Oranje is een zege ontstolen mmi PZC vteTrS.erd Doelpuntenmaker Allaart is weer fit Oud-basketballer Rik Smits in voorlopige Nederlandse selectie 19 Duel met Oostenrijk in 1957 slachtpartij FC Utrecht legt zich neer bij uitspraak van Uefa De Loos tweede in Oud-Gastel Van Lare sluit af met zege Biljarter Van de Walle imponeert Samenwerking Cios en RBC Toppers winnen in jeugdcircuit rtSCo* Van Baaien wil Blakende vorm spits is positieve nieuws in moeilijk seizoen Serooskerke terughalen K uitslagen dinsdag 15 oktober 2002 door Henri van der Steen DEN HAAG - In 1957 ziet de voetbalwereld er nog bepaald overzichtelijk uit. Voor het WK van Zweden in 1958 is Neder land ingedeeld in een poule met Oostenrijk en Luxemburg; de beste gaat naar Zweden. De twee wedstrijden tegen de favo riete Oostenrijkers beslissen daarom over het WK-ticket van Oranje. Vooraf wordt al verwacht dat het geen wedstrijd zal worden voor eitjes. Oranje speculeert op de talenten van het binnentrio Wilkes-Melis-Van Wissen 'om het de ongetwijfeld voor een hard spelletje zeker niet afkeri ge Oostenrijke defensie moeilijk temaken', schrijft de krant. Op UTRECHT - FC Utrecht legt zich neer bij de uit spraak van de Uefa. De club werd afgelopen vrij dag gestraft voor de grote ongeregeldheden rond de Europa Cup-wedstrijd te gen Legia Warschau (3 ok tober) in Stadion Galgen waard. De Uefa besloot dat Utrecht de eerstvolgende thuiswedstrijd in Euro pees verband zonder pu bliek moet afwerken. De reden daarvan is dat bij het Europa Cup-duel al na zeven minuten ernstige rellen uitbraken. De wed strijd werd vervolgens 38 minuten gestaakt. FC Utrecht beschouwde de straf als bijzonder zwaar, maar vond te weinig aan knopingspunten om be roep aan te tekenen tegen de sanctie. hun beurt zijn de Oostenrijkers kennelijk gewaarschuwd voor de stevige jongens van Oranje. Ze hebben maar liefst twee spe lers geselecteerd die eventueel kunnen keepen, bang als ze zijn dat de eerste doelman door Oranje het ziekenhuis in wordt gewerkt. Inderdaad moet die zondag een speler naar het ziekenhuis ver voerd, met een (lichte) hersen schudding. Het is Roel Wiersma, die zo hardhandig op de sintel- baan wordt gekwakt dat hij per brancard verdwijnt. Omdat vervangers niet zijn toegestaan, speelt Nederland met tien man verder. De wedstrijd is dan al ontaard in een ordinaire schoppartij. Ne derland leidt bij rust met 0-2, door twee goals van Noud van Melis en is alleszins de betere ploeg. Faas Wilkes is de grote uitblinker. Na rust wordt alles anders. Het publiek raakt 'in razernijen jut de eigen ploeg én de scheids rechter op. ('Het Oostenrijkse elftal speelde met de steun van 65.000 hysterisch brullende en fluitende toeschouwers') Elke valpartij van een Oostenrijker levert de ploeg een free kick op van de Duitse scheidsrechter Schmetzer. De Oostenrijkers doen meer dan vallen. Vooral de ook in eigen land beruchte linksbinnen Dienst zit vol vuile trucs. Hij spuugt tegenstanders voortdurend in het gezicht en valt doelman Eddy Pieters Graafland aan op een wijze waarvoor hij eigenlijk van het. veld moet worden gestuurd. Strafschop Oostenrijk komt op 1-2 en 2-2 en dan is er de voorlaatste mi nuut. Penalty voor Oostenrijk! Een blunder van jewelste, vindt iedereen, iedereen van Neer- lands bloed tenminste. Walzho- fer kopt te laag, Van Wissen