Kijkje achter coulissen van disco PZC Giro 860 Tonnenmagazijn vol voor Zeeuwse avond bil Hoek urenlang zonder gas door leidingbreuk Beetje inventiviteit beperkt ongerief tot het minimum LATEN JE NIET LOS. STARTPROBL Ir? De Westerschelde vitaal VOOR V0GOS V Eigenaar Trinity grijpt kans om vooroordelen te logenstraffen Honkbalknuppel afgenomen Giro 860 Giro 860 Laat ze niet vallen Giro 222111 Hersenstichting ederland maandag 21 oktober 2002 door Ali Pankow RENESSE - Er komt heel veel bij kijken om een discotheek an no 2002 op verantwoorde wijze te laten draaien. Tot die conclu sie kwamen de kleine veertig bezoekers zaterdagmiddag tij dens het open huis bij danceclub Trinity in Renesse. Initiatiefne mer en exploitant Martin van Oeveren gaf hen graag een in druk van alles wat er ten behoe ve van veiligheid en goede be drijfsvoering wordt gedaan. Volgens hem biedt zo'n open dag een mooie kans een smoezelig imago en allerlei vooroordelen over discotheken te doorbreken Zelf vader van drie kinderen in de leeftijd van vijf tot negen kan Van Oeveren zich best voorstel len dat ouders zich wel eens ver twijfeld afvragen waar hun kroost eigenlijk uithangt als het een avondje gaat stappen. Een enquête die de TVinity-ex- ploitant vorig jaar hield onder middelbare scholieren leverde hem een schat aan informatie op voor zijn bedrijfsvoering. Eén daarvan was het besef dat veel mensen buiten het stapcircuit geen idee hebben hoe het er bij de danceclub aan toegaat. Van Oeveren greep zaterdagmiddag de gelegenheid om aan te tonen wat er allemaal is gedaan om de veiligheid binnen de danceclub te verbeteren en hoe wordt ge tracht overlast van drugsge bruik en dronkenschap te voor komen. „Het begint al bij de voordeur", zegt de uitbater. Hij wijst op de bordjes aan de gevel, die duide lijk vermelden dat aan personen TERNEUZEN - Tijdens een verkeerscontrole in de Axelse- straat in Terneuzen werd in de auto van een negentienjarige Fransman een honkbalknuppel aangetroffen. De knuppel werd in beslag genomen en de man kreeg een boete van 70 euro. onder de zestien jaar geen alco hol wordt verstrekt, dat het be zit van wapens en drugs verbo den is en dat het geluidsniveau met regelmaat boven de 80 deci bel reikt. Een speciaal bordje van de gemeente Schouwen- Duiveland geeft aan dat in dit etablissement aan de brandbe veiligingsbepalingen wordt voldaan.,-,Op dat gebied hebben we de afgelopen winter veel ge daan", zegt Van Oeveren. Hij verwijst naar het verplaatsen van de geluidsboxen, het aan brengen van oriëntatielampen voor het geval de normale ver lichting uitvalt, het versmallen van de steunkolommen en het verruimen van één van de bars, alles ten behoeve van een snelle doorstroming in geval van nood. Toiletjuffrouw In de toiletten worden de bezoe kers geattendeerd op de ventila toren die het snuiven van drugs onmogelijk moeten maken. De koele blauwe verlichting hier maakt het eventuele spuiters niet gemakkelijk de juiste ader te vinden. Bovendien biedt de nieuwe spiegelwand de toilet juffrouw een volledig overzicht op wat zich in de ruimte af speelt. „Het gaat ons vooral om het voorkomen van overlast", benadrukt Van Oeveren diverse malen. Daarom liet hij zijn per soneel een cursus van het Zeeuws Consultatiebureu voor Alcohol en Drugs volgen over hoe om te gaan met drank- en drugsmisbruik. Onder de bezoekers van de open dag bevinden zich diverse 'oud stappers'. Zij tonen zich onder meer verrast over de ontwikke lingen op het gebied van regi stratie, opslag en toevoer van dranken. Zo blijken fusten in middels te zijn vervangen door tanks. Van Oeveren heeft de program mering in Trinity ook aangepast naar aanleiding van de enquête. Zo zijn de vroegere thema avonden vervangen door het op treden van gast-dj's. Met enige trots kondigt de exploitant in november hier de komst van Paul Elstak en in december The Club Hats aan. door Ali Pankow BROUWERSHAVEN - Voor ini tiatiefneemster Ada van Kloos ter is het zaterdag aan het begin van het programma in het Ton nenmagazijn in Brouwershaven al duidelijk: ook op Schouwen- Duiveland bestaat behoefte aan een Zeeuwse Avond. Met 180 bezoekers lijkt die con statering terecht. Voor Van Klooster