Borsele eist garanties over WCT PZC Enge verhalen bij de sterrenwacht Herdenking van vreselijk ongeval Ben je moeder of wil je moeder worden? College overweegt gang naar Raad van State voor verbreding Sloeweg Zeehonden aangespoeld 10 Kaartje voor Vogelaar Stop dan met roken! maandag 21 oktober 2002 door Rolf Bosboom HEINKENSZAND - De ge meente Borsele overweegt in be roep te gaan bij de Raad van State vanwege de aanleg van de Westerschelde-containertermi- nal (WCT). Het college van B en W vindt dat er op dit moment onvoldoende zekerheid is over de noodzakelijk geachte verbre ding van de Sloeweg. Borsele heeft, als enige Beve- landse gemeente, al een ak koord bereikt met de provincie en havenschap Zeeland Sea ports over diverse compense rende maatregelen in verband met de komst van de WCT. In ruil daarvoor moet de gemeente wel voortvarend meewerken aan de procedures die de aanleg Van de terminal mogelijk ma ken. Over één punt maakt het Borsel- se gemeentebestuur zich nog zorgen. Dat is de Sloeweg, de verbindingsweg tussen de A58 en het Sloegebied, de toerit van de Westerscheldetunnel en in de toekomst de WCT. Nu is het een tweebaansweg. Dat zou, gezien de toename van het verkeer, vierbaans moeten worden. Mager De garanties vanuit het provin ciehuis dat de verbreding ook binnen afzienbare tijd wordt uitgevoerd, vindt het college van B en W op dit moment 'wat mager', zegt wethouder M. Ver- mue-Vermue. ,,De intenties zijn op zich goed, maar wij willen die wat concreter hebben." Bekend is dat het provincie bestuur een studie uitvoert en volgend jaar juni met een voorstel wil komen voor aan passing van de Sloeweg, waarna een concreet plan wordt opge steld. In het Provinciaal Ver- keers- en Vervoersplan, dat mo menteel ter inzage ligt, is de Sloeweg opgenomen als een van de grote infrastructurele knel punten. „Er wordt aan gewerkt, maar naar ons idee te zachtjes", aldus Vermue. „In het Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan wordt bijvoorbeeld niet alleen de Sloeweg genoemd, maar ook de Tractaatweg, terwijl andere projecten niet worden uitgeslo ten. Wij willen meer zekerheid over wat de provincie reserveert voor de Sloeweg, want het gaat toch om een investering van naar verwachting veertig mil joen euro." Een complicatie is, zo zegt Vermue, dat onlangs be sprekingen in gang zijn gezet tussen provincie en rijksover heid over de Sloeweg. De bedoe ling is om tot een overdracht van de weg naar het Rijk te komen. „Het is wel duidelijk dat dat gaat gebeuren. De vraag is wie de verdubbeling van de weg dan gaat financieren." Om meer zekerheid te krijgen denkt Borsele erover om in be roep te gaan bij de Raad van State tegen de streekplanher ziening die nodig is voor de aan leg van de WCT. In een poging die procedure te voorkomen is de afgelopen dagen in allerijl een gesprek geregeld tussen de gemeente en het provinciebe stuur. Het overleg, waarbij in elk ge val de gedeputeerden D. Bruin - ooge en G. van Zwieten aanwe zig zijn, vindt vanmiddag plaats. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De aarde is deze zomer aan een ramp ont snapt. In juni scheerde een ob ject ter grootte van een voetbal veld langs onze planeet. Op een dag is wel het raak en slaat een grote brok uit de ruimte in, ver telt Rijk-Jan Koppejan van Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen. „De vraag is niet of het gebeurt, maar wanneer het gebeurt." De sterrenwacht in Middelburg was zaterdag open in het kader van de wetenschap en techniek week, de WetenWeek. Rond het thema van dit jaar, veiligheid, werden drie lezingen