AZVV wint zonder te imponeren Robin Oppeneer schiet Vogelwaarde langs Axel PZC Spui vertrekt met opgeheven hoofd uit bekertoernooi SU SSV'65 blameert zich in Nieuwdorp 17 Martin Totté naar Josan Peugeot-ploeg Leon Goossen scoort twee keer tegen Seolto: 3-1 Ruime winst Luctor in inhaalduel Stracke wint Snelders Trofee Geflatteerd verlies voor Steen Oostkapelle uitgeschakeld in beker Bodylineloop in Terneuzen Minimale winst voor Hulsterloo maandag 21 oktober 2002 van onze sportredactie SINTJANSTEEN - Martin Tot té uit Sint Jansteen rijdt vol gend wielerseizoen voor een Belgische ploeg. De renner kwam vorige week tot overeen stemming met de Josan Peu- geot-ploeg uit Ternat. Totté reed dit jaar bij de Bloks- ploeg van Jelle Nijdam, dat vol gend jaar een prof status heeft. ,.Ik voel me er nog niet klaar voor om al zoveel zware wed strijden te rijden", zegt Totté. „Daarbij vond Nijdam dat ik niet genoeg had laten zien om een plaatsje af te dwingen. Ik moest dus op zoek naar een nieuwe ploeg. Ik kwam deze zo mer al in contact met een renner van Josan Peugeot die vroeg of ik geïnteresseerd was. Maar ik heb pas vorige week besloten mijn handtekening te zetten." Het afgelopen seizoen heeft Tot té, die dit jaar eerstejaars neo- amateur was, aardige resulta ten geboekt. Hij stond zijn mannetje in de wedstrijd voor elites in België en reed eind api-il ook de ZLM Tour vlot uit. In to taal behaalde Totté een twintig tal plaatsen in de toptwintig. Martin Totté zegt dat hij een te vreden gevoel heeft overgehou den aan zijn eerste jaar als ama teur. „Vooraf zei men mij dat dit een grote overstap zou zijn. Ik vond het eerlijk gezegd wel meevallen. Ik heb geluk gehad dat ik als junior bij de selectie van Cycling 2000 mocht rijden. Daar kon ik veel etappewed strijden afwerken in het buiten land. Ik heb dat jaar overal ge koerst, van Polen tot Spanje. Dan doe je veel inhoud op", al dus Totté. door Aector Doorns AXEL - AZVV-trainer Jaap Goossen spaarde zijn spelers za terdag niet, na de 3-1-winst op Seolto in het inhaalduel van de tweede klasse. „We hebben drie punten, maar dit was onze slechtste wedstrijd van het sei zoen. De ploeg dacht na de 2-0- voorsprong in een zetel achter over te kunnen leunen. Zo werkt het niet. Dat doelpunt van Seol to hebben ze over zichzelf afge roepen." Na de Brabantse aansluitings treffer kon het duel plotseling nog alle kanten op, maar vlak voor tijd werd de genadeklap uitgedeeld. Het doelpunt was il lustratief voor het niveau van de wedstrijd. Uit een hoekschop van Corné Langendoen, die goed inviel, ketste de bal aan de eerste paal tot twee-keer toe via Joep Frusch voor de voeten van Leon Goossen, die van dichtbij intikte: 3-1. Niet iedereen bij de Axelaars deelde in de malaise. Zo groeide Jurgen de Reu uit tot de beste man van het veld. In het kielzog van de linkermiddenvelder haalde Marco Bolleman een rui me voldoende en verder konden Leon Goossen, Joep Frusch en Romano van Óvermeire op een verdienstelijke wedstrijd terug kijken. De Reu was een voorbeeld voor zijn teamgenoten. De midden velder was constant aanspeel baar, leed zelden balverlies, zocht de aanval als het kon en verzaakte nimmer zijn verdedi gende taak. Zo voorkwam hij in de beginfase ai een Brabants doelpunt door een kopbal van de doellijn te halen en luttele minuten later stond hij aan de basis van de openingstreffer. De ijverige Bolleman verzond een pass richting De Reu, die