Van Vossen tegen De Nooijer: 1-3 Ik weet dat ik Alie straks weer zie PZC Blessuregolf houdt aan bij Feyenoord Boycot van bestuur en fans Feyenoord 19 Zeeuwse spitsen duelleren in botsing van de Achterhoek Wielrenners zijn verdacht Henri Ruitenberg: over geloof, hoop en liefde voor de sport Rumsas moet weg bij Lampre Ajax nog zonder Ibrahimovic Arena kandidaat voor finale Campbell wint marathonpartij Tsjizjov zeker van eindzege Periodetitel voor ADO Den Haag zaterdag 19 oktober 2002 De wedstrijd tussen De Graafschap en NEC, die eindigde in een 3-1-zege voor NEC, was gister avond niet alleen een Gel derse derby, of een treffen tussen de nummers zes tien en zeven van de eredi visie. Het was ook een ont moeting tussen twee Zeeuwse spitsen: Peter van Vossen (34) stond te genover Dennis de Nooij er (33). We volgden het tweetal in de dagen voor én tijdens de botsing in de Achterhoek. door Barry van der Hooft DOETINCHEM - Maandag avond. De mobiele telefoon gaat drie keer over en dan klinkt plots een schreeuwende kinder stem: Hallo!! Nog geen dertig seconden later belt Dennis de Nooijer terug. „Ik drukte hem per ongeluk uit. Wel een leuke voicemail, hè? Sommige men sen die 'm horen beginnen daar na te praten, omdat ze denken dat ze m'n zoontje aan de lijn hebben." Het is Dennis de Nooijer ten voeten uit. Humor als het kan, serieus als het moet. Drie minu ten later staat de afspraak vast. „We trainen woensdagochtend om kwart over tien. Ik zie je daar." Dinsdag, 17.36 uur: Na een aan tal pogingen wordt de telefoon in Almere voor het eerst opge nomen. „Nee, Peter is er niet, maar kan ik een boodschap aan nemen?" vraagt de vriendin van Van Vossen. En ze vraagt om die avond na negen uur terug te bel len. 21.23 uur: De telefoon gaat één keer over, dan klinkt een verwarrend: ja. Misschien het verkeerde nummer gedraaid? Nee, toch echt Peter van Vossen aan de lijn. „Of ik donderdag tijd heb?" Een lange stilte volgt. „We trainen tot kwart voor twaalf en dan eten we. Dus het zal tussendoor moeten, want na het eten moet ik meteen weg. Ik heb het namelijk nogal druk." WENEN - De Oostenrijkse wie lerbond gaat twee renners, die worden verdacht van dopingge- bruik, verhoren. Het gaat om Matthias Buxhofer (Phonak) en Stefan Rucker (Elk Haus). Buxhofer werd in de Ronde van Denemarken betrapt op het gebruik van een spierver sterkend middel. Rucker was Woensdag, 10.16 uur: De hesjes worden verdeeld en in groepjes van vier houden de spelers van NEC zich als warming-up bezig met pass- en trapoefeningen. Ruim twintig minuten later fluit trainer Johan Neeskens voor het begin van een partij ne gen tegen negen. Zonder de zie ke Resit Schuurman, zonder Youssouf Hersi, die de avond er voor met Jong Oranje in Oosten rijk speelt, en óók zonder Den nis de Nooijer. 11.29 uur: „We hebben Dennis uit voorzorg niet mee laten trai nen", zegt Johan Neeskens na de training. „Hij heeft last van z'n lies, maar ik denk dat hij vrijdag wel kan spelen." De trainer is zeer te spreken over zijn aanval ler. „Niet alleen vanwege de doelpunten die hij tot nu toe heeft gemaakt, ook door de ma nier waarop hij nu speelt." Eenzaam Dat Dennis de Nooijer tegen Heerenveen liet zien waartoe hij in staat is, heeft Neeskens niet verbaasd. De aanvaller versier de tegen zijn oude club (4-2) een strafschopgaf een assist, scoor de zelf het vierde doelpunt en was een voortdurende kwelling voor de Friese verdedigers. Neeskens: „Het is logisch dat hij juist in dat duel extra gemoti veerd was." 12.04 uur: Midden velder Dejan Govedarica zit eenzaam aan de bar van de Brasserie van stadion De Gof- fert en rookt een sigaret. De lunch staat klaar voor de NEC- selectie, maar Dennis de Nooij er zal er niet aan deelnemen.,Ik moet meteen naar huis", zegt hij plotseling. „M'n vrouw is door haar rug gegaan en kan geen kant meer op. De vrouw van Gé- rard is nu bij haar, maar die kan niet de hele middag blijven. Dus daarom moet ik nu naar Hee renveen. Bel me vanavond even na het Nederlands elftal." De Nooijer blijkt geen last van zijn lies, maar van z'n buikspie ren te hebben. Zijn felrood ge kleurde buik is de stille getuige van een intensieve behandeling. „Maar ik denk dat ik morgen weer gewoon train, want ik wil vrijdag spelen", zegt De Nooijer voordat-ie in zijn Audi A6 stapt en de reis richting Heerenveen inzet. 