Bureau Toerisme vreest korting PZC Bouw loopbrug tolplein begonnen Extra spoor op Vlissingen-Oost Politie krijgt wellicht 80 agenten extra Voederbedrijf moet dwangsom betalen 15 Bezuiniging Heinsbroek kan nadelig zijn voor promotie in Duitsland Gruwelen en griezelen in de vakantie Actie tegen snelheidsduivels I6?LN*jJA£M LPF Zeeland biedt excuses aan Diefstal uit woning Oostkapelle Man gewond na val van afdak Overslag Antwerpen blijft groeien zaterdag 19 oktober 2002 Hoor Jacques Cats MIDDELBURG - Het Bureau voor Toerisme Zeeland (BTZ) vreest mee te delen in de nega tieve gevolgen van de korting op het budget van de branche Toe risme Recreatie Nederland (TRN). Ex-minister Heinsbroek van Economische Zaken heeft op de valreep van zijn bewind besloten tot een bezuiniging met 25 procent op het budget gedurende de komende vier Dat kan ernstige gevolgen heb ben voor promotionele activi- KLOOSTERZANDE - De jeugd uit de gemeente Hontenisse kan aan het eind van de herfstva kantie gruwelen en griezelen. De stichting Kindervakantie week houdt van vrijdag 25 tot en met zondag 27 oktober een hal- loweenweekend. Drie dagen vinden er veel spookachtige activiteiten plaats op de speelweide van scouting Canisius aan de Hul- sterweg. ,,Dezeherfstspeelweek is eigenlijk het alternatief voor de zomervakantieweek die we in augustus door gebrek aan vrijwilligers moesten afbla zen", vertelt Eric de Clippelaer. Het spookfestijn begint vrijdag om 190 0 uur met een avondspel in het bos nabij het scoutingter rein. Zaterdag worden vanaf 13.00 uur diverse themagerich te spelen af gewekt. Als afslui ting van die dag wordt bij het in vallen van de duisternis een kampvuur aangestoken. Rond het vuur kunnen bij de kinderen de rillingen van hét griezelen en gruwelen ook weer van het lijf lopen. Zondag staan er vanaf 11.00 tot 16.00 uur naast spelle tjes veel doe-activiteiten op het programma. VLISS/NGEN - De politie Zee land en het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) houden met ingang van komende week snelheids controles houden in de provin- Het ROVZ begint dan ook een campagne tegen snelheidsover tredingen. De poster die binnen de bebouwde kom wordt ge bruikt, legt een verband met de regel dat verkeer van rechts voorrang heeft: een extra reden om kruisingen met gematigde snelheid te naderen. De poster voorde 80 km-wegen is ontwor pen door Lieske Uitterhoeve van de Pontes-locatie Pieter Zeeman in Zierikzee. Voor de controles zijn acht loca ties uitgekozen. De campagne tegen te snel rijden duurt tot 24 november. De snelheidscontro les zijn met name gericht tegen automobilisten en motorrijders die meer dan dertig kilometer te hard rijden. Overtreders wor den staande gehouden. Als zij meer dan vijftig kilometer te hardrijden, zal de politie het rij bewijs innemen. De politie heeft acht locaties uitgekozen: N57 en N59 op Schouwen-Duiveland, de N254 Sloeweg op Walcheren, de Nieu we Postweg op Tholen, de Oes- terdam, de N252 Tractaatweg: Terneuzen-Zelzate, de N676 Oostburg-IJzendijke en de N8906 Zuiddorpe-Moerbeke. Voor die wegen is gekozen na onderzoek. Daaruit is gebleken dat er op bepaalde tijden veel te hard wordt gereden. Wanneer de politie controleert is ondui delijk. Op de wegen wordt één a twee uur gecontroleerd. teiten zoals in Duitsland. Toe ristisch Zeeland heeft, zeker nu het niet meer storm loopt met het bezoek uit het buurlandeen ondersteuning bij de werving van vakantiegangers hard no dig. De landelijke maatregel kan leiden tot een aanzienlijk banenverlies. In de Zeeuwse situatie komt de werkgele genheid niet in de verdruk king. Hoewel nog niet is aangegeven waar er bezuinigd moet worden, verwacht directeur R. de Reus van het Zeeuws Bureau voor Toerisme, dat er met name ge sneden zal moeten worden