Boeren blij met plan buitengebied van gehandicapten School herdenkt 'herovering' Pelgrims massaal met bisschop naar Rome 8r Voor een zorgzame begeleiding Applaus voor voorontwerp nieuw bestemmingsplan Hontenisse Werkgroep brengt Jubileumavond Hulst legt plan Achtereindstraat Graauw voor aan bewoners De Vossen leggen het uit Conferentie in Terneuzen over wonen, welzij'n en zorg "Je kind zal het maar hebben!" Uitvaartverzorging Goes zaterdag 19 oktober 2002 door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - De agra rische sector in de gemeente Hontenisse heeft positief gerea geerd op het door de gemeente gepresenteerde voorontwerp voor een nieuw bestemmings plan buitengebied. Dat bleek tijdens een bijeenkomst over het plan buitengebied, waarop zo'n 250 belangstellenden waren af gekomen. Na de uitleg van ge meentezijde klonk er zelfs een applaus op vanuit het publiek. „Dus het lijkt er op dat het plan redelijk goed ontvangen is", concludeerde wethouder B. Pauwels. De gemeente Hontenisse be schikt op dit moment over een sterk verouderd plan buitenge bied. In het verleden zijn al en kele pogingen gedaan om de ontwikkeling van een nieuw be stemmingsplan op te starten, maar telkens vond de gemeente de landbouwers op haar weg. „We hebben nu besloten om vanaf het prille begin met de landbouworganisatie ZLTO in zee te gaan", zegt Pauwels. „Het plan dat er nu ligt is dan ook ontstaan in nauwe samen spraak met de ZLTO." Uitgangspunt van het nieuwe plan buitengebied is dat het aansluit bij de plannen in de buurgemeenten. In het nieuwe plan is de mogelijkheid voor in tensieve veehouderij uitgeslo ten. Een ander belangrijk punt is dat de boeren hun eigen bouwblokken mogen inteke nen. „Vroeger werd er gewoon SINT JANSTEEN De afdeling Oost-Zeeuws-Vlaanderen van de FNV Bouw houdt zaterdag 26 oktober vanaf 19.00 uur de jaar lijkse jubileumavond in ge meenschapscentrum de Waran de in Sint Jansteen. Er worden elf leden in het zonnetje gezet vanwege hun 25-, 40-, 50- en 75- jarig lidmaatschap. Een dis trictsmedewerker reikt de onderscheidingen uit. een vierkant vak ingetekend, maar voor veel mensen is dat toch een knelpunt", zegt Pau wels. „De bedrijven krijgen straks allemaal een brief en ze kunnen, uiteraard binnen de be palingen, hun eigen bouwblok intekenen." In het plan is ook een zogenoemde wijzigingsbe- voegheid opgenomen. Als een betrokken landbouwer over een paar jaar tot het inzicht komt dat zijn bouwblok er toch an ders moet uitzien, kan dat op eenvoudige wijze door B en W geregeld worden. Belemmeringen Een ander uitgangspunt van het nieuwe plan is dat bestaande bedrijven zo weinig mogelijk belemmeringen in de weg wor den gelegd. „Bestaande natuur waarden als kreken zijn er nu eenmaal, maar we gaan geen ex tra beperkingen opvoeren", stelt Pauwels. „We vinden dat de landbouw het al moeilijk ge noeg heeft om het hoofd boven water te houden. Het nieuwe plan biedt ook de mogelijkheid om nieuwe econo mische dragers te realiseren. Dat zijn activiteiten die niet puur agrarisch zijn, maar wel raakvlakken hebben met de landbouw. Het plan buitenge bied speelt daarmee in op het provinciaal project Vitaal Plat teland. Tenslotte is in het plan ook op genomen dat de huidige recrea- tiebedrijven in de kop van Hon tenisse mogen uitbreiden. Het project Kloosterzande aan zee is nog niet ingetekend, omdat nog niet concreet bekend is hoe dat eruit moet zien. De gemeente kiest niet voor alleenstaande windmolens bij boerderijen. „We vinden dat teveel ontsie ring van het landschap", aldus Pauwels. „De Hooglandpolder is de enige locatie waar wind