Blamage Zeelandia Middelburg RCS benut de kansen beter PZC Veere met hakken over sloot bij DFS TTttSTTT Oostkapelle laat fusieploeg alle hoeken van het veld zien: 7-0 Knappe overwinningen Jong Ambon en Yerseke Vrouwen BV Souburg blijven zonder verlies BMW wil van Williams af Vrouwenploeg Oostkapelle uitgeschakeld Nieuwdorp geeft SSV geen kans in de beker maandag 21 oktober 2002 Zeelandia Middelburg-keeper Edwin Overbeekc blokkeert een schot van Ricardo Schipper. Overbeekes ploeggenoot Michel Sinke kijkt gespannen toe. foto Ruben O reel door Jan-Jaap Corré OOSTKAPELLE - Het wil de laatste weken allemaal niet zo lukken. In de competitie zet Zeelandia Middelburg slechte resultaten neer en die lijn werd zaterdag in en tegen Oostkapel le voortgezet. De zaterdag-eer steklasser won het bekerduel van de zondag-derdeklasser met liefst 7-0 en als de thuis ploeg de tweede helft iets nauw keurig was geweest, was het niet bij die zeven treffers gebleven. Veel ploegen zien het bekertoer nooi als een oefenwedstrijd. Makkelijk dat je niet zelf voor een tegenstander hoeft te zor gen vinden velen. ,,De competi tie is belangrijker, maar je wilt toch altijd winnen"is de defini tie die Zeelandia Middelburg trainer Huib Meerman eraan geeft. Zaterdag leek hij de enige aan Zeelandia Middelburg-zij de die wilde winnen. De onge looflijk makkelijke manier waarop zijn spelers zich naar de slachtbank lieten leiden, frus- teerde de oefenmeester dan ook enorm. „Ik weet niet hoe mijn spelers zich voorbereiden op zo'n wed strijd, maar ik zou willen dat ze het allemaal zoals ik deden. Ik speel een wedstrijd drie keer, dat deed ik als speler al. Het zag er af en toe wel heel makkelijk uit", klaagde hij na de vernede rende nederlaag. Collega Karl Vergouwen was vond niet dat het alleen aan de zwakte van de fusieclub had ge legen dat de score zo hoog uit viel. ,,Wij hebben een goede wedstrijd gespeeld al ben ik er van overtuigd dat we nog beter kunnen. Wel heeft het me ver baasd dat we zoveel ruimte kre gen." Krachtsverschil In het eerste deel van de wed- strij d was nog weinig te zien van het grote krachtsverschil tussen de teams. De bezoekers waren het eerste kwartier gelijkwaar dig en kregen zelfs een kansje om de score te openen via Daan Eikenhout, die samen met zijn broer Evert in de spits speelde. Nadat Dennis van der Welle de score na een schitterende pass van Matthijs Lugtenburg had geopend, leken de Middelbur gers echter al niet meer in de goede afloop te geloven. Misverstanden stapelden zich op en vooral de verdediging sta pelde fout op fout. Lichtpuntje was nog A-junior Alper K05, die zich redelijk overeind hield tus sen zijn falende medespelers. Ook hij kon echter niet voorko men dat Ricardo Schipper na een halfuur de score verdubbel de. Joel Pattenier, vorige week nog wissel in het team van Ver gouwen, zorgde vlak voor rust al voor de beslissing door een vrije trap feilloos in de verre hoek te plaatsen: 3-0. Meerman verklaarde niet boos te zijn geworden in de rust. „Ik heb de jongens proberen aan te geven wat wel goed was gegaan en gezegd dat ze moesten gaan voetballen alsof het 0-0 stond. Er ging zoveel fout. Er was geen agressiviteit, de tweede bal was steeds voor Oostkapelle en ook passes over vijftien meter kwa men niet aan. Als je dat niet kunt verbeteren heb je een groot probleem. Ik had ook wel kun nen gaan schelden, maar dat heb ik de afgelopen weken al ge noeg gedaan en je kunt ook té negatief worden. Misschien heeft Meerman nog wel spijt gehad van zijn rustige