterstaat werkt aan N61 dinsdag 22 oktober 2002 I door Steffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - Zo als verwacht heeft de Thoolse gemeenteraad gisteravond in- gestemd met de overdracht van het ophalen van het huishoude lijk afval aan de Zeeuwse Reini- gingsDienst (ZRD). Alleen Al gemeen Belang Tholen (ABT) stemde tegen. In de commissievergadering had het ABT eerder al aangege- ven teleurgesteld te zijn over het feit dat een offerte van vuilver- werkingsbedrijf Van Ganse- winkel niet was onderzocht. Wethouder K. Heijboer liet toen VLISSINGEN - Twee meisjes van 13 en 14 jaar zijn gister avond door een man bedreigd in de Berlagestraat in Vlissingen, De twee, afkomstig uit Vlissin- gen en Goes, fietsten omstreeks half zeven door de Berlage straat en tussen hen en de man j ontstond een woordenwisse- ling. De man bedreigde de meis- jes daarbij met een op een mes gelijkend voorwerp en rende een stukje achter hen aan. De politie heeft de zaak in onder zoek. GOES - De Zeelandhallen in Goes zijn van vrijdag 25 tot en met zondag 27 oktober het to neel van de oosterse jaarmarkt, de Pasar Malam. Er is een groot aantal activiteiten, zoals mu ziek, dans, kookdemonstraties en modeshows. De Pasar Malam is vrijdag geopend van 12.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 22.00 uur en zondag van 11.00 tot 20.00 uur. GOES - Wijkvereniging Goes- [Oost houdt zaterdag een fami- liebingoavond in wijkcentrum Jan Ligthart. De bingo begint ',om 20.00 uur. NISSE - De familie Nieuwen- huijse houdt zaterdag open dag op haar kaasboerderij aan de Zuidweg 8 in Nisse. Dissen 10.00 en 16.00 uur is de kaas- en zuivelmakerij te be zichtigen. om 10.30 en 13.30 urn- worden demonstraties gegeven en er is een wedstrijd kunstkoe- melken. Werk- en leerboerderij De Akkerwinde presenteert de ze dag decoraties uit eigen ate lier. Door aanpassing van een gedeelte van de gebouwen is het sinds juni mogelijk op het be drijf de melk van de eigen koei en te verwerken tot ambachte lijke kaas en zuivelproducten. De omschakeling was mede mo gelijk dankzij subsidies van de Srovincie, de Europese Unie en ijdragen in het kader van het Waardevol Cultuurlandschap Zak van Zuid-Beveland. OUDDORP - In de remise van het RTM Museum op de Brou- wersdam bij Ouddorp wordt za- terdag een modeltreinenbeurs gehouden. Een aantal RTM-rij- tuigen en -locomotieven rijdt zaterdag ook een rondrit.Het i evenement begint om 10 uur. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl weten dat het om een onge vraagde offerte ging, die finan cieel niet interessant zou zijn. ABT-raadslid C. van der Horst zei dat haar partij de offerte van Van Gansewinkel naderhadbe- keken. Volgens haar was er ter dege financieel voordeel te ha len: „Als wij op het voorstel van Van Gansewinkel in waren ge gaan, dan had ons dit op een ter mijn van tien jaar, zoals die nu met de ZRD is afgesproken, ruim 400.000 euro gescheeld. Als we daarnaast de containers ook nog in eigen beheer houden dan levert ons dat ook nog eens 300.000 euro op." Tevreden De overige raadsleden gaven aan zeer tevreden te zijn met de voorgestelde overdracht. A. Piet van de Christenunie merkte op dat hij in het contract graag zou zien opgenomen dat er op bid- en dankdag geen vuil wordt op gehaald. Wethouder van Doorn zei Piet toe dat zijn kanttekening in het contract zou worden opgeno men. Hij deelde Van der Horst mee dat haar opmerkingen over de offerte van Van Gansewinkel een ander traject betroffen. Wat u zegt doet in feite niet ter zake", voegde de wethouder er aan toe. De gemeenteraad stemde gis teravond ook in met de uitbrei ding van de Speelmansplaten, daarbij in acht genomen dat het nog lopende onderzoek naar de vogel- en habitatrichtlijnen wel van belang is in de uiteindelijk uit te voeren plannen. In het on derzoek zijn de mogelijkheden voor het