werkt de bal weg, toch straf schop. Stotz treedt aan: 3-2. De commentaren na afloop zijn van woedende aard. Kruyver (voorzitter technische commissie): „Wij hebben van de Oostenrijkers een staaltje hard voetbal gezien dat meer vuil dan hard was." Steinvoortse (technische com missie): „Het is hemelschreiend wat hier gebeurd is. Hier is ons een zege ontstolen." Fons van Wissen: „Zo waar ik hier sta. Ik heb die Walzhofer niet aangeraakt. Hij kwam heel laag met zijn hoofd. Ik trapte de bal weg en hij ging op de grond liggen brullen." Jan Klaassens: „De verschrik kelijkste wedstrijd die ik ooit heb gespeeld. Zo is er geen aar digheid meer aan de sport." Eddy Pieters Graafland: „In eens voelde ik een paar nagels in mijn keel en het volgend ogen blik brak ik mijn rug bijna. Fraaie heer die Dienst." Van der Hart: „Ja, hij liep me ge woon in mijn gezicht te spugen. Ik ben wel wat gewend, maar deze vent..." Rugby Oostenrijk concentreert zich in de nabeschouwing overigens op het 'zeer onsympathieke' spel van Nederland. „Dit was geen wedstrijd, dit was een slacht partij", aldus de Oostenrijkse bondsvoorzitter Walch. En de Bildtelegraf: 'Holland speelde rugby. Het was de onsportiefste ploeg die wij sedert jaren in We nen hebben gezien.' Oostenrijk valt ook over de woorden van Cor van der Hart die zijn tegen standers als 'Schweinhunde' betitelt. En de scheidsrechter? „Zo iets heb ik nog nooit meege maakt. In de eerste helft was het spel alleen maar hard, maar in de tweede dreigde het een vechtpartij te worden." Hij legt overigens graag uit waarom Oostenrijk in extremis een strafschop kreeg. „Omdat een Nederland-se speler Walzhofer met zijn vuist sloeg. Ik heb hem duidelijk zien slaan. Als ik zo iets toeliet, dan zou het geen voetbal meer zijn." Nederland eist voor de return een Engelse scheidsrechter en die komt er, Ellis. Maar ook met hem kan Nederland niet win nen. Oostenrijk gaat naar het WK. GPD pagina 20: nieuw plan Advocaat ■i, .1» s, o De Oostenrijkse doelman Schmied wordt belaagd tijdens de voetbalinterland Oostenrijk-Nederland in 1957. De wedstrijd zelf had niets met voetbal te maken. foto Archief G PD OUD GASTEL - De Zeeuwse ruiters eisten tijdens Jumping Reigershof in Oud-Gastel in de finale van de klasse M een be- langrij ke rol opIlyo de Loos stuurde in manege Reigershof de apart springende Palotti VDL in de barrage in 33.68 naar zijn tweede foutloze ronde Het was goed voor de tweede plaats. Ook Stefan Meijers hield met Odarco in de beslissende ronde de nul. De tijd van 36.23 wasvoorde zeventienjarige IJzendij- kenaar goed voor een fraaie vierde plaats. MARCK - Terèse van Lare uit Sluis heeft haar duursportsei- zoen afgesloten met een overwinning in de duatlon van Marck. Frankrijk. De veterane ging van start tot finish onbe dreigd aan de leiding om na 1 uur en 37 minuten alle dertien vrouwen ruimschoots te snel af te zijn. WALSOORDEN - Arnold van de Walle van de biljartvereni ging HBC/De Troubadour uit Clinge maakt indruk in het kampioenschap vierde klasse libre van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. In café Rue du Nord te Walsoorden, waarde daar gevestigde vereniging WBC voor de organisatie zorgt, staat hij na twee ronden ruimschoots boven de promotiegrens. Dat had Van de Walle te danken aan een bijzonder sterke ope ningspartij In slechts