Wethouders informeren slecht PZC CARIANNE Hulst ruimt losse eindjes reconstructie op D&T pleit voor referendum naam fusiegemeente LPF Hulst tegen uitholling stadshart Sasse basisschool moet brede school worden Oorzaak ruzie Kanaalzonegemeenten is slechte communicatie Fietsster gewond bij aanrijding Axel pakt straten aan Nieuwe specialisten in Terneuzen Goesenaar gepakt voor dealen Drankrijder zes keer betrapt Boete voor illegaal snoeiafval ZEEUWS-VLAANDEREN Politiek forum in Aardenburg profiel 0* dinsdag 15 oktober 2002 TERNEUZEN - Een dertienjarige fietsster uit Terneuzen is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de krui sing van de Schuttershofweg en de Kennedylaan in haar woonplaats. Het ongeval gebeurde tussen half vier en vier uur. Het meisje draaide vanaf de Schuttershofweg de Kenne dylaan op. Tegelijkertijd wilde een automobilist dat ook doen, maar hij nam de bocht te kort en reed tegen het meisje aan. De fietsster kwam ten val, waarna de personenauto over haar voorwiel en voet heenreed. De automobilist reed door Het meisje hield aan de aanrijding een gekneusde voet en blauwe plekken over. AXEL - De gemeente Axel neemt een gedeelte van de Roose- veltlaan en de Burchtlaan op de schop. De aanpak van de Roo- seveltlaan is nodig omdat de omvangrijke bouwwerkzaam heden aan De Weistede en De Vurssche de onderhoudsstaat van de rijweg en de trottoirs geen goed hebben gedaan. De ge meente wil meteen ook het oversteken daar verbeteren, zodat bewoners van De Weistede en 't Kasteeltje gebruik kunnen maken van de voorzieningen in De Vurssche aan de overkant. Verder wordt de schooluitgang van basisschool De Warande in de Burchtlaan verkeersveiliger gemaakt. Vervolgens wor den het gedeelte Rooseveltlaan en Burchtlaan aangewezen als 30-kilometergebied. Het plan is tot stand gekomen in overleg met de bewoners, verkeersorganisatie 3VO en de poli tie. Naast het werk aan wegen en trottoirs moet ook de open bare verlcihting worden aangepast en wordt er extra groen ingeplant. De totale kosten bedragen 179.000 euro. TERNEUZEN - Het ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen heeft vier specialisten aangetrokken: algemeen chirurg E. Lagae, neurologe L Goulier, vrouwenarts A. Nieuwoudt en keel-, neus- en oorarts B. Lantsoght. De nieuwe specialisten, die in tussen al met hun werkzaamheden zijn begonnen, worden donderdag 17 oktober voorgesteld aan medewerkers en rela ties van het ziekenhuis. GOES - Op de Grote Markt in Goes werd gisternacht een 21- jarige Goesenaar aangehouden. De man was volgens de poli tie in het bezit van een 'verkopershoeveelheid' heroïne. In zijn woningen werden ook xtc-pillen en verpakkings- en weeg materiaal gevonden. MIDDELBURG - Officier van justitie J. Groen zag gisteren bij de Middelburgse rechtbank reden om af te wijken van de standaardeis tegen een 35-jarige inwoner van Hansweert. De man was 15 januari dit jaar in Rilland voor de zesde keer be trapt met drank op achter het stuur. Daarom eiste Groen zes maanden rijverbod en 500 euro boete, hoewel het alcoholper centage niet echt hoog was. De politierechter volgde de eis. MIDDELBURG - Voor het illegaal opslaan van bedrijfsafval is VOF Tuintotaal uit Goes gisteren door de Middelburgse po litierechter veroordeeld tot 2500 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Een gebrek kige communicatie tussen ver schillende wethouders. Dat is in hoofdzaak de oorzaak van de onenigheid tussen de dagelijkse besturen van de gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneu zen over de grote