Veere wil af van jachthaven Languit levert de beste spetters Mooie acties, weinig doelpunten Sinoutskerke krijgt gelijk in zaak tegen parachutespringen Rijverbod voor automobilisten Auto rijdt tegen vangrail Souburgse sjoelers in de prijzen Borsele beslist vandaag over WCT Aardappelen naar Wit-Rusland Politie deelt bonnen uit Schap voelt niets voor versmalling fietspad Avond ter herdenking van Hervormingsdag Meer dan 80.000 occasions vind je op Gemeente peilt interesse gebruikers voor overname Discussieavond ChristenUnie AutoTrack.nl v' ^mBHSKS door Rolf Bosboom SINOUTSKERKE - Parachute springers in Zeeland voorzien grote problemen, nu de recht bank in Middelburg omwonen den van de 'afspringplaats' bij Sinoutskerke in het gelijk heeft gesteld. „Dat betekent mis schien dat we binnenkort ner gens meer kunnen landen", zegt directeur S. Woerlee van Para centrum Zeeland. Inwoners van Sinoutskerke en omgeving hebben een onver wachte overwinning geboekt in hun strijd tegen het parachute springen in hun buurt. Be stuursrechter T. Damsteegt is van oordeel dat de gemeente Borsele daartegen zou moeten optreden. De vliegtuigen die parachute springers aanvoeren, zorgen volgens de bewoners voor over last. Bij diverse instanties heb ben zij, tot nu toe vergeefs, ge probeerd daaraan een einde te redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl maken. Aan de gemeente had den ze gevraagd op te treden, omdat de springactiviteiten naar hun mening in strijd met het bestemmingsplan zijn. Bor sele wees dat verzoek vorig jaar juni van de hand. Het bezwaar dat vervolgens werd ingediend, verklaarde de gemeente in janu ari van dit jaar ongegrond. De bewoners hebben vervolgens beroep ingesteld bij de recht bank in Middelburg. Rechter Damsteegt heeft nu hun kant gekozen. Hij wijst erop dat het perceel aan de NoordJioekweg bestemd is voor 'agrarische doeleinden met landschappelij ke waarden'. Het gebruik als landingsplek voor parachutis ten is daarmee in strijd, aldus Damsteegt. Incidenteel Het verweer van Borsele dat het gebruik door parachutisten slechts incidenteel is, gaat wat de bestuursrechter betreft niet op. De vergunning die de Lucht verkeersleiding Nederland heeft verleend staat een gebruik van maximaal tien weken per jaar toe, gedurende een periode van dertig weken. „Dat het be treffende perceel feitelijk min der in gebruik is als landings plaats voor valschermspringers maakt dat niet anders", aldus Damsteegt. E. Planteydt, een van de betrokken bewoners, reageert opgelucht. „We zijn hier uiteraard blij mee. Inmid dels zijn we er al een paar jaar mee bezig. Als de rechter dan uiteindelijk tot zo'n oordeel komt, dan is dat heel positief." De uitspraak van de rechter kan verstrekkende gevolgen' heb ben. meent Planteydt. „Lande lijk gezien is het de eerste keer dat iets op dit gebied is bereikt. Ik denk dat mensen op andere plaatsen zich aan deze uit spraak kunnen optrekken." Dat is precies waar Paracen trum Zeeland bang voor is, al dus directeur Woerlee. „Deze uitspraak betekent waarschijn lijk dat er binnenkort nergens meer kan worden gesprongen.". Het Paracentrum beschikt over nog drie afspringplaatsen: bij het vliegveld in Arnemuiden, bij Kleverskerke en bij Lewedorp. Geluk bij een ongeluk is dat de uitspraak van de rechter precies op het einde van het seizoen komt. Woerlee: „We hebben dus even de tijd om ons te beraden op verdere stappen door Ron Magnée MIDDELBURG - Tientallen kinderen zetten dezer dagen in Miniatuur Walcheren hun bes te beentje voor om kleddernat te worden. Aanleiding is het Internationale Kampioen schap Piasstampen. En dat is alleen voor de ware durfal zonder watervrees weggelegd. Piasstampen. Het lijkt zo een voudig, maar er komt nog best veel techniek bij kijken. Het is de bedoeling dat kinderen in een speciale bak met water springen. Degene die daarbij de spetters zo ver mogelij k weg weet te stampen, isde winnaar. Het spel is verzonnen door Sven van Rijswijk, één van de eigenaren van Miniatuur Wal cheren. Volgens hem hebben kinderen van nature de drang om bij slecht weer in plassen te stampen