na een prima actie een harde strakke voorzet vanaf de linkerkant af leverde. Seolto-voorstopper Corné van Tilborgh wilde de bal onderscheppen, maar passeerde zijn eigen doelman Corné van Huiten: 1-0. De vroege opsteker deed de thuisclub aanvankelijk goed, want zes minuten later liet Leon Goossen twee tegenstanders zijn hielen zien en gaf de Bra bantse doelman geen schijn van kans: 2-0. Daarna zakte het spelpeil verder weg. „Na de voorsprong verzuimden we het initiatief te nemen om op jacht te gaan naar een derde doel punt. Dan is de wedstrijd ge speeld", zei Jaap Goossen. Slecht veld De ti-ainer wilde zich niet ver schuilen achter de slechte staat van het veld. Goossen: „Daar hebben beide ploegen last van." Ook het gemis van Jochem van Leeuwen, Kees Schieman en Jacco Koekkoek door blessures gold voor hem niet als een ex cuus. Jaap den Doelder, die de laatste weken door zijn werk verstek moest laten gaan, moest zijn plaats afstaan aan Leon Goossen. De snelle spits beves tigde het vertrouwen van zijn trainer. Na zijn twee treffers vo rige week tegen Rillandia was Leon Goossen zaterdag ander maal goed voor twee doelpun ten. Na de voorsprong had de eerste helft niet veel meer te bieden. Alleen een afstandsschot van laatste man Van Óvermeire was vermeldenswaardig. Jaap den Doelder verving aan het begin van de tweede helft Veli Ery- urük, maar ook de Axelse routi nier miste de inspiratie om de wedstrijd een andere wending te geven. AZW leek niet meer vooruit te branden, terwijl Seol to een onmachtige indruk maakte. Wel moet worden ge zegd dat de ploeg uit Zevenber gen na rust beter voor de dag kwam. De strijdlust werd al vrij snel beloond met de aansluitings treffer, hoewel die niemand van de tweehonderd toeschouwers verraste. Immers kort daarvoor had Frank van Loon al een waarschuwing uitgedeeld met een gevaarlijke kopbal. Uit een vrij e trap van Arnoud Mol knik te de vrijstaande Corné van Til borgh vervolgens de bal tegen de touwen: 2-1. AZW schrok even wakker. Frusch kopte de bal uit een voorzet van De Reu tegen de paal. In de slotfase kreeg Seolto een uitstekende kans via Gert- Jan Polhuis, maar doelman Niels Meesen reageerde attent op het te zachte schot. Nadat Leon Goossen met de 3-1 voor de opluchting zorgde, zag Corné Langendoen zijn schot nog te gen de paal belanden. Uitblin ker De Reu had de terechte pu blieks wissel toen al gelcregen van zijn trainer. AZVV-Seolto3-l (2-0). 9. Corné van Tilborgh 1-0 (eigen doelpunt), 15. Leon Goossen 2-0,56. Cornévan Til borgh 2-1, 87. Leon Goossen 3-1. Scheidsrechter: A. Morra (Eindho ven). Gele kaart: Marco Bolleman (AZW), Richard van Beek en Frank van Loon (beiden Seolto). Aantal toeschouwers: 200. AZVV: Niels Meesen; Ferry van de Veeke, Romano van Óvermeire, Ger- ben Steijaert, Peter van de Velde; Wouter Kruisifikx (77. Corné Lan gendoen), Marco Bolleman, Joep Frusch, Jurgen de Reu (88. André Langendoen); Veli Eryürük (46. Jaap den Doelder) en Leon Goos sen. TERNEUZEN - In de vierde klasse A van het veldkorfbal stond alleen de inhaalwedstrijd tussen Luctor en Olympia W op het programma. Luctor won het vierpuntenduel met 11-5. De thuisploeg startte uitstekend, leidde na een kwartier met 5-1 en leek op weg naar een grote scoreMaar op aangeven van de coach pakten de bezoekers de zaken daarna verdedigend stukken beter aan en 5-2 bij de rust gaf wel aan dat die ingreep juist was geweest. Na de pauze en 5-3 leek