Grensrechter zorgt voor ophef Hoek ligt al een straatlengte voor Ter Leede blijft punten verspelen Terneuzen toont twee gezichten PZC Ploegen zijn dicht bij elkaar in hoofdklasse 15 Kloetinge komt met de schrik vrij tegen Marken: 2-2 AZVV is al vijf duels ongeslagen door Hans Radt VLISSINGEN - Ter Leede is de weg kwijt in de hoofdklas se A. De ploeg uit Sassen- heim liet een klinkende 4-0- overwinning op Hoek volgen door twee gelijke spelen en afgelopen zaterdag zelfs een 1-0-nederlaag bij Katwijk. Ondanks deze slechte serie staat Ter Leede nog altijd op de tweede plaats, op zes pun ten van leider Hoek. Het moet de tweede plek ech ter wel delen met Quick Boys, dat zaterdag een 3-0-voor- sprong bij Lisse zag verdwij nen, maar dankzij Maarten Bak uiteindelijk alsnog de drie punten binnenhaalde: 3-4. Rijnsburgse Boys - Excelsior Maassluis 2-2 (1-2). Mike de Blij 0-1, Alex Redel 1-1, Paolo Men- donka 1-2, Arne van de Berg 2-2. Rode kaart (2xgeel): Rasens (Ex celsior M). Aantal toeschouwers: 700. Katwijk - Ter Leede 1-0 (1-0). Sander Molenaar 1-0. Aantal toeschouwers: 1200. Noordwijk - Scheveningen 1-1 (1-1). Florensio Cornelia 1-0, Ri- cardo van der Heijden 1-1. Rode kaart (2x geel): 85. Jim Charité (Scheveningen). Aantal toe schouwers: 800. FC Lisse - Quick Boys 3-4 (1-3). Remco Torken 0-1, Hendrik van Beelen 0-2, Hendrik van Beelen 0-3, Berry Jansen 1-3, Kevin Winter 2-3, Robert Hoever 3-3, Maarten Bak 3-4. Aantal toe schouwers: 2000. door Peter van Kouteren VLISSINGEN - In de hoofd klasse B van het zondagvoetbal gaf de topdrie elkaar gisteren niets toe. TOP, Vinkenslag en Schijndel/ Datelnet boekten een nieuwe zege. TOP was van het drietal het best op dreef. Dat resulteer de tegen het laag geklasseerde IVS in een ruime 5-1 overwin ning. De verschillen in de hoofdklasse B blijven niettemin klein. Vinkenslag - Gemert 1-0 (1-0). 3. Atilla Dökmeci 1-0. Scheidsrechter: A. van der Doelen (Vinkei). Aantal toeschouwers: 400. Panningen - SV Meerssen 0-1 (0-0). 89. Bart Meulens 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: J. Fransen (Bruns- sum). Gele kaart: Smulders (Pan ningen). Aantal toeschouwers: 400. JVC Cuijk - UNA 0-1 (0-0). 85. Ruud Spooren 0-1. Scheidsrechter: L. Wijnants (Landgraaf). Gele kaart: Van Haaren (JVC Cuijk), Vreven (UNA). Aantal toeschouwers: 800. TOP - TVS 5-1 (3-0). 12. Erik de Groot 1-0,38. Erik de Groot 2-0, 44. Naou Feltlily 3-0, 55. Martijn Hof man 3-1, 88. Erik de Groot 4-1, 90. Pascal van de Brand 5-1. Scheids rechter: H. Cremers (Stijn). Aantal toeschouwers: 250. Deurne - OJC Rosmalen 4-1 (2-0). 28. Sven Weijers 1-0, 41. Edivin van Houts 2-0, 50. Sven Weijers 3-0, 63. Jeroen van Moorsel 4-0, 68. Jorg van de Miessen 4-1. Scheidsrechter: J. 1 Tempelaar (Dordrecht). Gele kaart: 1 Van Houts (Deurne), Scheepens, Van der Plas, Schoonens (OJC Ros malen). Aantal toeschouwers: 500. UDI'19/Beter Bed - Schijndel/Da- telnet 1-3 (1-0). 