gegeven. Koppejan belichtte de gevaren van een inslag van brokstukken uit de ruimte. Wetenschappers hebben berekend dat er gemid deld één keer in de honderddui zend jaar een inslag plaats vindt die al het leven op aarde vernie tigt. „Statistisch is de kans om om te komen bij zo'n inslag groter dan de kans dat je neerstort in een vliegtuig", zei hij. „Dat heeft natuurlijk ook te maken met het grote aantal slachtoffers dal valt als er een inslag plaats vindt." Elke dag komen meteorieten op aarde neer. De meesten zijn zc klein, dat ze met het blote oog1 niet eens te zien zijn. Af en toe slaat een groot object in. In Si berië ontplofte in i908 een groot object. Resultaat: een bosgebied van tweeduizend vierkante b- lometer werd plat geslagen. He- object dat in juni de aarde net miste, had hetzelfde effect kun nen hebben. NIEUWVLIET - Op het strand aan de J.J. Boeijesweg in Burg Haamstede werd zondagoch tend om elf uur een dode zee-: hond aangetroffen. Bij het strand bij Nieuwvlte dreef zondagmiddag een noj levend exemplaar in de zee Dat dier was gisteravond, voc zover bekend, nog in leve Vermoedelijk hebben de diere het zeehondenvirus. Het zee hondenteam is ingeschakeld. doorWilma Valk IJZENDIJKE - Een afschuwelijk onge luk lag ten grond aan de vreselijke ge beurtenis bij de Pont Avancé nabij IJzen- dijke op 20 oktober 1944. Gisteren ston den nabestaanden, oud-militairen, be langstellenden en scholieren gisteren even stil om de toen omgekomen 41 mili tairen te gedenken. In 1997 is nabij de plaats van het ongeluk een monument opgericht met de namen van de omgekomen soldaten. Het onge luk gebeurde toen een vrachtwagen met nitroglycerine ontplofte en een aantal wagens met munitie en brandstof mee de lucht inging. Zes vrachtwagens, waar van er drie voor altijd verdwenen. Veel soldaten zijn nooit teruggevonden na de enorme explosie, die tot ver in de omtrek te horen en te zien was. „Canadese solda ten in IJzendijke gingen plat op de grond liggen, ze dachten aan een vliegende bom, een V2", weet een ooggetuige. „All for us!" Martin Reagan van het Ar moured Assault Squadron. Royal Engi neers, was toen aanwezig en gisteren bezocht hij de indrukwekkende herden king: „Ik kreeg de kans om weer naar huis te gaan, zij rusten hiervoor eeuwig. KLOOSTERZANDE - Driehonderd gasten en medewerkers vand» Zonnebloemafdelingen van de gemeente Hontenisse genoten zater dagmiddag van een showprogramma in de sfeervol ingerichte Hod- tenissehal. Ze konden genieten van muziek, showballet en illusio nisten. Grote afwezige was dit jaar burgemeester A. Vogelaar, dit wegens ziekte thuis was. Maar alle aanwezigen schreven hun naam op een grote kaart, die bij de burgemeester thuis werd bezorgd o® hem beterschap toe te wensen. foto Camile Schelstraefe Kinderen leggen bloemen bij het monument waarmee wordt herinnerd aan de 41 militairen die in 1944 bij een ongeval met explosieven omkwamen. foto Charles Strijd Het was het tweede bezoek van Reagan aan IJzendijke sinds de oorlog. Zijn her inneringen heeft hij opgeschreven; afge lopen vrijdag was hij bij de kinderen van basisschool Schuttershoek om hierover te vertellen. De school heeft het monu ment geadopteerd en een tiental kinde ren was gistermiddag aanwezig om bloe men te leggen namens de niet-aanwezige familieleden van de gesneuvelden. Duur de Irunen van dit uur sluipt de glimlach van de herinnering. De fijne uren met die guede mens, die stem. die ogen en dat hart dat hart vuural. lieve herinnering. Maar die herinnering is wars, want sterft een mens gedachtenis blijft leven in ons altijd. