Inhaalslag Goese woningbouw PZC Dagje creatief in de Zeelandhallen PZC Watersnoodmuseum breidt activiteiten uit Feest voor jubilerende burgemeester Goes Middelburgse raad krijgt sneller bericht over tegenvallers 13 Gemeente heeft zo'n tachtig huizen te weinig gebouwd Diefstal uit auto's Nieuwe fietsenstalling bij station Middelburg Bushira speelt in Schuttershof Pasfotohok taboe in Veers gemeentehuis Inbreker laat buit liggen Politie neemt auto in beslag Vier jongeren aangehouden Auto gestolen in Middelburg Zakkenroller actief in Middelburg Inbraak in bedrijfspand Voorronde COC songfestival in Middelburg Stadswandeling Bergen op Zoom zaterdag 19 oktober 2002 Hoor Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes ver wacht de opgelopen achter stand op het gebied van woning bouw snel goed te maken. Weliswaar zijn de afgelopen ja ren minder huizen gebouwd dan de bedoeling was, maar de in haalslag is gaande, zei wethou der M. 't Hart deze week in de gemeenteraad tijdens de behan deling van de begroting 2003. Goes mag van de provincie jaar lijks 225 huizen bouwen. De af gelopen jaren kostte het de ge meente grote moeite om dat aantal te halen. Vorig jaar werden bijvoorbeeld amper honderd woningen opge leverd. Dat kwam het college van B en W deze week op forse kritiek van met name de VVD te staan. Die vindt het toegekende bouw volume al aan de magere kant. Als dat dan ook niet volledig door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het Museum Wa tersnood 1953 breidt zijn activi teiten volgend jaar uit. In het kielzog van de nationale her denking van de ramp een halve eeuw geleden, wordt de ten toonstelling in de caissons bij Ouwerkerk twee maanden eer der (in februari) voor het pu bliek heropend. Ook gaat het museum onder steuning bieden bij schoolpro jecten die in 2003 in het teken staan van de ramp. Na het herdenkingsjaar wil het museum zich tevens gaan rich ten op een meer thematische belichting van de verschillende facetten rond de watersnood ramp, aldus bestuursvoorzitter C. Geluk. „Het onderwijs bijvoorbeeld. Hoe ging dat in die tijd. Ik heb zelf op drie verschillende scho len gezeten. De diverse soorten noodwoningen die er zijn neer gezet, kunst, zendamateurs. Er zijn legio onderwerpen die je er uit kunt halen." Mijlpaal De thema-exposities zijn ook nodig om de belangstelling voor het nu twee jaar oude museum warm te houden, aldus Geluk. Gisteren diende de twintigdui- zendste bezoeker zich aan bij de door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Binnen vier a vijf weken is het afgelopen met her en der geparkeerde fietsen op het stationsplein in Middel burg. In opdracht van de gemeente Middelburg worden aan weers zijden van het station nieuwe stallingen gemaakt. Ook aan de zuidkant van het Middelburgse NS-station, aan de Segeerssingel, komen par keervoorzieningen. In totaal gaat het om bijna vijfhonderd plaatsen. Rond, op en naast het station is MIDDELBURG - De band Bus hira treedt morgenmiddag op in café het Schuttershof in Mid delburg. De band speelt eigen repertoire in soul-pop-funk stijl. Het op treden begint om 17.00 uur. wordt benut, dan krijgt Goes 'binnen niet al te lange tijd de rekening gepresenteerd', waar schuwde de partij in haar alge mene beschouwingen. Wethouder 't Hart probeerde met een reeks getallen aan te to nen dat de situatie minder ern stig is dan de WD voorspiegel- historische bezienswaardig heid. Hoewel het seizoen nog twee weken lang voortduurt, reali seert de voorzitter zich dat de mijlpaal uit het openingsjaar - 25.000 bezoekers - niet meer kan worden geëvenaard. „Dat was ook een klein beetje te ver wachten. Het eerste jaar is alles nieuw en willen veel mensen zo snel mogelijk zien hoe dat is. We hebben eerlijk gezegd dit