achttien beurten maakte hij zijn aantal van 60 caramboles vol. In de tweede ronde was zijn partij van een minder gehalte, maar dat was toch nog voldoende om de winst veilig te stellenVan de Walle en Willy van Limmen kun nen beide op twee winstpartijen bogen. Tonny van Steven- daal, de man op de derde plaats, heeft reeds een remise moeten toestaan aan Jo de Potter. De wedstrijden gaan vrijdag om 18.00 uur verder. Zaterdag en zondag start men om 13.00 uur. De finale wordt op de slotdag rond 16.00 uur gehouden. GOES - Het Cios in Goes en de betaaldvoetbalclub RBC teke nen vanmiddag om 15.00 uur in het stadion van RBC een sa menwerkingsovereenkomst voor drie jaar. Het Cios profiteert van de samenwerking doordat leerlingen praktijkervaring kunnen opdoen bij de Roosendaalse prof club. Zij kunnen dan trainen geven - als assistent-trainer - aan de jeugdteams van RBC. Voor de Brabanders is het voor deel van de samenwerking dat contractspelers bij het Cios op leidingen kunnen volgen. Ook heeft de sportopleiding meer kennis op het gebied van medische testen dan RBC. De voet ballers kunnen zich in het vervolg in Goes laten keuren. GOES - De leidende koppels deden het zaterdag goed tijdens het Janvier Dancemasters-jeugdtenniscircuit in Goes. In de B-poule bij de meisjes mochten de nummers één en twee, Li- anne Korsmit/Amanda Weijts en Kimberley Dekker/Adeline Vos, respectievelijk zes en vijf punten aan hun totaal toevoe gen. Korsmit en Weijts hebben nu twaalf punten uit twee wedstrijden, Dekker en Vos elf. Bij de jongens deden de gebroeders Paul en Lars van Hoeve van zich spreken in de D-poule. Zij waren de enige combinatie die zes punten bemachtigde, waardoor de laatste plaats werd verruild voor de vijfde, De duo's Erik van den Hof/Tim Visser en Niek Her mus/Alexander van de Vrie staan met tien punten op een ge deelde eerste plaats. door Jan-Jaap Corré SEROOSKERKE - Een jaar lang was hij er uit omdat hij ge opereerd werd aan zijn kruis band. Nu is Frank Allaart (21) weer helemaal terug en nam hij al zestig procent van de doel punten van de voetbalvereni ging Serooskerke voor zijn re kening. Dat is het positieve nieuws in het tot nu toe tegen vallende seizoen van de Wal- cherse formatie. Al heel zijn leven voetbalt Al laart bij de voetbalvereniging in zijn woonplaats. Eerst doorliep hij alle jeugdelftallen en drie jaar geleden maakte hij de over stap naar de hoofdmacht van DEN BOSCH - De rechter moet voor Coby van Baaien de weg naar de Olympische Spelen van Athene 2004 vrijmaken. De Gel derse dressuuramazone eiste gisteren in een kort geding haar toppaard Ferro terug, met wie de eigenaren inmiddels andere plannen hebben. Sinds 19 9 6 heef t Van Baaien een verbintenis met de eigenaren van fokstation De Dalhoeve. Volgens de betreffende perso nen, Jan Lammers en Adriaan van de Goor, hebben ze dat rond de Olympische Spelen van Syd ney 2000 opgezegd. Uit sympa- tie met de amazone hebben ze vervolgens nog wel besloten Van Baaien met Ferro te laten star ten tot en met de Wereldruiter- spelen van de vorige maand in Jerez. Maar nu is het voorbij met de topsport, althans wat de eigena ren betreft. Van Baaien weet echter niets van de opzegging van het contract en wil binnen kort bij het indoorseizoen ge woon weer van de partij zijn. ..Het gaat alleen maar om geld" lichtte haar