19. Hans Seijkens 1 1-0, 79. Ronnie Hoevenaars 1-1, 88. i Olaf Schaap 1-2, 90. Ronnie Hoeve- naars 1-3. ScheidsrechterJ. Vo.v (Rosmalen). Gele kaart: Seijkens (UDI'19/Beter Bed), Minneboo, 1 Evers, Berends (Schijndel/Datel net). Aantal toeschouivers: 900. swb maandag 21 oktober 2002 door Jan Dagevos KLOETINGE - De man van de wed strijd bij Kloetinge-Marken werd za terdag Ronald Zuijdwegt. De aanvaller bezorgde zijn ploeg vier minuten voor het einde een belangrijk punt (2-2). Toch scheelde het maar weinig of de ti tel was aan zijn neus voorbijgegaan. Grensrechter Eddy Goormachtig uit Nieuw- en Sint Joosland stak de doel puntenmaker in de slotfase met een op merkelijke actie naar de kroon. Er waren zaterdag nog vijf minuten te spelen, toen Goormachtig bij een uit trap van Kloetinge-doelman Merlijn Swennen zij n vlag plots in de lucht stak en de aandacht trok van arbiter Van der Werff. Wat volgde was topberaad aan de zijlijn en niet veel later een vrije trap op de rand van het strafschopgebied, in het voordeel van Marken. De grens rechter had namelijk (als enige) gecon stateerd dat de keeper bij zijn uittrap, met de bal in zijn handen buiten de zes- tienmeter-zone was gekomen. Het was een typisch geval voor een kniesoor, maar volgens de letter van de wet wel een ordinair geval van hands. „Mijn as sistent was zeer resoluut", verklaarde arbiter Van der Werff later. „Ik had het zelf niet gezien, maar voor dat soort dingen heb ik dus mijn assistenten." Het was een beslissing met grote gevol gen. Carlos Hasselbaink, de broer van Jerrel, zette zich achter de bal en knal de de bal snoeihard langs de muur in het doel: 1-2. Kloetinge-trainer Diede- nk Hiensch vocht de treffer nog aan. Hij rende het veld in en ging verhaal halen bij de scheidsrechter. De oefen- meester verkeerde in de veronderstel ling dat het om een indirecte vrije trap ging. „Omdat mij niet duidelijk was voor welke overtreding hij nu gefloten had." Het was te proberen, maar de smeekbe devan Hiensch vond geen gehoor. „Een handsbal levert een directe vrije trap op", stelde arbiter Van der Werff, op wiens optreden weinig was aan te mer ken. Scrimmage De woede in het Kloetinge-kamp was van korte duur. Nog geen minuut later zorgde Ronald Zuijdwegt voor even wicht. Uit een scrimmage voor het doel werkte hij de bal achter Marken-kee per Eelco Zeinstra: 2-2. „Gelukkig is er dan ook nog zoiets als gerechtigheid", vond Diederik Hiensch naderhand. ,Het was toch wel heel zuur geweest als we door zo'n moment hadden verloren. Dat had een nieuwe klap voor deze ploeg betekend en dat konden we er na vorige week (5-0-verlies bij Capelle) absoluut niet bij hebben." Dat zware verlies had zijn sporen nage laten, zo liet Hiensch zaterdag door schemeren. Hij vergeleek het met een rouwproces, waarbij hij ervoor had moeten zorgen dat de spelers weer fris van geest zouden worden. Tijdens het duel met Marken bleek dat hij daar maar ten dele in was geslaagd. Zijn vol gelingen waren van goede wil, maar bij de meesten ontbrak het vertrouwen. Dat leidde net als vorige week tot ont stellend veel balverlies. Tot overmaat van ramp moest Kloetin ge na 25 minuten ook nog eens verder zonder John Bentschap Knook. Derou- tinier, die al niet topf it aan het duel was begonnen, kreeg een tik tegen zijn hoofd en voelde zich duizelig. Het was een streep door de rekening voor Hiensch. Bentschap Knook was met zijn kopkracht een belangrijke pion ge weest in de defensie. Toen hij wegviel, verloor Kloetinge menig duel door de lucht. Bovendien viel de organisatie weg. Speldenprik De 0-1 was een logisch gevolg. Uit een hoekschop vanaf rechts kopte Jaap Cornelis Teerhuis in de 32e minuut bij na ongehinderd in. Kloetinge kon hier na zo af en toe een speldenprik uitdelen (Erik de Groene en Emiel Dorst schoten in het zijnet), maar had absoluut geen