molens zouden kunnen komen. De komende weken kunnen be langstellenden het plan buiten gebied nog inzien op het ge meentehuis in Kloosterzande. Het plan wordt in de loop van volgend jaar definitief vastge steld door de nieuwe gemeente raad. Schoolkinderen leggen bloemen bij de panelen waarop de namen van alle gesneuvelden staan. foto Charles Strijd door Wilma Valk BRESKENS - Een echte bevrijding was het in oktober van 1944 niet voor Breskens. Toch werd er gisterochtend even bij deze ge beurtenis stilgestaan door de kinderen van groep acht van de christelijke basisschool Op de Bres. „Wij zijn niet bevrijd, maar door de Cana dezen heroverd op de Duitsers", was de me ning van Johan Provoost van de Stichting Oorlogsmonument Breskens. „Er waren haast geen Bressiaanders meer in het dorp, alles was platgegooid op 11 september en de meeste mensen waren gevlucht en in de buurt of in het oosten van Zeeuws-Vlaande ren evacueert." Bloemenhulde De kinderen van groep acht van Op de Bres hebben het monument bij het massagraf op de Algemene Begraafplaats geadopteerd en zorgen er ieder jaar dat het er ieder jaar net jes bij ligt voor de herdenking. Samen met een aantal genodigden brachten de kinde ren vrijdagmorgen in de stromende regen een bloemenhulde. Er werd een lied gezongen en een gedicht voorgedragen, af gelezen van een doorweekt papier, maar on danks alles waren de jongens en meisjes on der de indruk. „We moeten denken aan de mensen die er niet meer zijn, en vooral ook aan hen die voor onze vrijheid hebben ge zorgd," waren de woorden van Adrie de Groote, hoofd van de school. Na afloop van de korte plechtigheid op het kerkhof werden er nog bloemen gelegd bij het oorlogsmonument aan de Steenoven. door Eupène Verstraeten KLOOSTERZANDE - De Werkgroep Gehandicaptenbe leid Hontenisse wil sport meer onder de aandacht brengen van mensen met een functiebeper king. De werkgroep doet dat met een groot evenement in de Hontenisse-hal in Kloosterzan de op zaterdag 9 november. Op deze 'Demo Doe Dag' worden allerlei sporten gedemonstreerd en krijgen bezoekers de kans zelf aan verschillende activitei ten mee te doen. Het programma wordt om 10.00 uur geopend door burgemeester A. Vogelaar en duurt tot eind van de middag. Er zijn onder andere demonstraties rolstoel basketbal, rolstoeltennis, rol- stoeldansen, judo, gymnastiek, boccia, handboogschieten, line- dancing en zaalvoetbal. Op het programma staan een rolstoelbasketbal-interland tussen de 'Snelle Wieltjes' en een Belgisch team en een zaal voetbalwedstrijd tussen Ter- neuzense Boys en Hontenisse. Bekende sporters uit de regio zijn uitgenodigd, waaronder meervoudig olympisch kam pioene Marjorie van de Bunt. Verder krijgen verschillende or ganisaties gelegenheid zich te presenteren, zoals het Rode Kruis, Zonnebloem, Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie, Klaverblad Zee land en verschillende sportver enigingen. De werkgroep kwam op het idee voor de sportdag toen ze bij ge legenheid van de opening van de Hontenisse-hal een geldbedrag kreeg van de handbalvereni ging. „Behalve een plezierige verrassing was dit voor ons te gelijkertijd een start voor een mogelijk nieuw project", zegt secretaris Eddy Verdurmen. De werkgroep besloot een project te zoeken dat in het teken zou staan van de nieuwe sporthal, maar ook van de sport. „Wehad- den dat geld tenslotte van een sportvereniging ontvangen. Op die manier kwam de 'Demo Doe Dag', zoals we die hebben ge doopt, tot stand. Om de beno digde extra expertise in huis te halen, hebben we zowel de ge. handicaptensportvereniging de Snelle Wieltjes