optreden in de rust, want wat de Middelburgers na rust lieten zien was zo mogelijk nog slech ter. Oostkapelle daarentegen ging, gesteund door de ruime voorsprong, steeds makkelijker voetballen. Kans op kans werd gecreëerd of gekregen en de achttienjarige Van der Welle bracht vlak na rust met zijn tweede treffer, de stand op 4-0. Uit een mooie steekpass van Jorrit Schuurman zorgde Ferry Alfons voor de 5-0 en daarna was invaller Ruben Coppoolse niet zelfzuchtig en stelde me de-invaller Turgut Kizilarslan in staat 6-0 te scoren. In bles suretijd zorgde de sterk spelen de Matthijs Lugtenburg er ten slotte nog voor dat er gesproken kon worden van een ware ze venklapper. Op basis van die tweede helft kreeg Oostkapelle daarmee niet eens te veel. Erger voor Zeelan dia Middelburg was dat spelbe paler Marcel Lourens uit moest vallen met een verzwikte enkel. Of hij zondag weer fit is voor de wedstrijd met Hontenisse is nog maar de vraag. Teleurstellingen Vergouwen weet dat er nog veel potentie in cle ploeg van Oostka pelle zit. „We hebben een jonge ploeg waar veel talent in zit. We hebben een weg voor ons zelf uitgestippeld en op die weg zul len we best wat teleurstellingen tegenkomen. Het belangrijkst is dat we weten waar we mee bezig zijn. In de competitie verwacht ik dat we dit jaar rond de vijfde plaats kunnen eindigen. Ons manco was de afgelopen weken het scoren. Dat was vandaag ge lukkig anders en als Wilfred Schipper weer fit is hebben we weer een echte spits. Dat is denk ik heel belangrijk voor ons." Collega Meerman heeft meer zorgen voor de komende tijd. „We komen overal een stukje te kort en een stapje te laat. Daar bij moet ik eens ernstig naar de verdediging kijken. Gelukkig hervatten steeds meer spelers de training en ik denk erover om Jan de Rijke terug te halen uit het tweede. Ik denk dat hij onze verdediging misschien wel neer kan zetten. Duidelijk is dat we de komende week weer veel zul len moeten praten", verzuchtte Meerman. Oostkapelle-Zeelandia Middelburg 7-0 (3-0). 17. Dennis van der Welle 1-0, 33. Ricardo Schipper 2-0, 45. Joël Pattenier 3-0, 52. Dennis van der Welle 4-0, 56. Ferry Alfons 5-0, 76. Turgut Kizilarslan 6-0, 91. Mat thijs Lugtenburg 7-0. Scheidsrech ter: C.W. Bos EindhovenAantal toeschouwers 100. Oostkapelle: Mohammed El Bek- kaouiJoël Pattenier, Matthijs Lug tenburg, Edwin Meerman, Rick Pattenier; Ricardo Schipper, Roel Latuheru, Anton Kruit (73. Ruben Coppoolse); Dennis van der Welle, Jorrit Schuurman (70. Turgut Kizi larslan), Ferry Alfons (61. Hajo Barth). Zeelandia Middelburg: Edwin Overbeeke; Paid Constandse, Piet Baan (46. Robert Vergouwe), Alper Kog, Michel Sinke; Jeannot Wolf, Pascal van de Berg, Marcel Lourens (51. Patrick Vogel), Ruud de Vroe, Daan Eikenhout (46. Frank Lee man), Evert Eikenhout. door Klaas Verspoor BURGII-HAAMSTEDE - Lang mocht DFS zaterdag hopen op een verrassing in de bekerwed strijd tegen Veere. Zonder zes vaste basisspelers had de ploeg uit Burgh-Haamstede bij rust een 2-0-voorsprong en lange tijd bleef de Schouwse ploeg aan de goede kant van de score. Pas in blessuretijd wist Veere de winnende treffer achter keeper Leander Rouw te schieten. Voor rust bracht Mariko Rouw DFS aan de leiding en Remco Rotte scoorde daarna zelfs 2-0. In de rust waarschuwde DFS- trainer Kriens zijn ploeg nog maar eens voor de dode spelmo menten maar juist op dat front ging het foutwant Theo van Ta- tenhove scoorde uit een corner de 2-1. Doelman Leander Rouw van onze sportredactie VLISSINGEN - Zondag-vijfde- klasser Jong