projecten die in Terneuzen op stapel staan. Met name de Terneuzense wet houder P. Hamelinck zou eerder gemaakte afspraken om zijn collega's uitgebreid te informe ren over de financiële gevolgen van de bouw van nieuwe sport accommodaties in de wijk Oude Vaart, niet zijn nagekomen. Dit stelt burgemeester P. van den Baar van Sas van Gent. Ha melinck liet gisteren weten zich van geen kwaad bewust te zijn. Onjuist „Dat de colleges van Sas van Gent en Axel niet over de pro jecten Oude Vaart en De Rede geïnformeerd zouden zijn, het geen ze vorige week beweerden, is onjuist. Tijdens een informele bestuursbijeenkomst op 9 april in Sas van Gent is aan de hand van een presentatie uitgebreid stilgestaan bij de projecten die toen in voorbereiding waren. Projecten die eerder al in diver se beleidsstukken waren opge nomen en waar Gedeputeerde Staten bij gelegenheid geen be denkingen hadden ingebracht. De voorbije week was pas dui delijk wat de begrotingsgevol gen zouden zijn van de projec ten. Als ik die de collega's had moeten voorleggen, dan zou ik dat niet eerder hebben kunnen doen dan bij het eerstvolgende herindelingsoverleg. De verwij ten van Sas van Gent en Axel dat ik in gebreke zou zijn geble ven, leg ik dan ook naast me neer", zegt Hamelinck. Volgens Van den Baar, die giste ren in een brief van burgemees ter R. Barbé van Terneuzen op zijn nummer werd gezet, is het niet voor het eerst dat er on derlinge irritaties zijn ontstaan door het optreden van vooral Terneuzense wethouders. „Af spraken worden niet na gekomen en bepaalde ontwik kelingen worden niet tijdig ge signaleerd. Dat veroorzaakt wrevel. Zo weten we bijvoor beeld nog steeds niet hoe we verder moeten met de muziek scholen, met het accommoda- tiebeleid en met een aantal an dere zaken. Dat is gewoon vervelend. Dat ligt naar mijn in zicht vooral aan het optreden van bepaalde bestuurders, want op andere beleidsvelden is er wel degelij k sprake van een goe de afstemming. Dat hebben we gemerkt met de harmonisatie van de verordeningen, maar ook met de kwestie rond de afvalin zameling. Door goed en tijdig overleg zijn we daar goed uitge komen. Anders lag het bijvoor beeld met het busstation aan de Westsluis in Terneuzen. Dat zou er komen. De provincie zou het betalen en wat doet er dan een ambtenaar in Terneuzen. Die bedenkt een plannetje voor een mooi gebouw, dat plan gaat de procedure in en plotsklaps wor den bestuurders elders in de Ka naalzone geconfronteerd met een voorstel dat 160.000 euro duurder uitpakt dan eerst werd gedacht. Zo moet 't niet, maar het gebeurt wel. Met dat mega- sportpark is het niet anders. Na tuurlijk heeft Terneuzen die za ken al lang in voorbereiding, maar als die fase achter de rug is, dan hebben we als partners toch het recht om te vernemen of de exploitatie van dat park geen gevolgen gaat hebben voor an dere voorzieningen in de ge meente. Welnu, daar blijft Ter neuzen in gebreke", benadrukt Van den Baar. Mediastilte De Sasse burgemeester voelt er niets voor om zich te houden aan het schriftelijk advies van Bar bé om zich naar de media toe te onthouden van commentaar over de kwestie. „Over de han delswijze van Terneuzen, de grote projecten en de rol van de portefeuillehouders is het laat ste woord nog niet gezegdOp 2 2 oktober (het herindelingsover leg vandaag is opgeschort in verband met de begrafenis van prins Claus, red.) zullen we ze- linck van Terneuzen komen de complex uit op 1,1 miljoen euro geen zorgen te maken. Die las- ker op terugkomen." exploitatielasten voor het op jaarbasis. „Dat is een