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wal hij voor ons betekend heeft, geven wij u kennis van het plot selinge heengaan van mijn lieve man. onze pa. zoon en schoonzoon RUDIE SCHELFHOUT echtgenoot van Emmy Swartelé Terneuzén, 2 september 1953 t Sluiskil. 17 oktober 2002 Sluiskil: Emmy Schelfhout-Swartelé Donny Kim Robin Nicky Terneuzen: Ch. Schelfhout Terneuzen: I. P. Swartelé Kanaalzicht 18. 4541 CG Sluiskil. Rudie is opgebaard in het rouwcentrum "Terneu zen". Rooséveltlaan 6. Er is gelegenheid om af scheid van hem te nemen op woensdag 25 oktober van 12.00 tot 12.30 uur. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op woen- dag 23 oktober om 15.00 uur in het crematorium "Terneuzen", Bellamystraat 28c. Na afloop van de crematieplechtigheid is er gelegen heid tol condoleren in de hal van het crematorium. Wilt u. indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, deze aankondiging als zodanig beschouwen. Vuur altijd herinnerd In liefde en vriendschap Voor altijd aanwezig in woord en in geest Voor altijd verhuilden Door onzichtbare banden Cekuesterd door velen Gemist nog het meest. Met droefheid geef ik kennis van het overlijden van mijn schoonzoon RUDIE SCHELFHOUT echtgenoot van mijn dochter Emmy en vader van Donny, Kim, Robin en Nicky Em iel Swartelé t Irma Swartelc-Koens Waarom? Waarom nou juist hij? Niemand zal dat ooit weten Een mens om nooit te vergeten is er plotseling niet meer RUDIE SCHELFHOUT echtgenoot van onze jongste zus en tante, pappa van Donnie. Kim. Robin en Nicky Corry en Danny Bogaert-Swartelé Inge. Philip, Femke en panne Mare en Marleen Lia en Ronald van Goeije-Swartelé Mandy. Rocco en Isis Roy en Marieke Mieke en Dick de |onge-Swartelé Angela en Roy Joyce en Werner Lieve RUDIE Blij omdat wc jou hebben leren kennen als zwager en oom. Diep verslagen omdat je ineens niet meer bij ons bent. maar wij dragen jou in ons hart en ge dachten altijd mee. Dag Rudie. we zullen je heel erg missen. Dick en Mieke Angela en Roy loyce en Werner RUDIE Ja ik ben er hoor. Kom wij zijn weg. Ze liggen op ons te wachten. Kijk. zulke grote. Daar kunnen er maar twee van op een boterham. jij kan ze niet eten ee. Want jij hebt ze niet ee. Deze woorden zullen ons altijd bij blijven. "De hanenkouwers" Eddy, Frans. Nico. Bennie, Odus. Peter. Kimbcrlv. Robin en Riet RUDIE Wat er ook werd georganiseerd jij was altijd van de Partij Dit zullen wij nu gaan missen. "Karnavalsstichling De Zwartsnuvers" RUDIE Rust zacht, bedankt voor alles. I I.C'.R. Atlanta RUDIE Als Captain van oud-Allanta dacht je ons altijd te verslaan. louw revanche moest nog komen maar je bent voor ons te vroeg heen gegaan. long Atlanta Wij zijn allen diepgeschokt door het volkomen on verwachte overlijden van onze collega RUDIE SCHELFHOUT We hebben Rudie gekend "als een gedreven en be trokken mens, die altijd voor je klaar stond. Na een dienstverband van meer dan 25 jaar bij Dow Benelux B.V. valt met hel plotselinge verlies van Ru- die een grote leegte. Persoonlijk treft ons het verlies van een collega die inzet, vriendschap en een goede werksfeer hoog in zTi vaandel droeg. We wensen zijn echtgenote, kinderen en naaste fa milie alle sterkte en steun om dit verlies te kunnen dragen. Dow Benelux B.V. Terneuzen Medewerkers afdeling EO/EG Medewerkers afdeling l.atex/PG Het Terneuzen Trainings forum Het Benelux Coach Netwerk 17 oktober 2002 RUDIE Nog zoveel discussies Nog zoveel darten Nog zoveel voetballen Nog zoveel biljarten... en ineens ben je er niet meer. Rudie )ij laat een leegte achter die niet op te vullen is. Vrienden van