Veere verdeelt geld voor welzijn PZC PZC PZC Alternatief plan voor snelle aanleg fietspad Brede School Palet geopend 13 Meer subsidie voor museum, archief, kunsteducatie en jongerenwerk Kennismaken met gemeente Sterrenwacht actief in week van wetenschap Veel lege flesjes en een onderbroek Claim planschade afgewezen Gratis vergunning voor goed doel Aanhanger gestolen in Arnemuiden Portemonnee gerold Jongen met mes gestoken Goes teleurgesteld over afslag weekenddiensten Huldiging jubilarissen AbvaKabo agenda 0800 - 0231 231 (GRATIS) vrijdag 18 oktober 2002 rinorAbvan der Sluis DOMBURG - De gemeente Vee- re trekt komend jaar 184.000 euro extra uit voor welzijnsacti- viteiten. Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle, het Zeeuws Archief in Middelburg, het nog op te richten Instituut Kunsteducatie Walcheren en het jongerenwerk kunnen op meer geld rekenen. De gemeente besteedt in 2003 ruim twee miljoen euro aan wel- zijnsactiviteiten. Grootste slok op is het ouderenwerk. Dat blijkt uit het voorontwerp-wel- zijnsprogramma. Het cultuurbudget in Veere gaat éénmalig met vijftigduizend eu ro omhoog. Dat geld is bedoeld voor het toekomstige Instituut Kunsteducatie Walcheren. Nog eens 6500 euro wordt uitgetrok ken voor voorbereidende werk zaamheden voor dat instituut, dat ontstaat door fusie van de twee bestaande instellingen op Walcheren. Het streven is erop gericht om in september 2003 te beginnen met kunsteducatie in de gemeente Veere. B en W overwegen om vier van de tien zangverenigingen die subsidie krijgen, te wijzen op de bepalingen in de subsidieveror dening. Daarin staat dat zij mi- SINT-MAARTENSDIJK - Alle inwoners die zich tussen no vember 2001 en september 2002 in de gemeente Tholen hebben gevestigd, worden dinsdag 22 oktober uitgenodigd voor een kcnnisinakingsavond in het ge meentehuis in Sint-Maartens dijk. De gemeente organiseert elk jaar zo'n bijeenkomst voor nieuwe inwoners. De avond be gint om 19.30 uur met een wel komstwoord door burgemeester W. Nuis. Een medewerker van de VW vertelt wat over het ei land geïnteresseerden kunnen zich melden voor een rondlei ding door het gemeentehuis. MIDDELBURG - De Sterren wacht Philippus Lansbergen uit Middelburg doet morgen mee aan de landelijke Wetenschaps- en Techniekweek. Thema daar van is veiligheid. In het gebouw aan de Heren gracht 52 in Middelburg worden doorlopend drie korte lezingen gegeven. De eerste lezing is van Rijk-Jan Koppejan, medewer ker van de sterrenwacht. Hij vertelt over het gevaar dat kan ontstaan door kometen, plane toïden en meteorieten. Koppe jan gaat in op de vraag hoe groot de kans is dat de aarde wordt ge troffen. Het onderwerp van Else van den Besselaar, vijfdejaars studente sterrenkunde, is chaos in het zonnestelsel. De derde lezing wordt verzorgd door klimatoloog Henk Riet veld Hij vertelt over de water overlast, die Europa deze zomer trof. Centrale vraag is: zal de vermeende opwarming van de aarde de oorzaak zijn van kli maatverandering? De sterrenwacht is geopend tus sen 13 en 17 uur. REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl nimaal vier activiteiten per jaar moeten houden in de gemeente. Medewerking aan kerkdiensten valt daar niet onder. Het Domburgs Kerkkoor en het Koor Exaudi uit Westkapelle werken uitsluitend mee aan ere diensten. De activiteiten van de Christelijke Zangvereniging Halleluja uit Grijpskerke en het Kerkkoor Met Hart en Stem uit Biggekerke bestaan voor de helft uit kerkelijke diensten. Als de vier zangverenigingen hun activiteiten niet aanpassen, krijgen zij volgend jaar nog maar de helft subsidie en in 2004 helemaal niets. Tekorten Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle krijgt in 2003 éénmalig 20.000 euro. B en W willen daarmee bijdragen aan een oplossing van de tekorten, waarmee het museum sinds 2000 kampt. Ook de provincie is bereid mee te betalen aan het wegwerken van de tekorten. Het college stelt in het vooront- werp-welzijnsprogramma dat er pas sprake kan zijn van een nieuwe toekomst van het muse um in Oostkapelle als er een ge zonde financiële basis is. Extra geld is er ook voor het Zeeuws Archief om de archieven van de gemeente Veere te bewerken. Het gaat om een bedrag van iets meer dan 45.000 