raadsman toe. De advocaat sprak van miljoe nen, maar de eigenaren trokken daarbij een gezicht alsof ze nog nooit zoveel geld bij elkaar had den gezien. Naast het beëindig de contract beriepen ze zich op de gezondheidstoestand van Ferro, volgens hen niet meer toereikend voor topsport. Dit ontlokte bij Van Baaien een bij zonder verontwaardigde reac tie. Hét kamp-Van Baaien sugge reerde zelfs dat Ferro op de Dal hoeve leeft onder omstandighe den die blessures in de hand werken. En dat men dat bewust doet ook. Van Baaien vreest zelfs blijven de invaliditeit van het dier, als de omstandigheden niet snel veranderen. De eigenaren wis ten niet wat ze hoorden en no digden de president van de rechtbank onmiddellijk uit een kijkje te komen nemen. Van Baaien hoopt maar dat hij dat doet. Ze stuurde nog zo lang mo gelijk een assistente dagelijks langs, om uren met Ferro te stappen. Dit is haar inmiddels ook verboden. Van Baaien wil het dier zo snel Hogelijk weer tot haar beschik king hebben. Ze gaat er van uit dat Ferro, mits door de juiste mensen begeleid, Athene 2004 oog in goede doen kan halen. De uitspraak is over een week. ANP Badminton Frank Allaart: „De ene keer lukt alles bij Serooskerke, maar als het minder gaat hebben we niemand die opstaat en zegt hoe het moet." foto Lex de Meester Serooskerke. En met succes. In zijn eerste seizoen voor de - op dat moment - vierdeklasser maakte hij liefst 39 competitie treffers. In het jaar dat volgde was Allaart aan het revalideren van een operatie aan zijn kruis band en nu dat achter de rug is weet de goaltjesdief het net weer makkelijk te vinden. Dat hij weer tot 39 treffers komt, lijkt de spits onwaarschijnlijk. „Dat seizoen speelden we na tuurlijk wel in de vierde klasse en het niveauverschil met de derde klasse, waar we nu in spe len, is enorm. Mijn trainer Leen- dert Geelhoed heeft voor het seizoen gezegd dat hij vijftien doelpunten van mij verwacht en daar houd ik me voorlopig maar aan vast." Allaart heeft wel spijt van het feit dat hij zich niet eerder aan zijn kruisband heeft laten ope reren. „Toen ik mijn kruisband scheurde, ben ik naar een dokter in Breda gegaan en die vertelde mij dat de kruisband wel ge scheurd was, maar dat hij een operatie niet nodig achtte. Ik ben toen krachttraining gaan doen, maar ik hield veel last. Toen heb ik besloten om de Bel gische dokter Martens ernaar te laten kijken. Die zei binnen vijf minuten dat ik absoluut geope reerd moest worden. Hij snapte niet dat de dokter in Nederland die diagnose niet gesteld had. Achteraf vind ik het jammer dat ik niet gelijk naar Martens ge gaan. want dan had ik nu al lan gere tijd zonder pijn kunnen spelen." De positie van zijn ploeg dit sei zoen (Serooskerke staat op de negende plaats met zes punten) valt Allaart tegen. „We hadden absoluut verwacht hoger te staan, maar vorig jaar kenden we een nog slechtere eerste pe riode en wonnen we de tweede periodetitel. Er is dus nog hoop. We hebben een hele jonge ploeg en dan is het logisch dat je heel wisselvallig bent. De ene keer lukt alles, maar als het minder gaat hebben we niemand die op staat en zegt hoe het moet. We zaten nu gelijk weer in een fase beland waarin veel tegenzit. Daarnaast missen we in Niels Lobbezoo een belangrijke spe ler, die ook zijn kruisband heeft gescheurd. Niels en ik voelen el kaar