in plaats van erom heen te lopen. Normaliter le vert dat boze ouders op en een broek die rijp is voor de stome rij. Tenzij je er een wedstrijdje van maakten dat gebeurt deze week tot en met donderdag in Miniatuur Walcheren. Voor de deelnemers liggen er prijzen klaar. Iedere piasstam per ontvangt een speelgoed molentje. Voor de dagwin naars zijn er bekers beschik baar. En degene die deze week de spetters het verst weet te springen, is niet alleen Plas- stampkampioen 2002, maar krijgt ook een dag lang een springkussen ter beschikking. Tientallen kinderen probeer den gisteren dan ook met grote laarzen aan zo hard mogelijk in de plassen te stampen. Stevige afzet Zoals Dwight van negen jaar oud. Hij is een van de eersten die in het badje van stoepte gels en rubber gaat springen. „Eén, twéé, drié", roepen de speciaal ingehuurde spreek- stalmeesteres en de kinderen in koor. En daar gaat Dwight. Een lange aanloop en een ste vige afzet. Hij suist door de lucht en belandt midden in de bak met water. Een applaus stijgt op. De spetters komen tot vijf meter verderop op de grond neer. En daarmee gaat Dwight voorlopig aan de lei ding. Nadat een aantal kinderen is geweest, worden ook ouders gevraagd mee te doen. Uiter aard buiten mededinging. De omstanders kijken snel een andere kant op, behalve één Middelburgse vader. Die heeft zich ook al moeten ontfermen over zijn twee kinderen die een nat pak hebben opgelopen. Hij wil het ook wel eens proberen „Gaat u een bommetje doen?", klinkt er nog uit het publiek. „Plat op m'n buik bedoel je?", roept hij uitdagend. Uiteinde lijk kiest hij toch voor de stan daard aanpak, met twee voe ten midden in de bak, goed voor een afstand van vijf me ter. „U heeft het zo goed ge daan, u mag een molentje mee nemen", roept de presentatri ce na de sprong. Languit Dan is het de beurt aan Sacha (7). Die gaat duidelijk voor de hoogste eer. Een lange aan loop, een flinke afzet. Dan be landt ze in de bak, niet op twee voeten maar languit in het wa ter. Tot achter de ellebogen is ze nat. Maar het resultaat is er naar. Met het meetlint is haar score nauwelijks nog te meten. Maar uiteindelijk zijn de spet ters toch echt zeven meter ver gekomen, zo stelt de jury vast, verder dan welke piasstamper dan ook. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag twee automobilisten aangehouden voor rijden on der invloed. In de Spuistraat in Vlissingen moest een 32-jari- ge Vlissinger blazen. Uit de ademanalyse bleek dat hij twee ënhalf maal de toegestane hoeveelheid had gedronken. Hij kreeg een rijverbod van zes uur en een proces-verbaal. In de Zuidstraat in Westkapelle werd een 48-jarige inwoner van de gemeente Veere aangehouden. Hij had twee maal te veel ge dronken en kreeg een rijverbod van drie uur en een proces verbaal. ARNEMUIDEN - Een 32-jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal is gisterochtend op de A58 ter hoogte van Arne muiden tegen de vangrail gereden. De man raakte de macht over het stuur kwijt, doordat hij over een stuk ijzer was gere den. Zijn linkerbanden klapten, de auto ging slingeren en botste tegen de vangrail. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De auto werd aan de linkervoorkant beschadigd. OOST-SOUBURG - Sjoelvereniging Schijf 83 uit Oost-Sou burg is tijdens het Nederlands Kampioenschap Koppelsjoe len in de prijzen gevallen. Het duo JanBeekman/Adrie Sturm werd eerste in de C-klasse. De tweede plaats was weggelegd voor Huub Stijns/Piet Cevaal. In totaal namen 82 koppels uit heel Nederland deel. HEINKENSZAND - Het gemeentebestuur van Borsele be slist vandaag of het bij de Raad van State in beroep gaat tegen de komst van de Westerschelde-containerterminal. Het wil meer garanties over de verbreding van de Sloeweg, van twee tot vierbaans. Gisteren voerden burgemeester J. Gelok en wethouder M. Vermue-Vermue daarover spoedoverleg met Gedeputeerde Staten, in een poging een procedure bij de Raad van State te vermijden. Na afloop werden geen medede lingen gedaan over de uitkomsten, omdat die eerst moeten worden besproken met de overige Borselse wethouders. Dat