biedt het in elk geval een goede basis een traditie te maken van een jaarlijks optre den met Zeeuwse artiesten. De tweede editie van de Zeeuw se Avond bood zaterdag een ge varieerd programma met het Westkappels Kwartet en de zan ger Peter Dieleman. De onder delen bleken elkaar mooi aan te vullen. Het Westkappels Kwar tet, bestaande uit de accordeo nisten Jozien Slabber en Corry Jansen en twee zangers die bei den de naam Piet van Rooijen dragen, brengt vooral oud-Hol landse liedjes en niet specifiek in dialect. Peter Dieleman houdt het liever bij meer eigen tijdse onderwerpen en zingt juist in onvervalst Bevelands dialect. Wel weerklinkt in zijn repertoire wat nostalgie, maar dat is dan vooral gebaseerd op eigen jeugdherinneringen. Hu mor voert de boventoon zowel in zijn liedteksten als in zijn korte conferences. Wiidplassen Zo geeft Dieleman een kostelijk relaas over zijn ervaringen met het beleid tegen het wiidplas sen. Wie graag fietst door de Zak van Zuid-Beveland moet af en toe eens tegen een boompj e kun nen plassen, vindt Dieleman. In de strijd daarvoor heeft hij zelfs t-shirts laten maken met de op druk 'Wildplasse md meuhe'. De afbeelding van Manneke Pis er door Harold de Puysseleijr HOEK - Door een spontane breuk op een verbindingslas in een leiding van het nutsbedrijf hebben de inwoners van Hoek afgelopen zaterdag urenlang zonder gas gezeten. De bevol king liep geen gevaar. Voor de meeste inwoners bleef het onge mak beperkt tot een avondje in de kou zitten. Verder moesten ze een warme douche of heet bad uitstellen. Mensen met een gas fornuis waren aangewezen op een alternatief voor de warme maaltijd. Het gaslek werd om 15.45 uur geconstateerd in de Juliana- straat. Vijf huishoudens in die straat moesten hun huis uit en vonden tijdelijk onderdak bij familie. De gemeente vormde een crisis team dat direct de nodige veilig heidsmaatregelen ingangzefe Zo reden er geluidswagens doj het dorp om de inwoners mee delen dat ze de gaskraan dit moesten draaien. Om het zeka voor het onzekere te nemen, gen brandweerlieden daans nog eens huis aan huis langst deuren om er zeker van te zj; dat iedereen het advies hadty gevolgd. Bij inwoners die niet thuis ren, plakten vijftig medewe. kers van de gemeente en huif- diensten een brief op de dear Daar stond in dat ze de wonkj pas binnen mochten als zeers, ker van waren, dat z gas - zoals van een fornuis -ha den laten aanstaan op het nr ment dat ze hun woning verlóf ten. Medewerkers van Delta Nuk bedrijven slaagden er uiteinde lijk in de gasstoring rond kwr voor tien te verhelpen. bij acht hij passend en geeft hem hoop op extra subsidie uit Brus sel. Zeemansliedjes, afgewisseld met pikante teksten over struise boerenmeisjes en pronte kerels, vormen het repertoire van het Westkappels Kwartet. Veel ou deren onder het publiek zongen uit volle borst mee met num mers als 'Daar bij die molen', 'Korenbloemenblauw', 'Cheerio' en 'Neem mij met je mee'. 'Veel gelach oogstte ook het liedje dat Kees Pruis in 1933 schreeft over die dikke Jet die haar magere man geen plaats in het echtelijk ledikant biedt. door Harold de Puysseleijr HOEK - „Het was een beetje pe nibel, omdat de storing zich net rond etenstijd voordeed", zegt L. van Woerkom van café-res taurant De Instuif over de gas storing die ervoor zorgde dat heel Hoek afgelopen zaterdag van het einde van de middag tot ver in de avond zonder gas zat. „Daardoor konden we bijvoor beeld geen frites bakken." De Instuif improviseerde met de menukaart om de honger van de klanten op een andere manier te stillen. „Dan maar een broodje kaas serveren. En we hebben ook een elektrische grill. Dus een sateetje met brood of een tosti konden wel klaar maken. En natuurlijk hadden we ook de magnetron nog. Er waren dus wel wat alternatieven", aldus Van Woerkom. De familie Deij in de Rozenlaan draaide de gaskraan pas open nadat een geluidswagen tussen 23.00 uur en 23.30 uur een ron:. je door het dorp maken melden dat de storing verholps was.,Echt last hebben wij ei genlijk niet van gehad", vertó; C. Deij. „We koken elektrisch, dus wat dat betreft hadden \w geen probleem. Alleen de ver warming kon niet brander. Maar gelukkig is het nog