in landelijke campagnes die voor volgend jaar worden voorbe reid. In een periode waarin het economisch allemaal wat slech ter gaat, komt dat bijzonder on gelukkig uit. Juist nu moet er extra geïnvesteerd worden in recreatie en toerisme en op de conferentiemarkt, meent De Reus. Hij wijst erop dat de Duitse be langstelling vorig jaar is terug gelopen. Voor dit jaar is een sta bilisatie te verwachten. „Het wordt in elk geval niet met forse stappen beter." De bezuiniging valt op een moment dat de toe ristische sector nog druk bezig is om zich terug te vechten in de markt nadat de mond- en klauwzeercrisis een terugloop van het aantal Duitse en Engel se vakantiegangers had veroor zaakt. Ook omringende landen probe ren op alle mogelijke manieren in de gunst van de vrijetijdsvier- der te komen. Het is nog de waag in hoeverre de bezuini ging gevolgen zal hebben voor de op Duitsland gerichte kust- campagne die TRN volgend jaar wil beginnen. Momenteel loopt er een campagne met als doel om Nederland op een andere ma nier als vrijetijdsbestemming aan de Duitsers te verkopen. Geen vat De korting door Economische Zaken heeft geen vat op de in Zeeland zelf lopende initiatie ven om het toeristisch product in brede kring onder de aan dacht te brengen. Het Bureau voor Toerisme is samen met de regio VW's bezig met de vorm geving van een activiteitenplan marketing en promotie voor volgend jaar. De Reus: „Wij blij ven voorlopig onze eigen gang gaan." Campagnes die heel spe cifiek vanuit Zeeland van de grond komen, worden financi eel mogelijk gemaakt door de provinciale en regionale organi saties. De loopbrug moet beide zijden van het tolplein met elkaar verbinden. door Ben Jansen BORSSELE - Werknemers van een staalconstructiebedrijf zijn gisteren op het tolplein van de Westerscheldetunnel begonnen met de montage van de loopbrug over de tolpoor ten. De eerste twee staanders zijn op hun plaats gezet en de con structie die beide verbindt, is er tussen aangebracht. Volgen de week komen de andere twee staanders en de rest van de ver bindingen aan de beurt. De loopbrug verbindt beide zijden van het tolplein. Boven de tolpoorten komt een over dekte verbinding. De overkap ping krijgt een vorm die iets weg heeft van een vliegtuig vleugel, zij het dat er een lichte spiraalvorminge draaiing in zit. Aan de twee uiteinden van de brug zijn een trap en een lift voorzien. De lift aan de oost kant sluit aan op het bedie ningsgebouw van de tunnel. Aan die liftschachten wordt momenteel ook gewerkt. Tolhuisjes De tunnelweg en de ontslui- tingsweg van het tolplein voor het verkeer dat niet door de tunnel gaat, zijn al voor een be langrijk deel voltooid. Voor beide rijrichtingen zijn zes tol poorten aangelegd. Er komen vijf tolhuisjes, waar tunnel klanten met contant geld kun nen betalen. In elke rijrichting staat aan de twee rechterstro- ken zo'n huisje. Precies in het midden komt er ook één. Van daaruit kan de tolgaarder 's nachts het verkeer in beide richtingen bedienen. Het tolplein is - met alle aUe technische voorzieningen van foto Willem Mieras het automatische tolinnings- systeem voor abonnements houders - half februari gereed. Daarna is er tot de opening van de Westerscheldetunnel op 14 maart nog voldoende tijd om alles te testen. De toeleidende wegen zijn de afgelopen weken voorzien van een woud aan lantaarn palen in de huiskleur van de Westerscheldetunnel: zee groen. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Railned is be gonnen met de aanleg van een nieuw stuk spoorlijn in Vlissin gen-Oost. Het verbindt het binnenkort te vestigen scheep vaart- en transportbedrijf Co- belfret Ferries met de hoofd spoorlijn die door het gebied loopt. Het gaat om het verlengen van de zogenoemde stamspoorlijn, de hoofdader door Vlissingen- Oost. Het stuk loopt vanaf de Denemarkenweg tot het eind van het terrein van Cobelfret. Het nieuwe stuk is circa ander halve kilometer lang. Er komen twee nieuwe overgangen: over de Denemarkenweg en de Enge- landweg. Als eerste zal Cobelfret op de lijn aansluiten. „Maar ook toe komstige bedrijven kunnen aanhaken", zegt directeur J. Philippen van havenschap Zeeland Seaports. Cobelfret zal in Vlissingen voor al containers, trailers en nieuwe personenauto's aan- en afvoe ren. De terminal komt te liggen ten oosten en ten noorden van de Koninklijke Schelde Groep. Zo wel de verlenging van de stam lijn als de aansluiting erop van af Cobelfret moeten op 1 januari klaar zijn. foto Mechteld Jansen COR DE JONGE Ais niKvfHUKViZePie'zuNweBjZ'^'xii Veee&o.avuameveeéTZicHtu Kmoeexnrs TB vesm&uH &xs.jjnc&*e>sw#.6>&nT Vaagst ettWT SAU8S e&uoxutuze iuxnBo/Mtb, VXMfEAAUe K&WE-IKHoarmu 2KH H/Efaxe vrouw neKtfK-flsv-MSSfttv of on MoMvfT E&j&axp f/o/cef&j Her eoNWte F&eiBMvr vM'ffcseKycHifHE'Vieo KAMPERLAND - Waar geen uitleg mogelijk is, passen slechts excuses. Voorzitter Hedwig Smits van LPF Zeeland zei direct na de val van het kabinet-Balkenende dat zij niet wist hoe zij kon uitleggen wat de LPF landelijk heeft gepres teerd. En dus zegt de Zeeuwse afdeling nu via een persbericht maar sorry. „Het bestuur van de afdeling Lijst Pim Fortuyn provincie Zeeland betreurt de val van het kabinet en de rol die de LPF in deze kwestie heeft gespeeld", schrijft de Zeeuwse afdeling. „Het biedt dan ook aan alle Zeeuwse LPF-leden en sympathi santen haar oprechte excuses aan. Het spijt ons wanneer hier door uw vertrouwen in de Lijst Pim Fortuyn zou zijn geschaad en als provinciaal afdelingsbestuur zullen wijsamen met on ze achterban, er alles aan doen om dit zo kostbare vertrouwen weer terug te winnen." OOSTKAPELLE - Inbrekers hebben in de nacht van donder dag op vrijdag toegeslagen in een woning aan de Chrysanten laan in Oostkapelle. De dieven drongen het huis tussen tien over twaalf 's nachts en half tien 's morgens binnen. Zij gingen er vandoor met enkele duizenden euro's aan contant geld, te- lefoonapparatuur van een onbekende waarde en waardepa pieren. Verder werd een personenauto van de oprit van de woning weggenomen. Het betreft een blauwe Mercedes-Benz, type 500 V8 cabrio met het Duitse kenteken MG-O VI. De auto heeft een waarde van ruim een ton. Met een bankpas die uit de woning werd weggenomen, heb ben de dieven honderden euro's gepind. De toegang tot de wo ning werd geforceerd; het totale schadebedrag is nog onbe kend. AXEL - Een man uit Axel is afgelopen donderdagmiddag bij werkzaamheden aan een woning in zijn woonplaats van een afdak gevallen. De man was bezig met het bevestigen van panelen op een dak je. Door nog onbekende oorzaak viel de Axelaar tweeënhalve meter naar beneden en kwam op zijn rug terecht. Het slachtoffer werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Temeuzen. Omdat de man voor een bedrijf op het dakje aan het werk was, stelt de arbeidsinspectie een on derzoek in. ANTWERPEN - De containeroverslag in de haven van Ant werpen blijft sterk groeien. Het gemeentelijk havenbedrijf verwacht volgende maand de recordtrafiek van 2001 (4,2 mil joen containereenheden) al te hebben geëvenaard. Uit cijfers die het Antwerpse havenbedrijf gisteren heeft ge publiceerd, blijkt dat in de eerste negen maanden van dit jaar 39,2 miljoen ton aan goederen in containers is behandeld. Dat is een toename van vijftien procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Volgens het havenbedrijf blijkt hieruit duidelijk hoe groot het belang van de containertrafieken is voor de ontwikkeling van de haven. In de sectoren niet in containers verpakt stukgoed, staal en houtcellulose/papier was in Antwerpen