gebeurt vanochtend. RILLAND - Stichting HENK is er toch in geslaagd twintig duizend kilogram aardappelen naar een kinderinternaat in het Wit-Russische Vilejka te vervoeren. Aanvankelijk leek dat door geldgebrek niet te lukken. De afgelopen weken zijn echter voldoende giften binnengekomen. Waarschijnlijk be gin november volgt een tweede transport, ditmaal van kin derkoeken. Stichting HENK, een initiatief van de familie Van Raaijen uit Rilland, ondersteunt al jaren het kinderinternaat. GOES - Bij verkeerscontroles aan de TYoelstralaan en de Westhavendijk in Goes heeft de politie gistermorgen een aan tal bekeuringen uitgedeeld. In vijf gevallen ging het om hel niet dragen van de autogordel en even zovaak bleek een brom fiets te veel vermogen te hebben. Andere bekeuringen betrof fen mankementen aan de kentekenplaat, het voeren van een mistlamp en onverzekerd rijden. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De komst van het fietspad langs de Hogeland- seweg laat nog langer op zich wachten als het plan wordt aan gepast. Dat zegt het waterschap Zeeuwse Eilanden in een reactie op het compromisvoorstel van de gemeente Veere. Wethouder L. Wisse van Veere deed vorige week het voorstel het vrijliggend fietspad te ver smallen. Daardoor kan er toch nog iets van de huidige beplan ting langs de kant van de weg blijven staan. De Stichting Tuin van Zeeland, die bezwaar heeft aangetekend tegen de kapver- gunning voor de Hogelandse- weg, staat volgens Wisse posi tief tegenover het voorstel. Het waterschap houdt zich liever bij het oude plan waarbij ruim tweehonderd bomen plaats moeten maken voor het vrijlig gend fietspad. „We willen het fietspad aanleg gen zoals dat hoort," zegt woordvoerster D. Steijn-Laing van het waterschap. „Dat is het beste voor de verkeersveilig heid. Bovendien moeten we een nieuwe kapvergunning aanvra gen als het plan veranderd wordt. Dat gaat opnieuw lang duren. Dan moeten we weer door de hele juridische procedu - re heen." Het waterschap wil pas een standpunt innemen over het compromisvoorstel als de be- zwarencommissie zich heeft uitgesproken over het bezwaar van de Stichting Tuin van Zee land. „We hebben nog niks ge zien, maar ons is ter ore geko men dat de bezwarencommissie vindt dat de kapvergunning moet worden ingetrokken", zegt Steijn. „Wij zijn benieuwd naai de motivatie van de bezwaren commissie. Deze week ver wachten we die te krijgen. Tot dan nemen we geen standpunt in over het versmallen van het pad." leiding wordt verleend door een interkerkelijke zanggroep, sa mengesteld uit leden van de deelnemende gemeenten onder leiding van Annette van der Stel-Mondeel. Organist is Leo de Ridder. De zangavond begint om 19.30uurindeGasthuiskerk in Middelburg. De collecte-op brengst komt ten goede aan het werk van de Zendingsvlieger Mission Aviation Fellowship MAF. MIDDELBURG - De commissie Zingen in Middelburg houdt 31 oktober, in samenwerking met de evangelisatiecommissie van de christelijke gereformeerde kerk en de gereformeerde kerk vrijgemaakt, een zangavond ter gelegenheid van de herdenking van Hervormingsdag. Ds G. Vogel, ds R. van Wijnen en ds E. van den Ham verlenen hun medewerking. Muzikale bege- Advertentie Een van de deelnemers probeert met een woeste sprong het water zo ver mogelijk Miniatuur Walcheren in te slingeren. foto Ruben Oreel dinsdag 22 oktober 2002 door Miriam van den Broek VEERE - De gemeente Veere overweegt de jachthaven Oost- watering in Veere te verkopen. Het gemeentebestuur gaat in ventariseren of de vier organi saties die de jachthaven in erf pacht hebben, interesse hebben in aankoop. De jachthaven is eigendom van het Rijk. De dienst Domeinen, die gebouwen, gronden en roe rende zaken van de rijksover heid beheert, heeft de haven in erfpacht uitgegeven aan de ge- MIDDELBURG - De Christen- Unie Middelburg houdt dinsdag 5 november een discussieavond over de ontwikkeling van Wal cheren en de spanning tussen milieu en economie. Vanaf 20.00 uur gaan plaatselijke en provin ciale politici met elkaar en het publiek in debat. Tijdens de discussieavond komt een aantal vragen aan