Ambon is bezig aan een goede serie. Na de zege van vorige week in de toppper tegen Dreischor werd nu Walcheren uit het bekertoernooi geknik kerd. Verrassend was ook de ze ge van Yerseke op Goes: 5-3. Jong Ambon-Walcheren 3-2: De bezoekende leiders van de vierde klassed i e wel erg veel in vallers in de basis hadden, kwa men al in de eerste minuut op voorsprong door Wouter van Leersum. Percy Telussa tekende na ruim een half uur voor de 1-1 maar in de slotminuut van de eerste helft werd het door op nieuw Van Leersum ook weer 1- 2. Na rust had Jong Ambon het beste van het spel. Eldridge Pentury tekende halverwege de tweede helft voor de 2-2 en Martin Waisapy maakte vlak voor tijd vóór de 3-2. Ouwerkerk-Robur 0-4: Robur sprong effectief met de kansen om. Andy Latusia, Jeroen Ger- ritse en Rik Hopmans schoten speelde een hoofdrol in de slot fase van het duel. Nadat Veere een vrije trap toegewezen kreeg ging hij onder de bal door en dat betekende de 2-2. Terwijl DFS zich aan de kant al rijkrekende in de strafsehop- penserie, profiteerde derde klasser Veere optimaal van een slippertje. Leander Rouw wilde een terugspeelbal naar links doorspelen, maar Veere-speler René-Michel Gerritsen kreeg daarbij de bal zo in de voeten ge speeld. Hij aarzelde geen mo ment en besliste het duel alsnog in de reguliere speeltijd. DFS - Veere 2-3 (2-0). 20. Mariko Rouw 1-0, 33. Remco Rotte 2-0, 62 Theo van Tatenhove 2-1, 88 Adri- aan Kroeze 2-2, 90. René-Michel Gerritsen 2-3. Scheidsrechter: H. van Meerkerk (Streeflcerk). Gek kaart: Ronald Braam (DFS). Aantal toeschouwers: 100. raak in de eerste helft en Gerrit- se zette met zijn tweede treffei in de slotfase de kroon op he' werk. Vorige week eindigde he' onderlinge treffen in de compe titie eveneens in 0-4. Yerseke-Goes 5-3: In een zeei onderhoudende wedstrijc kwam de thuisploeg na eer kwartier op voorsprong dooi Bart van Steveninck. Doelmar Poley voorkwam vervolgens eer verdiende gelijkmaker en neger minuten voor rust werd het ui een counter zelfs 2-0 door Mar cel van de Kreeke. In de slotmi nuut van de eerste helft werd he toch nog 2-1 door Qweng Tran Bart van Steveninck vergroott< vier minuten na rust de voor sprong weer tot twee doelpun ten, maar een kwartier voor tij< bracht Niels Paardekooper me j een vrije trap van twintig mete de spanning weer terug. Miche de Rooy tekende drie minute] later al weer voor de-4-2 en pa nadat De Rooy in de slotminuu voor 5-2 had gezorgd, zorgd' ver in blessuretijd opnieuv Paardekooper vanaf elf mete voor de 5-3-eindstand. door Jeremy Deug VLISSINGEN - Het vrouwen team van BC Vlissingen heeft zijn eerste zege te pakken. In het bekertoernooi won de ploeg met 67-56 bij Oegstgeest. De vrou wen van BV Souburg bleven ook tegen Agathos ongeslagen. Oegstgeest-BC Vlissingen 56- 67: BC Vlissingen was het aan zijn stand verplicht te winnen, want de tegenstander speelt een klasse lager. Met Cindy Kole weer terug van vakantie, maar Marjolijn van den Bosse nog steeds geblesseerd, probeerde Vlissingen het fysieke over wicht uit te buiten. In het begin van de wedstrijd lukte dit aar dig en liep de ploeg na vier mi nuten uit naar een 2-8-voor- sprong. Daarna ging het spel echter gepaard met teveel per soonlijke fouten. Oegstgeest kon weer aansluiten en eindigde het eerste kwart zelfs met een 20-18-voorsprong. Na 34-38 bij rust en 42-49 na het derde kwart kwam Vlissingen in de slotfase vanwege de hoge foutenlast nog even in proble men. Juist in die moeilijke slot fase toonde de ploeg echter wat het waard