ontwikkelen van een nationaal watersport- en beachcentrum en een groepsou- tdoor activiteitencentrum be keken. De SGP is tegen de plannen om dat de partij bang is voor over last voor milieu en omgeving en voor de verstoring van de zon dagsrust. De ChristenUnie stemde uiteindelijk tegen het voorstel zoals het er gisteravond lag. Een van de deelnemers probeert met een woeste sprong het water zo ver mogelijk Miniatuur Walcheren in te slingeren. door Ron Maqnée MIDDELBURG - Tientallen kinderen zetten dezer dagen in Miniatuur Walche ren hun beste beentje voor om vervolgens kleddernat te worden. Aanleiding is het Internationale Kampioenschap Pias stampen. En dat is alleen voor de ware durfal zonder watervrees weggelegd. Piasstampen. Het lijkt zo eenvoudig, maar er komt nog best veel techniek bij kijken. Het is de bedoeling dat kinderen in een speciale bak met water springen. Degene die daarbij de spetters zo ver mo gelijk weg weet te stampen, is de win naar. Het spel is verzonnen door Sven van Rijswijk, één van de eigenaren van Miniatuur Walcheren. Volgens hem heb ben kinderen van nature de drang om bij slecht weer in plassen te stampen in plaats van eromheen te lopen. Normali ter levert dat boze ouders op en een broek die rijp is voor de stomerijTenzij je er een wedstrijdje van maakt, en dat gebeurt deze week tot en met donderdag in Mini atuur Walcheren. Voor de deelnemers liggen er prijzen klaar. Iedere piasstamper ontvangt so wieso een speelgoedmolentje. Voor de dagwinnaars zijn er bekers. En degene die deze week de spetters het verst weet te springen, is niet alleen PI as- stampkampioen 2002, maar krijgt ook een dag lang een springkussen ter be schikking. Tientallen kinderen probeer den gisteren dan ook zo hard mogelijk in de plassen te stampen. Zoals Dwight van negen jaar oud. Hij is één van de eersten die in het badje van stoeptegels en rubber gaat springen. „Eén, twéé, drié", roepen de speciaal in gehuurde spreekstalmeesteres en de kin deren in koor. En daar gaat Dwight. Een lange aanloop en een stevige afzet. Hij suist door de lucht en belandt midden in de bak met water. Een applaus stijgt op. De spetters komen tot vijf meter verder op op de grond neer. En daarmee gaat Dwight voorlopig aan de leiding. Bommetje Nadat een aantal kinderen is geweest, worden ook ouders gevraagd mee te doen. Uiteraard buiten mededinging. De omstanders kijken snel een andere kant op, behalve één Middelburgse vader. Die heeft zich ook al moeten ontfermen over zijn twee kinderen die een nat pak heb ben opgelopen. Hij wil het ook wel eens WOLPHAARTSDIJK - Stich ting het Werkend Trekpaard Zeeland houdt zaterdag 26 ok tober haar jaarlijkse open dag. Op tal van bedrijven verspreid over heel Zeeland kunnen be zoekers werkpaarden aan de slag zien. De dieren zijn van tien tot twaalf 's ochtends en van half twee tot half vier 's middags te bezichtigen. Ze verrichten werkzaamheden als ploegen, zaaien en eggen. De locaties op Walcheren met actieve werkpaarden zijn: de Weelweg 2 in Gapinge, de Noordhoutstraat 19 te Seroos- kerke, Pekelingseweg 17 in Aagtekerke en de Zandweg 54 a te Ritthem. KAPELLE - De Den Bergmuzi kanten, het muziekgezelschap van Huize Den Berg in Goes, houden vrijdag 25 oktober hun jaarlijkse feestavond. Dan wordt ook hun 12,5-jarig be staan gevierd. De bijeenkomst wordt gehouden in De Vroone in Kapelle en begint om 19.45 uur. door Ron Magnée VLISSINGEN - Politie en brandweer zoeken nog steeds naar het wapen waarmee in het weekeinde een portier van het Vlissingse café Nationaal is neergeschoten. Volgens de ver dachte, een 28-jarige Vlissinger die inmiddels een volledige be kentenis heeft afgelegd, ligt het pistool in de Michiel de Ruyter- haven. Gistermiddag zochten duikers van de brandweer in het water bij deNieuwendijk. Rond kwart over vij f gingen drie mannen het water in. De