Olympia W op weg naar de aansluiting, maar twee snelle doelpunten van Eric- Jan Dellebeke (6-3) en Davy Jonker (7-3) verstoorden dat. In het laatste kwart gaf de Luctor-verdediging weinig kansen weg en had de ploeg aanvallend nog voldoende over om onbe dreigd en volkomen verdiend op 11-5 te finishen. Scores Luctor: Ferry de Waele 4, Davy Jonker 3, Eric-Jan Del lebeke 2, Marjolein Durinlc en Jelske Geelhoedt beiden 1. SAS VAN GENT - Jürgen Stracke toonde zich de sterkste in de strijd om de jaarlijkse Moeke Snelders Trofee bandstoten op handicapbasis. In café Reseda in Sas van Gent versloeg de biljarter van OBK uit Sas van Gent in de eindstrijd Joop Ge- netello van KOT. De finale had lang een evenwichtig karakter. Naarmate de slotfase in zicht kwam kon Stracke echter af stand nemen en hij won zelfs nog onbedreigd. In de strijd om de derde plaats versloeg Jan Berkhout na een enerverend veld loop Rudie Pollet. SINTJANSTEEN - De voetbalsters van Steen zijn in de twee de ronde van de bekercompetitie uitgeschakeld. Steen ver loor enigszins geflatteerd met 4-1 van tweedeklasser BSC. In de eerste helft waren de bezoekers stei-ker en in die fase'was het klassenverschil (Steen speelt in de vijfde klasse) zicht baar. Dat resulteerde in een 3-0-achterstand bij de rust, maar in de tweede helft bood Steen knap tegenstand. Het kwam uit een strafschop van Manon Boogaert op 1-3 en kreeg zelfs kan sen op de aansluitingstreffer. Eefje Hamerlinck ti-of echter de paal en Saskia Blommaert en Esther Verdurmen lieten even eens goede mogelijkheden liggen. In de slotfase bepaalde BSC door een frommelgoal de ietwat geflatteerde eindstand op 1-4. VLISSINGEN - De vrouwen van Oostkapelle hebben zich in Amsterdam niet weten te plaatsen voor de vierde ronde van de nationale beker. Hoofdklasser Buitenveldert was met 3-1 net een maatje te groot. Bij rust leidde de thuisploeg door twee te gemakkelijk weggeven doelpunten en een knappe kopbalgoal na een strakke corner al met 3-0. Een vrije trap van Thea de Blaey leverde direct na rust wel een tegentreffer op. maar meer mogelijkheden creëerden de Zeeuwse vrouwen daarna niet. TERNEUZEN - Met de Bodylineloop in Terneuzen op zater dag 26 oktober staat de vierde wedstrijd van het Runnerscri terium op de agenda. De categorie 'alle leeftijden' wordt om 15.00 uur aan de start verwacht. Die atleten kunnen kiezen uit de afstanden vier, negen of dertien kilometer. De jeugd gaat een kwartier eerder van start en loopt een wedsti'ijd over één kilometer. Er kan vanaf 14.00 uur worden ingeschreven in sportschool Bodyline aan de Bachlaan in Terneuzen. door Jurgen Naeye CLINGE r Spui-trainer en voormalig doelman Jan Ver- donck deed voor aanvang van de strafschoppenserie verwoe de pogingen om zijn goalie Hu mphrey Klapwijk van nuttige tips te voorzien. Maar Klap wijk. die normaal als veldspeler in het tweede elftal actief is, had geen antwoord op de penalty's van Clinge, waardoor de thuis ploeg zich plaatste voor de vol gende bekerronde. Na een matige eerste helft keken de bezoekei's tegen een 1-0-ach- terstand aan, maar na de her vatting kwam Spui sterk terug en scoorde een kwartier voor tijd de verdiende gelijkmaker. In de strafschoppenreeks gaf de routine van Clinge-doelman Siegfried van de Berg de door slag, De inmiddels veertigjarige sluitpost stopte de inzetten van Eric Loof en Alex Meijer, waar door zijn ploeg verder bekert. TERNEUZEN - Hulsterloo heeft