goed aan op het veld en hij zelf scoort ook regelmatig. We zullen hem de rest van het sei zoen nog moeten missen en dat is toch wel een aderlating voor ons team", vertelt de assistent accountant, die 's avonds en op vrijdag ook nog student is. Of zijn hattrick van afgelopen zaterdag zijn eerste voor Se rooskerke was, weet hij niet pre cies. „Misschien heb ik er twee seizoenen geleden ook wel één gemaakt, maar dat zou ik niet durven zeggen. Zaterdag was ik niet eens zo tevreden over mijn prestatie. In de eerste helft scoorde ik dan wel drie keer, maar de tweede helft had er best nog eentje bij gemogen", bleef Allaart kritisch. Vanavond speelt Serooskerke een vriendschappelijke wed strijd tegen Zeelandia Middel burg en komend weekend staat een oefenpotje tegen 's-Heer Arendskerke gepland. Het Zeeuws topscorersklassement ziet er als volgt uit: 1. Niek van Sprundel (Aardenburg) 9 doelpunten, 2. Marcel Lourens (Zeelandia Middelburg) S; 3. Adri van Hanegem (Uzendifke) 7; 4 Mar tin de Hamer (Nieuwdorp), Joel le Due (MZVC), Frank Allaan (Se rooskerke) en Robbie van de Wijnc- kel (Breskens) allen 6; 8. Robin van de Moere (Bevelanders) en Hubèr Rentmeester (Patrijzen) beiden 5; 10. Arjan Human (Hoek), Rieno van Oost (Hoek), Hans van Damme (HVV'24), Johan Tuin (Goes), Ruud Hoogesteger (Kapelle), Corné de Frel (Noad'67), Arjan Koopmans (Rillandia), Francel Kousemaker (Tholense Boys), Alexander Bom (MZVC), Patrick Koppejan (De Meeuwen), René Kerkhof (MZVC), Corne Nieuwkerk (VCK), Jason Blommaert (Veere), Martin Kiesen- berg (ZSC'62), Lex Zwang (Duive- land), Ronald Zwager (Duiveland), Ronnie Tresonie (Aardenburg), Wi- nand van Haelst (Hulsterloo), Mark Minderhoud (Noormannen). Michel de Ruijsscher (IJzendijke), Jackie Minderhoud (Noormannen), Khaled Boufrahi (Vlissingen), Lunven Ver meer (Vlissingen) en Dennis Boots gezel (Zeeland Sport) allen 4. door Edwin Swier DEN HAAG - In een interview met de Indianapolis Star maak te Rik Smits onlangs het grootst mogelijke voorbehoud. „Ieder jaar denk ik aan het eind van de zomer aan een rentree in de NBA. Dit jaar is die keus het moeilijkst. Omdat ik besef dat het, gezien mijn leeftijd, waar schijnlijk mijn laatste kans is. Maar ik denk niet dat het gaat gebeuren." Optimisten leiden er niettemin uit af dat Smits, Nederlands meest succesvolle NBA-speler aller tijden, gretig is en een te rugkeer overweegt. Onder hen ook bondscoach Maarten van Gent. Van Gent selecteerde de voormalig NBA-speler van de Indiana Pacers voor de inter lands die het nationale basket balteam de komende maanden in het kader van EK-kwalifica- tie afwerkt tegen Litouwen (20 november), Oekraïne (23 no vember), Bulgarije (27 novem ber), Turkije (22 januari) en Zwitserland (25 januari). Smits basketbalt nog regelma tig. Maar zeer vrijblijvend. In wedstrijdjes op een pleintje na bij zijn huis in Indianapolis en in een recreatieve competitie in SportZone, het fitness/sport complex dat hij bezit. „Ik hou nog steeds van het spelletje. Maar ik basketbal vooral om in conditie te blijven." Van Gent weet niet of de 3 6 -j ari- ge Smits in is voor een rentree in het nationale team. De twee hebben elkaar daar nog niet over gesproken. „Maar je weet nooit hoe een koe een haas vangt", aldus de bondscoach. Van Gent moet op 18 oktober een lijst met geselecteerden in leveren