euro. Het jeugd- en jongerenwerk in de gemeente Veere krijgt vol gend jaar 50.000 euro extra. Met dat geld kan de jongerenwerker, die nu nog twintig uur actief is, zijn werk uitbreiden tot veertig uur. Jongerenbus De jongerenwerker moet zich bezighouden met de jongeren- bus, activiteiten ontwikkelen, overleg voeren met de jeugd- specialist van de politie en be kijken hoe jongeren beter be trokken kunnen worden bij het doen en laten van de gemeente. De subsidieaanvraag van twee organisaties is afgewezen. Het Agrarisch Jongeren Kontakt Walcheren kreeg geen subsidie, omdat de activiteiten van de or ganisatie niet openstaan voor iedereen. Ook de stichting Palladium, die een multiculturele manifestatie organiseert op Walcheren, viste achter het net. De stichting had de subsidie te laat aangevraagd. Na de officiële opening van de brede school Palet werden ballonnen losgelaten. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De wethouders A. de Vries en A. van 't Westeinde hebben gistermiddag de Brede School in de Middelburgse Magistraat wijk geopend. Ademloos ga degeslagen door honderden kinderen en ouders land den twee parachutisten op een modderveldje met in hun hand een vlag van de nieuwe school, die Palet gaat he ten. In de Brede School zijn twee basisscholen, een kinder dagcentrum voor verstandelijk gehandicapten, kinder opvang, politie en stadstoezicht, de wijkvereniging Zuidhet sociaal-cultureel werk en de Stichting Welzij n Ouderen gehuisvest. De gemeente hoopt dat het centrum dé ontmoetingsplek voorde wijk wordt. ,,Dit is een gebouw voor alle leeftij den in de wijk", brulde wethouder Van 't Westeinde bo ven alle kinderen uit. De voorbereiding en de bouw van de nieuwe Brede School, de eerste in Middelburg, namen ongeveer vier door Famke van Loon RENESSE - Schelpen, aange spoeld en achtergelaten zwerf afval en een flinke hoop zand. Met deze ingrediënten hebben leerlingen van het Wellantcol- Iege De Bossekamp uit Otto- land in de Alblasserwaard een protestmonumenl gebouwd. Op het strand van Renesse wordt de afvalbuit tentoonge spreid. Etalages van de onver schilligheid. Diep weggedoken in hun jas sen stappen strandgasten op de stormachtige herfstmiddag langs de branding bij Renesse. De brugklassers vmbo van het Wellantcollege kunnen deze middag hun handen uit de mouwen steken. Op het strand bij strandpaviljoen De Zomer zon krijgen ze de opdracht een kunstwerk te bouwen dat als protestmonument kan dienen tegen de gemakzucht van strandgasten. Voordat het protestmonument echt gebouwd kan worden, moeten de ingrediënten verza meld worden. Terwijl een deel van de groep de handen in het kille strandzand steekt om een sokkel op te werpen, stuiven hun klasgenoten weg om Leerlingen van het Wellantcollege bouwen een kunstwerk van op het strand aangespoelde en ach tergelaten rommel. foto Marijke Folkertsma schelpen te verzamelen. Daar- stukje kust levert al snel een lege flesjes tot een babyspeen, na verdwijnt het zwerfafval in bonte verzameling afval op: een onderbroek, een vaatje en plastic zakken. Het kleine van chipszakken, wrakhout en eendeken. Volgens biologiedocent A. Zwart wordt op deze manier 'inzichtelijk gemaakt' wat er zo al langs de kust wordt ach tergelaten door recreanten. En vooral in welke hoeveelheden. Want dat op een stukje van honderd meter strand zoveel afval gevonden wordt, maakt duidelijk dat het probleem langs tweehonderd kilometer Nederlandse kust groot is. Bart (13) en Matthijs (12) zijn ver baasd over de hoeveelheid af val die snel bij elkaar gesprok keld is. „Raar dat het zoveel is." Vol enthousiasme bouwen ze aan hun protestmonument 'De Aarde' om strandgasten op hun onverschilligheid te wij zen. De andere groep probeert met hun 'Strandmannetje' niet alleen de vinger op de zere plek te leggen, maar ook te laten zien hoe het beter kan. De ene kant van het mannetje is ver vuild, terwijl de andere kant schelpen en helmgras laat zien. Lang duurt het protest niet. Wanneer de leerlingen ver trekken wordt het verzamelde afval in vuilniszakken meege nomen. Bart neemt zichzelf plechtig voor het goede voor beeld te volgen:Ik zal er, denk ik, toch wel een beetje op gaan letten." door Miriam van den Broek DOMBURG - Het gemeentebe stuur