22.53 uur: Dennis de Nooijer belt: „Hoe het met m'n vrouw gaat? As iets beter. We zijn bij een manueel therapeut geweest, die zei dat het wel een paar da gen kan duren." Donderdag, 10.42 uur: Van Doe- tinchem via Zelhem, daar ligt het rustieke dorpje Veldhoek aan de linkerkant. De parkeer plaats van sportpark De Veld hoek is goed gevuld. De BMW's en Mercedessen springen in het oog. Nog.geen tien meter verder traint de selectie van De Graaf schap. 11.28 uur: Dennis de Nooijer belt weer. „Hoe trainen ze? Hoe spelen ze morgen?" Hij hoort de opstellingen van de ge le en blauwe hesjes aan en weet genoeg. „Ze spelen dus zoals we verwacht hadden", zegt hij. „Bij ons ging het fantastisch, we zijn in bloedvorm. Heerlijk! 11.44 uur: Na het afsluitende spel moet de selectie van De Graafschap in de omringende bossen op zoek naar een bal. Pe ter van Vossen verlaat een kwartier later het trainings veld. „Ik heb geen tijd van daag", zegt hij. „De moeder van een goede vriend van me is over leden. Ze is jarenlang een soort oma voor mijn kinderen ge weest. Daar moet ik nu naar toe. Ik moet meteen weg." En op de vraag of hij in de auto kan wor den gebeld? „Nee, want m'n hoofd staat er niet naar." En morgen? „Nee", zegt Van Vossen gedecideerd. „Dan ben ik met de wedstrijd bezig." En weg is-ie. 19.07 uur: Quizvraag: wie ver schijnen er deze avond plotse ling gezamenlijk in het wereld beroemde Big Brother-huis? Antwoord: Peter van Vossen en John van den Brom. Het betreft echter een compilatie van de 'schokkende' gebeurtenissen van een dag eerder, waarin ze het duel van Oranje bekijken. Benieuwd hoe lang het maken van die afspraak geduurd heeft... Historisch Vrijdag, 19.57 uur: De Graaf schap beleeft in meerdere op zichten een historische avond. Peter van Vossen speelt voor het eerst sinds zijn Feyenoord-tijd vanaf links en NEC wint voor de derde keer in z'n bestaan bij De Graafschap: 1-3. Het is evenwel niet de wedstrijd van Dennis de Nooijer en al helemaal niet van Peter van Vossen. Van Vossen komt niet veel ver der dan twee van zijn vermaar de solo's, waarbij hij wel drie keer de paal raakt. Maar Van Vossen geeft met een verkeerde pass óók de assist voor de 0-1 van Patrick Ax (die dan net 32 seconden in het veld staat), en wordt bij een 2-0-achterstand uit zijn lijden verlost. De aan voerder verdwijnt snel in de ca tacomben. Dennis de Nooijer speelt een ongelukkige wed strijd, maar compenseert dat met een tomeloze inzet. 21.53 uur: En zo heeft-ie het zelf ook ervaren. „Ik heb zelf niet echt lekker gespeeld, maar ik vind het belangrijker dat we als team goed waren", zegt De Nooijer bij het verlaten van het veld. En Peter van Vossen? Ner gens meer te zien. Hij blijkt al lang weer gedoucht en is on vindbaar. Peter van Vossen, die zelf twee keer dicht bij de openingsgoal was, leidde later in de Dennis de Nooijer duelleert met Graafschap-verdediger Van der Kruis. positief in een criterium. AFP wedstrijd met balverlies de 0-1 van NEC in. foto's Jan van den Brink door Mariëlle Verstegen OLDEBROEK - Het is vandaag pre cies twee maanden geleden dat de vrouw van Henri Ruitenberg om het leven kwam bij een verkeersongeluk in Oldebroek. De marathonschaatser bindt vanavond de ijzers weer onder in de eerste wedstrijd om de KNSB Cup in Amsterdam. Het gaat weer re delijk