bij de wereldbasketbal- bond Fiba. Op deze uitgebreide lijst staan dus veel meer namen dan Van Gent ooit zal oproepen. Zo springt ook de selectie van Geert Hammink (die vorig jaar meldde zijn interlandcarrière af tè sluiten) in het oog. GPD District Zuid-West, speelweek 5. Senio ren. Hoofdklasse: Sinar 1-Espe Papen- drecht 1 4-4. Tweede klasse: Terneuzen 1-Shuttle up 1 3-5, Espe Papendrecht 2- Netwerk 1 3-5 Derde klas afd 71: Mara thon 2-Sinar33-5, Astroiden 1-Marathon 1 2-6. Vierde klas afd 72: Sjuttel 1-Zierik- zee 3 5-3, Terneuzen 3-Schepnet 1 1-7, Den Ossaert 2-Zierikzee 2 3-5. Vijfde klas afd 73: Kats 1-Zierikzee 4 4-4, Astroiden 2-Marathon 3 3-5 Vijde klas afd 74: Pluumpje 1-Kats 2 8-0, Marathon 4-Den Ossaert 3 0-8, Astroiden 3-Rillandia 3 0- 8. Zesde klas afd 75: Schepnet 3-Pluum- pje 2 6 - 2, Terneuzen 4-Sjuttel 24-4, Ril landia 5-Rillandia 4 2-6, Astroiden 4- Marathon 5 5-3. Jeugd. Eerste klas: Ril landia 1-Pluumpje 1 8-0, Sinar 1-Zierik- zee 1 5-3. Tweede klas: Rillandia 2- Pluumpje 2 5-3, Sinar 3-Terneuzen 1 2 - 6. Derde klas: Rillandia 3-Wissenkerke 1 4-4, Marathon 3-Schepnet 1 0-8, Sinar 4- Marathon 2 7-1. Vierde klas: Terneuzen 3-Schepnet 2 4-4, Sinar 6-Wissenkerke 2 1-7 Sinar 5-Zierikzee 2 0-8. Basketbal Vrouwen Promotiedivisie: BV Lely 2- Rotterdam 82-55, JRC Boxtel-Wildcats 56-77, The Jumpers-Quo Vadis 50-46, Landsl.Lions 2-Sharklels 45-68, Black Eagles-Orca's 52-59, BC Vlissmgen-Ba- ros 74-78, Cangeroes-Jugglers 80-54 Vrouwen derde divisie: BV Souburg-BC Vlissingen 2 64-38, Agathos-Jumping Crabs gest., Vossenberg-Springfield 58- 39, Schijndel-Tenderfeet 82-48, High Fi ve 2-Eastw.Tigers 21-78, Barons 2- Pendragon 40-38. Mannen tweede divi sie: Pendragon-High Five 69-94, BC Vlis- singen-Virtus 71-74, SVH-EBBC 3 73-70, Barons-Den Dungk 79-70, Dunatos- Black Eagles 60-79, WSC-PSV 2 81-65 Mannen derde divisie: Springfield-Vol- harding 81-59, RC Boxtel-BV Rooi 91 -52, High Five 2-Migliore 75-83, Waldric- EBBC 4 50-57, Eastw.Tigers 2-Jumping Crabs 66-105 Mannen eerste klasse: Condor-Scheldesport 94-53, Starz'81- Blauw Wit 75-80, Vossenberg-Smokkel- hoek 78-56, ABC-Agathos 68-76, Barons 3-Pendragon 2 64-58 Mannen tweede klasse: Volharding 2-Marathon 51-47, BC Vlissingen 2-Scheldesport 2 113-41, Mevo'80-BV Souburg 2 35-78. Jongens- junioren hoofdklasse: PSV-High Five 101-74. Black Eagles 2-Wizards 65-76, Eastw.Tigers-BS Weert 43-109, WSC- Jumping Crabs 92-74. Jongenskadetten hoofdklasse: JRC Boxtel-EBBC 48-101, PSV-Schijndel 93-48, Black Eagles- Blauw Wit 78-49, High Five-Black Eagles 2 84-43, 8C Heeze-Eastwood Tigers 61- 70. Jongensjunioren: Volharding-Mara thon 49-53, BV Souburg-Marathon 91-44. Jongenskadetten: Volharding 2- Dynamo'70 22-107 Jongensaspiran ten: BV Souburg-BV Souburg 2 81-20, Mevo'80-Scheldesport niet bekend. Meisjes: BV Souburg 2-Dynamo'70 n.o.g., BV Souburg-Marathon 52-34. Bridge Herfstcompetitie BC Axel. A-lijn: 1, HH. Moeliker/Vermunt 63,86%, 2. HH. De Block/Van Weelden 56,07%, 3. Mevr. De Koning/dhr. Schreurs 53,50%. B-lijn: 1. HH. Van Bambost/De Graeve 63,39%, 2. Mevr. Groenewoud/dhr. Scheele 57,74%, 3. HH. Grylïcki/Kraak 56,85%. C- lijn: 1Echtpaar Grandia 59,90%, 2. Mevr. Hoek/dhr. Van der Heijden 59,38%, 3. Ds. Gielleit/De Zeeuw 57,29%. Paardensport Plain's Astra (Weelr.) 