is en werd een plaats in de achtste finales behaald. Scores BC Vlissingen: Nanon Doe- land 23 punten, Yolanda Joosse 15, Astrid Franke 12, Melanie Linden- berg 7, Jessica Verhage 4 p, Cindy Kole en Linda de Meij beiden 3. Eastwood Tigers-BC Vlissingen 2 63-34: In Oosterhout had BC Vlissingen 2 weinig in te bren gen tegen het ongeslagen East wood Tigers. Tegen de straffe verdediging werd veel balver lies geleden, waardoor het eer ste kwart eindigde met 21-6. In het tweede kwart herstelde BC Vlissingen zich (35-20), maar na de pauze was Eastwood Tigers weer superieur en tracteerde het het team van coach Tom Jozias- se op een ruime nederlaag. Scores BC Vlissingen 2: Elisa Kui pers 9 punten, Ilse Bos 8, Marjolein de Dreu 8, Chariot Wierikx 4, Roma- na de Ridder 3 en Dorien de Witte 2. HAMBURG - BMW heeft verge vorderde plannen in 2005 met een eigen team de Formule 1 te betreden. Eind 2004 loopt het huidige contract van de Duitse automobielfabrikant met Wil liams af. DPA BV Souburg-Agathos 83-38: Het nog ongeslagen vrouwen team van coach Hans van der Linden begon sterk, leidde na de eerste periode met 16-6 en bij rust met 36-19. Een nieuwe ver dedigingstrategie wierp daarna zijn vruchten af. Agathos be reikte haar lange spelers niet meer en de thuisploeg kon ver der uitlopen. Scores BV Souburg: Esther Vendrik 20punten, Ilse Rijnberg 16, Nicoline Croste 14, Wendy Kasander 14, Git- ta Krayo 8, Machteld Steketee 6, Ju dy Slager 3, Suzan Plas 2. Volharding-Eastwood Tigers 63-54: Het team van coach Kees Steur begon moeizaam en kwam snel op een achterstand. Maar langzaam begon de ploeg uit Goes beter te draaien en werd een inhaalrace ingezet. Bij rust was het al 31-27 en on danks een moeilijk vierde kwart bleef de zege in Goes. Scores Volharding: Winston Does burg 12 punten, Rim. Ranshuijsen 10, Kany Nugloze 9, Bas Remijn 9, Michael Schoonen 8, Ralph Ranshij- sen 7, Louis Pilcard 6 en Salvador Wimpel 2. BC Vlissingen-SVH 90-65: De mannenploeg startte fel en goed tegen een tegenstander waar nog nooit van gewonnen was. Via 13-1 en 22-6 werd een 48- 20-ruststand bereikt. Daarna kwam SVH even terug, maar via 60-40 bereikte Vlissingen over tuigend met 90- 65 de finish. Scores BC Vlissingen: Danny Kas ander 17 punten, Sander Klap 14, Envin Hilbert 13, Arno Francke 13, Rakhis Angnoe 7, Stefan Schrier 7, Sebastiaan Roelse 6, Jeffrey van Driel 5, Jeroen Nieuwkamp 4 en Niels Wisse 4. VLISSINGEN - De vrouwen van Oostkapelle hebben zich in Amsterdam niet weten te plaat sen voor de vierde ronde van de nationale beker. Hoofdklasser Buitenveldert was met 3-1 te sterk voor het team van de wegens ziekte af wezige trainer Adrie Francke. Bij rust leidde de thuisploeg door twee gemakkelijk wegge ven doelpunten en een knappe kopbal na een strakke corner al met 3-0. Een vrije trap van Thea de Blaey leverde direct na de thee wel een tegentreffer op, maar meer kansen creëerden de Zeeuwsen daarna niet. foto Ruben Oreel Wessel Vermeulen van RCS (rechts) draait weg bij Vlissinger Christiaan Maas. Souburgers koeler voor de goal dan Vlissingen: 2-0 door Ron de Waal OOST-SOUBURG - Het ver schil in de bekerderby tussen RCS en Vlissingen lag gister middag niet in het feit dat de Souburgse formatie een klasse hoger speelt in competitiever band. Het grote verschil zat meer in de koelbloedigheid in het vijandelijke strafschopge bied, waar RCS zich tweemaal doeltreffend toonde: 2-0. „En dat is nou juist het pro bleem waar we ook in de com petitie mee kampen", zei Vlis- singen-trainer Ruud Pennings