grip op de wedstrijd. Tot vier keer toe ging de thuisclub langs de afgrond, maar de pijlsnelle Carlos Hasselbaink (hij vocht prachtige duels uit met de onverzettelijke Pieter de Munnik) was slordig in de afwerking. Driemaal ging de bal naast het doel, eenmaal redde doelman Swennen met de voet. Nadat Erik de Groene oog in oog met de Marken-goalie nog had gemist, werd het in de 59e minuut toch gelijk. Emiel Dorst schoot prachtig raak uit een vrije trap, net buiten het zestienmeterge bied. Het was het resultaat van extra trainingsarbeid. De gelijkmaker leek even de ommekeer in te leiden, maar Kloetinge kreeg ook nu niet echt vat op de tegenstander. Dat had alles te ma ken met de opbouw van achteruit, die van een bedroevend gehalte was. Het leidde zelfs tot een opmerkelijke koers wijziging. Toen het via de combinatie niet lukte, koos Kloetinge voor oppor tunistisch spel, de lange hoge bal. Acrobatisch Het leverde een opwindende slotfase op, met een prachtige redding van doel man Merlijn Swennen en een acroba tisch hoogstandje van Pieter de Mun nik. De aanvoerder, die dit keer als li bero was geposteerd en andermaal een goede wedstrijd afleverde, voorkwam met een ultieme sliding de 1-2. Uitein delij k kwam die stand toch op het bord toen grensrechter Goormachtig zich liet gelden en doelman Merlijn Swen nen bij een uittrap betrapte op hands. De doelman was zich van geen kwaad bewust. „Ik zou het nog eens terug moeten zien. Als ik buiten mijn straf schopgebied ben terecht gekomen, is het mijn fout geweest en ben ik verant woordelijk." De keeper kon toch nog opgelucht ademhalen, toen Zuijdwegt uit de daarop volgende aanval de 2-2 binnenschoot. Kloetinge-Marken 2-2 (0-1). 32. Jaap Cor nelis Teerhuis 0-1, 59. Emiel Dorst 1-1, 85. Carlos Hasselbaink 1-2, 86. Ronald Zuijd wegt 2-2. Gele kaartenPascal Hoogland, Dick Zwarthoed (beiden Marken), Micha Lekawael (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 850. Kloetinge: Merlijn Swennen; Erwin van der Woerdt, Pieter de Munnik, John Bentschap Knook (25. Micha Lekawael), Arno Me- laard: Jeffrey Frijters, Emiel Dorst, Niels Lodewijk (70. Jan Baaijens); Wilco de Valk, Erik de Groene en Ronald Zuijdwegt. Marken-spits Carlos Hasselbaink (midden) was een handenbindertje voor Pieter de Munnik (links) en doelman Merlijn Swennen van Kloetinge. foto Willem Mieras Trainer Angelo Nijskens laat zich niet gek maken in Volendam: 1-3 door Koen de Vries TERNEUZEN - Wat doet een trainer die zijn ploeg een halve wedstrijd heeft zien knoeien, maar daama met wervelend voetbal een gelijkspelletje ziet halen? Zo'n trainer lacht in de regel, al was het alleen maar van opluchting. Dat deed Terneu- zen-oefenmeester Dimitri Mbuyu gisteren dan ook nadat zijn ploeg op eigen veld met 1-1 had gelijkgespeeld tegen TEC uit Tiel. Of hij positieve gedach ten had was een heel andere zaak. Tegen TEC was namelijk aanmerkelijk meer te halen dan een puntje. 