jaar zelf ook weinig initiatief geno men om de publiciteit te zoeken. Dus eigenlijk mogen we dik te vreden zijn met dit resultaat." De twintigduizendste bezoe kers die sinds de openstelling in april dit jaar het museum aan deden, waren de leden van het gezin Van Eekelen uit Alkmaar. Op de laatste dag van hun herfstvakantie besloten ze nog te gaan 'eilandhoppen' vanuit hun tijdelijke verblijf in Wemel- dinge. Het watersnoodmuseum kwam onder hun aandacht door een bezoek aan de Deltawerken op Neeltje Jans. En omdat ze hun negenjarige zoontje Daimy ook de impact van de ramp wilde la ten zien, zo vertellen ze, werden ook de caissons opgezocht. ,,Ik wil alles weten", zegt Daimy trappelend van ongeduld om aan te schuiven bij de histori sche film die zojuist in één van de nissen is begonnen. het struikelen geblazen over tientallen fietsen die lukraak zijn neergezet. Fietsers trekken zich niets aan van verbodsbord jes en grote papieren borden, die melden dat het niet is toege staan fietsen te parkeren. Volgens de gemeente is de over last snel afgelopen. Achter de antiekhandel, ten westen van het station, is inmiddels een nieuwe fietsenstalling in aan bouw. Volgende week krijgt de stalling een glazen overkapping. Ook wordt dan begonnen met een nieuwe stalling aan de andere kant achter het busstation. Om het fietsenprobleem verder op te lossen, worden nog eens twee honderd fietsplaatsen gereali seerd aan de Segeerssingel. Vóór de antiekhandel komt een tijde lijke voorziening. Deze verdwijnt weer als de stal ling aan de Segeerssingel klaar is. Zodra alle stallingsmogelijkhe den klaar zijn, zal opgetreden worden tegen foutparkeerders. Daarover zijn afspraken ge maakt tussen de gemeente Mid delburg en de spoorwegpolitie. Va« der Zaag zette de ladderwagen in werking, waardoor een groot spandoek verscheen waarop me ding werd gemaakt van het jubileum. foto Willem Mieras doo-Rolf Bosboom GOES - Hij had zijn jubileum eigenlijk zonder al tt veel poespas voorbij willen laten gaan. Andïren dachten daar anders over, met als ge volg dat de Goese burgemeester D. van der Zaag gisteren uitgebreid in het zonnetje werd gezet. Vorige maand was het 25 jaar geleden dat Van der Zaag, op 31-jarige leeftijd, werd benoemd tot burgemeester van het Groningse Zuidhorn. Dat gebeurde nadat hij CDA-raadslid in Gro ningen was geweest en zijn ambitie om wet houder te worden, zag doorkruist. In 1984 stapte hij over naar Vriezenveen in Twente. Negen jaar later kwam hij naar Goes, waar hij inmiddels negenenhalf jaar eerste burger is. Het gemeentebestuur had voor hem een recep tie in het stadhuis georganiseerd, waar vele mensen Van der Zaag en diens gezin de hand kwamen schudden. Even daarvoor hadden po litie en brandweer met alle toeters en bellen de jubilaris thuis opgehaald. Op de Grote Markt kreeg de burgemeester de opdracht de ladderwagen in werking te zetten, waardoor een groot spandoek verscheen waarop melding werd gemaakt van het jubileum, inclusief de bijbehorende felicitatie. A. van Oosten, nestor en waarnemend voorzit ter van de gemeenteraad, typeerde in een toespraak 'de doener, de denker' Van der Zaag. Die straalt nog altijd plezier in zijn werk uit en valt onder meer op door zijn humor, vriende lijkheid, aanspreekbaarheid en betrokken heid. „Als men je deze eigenschappen toe dicht, dan heb je het goed gedaan als burge meester." Van Oosten memoreerde ook de sportiviteit van Van der Zaag en diens voorliefde voor voetbalvereniging Kloetinge. Zijn betrokken heid daarbij gaat zover, dat de burgemeester ooit vanaf de zijlijn naar de in zijn ogen blun derende scheidsrechter riep: „Wil je mijn bril lenen?" De jubilaris liet weten 'confuus' te zijn van het eerbetoon dat hem gisteren ten deel viel. „Ik heb slechts mijn plicht en mijn werk gedaan." de. De afgelopen vijf jaar, de periode 1997 tot en met 2001, zijn er 1043 huizen bijgekomen. Dat zijn er gemiddeld 209 per jaar, waarmee Goes maar iets onder het bouwvolume zit. WD-fractievoorzitter S. Heij- ning wees erop dat er niette min zo'n tachtig woningen te weinig zijn gebouwd. „Dat is toch niet niets." Zijn CDA-col- lega M. Dieleman waarschuwde voor te grote pieken en dalen in de nieuwbouwstroom. 