direct na afloop. „We moeten de kansen gewoon beter benutten. Daarbuiten ben ik over de van daag geleverde prestatie dik te vreden." Vlissingen wekte in derdaad niet de indruk dat het de bekerderby tegen RCS als een verplicht tussendoortje be schouwde. Vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Loos werd er voor iedere meter gevochten. Aan Souburgse zijde was die inzet, zeker in het eerste halfuur, niet altijd zichtbaar. „Er viel inderdaad te weinig in spiratie te bespeuren bij de meesten van ons", bekende aan voerder Martin Janse na afloop. In de tiende minuut leek Vlis singen op voorsprong te komen. Leroy Grootfaam liet met een schitterende pegel keeper Arvid Pieterse van RCS kansloos, maar de vele bezoekers zagen dat de binnenkant van de paal RCS overeind hield. Enkele mi nuten later was het aan de ande re kant wel raak, toen Martin Janse een voorzet van Machiel Marckelbach van dichtbij kon binnenlopen: 1-0. Meer grip Vlissingen liet zich echter niet van de wijs brengen, en kreeg zeker op het middenveld meer grip. „We hadden er in die eerste helft veel korter op moeten zit ten", concludeerde Martin Jan se. Hoewel Vlissingen meer en meer aandrong bleef de Sou burgse defensie, onder leiding van Michael Cabenda, makke lijk overeind. Door enkele wis sels die trainer Hans de Nooijer inmiddels had toegepast, kon RCS in de tweede helft wel meer druk naar voren geven, maar toch was de eerste kans opnieuw voor Vlissingen. Danny Gilde zette met een doorkopbal Roe- pesh Bhagola a 1 leen voor keeper Pieterse, maar de boogbal van de kleine spits miste de juiste richting. Net als in de eerste helft, strafte RCS het gebrek aan doeltref fendheid bij Vlissingen snel af Een lage voorzet vanaf de rech terkant van Martin Janse be reikte de vrijstaande Asraf Elhrouz, die wel raad wist met dit buitenkansje: 2-0. Leroy Grootfaam verzuimde kort hierop de aansluitingstref fer aan te tekenen voor Vlissin gen. door in kansrijke positie volledig over een voorzet van Roepesh Bhagola heen te maai en. Langzamerhand vloeiden de krachten aan Vlissingse kant weg waardoor Martin Janse nog een goede mogelijkheid op een ruimere marge kreeg. Gerouti neerd speelden de Souburgse formatie de tijd vol, want verder dan schotkansen voor Bhagola en Vallentino Blommaert kwam Vlissingen niet meer. „En dan vind ik, zeker gezien ons veld spel, dat we iets te weinig gekre gen hebben", merkte Ruud Pen nings terecht op. Collega Hans de Nooijer was niet echt tevreden. „De balbe handeling liet te wensen over, waardoor van een fatsoenlijke voortzetting nauwelijks sprake was Daar tegenover moet ik mijn verdediging wel een com pliment maken, want die staat de laatste tijd als een huis. RCS-Vlissingen 2-0 (1-0). 12. Mar tin Janse 1-0, 62. Asraf Elhrouz 2-0. Scheidsrechter: J. Loos (Halsteren) Aantal toeschouwers250. RCS: Arvid Pieterse; Paul Reiler, Michael Cabenda, Sander Schutte. Niels Tournoy, Asraf Elhrouz, Chris van Heuven, Harold Vermeulen (60. Ruud Verbeek). Machiel Marckel bach (55. Jiddo Lawalata); Daan Kloet (45. Wessel Vermeulen) en Martin Janse. Vlissingen: Rinaldo Gilde; Valenti no Blommaert, Christian Maas, Giovanni Siereveld, Jamal Bou- zambou; Danny Gilde, Gmefu Sam- bi, Michael Boedhoe (66. Pascal de Vey); Roepesh Bhagola, Leroy Grootfaam (69. Mustafa Özcelik) en Lunven Vermeer, van onze sportredactie VLISSINGEN - Ook in het bekertoernooi toont Nieuw dorp zich een gevaarlijke ploeg. Zaterdag versloeg de ploeg van Piet Puijpe het twee klassen hoger spelende SSV'65 met 