als de Zeeuwse Sportraad benaderd. Beide zijp. ze betrokken bij de organisatie van deze dag." GRAAUW - In het gemeen, schapshuis van Graauw belegde de gemeente Hulst gisteren eet informatieavond over de recon structie van de Achtereind straat. Ongeveer dertig bewo ners van deze straat waren aanwezig bij de presentatie van het plan. Wethouder W. Kayser van de ge meente Hulst, geassisteerd door de heren Pierssens en Totté, gaf uitleg over de plannen. Als alles meezit, begint de gemeente me dio februari 2003 met de recon structie. De werkzaamheden duren ongeveer twintig weken. Het plan bevat dertig parkeer plaatsen op de Graauwsedijken om de snelheid te beperken ko men er drie wegversmallingen. Het wegdek van de Achtereind straat wordt belegd met klin kers. Ook de riolering word! vernieuwd. De parkeerstroken die er liggen, worden iets ver breed, waardoor de snelheid van het verkeer omlaag wordt gebracht. Door het snelle rijden ontstaan veel trillingen en da: wil men in de toekomst vermij den. Wethouder Kayser gaat kijker of het mogelijk is in de Achter eindstraat een dertig kilometer- zone in te stellen. In overlegme! het waterschap Zeeuws-Vlaan- deren gaat hij bekijken of hei realiseren van een verkeer» in de Meloweg, iets voor de be bouwde kom van Graauw, tol de mogelijkheden behoort. Het verkeer vanuit de Melopolde: komt nu met een te grote snel heid in de bebouwde kom. Di aanwezigen waren tevredeo over de voorgestelde plannen door Nico Schapendonk BREDA - Ruim tweeduizend pelgrims uit West-Brabant en Zeeland zijn vandaag met bis schop Tini Muskens van Breda vertrokken voor een bedevaart naar Rome. Hoogtepunten van het bezoek zijn de eucharistie viering die de bisschop viert op het centrale altaar van de Sint Pieter en de audiëntie bij de paus. HULST - AHC de Vossen wil het komende carna valsseizoen alles duidelijk aan de bevolking van Hulst uitleggen. Het the ma is dan ook: Leg ta dis uit. Omdat het carnaval 2003 pas begint op 1 maart (en duurt tot en met 4 maart) is het seizoen beduidend langer geworden. Er wordt begonnen met een klapper: het tweede Ul ster Bierfestival. In het weekend van 9 en 10 november wordt dit geestrijke festijn samen met het Prinsebal gehou den. AHC de Vossen wil het bierfestival aantrek kelijker maken dan vorig jaar. De locatie blijft on gewijzigd: vóór de drie ca fés Het Raedthuys, Het Anker en Het Gulden Hooft aan de Grote Markt. Zaterdag 9 november wordt tijdens het Prinse bal duidelijk of Prins Jan er nog een jaartje aan vastplakt en welke man nen en vrouwen er deel uit zullen maken van de nieu we hofhouding. De oliebollendag is deze keer op 26 november, maar de Vossen pakken twee weken van tevoren uit met een ludieke actie. Zij willen bedrijven en scholen laten zien dat ze geleerd hebben van on volkomenheden (de kwa liteitvan de oliebollen van vorig jaar) en daarom een aantal zakken bollen nieuwe oogst gratis uitde len. De verantwoordelijkheid voor de honderden bedevaartganger drukt zwaar op de schouders van de bisschop. Muskens maakt de reis om te vieren dat het bisdom Breda volgend jaar 150 jaar bestaat, maar ook om dat hij dit jaar zijn veertigjarig priesterjubileum achter de rug heeft. Eigenlijk dacht hij dat er een paar honderd mensen mee zou gaan naar Rome, maar het blijken er dus duizenden te zijn. „Intussen ben ik in anderhalf jaar tijd al vier keer op en neer geweest naar Rome om allerlei zaken te regelen. Bij de Sint Pie ter krijg je alleen al met vier ver schillende Vaticaanse instanties te maken die voor de stoelen en de verlichting zorgen. Organi satorisch is het erg