1 AXEL - AZVV boekte zaterdag opeigen veld de tweede seizoen zege in de tweede klasse E van hel zaterdagvoetbal. De Axelse ploeg won de inhaalwedstrijd legen Seolto met 3-1. AZVV wipte daardoor op de ranglijst over Seolto heen naar de achtste plaats, met negen punten uit zes wedstrijden. De ploeg van trainer Jaap Goossen is inmiddels al vijf wedstrijden oprij ongeslagen. De winst tegen Seolto kwam tot stand door twee doelpunten in het eerste kwartier: eigen doel punt Seolto-speler Corné van Tilborgh en Leon Goossen. Na rust scoorde Van Tilborgh in het goede doel (2-1), maar vlak voor tij d stelde Goossen met zijn tweede treffer de zege veilig. In de derde klasse B van het za terdagvoetbal rukte Sliedrecht door een 2-1-overwinning op FSV op naar de tweede plaats achter koploper 's-Gravendeel. Middenmoter WHS uit Sint An- naland blijft daardoor drie pun ten voor op FSV. De andere twee Zeeuwse verte genwoordigers - Duiveland en Bruse Boys - vertoeven in de on derste regionen. i SPORTREDACTIE j Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 I Fax:(0118)470102 I E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinatorzuid) Koen de Vries (coördinator midden) j RudyBoogert (coördinator noord) I Björn Goorden Sven Remijnsen I Roeland van Vliet CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax. (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Frits Bakker VOLENDAM - Was er nou nog iets om te vieren na afloop? Ja, natuurlijk, want Hoek won in Volendam met 3-1 en de spelers liepen in de stromende regen nog even juichend langs de rij trouwe supporters, die zelfs in dit hondenweer achter de goal van de tegenstander bleven aanmoedigen. Maar vrolijk was niemand ervan geworden, in de treurige entourage op het bij- veld van Volendam. Het was koud, nat en vooral ook bar slecht wat er op het veld te zien was geweest. Angelo Nijskens schudde nog snel even de hand van zijn colle ga, dook de warmte van de kleedkamers en kwam er tien minuten later lachend weer uit. „Zo, was dat even een middagje om snel te vergeten zeg", bib berde hij. Het enige dat telde waren de drie punten, want Hoek sloot de partij toch nog af met een flitsend eindschot en deed wat het aan zijn stand ver plicht was. Fx-anky Standaert (uit een afge slagen hoekschop, met een solo en een schot) en Wesley de Smet (met een prachtig afstands schot) bogen in de laatste twin tig minuten een 1-1-stand nog om in winnende cijfers. „Ik vond het toch meer dan ver diend dat we wonnen", zei Nijs kens. „Het heeft veel moeite ge kost, maar kijk eens hoe mooi we er nu vooi-staan." De koppositie komt voorlopig niet in gevaar, want Hoek ligt met zes punten vooi-sprong al een straatlengte voor op de eer ste achtervolgers. Voorde eerste pei'iodetitel is het even rekenen, want van de acht wedstrijden die zijn gespeeld, worden er twee meegerekend voor een vol gende pei-iode. „We zullen toch wel al dicht in de buurt komen", rekende Nijskens uit. Kritiek Het gevecht om de bovenste plaatsen verloopt tot nu toe ui termate gunstig voor de koplo per. Waar Hoek maar blijft winnen (zeven keer in acht wed strijden) verspeelt de concur rentie elke week weer punten. Nijskens: „Ik kan het wel heb ben dat we af en toe slecht spe len, als we maar blijven win nen." En dat lukt aardig. Ook zaterdag weer, in de schaduw van het stadion van profclub Volendam. De eigen aanhang was opval lend verdeeld over de manier waarop het succes werd binnen gehaald. De jeugdige fans ach ter de goal zongen het elftal na afloop al toe als kampioenen. Op de tribune, onder de spon sors, was in het eerste uur vooral veel gemor te horen. Totdat de winnende goal viel, daalde er een stortvloed van kritiek neer op de trainer en het veld. Arjan Human moest het vaak ontgel den, omdat hij een slechte dag had en veel balverlies leed. Rie- no van