't Hart was het daarmee eens, maar zei dat grote schommelin gen niet altijd zijn te voorko men. „Het is heel moeilijk om het aantal huizen precies per kalenderjaar weg te zetten. Je hebt te maken met procedures waarvan we niet kunnen voor spellen hoe die precies gaan lo pen." De inhaalslag bestaat vooral uit de wijk Ouverture, waar dit jaar de eerste honderd woningen worden gebouwd. De komende drie jaar komen daar nog eens 235 bij. Aansluitend - in zuid oostelijke richting - zou de wijk Aria moeten worden ontwik keld, met nog eens enkele hon derden woningen. De moeizame besprekingen met de betrokken onderneming DABC lopen ech ter stroef. Het gemeentebestuur heeft in middels ook besloten de voorbe reiding van Noordhoek H, ten oosten van de wijk Noordhoek, in gang te zetten. Deze week is de definitieve naam van het project gekozen: Mannee. On duidelijk is nog in hoeverre de plannen om het havenindustrie- terrein om te vormen te woonge bied, financieel haalbaar zijn. Er wordt momenteel, behalve in Ouverture, gebouwd in Nieuw- West, de wijk De Schanse II in Wilhelminadorp (25 huizen), in het Bekhofgebied (De Stads poort, 63 appartementen) en op locatie Prins van Oranje (27 ap partementen). In het wijkje Molendijk in Wol- phaartsdijk (36 woningen) wor den nog enkele vrije kavels in gevuld. De laatste huizen in Oostmolenpark III in Kloetinge (54 woningen) werden vorige maand opgeleverd. DOMBURG - Veere krijgt geen pasfotoautomaat in de hal van het gemeentehuis. De gemeenteraad heeft met uit zondering van de fractie PvdA/GroenLinks, het voorstel van het college afgewezen. De meeste fracties menen dat de extra dienstverlening aan de burgers niet ten koste mag gaan van de omzet van de Veerse on dernemers. Vooral als het pro bleem van verkeerde pasfoto's ook opgelost kan worden door een betere voorlichting. Inwo ners krijgen sinds dit jaar een schriftelijke oproep voorde ver vanging van het paspoort. In die brief staat ook waaraan een pasfoto moet voldoen. WD'er P. Overmeen reageerde dat er ook nog zoiets bestaat als 'eigen verantwoordelijkheid van de burger'. De PvdA/GroenLinks vindt dat de plaatsing van een automaat geen commerciële ac tiviteit is, maar meer een vorm van dienstverlening. Daarom stemde de partij voor de auto maat. SCHARENDIJKE - Een 56-jarige Duitse automobilist ont dekte donderdag dat er ingebroken was in zijn auto, die ge parkeerd stond aan de Brouwersdam. Onbekenden hadden een ruit ingeslagen en onder meer een fotocamera, portemon nee, paspoort en rijbewijs uit de auto weggenomen. Uit een auto van een 40-jarige landgenoot die geparkeerd stond aan de Westnieuwlandse Buitendijk werden diezelfde dag diverse surf benodigdheden gestolen. BURGH-HAAMSTEDE - Een bewoner van een woning aan de Daleboutsweg in Burgh-Haamstede werd gisternacht op geschrikt uit haar slaap door een inbreker. Uit de woning werd kleding weggenomen. De buit werd voor de woning te ruggevonden. VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend de auto van een 22-jarige Vlissinger in beslag genomen. De man werd om half vijf op de Sloeweg in zijn woonplaats aangehouden. Uit een blaastest bleek dat hij ruim tweeënhalf keer de toegestane hoeveelheid had gedronken. Bovendien had hij al een rijver bod. De politie nam daarop de auto in beslag. De Vlissinger kreeg een