Strijd voor ziekenhuis gaat door Gemeente zoekt kunstwerk voor de burgerzaal Woede over sluiting kinderafdeling Giro 860 ik Zo herkent u de symptomen van diabetes! 0 Voor een zorgzame begeleiding Fanfare Gemeente Vlissingen zet de tanden in gevecht om behoud kinderartsen Minister moet ingrijpen bij ziekenhuis Vlissingen V Hersenstichting Nederland obse De Westerschelde "Je kind zal het maar hebben!" 0 Uitvaartverzorging Goes zaterdag 19 oktober 2002 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Er is behoefte aan een specifiek kunstwerk in de burgerzaal van het nieuwe gemeentehuis in Zierikzee. Het college van burgemeester en wethouders nodigt beeldend kunstenaars uit een schetsont werp te maken. „Ik heb bij eerdere geledenhe den al gezegd, dat het nieuwe gemeentehuis een fantastisch mooi gebouw is, maar dat het nog een eigen identiteit mist", zegt wethouder A. van der Wou den van cultuur. Zo deed hij bij de opening van een expositie in de Torenhoeve in Nieuw-Haam- stede enkele maanden geleden een oproep aan de aanwezigen daar eens na te denken over kunst in de burgerzaal. „Bij een kenmerkend kunstobject voor Schouwen-Duiveland denk ik niet direct aan een mossel met een gouden randje", benadruk te de wethouder. Die eerste oproep leverde enkele boeiende ideeën op. Van der Wouden wil het nu graag wat breder trekken. Alle kunste naars die betrokkenheid voelen met de burgerzaal worden uit genodigd een schetsontwerp te maken. De voorkeur gaat uit naar mensen die op Schouwen- Duiveland wonen, maar voor de wethouder geldt dat niet als ab soluut bindende voorwaarde. In het centrum van de burger zaal prijkt nu alleen het fraaie glasobject van kunstenaar Bert Frijns dat de Stichting Renesse de gemeente als geschenk gaf bij de opening van het nieuwe ge meentehuis. De wanden zijn echter nog vrij kaal. „Er hangen alleen wat kleurrijke tulpen. Als start was dat misschien wel aar dig, maar er is behoefte aan iets kenmerkends", zegt beleids ambtenaar B. Stuit van Cultuur. De kunstenaars die belangstel ling hebben om een schetsont werp te maken, krijgen dat ook als richtlijn mee. De kunsttoe passing moet iets eigens van de gemeente verbeelden, wat aan sprekend is voor de bevolk^ Dat kan zowel in een figuratie# als abstracte vormgeving, VtJ gens Stuit zijn de mogelijk den wel beperkt door de vorme inrichting van de burgerzak Zo dient rekening te wordenga houden met de prominent ai. wezige geluiddempers aan h? plafond. „Rekening houdet: ook met de mooiste zichtlij® komt vooral de wand achter^ plaats van de burgemeesteran de raadstafel in aanmerk® voor kunsttoepassing", vind Stuit. Commissie De schetsontwerpen dienent terlijk 25 november te zijning? diend. Er wordt een tijdelik commissie gevormd die eens. lectie van drie zal maken uit a voorstellen, waarna de inze- ders worden uitgenodigd ig ontwerp nader te presente» Op basis daarvan wordt een®, finitief advies aan het colkg van B en W uitgebracht. Naast wethouder Van derWoi- den, cultuurambtenaar Stuit; de beeldend kunstenaars Bb Frijns uit Burghsluis en Kees Valk uit Middelburg tracht* gemeente twee middelba scholieren bij de keuze te c* trekken. Scholieren die Cult rele en Kunstzinnige Vormi^ (CKV) in hun lespakket hebbe worden via een mededeling: de gemeenterubriek opgeiw pen zich hiervoor aan te melde OOST-SOUBURG - De fanfi van muziekvereniging Vlijt i Volharding uit Oost-Soubii5 geeft zondag 27 oktober eentr out-concert in het Arsenaallhi ater in Vlissingen. Het concert is een voorbereide op het concertconcours in Te neuzen van de landelijke e- ziekbond KNFM. De fan!: brengt onder meer de wek New Life van Maurice Hair.? en Tintagel Castle van Lfc Vliex ten gehore. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Het is mogelijk kinderartsen voor Vlissingen te vinden. De Vlissingse wethou der C. de Keijzer heeft gisteren een rapport met die conclusie overhandigd aan directeur J. van den Blink van het Zieken huis Walcheren. „Wat de direc tie ook met het rapport doet", zei De Keijzer na afloop. „Wij blijven voor een volwaardigzie- kenhuis op Walcheren vech ten." Met de presentatie van het rap port, opgesteld door Veraart en Partners in opdracht van de ge meente Vlissingen, is in elk ge val een einde gekomen aan de DEN HAAG - SP-Kamerlid A. Kant heeft demissionair mi nister van Volksgezondheid De Geus opgeroepen in te grijpen bij het ziekenhuis in Vlissingen. Zij vindt het ongehoord dat de ziekenhuisdirectie heeft beslo ten deze week de afdeling klinische kindergeneeskunde te sluiten en patiënten door te ver wijzen naar Goes. Volgens Kant lapt de Vlissingse ziekenhuisdi rectie het beleid van De Geus' voorganger, de teruggetreden LPF-minister Bomhoff, aan haar laars. Bomhoff heeft de ziekenhuisdirectie begin deze maand nog opgedragen niets te ondernemen dat leidt tot de be oogde samenvoeging van klini sche verlos- en kindergenees kunde in Goes. Hij eiste voor 1 december een stappenplan om de afdelingen in Vlissingen te behouden. De ziekenhuisdirec ties zijn zelfstandig, onderkent Kant. De juridische mogelijk heden van het ministerie om in te grijpen zijn beperkt. „Maar Bomhoff heeft in Emmeloord en Lelystad ook actie onderno men." discussie of dat rapport wel zou bestaan. Samensteller T. Ver aart gaf toe dat hij deze week het rapport op schrift heeft gesteld. „Maar dat was in eerste instan tie ook niet mijn opdracht. Mij was gevraagd te onderzoeken of er kinderartsen naar Vlissingen zouden willen komen. Die vraag heb ik al eerder met 'ja' beant woord. Een lijvig rapport was daarvoor niet nodig, tot minis ter Bomhoff er vorige week om vroeg." Het rapport is ook naar het ministerie van Volksge zondheid en de provincie ge stuurd. Wethouder De Keijzer hoopt dat de ziekenhuisdirectie in Vlissin gen er iets mee wil doen. Veraart is bereid ervoor te zorgen dat er daadwerkelijk kinderartsen naar Vlissingen komen. Hij heeft in de wereld van de kin dergeneeskunde contacten ge legd in Nederland en België. Hij had drie kinderartsen op het oog, van wie twee uit België. Eén van hen is inmiddels niet meer beschikbaar. De Keijzer: „Het gaat er nu om: Wil de ziekenhuisdirectie terug komen op haar besluit om klini sche verlos- en kindergenees kunde in Goes te concentreren? Wij zijn dan bereid onze dien sten aan te bieden." Uitholling De Keijzer kon zich wel voor stellen dat de ziekenhuisdirec tie wat gepikeerd is over de actie van de gemeente. „Wij willen ook niet op de stoel van de direc tie plaatsnemen. Ons gaat het erom een volwaardig zieken huis in Vlissingen te houden. Wij willen niet, zoals op Schou wen-Duiveland, pas actie on dernemen als de pap al is gestort en de uitholling van het zieken huis een feit is." De gemeente is volgens de wethouder ook niet tegen een fusie van de zieken huizen in Goes en Vlissingen. „Maar waarom kunnen er dan niet twee volwaardige vestigin gen blijven?" De ziekenhuisdi rectie is gevraagd volgende week op het rapport van Veraart en Partners te reageren. De Keijzer: „Als er geen reactie komt, zullen we ernaar vragen. door Ron Magnée VLISSINGEN - Bezoekers van het ziekenhuis Walcheren heb ben geen goed woord over voor de sluiting van de kinderafde ling in Vlissingen. De afstand en de mogelijke extra risico's wor den als grootste bezwaren ge noemd. Mevrouw J. Zuiderhof uit Mid delburg windt er geen doekjes om: „Belachelijk!" Ze is hoog zwanger en aanstaande dinsdag worden de weeën bij haar opge wekt. Voor haar heeft de verhui zing van kindergeneeskunde wellicht directe gevolgen. Voor noodsituaties blijft er een kin derarts aanwezig in Vlissingen. In andere gevallen is Goes de aangewezen plek. „Sowieso is het vreemd dat Middelburg geen eigen ziekenhuis heeft", vindt schoonmoeder J. Simons die met Zuiderhof is meege gaan. „Maar als je voor een kin derarts ook nog naar Goes moet, geeft dat veel rompslomp, zeker als je nog meer kinderen op school hebt. Dan blijf je heen en weer rijden." Sinds gistermiddag worden er in het ziekenhuis Walcheren geen kinderen meer opgeno men. Jonge patiëntjes worden doorverwezen naar het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes. Wel blijft er voor bevallingen en spoedeisende hulp een kinder arts in