zwaar", al dus de 67-jarige bisschop. Ondanks de massaliteit van de bedevaart (er gaan ruim veertig bussen richting Italië) ziet Mus kens de trip wel zittenHoe meer zielen, hoe meer vreugd, rede neert hij. „Ik ben van nature na melijk een uitbundig mens, dus vind ik dit wel mooi." Plattelandsbisschop De bedevaart voert langs diver se religieuze plaatsen, zoals de Dom in Keulen, de Dom van Florence, de Sint Jan van Later- anen en de Kerk der Friezen in Rome en de Maria degli Angeli- kerk in Assisi. Wat Muskens be treft is het hoogtepunt van de bedevaart 'zijn' euchartistievie- ring in de Sint Pieter, op dins dag. Hij doet dat op het centrale altaar, dat normaal eigenlijk al leen door de paus wordt betre den. Muskens: „Het is bijzonder dat een plattelandsbisschop als ik daar mag staan." Een dag later, op woensdag 23 oktober, gaan de pelgrims naar de algemene audiëntie van de paus in het Vaticaan. Behalve de bisschop zullen ook burgemees ter Chris Rutten van Breda, bur gemeester Peter van de Velden van Bergen op Zoom en com missaris van de koningin Frank Houben de paus persoonlijk be groeten. Ook de audiëntie is bij zonder voor Muskens: „Daar krijg je het gevoel dat heel de wereldkerk om je heen verza meld is." Na het bezoek aan Rome keren de pelgrims, via Assisi en Flo rence, terug naar het noorden. De bedevaart wordt op zondag 27 oktober afgesloten met een viering in de Dom van Keulen, de stad waar de bewoners van de Lage Landen zich in vroeger tij den verzamelden om op bede vaart naar Rome te gaan. Daar na keren de bedevaartgangers terug naar Nederland. van onze regioredactie TERNEUZEN - Vier initiatie ven die aandacht vragen voor wonen, welzijn en zorg in Zee land, komen op 29 november bij elkaar op een groots opgezette conferentie over dit thema in Terneuzen. Voor de organisatie tekenen het woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande, de vier woning bouwcorporaties in Zeeuws- Vlaanderen, het Zeeuwse welzijnsinstituut Scoop en de provincie Zeeland. Allemaal hebben ze hun eigen beweegre denen voor dit initiatief. Antonius viert dit jaar het hon derdjarig bestaan en wilde dat opluisteren met een conferentie over wonen, welzijn en zorg in de kleine kernen. Scoop wil de uitkomsten presenteren van een onderzoek naar ontwikkelingen op het terrein van wonen en zorg in Zeeland en een zoektocht naar een oplossing van de ty pisch Zeeuws-Vlaamse proble men. De woningbouwcorpora ties hadden een studiedag in gedachten over de samenwer kingsmogelijkheden met instel lingen in de zorg en andere partijen. De provincie tenslotte wil 'inhoud geven aan de regio visie door aandacht te vragen voor knelpunten in de afstem ming tussen wonen, welzijn en zorg'. De conferentie in het Schelde- theater kent dan ook een volle agenda en duurt een hele dag. Het programma omvat inleidin gen, workshops, presentaties van pilots en een paneldebat. Deelname kost niets, bezoekers krijgen zelfs een gratis lunch aangeboden. Unvaanwndememing H. Jfobse bv Uw zong in onze banden vook geheel Walchenen Rouwcentra aan: Buitenhovelaan 1 te Middelburg Industrieweg 20 te Vlissingen r Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 80 Nieuw en Sint Joosland Tel.: 0118 462205 Tel.: 0118 633093 www.hjobse-uitvaart.nl Email: hjobse@hjobse-ultvaart.nl Tevens beschikken wij over een nazorg-consulente De Westerschelde vlwftLV00RV0®;S Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en Industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde GIRO 65 65 00. X Vogelbescherming NEDERLAND Telefoon 030-693 77 77 