proces-verbaal. MIDDELBURG - Vier jongens tussen dertien en zeventien jaar uit Middelburg zijn deze week aangehouden voor dief stal. Zij hadden afgelopen maandagavond diverse spullen ge stolen uit de kleedruimte van een sportcomplex in Veere. De buit bestond uit portemonnees en sleutels, waarmee een brommer werd meegenomen die bij het complex stond. De brommer werd een dag later teruggevonden in Middelburg, evenals de portemonnees. De jongens hebben de diefstallen bekend. Na het opmaken van een proces-verbaal heeft de po litie ze weer vrijgelaten. MIDDELBURG - Onbekenden hebben in de nacht van don derdag op vrijdag een blauwe Mercedes E200 gestolen van een bedrijfsterrein aan de Arnesteinweg in Middelburg. Het ken teken van de auto is 41-DS-GB. Uit het kantoor van het pand werd een paar honderd euro meegenomen. MIDDELBURG - Een 52-jarige Middelburgse is gisteroch tend in de Aldi in haar woonplaats van haar portemonnee be roofd. De portemonnee, met daarin een tiental euro's en diverse pas jes, werd weggenomen uit haar tas die aan het winkelwagen tje hing. Toen ze bij de kassa wilde afrekenen, was haar geld gestolen. TERNEUZEN - In een bedrijfspand aan de Noorwegenweg te Terneuzen is donderdagavond rond tien uur ingebroken. Uit het pand werd computerapparatuur ter waarde van een paar duizend euro weggenomen. De schade is onbekend. redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 aa goes Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 aa vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Steffan ter Maat GOES - Een file bij de afslag van de A 256 naar de Zeelandhallen, een rij wachtenden bij de ingang van de hallen, Duitsers en een tekort aan parkeerplaatsen. Kortom, de jaarlijkse Zeeland Creatief is gisteren begonnen. Op deze eerste dag waren er, net als bij de drie eerdere edities van de beurs, al talloze mensen op zoek naar materialen voor hun creatieve hobby's en waren er demonstraties en korte cursus sen. De beurs, die vandaag en mor gen om 10.00 uur begint en tot 18.00 uur duurt, telt tweehon derd stands en kramen voor de meest uiteenlopende benodigd heden op creatief gebied. Daar naast zijn de workshops ook dit jaar weer ruim vertegenwoor digd. Er kan ondermeer kera miek worden beschilderd, er is een workshop bladboeket en ca- lebassendecoratie, luxe dozen maken, fantasie met bloemen en sieraden maken. Johan Daniëlse en zijn vrouw uit Wilhelminadorp hebben een stand zoals die nergens anders op de beurs te zien is. Ze verko pen schaalmodel trekkertjes die zeer gedetailleerd zijn. „De meeste trekkertjes zijn handge maakt. Het begon als hobby met verzamelen en voor je het weet sta je het op zo'n beurs zoals hier te verkopen. Een aantal schaal modellen zijn kant-en-klaar van de fabriek en die kosten zo'n vijftien euro. Maar ik heb ook een model daar ben ik twee we ken mee aan het bouwen ge weest en die kost 250 euro", ver telt Daniëlse. J. van 't Veer uit Heinkenszand is één van de bezoekers die voor haar hobby naar de Zeelandhal len komt:,Ik ben hier om ideeën op te doen voor het maken van kleding en .k ga binnenkort ook een cursus 'sieraden maken' vol gen dus daar kan ik hier ook wel het een en ander over vinden. Ik vind het eer. leuke beurs. Ieder een komt een beetje voor het zelfde en heeft soortgelijke inte resses en dat geeft een goede sfeer." Naast de Duitsers die er rondlo pen omdat een dagje strand in het regenwater viel, zijn de standhouders ook internatio naalZo staat een Belg te vertel- Bezoekers van de beurs Zeeland Creatief zijn in een workshop bezig met het maken van torso's. foto Willem Mieras len hoe geweldig het verfafbijt- middel is dat hij verkoopt. De bezoekers staan met velen bij zijn stand en volgen in spanning een demonstratie. En dan de prijs: 13 euro voor een middel waarmee hij zes stoelen en een tafel van verf ontdoet. Terwijl volgens de Belg een ander zelfde soort middel 62 euro kost en je daarvoor voor dezelfde stoelen en tafel zes flessen nodig hebt. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente raad van Middelburg wordt voortaan sneller geïnformeerd over financiële tegenvallers bij de grote projecten. Dat beloofde wethouder P. Bruinooge giste ren tijdens de raadscommissie stadsontwikkeling. De commis sie had daarom gevraagd nadat bekend werd dat de ontwikke ling van het stationsgebied vierenhalf miljoen euro duurder uitvalt. De commissieleden van D66 vroegen de wethouder gisteren de raad vaker schriftelijk te rapporteren. Nu wordt de ge meenteraad twee keer per jaar op de hoogte gebracht. Volgens Bruinooge is het onmogelijk om dat vaker te doen omdat daar voor te weinig personeel be schikbaar is. R. van Eijkelen- burg nam daar geen genoegen mee.,Ik wil graag een overzicht van de nieuwe verplichtingen die bij elk project worden aan gegaan, zodat de raad zich een beeld kan vormen van de finan ciële aspecten." Bruinooge zei daar geen proble men mee te hebben. „Als er on voorziene ontwikkelingen zijn, wil ik dat best vertellen." De fi nanciële consequenties van de vondst van een Duitse bom in het stationsgebied zijn volgens hem nog niet duidelijk. De ge meenteraad wordt daar in de cember over geïnformeerd. Na de vondst van de bom is besloten om de grond verder met een ge pantserde kraan laagje voor laagje af te graven. Verbijsterend Volgens Bruinooge was uit het onderzoek naar de aanwezig heid van explosieven niet geble ken dat er ook Duitse bommen in de grond konden zitten. De reactie van H. Akdag (Leefbaar Middelburg) was kort. „Verbijs terend. Ik zeg niets meer." B. de Ruiter (SGP) noemde het een 'omissie' in het onderzoek. „Het verbaast me dat er niet gedacht is aan Duitse explosieven. Het is toch duidelijk dat de Duitsers wel actief geweest zijn?" De gemeente houdt altijd reke ning met de aanwezigheid van Duitse explosieven in de bodem, antwoordde Bruinooge. „Dit gebied heeft in 1944 onder vuur gelegen. In 1940 is Middelburg gebombardeerd. Overal bestaat het risico dat je explosieven vindt. Historisch gezien waren er geen aanwijzingen dat daar Duitse explosieven zouden zit ten. Daar hebben wij geen reke ning mee gehouden. De Ruiter maakte zich zorgen over het vervolg van de werk zaamheden. „Is het niet denk baar dat er nog explosieven aan de oppervlakte liggen die pro blemen kunnen geven?" Volgens de wethouder is die kans inder daad aanwezig. „Overal waar gegraven wordt, kunnen zaken boven water komen." Hij wees de commissie erop dat er inmid dels al zo veel lagen zijn afge graven, dat de kans dat er nog iets in de grond zit zeer gering is. Bruinooge kreeg steun van J. van Dijk-Sturm. „Er zitten inmiddels ook al vijfhonderd heipalen in de grond." MIDDELBURG - In het COC- café Goudwaard in Middelburg wordt vandaag de Zeeuwse voorronde voor het Nationale COC Songfestival gehouden. Het duo 2much brengt van avond twee liedjes ten gehore. Het publiek in het café kiest daarna welk liedje de provincie Zeeland zal vertegenwoordigen tijdens het Nationale COC Songfestival op 16 november in Zwolle. De voorronde voor het Nationa le COC Songfestival begint om 22.00 uur. BERGEN OP ZOOM - Het Toe ristisch Informatiepunt Bergen op Zoom houdt op woensdag 23 oktober een stadswandeling. De gids vertrekt om 14.00 uur vanaf het Toeristisch Informa tiepunt aan de Grote Markt en wandelt vervolgens langs onder meer het Markiezenhof, de Ge vangenpoort en het Stadhuis. Ook wordt er een bezoek ge bracht aan het Gemeentemuse um dat in het Markiezenhof ge vestigd is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 53