met moeite de tweede ron de van de strijd om de districts beker overleefd. De zondag vierdeklasser won met minima le cijfers (0-1) bij Koewacht. Met dezelfde cijfers versloeg Oostburg in een tam duel Phi lippine. Koewacht-Hulsterloo 0-1: Vooral in de eerste helft had Hulsterloo een licht overwicht. Het was ook in die periode dat de bezoekers in de twintigste minuut de leiding namen via Winand van Haelst. Na rust drong Koewacht aan, maar ver der dan een paar kleine kansjes op de gelijkmaker kreeg het niet. Oostburg-Philippine 1-0: Oost- bui'g had in de eerste 45 minuten het beste van het spel en scoorde in die periode ook het enige doelpunt. Met een afstands schot liet John Alleman halver wege de eerste helft 1-0 note ren Na de pauze was het een vrij evenwichtige, maar tamme vertoning waarin zich nauwe lijks scoringskansen voorde den. De verliezende coach hield ondanks de uitschakeling een goed gevoel aan deze wed strijd over. „Als je ziet wie er vandaag allemaal ontbraken, dan kan ik de spelers alleen maar een groot compliment geven", zei Jan Verdonck. „Het wegvallen van diverse spelers is gecompenseerd door met veel inzet te spelen. Het is jammer dat we het niet hebben afge maakt." Van de Berg stond inderdaad een uitstekende wedsti'ijd te keepen. De doelman begon ge blesseerd aan het duel, maar leek daar weinig last van te heb ben. Met knappe reddingen weerhield hij Spui lange tijd van een doelpunt. Pas een kwar tier voor tijd moest hij zich ge wonnen geven, bij een schot van invaller Remco Hamelink, die de bal fraai in de rechterboven hoek krulde. De goal van Hamelink beteken de de gelijkmaker. Clinge had in de eerste helft een voorsprong genomen dankzij een treffer van Eef Coenen. Bij Spui ging de tactiek van de buitenspelval re gelmatig de mist in en de spits van Clinge maakte daar dank baar gebruik van. Op aangeven van Peter Drumont verschafte Coenen zich vrij baan, waarna hij doelman Klapwijk kansloos liet: 1-0. Botsing Bij de thuisploeg ontbraken eveneens verschillende basis- spelers en kort voor het rustsig- naal kwam daar een nieuwe tegenvaller bij. Voorstopper Jurgen Ras kwam ongelukkig in botsing met een tegenstander en werd met een vleeswond onder het rechteroog naar het zieken huis afgevoerd. „We hebben vandaag tegen een hardwerkend Spui gespeeld, dat in de duels meer spirit toon de dan wij", zei Clinge-trainer Jo de Block. Ik vond ons af en toe te tam spelen. Gelukkig hield onze doelman ons op de been en hielden we vanaf elf me ter het hoofd koel." Clinge-Spui 1-1 (1-0). Clinge wint na strafschoppen. 20. Eef Coenen 1- 0, 75. Remco Hamelink 1-1. Scheids rechter: A. Wagenaar (Yerseke). Gele kaart: Rody Luijcks (Clinge), Lud- ivig Kalisvaart, Gert-Jan Vlaander en Eric Loof (allen Spui). Aantal toeschouwers75. door Wim de Vos VOGELWAARDE - De winnende trainer had zijn oordeel direct na afloop klaar. „Een oefenwedstrijd, niet meer dan dat, maar dan wel een heel slechte", zei Honny Claas- sens onmiddellijk na het bekerduel met Ax el. Ondanks dat zijn ploeg Vogelwaarde nooit echt kon overtuigen, was de overwin ning die de zondag-vijfdeklasser behaalde zeker terecht. Axel werd met 2-1 uit het be kertoernooi gestoten. Voor Vogelwaarde staat dit seizoen feitelijk maar één zaak voorop en dat is terugkeren naar de vierde klasse. De ploeg staat mo menteel op de derde plaats in de vijfde klas se met vijf verliiespunten meer dan leider Sluiskil en twee