wwwvogelbescherming.nl Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingrijpend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behan deling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kin deren. We doen dat door het financieren van weten schappelijk onderzoek en het geven van voorlichting. -££••« Geef daarom gul. Giro 860 Hersen tichting Nederland 10,2511 CO 's-Gravenhage - 070 360,48.16 - www.5ersenslichiing.nl j Voor een goed begeleid afscheid Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Lid van de 'Ned. Kwaliteitsraad Gh'E Uitvaartverzorging' Zuidvlietstraat 37, Goes Telefoon 0113 - 216363 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissenkerke CENTRAAL TELEFOON NUMMER 0113 311 444 HOOFDKANTOOR: Celdeloozepad 20 4463 A) Goes tel. 0113 227525 fax 0113 312978 ROUWCENTRA: Geldeloozepad 20 Goes Kilskinderscheweg 1 Kapelle FACILITAIR BEDRIJF: Langeweg 1 's-Gravenpolder Vooreen volledige en waardige verzorging van uitvaarten op Zuid- en Noord-Beveland Overal te ontbieden Dag en nacht bereikbaar Alle voorzieningen om thuis op te baren Vraag vrijblijvend ons gratis informatie pakket aan Met aandacht voor uw persoonlijke wensen B r C> R A I E NI s V li R z O R C I N c *SU DE BEVELANDEN i j.C. Hoekman Zonder U geen Unicef. Meijling Sarneel Executoriale verkoop (krachtens artikel 3:268 Burgerlijk Wetboek, juncto artikel 548 lid 4 Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering) Ten overstaan van één der notarissen Meijling Sarneel of één van hun waarnemers /.al op 21 november 2002 om 14.00 uur in Dorpshuis Luctor el Emergo, Hoofd weg 45 te Rilland, in één zitting bij opbod en afslag in hel openbaar worden verkocht: het woonhuis met grond, tuin en verder toebeho ren, staande en gelegen te Rilland, Adriaan Bu- tijnweg 41, kadastraal bekend gemeente Rilland, sectie R nummer 41 groot 2.68 are, alsmede liet recht van erfpacht voor onbepaalde tijd van een per ceel tuin, gelegen aan de Adriaan Butijnweg te Ril land, voor voormeld woonhuis, eigendom van me vrouw P. E. Vcrhage, kadastraal bekend gemeente Rilland, sectie R nummer 40, groot 33 ca. Voor zover bekend is het pand in gebruik bij de eige naar. Bezichtigingen kunnen tevoren niet plaatsvinden. Op de veiling zijn van toepassing de Algemene Veiling- voorwaarden voor Execulieveilingcn 1993 (AVVE 1993), opgenomen in een akte verleden voor mr. H. R. Okkcns, notaris te Rotterdam op 3 december 1992, en gedeponeerd bij de Arrondissementsrechtbank te 's-Gra venhage diezelfde dag onder nummer 238/1992, voor zover daarvan niet wordt afgeweken in de nog vast ie stellen bijzondere veilingvoorwaarden. Dc Veilingvoor- waarden zullen ter inzage liggen bij onderstaand nota riskantoor. Voor rekening van koper komen buitengerechtelijke in cassokosten ad 1.00G,-. de royements- cn executiekos ten verschuldigd conform de AVVE 1993. alsmede eventuele achterstallige lasten. Bieders dienen zich bij de openbare verkoop desge vraagd te legitimeren en een verklaring van hun bankre latie te overleggen waaruit hun financiële gegoedheid blijkt. De koper moet tijdens dc veiling aan dc notaris ter hand stellen een bankgarantie voor dc betaling van de kosten als bedoeld in art. 9 lid 1 van toepasselijke AVVE 1993. Gegadigden kunnen tot en met 7 november 2002, 17.00 uur onderhands een schriftelijk bod uitbrengen bij hei kantoor Meijling Sarneel notarissen. Burg. Elenbaas- slraat 16, 4416 AP Kruiningcn, l.a.v. mevrouw Nagel- kerke. Nadere inlichtingen: mevrouw T. Nagelkerkc. Telefoon: 0113-382620. Fax: 0113-381646 (e-mail: nagclkcrkc@meijling-sarnccl.nl).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 68