sprake van een lichte daling met achtereenvolgens 10,7,8,5 en 9 procent. Daar staat tegenovei- dat de overslag van fruit toenam met 51 procent en die van rollend materieel met 13,7 procent. door Jacques Cats DEN HAAG - Het Zeeuwse po litiekorps krijgt er mogelijk tachtig agenten bij. Dat aantal valt af te leiden uit het veilig heidsplan van de demissionaire ministers Remkes (Binnenland se Zaken) en Donner (Justitie). Het op de been brengen van vierduizend extra agenten is een van de voornemens in het plan. Volgens een in het verleden ge hanteerde vuistregel komt dat neer op een toewijzing van twee procent aan Zeeland. Dat kan voor het Zeeuwse korps een ex tra armslag van tachtig agenten betekenen. Volgens K. Schouwenaar, korpsbeheerder, is nog niet duidelijk in hoeverre dat een wezenlijke uitbreiding zal in houden. Zo is het de vraag of be staande zaken worden meege teld. Horen mensen die op de opleidingzittendaarookbij?En betekent de uitbreiding wel licht voor een deel een compen satie voor het gemis aan politie mensen die door functioneel leeftijdsontslag voor open plek ken gaan zorgen? Schouwenaar: „Het moet nog blijken of die vierduizend mensen gezien moeten worden als een opvul ling van toekomstige vacatures. En dan heb ik het nog niet over het al of niet meetellen van stadswachten." De korpsbeheerder vindt dat de verhouding tussen een toebede ling van agenten aan de steden en aan het platteland niet ver der scheef mag worden getrok ken. Hij noemt Amsterdam als voorbeeld. Daar lopen per dui zend inwoners drie keer zoveel agenten rond als in de regio. „Dat vind ik genoeg." Uitgestrektheid Hoewel hij de kans dat 'Den Haag' er net zo over denkt niet hoog inschat, vindt de korpsbe heerder dat Zeeland relatief meer agenten zou moeten krij gen. Vanwege de uitgestrekt heid van het gebied waarop toe zicht moet worden gehouden, gaat er veel tijd heen met het overbruggen van afstanden Bovendien gaat er in deze regio vanwege de ligging tussen Rotterdam en Antwerpen op criminaliteitsgebied heel wat door Jan van Ommen DEN HAAG - De gemeente Oostburg heeft van de Raad van State toestemming gekregen om alsnog 90.000 euro dwangsom- geld bij het Brabantse Zeeland Voeders BV op te eisen. In een recent gepubliceerde uit spraak maakt het rechtscollege een einde aan een al lang slepen de zaak. In 1999 legde Oostburg het varkensvoerbedrijf uit het Brabantse Zijtaart al een dwangsom op omdat het zonder bouw- en milieuvergunning een mengvoederinstallatie aan de Platteweg in Cadzand had ge bouwd. Nadat het veevoerbedrijf naar de rechter was gestapt, ontspon zich een slepende zaak die deze week definitief is afgelopen. Zeeland Voeders van megavar- kenshouder Van Sleuwen is de verliezer en zal nu alsnog 90.000 euro aan de Zeeuwse gemeente moeten betalen. Het Brabantse bedrijf vond het ongepast dat Oostburg de dwangsom na al die jaren nog wil hebben. Immers, eerder had het rechtscollege ingestemd met bezwaren van het Brabantse be drijf. Daarop herstelde Oost burg de fout in de dwangsom en legde hem nogmaals op. Maar intussen was Zeeland Voeders na een andere procedure van Oostburg al tot een akkoord met de gemeente genomen over de afbraak van de mengvoederin stallatie. Eind november 2001 is de installatie geheel ontman teld. Zeeland Voeders had ge- i hoopt dat Oostburg af zou zien I van inning van de 90.000 euro Maar de gemeente hield voet bij stuk. De Raad van State is het eens met de eis van Oostburg, aange zien Zeeland Voeders nooit een bouwvergunning voor de instal latie had kunnen krijgen. Als je dan toch bouwt is dat voor eigen risico, ook al breek je hem later weer af. Een overtreding blijft nu eenmaal een overtreding, re deneert het rechtscollege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15