meer dan nummer twee Koewacht. „Qua voetbal behoren we zeker tot de betere ploegen in deze klasse, maar er zijn enkele ploegen die op kracht spelen en dat ligt ons niet zo", zei Claassens. „Ik ben nu bezig enkele jonge spelers in te passen en die hebben daar, overigens begrijpelijk, veel problemen mee." Vogelwaarde wekte tegen Axel overigens niet de indruk een kandidaat voor een hoge positie in de vijfde klasse te zijn. Daarvoor werd er te onevenwichtig gespeeld, werd er te veel balverlies geleden en was er weinig of geen aansluiting tussen de verschillende li nies. Claassens: „Nu betrof het natuurlijk een bekerwedstrijd. Niet dat we een wed strijd niet willen winnen, maar de beker is voor een ploeg uit de vijfde klasse niet echt interessant. Misschien in de volgende ronde nog eens een leuke tegenstander; dan heb ben we het wel gehad. Het belangrijkste is dat we de wedstrijd ongeschonden zijn door gekomen. We misten al di*ie geblesseerde spelers." Omgeturnd Opvallendste man bij Vogelwaai'de was on getwijfeld Lars Strijdonck, die door een ge brek aan keepers op doel stond. „Hij is zelf nogal blessuregevoelig. Daarom is hij om geturnd tot doelman. Noi'maal zit hij op de bank, maar vandaag was het probleem zo groot dat hij moest spelen", verduidelijkte Claassens de positie van Strijdonck. Ook Axel kon zondagmiddag geen enkel moment imponeren. Ti-ainer Henk Michels had een vooral jeugdig getinte ploeg in het veld gebracht (zonder de routiniers Fonny Verstraeten en Leo Bracke) maar ook met het jeugdige enthousiasme kon Vogelwaar de geen moment in verlegenheid worden ge- bracht. De Axelaars waren slechts een paar keer gevaarlijk en dat was dan nog bij vrije trappen. Richard'de Vos schoot de eerste op de lat en de tweede werd door Strijdonck met de vuisten gekeerd. Maar Jelmer de Pooter be nutte daarvan wel de rebound. Op dat mo ment werd het 1-1, nadat Vogelwaarde al vroeg in de wedstrijd op voorsprong was ge komen door een treffer van Björn Vermeers- sen. Koi-t na het begin van de tweede helft scoorde Robin Oppeneer vanuit de draai de winnende goal voor Vogelwaarde. Vogelwaarde-Axel 2-1 (1-1). 11. Björn Vermeers- sen 1-0, 27. Jelmer de Pooter 1-1, 50. Robin Op peneer 2-1. Scheidsrechter: J. Vleugel (Wemeldin- ge). Gele kaart: Ronald de Visser (Axel). Aantal- toeschouwers: 85. Vogelwaarde: Lars Strijdonck; Mike Nelis, Den nis Jonkheijm, Martin van Duysse, Dirk van Damme; Björn Vermeerssen, Jeroen Vervaet (72. Sebastiaan Muller), Wim Delaere, Robin Op peneer; Michel Nieuwelink (46. Artjan Lambert) en Arno Wauters Axel: Tom Paree; Siem Gans, Eric Rijckaert, Ro nald de Visser. Jordy Seghers; Richard de Vos, Randy Zandstra, Kim van Bremen, Mike van de Berge; Jelmer de Pooter en Joep van de Broeke. Axel-doelman Tom Paree duelleert met een aanvaller van Vogelwaarde. foto Camile Schelstraete van onze sportredactie VLISSINGEN - SSV'65 en Goes werden zaterdag uitge schakeld in de strijd om de districtsbeker. Zaterdag eersteklasser SSV ging bij het twee klassen lager spe lende Nieuwdorp met 3-1 on deruit en Goes verloor met 5- 3 bij Yerseke. Arjan Koop- mans leidde Rillandia met vier doelpunten langs Hein- kenszand:l-6. Nieuwdorp-SSV'65 3-1: De knappe overwinning van de twee klassen lager spelende thuisploeg kreeg al voor de rust gestalte door een treffer van Marcel van de Does (na een halfuur spelen) en een goal van Haluk Tamambay, die vlak voor rust voor 2-0 zorgde. Het