Vlissingen aanwezig. Met de verhuizing negeert het zie kenhuis van het verbod van oud-minister Bomhoff van volksgezondheid om de afde ling kindergeneeskunde te ver huizen. De Raad van Bestuur zegt geen andere mogelijkheid te hebben. Er is maar één kin derarts beschikbaar. Te weinig om de afdeling open te houden. Kinderen die door een andere specialist worden behandeld, kunnen nog wel in Vlissingen terecht. Zoals bijvoorbeeld de kinderen van mevrouw P. Mesu uit Nieuw- en Sint Joosland: Arjen (4), Niels (1), Natascha (7) en Stephanie (9). Allemaal heb ben ze te maken, of te maken ge had, met een kno-arts. Wat dat betreft hoeven de kinderen niet naar Goes. Toch vindt mevrouw Mesu het maar niks dat de kin derarts verhuist. „Een slechte zaak. Voor een kinderarts zou ik naar Goes moeten. En dat met vier kinderen. Op zich wonen we nog erg centraal in Nieuw en Sint Joosland, maar toch is Vlissingen een stuk dichterbij." Amandelen Ook het echtpaar Ko? vindt het maar niks dat de afdeling ver huist. „We komen hier wel eens voor controle. En we zijn voor zijn amandelen geweest", zegt K. K09. Hij wijst naar kleine Murat (3) die rustig op zijn schouder slaapt. „Maar als we straks eventueel naar Goes moeten, is dat erg jammer. Wij hebben nog drie dochters." Vooral voor bezoekers uit de dorpen is de bereikbaarheid problematisch. „Wij hebben zelf een auto, maar stel je voor dat je vanuit Walcheren met het openbaar vervoer naar Goes moet? Nee, dat is niks." Voor spoedeisende hulp is in Vlissingen een kinderarts aanwezig. foto Lex de Meester minstens 250.000 Nederlanders hebben diabetes, maar weten dat niet Meer dan een half miljoen Ne derlanders heeft diabetes (sui kerziekte). De helft van deze mensen weet niet dat er bij hen sprake is van diabetes. De klachten zijn vaak vaag, waar door niet snel advies bij een arts wordt ingewonnen. Dit terwijl tijdige behandeling klachten en complicaties aan zienlijk kan verminderen. WAT IS DIABETES? Diabetes is een stofwisselings ziekte die draait om het hor moon insuline. Insuline is van vitaal belang bij de energie voorziening van ons lichaam. Dit hormoon helpt glucose (suikers) in het bloed om te zetten in energie voor de spie ren en organen. De alvleesklier maakt insuline. Zonder insuli ne of met een tekort eraan komt de glucose in het bloed niet meer in de lichaamscellen terecht en raakt de motor van het lichaam (de stofwisseling) ontregeld. HOE HERKENT U DIABETES? Kenmerkende symptomen zijn: Veel dorst, veel plassen. Aanhoudende vermoeidheid en/of pijn in de benen. Oog klachten (slecht zien, rode ogen). Pijn in de benen, kort ademigheid. Bent u vaak moe, hebt u veel dorst en/of last van aanhoudende pijn aan de ogen? Laat u door de huis arts testen op diabetes. Heeft u ongeacht uw leef tijd overgewicht of een van eerdergenoemde sympto men en zit er diabetes in de familie? Praat ook dan met uw huisarts en laat u testen op diabetes. WILT U MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetesfonds.nl of via 033-46 22 055 en u ontvangt zo snel mogelijk een uitgebrei de gratis brochure met meer informatie over diabetes, de behandeling en de gevolgen. De brochure is bestemd voor iedereen die iemand kent met diabetes, het zelf (misschien) heeft en voor iedereen die meer wil weten over deze "nieuwe" volksziekte. Het Dia betes Fonds streeft naar een toekomst zonder diabetes. Via wetenschappelijk onderzoek. Giro 5766, Diabetes Fonds in Amersfoort. kbfj Diabetes Fonds V Tel. 033-46 22 055 Regentesselaan 39, 381 8 HH Amersfoort info@diabetesfonds.nl Dit is Chantal, vijf jaar oud. Zo te zien een gewoon meisje met een leuk koppie. Chantal heeft echter een aangeboren hersenaandoe- ning. Voordat autisme werd vastgesteld, is ze door allerlei instanties getest en onderzocht. Dat bracht steeds weer vertwijfeling en verdriet met zich mee. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschappelijk onderzoek en geven we voorlichting leder kind verdient toch het beste? Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage 070-360.48.16 UiTvaaKTondememng bv Uiv zong in onze banden voor geheel Wakkenen Rouwcentra aan: Buitenhovelaan 1 te Middelburg Industrieweg 20 te Vlissingen Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 B0 Nieuw en Sint Joosland Tel.: 0118 462205 Tel.: 0118 633093 www.hjobse-ultvaart.nl Email: hjob8e@hjobse-uitvaart.nl msmf Tevens beschikken wij over een nazorg-consulente vitwvlvoorvogas Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. V Vogelbescherming N li O E R I. A N l> Telefoon 030-693 77 77 www.vogelbescherming.nl Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingrijpend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behan deling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kin- deren We doen dat door het financieren van weten schappelijk onderzoek en het geven van voorlichting Geef daarom gul v ,fy Giro 860 Hersenstichting Nederland J. 2511 CO s-Oavtnfiage - 070 - 360.48.16 - »ww hersenstchting nl Voor een goed begeleid afscheid Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Lid van de 'Ned. Kwaliteitsraad GwE - Uitvaartverzorging' Zuidvlietstraat 37, Goes Telefoon 0113 - 216363 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissen kerke CENTRAAL TELEFOON NUMMER 0113 311 444 HOOFDKANTOOR: Geldeloozepad 20 4463 AJ Goes tel. 0113 227525 fax 0113 312978 ROUWCENTRA: Geldeloozepad 20 Goes Kitskinderscheweg 1 Kapelle FACILITAIR BEDRIjF: Langeweg 1 's-Gravcnpolder - Voor een volledige en waardige verzorging van uitvaarten op Zuid- en Noord-Beveland - Overal te ontbieden - Dag en nacht bereikbaar - Alle voorzieningen om thuis op te baren - Vraag vrijblijvend ons gratis informatie pakket aan - Met aandacht voor uw persoonlijke wensen !nü»wu B 1 K A 1 c N 1 s V l R z b R G I N C DE BEVELANDEN J.C. Hoekman Zonder U geen Unicef. Meijling Sarneel Executoriale verkoop (krachtens artikel 3:268 Burgerlijk Wetboek, juncto artikel 548 lid 4 Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering) Ten overstaan van één der notarissen Meijling Sarneel I of één van hun waarnemers zal op 21 november 2002 om 14.00 uur in Dorpshuis Luctor cl Emcrgo, Hoofd weg 45 te Rilland, in één zitting bi j opbod en afslag in het openbaar worden verkocht: het woonhuis met grond, tuin en verder toebeho ren, staande en gelegen te Rilland, Adriaan Bu- tijnweg 41, kadastraal bekend gemeente Rilland, sectie R nummer 41 groot 2.68 are, alsmede hei recht van erfpacht voor onbepaalde tijd van een per ceel tuin, gelegen aan dc Adriaan Butijnweg te Ril land, voor voormeld woonhuis, eigendom van me vrouw P. E. Verhage, kadastraal bekend gemeenie Rilland, sectie R nummer 40, groot 33 ca Voor zover bekend is hel pand in gebruik bij de eige naar. Bezichtigingen kunnen tevoren niet plaatsvinden. Op de veiling zijn van toepassing dc Algemene Veiling voorwaarden voor Execulieveilingen 1993 (AVVE 1993). opgenomen in een akte verleden voor mr. H. R- Okkens, notaris tc Rotterdam op 3 december 1992. er gedeponeerd bij de Arrondissementsrechtbank te 's-Gra venhage diezelfde dag onder nummer 238/1992, voor zover daarvan niet wordt afgeweken in de nog vast U stellen bijzondere veilingvoorwaarden. De Veilingvoor waarden zullen ter inzage liggen bij onderstaand nota riskantoor. Voor rekening van koper komen buitengerechtelijke m cassokosten ad 1.000.-. de royements- en executieko*- ten verschuldigd conform de AVVE 1993. alsmerk eventuele achterstallige lasten. Bieders dienen zich bij de openbare verkoop desge vraagd te legitimeren en een verklaring van hun bankre- latie te overleggen waaruil hun financiële gegoedheic blijkt. De koper moet tijdens de veiling aan dc notaris terhan: stellen een bankgarantie voor de betaling van dc koster als bedoeld in art. 9 lid 1 van toepasselijke AVVE 1993 Gegadigden kunnen tot en met 7 november 2002. 17.® uur onderhands een schriftelijk bod uitbrengen bijhei kantoor Meijling Sarneel notarissen. Burg. Elenbaav straat 16. 4416 AP Kruiningcn, i.a.v. mevrouw Nagel- kerke. Nadere inlichtingen: mevrouw T. Nagclkcrke. Telefoon: 0113-382620. Fax 0113-381646 (e-mail: nagelkerke@mcijling-sarneel.nll

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 60