niei echt koud, zodat het ongeriefal lemaal nog wel meeviel." Ook in het dorpshuis bleef hinder door het gemis van g- beperkt, vertelt een vrijwillig ster. „Er is hier een partijtjeg- weest en daar werd nogal gr danst. Dus de mensen blew wel warm, hoewel op het een ge geven moment wel een beet/ kouder werd." De bewoners van verzorgings huis Vremdieke tenslotte klaagden ook niet over de koj zegt medewerkster Gilda Diejen, die zaterdag avoÉ dienst had. „We koken ele trisch, dus kon er gewoon war eten worden gemaakt." GIRO- Alleen op de wereld. De straat als thuis en volledig aan het noodlot over gelaten. Kinderen in Midden-Amcrika zonder familie, zwervend op zoek naar warmte en geborgenheid. Jong leven dat al eindig lijkt voordat het is begonnen. Door middel van opvang, liefde en scholing A kunnen we deze weeskinderen 596890 wereldkanscn bieden. Het zijn de weeshuizen van WereldOudcrs die borg staan voor zorg en ontplooiingskansen. WereldOudcrs vormen een brug die deze verloren kinderen weer hou- vast en toekomst geeft. Nood- 7^ zakelijke steun die ons als WercldOuders nooit los laat. U toch ook niet! WerelT0udi;i<s WercldOuders, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152, 1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 E-inail: info@wereldouders.nl wwv .wereldouders.nl Sommige kinderen hebben een minder gelukkige start in hun leven. Bijvoor beeld omdat ze te vroeg geboren zijn. Dat kan leiden tot hersenaandoeningen. Ook in de loop van hun kinderleven. Voorbeelden zijn: autisme, ADHD, dyslexie, Gilles de la Tourette. De Hersenstichting Nederland finan ciert wetenschappelijk onderzoek om hersenaandoeningen bij kinderen te voorkomen of te genezen. Ook voorlichting krijgt veel aandacht. Uw steun is daarbij nodig. Geef daarom gul. ERSENSTICHTING NEDERLAND Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl Hersen tichting Nederland Kotle Houlslraat 10,2511 CD's-Gravenhage - 070-360 48.16 In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voorwetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilcpsic- projcctcn in ontwikkelingslanden. Word donateur. Er is nog zoveel te doen. ragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: 0900-8212411 Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl Steun de clubs, koop loten! Opgelet u kunt de loienverkopers van de Grote Clubactie weer aan uw deur verwachten Zij ?i|n lid van een vereniging uil uw buurt Ze ver kopen loten waarvan 80% van de opbrengst direct in hun clubkas be landt Doe mee en min Natuurlijk koopt u in de eerste plaats een lol om de club te steu nen. Maar dal is niet alles, u maakt zelf ook kans op de hoofdprijs van 100.000 - belastingvrij, een exoti sche vakantie of eén van de vele andere pnjzen GROTE CLUBACTIE www.clubaaie.nl Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het.beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10.2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48 16 - wwwhersenstichting.nl Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. Vogelbescherming Telefoon 030-693 77 77 www.vogelbescherming.nl Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder goed werkt, leidt dat tot een aantal lichamelijke klachten. De duidelijkste daarvan zijn: snel moe, kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht Zo wordt een glas water een dikmaker. Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartstichting.nl NederlandseV! Hartstichting Peter Dieleman bezingt veel eigentijdse onderwerpen in onvervalst Bevelands dialect. foto Marijke Folkertsma 'Kan ie nou nooit eens stilzitten? Waarom kan hij zich niet con centreren?' Dat zeiden vertwijfelde onderwijzers van Bas, tien jaar oud. Een leuke knul. maar wel één met ADHD. Dankzij medicijneri gaat het nu een stuk beter, ook thuis. Maar voordat zijn ouders wisten wat er aan de hand was. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diag- nostiek en betere behandeling voor deze en andere j aangeboren hersenaandoeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschappelijk onderzoek i en geven we voorlichting, leder kind verdient toch het beste? Geef daarom gul

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 26