werd na rust zelfs eerst nog 3-0 door Peter Kas telein (60e minuut), voordat Ronnie Hillebrand een kwar tier voor tijd de bezoekende eer kon redden: 3-1 Kapelle-Patrijzen 0-1: De bezoekers bleken vooral in de eerste helft de betere en gevaarlijkere ploeg. Toch was er na een halfuur een Ka- pelse verdedigingsfout nodig om Patrijzen via Niels Mul der aan een 1-0-voorspi'ong te helpen. In de tweede helft probeerde de thuisploeg het wel, maar echte kansen kreeg het niet. Omdat ook Patrij zen niet echt aandrong, werd de tweede helft prompt een fletse vertoning. Sterke start Noormannen-Arnemuiden 1-2: De bezoekei's gingen sterk van start en via twee fraaie treffers van Jacky de Smit stond het binnen twin tig minuten dan ook 0-2. Ar nemuiden nam gas terug en prompt kwam Noormannen door Peter van Alphen na een scrimmage met een schot via de paal na een halfuur spelen terug tot 1-2. De beste kan sen tot aan de rust waren daarna voor de thuisploeg. Na rust zag Arnemuiden on der andere door goed kee perswerk van doelman Van Wageningen en pech (Mari- nus Baas schoot op de paal) geen kans de winst definitief veilig te stellen, waardoor er in de slotfase nog een knappe actie van doelman Meul- meester nodig was om de strafschoppen te voorko- Oostkapelle - Zeelandia Middel burg 7-0 (3-0). Dennis van der Welle 1-0Ricardo Schipper 2-0, Joél Paltenier 3-0, Dennis van der Welle 4-0, Ferry Alfons 5-0, Turgut Kizilarslan 6-0, Mutthijs Lugtenburg 7-0. Heinkenszand-Rillandia 1-6 (0- 2).ArjanKoopmans 0-1, Richard Wissekerke 1-1 (strafschop), Ar jan Koopmans 1-2, Arjan Koop- mans 1-3, Arjan Koopmans 1-4. Michiel van Trijen 1-5, Michel van Trijen 1-6. Colijnsplaatse Boys-Zeeland Sport 0-3 (0-1). Raymond van Geersdaele 0-1, Ender lgdeci 0- 2, Roel Schreurs 0-3. Grenswachters-Krabbendijke 4-0 (2-0). Wim van Laarhoven 1- 0, Danny Verkuil 2-0, DaveRoels 3-0, DaveRoels 4-0. VCK-Borssele 0-2 (0-0). Marlijn Boone 0-1, Martijn Boone 0-2. Wemeldinge-Kruiningen 3-3 (1- 1) Kruiningcn wns. Roy Jere- mïasse 1-0, Adriaan van de Pias- se 1-1, Johnny Timmerman 2-1, Dirk-Jan Schipper 2-2, Johnny Timmerman 3-2, Arno van de Berge 3-3. Yerseke-Goes 5-3 (2-1). Bart van Steveninck 1-0, Marcel van de Kreeke 2-0, Qweng Tran 2-1, Bart van Steveninck 3-1, Niels Paardekooper 3-2, Michel de Rooy 4-2, Michel de Rooy 5-2, Niels Paardekooper 5-3 (straf schop). Zierikzee - WIK'57 7-0 (3-0). Pa trick Roggeband 1-0Patrick Roggeband 2-0, Patrick Rogge band 3-0, Colin van Oeveren 4-0, Michel Tamerus 5-0, Tho mas Vos 6-0, Colin van Oeveren 7-0. Ouwerkerk - Robur 0-4 (0-3). Andy Latusia 0-1, Jeroen Gerrit- se 0-2, Rik Hopmans 0-3, Jeroen Gerritse 0-4. Brouwershaven - Bruse Boys 0-7 (0-3). Ricardo de Winter 0-1, Ge orge Geluk 0-2, George Geluk 0- 3, Ricardo de Winter 0-4, Marco Ketting 0-5. Jacob Muller 0-6, Erik Bleiji 0-7. DFS - Veere 2-3 (2-0). Mariko Rouw 1-0, Remco Rotte 2-0, Theo van Tatenhove 2-1, Adriaan Kroeze 2-2, René-Michel Gerrit sen 2-3. Duiveland - SKNYVK 3-2 (0-1). Johan Padmos 0-1, Lex Zwang 1-1, Emiel Kuijten 1-2, Lex Zwang 2-2, Ronald Zwager 3-2. Jong Ambon-Walcheren 3-2 (1-2 Wouter van Leersum 0-1, Percy Telussa 1-1, Wouter van Leersum 1-2, Eldridge Pentury 2-2, Mar tin Waisapy 3-2. RCS-Vlissingen 2-0 (1-0). Mar tin Janse 1-0, Asraf Elrhouz 2-0. AZ VV-spits Leon Goossen laat een verdediger van Seolto achter zich en is op weg naar de 2-0. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39