fiks be- ten zijn voor jaren afgedekt", al- Volgens sportwethouder Hame- sportpark en het zwembaden- drag, maar de buren hoeven zich dus Hamelinck. In de Frans van Waesberghestraat moesten de stratenmakers hun werk deels overdoen. foto Camile Schelstraete door Gino van den Broecke HULST - Stratenmakers zijn de afgelopen dagen nog druk in de weer geweest in de binnenstad. Daags na de ludieke opening van de Stationsweg en de Gent sepoort door de gemeentebe stuurders, werkten enkele stra tenmakers nog wat fouten en onvolkomenheden weg die wa ren gemaakt bij de reconstructie Hulst-zuid. Vooral enkele bewoners van de Frans van Waesberghestraat hadden bij de gemeente hun on vrede kenbaar gemaakt over de verrichte werkzaamheden. De klachten hadden vooral betrek king op het in die straat nieuw- gelegde trottoir. „Er lagen ver schillende gescheurde tegels tussen en ook waren veel tegels afgebrokkeld nadat ze door de stratenmakers met een machine waren geknipt. Die stenen had den ze er doodleuk tussen ge legd en de gaten vol met zand geveegd zodat je het niet zo goed zou zien. Het was echt geen ge zicht", zegt een van de bewo ners. De gemeente bleek in eerste in stantie niet gevoelig voor de klachten. Na een telefonische klacht van een van de bewoners kwamen de verantwoordelijke uitvoerder en een gemeenteme dewerker de klacht bekijken. Ze vond deze toen ongegrond. Dit tot verbazing van de omwonen den. „Ze vonden het niet echt storend, maar ja, zij hoeven er tenslotte niet de hele dag tegen aan te kijken." Nadat er nog enkele telefoontjes en een anonieme boze brief bij de gemeente waren binnenge komen, deden de wethouders Weemaes en Kayser de toezeg ging dat er wel 'werk van zou worden gemaakt'. door René van Stee OOSTBURG - Dorpsbelangen Toerisme (D&T) wil een refe rendum over de naam van de nieuwe fusiegemeente in West- Zeeuws-Vlaanderen. Dit blijkt uit het verkiezingsprogramma van de lokale partij. Ook pleit de partij voor meer geld voor het onderhoud van wegen, straten en trottoirs, be ter groenonderhoud en betere verzorging van de begraaf plaatsen. Er moet, volgens D &T, meer geld gestoken worden in het behoud van opplusdagen, het opnieuw inrichten en ver nieuwen van kernen. Voor het onderhoud en de uitbreiding van speelgelegenheden en hangplekken is ook geld no dig. D&T vindt dat met name (sport)verenigingen niet de du pe mogen worden van hoge fiets-voetveer- en tunneltarie ven. Projecten als Sluis aan Zee REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel Rene Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zijn uit den boze. D&T verwacht te weinig terugverdieneffecten van de hoge investeringen die met het plan zijn gemoeid. „Het is niet de bedoeling onze bur gers zwaarder te belasten om zo grote projecten te realiseren. Ook zitten te veel onduidelijk heden in de milieueffectrappor tage. De gevolgen voor de ver- keersstructuur, ziltwerking op de landbouw en de jachthaven van Breskens zijn bijvoorbeeld niet onderzocht of onvoldoen de onderbouwd", verklaart lijsttrekker C. Bolijn-Hertzber- ger. D&T is tegen een bestemmings planwijziging voor asielzoe kerscentrum Hedenesse. Dat moet volgens de partij volgens afspraak in 2004 dicht. Ook zet de partij in op een strikt hand havingsbeleid. „We zijn voor absolute duidelijkheid en rechtsgelijkheid. Gedogen leidt tot maatschappelijk onbegrip. Betere controles op ieder gebied verdienen de hoogste priori teit", aldus Bolijn. Starters In het kader van het leefbaar houden van de regio wil D&T woningbouw in kleine kernen voornamelijk