Oost en Mare Minnaert konden niet veel goeds doen en eigenlijk was alles wat zich af speelde in de stromende ï'egen ver onder de maat. Het valt in Nijskens te prijzen dat hij zich niet gek liet maken onder die kritische geluiden. Ik zag ook wel dat het niet goed was", bekende hij latei*. „Zulke wedstrijden kom je af en toe te gen. Het probleem lag vooral voorin, waar we de bal niet vast konden houden. Toen we na de rust met een spits meer gingen spelen, begon het opeens beter te lopen." Extra spits Voor die extra spits (Leon van den Ouden) haalde de ti*amer een klein kwartier na de rust Djamel Buyse naar de kant. En met Bart Poppe als wissel voor Minnaeil kwam er daarna ook veel meer dreiging van de zij kanten. Voor de rust werd de lin- kei'kant bijna structureel over geslagen en werd elke aanval opgezet op de rechterkant, met Johan Mücher, die veel en goed opkwam, en Wesley de Smet. De Volendammers, met bal- vaardige spitsen als Johan Tuijp, Ben Zwarthoed en Jouri Molenaar, namen in de tiende minuut een voorsprong. Johan Tuijp draaide weg van een te genstander en bediende de vrij staande Tom Tuijp: 1-0. Hoek sloeg vijf minuten later al terug. Wesley de Smet gaf een lange, hoge voorzet, de keeper (Arnold Smit) sloeg naast de bal en Rie- no van Oost kon ongehinderd in een lege goal koppen1 -1 „Toen hadden we nog greep op het spel", vond Angelo Nijs kens. Maar Hoek had daarna veel geluk dat die score tot diep in de tweede helft op het boi'd bleef. Jouri Molenaar trof voor de rust (2 le minuut) een keer de paal, Tom Tuijp deed dat na de rust (twaalfde minuut) en Kees Visscher, die een vrij veld voor zich had, werd in die fase ten on rechte teruggefloten voor bui tenspel. De omslag in de wedstrijd kwam in de 25e minuut na de rust door de goal van Franky Standaert. De verdediger ving een bal op na een hoekschop, mocht ver oprukken en schoot via het been van een tegenstan der hard en hoog in (1-2). Die voorsprong werkte bevrijdend, want Hoek kreeg daarna veel meer kansen. Rieno van Oost (binnenkant paal) was al heel dichtbijWesley de Smet, die zo wel op rechts als op links uit de voeten kan, schoot met een dia gonaal schot alle twijfels weg: 1-3. Volendam-Hoek 1-3 (1-1). 10. Tom Tuijpl-0,15. Rieno van Oost 1-1, 70. Franky Standaert 1-2, 89. Wesley de Smet 1-3 Scheidsrechter: E. van de Perk. Gele kaart: Ghames El Jacobi (Volendam). Aantal toeschouwers: 200. Hoek: Jürgen Belpaire; Johan Mü cher, Gunther de Meijer, Patrick de Guchteneire, Franky Standaert; Wesley de Smet, Djamel Buyse (58. Leon van den Ouden), Björn Lange- veld, Mare Minnaert (65. Bart Pop pe); Rieno van Oost, Arjan Human. Vrijdag, in zijn voorbeschou wing op het duel met TEC, sprak Mbuyu zijn ontgoocheling al uit over de prestaties van Terneu zen. Door persoonlijke fouten staat zijn ploeg niet in de subtop, maar bivakkeert het in de onderste regionen van de hoofdklasse B. Na gisteren zul len de gevoelens van de trainer niet anders zijn. TEC kwam door een blunder van keeper De Koeijer op achterstand en daar na miste Terneuzen legio kan sen op meer dan de 1-1. Het enige positieve was dat Ter- neuzen na rust een lange perio de indrukwekkend voetbal liet zien. Met Mike But en Danny Magito als uitblinkers en de overige negen spelers die zich zelf in vergelijking tot de eerste helft ver overtroffen, werd TEC teruggedreven. Alleen de doel punten