van Veere heeft het water schap Zeeuwse Eilanden voorgesteld het toekomstige fietspad langs de Hogelandse- weg te versmallen. Met die aan passing kan er wat van de be planting langs de kant van de weg blijven staan. Het waterschap liet volgens wethouder L. Wisse doorsche meren hier weinig voor te voe len. Wisse maakte dit gister avond bekend tijdens de gemeenteraad. Het waterschap kondigde een paar weken geleden aan dat de aanleg van het vrijliggende fietspad langs de Hogelandse- weg tussen Middelburg en Big gekerke is uitgesteld. De reden daarvoor is het ingediende be zwaar van de Stichting Tuin van Zeeland tegen de kapverguxi- ning. Volgens het waterschap moet de beplanting langs de Ho- gelandseweg eerst worden ge rooid. Het schap wil het besluit op het bezwaarschrift afwach ten voordat er een spade in de grond gaat. Om te voorkomen dat er nog lang op het fietspad moet wor den gewacht, heeft wethouder Wisse onlangs het compromis voorstel voorgelegd aan het wa terschap en de Stichting Tuin van Zeeland. De stichting rea geerde volgens Wisse positief op het initiatief. Het waterschap zou er anders over denken. De wethouder waarschuwde vo^r de mogelijkheid dat het water schap helemaal van het fietspad afziet als het compromisvoor stel wordt doorgedrukt. De ge meenteraad reageerde unaniem dat het fietspad er snel moet ko men. De dorpsraad Biggekerke drong tijdens de raadsvergadering ook aan op een snelle realisering van het fietspad. „Al drie jaar strij den wij daar voorzei DRoelse van de dorpsraad. „Eerst kwam het waterschap met het plan een doseerinstallatie aan te bren gen. Er zijn heel wat informatie avonden gehouden en inspraak avonden. Onder druk van dorpsraden, de gemeente en in woners is daarop toch besloten een fietspad aan te leggen. Zeeuwse Eilanden heeft daar mee geluisterd naar de wensen van de bevolking. De Stichting Tuin van Zeeland heeft nooit gebruik gemaakt van zo'n in spraakavond. Het is hun goed DOMBURG - Een meerderheid van de Veerse gemeenteraad heeft gisteravond tijdens de raadsvergadering een verzoek om planschade afgewezen. Alleen de PvdA/GroenLinks stemde voor. Drie bewoners van de Oude Domburgseweg in Oostkapelle hadden volgens het college van burgemeester en wethouders recht op een schadevergoeding omdat ze schade zouden lijden door de komst van twee landhuizen aan dezelf de weg. De meeste fracties vinden dat de schade behoort tot de normale maatschappelijke risico's en dat de gemeente daar dus niet voor hoeft op te draaien. Met het afwijzen van het voorstel loopt Veere het risico dat de drie bewonei-s naar de rechter stappen. De kans bestaat dat de rechter van oordeel is dat Veere een hoger bedrag moet betalen dan de 42.000 eiiro waarmee de bewoners gezamenlijk hadden ingestemd. DOMBURG - Burgemeester en wethouders van Veere vinden dat liefdadigheidsinstellingen die een evenement houden, geen leges voor de gebruiksvergunning moeten betalen. Inwoners van Veere steken veel tijd in het organiseren van evenementen om de verenigingskas te vullen of een goed doel te steunen. Het gemeentebestuur vindt het op zijn plaats om de gebruiksvergunning gratis beschikbaar te stellen. Naar verwachting komen twintig evenementen hiervoor in aan merking. De organisaties worden van dit besluit op de hoogte gesteld. Degenen die dit jaar al leges betaald hebben, krijgen dat bedrag terug. ARNEMUIDEN - Van de jachthaven Oranjeplaat in Arne muiden is woensdagavond rond zes uur een aanhanger gesto len. De aanhangwagen stond aan de Muidenweg. Het is een éénassige aanhanger van het merk Saris, type RT7 50De aan hangwagen heeft een waarde van ongeveer 750 euro. MIDDELBURG - Een 45-jarige inwoonster van Middelburg is gisteren het slachtoffer geworden van een zakkenroller. De vrouw was aan het winkelen in de Langeviele. De portemon nee, met daarin diverse pasjes en enkele tientallen euro's, werd gestolen uit haar jaszak. VLISSINGEN - De politie heeft gisternacht een zestienjarige jongen uit Goes aangehouden. Hij had woensdagmiddag tij dens een ruzie in Vlissingen een zeventienjai-ige plaatsgenoot met een mes in zijn rug gestoken. Het slachtoffer moest wor den opgenomen in het ziekenhuis. Het tweetal had rond vijf uur ruzie gekregen om een meisje. GOES - Het besluit om op de A58 ter hoogte van het zieken huis in Goes alleen een afslag voor ambulances te x-ealiseren, is verkeerd gevallen bij de gemeente Goes. Dat had, samen met de directie van het Oosterscheldeziekenhuis, gepleit voor een afrit die op termijn kan worden opgewaardeerd tot een af slag voor alle motorvoertuigen. Wethouder M. 