Atlanta Met leedwezen hebben wij kennisgenomen van het overlijden van Dhr. R. SCHELFHOUT vader van onze leerlingen Robin (BB4G), Nicky (L2C) en oud-leerling Donny. Personeel en leerlingen zijn diep getroffen door dit droevige bericht. Wij zullen Robin en Nicky op school in ieder geval de komende tijd steunen. Wij wensen Robin en Nicky en naaste familie veel sterkte toe. Personeel, leerlingen en ouderraad van Scholengemeenschap De Rede Terneuzen. Bedroefd om haar heengaan, maar met een dankbare herinnering aan de liefde die zij ons heeft gegeven, geven wij u kennis dat onverwacht is overleden mijn lieve vrouw, zus, schoonzus en lanté MARIA VALENTINA LUIJCKS echtgenote van Camiel de Vries op de leeftijd van 77 jaar. Sluiskil: C. de Vries Familie Euijcks 18 oktober 2U02 Baljuwlaan 16.4541 F.G Sluiskil. Mijn vrouw is opgebaard in rouwcentrum Terneu zen". Rooseveltlaan 6 te Terneuzen. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar op woensdag 25 oktober van 19.00 lol 19.30 uur. De uitvaartdienst wordt gehouden op donderdag 24 oktober om 10.50 uur in de parochiekerk van de H. Antonius van Padua te Sluiskil. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsvinden in crematorium 'Terneuzen*, \v"f^ Bellamystraat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tol condoleren na de uit vaartdienst in de kerk. Zij die geen rouwbrief hebben ont vangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Zonder U kunnen we de slroolkinderen von Oost Europa geen veilig thuis geven Word lid. Zonder U geen Unicef. Enige en algemene kennisgeving Wie in mij gelooft zal leven ook al is hij gestorventjoh. 11:25) Na een mooi en waardevol leven is overleden mijn lieve man en onze goede vader |AN LEONARD MARIE WILKING echtgenoot van Anneke Aernoudts Hulst, t Sluis. 04-04-1921 19-10-2002 Voorzien van het Sacrament der Zieken Sluis: Anneke Wilking-Aernoudts Bart je t Tilburg: Wilbert Tilburg: Veronika en Rob Familie Wilking Familie Aernoudts 19 oktober 2002 Burg. van Hootegemstraat 5, 4524 EM Sluis. De uitvaartdienst zal plaatshebben op woensdag 23 oktober om 10.00 uur in de lohannes de Dopcrkerk te Sluis, aansluitend is de begrafenis op het R.K. kerkhof aldaar, waarna gelegenheid tot condoleren in restaurant "de Lindenhoeve", Beestenmarkt te Sluis. Door de liefdevolle zorgen en hulp van velen, kon en mocht mijn geliefde man thuis ziek zijn en sterven. Dit was zijn grote wens. Heel veel dank aan eenieder, die daaraan heeft mee geholpen. Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minde goed werkt, leidt dat tot een aantal lichamelijke klachten De duidelijkste daarvan Zijn: snel moe, kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht Zo wordt eeri gjas water een dikmaker. Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartstichting nl NederlandsevyHartstichting Het is onomstreden; roken is slecht, voor jezelf en je (ongeboren) kind. Toch behoort Nederland binnen Europa tot de landen met een hoog percentage rokende vrouwen. In ons land neemt het aantal mannen met longkanker af. Maar het aantal vrouwen met longkanker neemt juist toe. Ook krijgen vrouwen tegenwoordig vaker kanker in de mond en keel Kanker en jonge vrouwen In het jaar van "Jongeren en Kanker" lanceren de i Nederlandse Kankerbestrijding/KWF en Defacto de campagne Stoppen met roken, speciaal voor jonge I vrouwen tussen de 25 en 35 jaar. Meer informatie over stoppen met roken? I Bel met Defacto: 0900 - 9390 0,22 0,10 p/m) ITTlDE FACTO ijk K EDERLANDSE KANKERBESTRIIDING ONINGIN WILHELMINA FONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36