ontbraken, door onkun de maar ook door domme pech. Er waren verzachtende omstan digheden voor het feit dat Erik de Koeijer na een kwartier voet bal in de fout ging. De zenuwen van de doelman werden in de beginfase zwaar op de proef ge steld. De Terneuzen-verdedi- ging - zonder de door Mbuyu ge passeerde Nico van der Meer - rammelde aan alle kanten en het was een wonder dat het nog zo lang 0-0 bleef. In de tiende mi nuut kopte Beyan Konak op de paal en seconden later moest Van der Meers vervanger Roel Alberti de bal van de lijn weg werken. De 0-1 kwam er toen De Koeijer de bal vallend wegtikte, terwijl dat niet nodig was. Al- bert van Velzen kon de bal sim pel in het lege doel koppen: 0-1. In deze situatie kwam weer eens een schrijnend gebrek aan com municatie binnen de ploegman- het licht. Eén seintje of één brul had het misverstand kunnen voorkomen. „We zijn net vissen. We bewegen wel maar horen niets en maken geen geluid", was de beeldspraak van de trai ner. „En ik kan De Koeijer niets verwijten. Hij gaat nu een keer in de fout, maar in voorgaande wedstrijden heeft hij heel wat treffers voorkomen. Hij is de beste keeper in deze klasse." In het laatste kwartier voor rust zette Terneuzen voorzichtig aan voor de stormloop die na de pauze zou volgen. Johan van Rumst kreeg al een juweel van een kans, maar die was niet aan de Belg besteed. Na de rust speelde Terneuzen twee tempo's hoger, veel doelge richter en een stuk slimmer. Ie dere aanval was gevaarlijk of die nu vanaf de flanken kwam of i via het centrum. De kansen re gen zich aaneen, maar de bal wilde er aanvankelijk niet in, onder meer omdat de lat een kopbal van Mike But keerde. Pas in de 70e minuut was het raak omdat Mike But een actie van Johan van Rumst bewaam overnam en afwerkte: 1-1. In die fase leek de verdediging van TEC ongeveer even sterk als het parkeerdek van het Van der Valk-hotel in Tiel. Een complete ineenstorting van de laatste li- I nie leek een kwestie van tijd, maar het gebeurde niet. Scho ten van Williams Benoit Moukoko (twee keer) en Johan van Rumst werden gekeerd door doelman Ronny Versteeg en een kopbal vanaf nog geen twee me ter van Jacky Lambert strandde op de lat. Aan de andere kant was TEC nog drie keer dicht bij de winnende treffer, maar doel man De Koeijer liet zich niet meer verrassen. „Wat dacht je ervan Fons", vroeg Dimitri Mbuyu tijdens de wandeling naar de kleedkamer aan technisch manager Fons Baart. Het gezicht van Baart sprak boekdelen.,Twee punten laten liggen hè", gaf de trainer toe. „Zo'n wedstrijd moet je al- tijd winnen." Tferneuzen-TEC 1-1 (0-1). 16. Albert van Velzen 0-1, 70. Mike But 1-1. Scheidsrechter: M. Sinke (Bodegra- ven). Gele kaart: Geert Bosschaart j (Terneuzen), Farid Idrisi, Daan van Essen (TEC). Aantal toeschouwers: 375. Terneuzen: Erik de Koeijer; Geert Bosschaart, Danny Magito, Roel Al- berti, Hubert van den Hemel; Johan van Rumst, Dennis de Kraker, Ste- fan Saey (66. Jacky Lambert); Mike But, Ronald van Sliedregt (81.Jordy Bakker), Williams Benoit Moukoko. Carlo Schilder van Volendam neemt de muur van Hoek onder vuur. Van links naar rechts wagen Björn Langeveld, Patrick de Guchteneire, Leon van den Ouden, Gunther de Meyer, Arjan Human en Wesley de Smet (liggend) hun ledematen. Op de achtergrond kijkt Johan Mücher toe. foto Rob Bruijn 8ravenb:f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15