166; 2. JanineCom- mee, Royal Lady (Paardebloem) 163; 3. Monique Verschuure, Primeur (Z-Bev.) 163. Klasse L2: 1. (gelijk) Hannahh Ott, Nadruta (N-Bev.)en Danielle van Zanten, Newton (Weelr.) 174; 3. Esther Scova- Righini, Viero (Braanjenhoek) 166. Klas se L1: 1. Mariette Luteijn, K Doruto Queen (Braanjenhoek) 162; 2. Virginia van der Wel, Millstrean's Robin Hood (Wouw) 157; 3. Mariska Baars, Kresta (Striener.) 156. Tweede proef. Klasse Z1: 1. Ronald Aarts, Navajo, 179; 2. Anouk Ewich, Levi, 172; 3. Arriette Bertram, Kas, 169. Klasse M2: I.Virginia van derWel, Pardoes, 160; 2. Inge de Dreu, Mandoer, 160; 3. Mariet te Luteijn, Gogolo (Braanjenhoek) 148. Klasse M1: 1. Monique Verschuure, Pri meur, 169; 2. Janine Commee, Royal La dy, 168; 3. Simone van Houpen, Plain's Astra, 167. Klasse L2:1. Danielle van Zn- ten, Newton, 170,2. Hannah Otte, Nadru ta, 170; 3. Miranda Weijermans, KV Pride Patrichta (Gouwe Reyers) 161. Vrouwenpolder. Dressuur RV Sé-Ros. Klasse L2: 1. Evelien Schouten, Adonis (Paardebloem) 170; 2. Evelien van Breda, Ginger (Vroonr.) 169; 3. (gelijk) Yvonne Muijsers, Floris (Roosendaal) en Amber van de Parel, L'Arouche (Z-Bev.) 167. Klasse Li: 1(gelijk) Emma de Looff, Een- dracht's (Sé-Ros) en Magda Maljaars, llona (Vroponr.) 158; 3. Suzanne Koops, Katinka (Sé-Ros) 153. Tweede proef. Klasse L2: 1. Amber van de Parel, L'Arouch, 166; 2. Debby Broos, Star (Ossendrecht) 163; 3. DaniqueTon, Udo (Oranjezon) 158. Klasse L1:1. Mag da Maljaars, llona, 166; 2. Emma de Looff, Eendracht's Galantha, 158; 3. Su zanne Koops, Katinka, 154. Sportprijsvragen Tennis Madrid. Mannen, 2,9 miljoen euro. Eer ste ronde: Nieminen (Fin)-Schüttler(Dui) 1 -6 6-4 7-5, Gonzalez (Chl)-Sa (Bra) 6-3 6- 2, Rios (Chl) - Gaudio (Arg) 6-2 6-2, Youzhny (Rus)-Chela (Arg) 6-2 6-2. Voetbal Vrouwenvoetbal. Vierde klasse B: Patrijzen-SVD 1-5, We- meldinge-Terneuzense Boys 3-3, Zaamslag-Dinteloord 0-2 Tern. Boys 4-10 Zaamslag 5- 6 Wemeld. 5-10 Kloetinge2 3- 3 Patrijzen 5- 6 Dinteloord 5- 3 SVD 5- 6 Juniorenvoetbal. A-junioren. Derde divisie: BSC-OJC5-2, Dongen-WSC 1-2, Papendrecht- Zee- landia-M 1-3, Voab-Halsteren 3-1, Ba ronie-Wilhelm. 1-5, Internos-Sarto 4-5 Sarto 6-18 Halsteren 6- 6 Wilhelmina 6-16 Voab 6- 6 Internos 6-13 OJC 6- 4 8SC 6-12 Dongen 6- 4 WSC 6-10 Papendr. 6- 4 Zeel-Mburg 6- 7 Baronie 6- 3 B-junioren. Derde divisie: Longa-Voab 1-0, RCS-Internos 0-1, WSC-Theole 2-3, OJC-Brabantia 4-4, Terneuzen-B- SC 0-1Nuenen-WWZ 9-4. BSC 6-18 OJC 6- 7 Terneuzen 6-15 Nuenen 6- 6 Longa 6-14 Voab 6- 6 WSC 6-12 RCS 6- 4 Theole 5- 7 Internos 6- 3 Brabantia 5- 7 WWZ 6- 1 Volleybal Kapelle. Dressuur RV De Braanjenhoek. Paarden klasse Z1: 1. (gelijk) Anoek Er- wich, Levi (Paardebloem en Arriette Bertram, Kas (Roosendaal) 183; 3. Ro nald Aarts, Navajo (Z-Bev.) 173. Klasse M2: 1. Virginia van der Wel (wouw) 163; 2, Joke Wisse, Latrichte B (Scheldestad) 147; 3. Inge de Dreu, Mandoer (Se-Ros) 141. Klasse Ml: 1 Simone van Hoepen, Buenos Aires. Mannen, WK. Halve finale: Rusland - Frankrijk3-2 (25-1916-1525-20 21-25 15-9). Finale: Brazilié - Rusland 3-2 (23-25 27-25 25-20 23-25 15-13). Om der de plaats: Frankrijk - Joegoslavië 3-0 (25- 23 25-23 25-16). Om vijfde plaats: Italië - Argentinië 3-2 (27-29 25-17 25-22 22-25 24-22) Om zevende plaats: Griekenland - Portugal 3-2 (21-25 25-20 23-25 25-21 15- 12).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41