3-1. Bekerzeges waren er ook voor Patrijzen, Borssele, Arnemuiden, Ril- landia en Zeeland Sport. Kruiningen versloeg Wemel- dinge na strafschoppen. Nieuwdorp-SSV'65 3-1: De knappe overwinning van de twee klassen lager spelende thuisploeg kreeg al voor de rust gestalte door Marcel van de Does en Haluk Tamam- bay 2-0. Het werd na de thee zelfs eerst nog 3-0 door Peter Kastelein, voordat Ronnie Hillebrand een kwartier voor tijd de eer kon redden. Kapelle-Patrijzen 0-1: De bezoekers bleken vooral in de eerste helft de betere en gevaarlijkere ploeg. Toch was erna een hal f uur een Ka- pelse verdedigingsfout nodig om Patrijzen via Niels Mul der aan een 1-0-voorsprong te helpen. In de tweede helft probeerde de thuisploeg het wel, maar echte kansen kreeg het niet. Omdat ook Patrij zen niet echt aandrong, werd het na de thee een fletse ver toning. VCK-Borssele 0-2: Voor rust had VCK nog wel een veld- meerderheid, maar na rust was Borssele beter. Via twee treffers van Martijn Boone, in de 60e en 66e, minuut ging de winst dan ook terecht naai de bezoekers, die een klasse lager spelen. Noormannen-Arnemuiden 1-2: De bezoekers startten sterk en via twee fraaie tref fers van Jacky de Smit stond het binnen twintig minuten dan ook 0-2. Amemuiden nam gas terug en Noorman nen kwam door Peter van Al phen na een scrimmage met een schot via de paal terug tot 1 -2. De beste kansen tot aan de rust waren daarna voor de thuisploeg. Na de thee zag Arnemuiden door goed kee perswerk van doelman van Wageningen en pech (Mari- nus Baas schoot op de paal) geen kans de winst definitief veilig te stellen, waardoor er in de slotfase nog een knappe actie van doelman Meul- meester nodig was om de strafschoppen te voorko men. Heinkenszand-Rillandia 1- 6: Arjan Koopmans tekende na tien minuten voor 0-1, maar vanaf elf meter kon Ri chard Wissekerke daarna de thuisploeg weer op gelijke hoogte brengen. De bezoe kers gingen echter via een tweede treffer van Koop- mans (36e minuut) geflat teerd met een voorsprong rusten. NarustwasRillandia wel duidelijk de betere ploeg en via nog eens twee treffers van Koopmans 1 strafschop) en twee goals van Mich iel van Tri jen werd het nog een ruime 1-6. Grenswachters-Krabben- dijke 4-0: De 2-0-voorsprong bij rust door doelpunten van Wim van Laarhoven en Dan ny Verkuil was dikverdiend. Na de thee speelden de be zoekers wel meer mee, maar echte doelkansen kreeg men niet. Twee treffers van Dave Roels leverden de uiteinde lijke 4-0 op. Colijnsplaatse Boys-Zee land Sport 0-3: De winst ging eenvoudig naar de betere Vlissingers, die zich via tref fers van Raymond van Geersdaele in de eerste helft en Ender Igdeci en Roel Schreurs na de thee simpel voor de volgende ronde plaatsten. Wemeldinge-Kruiningen 3-3 (Kruiningen wns): Roy Jere- miasse opende na vijf minu ten de score voor de thuis ploeg. Pas vlak voor rust werd de voorsprong na een solo van Adriaan van de Plasse door de bezoekers te niet gedaan. Johnny Tim merman maakte er na 57 mi nuten 2-1 van, maar door een vrije trap van Dirk-Jan Schipper ging ook die voor sprong tien minuten voortijd weer verloren. Vijf minuten later werd het door opnieuw Timmerman 3-2, maar nu hadden de bezoekers via Ar no van de Berge al binnen de minuut het antwoord klaar. In de straf schoppenreeks misten Pascal Feytel en John Mol de tweede en vijfde strafschop voor de thuis ploeg en werd van Kruining- se zijde alleen de eerst penal ty van Dirk-Jan. Schipper door doelman Zuiddijk ge stopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17