door middel van inbreiden (nieuwe woningen voor oude woningen) toestaan. Het aanscherpen van de regels op het tweede woningbezit moet zorgen voor een evenwichtige woningmarkt en versterking van de positie van vooral star tende kopers. „Die komen nu niet aan de bak en dat kan ge woon niet," stelt Bolijn. De periode van Duurzaam Vei lig als proefproject is wat D&T betreft al lang voorbij. Maatre gelen waarover klachten zijn, mogen wat de partij betreft zon der toestemming van het be stuurlijk overleg van het ver- keersveiligsheidproject worden aangepast. D&T is bereid om extra gelden te reserveren voor Collectief Vraagafhankelijk Vervoer. Om het serviceniveau van de gemeente te verhogen is de partij voor het onderbrengen van gemeentelijke handelingen bij de plaatselijke VW-kanto- ren of postagentschappen. Vér der wil D&T zo spoedig moge lijk duidelijk over het nieuwe gemeentehuis. Bolijn: „Wat ons betreft komt dat centraal in Oostburg; op de huidige, nog te verbouwen locatie." door Sheila van Doorsselaer HULST - Lijst Pim Fortuyn laakt de uitholling van de Hul ster binnenstad. De partij vindt het BACK-complex (Boeren bond, Aldi, C1000 en Karwei) dat aan het Stationsplein komt maar niks en vreest dat steeds meer middenstanders de deuren sluiten als de binnenstad niet snel aantrekkelijker wordt ge maakt voor toeristen. „De ge zelligheid is straks ver te zoe ken." Lijst Pim Fortuyn doet met zes kandidaten mee aan de gemeen teraadsverkiezingen in Hulst. De vroegere LPF Hulst ging ter ziele nadat de zes leden niet meer achter de opvattingen stonden van het echtpaar Muste in Hulst, de oprichters van LPF Hulst. Gezamenlijk sloten de zes zich aan bij het landelijke bestuur en kozen Hulstenaar B. Houwer (van het gelijknamige koeriersbedrijf) als lijsttrekker. „Ondanks de spanningen in de Tweede-Kamerfractie van de LPF hebben de Hulster leden toch gemeend deel te nemen aan de verkiezingen voor de nieuwe gemeente Hulst", zegt Houwer. „De problemen hier zijn derma te groot dat we een nieuwe wind in de gemeente moeten laten waaien." De LPF vindt dat de stad aan aantrekkingskracht moet win nen door meer parkeerruimte te creëren en een betere doorstro ming van het verkeer te verkrij gen; ook wil de partij zich inzet- Zeeuws- Vlaanderen wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeenteraden en het waterschapsbestuur. In de weken voor de stem busgang brengt de PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke partijen, verkiezingspro gramma's, herindelings zaken, profielen van lijst trekkers en bijeenkom sten in de regio. De LPF Hulst voelt niets voor de komst van het BACK-complex aan het Stationsplein. foto Camille Schelstraete ten voor het openbaar vervoer vanuit de kernen naar de bin nenstad. Verder meent de partij dat er meteen een eind moet ko men aan de afbraak van voor zieningen in de dorpskernen zoals buurtwinkels en postkan toren. Basisscholen in kleine kernen moeten beter worden ondersteund. Subsidie Ook moet er iets gebeuren aan de integriteit van de ambtena ren. „Zij voeren nu een beleid waar de burger niets of weinig van mag weten. Wij pleiten daarom voor veel meer open heid." In grotere wijken moeten buurthuizen komen met bege- AARDENBURG - De stadsraad van Aardenburg houdt op vrij dag 25 oktober een politiek fo rum. Alle politieke partijen die mee doen aan de verkiezingen in de nieuwe gemeente Sluis zijn hiervoor uitgenodigd. Van alle partijen zullen de lijsttrekkers aanwezig zijn. Zij maken voor de pauze hun partijprogramma aan de aanwezigen kenbaar. Daarna