bodem werd op de tast onderzocht op een klein model vuurwapen. Na ruim een uur zoeken hielden de duikers het voor het gezien. De bodem was inmiddels zodanig omge woeld dat het geen zin had om verder te zoeken. Waarschijn lijk gaan de duikers vandaag door met zoeken. De 28-jarige Vlissinger die zon dagmiddag rond half drie is op gepakt, heeft inmiddels bekend het schot te hebben gelost. Hier bij raakte een 34-jarige portier uit Breda levensgevaarlijk ge wond. De man ligt nog in kritie ke situatie in een Antwerps ziekenhuis. Zijn toestand is sta biel, maar hij wordt nog steeds onder narcose gehouden. De li chamelijk conditie laat het niet toe dat de kogel uit zijn long wordt verwijderd. Wellicht dat artsen besluiten de kogel te la ten zitten. De portier is werkzaam bij Omega Security uit Breda. Dit bedrijf is gespecialiseerd in het beveiligen van uitgaansgele genheden en bedrijfspanden. Bij de twee jaar oude onderne ming werken 85 man. Voordat het slachtoffer bij het beveili gingsbedrijf in dienst trad, zat hij twaalf jaar in het leger. Vol gens een bekende is de neerge schoten portier iemand die alles verbaal af kan. „Hij deelt slechts eenmaal per half jaar een klap uit." Getuigenissen De verdachte kon zondagmid dag relatief eenvoudig worden opgepakt naar aanleiding van getuigenissen van omstanders. Niet alleen waren er op het mo ment van de schietpartij veel mensen in de omgeving, ook was de bereidheid groot om te getui gen, zo laat een politiewoord voerder weten. Van de verdach te is bekend dat hij een uitgebreid strafblad heeft met onder meer geweldsmisdrijven. Woensdag wordt hij voorgeleid voor de rechter-commissaris. HEINKENSZAND - Het gemeentebestuur van Borsele be slist vandaag of het bij de Raad van State in beroep gaat tegen de komst van de Westerschelde-containerterminal. Het wil meer garanties oveT de verbreding van de Sloeweg, van twee tot vierbaans. Gisteren voerden burgemeester J. Gelok en wethouder M. Vermue-Vermue daarover spoedoverleg met Gedeputeerde Staten, in een poging een procedure bij de Raad van State te vermijden. Na afloop werden geen medede lingen gedaan over de uitkomsten, omdat die eerst moeten worden besproken met de overige Borselse wethouders. Dat gebeurt vanochtend. HANS WEERT - Aan de Tramperweg in Hans weert zijn het afgelopen weekeinde drie bedrijfsauto's opengebroken. Uit alle wagens werd gereedschap gestolen. GOES - In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebro ken in een personenauto die geparkeerd stond aan de Pink sterbloemstraat in Goes. De daders namen geluidsappara tuur ter waarde van enkêle honderden euro's mee. RILLAND - Stichting HENK is er toch in geslaagd twintig duizend kilogram aardappelen naar een kinderinternaat in het Wit-Russische Vilejka te vervoeren. Aanvankelijk leek dat door geldgebrek niet te lukken. De afgelopen weken zijn echter voldoende giften binnengekomen. Waarschijnlijk be gin november volgt een tweede transport, ditmaal van kin derkoeken. HENK, een initiatief van de familie Van Raaijen uit Rilland, ondersteunt al jaren het kinderinternaat. GOES - Bij verkeerscontroles aan de Troelstralaan en de Westhavendijk in Goes heeft de politie gistermorgen een aan tal bekeuringen uitgedeeld. In vijf gevallen ging het om het niet dragen van de autogordel en even zoveel keer bleek een bromfiets te veel vermogen te hebben. Andere bekeuringen betroffen mankementen aan de kentekenplaat, het voeren van een mistlamp en onverzekerd rijden. ARNEMUIDEN - Een 3 2-j arige automobilist uit de gemeente Reimerswaal is gisterochtend op de A58 ter hoogte van Arne- muiden tegen de vangrail gereden. De man raakte de macht over het stuur kwijt, doordat hij over een stuk ijzer was gere den. Zijn linkerbanden klapten, de auto ging slingeren en botste tegen de vangrail. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De auto werd aan de linkervoorkant beschadigd. OOST-SOUBURG - Sjoelvereniging Schijf 83 uit Oost-Sou burg is tijdens het Nederlands Kampioenschap Koppelsjoe len in de prijzen gevallen. Het duo Jan Beekman/Adrie Sturm werd eerste in de C-klasse. De tweede plaats was weggelegd voor Huub Stijns/Piet Cevaal. In totaal namen 82 koppels uit heel Nederland deel. Advertentie foto Ruben Oreel proberen „Gaat u een bommetje doen?", klinkt er nog uit het publiek. „Plat op m'n buik bedoel je?", roept hij uitdagend. Uiteindelijk kiest hij toch voor de stan daard aanpak, met twee voeten midden in de bak, goed voor een afstand van vijf meter. „U heeft het zo goed gedaan, u mag een molentje meenemen", roept de presentatrice na de sprong. Dan is het de beurt aan Sacha (7). Die gaat duidelijk voor de hoogste eer. Een lange aanloop, een flinke afzet. Dan be landt ze in de bak, niet op twee voeten maar languit in het water. Tot achter de ellebogen is ze nat. Maar het resultaat is er naar. Met het meetlint is haar score nauwelijks nog te meten. Maar uiteinde- 1 ij k zij n de spetters toch echt zeven meter ver gekomen, zo stelt de jury vast, verder dan wie dan ook. De autosite voor heel Nederland Drie duikers zoeken tevergeefs naar het wapen in het water van de Michiel de Ruyterhaven in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Jacques Cats VLISSINGEN - De politie Zee land spreekt met klem tegen dat er te weinig toezicht is op het uitgaansleven in Vlissingen. Daar wordt al geruime tijd veel aandacht aan besteed. Politie- voorlichter A. Don is verbaasd dat bedrijfsleider J. Swartjes van café Nationaal zich kritisch heeft uitgelaten over de afwe zigheid van de politie op het Bellamypark tijdens nachtelij ke uren. Swartjes verkondigt daarmee een afwijkend stand punt. Don: „De horeca is juist heel tevreden over het toezicht." De politie is volgens de voor lichter juist heel nadrukkelijk aanwezig op het Bellamypark. Er is een biketeam actief, waar door een nog beter contact met het publiek mogelijk is. Ook wordt er met honden gepa trouilleerd Daarnaast is de sur veillancedienst extra alert. Gemeenteambtenaar openbare orde en veiligheid A. Haja be vestigt dat er afspraken bestaan dat de politie met meer mensen dan gebruikelijk op zaterdag avond op het Bellamypark aan wezig is. „Ze controleren ook uitgebreid. Dat gebeurt vooral nabij café Nationaal." Het in tensieve politiezicht is enkele maanden geleden op gang geko men nadat er al verschillende incidenten hadden plaatsge vonden. Gistermiddag voerde loco-bur gemeester C. de Keijzer met de politie overleg over de gebeur tenissen van het afgelopen weekeinde. Volgens ambtenaar Haja wordt nader bekeken in hoeverre er voor de gemeente aanleiding bestaat om be stuursdwang toe te passen. „Het gaat niet om een losstaand inci dent, maar om een van de vele incidenten." De juridische stappen van de gemeente kunnen uitmonden in een sluiting van het horecabe drijf. Mogelijk zal eerst nog een duidelijke voorwaarschuwing worden afgegeven. De gemeente is daartoe niet ver plicht. Er kan sprake zijn van een zodanige verstoring van openbare orde en veiligheid dat van spoedeisendheid sprake is. Burgemeester A. van Dok van Weele verblijft tot volgende week in het buitenland. De loco burgemeester is in deze situatie echter gerechtigd om direct maatregelen te treffen. Nog de zer dagen zal een besluit worden genomen. SCHOONDIJKE - Rijkswater staat begint woensdag 30 okto ber tussen Schoondijke en IJ- zendijke met werkzaamheden aan de rijksweg N61. Het asfalteren van het wegdek (vierhonderd meter) duurt tot en met vrijdag 1 november. Ver keer wordt omgeleid in de rich ting Philippine. Van 4 november tot en met 7 no vember vinden op het gedeelte bij Biervliet soortgelijke werk zaamheden plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25