't Hart maakte gisteren de gemeenteraad deelgenoot van zijn 'grote teleur stelling'. Zowel de pi'ovincie als Rijkswaterstaat kan een brief tegemoet zien. foto Ruben Oreel jaar in beslag. Om plek te maken moesten twee flats worden gesloopt. April vorig jaar ging de eerste paal de grond in. „Het is een mooi gebouw geworden, waar kin deren goed onderwijs in kunnen krijgen", constateerde Van 't Westeinde tevreden. „Ik hoop dat ze, als ze later terugdenken aan hun schooltijd, tevreden zijn, maar dat ze ook genieten van het gebouw na him schooltijd." De Vries en Van 't Westeinde openden het Palet met een buitensporig grote sleutel, waarna zij honderden feloranje gekleui'de ballonnen loslieten. 19 en 20 oktober; ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: R. M. Thiadens, Zuiderbaan 23. tel. (0118 464633. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. zon. 0.00-24.00 uur: F. G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel.(0118)413933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: L.W. v.d. Meer, Pijpstraat 1-a, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: R. R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. (0118) 639933. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: R.D.M. de Kuyper, Pr. Bernhardstraat2, Arnemuiden, tel. (0118) 601308. zon. 0.00-24.00 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Sou burg, tel. (0118) 461212. Spreekuur 12.30-13 00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Se- rooskerke, tel. (0118) 591212. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bouwense, Valkenisseweg 42, Bigge kerke, tel. (0118) 552190. Tandartsen: Walcheren: R. J. Arratoon, Badhuisstraat 45, Vlissin gen, tel.(0118)414643. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20.00- zat. 20.00 uur:J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. zat. 20.00-zon 22.00 uur. H. Hament, tel. (0118) 471140. JMiddelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: bxJe Jonge, tel. (0118)616761. lerenartsen; Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. (0118) 637077. Spreekuur 11 00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel Ie tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Stichting Dierenambulance Walcheren: alarmnummer 06-23268462. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke': Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel.(0118)612134. Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118) 412730. Thuiszorg: recht om nu bezwaar in te die nen. Maar het stuit wël op onhe- grip onder die duizend fietsers die keer op keer gebruik maken van het fietspad." Onacceptabel De dorpsraad vindt ook dat er zo min mogelijk bomen moeten worden gekapt, maar meent toch dat de verkeersveiligheid belangrijker is. „Een verdere vertraging is onacceptabel", aldus Roelse. „Stel daarom alles in het werk voor een snelle realisatie van het fietspad", zei hij tegen de raad. WESTKAPELLE - De Abva Kabo, afdeling Walcheren, hul digt op vrijdag 25 oktober 96 ju bilarissen die 25,40 of 50 jaar lid zijn van de bond. Dat gebeurt tijdens een speciale avond in hotel-café-i'estaurant De Valk in Westkapelle. Het Westkappels Kwartet verzorgt een optreden. Regiobestuurder A. van der Ma den speldt de bijbehorende in signes op bij de jubilarissen. De jubilarissenavond begint om 18.30 uur. Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. l STREEKACTIVITEITEN ARNEMUIDEN - De Arne. 10.00-22.00 uur: Internationale vogeltentoonstel- ling; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 uur; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; Hervormd Gemeentecentrum, 15.00- 16.30 uur: Najaarskinderkledingbeurs; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur Koersbal; WESTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 11.30 uur: Badminton voor 50-plussers; Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13