goed, zegt hij tegen de mensen die hij ontmoet op de schaatsbaan. >,Het was best vreemd woensdag avond in Alkmaar bij de opening van het seizoen. Mijn eerste wedstrijd weer en ik voelde me toch wat onze ker. Je weet niet wat het met je heeft gedaan. Het heeft toch een behoorlij ke impact gehad, dat Ali is overleden. Mijn hele leven is veranderd." Henri Ruitenberg (45) kan er vrijuit over praten. Twee maanden geleden kwam Ali om het leven bij een onge luk. Ze ging boodschappen doen en werd op de fiets aangereden door een auto. In één klap was alles veranderd. „Het komt zo onverwacht. Als je ziek bent, kun je er nog over praten en er rekening mee houden, nu niet. Je weet wel dat dat soorten dingen kunnen ge beuren. Je leest de berichten in de krant of je hoort dat het ergens anders gebeurt. Nu ben je het zelf, daar heb je nooit bij stilgestaan." Draaglijk „Heel veel mensen vragen ook: hoe gaat het met je. Goed, zeg ik dan, naar omstandigheden. Dan zie je ze den ken. Goed? Hoe kan dat nou. En dat is ook moeilijk uit te leggen. Zeker aan mensen die niet geloven. Het geloof maakt het draaglijk voor mijAlie was ook altijd heel erg bezig met het ge loof. We zijn bij de vrij evangelische kerk hier in Oldebroek. Alie zei ook altijd: als mij wat overkomt, hoef je je geen zorgen te maken. Met mij loopt het wel goed af. Alie geloofde dat ze in de hemel terecht kwam en met die we tenschap is het allemaal veel draaglij ker. We hebben er thuis ook altijd veel over gepraat. Ik geloof ook dat als ik straks doodgaik Alie weer terugzie in de hemel." „Soms is dat moeilijk uit te leggen. Echt boos ben ik ook eigenlijk niet ge weest. Toen het net gebeurd was, werd ik opgebeld en moest ik van Almere naar het ziekenhuis in Zwolle rijden. Ik had wel een gevoel van: dit is goed mis. Maar onderweg zit je toch in twij - fel. Leeft ze nog? Misschien is het wel gewoon een gebroken been. Pas in het ziekenhuis lü-eeg ik te horen dat Alie overleden was." Buurman „Ik ben ook niet boos op de man die haar heeft aangereden. Het was een oude buurman van ons. Ik heb hem uitgenodigd. Hij is bij me thuis ge weest en samen hebben we erover ge praat. Dat gevoel heeft ook met het geloof te maken." „De dagen net nadat het gebeurd was, merkte ik dat ik juist mensen aan het steunen was in plaats van andersom. Dat is voor mij ook een manier om het te verwerken, dat ik anderen kan op beuren. Met de familie zijn we elke avond naar Alie gegaan om afscheid te nemen. Dat was heel fijn, niks geen droevig gedoe, maar gewoon samen zijn. Aan stoppen met schaatsen heb ik geen moment gedacht. Ik denk dat ik drie dagen nadat het gebeurd was alweer op de fiets zat. Mijn broer René kwam me halen en we zijn samen gaan fietsen in de bossen. Dat was goed, dan ben je er even uit, lekker in de na tuur. Dat ben ik blijven doen. Ik merk te ook dat ik dan weer fitter thuis kwam. Ik ben een sporter, ik hou van sporten. Dat is mijn leven. En het is ook mijn werk. Na de begrafenis heb ik de draad met de trainingsschema's ook vrij snel weer opgepakt. Je moet toch verder." „Al is het met altijd even makkelijk. Na een maand kreeg ik wel een terug slag. Dan bezinkt alles een beetje en moet je de boel weer een op orde zien te krijgen. Ik heb het wat dat betreft heel erg getroffen met mijn ploeg. We trainen veel samen. Als ik alleen had moeten trainen, sla je toch sneller een keer over als je geen zin hebt." „Tijdens de eerste wedstrijd in Alk maar merkte ik vooral dat ik niet zo scherp was als anders. Dat ik er tij dens de wedstrijd niet helemaal goed met de gedachten bij was. Een beetje afwezig. En bij sport merk je meteen als je vijf procent minder bent. „Ik heb nog wel zin in schaatsen, maar het is anders dan voorheen. Ik heb niet meer de prikkel die ik eerder wel had. De dingen waar je je eerder druk om