hebben de leden van de stadsraad een vraaggesprek met de lijsttrekkers. Na de pauze worden vragen vanuit de zaal beantwoord. Het forum vindt plaats in de Roode Leeuw en be gint om 19.30 uur. leiding voor zowel jong als oud. Wijk- en dorpsraden, kinderop vang en sportverenigingen ver dienen volgens de LPF'ers meer subsidie. „Voor deze instellin gen is bijna geen subsidie, ter wijl wel bouwgrond op bedrij venterrein Hoge Weg in gebruik wordt gegeven zonder enige vergoeding. Door wel een ver goeding te vragen, is er wél geld voor subsidies en buurthuizen." De LPF denkt ook geld uit te Naam: Benno Martens Leeftijd: 56 jaar ('jong') Woonplaats: Hulst Partij: GroenLinks Beroep: arbeidsongeschikt Rekent op: twee zetels door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Een brede school in Sas van Gent is te ver wezenlijken door een aanbouw van zo'n 1500 vierkante meter bij het huidige gebouw van de katholieke basisschool De Es- doornveste. De aldus uit te breiden Esdoorn- veste biedt dan ruimte aan de leerlingen van de katholieke school, de openbare basisschool Prins Frederik Hendrik, de peu terspeelzaal, de kinderopvang en de buitenschoolse opvang. De twee scholen kunnen een sport- en spelruimte en een me diatheek delen. Op basis van leerlingenprognoses valt te ver wachten dat De Esdoornveste de komende jaren vier groepen telt en de Frederik Hendrik- school zes. De stichting Kinderopvang biedt twaalf op vangplaatsen aan, en de peuter speelzaal achttien. Daarnaast biedt de stichting Kinderop vang ook nog twintig plaatsen voor buitenschoolse opvang. Dat staat in de haalbaarheids studie die adviesbureau Nibag heeft uitgevoerd. De commissie Onderwijs van de gemeente Sas van Gent be spreekt het haalbaarheidson derzoek vanavond. Afhankelijk van het advies van de commissie volgt de berekening van de kos ten die met de bouw van de bre de school gemoeid zijn. De com missie Financiën komt vanaf 19.00 uur bijeen in het stadhuis aan de Westkade. Het definitie ve besluit valt pas in de nieuwe gemeente Terneuzen.Sas van Gent heeft namelijk binnen zijn begroting geen dekking voor de nieuwbouw. sparen door geen externe advi seurs meer aan te trekken. Een van de belangrijkste speerpun ten van de LPF is dat ze goed wil luisteren naar de wensen van wijk- en dorpsraden. De Lijst Pim Fortuyn bestaat uit: 1. Bart Houwer, 2. Frans Fleurbaaij (Hulst), 3. Stef Ver straten (Terhole), 4. Rien Jansen (Clinge), 5. Elvira Tobee (Terho le) en 6. Marlies van Meel en- de Kort (Hulst). Sterke punten: een echt politiek dier, twaalf jaar ervaring in het bestuur, altijd bezig geweest met maatschappelijke vraag stukken Zwakke punten: De laatste twaalf jaar buiten de politieke arena gestaan en daardoor een deel van de ontwikkelingen ge mist Grootste hekel aan: die eeuwige ruzies in de raad Meestgebruikte zinsnede: 'dat zegje nou wel' Belangrijkste verkiezingsitem: democratisering gestalte geven Ander(e) aandachtspunt(en): ecologie, duurzaamheid, soli dariteit in de samenleving Verkiezingsleus: Groen Blauw Zeeuws-Vlaanderen Tarief Westerscheldetunnel: het ligt buiten de competentie van de raad in Hulst om daar uit spraken over te doen. Het is de verantwoordelijkheid van het provinciaal bestuur Advertentie COPINES by Claudia Slratcr JOYE FUN BETTY BARCLAY GIL BRET MAURA by Claudia Slrater ARA MODEN GERRY WEBER COURT ONE P. A HEIDEMANN MONARI ET DIEU CREA LA FEMME OUI IN SEIN LECOMTE en andere... CARIANNE mode Markt 10 - 4501 CJ Oostburg Zondags geopend van 14.00-18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39