bod. Wat krijgt voorrang in Zeeland, eco nomische en bevolkingsgroei of een bloeiende natuur en rustig toerisme? Blijft er in de toe komst nog genoeg ruimte of slibt het landschap dicht? De Middelburgse Kwaliteitsat las - een toekomstvisie tot 2030- voorziet herinrichting van het gebied rond het Veerse Meer als 'nat park', met veel fietspaden en recratie, die betaald moeten worden door de bouw van dui zend woningen. Tijdens het de bat wordt gediscussieerd over de vraag of de polder rond Kle verskerke bebouwd moet wor den en of dat Arnemuiden scha de toebrengt of juist goed doet. Forumleden zijn Jaap van Gin- kel, Krijn Hamelink, Daniëlla Huibregtse, en Jan Willem Wis se. De discussieavond wordt ge houden in een zaal van de Hoekstaan, ingang Vrij- 1 landstraat in Middelburg. meente. De gemeente Veere heeft ze weer in ondererfpacht gegeven aan het waterschap, watersportvereniging Arne, Harten Beheer BV en zeilschool Jongepier. De reden om destijds de haven in erfpacht over te dragen aan de gemeente, was dat een lokale overheid beter toezicht kon uit oefenen op de ontwikkelingen bij de haven. Via bestemmings plannen, de milieuwetgeving en de Algemene Plaatselij ke Veror dening heeft de gemeente nu voldoende grip gekregen op de haven. Een ondererfpachtcon- structie is niet meer nodig, vin den B en W. Bovendien zorgt een constructie zoals deze ervoor dat de gemeente partij wordt bij conflicten over bijvoorbeeld de nakoming van gemaakte af spraken. Dat is in het geval van de jachthaven veelvuldig ge beurd. Het enige dat de gemeen te nu doet met de jachthaven, is de bijdragen voor de ondererf pacht innen en doorsluizen naar Domeinen. Twee jaar geleden gaf de ge meenteraad het college de op dracht een groot deel van zijn taken af te stoten. Als gevolg daarvan zijn de tennisvereni gingen geprivatiseerd en wordt bekeken of de gemeentelijke zo- merhuizenterreinen zelfstandig kunnen worden. Het plan om zich als gemeente terug te trek ken uit de ondererfpachtcon- structie voor de jachthaven, komt daar eveneens vandaan. Voordat de gemeente zich kan terugtrekken, moet ze de haven eerst zelf kopen. Domeinen wil geen erfpachtovereenkomst aangaan met de gebruikers. De dienst is alleen bereid te verko pen aan de gemeente. Dat bete kent dat de gemeente zich alleen van de haven kan ontdoen als ze de haven eerst koopt en dan di rect doorverkoopt. Informeel hebben de Arne en Jongepier volgens het college aangegeven interesse te hebben. Maar de gemeente is nog niet zo ver dat ze al koopprijzen kan noemen. Wat er moet gebeuren als niet alle gebruikers tot koop willen overgaan, weet het colle ge nog niet. De spelertjes van Sparta en RBC waren erg fanatiek. foto Ruben Oreel door Britta Janssen WESTKAPELLE - Voetbalver eniging De Noormannen uit Westkapelle hield gisteren in Sportzaal De Belling een Zaal- voetbalherfsttoernooi voor de Westkapelse jeugd. Jongens en meisjes in de leeftijd van vijf tot en met twaalf jaar streden in verschillende poules voor de eerste plaats. Prijzen waren er niet te winnen, maar de inzet was er niet minder om. De deelnemers kregen een con sumptiebon, een sticker en een pen. Alle teams droegen de naam van een voetbalploeg uit de eredivi sie. In de poule van tien-, elf- en twaalf j arigen ging het er serieus aan toe in de wedstrijd Sparta tegen RBC. Hoge kopballen die bijna tegen het plafond vlogen, professionele duiken naar de bal van de doelmannen en een bijna-bloedneus ontbraken niet. Van beide kanten waren er mooie acties, maar slechts één keer kwam de bal in het doel te recht. Het bleef bij 1-0 in het voordeel van Sparta. 'Man of the match' was Koen Bastiaan- se(ll): „Dit was mijn eerste doelpunt. We staan er goed voor, want we hebben allebei de wedstrijden al gewonnen." Uit eindelijk werd Sparta tweede en Willem II eindigde op de eerste plaats, NAC op de derde. Ajax werd eerste in de poule van vijf-, zes- en zevenjarigen. Feyenoord eindigde als tweede en PSV als derde. In de poule voor acht- en negenjarigen werd RKC eerste en Vitesse tweede. y De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11