maakte, werken en geld verdienen, zijn een stuk minder belangrijk ge worden. Als je te eten hebt en een plek om te slapen, is het goed, toch?" Huisman „Mijn leven is ook praktisch erg ver anderd. Ik heb nu eigenlijk twee ba nen. Ik ben ook huisman. Ik kook, ik was en doe het huishouden. En daar gaan toch wat uurtjes inzitten op een dag. Dingen waar ik vroeger nooit aan hoefde te denken, schieten nu door mijn hoofd. Daar moet ik nog aan wennen." „Ik heb nog twee kinderen thuiswo- nen, Marita van twintig en Henri van vijftien. Henri schaatst ook lange- baan, die gaat al heel hard. We trainen ook wel samen, dat is mooi. Mijn oud ste dochter Alice woont in Elburg. Wij redden ons goed thuis. Ik heb altijd goed opgelet als Alie kookte. Dat lukt me nu ook wel aardig. „Vanavond rijden we in Amsterdam de eerste marathon voor de KNSB Cup. Alie zou er normaal gesproken ook bij zijn. En als ik de vrouwen dan langs de kant zie staan, zal ik er na tuurlijk weer aan denken. En straks in januari op de Weissensee. Die wed strijd wordt precies gehouden op Alies verjaardag. Dat zijn dan van die momenten... Ik mis Alie nu natuur lijk, maar ik weet ook dat ik haar straks weer terugzie." GPD CANTU - De Italiaanse wielerploeg Lampre zal het contract met de Litouwer Raimondas Rumsas niet verlengen. Het team heeft dat aan de vooravond van de Ronde van Lombardije be kendgemaakt. Rumsas is wegens de dopingzaak rond zijn vrouw Edita door Lampre voorlopig geschorst. De echtgenote van de nummer drie van de Ronde van Frankrijk werd op de slotdag van de Tour aangehouden met een auto vol verboden producten. Lampre heeft voor volgend seizoen de Italianen Francesco Casagrande en Vladimir Belli, Eddy Ratti en de Spanjaard Javier Vila vastgelegd. AFP AMSTERDAM - Ajax-aanvaller Zlatan Ibrahimovic mist vanavond de thuiswedstrijd tegen AZ. Hij ondervindt nog te veel last van de lichte hersenschudding, die hij vorige week in de interland tegen Hongarije opliep. De Zweed wordt vervan gen door de Egyptenaar Mido. Naast Ibrahimovic moet Ajax het ook stellen zonder Wam- berto en de al langer geblesseerde John O'Brien, Maxwell en Rafael van der Vaart. Het herstel van de laatste verloopt ove rigens volgens plan. Van der Vaart hoopt zelf de thuiswed strijd tegen Inter Milaan begin november te halen, maar Koe man wil niet dat de middenvelder zich op een datum vastpint. GPD AMSTERDAM - De Amsterdam Arena heeft zich weer kandi daat gesteld voor de eindstrijd van de Champions League. De KNVB heeft het Amsterdamse stadion bij de Uefa voorgedra gen om tijdens het seizoen 2003/2004 of 2004/2005 de finalis ten van de Champions League te mogen ontvangen. Dat heeft zowel de directie van de Arena als de KNVB bevestigd. ANP WENTWORTH - De Nieuw-Zeelandse golfer Michael Camp bell heeft gisteren Nick Faldo verslagen in de langste wed strijd ooit gespeeld op de World Matchplay Championship. Campbell maakte op de 43e hole een birdie en schakelde daar mee Faldo uit. Het duel tussen beide golfers werd donderdag avond gestaakt wegens invallende duisternis. Tijdens de World Matchplay Championship werken de deelnemers 36 holes af. Faldo en Campbell stonden na de reguliere speeltijd echter gelijk en hadden zeven extra holes nodig. Nooit eerder duurde een partij op de World Matchplay Cham pionship zo lang. Het oude record stond op naam van de Zuid- Afrikaan Player, de Japanner Aoki en de Noord-Ier Clarke. Dat trio stelde na veertig holes hun zege veilig. RTR AMSTERDAM - Wereldkampioen Alexei Tsjizjov is één ron de voor het einde van het Bijlmerdamtoernooi al zeker van de eindzege in de grootmeestergroep. De 38-jarige Rus, die eer der al het open toernooi van Den Haag en een internationaal toernooi in Yakutsk op zijn naam zette, versloeg in de voor laatste ronde Ramon Sakidin. Daardoor kwam Tsjizjov op veertien punten, evenveel als de Letse oud-wereldkampioen Guntis Valneris nog kan halen als hij de laatste partij wint van Samb. In dat geval is het aantal behaalde zeges doorslaggevend, wat in het voordeel van de wereldkampioen uitvalt. Die heeft al zes partijen gewonnen. Valneris kan hooguit op vijf komen. De strijd om de derde plaats gaat tussen Kees Thijssen en Ndiaga Samb. ANP door Wietse Dijkstra ROTTERDAM - Met uitwed strijden tegen Vitesse en Dyna mo Kiev voor de boeg zit Feye noord met de handen in het haar. De Rotterdammers wor den geteisterd door een blessu regolf. Topscorer Pierre van Hooijdonk staat zeker een maand buitenspel en er wordt getwijfeld aan de inzetbaarheid van Paul Bosvelt en Patrick Paauwe. Of dat nog geen ellende genoeg is, kwam daar gisteren nog een tegenvaller bij: Kees van Won deren ging na de training als een speer naar huis om onder de wol te kruipen. De weer herstelde verdediger is ziek. „Het is ongelooflijk", verzucht te trainer Bert van Marwijk. „Je probeer zoveel mogelijk rust in te bouwen en dan vallen ze alle maal weer om." De blessuregolf treft Feyenoord op een vervelend moment. En uitgerekend na een periode van bijna twee weken waarin de Rotterdammers niet in actie hoefden te komen en behalve de internationals in alle rust kon den herstellen. Behalve Van Hooijdonk (scheurtje in kuit been) keerde iedereen na zijn verplichtingen fit terug in de Kuip. Bosvelt, Paauwe, Van Haaren en Van Wonderen gebruikten de periode na de verloren topper tegen Ajax om weer op krachten te komen. Alleen in het geval van Ramon van Haaren pakte dat goed uit. De linksback her stelde volledig van zijn knie blessure en is tegen Vitesse in zetbaar. Van Marwijk hoopt dat ook Bos velt en Paauwe van de partij zijn, maar kan pas kort voor de wedstrijd in Arnhem de knoop doorhakken. Paauwe (hamstringblessure) en Bosvelt (bovenbeen) trainden tot gisteren apart en konden pas meedoen toen de afsluiten de partij werd gespeeld. GPD Henri Ruitenberg tijdens de looptraining in de bossen. „Aan stoppen met schaatsen heb ik geen moment gedacht." foto Henri van der Beek van onze sportredactie ROTTERDAM - Feyenoord heeft voor de uitwedstrijd tegen Vitesse voor vandaag een boy cot afgekondigd. De Rotter damse club brengt de negen honderd beschikbare kaarten niet in de verkoop. Ook het be stuur, management en busi nessclub blijven thuis. Feyenoord had de openbare aanklager van de KNVB inge schakeld om het supporterspro bleem bij de uitwedstrijd tegen Vitesse op te lossen. Volgens de lokale driehoek in Arnhem (ge meente, politie, justitie) kunnen slechts negenhonderd fans van de Rotterdamse club het duel bijwonen. Feyenoord houdt vast aan het reglementaire aan tal van 1200. Volgens Feyenoord neemt de openbare aanklager de klacht niet serieus. „Er moet nu een daad worden gesteld", vindt manager Jan Willem van Dop als verklaring voor de boycot. De supportersvereniging van Feyenoord vreest overigens dat de gemeente Arnhem zich nu veel meer problemen op de hals heeft gehaald. Voorzitter Wil lem Veenman: „Veel supporters zullen toch proberen de wed strijd bij te wonen, of in elk ge val naar Arnhem te gaan." ANP DEN HAAG - De eerste perio detitel van de eerste divisie be taald voetbal is gisteravond ge wonnen door ADO Den Haag. In het Zuiderpark te Den Haag ze gevierde ADO met 3-0 over con current Heracles. De beslissing was voor rust al min of meer gevallen toen Hof stede en Stroeve scoorden. Di rect na rust maakte Castelen 3-0. ADO Den Haag won de periode- titel met 22 punten uit acht wedstrijden. ADO Den Haag - Heracles 3-0 (2-0). 34. Hofstede 1-0, 39. Stroeve 2-0. 47. Castelen 3-0. Scheidsrechter: Lum- ge. Toeschouwers: 8130. Gele kaart: Castelen, Verberne (ADO), Looms, Rose, Jansen (Heracles). ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19